Denen gel k Terugkeer van Mühren is dringend gewenst Nieuwenhuijse moet wennen als voorstopper PER WIL ACTIE PZC/sport VOORRONDEN EK VOETBAL kfballers laradona :ste speler Kruithof weer in A-selectie Duitse lotto Drie spelers Oemoemenoe in voorselectie Jong Oranje Geplaagd 21 O Tegendoelpunt TWEE LEIDERS WK-DAMMEN Kelly gehuldigd ORANJE VERNEDERD IN OEFENPARTIJ Wennen Geen trek MlERDAG 13 NOVEMBER 1986 ughes: wij elen niet in en Haag HAAG (ANP) - Trainer Barry Hughes is niet van plan ta op zondag 30 november in het Zuiderpark tegen FC Den te laten spelen. Hughes protesteert daarmee tegen de be ng die de KNVB dinsdag heeft genomen. Hughes: „Wij n ons die dag gewoon in Rotterdam verzamelen en daar de trijd spelen. Door de beslissing de wedstrijd om te zetten je vandalisme in de hand. Ik ga niet naar Den Haag". ictiebestuur betaald voetbal be- voor 30 november het duel FC Sparta vast te stellen. De zou dan in de tweede helft van ipetitie worden gespeeld. Aan- voor de wijziging vormde de féging van de Rotterdamse bur ster Peper van Rotterdam om Jdstrijd op die datum in Rotter- Je verbieden. Excelsior - FC Den I moest zondag na 56 minuten Jeweld van supporters worden ikt. ;s zal zijn weigering vandaag Ble spelersgroep bespreken. De T- meent dat Sparta door de wij zi- lg z el sportief als financieel wordt leeld. de wedstrijd Sparta - FC Den lis overigens gisteren toch weer lelijkheid ontstaan. Burge ier Havermans van Den Haag jsteren, na het bekend worden beslissing van de KNVB, con- met de voetbalbond. Na een te ch onderhoud met veiligheids- inaris De Bakker, bleek dat er en sprake was van een beslis- |an de KNVB, maar slechts van lornemen. gemeente was gisteren ook nog ierzoek van het bestuur van FC ■aag binnen gekomen het duel Jaag - Sparta op 30 november in ,Zi derpark te laten plaats vinden, ^divisionist is verplicht elke wed- ■bij het gemeentebestuur aan te p. Tijdens een vergadering van nmissie Politie en Brandweer- legenheden maakte de burge- >r duidelijk, dat hij een dergelijk !k van het bestuur van de voet leniging niet zonder meer zal in- n, Eerst zal er overleg worden •d met de politie, brandweer en icier van Justitie, is voorlichter Jesse van de i is er dinsdag door het sectie-be- wel een besluit genomen. „Bur ster Peper heeft gezegd dat de fcti ijd Sparta - FC Den Haag niet in dam gespeeld mag worden. Er ■nog wel overleg, maar het be- ïr leeft met deze wetenschap be de wedstrijd om te zetten". ongeregeldheden bij de wed- jd Ixcelsior - FC Den Haag, afgelo- Indag, maakte burgemeester Pe- Ikend dat het gemeentebestuur leegt verstrekkende maatrege- in ijn gemeente, zoals het verbie- jn de wedstrijd Sparta - FC Den liet uit de weg te gaan. De Rot- Ise burgemeester wil zekerheid er liet opnieuw problemen met de fig van FC Den Haag komen. eren van FC Den Haag uit Rot- ki lost niet het probleem van het alvandalisme op. Maar het moet Jpig toch maar gebeuren, vindt Ineester dr. A. Peper. De grens is It. Het wordt nu tijd voor het pint. Wat er is gebeurd rond Ex- kan helemaal niet. Het moet lelopen zijn". lonsor Hotelplan van FC Den J er in de toekomst mee zou op- In de club financieel bij te staan, td it tweehonderdduizend gulden. llJS (DPA) - De Argentijn feo Maradona is uitgeroepen tot (ii: beste voetballer in Euro- [Pa' ij ontvangt daarvoor don- *ag in Parijs de Gouden Bal. Be verkiezing, georganiseerd een Frans voetbalblad, |f de speler van Napoli de Htduitse doelman Schuma- en de Deen Preben Elkjaer- fcen voor. I ploeg van het jaar werd de lanse kampioen en winnaar de UEFA-beker, Real Ma- uitgeroepen. De Westduitse ^verdediger Bayern München I tweede en Juventus derde. eindigde in deze verkiezing lijfde. pouden Schoen voor de top- |er van het seizoen 1985/1986, naar Ajax-spits Marco van ten. Hij was het afgelopep sei- 37 keer succesvol. De Rus Protassov scoorde voor epr Dnjepropetovsk 35 keer. Bkrijgt daarvoor de zilveren pen. Eenzelfde onderschei- in het brons is er voor twee |ers. Het zijn de Oostenrijker Jter en de Turk Colak, die 33 ^Punten maakten. Dat zegt Dé Stoop, voorzitter van de Haagse voetbalclub. Toch noemt Stoop dit gegeven op zich niet zijn grootste zorg. „Veel erger is, dat door het gedrag van enkele sup porters, steeds meer burgemeesters wedstrijden tegen FC Den Haag in hun gemeente gaan verbieden. Dan houdt het voor ons op, dan wordt het onmo gelijk om te voetballen". Stoop is een geplaagd man. Maar ook iemand die soms welbewust om reac tie vraagt. Onder andere door zondag de spelers van Excelsior angsthazerij te verwijten, toen zij weigerden om verder te spelen nadat Haagse suppor ters de halve houten tribune hadden gesloopt. Stoop: „Ik vind dat wat er is gebeurd, niet is goed te praten. Maar het is va ker voorgekomen dat elementen bin nen de groep van clubsupporters het voetbal gebruiken om rellen te schop pen. Anoniem. Dat is nu bij FC Den Haag het geval, maar gebeurde ook bij Ajax of FC Utrecht". Stoop stelt ook: „Ik kan me indenken dat Hughes niet gelukkig is met het omzetten van Sparta-Den Haag. Het is immers een wedstrijd die de top van de competitie raakt. Maar het voorstel van de KNVB is er voor de di recte korte termijn geweest. En daar om verstandig. Het is overigens nog maar de vraag of de wedstrijd wel doorgaat, want nu wil de burgemees ter van Den Haag er geen toestem ming voor geven. Vrijdag hebben we daar met de politie, KNVB en burge meester een gesprek over". HAVELTE (ANP) - Jan Roelof Kruit hof, veelvoudig winnaar van de alter natieve Elfstedentocht, rijdt van za terdag weer mee bij de A-rijders in de strijd om het Nederlands kampioen schap marathonschaatsen. De geschillen comissie van de KNSB verklaarde woensdagmiddag, na een vergadering van ruim vier uur, de te rugzetting door de schaatsbond van Kruithof naar de veteranen, nietig. In een bindend advies aan het hoofdbe stuur werd beslist dat Kruithof zater dag op de Uithof in Den Haag zijn ren tree bij de A-rijders mag maken. 1 BRATISLAVA (Reuter/SID) - Het Deense nationale team had in de voorron den van de strijd om het Europees kampioenschap tegen Tsjechoslowakije maar één wens: een gelijkspel. Sepp Piontek, die vlak voor het duel zijn contract met de Deense bond tot 1990 verlengde, zag in Bratislava die wens in vervulling gaan. De Denen waren met de 0-0 stand uiterst content. Na het laatste fluitsignaal werd er voor de ogen van de verbaasde de toe schouwers zelfs een feestje gevierd. Middelpunt was andermaal de veteraan in het Deense team; Morten Olsen. De libero van FC Köln leidde zijn verdedi gers ook in zijn 87e interlandwedstrijd voorbeeldig. De defensie kwam dan ook nauwelijks in gevaar. Tsjechoslowakije - Denemarken 0-0. Stand: Tsjechoslowakije211033-0:Denemarken211031-0: Wales 101011-1:Finland 301211-5. Eerstvolgende wedstrijd: 1 april: Wales - Finland. Het besluit van de Turkse bondscoach Coskun Ozari zijn functie als verant woordelijk man voor het voetbal in zijn land neer te leggen, heeft slechts gedeeltelijk voor een schok-effect gezorgd. In Izmir kwam het Turkse team tegen Noord-Ierland niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Engeland heeft in Londen Joegoslavië verslagen met 2-0. Het duel uit groep 4 in de voorronden van de strijd om de Europese titel, werd beslist door treffers van Mabbutt en Anderson. Engeland - Joegoslavië 2-0 (1-0). 21. Mabbutt 1-0, Anderson 2-0. Stand: Engeland22 004 5-0: Joegoslavië21 012 4-2:Noord-Ierland20111 0-3: Turkije 2 0111 0-4. Eerstvolgende wedstrijd: 1 april Noord-Ierland - Engeland. De Hongaarse speler Boda wint een duel en legt aan voor een schot in de wedstrijd tegen Griekenland. Grieken winnen ook van Hongarije: 2-1 Spanje heeft woensdag in Sevilla zijn eerste wedstrijd in groep 1, in de voorronden van de strijd om de Europese titel, gewonnen. Door een treffer van Loren zegevierde de thuisploeg tegen Roemenië met 1-0. Spanje - Roemenië 1-0 (0-0). 86. Loren 1-0. Stand: Spanje 110021-0: Roemenië210124-1Oostenrijk 21012 3-4: Albanië 10010 0-3. Volgende wedstrijd: 3 december: Albanië - Spanje. Schotland heeft in een wedstrijd voor groep 7 van de voorronden met 3-0 gewonnen van Luxemburg. Schotland - Luxemburg 3-0 (2-0). 24. Cooper 1-0 strafschopi. 38. Cooper 2-0, 67. John ston 3-0. Stand: Belgie 21 103 8-2; Schotland 21 103 3-0; Ierland 10101 2-2; Bulgarije 10101 0-0; Luxemburg 2 0 0 2 0 0-9. Eerstvolgende wedstrijd: 19 november België - Bulgarije. ATHENE (ANP) Het Hongaarse voetbal kan voor twee jaar in de re visie. De rol van het tot voor kort zo trotse nationale elftal, een half jaar geleden nog pretentieus aan de eind ronde van het WK in Mexico begon nen, is in de kwalifïcatiegroep 5 van de Europese titelstrijd zo goed als uitgespeeld. Na Nederland, medio oktober in Boedapest (1-0), onder streepte Griekenland de crisis bij de Hongaren. In Athene wonnen de Grieken met 2-1. De Oosteuropeanen, overigens al stukken beter dan in het dieptepunt tegen Oranje, werden door de Grie ken op enthousiasme en tempera ment aan de kant gezet. In eigen huis speelt de emotie zijn belangrijke rol in het Griekse elftal, dat in uitwed strijden verbleekt. Binnen vijf minuten moest de Hon gaarse doelman Szendrei drie ballen uit zijn hok ranselen. Zeven minuten voor rust gaf Papaioannou een slim me doorloopbal. Anastopoulos ont week slim de off-side hinderlaag en trok tot de achterlijn door. De voorzet werd door clubgenoot Mitropoulos over de lijn gegeleden: 1-0. Na rust bleven de Hongaren in de ris kant defensiewijze, die de kleintjes in de Griekse tweemans-aanval, Anas topoulos en Saravakos, in hun gretig heid te weinig afstraften. In de 65ste minuut trok Nikos Anastopoulos, naar binnen. Hij zette met een slim en gewaagd overstapje Szendrei op het verkeerde been en verraste met een slim schot drie op de doellijn verdedi gende Hongaren. De 2-0 werd uitbun dig bejubeld, vooral omdat het een historische treffer betrof. Anastopou los was zojuist met 21 doelpunten re cordhouder geworden op de topsco- rerslijst van het Griekse vertegen woordigende voetbal. De Grieken liepen nog met het hoofd in de wolken, toen invaller Boda - in Boedapest geen partij voor Spelbos - een kwartier voor tijd uit een onmo gelijke hoek voor de aansluitende treffer zorgde: 2-1. Hongarije ontwik kelde druk, overliep onder leiding van Detari bij wijlen het weinig weer bare en slecht georganiseerde mid denveld van Griekenland, maar kwam toch te weinig in de buurt van doelman Minou. Voor de KNVB zat PAOK-coach Thijs Libregts, als part-time spion en geflankeerd door AEK-trainer Ab Fa- fié, op de tribune. Hij wilde niets kwijt óver zijn rapport aan bondscoach Mi- chels. Griekenland - Hongarije 2-1 (1-0). 38. Mi tropoulos 1-0, 66. Anastopoulos 2-0, 65. Bo da 2-1. Scheidsrechter: Minosesvili (Sov), toeschouwers35.000 Griekenland: Minou, Apostalakis, Mano- las, Michos, Vamvakoulas, An^oniou, Pa paioannou (Skartados), Mitropoulos XanthopoulosKofldis, Saravakos, Anastopoulos. Hongarije: Szendrei, Sallai, Roth, Garaba, Presteller, Csonka (Csapoi. Burcsa, Nagy. Detari, Meszaros (Boda). Esterhazy. Stand in groep 5: Guy Thijs, de bondscoach van België, heeft in zijn selectie van zestien spe lers twee nieuwe spelers opgenomen in vergelijking met de groep, die enke le weken geleden tegen Luxemburg speelde. Michel Renquin (Standard Luik) keerde terug en Pier Janssen (Anderlecht) werd voor de eerste maal gekozen. Het tweetal vervangt Franky van der Eist (Club Brugge) en Danny Veyt (Waregem). Op 19 november speelt België in het Heizel-stadion tegen Bulgarije voor groep 7 van de voorronden van het toernooi om het Europees voetbalkam pioenschap. Nederland Polen Griekenland Hongarije Cyprus 1-0 2-1 3-3 1-3 0-0 Eerstvolgende wedstrijd: 19 november Nederland - Polen Een week voor de interlandwedstrijd tegen Nederland in de voorronde van de strijd om het Europees kampioenschap, heeft Polen een oefenduel tegen Ierland met 1-0 gewonnen. Het doelpunt werd in de 42e minuut gemaakt door debutant Koniarek. Hij schatte een voorzet van middenvelder Rudy als enige op waarde. Polen - Ierland 1-0 1-0). 42. Koniarek 1-0. Gele kaarten: Tarasiewicz en Ostrowski (Po len), McCarthy (Ierland). Polen: Kazimierski (Wandzik), Ostrowski, Krol, Przybys, Wdowczyk, Urban, Prusik, Karas TarasiewiczRudy DziekanowskiFurtok Les- niak) en Koniarek. Clerc weer naar winst •D l.BURG De oefenwedstrijd Zeeuwse zaalkorfbalselectie vond in de Middelburgse al De Voorborch tegen over- lasser HKC uit Hardinxveld ndam speelde eindigde in een J gelijkspel. De ontmoeting gold voorbereiding op het vijfde korf- a dat de Zeeuwse senioren mor- (vrijdag) in Gent tegen de selectie T^ost-Vlaanderen in de zaal In Gent komen ook de Zeeuw oren en de jeugdploeg in actie. GRONINGEN (ANP) - In het dertiende toernooi om het wereldkampioen schap dammen in Groningen hebben tot nu toe slechts twee van de twintig spelers de volle buit binnengehaald. Nationaal kampioen Rob Clerc be zorgde Autar diens tweede nederlaag en de Israëlische titelhouder Viktor Galperin maakte tegen de Braziliaan Leandro geen fout. Beiden hebben nu met vier punten de leiding. Lange tijd leek de Nederlander Gerard Jansen op weg naar een gedeelde der de plaats. Analyses van zijn duel tegen oud-wereldkampioen Jannes van der Wal wezen hem als toekomstig win naar aan. Maar de woensdag dertig jaar geworden Groninger wenste op zijn verjaardig niet te verliezen en los te de problemen - waarin hij zichzelf halverwege de partij door een misreke ning had gemanoeuvreerd - zeer be kwaam op. Weliswaar werd het de langste partij bij na zes uurmaar in de slotfase toonde de oud-wereldkam pioen zijn ware kracht. De winst waar op vrijwel iedereen - en ook Jansen - re kende, bleek een illusie. De uitslagen in de tweede ronde zijn: Koua- me (Ivo) - Dibman (Sov) 1-1; Macodou N'Diaye (Sen) - Kane (Sen) 0-2; Gantwarg (Sov) - Casaril (Bel) 1-1; Mitsjanski (Sov) - Mamina N'Diaye (Mali 1-1; Baljakin (Sov) - Korenevski (Sov) 1-1; Autar (Sur) - Clerc (Ned) 0-2; Galperin (Isr) - Leandro (Bra) 2-0; Vermin (Ned) - Guinard (Fra) 1-1; Van der Wal (Ned) - Jansen (Ned) 1-1 Koeperman (VSt) - Van den Borst (Ned) 1-1. Stand na twee ronden: 1. Clerc en Galperin 4, 3. Dibman en Koeperman 3, 5. Kouame, Kane, Gantwarg. Casaril, Mitsjanski, Mami na N'Diaye, Baljakin, Korenevski, Vermin, Van der Wal. Jansen, Van den Borst 2, 17. Guinard en Macodou N'Diaye 1,19. Autar en Leandro 0 BONN (DPA) - De trekking van de Westduitse mid-lotto had woensdag het volgende resultaat: eerste trekking: 2 - 21 - 25 - 26 - 35 -47 reservegetal 22 tweede trekking: 20-31-33-37-44-45 reservegetal 35 spel 77: 6 2 4 8 3 4 4. PARIJS De Ierse wielrenner Sean Kelly werd gisteren in Pa rijs beloond voor een schitterend seizoen op de weg. Hij kreeg voor de start van de zesdaagse de tro fee voor het Super Prestige-klas- sement. Sean Kelly was de regel- matigste coureur over alle wed strijden. Jeanine Longo kreeg die prijs bij de dames. ZEIST (GPD) Het misverstand bleek via derden in de wereld geko men. „Ik heb nooit gezegd dat ik niet meer voor het Nederlands elftal wil voetballen. Als ze me hadden uitgeno digd, was ik er natuurlijk geweest", weersprak Arnold Mühren gisteren de opmerking die Rinus Michels eer der op de dag in Zeist had gemaakt. Na de geduchte afstraffing die zijn A- team had ondergaan in het tweede oe fenduel tegen Jong Oranje (2-5 maar liefst), had Michels de vraag of de linksbenige middenvelder van Ajax niet in beeld was geweest voor de se lectie, uitgebreid beantwoord. „Dat is wel een overweging geweest, maar mij is duidelijk gemaakt dat Mühren zelf niet beschikbaar wil zijn voor het Nederlands elftal, gezien zijn leeftijd en de enorme belasting bij zijn club". „Maar dat heb ik dus nooit gezegd", weerlegde Arnold Mühren die uit spraak, „ik heb in een interview alleen opgemerkt dat ik mijn handen vol heb bij Ajax en dat ik er vanuit ging dat dit Oranje geen speler van 35 jaar nodig heeft. Daar ga ik nu trouwens nog van uit, want ik heb ook nooit wat gehoord. En als je iemand echt nodig hebt, dan bel je die toch zelf op, maar dat is tot nu toe niet gebeurd. Als ik zo'n tele foontje wel zou krijgen, zou ik een uit nodiging zeker aannemen, maar ik denk niet dat er nu nog iets veranderd wordt". Michels zelf had dat eerder al beves tigd. „De zestien die er nu zijn vormen in principe dé groep voor het duel te gen Polen", sprak de bondscoach. Gezien de uitslag had hij het ook met de andere spelers van het A-team kun nen doen, want die bleken twee oefen duels in één etmaal evenmin aan te kunnen. Met al de uit het weekeinde meegenomen kleine blessures (Mi chels had de oefenstage dan ook liever later in de week gehouden, maar dat was onmogelijk) was de belasting te zwaar en de motivatie te gering. Gul- lit voelde zich niet fit en verdween halverwege, met Van der Gijp liet de rest zich door de jongere generatie de oren wassen op een manier die er niet om loog. Met bij vlagen zéér sterk voetbal beantwoordde het 'toekomst-team', de openingstreffer van Van Basten met goals van Van Eek en het Wage- ningen-talent Krommendijk (begeerd door Roda en Den Bosch) en na de ge lijkmaker van Van 't Schip, mikten Willems, opnieuw Krommendijk en Berghuis nog raak. De één nog fraaier dan de ander, waar mee voor het A-team het grote verschil met dinsdag werd getypeerd. Tegen het Olympisch elftal bleef de aanval in gebreke, na de terugkeer van Van Bas ten en Wouters gaf gisteren de defensie niet thuis. Rinus Michels kon er niet echt mee zitten, voor hem was de twee daagse oefenstage ondanks het de af straffing toch geslaagd. Onder het motto „een oefenwedstrijd maakt meer duidelijk dan een verhaal", kon hij zelfs moeiteloos een positieve draai geven aan de forse nederlaag. Nederlands elftal - Jong Oranje 2-5 (1-2). 5. Van Basten 1-0, 18. Van Eek 1-1, 23. Krom mendijk 1-2,59. Vant Schip 2-2,71Willemns 2-3, 78. Krommendijk 2-4, 82. Berghuis 2-5. (Door Jan Dagevos ZEIST Echt tevreden is Adriaan Nieuwenhuijse niet na afloop van zijn eerste oefenwedstrijd met het Neder lands amateurteam (2-1 winst tegen hoofdklas UVS). Hoewel de Oostka- pelle-speler op de voor hem vreemde plaats van voorstopper beslist niet door de mand is gevallen, had het vol gens hem toch wel wat beter gekund. „Ik voel me niet zo op mijn gemak op die plaats. Ik liep voortdurend naar mijn tegenstander te zoeken", stelt de lange verdediger na afloop van de wedstrijd. Woensdagmiddag, even voor half zes. De spelers van het Nederlands ama teurelftal druppelen één voor één bin nen. Adriaan Nieuwenhuijse blijkt vanwege zijn lengte een opvallende verschijning. „Eindelijk een lange in de ploeg", roept een clubtrainer dan ook verheugd uit. De Oostkapelle-spe- ler oogt ontspannen, maar toch maakt hij zich zorgen. „Ik heb last van mijn scheenbeen", zegt hij. „Ik heb er afge lopen zaterdag een trap tegen gehad en in het oefenpartijtje tegen Nieuw- land is die blessure erger geworden. Ik heb tegen Nieuwland maar één helft gespeeld, maar misschien had ik beter helemaal niet mee kunnen doen". Nieuwenhuijse stelt vervolgens bonds coach Ron Groenewoud op de hoogte, maar hij besluit toch te spelen. „Ik wil graag meedoen. Ik zal me niet force ren, maar ik wil me wel bewijzen", zegt hij. Tijdens het harde duel tegen UVS kan Nieuwenhuijse zich als voorstopper nauwelijks onderscheiden. Hij speelt weinig opvallend, is sober in zijn acties maar doet ook weinig fout. In totaal is hij 27 keer aan de bal en slechts vijf maal passt hij verkeerd. Nieuwenhuij se vormt met Steef Buijs van Heerjans- dam het centrale verdedigingsduo. Bondscoach Ron Groenewoud wil dat Buijs en Nieuwenhuijse veel inschui ven en zich met de aanval bemoeien. Daar komt deze avond nog niet zoveel van terecht. „Het is op die voorstopper-plaats wennen", erkent Nieuwenhuijse. „Als laatste man kun je het spel beter over zien en kun je makkelijker inschui ven". In de tweede helft heeft Adriaan Nieu- wenuijse het erg moeilijk. Hij wordt al vroeg aan zijn kuitbeen geraakt en is aangeslagen. Met pijn en moeite blijft hij overeind. Jaap Viergever, trainer van NSW, vindt het niet zo verstandig van Nieuwenhuijse dat hij erin blijft. „Hij moet om een wissel vragen. Jaap Viergever is evenals zijn collega Maarten de Keizer (Heerjansdam) meer onder de indruk van Chris Rie- mens. En dat is niet geheel ten onrech te. De ex-speler van Serooskerke blijkt nog niet aan kracht en snelheid te hebben ingeboet. Riemens groeit zelfs uit tot de absolute smaakmaker, die een doelpunt voorbereidt en zelf ook eenmaal scoort. Bij het doelpunt dat Riemens in de tweede helft scoort (een keihard schot in de bovenhoek) roept Maarten de Keizer verrukt uit: „Wat een kanjer is die Riemenss, om ziek van te worden. Die jongen kan zo mee in het betaalde voetbal". Chris Riemens. die na de wedstrijd overigens niet tevreden is „Ik had vier keer moeten scoren"), lonkt echter niet meer naar het profvoetbal. „Twee weken geleden heeft Theo Verlangen van Emmen nog naar me geïnfor meerd, ik kon er zo komen, maar ik heb er geen trek in. Dan moet ik weer elke dag gaan trainen en veel reizen. Dat zie ik niet meer zitten", aldus de 28-jarige vleugelaanvaller. Chris Riemens heeft dit jaar Flevo Boys verruild voor Genemuiden, dat ook in de zaterdag-eersteklas uit komt. „Mijn vrouw komt uit Gene muiden en ik kon bij die club jeugd trainer worden. Daarom ben ik over gestapt", verklaart hij. De 28-jarige postbesteller zit nu voor het tweede jaar bij de selectie van het Nederlands amateurteam. Vorig jaar maakte hij onder andere de trip naar China mee. „Ik vind het een hele eer, dat ik voor het amateurelftal speel. Het is toch een teken dat je nog iets presteert". Over Adriaan Nieuwenhuijse is Rie mens vol lof. „Ik kende hem niet, maar ik moet zeggen, het is een jongen met lef. Hij speelt zijn eigen spelletje en daar houdt Groenewoud wel van", al dus de ex-speler van Serooskerke. VLISSINGEN - Drie jeugdspe lers van het Middelburgse Oe moemenoe maken deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands jeugd-rugbyteam. Het zijn Jan Abregtse, Arnoud Seybel en Marlon Zandbergen. Dit weekeinde zal tijdens een om vangrijk trainingsprogramma bij het Korps Commandotroepen in Roosendaal uitgemaakt worden wie er uiteindelijk tot de defini tieve selectie zullen doordringen. Van de groep van 26 spelers die voor Roosendaal gevraagd zijn zullen er uiteindelijk 21 overblij ven. Het toekomstige Jong Oran je heeft een aantal belangrijke wedstrijden tegen België en En geland en een internationaal toernooi in Berlijn waar men moet spelen tegen Rusland, Roe menië en Frankrijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 21