Selectie van Cyprus lang niet bij elkaar eal Madrid loopt punt In op FC Barcelona TTV Brigdamme komt niet van de grond Swallow Groningen erft hele bezit van supporter [egeling erger en AZ Midlotto Maradona voor de rechter Timman en Joesoepov in evenwicht verwinning jnen/Thurau Maastricht Viertallen bridge in Zeeland Zuid Milj oenencontract voor Ernst Happel Rotterdam wijst schadeclaim van Excelsior af ZEIST (GPD) Twee keer eerder pas bracht het Nederlands elftal een bezoekje aan het eiland Cyprus. Geen reeks om met tradities voor de dag te komen, maar opvallend is wel dat de ploeg beide malen door de mazen van het net glipte dank zij de oprisping van een spits, die niet als vaste Oranje-klant stond aangeschreven. Ondankbaar Record Vans voetbal Inter verder Straffen Supporters AZ METAMORFOSEVAN SINT-LAURENS 1IJDAG 19 DECEMBER 1986 GRONINGEN (GPD) FC Gro lingen is op een unieke wijze in iet bezit gekomen van een com- ileet ingerichte woning. Een on- angs overleden supporter liet iijn hele bezit aan de profclub ia. Behalve de woning bestaat je erfenis uit de inboedel, siera- jen en enkele tienduizenden gul- jens. Voorzitter Renze de Vries loonde zich verrast met de •rfenis. Volgens hem is zoiets iog niet eerder voorgekomen. 3e FC Groningen-praeses be- jocht de woning van de suppor- ;er na bekendmaking van het lestament en trof allerlei souve- lirs van zijn club aan. De Vries: ,Er hing zelfs een foto van mij, raarvan ik me niet meer precies ton herinneren ter gelegenheid /an welke gebeurtenis die was renomen. Verder was het huis in gericht met een heleboel voetbal aken". De Vries kende de man niet per- ioonlijk. Uit de administratie /an de club bleek, dat de trouwe jezoeker nog nooit een seizoen- taart had gekocht. „Vermoede- ijk heeft hij steeds een kaartje jekocht", aldus de voorzitter, die /an plan is het hele bezit te ver lopen. In zijn testament stond iat de overledene zijn bezit aan ie voetbalclub had nagelaten jmdat hij altijd zo had genoten /an de wedstrijden. Wat er precies met de opbrengst ;aat gebeuren, kon De Vries nog liet zeggen: „Maar ik denk dat re het gebruiken voor onze ver- jetering van de publieksaccom- nodatie. Bijvoorbeeld voor de tanleg van parkeerplaatsen bij iet stadion". ZEIST - Voordat de Oranjeselectie in de bus stapte voor vertrek naar Düsseldorf werd nog even een ander edel balspel beoefend, biljart. V.l.n.r. Silooy, Vanenburg, Mühren en Rijkaard. LIMASSOL (GPD) De voetbal bond van Cyprus rekent zondag middag in het stadion Tsirion van Limassol op 10.- tot 15.000 toeschouwers bij het EK-kwalifi- catieduel met Oranje. Dat zou den er volgens bondscoach laco- vou zeker de helft minder zijn ge weest als er midweeks was ge speeld. Daarom hebben'we er destijds ook op aangedrongen dat deze wedstrijd op zondag werd gespeeld". De wedstrijd begint om half drie (half twee Nederlandse tijd) en wordt door de NOS rechtstreeks uitgezonden. Oranje zal in Li massol, waar al bijna twee maan den geen druppel water meer is gevallen, rekening moeten hou den met een gortdroog veld en met een temperatuur die nog steeds rond de 18 graden schom melt. KMAAR (GPD) AZ en Han Ber- hebben elkaar gisteren toch nog 'onden en zijn een afvloeiingsrege- overeengekomen. Hoe de rege- voor de op non-actief gestelde iner Berger precies luidt, wenste •voorzitter Ligthart niet bekend te ken. Volgens de voorzitter zijn bei partijen in ieder geval tevreden thet bereikte resultaat. Iclertussen trainde de selectie onder ling van Louis van Gaal. Van Gaal, [maal gesproken trainer van het «de elftal, werkte een fiks program- |af. Zijn optreden als 'hoofdtrainer' overigens een eenmalige zaak. rgen speelt AZ op Marken tegen rken een vriendschappelijke wed- jd. Tijdens die wedstrijd zal assis- t-trainer Nick Stienstra op de bank atsnemen. ;AZ-bestuur zoekt inmiddels naar nieuwe technische man die in ie- geval voor de komende anderhalf in De Hout aan het werk kan. irzitter Arie Ligthart: „Het aantal iners dat zich heeft gemeld, is nu al bazingwekkend". ASTRICHT (ANP) - René Pijnen )idi Thurau hebben woensdag de daagse van Maastricht gewonnen. Ie afsluitende koppelkoers nam de lerlands-Westduitse combinatie ronde voorsprong op de tegen- iders. rk(Aus) en Doyle (GBr) eindigden tweede. Derde werden de Kristen )1) en Hermann (Lie). Het was de zesdaagse-overwinning van Pij- i. de zesde in de reeks van elf die de (lopen jaren in Maastricht zijn ge- den. itslag van de zesdaagse van Maastricht Pijnen'Thurau (NecPWDl) 226 punten, t> een ronde: Clark/Doyle (Aus/GBr) 351, Insten Hermann WDl/Lie) 282,4. op twee pen: Bincoletto/Frank (Ita/Den) 204, 5. ■drie ronden: Zoetemelk/De Wilde (Ned/ T 247, 6. op vijftien ronden: Vaarten/Cos- pians (Bell 215, 7. op zeventien ronden: penMarcussen (Den) 182, 8. op 23 ron- V Bolten/Elshof (WDl/Ned) 159, 9. op 31 (den: Ilegems/Sawyer (Bel/Aus) 324. Voor John Bosman ligt het draaiboek gereed Op 29 april 1981 debuteerde de toen 33- jarige routinier Kees van Kooten met het winnende doelpunt; precies twee jaar geleden liet de al min of meer afge schreven Peter Houtman zich als matchwinnaar fêteren. Het draaiboek lijkt geschreven voor Johnny Bosman, zondagmiddag op Limassol in het EK- kwalifïcatieduel de vervanger van Marco van Basten. „Maar Bosman zie ik niet als een soort breekijzer", weerlegt Rinus Michels een vergelijking met Bosman en diens voorgangers op het eiland. „Het Ne derlands elftal is intussen sterker ge worden, Cyprus in verdedigend op zicht zwakker en in deze fase is het nog geen 'alles-of-niets-wedstrijd'. Het heeft dus geen zin om met kunstgre pen voor de dag te komen, we zullen een goed resultaat met combinatie voetbal moeten afdwingen". De bondscoach wenst gewoontege trouw de elf namen niet prijs te geven, maar over het opstellen van Mühren en Bosman doet hij niet geheimzinnig. Bosman zelf heeft zo zijn ideeën over het te voeren strijdplan. „Ik vermoed dat ik samen met Gullit in het cen- John Bosman trum kom te spelen en dat we ook met twee echte buitenspelers beginnen. Cyprus zal wel puur defensief voetbal len, het is dus zaak dat we met zoveel mogelijk mensen voorin te vinden zijn". Het wordt zondag de tweede inter land waarin de 22-jarige Ajacied zijn ploegmaat Van Basten moet doen ver geten. Deze ondankbare job werd hem ook al op 30 april in de schoenen ge schoven, toen Oranje in Eindhoven oefende tegen de Schotten. Bosman kon de verwachtingen niet inlossen, wat hem twee weken later zijn plek tegen West-Duitsland (ook toen bleef Van Basten thuis) kostte. Hij viel in Dortmund even voor tijd in, bleef bui ten spel tegen Hongarije, maar kreeg onlangs tegen Polen na rust weer een kans als pinch-hitter. „Ik had de win nende goal op m'n schoen, maar ik treuzelde te lang. Had ik maar ineens geknald", denkt Bosman nog even te rug aan een cruciaal moment in het onbesliste (0-0) gevecht. Het afgelopen halfjaar is aan Bosman bepaald niet geruisloos voorbij ge gaan. Juist in een fase, waarin de goal- getter frustraties dreigde over te hou den aan het bankzitten, raakte zijn loopbaan in een stroomversnelling. „In het voorjaar was ik nota bene rond met Anderlecht, nadat ik eerder in het seizoen al gevraagd had om te mogen worden uitgeleend. FC Utrecht was toen nog even in de markt, maar Ajax hield de boot af. Achteraf ben ik blij dat ik ben gebleven", zegt Bosman, die op 20 november 1983 debuteerde in De Meer en zich pas dit seizoen verzekerd weet van een vaste plaats. „Het heeft lang geduurd. Zo veel ge duld opbrengen valt niet mee, vooral als je bijna iedere halve wedstrijd goed bent voor een doelpunt. Maar ja, ik wist eigenlijk van tevoren dat het wel een langdurige geschiedenis zou wor den met een man als Marco van Bas ten voor mijn neus. Ik heb er, denk ik, harder voor moeten knokken dan een speler op een andere positie". In de oneerlijke concurrentiestrijd met de Europese topscorer ziet Bos man nu ook wel voordeeltjes. „Het is goed voor mijn ontwikkeling ge weest. Ik zal nooit een Van Basten worden, maar ik had wel een voor beeld waaraan ik me kon optrekken. Met scoren en koppen heb ik nooit zo veel problemen gehad, maar mijn startsnelheid was bij voorbeeld om te huilen. Toen ik bij Ajax kwam liep ik met mijn voeten te veel naar binnen, dank zij de looptraining van Cees Koppelaar is dat verbeterd. Nog al tijd zijn mijn eerste passen te groot, misschien leer ik ook dat nog af. Bo vendien ben ik fysiek enorm vooruit gegaan. Dat zijn toch zaken waaraan ik keihard heb gewerkt. Ik wilde per se een van de elf worden". Johan Cruijff vond de oplossing hal verwege het vorige seizoen. De mae stro van weleer haalde Van Basten (in het kader van het zogenaamde 'rij pingsproces') een linie terug, zodat de plek in de punt van de aanval over schoot voor Bosman. „Dit seizoen is het precies andersom, speel ik vlak achter Marco", zegt Bosman, op wie deze vondst ook verrassend over kwam. „In de voorbereiding werd me duidelijk dat Cruijff met Marco èn met mij wilde spelen, maar ik dacht aan vankelijk in een ander concept: met z'n tweetjes in het centrum. De eerste drie wedstrijden van het seizoen tobde ik nog met een enkelblessure, maar thuis tegen PSV kwam ik voor het eerst achter de voorhoede terecht. Het bleek meteen te klikken, tot mijn stomme verbazing. Misschien was het voor Cruijff ook een gok, misschien liep hij al lang met dat plannetje rond. Je weet het bij hem maar nooit". Hoewel Bosman zich in theorie wat verder van de vijandelijke goal be weegt, blijkt zijn 'Tor-instinct' daar allerminst onder te lijden. Als tweede ateus was hij vorig seizoen (in 17 wed strijden) goed voor 19 doelpunten; een record dat deze jaargang zeker zal worden gebroken. Veertien keer deed Bosman tot nu toe vanaf de aftrap mee, 16 treffers nam hij voor zijn reke ning. Ook fabriceerde hij en passant nog eens zes goals in het Europa-Cup- en één in het nationale bekertoernooi. LIMASSOL (GPD) Stavoris Papa- dopoulos heeft voorgoed bedankt voor het nationale elftal van Cyprus. Rond de interland tegen Griekenland, medio vorige maand, waarin de oud speler van Olympiakos Athene als in valler in het veld kwam, hebben zich zulke onverkwikkelijke taferelen rond de international afgespeeld, dat hij nooit meer voor de nationale ploeg wil uitkomen. „Zowel voor, tijdens als na de wed strijd", toont bondscoach Iacovou be grip voor de beslissing van de aanval ler, „heerste er zo'n grimmige sfeer rond Papadopoulos door alle gossip- verhalen in de kranten, dat het achter af niet verstandig is geweest om hem ce laten invallen. Hij was zo bang om fouten te maken, dat hij totaal de mist in ging". Iacovou houdt bovendien serieus re kening met de absentie van de verde digers Andrelis, Miamiliotis en Pant- ziarias, die alle drie geblesseerd zijn. De bondscoach heeft bovendien een keepersprobleem, doordat Constanti- nou na tien jaar is gestopt en zijn op volger Pantziarias een been heeft ge broken. „We hebben de laatste twee maanden zoveel blessures gehad, dat de selectie wekenlang niet bij elkaar is geweest". Ter voorbereiding op het duel-met Oranje werd deze week drie keer sa men getraind en komt de selectie za terdagmiddag in Limassol bijeen. PRID/PARUS/MILAAN/ZEIST - flPReuter/SID) - Barcelona heeft |de achttiende wedstrijddag van de laanse voetbalcompetitie een punt speeld bij het bescheiden geklas- Jfde Racing Santander. De Catala- scoorden in de wedstrijd niet. lal Madrid profiteerde van de halve Isstap door op eigen terrein Real jMia met 1-0 terug te wijzen. Mexicaanse international Hugo Inchez was de maker van het doel- Pt De achterstand van Real op Bar- |ona bedraagt nu een punt. uitstagen zijn: Racing Santander - Bar- |ona 0-0, Real Mallorca - Osasuna 0-0, Ca- l'Real Sociedad 1-0, Sabadell - Real Betis ISevllla - Real Zaragozza 3-0, Athletic Bil- F Sporting 0-0, Valladolid - Las Palmas |Real Madrid - Murcia 1-0, Espanol - Atle- f Madrid 2-1. Istand aan kop is:, 1. Barcelona 18-26, 2. P Madrid 18-25, 3. Espanol 18-22, 4. Ath- P Bilbao 18-22, 5. Atletico Madrid 18-21. [leiders in de Franse voetbalcom- P'ie, Bordeaux en Marseille, begin- P seen fout. Bordeaux zegevierde F," over Nice. Marseille versloeg lc'ng Club Paris met 2-0. 1 uitslagen zijn: Monaco - Auxerre 2-0, puse - Laval 2-0, Rennes - Lille 1-0, Bor- fJX(' Nice 4-1, Sochaux - Toulon 0-1, Le Havre - Metz 2-2, Nancy - nantes 0-9, Paris Saint-Germain - St. Etienne 3-0, Lens - Brest 2-1, Marseille - Racing Club Paris 2-0. Stand na 22 speeldagen: Marseille 31 pun ten. 2. Bordeaux 31,3. Monaco 28,4. Toulou se 26. Nantes 25,6. Auxerre 24,7. Paris SG 24, 8. Brest 23, 9. Nice 23. 10. Metz 22, 11. Laval 22,12. Lens 22,13. Le Havre 20,14. Lille 19,15. Sochaux 19,16. Saint Etienne 18, 17. Nancy 17,18. RC Paris 16,19. Toulon 15,20. Rennes 15. VLISSINGEN - In de districtsviertal lencompetitie Zeeland-Zuid van de Nederlandse Bridgebond liet ht team van de B.C. Axel verstek gaan. Deze wedstrijd moet worden ingehaald. In dien er voor Axel geen zeer bijzondere reden aanwezig was, zullen de straf bepalingen worden toegepast. Uitslag hoofdklas: Hulst-Emergo 36-96 (5- 25). In de eerste klas wisten de rivalen Luc- tor2-B.S. Oostburg gelijk te spelen 50-51 15- 15), zodat de spanning blijft. Emergo 2-Hulst 2 60-92 (10-20). Tussenstand (match en winstpunten): hoofdklas: 1 Emergo 348-82; 2 Luctor 299-73; 3 Hulst 211-39; 4 Axel 111-13. Luctor en Axel hebben een wedstrij d minder gespeld. Eerste klas: 1 BS Oostburg 274-71; 2 Luctor 2 286-70; 3 Emergo 2 234-49; 4 Hulst 2 195-47. Inter Milaan heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker. Inter en Dukla Praag scoorden in hun return niet. Het eerste duel leverde een zege voor de Italiaanse club op: 1-0. De return moest moest vorige week tot twee keer toe wegens mist worden ge staakt. Inter bereikte de laatste acht niet zon der fortuin. Dukla dicteerde vrijwel de gehele wedstrijd. De Tsjechoslowaken overtuigende door snel en technisch verzorgd spel. Een zwak punt aan Oosteuropese zijde blijft de afwerking. Voor 30.000 toeschouwers hield Inter, dat in de Westduitse international Karl-Heinz Rummenigge een actieve voorpost had, stand. De tuchtcommissie van de KNVB heeft vier spelers uit het betaalde voet bal voor één wedstrijd geschorst, om dat ze binnen een jaar drie gele kaar ten kregen. Het zijn: Van Buuren(PEC Zwolle), Jol en Van Oosten (beiden FC Den Haag) en Mannen (FC Wagenin- gen). Ernst Happel HAMBURG (GPD) Saoedi-Arabië wil HSV-trainer Ernst Happel aan trekken als manager van het nationa le voetbalelftal en heeft hem daartoe een lucratieve aanbieding gedaan. De 61-jarige Oostenrijker zou een con tract kunnen tekenen voor vier jaar en daarvoor 4,5 miljoen mark (ruim 5 miljoen gulden) ontvangen. Volgens het Westduitse dagblad Bild heeft Happel, die aan het einde van dit seizoen bij herfstkampioen Hambur ger SV vertrekt, een vijfdaags bezoek gebracht aan de Saoedische hoofdstad Riaad. Hij zou daar gesprekken heb ben gevoerd met de voorzitter van de bond, prins Othman Al-Saad. Happel, die ook aanbiedingen heeft van de Ita liaanse clubs Juventus en AC Milan, zou het nationale elftal van Saoedi- Arabië moeten voorbereiden op de Olympische Spelen van 1988 en op de kwalificatiewedstrijden voor het WK '90 in Italië. DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de donderdag verrichte trekkingen van de sportprijsvragen zijn: Midlotto 50a: 7 - 10 - 19 - 24 - 25 - 27. Re servegetal: 2. Aantal deelnemers: 504.676, inleg 1.937.877,00, prijzenbe- drag 920.492,00. Cijferspel 50a: 119304. Aantal deelnemers 243.392, in leg 365.088,00, prijzenbedrag 146.035,00. Extra prijs op: 94512. ROTTERDAM (ANP) - Het college van B en W van Rotterdam gaat niet in op een schadeclaim van de voetbalclub Excelsior ter grootte van 30.905 gul den in verband met het verbieden door burgemeester Peper van de wed strijd Excelsior-Ajax op 3 september op Woudestein. Volgens het college is er vooraf her haaldelijk bij het bestuur van Excel sior op aangedrongen de wedstrijd te verplaatsen of uit te stellen. De voor stelling van zaken als zou Excelsior slechts vijf dagen van tevoren van het verbod op de hoogte zijn gesteld is vol strekt bezijden de waarheid, aldus een bekendmaking donderdag van de ge meente Rotterdam. Burgemeester Peper meende dat de wedstrijd destijds niet op Woudestein gespeeld kon worden, omdat een straat in de buurt van het stadion was opgebroken, waardoor stenen voor eventuele relschoppers voor het opra pen lagen. Na het verbod door de bur gemeester werd Excelsior door de KNVB gedwongen uit te wijken naar het stadion van Feijenoord. Excelsior heeft enige tijd geleden, toen de schadeclaim werd ingediend, ge zegd bij eventuele afwijzing van de schadeclaim gerechtelijke stappen te gen de gemeente te overwegen. Een woordvoerder van Excelsior deelde donderdag mee dat de voetbalclub eerst in overleg met zijn advaocaat de exacte motivering van het gemeente bestuur wil bezien, voordat besloten wordt tot eventuele verdere stappen. De busreis naar Groningen, het afgelo pen weekeinde, heeft de supporters vereniging van AZ in ernstige proble men gebracht. Een van beide bussen, waarin voornamelijk niet-leden van de supportersclub zaten, werd voor 2200 gulden 'verbouwd', terwijl de inzitten den ook nog even aanwipten bij een benzinestation tussen Joure en Hee renveen. Schade: 200 gulden. Beide schadeposten worden waar schijnlijk op de bijna honderd leden tellende supportersvereniging ver haald. „Dat zou voor ons het einde be tekenen", zegt woordvoerster Anita Kramer, „want zo veel geld hebben we niet". De daders zijn volgens het be stuur niet-leden. MIDDELBURG De leden van de ta feltennisvereniging Sint Laurens krijgen vanavond (vriujdag) tijdens hun clubkampioenschap een brief van het bestuur, waarin wordt gead viseerd per team lid te worden van een andere Middelburgse vereniging. Het bestuur van de vereniging, die Wegens een schuld van 20.000,- fail liet is, heeft daartoe besloten nadat pogingen om met een nieuw op te richten vereniging in de bestaande accommodatie te blijven spelen zijn gestrand. De bestuurscommissie welzijnsac- commodatie van de gemeente Middel burg wilde aan dat plan geen mede werking verlenen. „Omdat", verklaar de wethouder M. Vinke van sportza ken, „de ttv Brigdamme voor ons een nieuwe vereniging is en daardoor on deraan de lijst van de verzoeken om accommodatie komt". Sint-Laurens is in de problemen geko men omdat men de exploitatie van de eigen speelruimte annex kantine niet rond kreeg. De hypotheek kon niet worden afgelost en de schuld liep zo hoog op dat er niets anders opzat dan NAPELS (RTR) - Een rechtbank in Napels buigt zich over de vraag of Diego Maradona al dan niet de vader is van het zoontje, dat Christiana Sinagra drie maanden geleden kreeg. De 22- jarige Italiaanse zegt dat zij een jaar geleden een vijf maanden durende relatie heeft gehad met de vier jaar oudere Argentijnse voetballer. Ze wil via de rechter Maradona dwingen het vaderschap te er kennen. Maradona, die donder dag bij de hoorzitting afwezig was, heeft dit herhaaldelijk ont kend. Christiana Sinagra pro beert, volgens haar zeggen, geen geld van Maradona los te krijgen alleen de erkenning van het va derschap. „Ik hoop dat Marado na zijn zoon erkent en dat hij be grijpt, dat ik uitsluitend handel om de rechten van deze baby te verdedigen. Het allerbelangrijk ste voor mij is, dat mijn baby de naam kan aannemen van zijn na tuurlijke vader." De zitting wordt op 29 januari voortgezet. Advertentie reflekterende fietsbanden met goedkeuringsnr. (nü F003 UTRECHT (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) heeft Elly van Hulst en Marjan Olijslager toegevoegd aan de voorlopige selectie voor het tweede toernooi om de wereldkampioenschappen, dat van 29 au gustus tot 6 september in Rome wordt gehouden. Elly van Huist (15UU en 3UUU meter) en Marjan Olijslager (100 meter horden) zijn aan de eerder samengestelde selec tie van vier dames en zes heren toegevoegd op basis van hun prestaties in het afgelopen seizoen, waarmee zij beho ren tot de beste twintig op de geschoonde wereldranglijst van 1986. Op basis van de prestaties bij de Europese titel strijd, eind augustus, waren Nelli Cooman en Els Vader (beiden 100 meter), Carla Beurskens (marathon), Tineke Hidding (zevenkamp), Rob Druppers (800 meter), Han Kul- ker (1500 meter), Gerard Nijboer (marathon), Emiel Mel- laard (verspringen), Erik de Bruin (discus) en Robert de Wit (tienkamp) reeds in de selectie voor Rome opgenomen. de vereniging op te heffen. Daardoor draaide de gemeente Middelburg, die zich garant had gesteld toen de tafel tennissers hun gebouw betrokken, voor de kosten op. De speelruimte en kantine kwamen, met inboedel, aan de gemeente. Het bestuur van Sint-Lau rens bedacht daarbij de constructie dat men na opheffing een nieuwe club zou oprichten, die dan die accommo datie van de gemeente zou huren. Wethouder Vinke onderhandelt echter met andere gegadigden, die meer uren dan de tafeltennisclub willen huren hetgeen voor de gemeente Middelburg financieel aantrekkelijker is. „De tafel tennisvereniging Brigdamme moet dan maar uitzien naar een andere ac commodatie. Bijvoorbeeld in het wijk centrum. Al zullen ze dan nog wel een verzoek moeten indienen bij de ge meente of ze de tafeltennistafels mo gen gebruiken, want die zijn ook van ons geworden. En dat verzoek heeft de club in oprichting ook nog niet ge daan". Voorzitter Albert de Vries van Sint- Laurens vreest dat de bestuurscom missie welzijnsaccommodaties van oordeel is dat zijn club „de zaak be wust heeft laten klappen, toen we geen uitweg meer zagen". De financiële moeilijkheden waren naar zijn me ning echter onontkoombaar door een minder snelle ledengroei dan was verwacht. En bovendien had de kleine club het al zwaar omdat men bij een bank een lening tegen een fikse rente had moeten sluiten, terwijl andere ver enigingen nog wel eens renteloze le ningen van de gemeente kregen. Hij ziet er na de uitspraak van de ge meentelijke commissie geen heil meer in door te gaan met het plan van de ttv Brigdamme. Vandaar dat alle leden vandaag en morgen hun laatste clubkampioenschap spelen in het ta- feltenniscentrum dat eens het hunne HILVERSUM (ANP) - Het evenwicht in de tweekamp tussen Jan Timman en Artoer Joesoepov is ook donderdag in de vierde partij niet doorbroken. Toch was de strijd, die tot de nieuwe remise leidde in verschillende opzich ten niet te vergelijken met de voor gaande duels. Ten eerste was het aan tal zetten aanzienlijk uitgebreider, na melijk 39, en werd de vrede pas beklon ken vlak voor de eerste tijdcontrole, na vijf uur spelen. Verder was dit treffen spannend tot het eind, toen er voor Timman net geen winst meer in zat. Het zettenverloop van de vierde partij Wit: Timman. Zwart: Joesoepov 1.e2-e4e7-e5 23.Kd3-c4 g7-g5 2. Pgl-f3 Pg8-f6 24.Tal-fl Tg8-g6 3. Pf3xe5 d7-d6 25. b2-b4 Te8-a8 4. Pe5-f3 Pf6xe4 26.Kc4-b3 b7-b6 5. c2-c4 Pb8-c6 27. b4xa5 Ta8xa5 6. Pbl-c3 Pe4xc3 28. c3-c4 Ta5-a8 7. d2xc3 Lf8-e7 29.Ld2-c3 Ta8-e8 8. Lfl-d3 Lc8-g4 30.Tfl-el g5-g4 9. Ld3-e4 Dd8-d7 31.Lc3xe5 g4xf3 10.Lcl-e3 Lg4-f5 32. g2xf3 Te8xe5 11.Le4xf5 Dd7xf5 33,Te2xe5 Ld6xe5 12.Ddl-d5 Df5xd5 34.Telxe5 Tg6-g3 13. c4xd5 Pc6-e5 35.Te5xf5 Tg3xh3 14.Pf3xe5 d6xe5 36. a4-a5 b6xa5 15.Kel-e2 Ke8-d7 37. C4-c5 Th3-hl 16. a2-a4 a7-a5 38.Tf5-f7 Kd7-d8 17.Ke2-d3 f7-f5 39.Tf7-h7, remise. 18. f2-f3 h7-h5 19. h2-h3 h5-h4 Gebruikte tijd, wit: 2 20.Thl-el Le7-d6 uur en 26 minuten; 21.Tel-e2 Ta8-e8 zwart: 2 uur en 25 mi- 22.Le3-d2 Th8-g8 nu ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 23