Jeugd wielrennen levert z'n eerste amateurkampioen af Phil Anderson slaal weer toe in Zürich Eric Caritoux met minimale voorsprong winnaar van Vuelta Ploegentaktiek helpt Valkenburg aan winst KAMPIOENSCHAP VAN DE CHAOS ZO VADER, ZO ZOON - PZC/ sportkrant UITSLAGEN MAANDAG 7 MEI 1984 AB VERPLANKE VERRAST SPRINTERS IN SLUISKIL SLUISKIL Jeugdwielrennen staat al jaren ter discussie. Het zou eerder talent verloren gaan dan opleiden, wordt er wel gezegd. Immers, wie jong aan de zware wielersport begint loopt het risico en ook vroeg op af te knappen. De bewijzen leken er te liggen. Nog nooit bijvoorbeeld werd een uit die jeugdcategrorie afkomstige renner provinciaal kampioen. Daar kwam zondag verandering in. Ab Verplanke uit IJzendijke, opgegroeid in een gezin waar het Zeeuws-Vlaamse jeugdwielrennen van een kwetsbaar kasplantje tot een stoere boom werd opgekweekt, sprintte in Sluiskil naar de districtstitel. Bezig aan zijn twaalfde wielerseizoen (.,Ik ben begonnen op mijn tiende en er nog lang niet op uitgekeken.. verrastte hij op het parkoers van korte, maar vooral lastige omlopen sneller geachte coureurs als Nap Hage en Jack van der Horst. „Gisteren reed ik nog in de Ronde van Overijssel en toen voelde ik al dat ik sterk was en vandaag merkte ik al in het begin van de wedstrijd dat ik de sterke benen had", vertelde de dolgelukkige Ver planke. Vlaanderen en daar zal ik proberen te ter afwerkten, spurtte na een saaie laten zien dat dit geen uitschieter koers veteraan Ko Tolhoek op een was", aldus Verplanke, superzware versnelling (54-11) naar de Bij de liefhebbers en veteranen, die eindzege. Hij klopte zijn WV Zeeland samen hun wedstrijd over 50 kilome- ploegmaat Huib Slabbekoorn. die Verrassend De 21-jarige IJzendijkenaar, tweede jaars student aan de HTS in Vlissin- gen, was niet alleen door die winnen de spurt uit een kopgroep van acht man een verrassende eindwinnaar. Maar vooral omdat favorieten als Kees de Nooijer. Pierre Raas (enkele ronden voor het einde ontredderd van de fiets gestapt), Werner Wieme, Adrie de Maesschalck en Peter Hoon- dert de slag misten. Ze werden het slachtoffer van onoplettendheid. Allemaal wisten ze dat solorijden op dat rondje een zinloze bezigheid was. Te zwaar voor een achtervolging en dus was het zaak negentig kilometer attent te zijn, omdat een breuk in het peloton fatale gevolgen kon hebben. Toch gingen de grootste favorieten in de fout. Ook Peter Hoondert, die met zijn enorme activiteit het peloton aan barrels had gereden. Twintig kilometer voor het eind kwam er dan ook een kopgroep tot stand, waarin minstens vijf outsiders voorkwamen. Behalve de tot de favo rieten gerekende renners Karei van Goethem, Jack van der Horst en titelverdediger Nap Hage. waren dat: Ab Verplanke, Dirk Uyl, Peter van Acker. Rob Bijvank en Han Harinck. Hage was op papier de snelste van dat gezelschap. „Maar", liet hij weten: „Ik zat niet fit meer". Hij probeerde nog wel, maar kwam inderdaad kracht te kort en werd derde. Dat gold ook voor Jack van der Horst, die in de slotfase probeerde weg te springen maar door Rob Bijvank (2e) in de kraag werd gevat. „Toen was het mijn beurt en daar hadden ze geloof ik niet op gerekend", zei Verplanke. Hij nam een volle lengte voorsprong en de betere spurters kwamen er met meer aan te pas. SLUISKIL De provinciale titelstrijd wielrennen in Sluiskil was gisteren vooral ook het kampioenschap van de chaos. Niet op organisa torisch gebied (het actieve wielercomité had de zaakjes goed voor elkaar), maar wel op het terrein van de reglementen. Die werden namelijk moet voeten getreden. En vooral degenen die vinden dat regels er niet voor niets zijn, wonden zich daar danig over op. Zo was Middelkamp-voorzitter Jan van Osta boos over het feit dat niet bij een club aangesloten coureurs wel mochten starten, terwijl de KNWU nog vorig jaar duidelijk heeft laten weten dat zoiets strikt, verboden is. Toch fietsten Peter Kant (junioren), Sam Broersma en Nout Wesferbeke (liefhebbers) er lustig op los. Waarom dat mocht? „Toestemming gehad van districtssportcommissiehd Arjaan de Schipper", was het antwoord. De Schipper, afwezig wegens vakantie in Griekenland, had trouwens nog meer ontheffing verleend. Zo was het parkoers te kort (3700 meter in plaats van de voorgeschreven minimale lengte van vijf kilometer) en bleek het aanvangstijdstip van de amateurwedstrijd op het laatste moment te zijn gewijzigd. Een soepele houding van het districtssport- commissielid, waarover in brede kring ontevredenheid bestaat. echter wel Zeeuws kampioen bij de liefhebbers werd. 'Witte trui' Nout Westerbeke die in de laatste ronde naar een kopgroepje was toegereden kwam niet in het stuk voor Het vederlichtje koersbandje liep van z'n velling en hij kwam ten val: Een valpartij, in de laatste kilometer, beïnvloedde ook de kampioensrace voor junioren. Bij die categorie draai de het eveneens uit op een massa sprint, die Patrick Tolhoek uit Yerse- ke natuurlijk won. Het was de tweede gouden plak voor de familie Tolhoek. De gebrilde Middelkamper kreeg in de laatste meters nog felle tegenstand van Jan Mobach, die pas enkele da gen bij de junioren fietst. Zij omzeil den wel een valpartij in de laatste bocht, waardoor de oplettendste sprinters die tot hun tevredenheid al hadden gezien hoe tijdens de laat ste omloop van 3700 meter de dappere vluchters Adrie Vermue en Jos van Baal werden teruggepakt toch om de hoofdprijs konden vechten Chaotisch De wedstrijd bij de nieuwelingen verliep chaotisch. Verliezer werd hier Richard de Vrieze, die al meteen na de start aan de haal was gegaan en eigenlijk onbedreigd naar de zege leek te rijden. Maar de junioren, iets later gestart dan de nieuwelingen en al snel in het peloton van de jongere categorie beland, gaven het tempo aan in die groep en hielpen zo de kansen van De Vrieze om zeep. Nu toonde Hans Vis uit 's-Gravenpolder zich in de massale eindsprint de beste voor John van de Ameele en Johan van Schaik. SLUISKIL - Vader en zoon Zeeuws wielerkampioen. Het gebeurde zondag in Sluiskil waar Ko Tolhoek i4Zi dt titel greep bij de veteranen door de gecombineerde wedstrijd met de liefhebbers te winnen. Zoon Patrick (18, de snélste bij de junioren. Ommekeer Verplanke hoopt dat het kampioen schap de ommekeer zal zijn in zijn derde amateurjaar. „Ik heb dit sei zoen vooral veel tegenslag gehad. De ene keer een spierontsteking, dan weer wat anders.... En omdat ik sinds maart in een sponsorploeg zit wil ik me waar maken. Nou ja, volgende week rij ik de Omloop van Zeeuwsch- Jubélend van vreugde gaat Ab Verplanke in Sluiskil c ZURICH (SI/AFP/ANP) - Vijf dagen na zijn zege in de Grote Prijs van Frankfort heeft Phil Anderson op nieuw toegeslagen. Net als dinsdag kwam de 28-jarige Australiër zondag in het kampioenschap van Zürich ook alleen over de streep. Negen seconden na Anderson werd de Zwit ser Hubert Seiz tweede, vijf tellen later gevolgd door de Italiaan Pieri- no Gavazzi, die de sprint van het peloton won voor Bernard Hinault. De overwinning voor de in supervorm verkerende Anderson mag goeddeels op het conto geschreven worden van Steven Rooks, die dertig kilometer voor het einde aan de haal ging en 25 kilometer stand hield. Op het. mo ment dat Rooks werd ingelopen, rook de Australiër zijn kans. Zijn onweer staanbare demarrage vormde binnen een week het tweede staaltje van de superieure ploegentactiek van Peter Post. Zijn equipe had zondag vrijwel constant zes rijders in de voorste gelederen: Peter Winnen, Theo de Rooy, Gert-jan Theunisse, Gerard Veldscholten, Eric Vanderaerden en Phil Anderson. Hoewel het peloton met het uurgemiddelde van 41,631 kilometer beslist geen boemeltempo onderhield, werd de strijd pas in de laatste veertig van de 273,5 kilometer interessant. Kort voor de laatste passage in Zurich onststond er een kopgroep van veer tien renners, waarin Post met vier man oppermachtig vertegenwoordigd was. De veertien namen snel 25 secon den voorsprong, maar de vlucht "liep" niet, zodat de achtervolgers onder aanvoering van de Zwitser Gisiger het gat konden dichten. Dertig kilometer voor het einde sprong Steven Rooks tijdens de beklimming naar Buchs weg. Hij pakte twintig seconden, voor dat Jean-Marie Grezet uit de ploeg van Sean Kelly de achtervolging in zette. Tijdens de klim naar Regens- berg maakte hij twaalf seconden goed, maar dichterbij kon de Zwitser niet komen. Integendeel, Rooks liep verder uit en bij het ingaan van de laatste ronde van 24 kilometer be droeg zijn voorsprong ruim een mi nuut. De uitslag van de klassieker om pioenschap van Zürich is: 1. Phil Andd "i' (Aus). 273 km in 6 uur 42 minuten e seconden, gemiddelde snelheid 41,631) 2. Hubert Seiz (Zwi) op 9 seconden, 3. Piero Gavazzi (Ita) op 0.14. 4. Ben. Hinault (Fra), 5. Philippe Leleu (Pti Gert-Jan Theunisse (Nedi. 7. Stefan Mn (Zwi). 8. Claudio Torelli (Ita), 9. Joham der Velde (Ned), 10 Hennie Kuiper (S 11. Jean-Marie Wampers (Bel), 12 Gli Santoni (Ita), 13. Bernard Bourreauil 14, Dominique Garde (Fra), 15 JurgBr mann (Zwi). 16. Theo de Rooy (Ned), 17. Govaerts (Bel), 18, Sean Kelly (Iet). Pascal Simon (Fra). 20. Sjaak Hanre (Nedi allen dezelfde tijd als Gavaza Steven Rooks (Ned) op 0.26, 26. 1) Peeters (Bel) op 1 minuut en 10 secon! 34. Gerard Veldscholten (Nedi, 39. Zoetemelk (Ned), 40. Peter Winnen IN 42. Ad Wijnands (Ned), 43. Henk Lub ding (Ned) allen in dezelfde tijd als Poel 134 vertrekkers, 51 deelna werden geklasseerd. Afstopwerk SLUISKIL De uitslagen van het dis trictskampioenschap wielrennen van Zee land luiden, amateurs: 1 Ab Verplanke (WV Zeeuwsch-Vlaanderen) 90 km in 2.07.05, 2 Rob Bijvanck (Zeeuwsch-Vlaanderen), 3 Nap Hage (ZRTC Theo Middelkamp); 4 Karei van Goethem (Zeeuwsch-Vlaande ren); 5 Peter van Acker (Zeeuwsch-Vlaande ren). 6 Dirk Uyl (WV Roosendaal), 7 Jack van der Horst (Middelkamp); 8 Han Ha rinck (Middelkamp) 9 op 23 sec. Cees Spaans (Middelkamp); 10 Pierre Raas (Mid delkamp); 11 Peter Hoondert (Middel kamp); 12 Jan Poley (Middelkamp); 13 Guus Barhorst (Zeeuwsch-Vlaandereni; 14 Robbie Meijer (Middelkamp); 15 Patrick van Passel (Zeeuwsch-Vlaanderen); 16 Ru ben de Wit (Middelkamp), 17 Mario Ram- melo (Zeeuwsch-Vlaanderen), 18 op 1.35 Cor Vervaet (Zeeuwsch-Vlaanderen): 19 Ja nus de Visser (Middelkamp), 20 Hans Mpens (Zeeuwsch-Vlaanderen). Lïelheb- bers'veteranen: 1 Ko Tolhoek (Zeeland) kampioen veteranen, 2 Huib Slabbekoorn (Zeeland) kampioen liefhebbers; 3 Edward Koets (Middelkamp), 4 Piet Wisse (Middel kamp), 5 Bert Steenbakker (Zeeland. 2e vet.); 6 Frans Meijaard (Zeeland 3e vet.); 7 Frank van Osta (Middelkamp); 8 Maas kant: 9 Rudi Lammerts (Zeeuwsch-Vlaan deren); 10 Jo Blaas (Middelkamp 4e vet.), 11 Jan Kijzers (Zeeland 5e vet.); 12 Cees Schroevers (Zeeland); 13 Rob Schouten Middelkamp), 14 Sam Broersma (KNWU); 15 Lex Wolf (Middelkamp). Junioren: 1 Patrick Tolhoek (Middelkamp) 65 km in 1.27.47, 2 Jan Mobach (Zeeuwsch-Vlaande ren); 3 Johnny de Bruyne (Middelkamp); 4 Antoine Goense (Middelkamp), 5 Peter Mol (Middelkamp); 6 Stefan Kole (Middel kamp). 7 Jack Goense (Middelkamp); 8 Peter Kant (KNWU), 9 Cees Schouwenaar (Middelkamp). 10 Johan van Dijke (Middel kamp). Nieuwelingen: 1 Hans Vis (Middel kamp) 45 km in 1 05 15; 2 John van de Ameele (Zeeuwsch-Vlaanderen): 3 Johan van Schaik (Middelkamp): 4 Marcel Remijn (Middelkamp); 5 Eddy Cromhekke (Zeeuwsch-Vlaanderen), 6 Richard de Vrie ze (Middelkamp), 7 Alfons Wijdeveld (Mid delkamp!. 8 Bart Hoogesteger (Middel kamp), 9 Gerard de Man (Zeeland), 10 Leo Goeree (Middelkamp). 11 Marcel Marijs (Zeeland); 12 Robert de Jonge (Middel kamp), 13 Maarten Goeree (Middelkamp); 14 Frank Breure (Steenbergen). 15 Carlos Faas (Zeeuwsch-Vlaanderen): 16 Robin van Hecke (Zeeuwsch-Vlaanderen), 17 Jacky van Stel (Zeeland), 18 WUfrled van de Vrede (Middelkamp), 19 Hans Jansen (Zeeuwsch- Vlaanderem; 20 Philip Lampert (Zeeuwsch- Vlaanderen) Overwinning voor Mariëtte Zoetewei AMSTERDAM Mariëtte Zoetewei heeft zaterdag in Amsterdam een wie lerwedstrijd voor nieuwelingen-da mes gewonnen'. Het was de eerste overwinning van de wielrenster uit Kapelle. Er waren in Amsterdam 45 deelnemers. MADRID AFP/EFE) - Eric Caritoux, 23 jaar pas, tweedejaars prof in de ploeg van Sean Kelly, heeft de Franse overheersing in de Ronde van Spanje voortgezet. Na Bernard Hinault vorig jaar werd Caritoux zondag op de Castellana, in het hartje van Madrid, als winnaar van de 39e editie gehuldigd. Na 3344 kilometer, verdeeld over twintig dagen, was zijn voorsprong kleiner dan ooit. Alberto Fernandez, de hartstochtelijk toege schreeuwde Spaanse favoriet, kwam op de eindstreep exact zes seconden tekort. Derde werd de Westduitser Raimund Dietzen op 1.33 De eindzege van Caritoüx, die eerder Fernandez had al zijn hoop gevestigd dit seizoen al furore had gemaakt in op de individuele tijdrit over 33 kilo- Panjs-Nice met de dagzege in de meter, het tweede deel van de acht- bergetappe naar de Mont Ventoux en tiende en voorlaatste etappe. In de rit in de Ronde van Baskenland (in beide tegen de klok moest de Spanjaard 37 etappenkoersen ging de eindoverwin- seconden goed maken. Fernandez trof ning naar zijn kopman Sean Kelly), het niet. Ten eerste omdat het vrijwel kreeg zaterdag definitief gestalte. Na de gehele dag regende, waardoor hij zijn overwinning in de zevende etappe op het gladde wegdek uit vrees voor verwierf hij in de twaalfde rit op de een valpartij niet alle risico's durfde te flanken van Covandonga in de Pyre- nemen. Ten tweede omdat Caritoux neeen de leiderstrui. Tot zaterdag boven verwachting goed reed. De jon- kwam zijn positie niet in gevaar. ge Fransman moest wel het grootste deel van zijn voorsprong inleveren, maar hield zes seconden over. Dat was zondag in de slotetappe meer dan voldoende. Omringd door zijn ploeggenoten was Caritoux in de 130 kilometers van Torrejon naar Madrid voortdurend in de kop van het pelo ton te vinden. Elke vluchtpoging werd in de kiem gesmoord. Fernandez pro beerde op de Castellana vijf keer weg te springen, maar telkenmale vond hij Caritoux aan zijn achterwiel. Moege streden gaf hij zich gewonnen, waar door de Belg Noel de Jonckheere in de massaspurt zijn derde dagzege in de Vuelta kon veroveren. De uitslag van het eerste deel van de achttiende etappe is. 1 Suarez Cueva (Spa)139 km in 3.41.11, 2 Lieckens (Bebop 16 56, 3 Van Calster (Bel), 4 Angoitia(Spa). 5. Van Holen (Bel), 6 Maccali (Itai. 7 Belda (Spa). 8 caoesiany (Spa), 9. Guyot (Fra); 10. Aja (Spa), allen dezelfde tijd als Liec kens. De uitslag van het tweede deel van de achttiende etappe is: 1. Gorospe (Spa) 33 km in 43.39; 2 Emonds (Bebop 32 sec.; 3. Blanco (Spa)op 46 sec.: 4. Dietzen (Wdl)op 51 sec.; 5 Fernandez (Spa)op 54 sec.; 6. Recio (Spa)op 58 sec.: 7. Coll (Spa)op 1.13: 8. Pollentier (Bel)op 1.24; 9. Caritoux (Fralop 1.25; 10 Cabestany (Spaiop 1.26; (wordt vervolgd) De uitslag van de 19e etappe- 1 Noel de Jonckheere (Bel) 3.18.51: 2. Guido van Calster (Bel) z.t.; 3. Giuseppe Martmelli (Ita) z tde eindstand: 1 Erie Caritoux (Fraj 90.08 03, 2. Alberto Fernandez (Spa) op 6 sec: 3 Reimund Dietzend (Wdb op 1.33; 4. Pedro Delgado (Spa) op 1 43: 5. Edgar Correaor (Col) op 3 40; 6. Julian Gorospe (Spa) op 4.41; 7. Patrocmio Jimenez (Col) op 7 10: 8. Vincen- te Belda (It) op 7 14; 9. Jose Recio (Spa) op 7.21; 10. Fransesco Moser (Ita) op 8.41. In de laatste omloop volgde een hefti ge reactie uit het uitgedunde peloton. Gisiger, hij opnieuw, en Hennie Kui per zetten zich aan de kop van het achtervolgende peloton en sleurden het tempo ondanks afstopwerk van de Post-renners omhoog. Grezet werd al vlot achterhaald en de jacht op Rooks, die vorig seizoen op identieke wijze Luik-Bastenaken-Luik op zijn naam had gebracht, ging onverdro ten verder. Vijf kilometer voor het einde was de "beschermde" renner uit de Post-ploeg aan het einde van zijn krachten. De groep kreeg hem in zicht en rustte even uit. Op dat moment spurtte Anderson uit alle macht weg. Profiterend van een ononderbroken vluchtheuvel op de lange aankomstweg, waardoor nie mand aan zijn wiel kon plakken, sloeg hij voor de tweede keer binnen vijf dagen toe. Niemand bleek in staat hem te volgen en met negen seconden voorsprong arriveerde hij alleen aan de meet. De Zwitser Seiz zag zijn poging Anderson te achterhalen be loond met de tweede plaats. Gavazzi was de snelste in de sprint voor Hinault. Met de tweede klassieke zege voor Anderson heeft de Post-equipe het voorseizoen triomfantelijk uitgeluid. De overwinningen in de Omloop het Volk (Eddy Planckaert), Ronde van Vlaanderen (Johan Lammerts), Frankfort en Zürich (Anderson) vorm den de hoogtepunten in de rij van 31 YKRSKKK - l)c wielerformatie van Fortuna Zundert voerde het plocgenspel zaterdag in de finale van de amateurwielerwedstrijd in Yerseke op perfecte wijze uit. Met nog zo'n kleine vier kilometer voor de wielen, was Rainier Valkenburg er in geslaagd om het op dat moment nog bijna tachtig koppen tellende peloton te verlaten, waarna zijn ploegmakkers onder aanvoering van Mattie de Baat de zaak in de groep uitstekend controleerden. Dat Bob Rasenberg er in de laatste kilometer nog in slaagde om zich uit de 'wurggreep' los te werken, maakte geen verschil meer. Triomferend reed de Brabander naar zijn tweede seizoenoverwinning. Onmiskenbaar is de formatie van For- »imp van zijn ploeggenoten tuna uit Zundert momenteel éé2n van beslist nodig had om zijn tweede de sterkste clubploegen. In verschil lende 'klassiekers' hebben zij dat reeds bewezen en ook zaterdag in spraak op kon maken. Samen met Yerseke werd dat onderstreept. Zo- Ruud van Vlimmcren was de renner wat bij elke ontsnappingspoging, die uit Bergen op Zoom de bedrijvigste op gang werd gebracht, was wel één amateur in Yerseke. vertegenwoordiger van de 'blauwe Zowel bij de junioren als bij de liefheb- trein' present om de zaak in handen te bers vielen er wel wat speldeprikken houden. Vandaar dat ook van de vele te noteren, maar in beide categorieën vluchtpogingen (en dat met name in bleef het complete veld bij elkaar. Bij de slotfase toen de niet van spurters capaciteiten voorzien zijnde coureurs een beslissing trachten te forceren) niets terecht kon komen. De Fortune- zen konden de ontstane plooien tel kens gladstrijken en in de finale ble ven ze de situatie meester na de flitsende demarrage van Valkenburg. Bot) Sint Willebrord, 17 F van Kuyk. Ouden Zegge: 13 Stefan Koole, 's-Gravenpolder, 14 Nico bosch, 18 A. Havelaars, Zwijndrecht; 19 ex M. Polorosa, Roosendaal; 15 Johnny de Brufine, RUland-Bath; 16 A. de Bruijn, Aanspraak de junioren hield dat in, dat 65 man zich meldden voor de bloemen. Ton- nie Akkermans - eerder dit jaar win naar in Schoondijke - was de rapste, Antoine Goense werd derde. Christ van den Bergh toonde alles en ieder een zijn hielen bij de liefhebbers en hier werd de plaatselijke favoriet Ko Tolhoek derde Uitslagen Ondanks dat Valkenburg in de slotfa- Amateurs: Rainier Valkenburg, Bergen op Zoorr. :9(J kin :n 2 04.21:. 2 op 10 Rasenberg. Terheijden; 3 op 20 van de Klundert, Hoogerheide; 4 John de aequo rest peloton. Crom, Hoogerheide, 5 Jan Poleij. Kruinin- gen; 6 H Buis. Enkhuizen; 7 Werner Wieme, IJzendijke; 8 Rien van der Steen. Etten- Leur; 9 Pierre Raas, 's-Heerenhoek, 10 Mattie de Baat. Steenbergen, 11 Christ de Baat. Steenbergen; 12 PeterSmans. Bergen op Zoom, 13 Jacq van Trijp, Putte; 14 Ruud van Vlimmeren, Sint-Wlllebrord, 15 Dirk Uyl. Poortvliet: 16 A. Maas, Sint-Wille brord; 17 Hans Mouwen. Steenbergen. 18 Marino Gelten, Steenbergen; 19 Ko Blok, Wemeldinge: 20 Mario Rammeloo. Philippi ne. Liefhebbres 1 Christ van den Bergh. Oud-Gastel (45 km in 1.03.38); 2 Leon Meijers, Tilburg. 3 Ko Tolhoek. Yerseke, 4 Nout Westerbeke, Westkapelle; 5 Leon van der Wiel. Breda, 6 Frams Meijaard, Wemel dinge 7 D de Ridder, Terheijden. 8 Dirk van Düivendijk. Bruinisse: 9 Bert Steen bakker, Heinkenszand. 10 N van Belzen, Middelburg; 11 Wim van Lienden. Berkel 12 G van Eek, Oud-Befjerland; 13 Frans van Osta. Kioetinge, 14 B van der Sman Nootdorp: 15 Kees van der Made, Moerdijk Junioren 1 Tonnie Akkermans, Zevenber gen (54 km in l 17.05): 2 Ruud Zijlmans, Oud-Gastel: 3 Antoine Goense, Ovezande, 4 Andrê van de Lindeloof. Etten-Leur; 5 J Verhoeven. Berkel-Enschot. 6 Patrick Tol hoek. Yerseke; 7 R. van Meer, Den Bommel, 8 A, van Ginneken, Bavel. 9 Jan Mobach, Sluiskil. 10 J Nieuwkoop, Roosendaal, 11 Peter Mol. 's-Gravenpolder: 12 Bas de Wit. Rainier Valkenburg gaat zegevierend over de streep Vierde plaats Trijnie Smeenge LISSE Trijnie Smeenge van atletiekvereniging Dynamo'70 is; terdag in Lisse als vierde geèindij in het Nederlands kampioenschi over vijf kilometer. De atlete Grijpskerke verbeterde het Zeeui record en kwam uit op 17.17.01 heren op de tien kilometer eindig Kim Reynierse (Dynamo'70) als vende. Bij de dames ging de titel bl Elly van Hulst. Klaas Lok werd ka^ pioen bij de heren. Voor Trijnie Smeenge betekent vierde plaats op de vijf kilometer bevestiging van haar vorm. Volgend week loopt de Dynamo-atlete de m rathon in Amsterdam. Die wedst.7 moet voor haar de 'revanche' vorm voor de Rotterdamse marathon, ze niet uitliep. Teleurstellend zaterdag het optreden va rDe Dyn moatleet had last van de warmte: stapte uit na ruim vijf kilometi Daarmee zag Vermeule zijn zoveel' nationale titelstrijd in de mist vi dwijnen. Kim Reynierse was zaterdag beten dreef. Vorige week werd hij in burg nog bijna geveld door mas krampen, maar in Lisse was hij cesvol met een zevende plaats. „Dsi ben ik wel tevreden mee", aldus R( merse. die in oktober zijn twéé marathon loopt in het Westduiti Essen. De uitslagen van nalionale titellopen 5 DAMES, 3000 meter i. Elly van Ha (Olympia'48) 15.50 11; 2 Tineke Kt (Thorl 17.09 40; 3 Irene Wentzel (Heli) 17.12,83; 4. Trijnie Smeenge (Dynamo: 17.17.08: 5. Joke de t^eeuw (PAC) 17.21 75, Janine van der Bolt. (Achilles Top) 17.27-' 7. Mieke Kleyn (Lycurgus) 17.29.08, 8. S; Baggen (Hellas) 17.43.18. HEREN, 101 meter:; 1 Klaas Lok (Phoenix) 29.20 31 Tonnie Dirks (De Keien) 29 32 02; 3 Jo* Borni (Phoenix) 29.33 04, 4. John van Wansum (Spartaan) 29 34 16; 5 Martins Kate (Fortis) 29.56 83, 6 Pieter Fris (Hi- lem) 30.24.76; 7. Kim Reynierse mo'70) 30.27.69; 8. Rene Stam (Spnd 30.29.17 Automobilist rijdt in op wielrenners YERSEKE De snelste renners van de liefhebberskoers in Yer seke kregen zaterdag de schrik van hun leven, toen kort voor de huldiging een automobilist het parkoers op kwam en op hen in reed. Kees van der Made uit Moerdijk werd daarbij omver ge reden en de automobilist, die na die aanrijding niet stopte, reed vervolgens over de fiets van de Brabander. De man werd door een politie-agent tot stoppen ge dwongen. Hij bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken en werd ter ontnuchtering opgeslo ten in het bureau van Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 14