Wim Kieft: man van zes miljoen FC Köln kan niet voor sensatie zorgen Winnen bij verliezers in Spanje Joop Zoetemelk definitief naar Kloosterzande Ad de Winter Ron de Jonge neemt afscheid met nederlaag Sevilla wil herhaling Heizel-drama voorkomen Nijdam tweede BRUSSELAARS PROLONGEREN TITEL Egbert Versprille naar Maldegem lefen wedstrijd I zaalvoetbalteam PINO BLIJFT LEIDER IN ALGEMEEN KLASSEMENT NATIONALE MOTORCROSS IN VLISSINGEN-OOST Vredeskoers a AGENDA VOOR HET WEEKEND /OENSDAG 7 MEI 1986 PISA (ANP) - Wim Kieft is bij Pisa de man van zes miljoen. Dat is althans de prijs die de uit de eerste divisie gedegradeerde Italiaanse club vraagt voor de Nederlandse aanvaller. Fiorentina heeft belangstelling. Kieft zou bij de club uit Florence samen met de Argentijnse international Ramon Diaz de aanvalslinie kunnen vormen. Een probleem is echter, dat Fiorentina wat van de prijs af wil hebben. Pisa-voorzitter Romeo Ancanetani heeft nu de Italiaanse liga per brief laten weten, dat Kieft weg kan voor 3.853.968.750 lires. Dat is zelfs meer dan zes miljoen, namelijk: 6.780.940,-. Jacky Munaron redt seizoen Anderlecht BRUGGE (ANP) - Een serie knappe acties van doelman Jacky Munaron redde het seizoen van Anderlecht. Door de vroege uitschakeling in het toernooi om de Belgische beker en eliminatie in het Europese bekertoernooi, dreigde Arie Haan in zijn eerste seizoen als trainer van Anderlecht buiten de prijzen te vallen. Munaron verijdelde die in Brussel als rampzalig gekwalificeerde ontwikke ling. Hij voorkwam in het laatste kwartier dat Club Brugge voor 28.000 toeschouwers Anderlecht alsnog zijn negentiende landstitel ontnam. De tweede play-off was een een attrac tieve wedstrijd met twee gezichten. Club Brugge ging rusten met een moedgevende voorsprong van 2-0. Na de hervatting bleek het team van trainer Henk Houwaart leeggespeeld. Het zware programma van was kenne lijk in de benen gezakt, waardoor Anderlecht naast de tegenstander kwam. Pas nadat Vandereycken door scheidsrechter Van der Wijngaert naar de kleedkamers was verwezen, veerde de thuisploeg weer op. Het offensief kwam te laat en Munaron was te goed. Willy Wellems was de man van de eerste helft. De Brugse aanvaller rea geerde na een kwartier attent toen Vandereycken een misstapje beging. Wellens bediende de Franse interna tional Jean-Pierre Papin, die geen fout maakte. Ruim een kwartier later profiteerde Wellens handig van een Advertentie jamo Sound Qualify front Denmark misverstand tussen Henrik Andersen en de op dat moment nog niet warm- gedraaide Munaron: 2-0. De tweede helft was voor Anderlecht. Na een uur mocht de overal aanwezi ge en in Nederland nog zeker bekende Georges Grün een vrije trap nemen. De verdediger speelde de bal naar Vandereycken, die doelman Phlip van de Walle geen kans gaf en Anderlecht weer in de wedstrijd bracht. Brugge kwam mankracht en adem tekort. De vervanging van Alex Querter door Mew Mamadou sorteerde geen enkel effect. Integendeel, juist voordat Van dereycken voor de tweede keer over de schreef ging, bracht Stephane de Mol de ploegen in balans. Voor Jan Ceulemans, die een half uur volstrekt afwezig was geweest, bleek de rode kaart van de andere international aanleiding zich weer met de gang van zaken te bemoeien. De vorm van de dag van Munaron en een doelpaal verhinderden echter succes voor Brugge. KLOOSTERZANDE - Inmiddels heeft de organisatie van het Pinkster criterium van Kloosterzande voor beroepsrenners, dat op zaterdag 17 mei zal worden verreden, definitief overeenstemming bereikt met Joop Zoetemelk. De wereldkampioen uit de ploeg van Jan Raas zal daardoor in Kloosterzande aa het vertrek ver schijnen. De ploeg van Raas is in Kloosterzan de toch sterk vertegenwoordigd. Naast Zoetemelk is uiteraard Adrie van der Poel (winnaar van de Ronde van Vlaanderen en intussen leider in }de stand om de Super Prestige) een trekpleister, maar ook renners als de Belg Ludo Peeters, diens landgenoot Mare Dierickx en Kees Priem kunnen een favorietenrol spelen in een crite- irium. Zaterdag 17 mei om 18.30 uur komen ide beroepsrenners in actie in Kloos terzande. SLUIS - Egbert Versprille, een van de drie hoofdaanvallers van derde divisionist De Sterre (Zuiddorpe), heeft een contract getekend bij het Belgische Maldegem, dat uitkomt in de Belgische 'eerste nationale' (twee de/eerste divisie). Na Rob Lammerts is hij de tweede speler die het bestuur van de Zeeuwse vereniging heeft laten weten volgend seizoen niet meer beschikbaar te zijn. Versprille zal bij Maldegem, dat ook vorig jaar al een indringend beroep op jde Sluisse aanvaller deed, overigens als middenblokkeerder worden inge- lUjfd. lAXEL - Het Zeeuws zaalvoetbalteam Ispeelt vanavond (woensdag) een oe- lfenwedstrijd tegen een selectie uit lAxel. |Het duel wordt afgewerkt in de sport- Ihal in Axel en begint om 20.45 uur. Bij Izeeland ontbreken John Tahapary, |Rob de Nooijer en Chris Mouthaan. Icoach Armand Doesburg heeft Henk Iwillemse (de Hooizolder) en Arsenio Ivan Aerde (Parbo) daarom aan de (selectie toegevoegd. I VLISSINGEN - Bij wedstrijden op Ihet circuit in Zandvoort heeft motor- Icoureur Ad de Winter uit Ovezande (beslag gelegd op een tweede plaats. In |de eerste manche werd hij derde en in (de tweede manche legde hij beslag op (de vierde plaats. De Winter staat nu (vierde in de stand voor het Neder lands kampioenschap. Real Madrid-speler Butragueno wordt onderuit gehaald door Karl-Heinz Geils nummer 3) van FC Köln. BERLIJN (SID) - FC Köln heeft het tweede duel van Real Madrid ge wonnen, maar verder alles verlo ren. De zege van 2-0 was bij lange na niet voldoende de zes dagen geleden opgelopen achterstand van 1-5 weg te werken. De opkomst van het publiek in het Olympisch Sta dion van Berlijn kon ook niet voor een financieel succes zorgen. FC Köln, door de UEFA veroor deeld tot een thuiswedstrijd op ten minste 350 kilometer van het eigen Müngersdorfstadion, hoopte in Ber lijn op 40.000 toeschouwers, er kwa men er iets meer dan 20.000, bij wie 5000 Berlijnse schoolkinderen op vrijkaarten. Het verlies ten opzichte van een gewone thuiswedstrijd in Keulen kan begroot worden op meer dan een miljoen gulden. In Berlijn kon geen wonder plaats vinden. Daarvoor is Real te zeer geschoold in het Europese topvoet bal. De Koninklijke stond in zijn dertiende Europese finale, het lever de de achtste Europese beker op. De ploeg van Kessler heeft dinsdag avond wel geprobeerd het onmoge lijke te verwezenlijken. Er werd, letterlijk en figuurlijk op alles of niets gespeeld. Real is daar wel aan gewend. De druk was er wel op de Spaanse verdediging, de paniek bleef achterwege. Köln gebruikte kracht, Real liet zich niet overbluf fen en de Schotse scheidsrechter Valentine greep van meet af flink in om het geweld in te dammen. In de eerste helft al trok hij gele kaarten voor Geils, Höhnerbach en Valda- no. In de tweede helft kwamen er nog prenten bij voor Steiner en Gallego. FC Köln speelde op de aanval, maar de kansen bleven schaars en pas in de 23e minuut had Uwe Bein succes met een kopbal na een voorzet van Janssen. Er zat meer in voor FC Köln, maar doelman Agustin, één van de twee spelers van Real die niet voor Mexico is geselecteerd, redde geweldig op een kopbal van Allofs. Na rust groeide het aantal moge lijkheden voor Köln. Agustin stond er echter nog steeds en bovendien had hij het geluk bij pogingen van Allofs en Geilenkirchen. De laatste maakte pas negentien minuten voor tijd het tweede doelpunt. Daarvoor overigens had Gordillo pech gehad, toen hij met een schit terend afstandsschot, buiten be reik van Schumacher, de lat trof. SITTARD (ANP) - Het Nederlands handbalteam heeft dinsdag ook de tweede wedstrijd tegen West-Duits- land verloren. In Sittard was het verschil slechts een treffer: 22-23. Een minuut voor het einde bracht de scheidende international Bert Bou wer Nederland op gelijke hoogte: 22-22. Een doelpunt van Neitzel bracht de Westduitsers de volle winst. Bij rust stonden de Duitse handbal lers met 11-8 voor. Voor Bouwer en doelman Ron de Jonge vormde het duel een afscheid van hun internationale loopbaan. Bei den speelden meer dan honderd wed strijden voor het nationale team. Bou wer is recordinternational met 136 caps. SEVILLA (Reuter/SID) - Twaalf voet balsupporters uit Groot-Brittannië en Italië zijn vanavond (woensdag) eregast in het stadion 'Sanchez Piz- juan' van Sevilla, tijdens de finale om de Europa Cup voor landskam pioenen tussen Barcelona en Steaua Boekarest. De uitnodiging is bedoeld als een gebaar van verzoening na het Heizel- drama op 29 mei van vorig jaar. De Spaanse overheid heeft in overleg met de Europese voetbalbond UEFA zeer strenge veiligheidsmaatregelen getroffen om te voorkomen, dat sup porters slaags zullen raken. Steaua Boekarest, na Partizan Belgrado de tweede Oosteuropese club in de voet balgeschiedenis die de finale van het toernooi voor landskampioenen heeft bereikt, neemt slechts duizend aan hangers mee. Barcelona speelt in Se villa voor 70.000 toeschouwers eigen lijk een thuiswedstrijd. De Catalanen hebben de voornaam ste Europa Cup nog nooit gewonnen. Eén keer bereikte Barcelona de finale. In 1961 speelde de Spaanse ploeg, met het befaamde Hongaarse aanvalstrio Kubala, Kocsis en Csibor, in de eind strijd tegen Benfica. De hoofdrol was in die wedstrijd weggelegd voor verde diger Ramallets. Hij passeerde zijn eigen doelman, waardoor de Portuge zen wonnen met 3-2. De eindstrijd van de belangrijkse Eu ropese beker heeft in de loop der jaren veel aan aantrekkelijkheid verloren. Opvallend zijn de magere scores van de laatste tien jaar. Van 1956 tot '65 werden in de finales in totaal 47 doelpunten gemaakt. Een decennium later liep de produktie terug naar dertig. De oogst van de finales tussen 1976 en '85 bestaat uit veertien tref fers. Nico Emonds (links) uit de ploeg van Jan Raas won de eerste etappe in de Ronde van Romandie. Hij versloeg in de sprint Daniel Gisiger. LEGANES (ANP) - Peter Winnen be hoorde dinsdag, met de Columbianen Fabio Parra en Pacho Rodriquez tot de verliezers in de veertiende etappe van de Ronde van Spanje. De rit over 165 kilometer van Casino Gran Ma drid naar Leganes werd gewonnen door José Recio, die na een vlucht van een kleine tien kilometer, met VLISSINGEN Een groot aantal motorcrossers staat morgen, donder dag, achter het starthek van de MSV De Uitlaat tijdens de traditionele Hemelvaartsdagmotorcross. De MSV De Uitlaat houdt in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging een nationale motorcross voor de klassen 125 cc, 250 cc, 500 cc en de zijspannen. De cross telt mee voor de nationale competitie. Als bijprogramma ko men dit jaar de veteranen aan de start. Tussen de dan tweehonderd crossers bevinden zich dit jaar ook weer enkele Zeeuwse favorieten. Torenhoog favoriet is dit jaar zeker Kees Zuidhof uitkomend in de zwaar ste categorie de 500 cc waar 53 rijders hebben ingeschreven. Na een pechvol jaar bij de 250 cc waarbij hij zijn seniornummer kwijtraakte probeert de Kwadendamse crosser het dit jaar bij de halve liters. Na een minder goede start van het seizoen is Zuidhof inmiddels een van de nationale top pers in zijn klasse. Met mancheover winningen in Wychen (1) en Amster dam (2), moet hij zeker in staat geacht worden om donderdag op eigen ter rein en voor een eigen publiek een plaats op het erepodium te bezetten. „De vorm is er", aldus Zuidhof. Hij zal echter op zware tegenstand kunnen rekenen van onder anderen, Gert Schepers, Eric van Veghel en Klaas Hoogland eveneens hooggeklasseer- den in de nationale strijd. Naast Zuid hof verdedigen Freddy Willemsen uit Hoofdplaat en Dick de Kunder uit Kapelle-Biezelinge de Zeeuwse kleu ren bij de 500 cc. De 250 cc met 84 inschrijvingen staat voor de Zeeuwen een beetje in het teken van het af scheid. Eric van der Wekken en Andre van der Graaf nemen voor het laatst deel aan een KNMV-cross en gaan in de toekomst hun geluk beproeven bij de Belgische bond. Verder worden de Zeeuwse kleuren nog verdedigd door Jan Bouten. De 125 cc kent dit jaar slechts één Zeeuws» deelnemer. Tus sen de 45 inschrijvers staat Henk Buys voor de zeer moeilijke taak de Zeeuwse eer hoog te houden. Spekta kel zal er zeker weer zijn bij de zijspannen. En voor het eerst sinds jaren staat er hier weer eens een Zeeuwse vertegenwoordiging aan de start. Aan Leo Ovaa met bakkenist Kees den Dekker de zeer moeilijke taak om zich met de besten te meten. Jammer is wel dat het voor dit duo een eenmalig optreden wordt. Want het duo heeft na een jaartje al beslo ten er mee te stoppen. Het programma begint donderdag met de veteranen die om half één de start nemen. De eerste wedstrijd van de nationalen begint om één uur. De trainingen beginnen om halftien. De wedstrijd wordt verreden op het crosscircuit van de MSV De Uitlaat aan de Engelandweg in Vlissingen- Oost. twaalf seconden voorsprong op de eerste groep aankwam. In die eerste groep waren alle favorie ten, met uitzondering van Winnen en de twee Columbianen, vertegenwoor digd. Het Nederlandse contingent trouwens was groot in de eerste rijen. Door de harde wind ontstonden waai ers, waarin Lammertink, Knetemann, Theunisse en Boeve zich uitstekend thuis voelden. De Spanjaard Alvaro Pino bleef eerste in de algemene rangschikking, Robert Millar staat nog, op ruim een halve minuut, tweede. De uitslag van de veertiende etappe is: 1. José Recio (Spa), 165 kilometer van Casino Gran Madrid naar Leganes in 4 uur 2 minuten en 49 seconden, gemiddelde snel heid 40.771 km/u: 2. Sean Kelly (Ier) op 12 seconden, 3. Pello Ruiz Cabestany (Spa), 4. Stefan Mutter (Zwi), 5. Alfonso Guttierrez (Spa), 6. Jos Lammertink (Ned), 7. Gert-Jan Theunisse (Ned), 8. Viktor Demidenko (Sov), 9. Pascal Robert (Fra), 10. José Maria Moreno (Spa), 11. Charly Mottet (Fra), 12. Carlos Hernandez (Col), 13. Alvaro Pino (Spa), 14. Laurent Fignon (Fra), 15. Pedro Delgado (Spa), 16. Alberto Leanizbarrutia (Spa), 17. Inaki Gaston (Spa), 18. Robert Millar (GBr), 19. Lucien van Impe (Bel), 20. Henk Boeve (Ned), 22. Gerrie Kenetemann (Ned), 23. Raimund Dietzen (WD1), 26. An- selmo Fuerte (Spa), 28. Marino Lejarreta (Spa) allen dezelfde tijd als Kelly, 31. Fabio Parra (Col) op 2.13, 32. Guy Nulens (Bel), 33. Peter Hoondert (Ned), 34. Eddy Planckaert (Bel) zelfde tijd, 53. Erwin Nijboer (Ned) op 5.57, 75. Peter Winnen (Ned), 78. Pacho Rodriguez (Col), 81. Gerard Veldscholten (Ned), 99. René Beuker (Ned), 100. Peter Harings (Ned), 108. Theo de Rooy (Ned) allen zelfde tijd als Nijboer. Het algemeen klassement na de veertiende etappe van de Ronde van Spanje (s: 1. Pino 62 uur 46 minuten en 49 seconden; 2. Millar op 33 seconden; 3. Delgado op 1 minuut en 52 seconden; 4. Lejarreta op 2.20; 5. Dietzen op 3.27; 6. Kelly op 3.33; 7. Ruiz Cabestany op 4.21; 8. Fignon op 5.19; 9. Fuerte op 5.53; 10. Fabio Parra (Col) op 7.42; 11. Van Impe op 10.06; 12. Gaston op 10.54; 13. Pacho Rodriguez (Col) op 13.16; 14. Mottet op 13.34; 15. Yves Madiot (Fra) op 14.06; 19. Winnen op 14.28; 20. Mutter op 17,42; 34. Veldscholten op 44.10; 40. Nijboer op 51.58; 59. Nulens op 1 uur 7 minuten en 6 seconden; 66. Knetemann op 1.14.47; 69. Boeve op 1.19.41; 73. Planckaert op 1.26.17; 86. De Rooy op 1.36.40; 92. Theunisse op 1.42.09; 97. Hoondert op 1.47.58; 98. Beuker op 1.48.29; 103. Lammertink op 1.51.16; 107. Harings op 2.00.08; 118. en laatste Philippe Poissonnier (Fra) op 2.21.12. De Belg Nico Emonds heeft dinsdag de eerste etappe van de Ronde van Romandie gewonnen. Emonds sprintte na de rit van Lugano naar Sion sneller dan zijn vluchtmakker Daniel Gisiger. De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Romandie is: DUINKERKEN (ANP/Reuter) - Jelle Nijdam is in de proloog van de Vier daagse van Duinkerken als tweede geëindigd. Bernard Hinault legde de 5,9 kilome ter lange individuele tijdrit winnend af in 7 minuten 7,83 seconden. Nijdam was zeven-tiende van een seconde langzamer. Gerrit Solleveld werd vier de. De uitslag van de proloog is: 1. Bernard Hinault (Fra) 5,9 km in 7.7,83, 2. Jelle Nijdam (Ned) op 0,70 seconden, 3. Gilbert Duclos-Lassalle (Fr), op twee seconden, 3. Gerrit Solleveld (Ned) op zeven seconden, 5. Ferdi Van den Haute (Bel) op acht seconden, 6. Sean Yates (GBr) oop tien seconden, 7. Charly Berard (Fra) op eli seconden, 8. Bruno Wojtinek (Fra) op veer tien seconden. 1. Nico Emonds (Bel), 234 km van Lugano naar Sion in 6 uur 6 minuten en 33 secon den, met tijdsvergoeding 6.06.23, gemiddel de snelheid 38,401 km/u; 2. Daniel Gisiger (Zwi) 6.06.33; 3. Ludo Peeters (Bel) op 45 seconden, 4. Paul; Haghedooren (Bel), 5. Thierry Claveyrolat (Fra), 6. Claude Cri- quielion (Bel), 7. Jörg Muller (Zwi), 8. Ber nard Vallet (Fra), 9. Jean-Mary Grezet (Zwi), 10. Bruno Comillet (Fra), 11. Mauro Gianetti (Ita), 12. Jean-Francois Bernard (Fra), 13. Erich Machler (Zwi), 14. Eric Salomon (Fra) allen dezelfde tijd als Pee ters; 15. Pascal Richard (Zwi) op 2 minuten en 16 seconden, 19. Luc Roosen (Bel), 23. Joop Zoetemelk (Ned) zelfde tijd; 38. Ma- thieu Hermans (Ned) op 9.07, 49. Maarten Ducrot (Ned) zelfde tijd; 68. Ad Wijnands (Ned) op 18.46, 76. Hans Daams (Ned) zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Emonds 6 uur 11 minuten en 19 secon den; 2. Gisiger op 13 seconden; 3. Bernard op 0.52, 4. Machler zelfde tijd; 5. Müller op 0.55; 6. Vallet op 0.56; 7. Salomon op 0.57, 8. Comillet zelfde tijd; 9. Criquielion op 0.59; 10. Haghedooren op 1 minuut; 11. Peeters op 1.01, 12. Gianetti op 1.02, 13. Grezet op 1.06, 14. Claveyrolet op 1.24, 15. Daniel Wyder (Zwi) op 2.27, 17. Zoetemelk op 2.33, 26. Roosen op 2.48, 36. Ducrot op 9.18, 55. Hermans op 9.55, 71. Daams op 19.05. 72. Wijnands op 19.09. De Oostduitser Uwe Ampler heeft dinsdag de poloog van de Vredeskoers gewonnen. De tweede plaats was voor Viktor Klimov uit de Sovjetunie. Als gevolg van het ongeluk met de kern centrale in Tsjemobyl besloten de Westeuropese ploegen (waaronder een Nederlandse) niet deel te nemen. De eerste drie ritten van deze etappe koers voor amateurrenners voeren door de Oekraine. Het is de eerste keer dat de Sovjetunie in het parkoers is opgenomen. L 0 (fl 0 N PAARDENSPORT lAXEL - De landelijke rijvereniging Oranjeruiters en de Iponyclub De Kleppertjes houden morgen (donderdag) in Axel op het terrein aan de Boslaan een kringconcours, Iwaaraan door een groot aantal combinaties wordt deelgeno- Imen. IVanaf half negen kan het parkoers verkend worden door de [deelnemers bij de pony's in de klasse B. Daarna komen pony's len paarden in de klassen L, M en Z tegen elkaar uit. De ■combinaties nemen het zowel in de individuele dressuur als in ■de springrubriek tegen elkaar op. Om kwart voor vier begint Ihet springen voor pony's in de klasse Z. Het springen voor de Ipaarden in de zwaarste klasse begint om vijf uur. ZONDAGVOETBAL (afd.) In de afdeling Zeeland wordt op Hemelvaartsdag gespeeld, eerste klas: Zeeland Sport-Domburg, Hulsterloo-Corn Boys, Aardenburg-Walcheren. Kwadendamme-Robur, tweede klas: Schoondijke-SDO, Heinkenszand-Volharding, Terhole-Groe- de, Ouwerkerk-Graauw. Aanvang 14.30 uur. DAMESVOETBAL ZATERDAGVOETBAL Op Hemelvaartsdag wordt in de eerste klas A van het landelijk zaterdagvoetbal gespeeld: Heeijansdam-Spijkenis- se, NSW-PPSC. Kozakken Boys-Zwart Wit '28, Excelsior- Roda Boys, Barendrecht-RVVH, DSVP-Oostkapelle, ASWH- Nieuw Lekkerland. Afdeling Zeeland, eerste klas: SSV-Apollo (14.30 uur, restant), tweede klas: Spui-Duiveland (14.30), WIK-SVD (14.30). Cadzand-Borssele (14.30). Indien niet an ders vermeld, aanvang 17.00 uur. JUNIORENVOETBAL In het Zeeuws damesvoetbal staat voor Hemelvaartsdag op het programma, eerste klas: Patrijzen-Oostkapelle (10.30), Nieuwdorp-Meeuwen (10.30), WIK-Kloetinge (10.30); tweede klas A: Kapelle-Kruiningen 2 (7 mei), Krabbendijke-SVD (10.30), Kruiningen-Wemeldinge (10.30), tweede klas B: Veere- Serooskerke (10.30), Bevelanders-Oostkapelle 2 (10.30), twee de klas C: Meeuwen 2-Nieuwland (7 mei), tweede klas D: Biervliet-Terneuzen (10.30). ZONDAGBEKER Zierikzee-Breskens (17.00 uur) VOETBALTOERNOOIEN WIELRENNEN Op Hemelvaartsdag wordt in klas B van de landelijke jeugdcompetitie het laatste programma afgewerkt: UVS-FC Den Haag, RBC-Sparta, Feyenoord-Excelsior, Unitas-DS'79, RKAW-Quick Boys, SVV-Vlissingen, Kloetinge-RVC, A- junioren-interregionaal: Serooskerke-Clinge (11.00), B-junio- ren-hoofdklas: Kloetinge-SKNWK (6 mei), HVV-Middelburg (7 mei). Goes-RCS (7 mei), Kruiningen-Vlissingen (11.00). Indien niet ajjders vermeld, aanvang 17.00 uur. Vrjjdag worden er in Lewedorp wielerwedstrijden gehouden voor trimmers, junioren en amateurs. Als eersten komen de junioren aan bod; deze categorie gaat om 12.00 uur van start voor een race over 60 kilometer. Om 13.35 uur komen de amateurs aan bod. Voor hen liggen er dan 80 kilometer voor de wielen. Na de KNWU-categorieën worden er nog wedstrij den voor de trimmers verreden. KORFBAL De sportvereniging 'De Biezentrappers' houdt morgen (don derdag) in sporthal 'Het Groene Woud in Kapelle een dameszaalvoetbal toernooi. Deelnemende verenigingen zijn: Temstar Temse, Vurste Gent, Opbeuring, SOK Kapellen (allen uit België), ABN Girls (Eindhoven), Perfect/Verbunt (Geertruidenbergl, PZS Kloosterzande en De Biezentrappers. Er wordt een halve competitie gespeeld. De eerste wedstrijd begint om 10.00 uur. De voetbalvereniging De Meeuwen houdt morgen (donder dag) het traditionele Valkeniss-toernooi. Deel nemende ver enigingen zijn: Sarto (Tilburg, Serooskerke, Zundert, Arne- muiden, De Meeuwen en RCS. Er wordt een halve competitie gespeeld. De eerste wedstrijd begint om 10.00 uur. De korfbalvereniging Swift houdt morgen (donderdag) het traditionele korfbaltoernooi op de velden van het sportcom plex De Voorborch in Middelburg. Deelnemende verenigin gen bij de senioren zijn: Excelsior (Delft). Fortissimo (IJssel- stein). Swift (Middelburg). Tjoba, 's-Heer-Hendrikskinderenl, Top (Arnemuiden), Albatros (Zwijndrecht), Animo (Souburg), Ondo (Middelburg), Snel (Dordrecht) en Zuid-Westers (Sou burg). De eerste wedstrijden beginnen om 09.00 uur. MOTORCROSS Op het motorcrosscircuit van de MSV De Uitlaat aan de Engelandweg in Vlissingen-Oost wordt mogen de traditionele hemelvaartsdagmotorcross verreden. Aan de start komen de de klassen nationalen 125 cc, 250 cc. 500 cc en de zijspannen. Als bijprogramma rijden de veteranen. De trainingen begin nen om halftien de wedstrijden om halfeen. WINDSURFEN De windsurfvereniging Zuid-West zeven houdt morgen (don derdag) op het Veerse Meer nabij Vrouwenpolder een bran dings- en funwedstrijd. Het betreft de wedstrijd, die op koninginnedag geen doorgang kon vinden. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 tot 11.00 uur. TOUWTREKKEN AXEL - Op het terrein van de fietscrossclub Axel wordt morgen, donderdag, ht Zeeuws kampioenschap touwtrekken gehouden. De organisatie is in handen van de vereniging Cambrinus uit Axel. Dit Zeeuws kampioenschap wordt gehouden in vier klassen: dames, jeugd tot en met achttien jaar. heren recreanten en heren wedstrijdklasse. De dames en de jeugd openen het titeltoernooi om 14.00 uur. de recreanten krijgen het startsein om 16.00 uur. Het hoofdnummer van de wed strijd senioren begint om 18.00 uur. Getrokken wordt op gras. Na afloop worden de kampioenen gehuldigd in de feesttent die op het EZFVA-terrein is opgesteld. WIELRENNEN BIERVLIET - De Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie houdt morgen (8 mei) een wedstrijd voor trimmers in Biervliet. Daar starten de C-categorie (om 13.00 uur) en de A-renners (14.30 uur). Inschrijven kan tot een kwartier voor aanvang van de wedstrijden in café 'Het Oude Raedthuys'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 19