Maribelle vol vertrouwen naar Eurovisie Songfestival PUZZELEN PZC/ radio-tv en kunst ZATERDAG DIK TEVREDEN MET PLAA TS BIJ EERSTE VIJF' ATERDAG 28 APRIL 1984 29 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden TELEAC 10.30 Turken, Marokkanen, Nederlanders (een cursus van dienstverleners), herh. Les 6 FEDUCO-ROF 11.00 Fan Stoommasjine nei Chip. Herh. les 5 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden RVU 15.30 Op jezelf (5). Serie over alleenstaanden KRO 16.00 Benji. Amerikaanse jeugdfilm over een hond die de politie helpt bij de opsporing van zijn twee ontvoerde vriendjes FEDUCO-NOS 17.50 Taal, tekens en regels. Herh. afl. 24: Groepstalen FEDUCO-NOS 18.05-18.25 Het kantongerecht. Herh. afl. 5' De officier van justitie TROS 18.55 Donald Duck's beregoede bijenfarm. Tekenfilm 19.03 The A-Team. Amerikaanse serie, Afl.. Race tegen de klok. B.A.'s bestelwagen wordt gestolen, De kans is groot dat de auto in mootjes zal worden gehakt NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Juliana 75. Mies Bouwman biedt prinses Juliana ter gelegenheid van haar 75ste verjaardag een fotoboek aan, samengesteld uit door het Neder landse publiek gemaakte foto's. Gesprekken met inzenders van foto's en optreden van speciale gasten 21.25 Falcon Crest. Amerikaanse tv-serie. Afl.: Slapelo ze nachten. Maggie's ziekte houdt veel mensen bezig. Richard looft tienduizenden dollars uit voor de aanhouding van de ontsnapte Julia Cumson 22.15 TROS Aktua in de regio. Deze keer de provincie Noord-Holland 22,50 Harten 2. Amerikaanse tv-serie. Afl: Chantage. Jennifer en Jonathan ontdekken dat iemand druk bezig is de illusie te wekken dat Jonathan ontrouw is. Zij spelen het spel mee om te ontdekken wie zich met hun huwelijk bemoeit NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden FEDUCO-NOS 17.45 Medelanders Nederlanders: Esma Holland'da (Es- ma in Nederland). Turks vrouwenprogramma NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Marokkanen 18.30 Sesamstraat 18.45 Toeristische tips 19.00 Journaal VARA 19.12 Niels Holgerson. Tekenfilmserie. Afl- De betover de tuin 19.37 (ZW) De boefjes. Slapstickserie. Afl,: De kleine papa 19.57 Zoals u wenst, mevrouw. Comedy-show rond Andre Hazes. Afl. 5. Het zangtalent van de tuinman moet verder ontwikkeld worden, meent mevrouw Jeanette van Crailoo, Daarom krijgt hij zangles 20.50 Blunders. Een serie waarin missers worden ver toond, gemaakt in de tv-studio of de filmset 21.33 Fame. Amerikaanse serie. Afl.: Schijn bedriegt. Holly en Christopher moeten in de nieuwe school- musical een verliefd paar spelen lederen doet daar wat lacherig over NOS 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport VOO 23.15 Run silent, run deep. Amerikaanse speelfilm uit 1958 met Clark Gable, Burt Lancaster, Jack Warden, e.a. Regie: Robert Wise. Kapitein Ri chardson heeft het commando over een Ameri kaanse onderzeeer, die door de Japanners wordt getorpedeerd. Hij wordt naar een andere boot overgeplaatst, waar zijn strenge tucht en harde discipline op tegenstand stuit 13.00 Rechtstreekse uitzending van de Grote Prijs van Belgie- Formule I. Commentaar: Louis de Pels- maeker en Dirk de Weert 15.00 Technisch en wetenschappelijk Engels. Afl. 3: Life (herh) 15.30 Leven met je ademhaling. Afl. 3: CARA op het spoor (herh) 16 00 Een eigenzinnige vrouw (Desk Set). Amerikaanse speelfilm uit 1957. Met Spencer Tracy, Katharine Hepburn, Joan Bloodell, e.a. Regie: Walter Lang. De vrouwelijke personeesleden van een bedrijf voelen zich bedreigd door de komst van automati seringsexpert Richard Summer (Orginele versie met tweetalige ondertitelsz 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak. tekenfilmserie voor de allerkleinsten (herh.) De comedy-show met onder meer André Hazes en Simone Kleinsman 'Zoals u wenst mevrouw', afleve ring vijf, is vanavond te zien op de VARA, Ned 2 om 19.57 uur. 18.05 Merlina. Vlaamse jeugdserie. Afl. 28: Het teken van Merlina 18.30 De verborgen vallei (Secret valley). Australische jeugdserie. Met: Michael McGlinchey, T.C. Brown, Akai Slater e.a. Afl. 12: De grote mini-motorrace (The great mini bike race) 18.55 Juke Box 19.05 Boeketje Vlaanderen, wekelijks magazine met tips voor toerisme in eigen land. Vandaag: Monogra fie - Budget-Holidays en groepsreizen; Ons landje is nog altijd leuk en Agenda voor de toeristische activiteiten in Vlaanderen 19.35 Lotto-rekking. Belgische paardekoersen, medede lingen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Kunst-Zaken 20.15 Hotel American, shwoprogramma gepresenteerd door Mike Verdrengh 21.05 Terloops. Nieuws in de marge 21.50 Weekendfilm: Evil Roy Slade. Amerikaanse komi sche western uit 1971. 23,20 Sport op zaterdag 23.35 Journaal en Coda: Gyde Knebusch. harp en Roland Vanden Berghe, fluit: Sonate in G gr.t., Donizetti 11.05 Informatix. informatief magazine. Afl.6: Des mots pour Ie dire. 11.35 Fitness Dance, montage van de vijf afleveringen zoals ze deze week uitgezonden zijn in Plein Jeu. 12.00 Les meilleures recettes de Wallonië, culinair programma. Afl. 1: Le roule savoureux. 2. Le canard au peket. 12.30 Capital Nature, informatie over tuinaanleg en tuinonderhoud. Vanaag: Ficoide et pour- pier. 13.00 Interwallonie: Ciao Amici. magazine voor Italianen in Belgie. 14.00 Tribune economique et socia le. magazine voor ondernemers, 14.30 La pensee et les hommes, programma over filosofie en lekenmoraal (herh). 15.00 Theatre Wallon: Ou vas' cq d'awous. musical en Waals dialect. Met: Andre Dwelle, Gina Delvaux, Yves Dewelle e.a. Regie: Andre Gevrey. 16.50 A chacun sa musique: L'Harmonie des aveugles de Ghlin. 17.25 Batailles pour les lavandes. tv-film. Met Georges Claisse, Anne Lignais, Piere Meyrand e.a. Regie: Jean Prat. 18.55 Mamemo. gevarieerd kinderpro gramma. Afl. 24: Oh! Mon papa. 19.00 Teletourisme toeristisch magazine, 19.20 Lotto. 19.30 Journaal. 20.00 Le jardin extraordinaire, natuurfilmserie. Afl.: Quand la mere se retire. 20.35 De dernier banco, comische tv-film van Alain Rian. Met in de hoofdrollen o.a. Jean-Pierre Cassel, Michel Duchaussoy en Pauline Lafonf. 22.05 Cineclip. filmmagazine. 23.00 Journaal, sport en lotto 10.03 Vorsicht, Falie, informatief programma. 10.35 (ZW) Florentiner Hut. Duitse speelfilm. 12.10 Plusminus. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Program ma weekoverzicht. 13.45 Mein fremdes Land. Reportage over een aantal Duitse scholieren die een reis maakten naar Turkije. Onder hen bevonden zich drie Turkse jongeren, die hun vaderland nog nooit hadden bezocht. 14.30 Sesamstraat. 15.00 Zwei scheinheilige Brueder. tv-film van Jean Girault, Met: Jean Gabin, Jean-Claude Brialy, Danielle Darrieux e.a. Max ontmoet in de gevangenis een celgenoot, Pierre. Samen beramen zij een plan om uit te breken, om daarna het geld dat Max in de omgeving van een kapel in Rome begraven heeft, op te halen. 16.30 Buddenbrooks. Een film in elf delen naar de roman van Thomas Mann. Met o.a.: Martin Benrath, Ruth Leuwerik, Reinhild Sdlf, Volkert Kraeft en Gert Boeckmann, Regie: Franz Peter Wirth. (herh). Als Johann Buddenbrook in de zomer van 1855 komt te overlijden, neemt Thomas de leiding van het bedrijf over. 17.30 Hier und Heute unterwegs. 19.00 Berichte vom Tage. 19.15 Die Aktuele Schaubude. amusements magazine van de Nordschau. Presentatie: Werner Buttstaedt. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 Tages schau. 20.15 Zwei Dickkoepfe. blijspel van Carl Millo- witsch. Met: Willy Millowitsch, Peter Millowitsch, Rose- marie Voerckel e.a. TV-Regie: Guenther Hassert. Worst fabrikant Anton Knopf wil nadat zijn vrouw is overleden, zijn oude liefde Sabine trouwen, die eveneens weduwe is. Hun voornemen stuit op tegenstand bij de kinderen uit beider huwelijk. 22.00 Trekking van de lotto-getallen. Aansluitend: Tagesschau en Das Wort zum Sonntag. 22.20 Schiess zurueck. (From hell to Texas), 00.00 Tagesschau. 00.05 ARD-Sport extra. WCT Tennis: halve finale heren enkelspel. Commentaar: Peter Jansen elijk' HILVERSUM-1 Ieder heel uur nieuws. VARA: 12.03 Tussen Barend en Van Dorp. 13.06 Wegens vakantie gesloten. 14.03 Louis van Dijk. 15.03 Muziek uit Studio I. 16 02 Heuvellaan 33 (NOS: 17 55 Me- ded. S.O.S.- en politieberichten). Ieder heel uur nieuws VARA: 18.30 De Vereniging. NOS: 20.30 Langs de lijn, sport en muz, 22.02 Metro's Music. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Met de staart, tussen de sterren. 2,02 Nachtexpress. 5.02 Ochtendlicht, 6.45 Ik heb van- morgen vroeg de vogels horen zingen 12.30 Nws TROS: 12.36 Aktua - ach tergrond. 13.00 Nws. 13.10 De Verenig de Staten. (13.30 Nws). 14.00 Voorzich tig breekbaar. 14.30 Nws. 14.33 Bank biljet: magisch gebruiksartikel (deel 2). RVU: 15.10 Allemaal politiek. AVRO 15.30 Nws. 15.32 AVROdite (16.30 Niys.), 17.00 Toppers van toen. 17,30 Nws. 17.36 AVRO's Radiojour naal. 17.50 Per Saldo. 18.00 Nws. 18.10 AVRO's Radiojourn. P P: 18,20 Uit zending van de RPF. OVERHEIDS VOORLICHTING: 18.30 Franco huis. AVRO: 18.40 Richting. 18.50 Jazz Spectrum. EO: 19.45 Sangh en spel. 20.00 Nws. 20.03 Zaterdagavondma- gaz. 20.30 EO-Metterdaad. 20.45 Laat ons de rustdag wijden. 21.26 EO- Metterdaad. TELEAC: 21.30 Let's swing, les 5. 22.00 Latijn, taal en cultuur van de Romeinen, introduk- tieprogramma. EO: 22.30 Nws. 22.40 Reflector. 23.00 Deze week. 23.20 Or gelbespeling. 23.50 Tenslotte. 23.55 Nws HILVERSUM-4 iDoor Hans Polder) Het stralende voorjaarsweer heeft Volendam definitief uit de winterslaap gewekt. Het toeristenseizoen is weer begonnen en menige bus met toeristen wordt op de parkeer plaats achter hotel Spaander opengetrokken. Buitenlanders, vooral Duitsers, maar ook Engelsen, Fransen en Amerikanen schuifelen over de wereldbekende dijk. Een stelletje op een rode fiets baant zich een weg door de mensenmassa. Niemand herkent ze. Zou dit tafereel zich na het Eurovisie Songfestival afspelen, dan zullen de mensen op de dijk misschien anders naar het fietsende tweetal hebben gekeken. De knalrode 'opoe-fiets' van Maribelle, de Nederlandse deelneemster op 5 mei in Luxemburg, is nu nog het enige waarmee ze bij de buitenlanders opvalt. Een plaats bij de eerste vijf, waarop de Volendamse zangeres rekent, kan daar verandering in aanbrengen. sen geven donderdag acte de présence bij een persconferentie. In Volendam se klederdracht zullen zij de interna tionale pers tracteren op, hoe kan het ook anders... paling. Er gaan nog meer familieleden richting Luxemburg. De pas 24 jaar geworden Manetje Kwakman is een artieste zonder ste rallures. Op het terras van Spaander, waar het geknauw van Amerikaanse toeristen het lawaai van stationair draaiende autobussen doorspekt, stelt de zangeres zich bescheiden op. Ze doet geen enkele poging om op te vallen. Marietje zingt al van jongsaf aan. „Toen ik zes was, stond ik hier al op een stoel te zingen voor een bruiloft". Ze bleef zingen, eerst voor de missie en later bij het Volendams Operakoor. Een blauwe maandag maakte ze deel uit van een andere Volendamse suc cesformatie: BZN. Solo en met haar band Spryng, waarin echtgenoot Jan Buijs gitarist is, heeft ze inmiddels veertien singles opgenomen. Het be langrijkste moment uit haar carrière wacht haar op 5 mei, als zij Nederland tijdens het Eurovisiesongfestival in Luxemburg gaat vertegenwoordigen met het liedje 'Ik hou van jou'. Wat verwacht ze er zelf van? Jan Buijs geeft al antwoord, nog voordat Mari belle kan reageren. „Ze heeft veel kans „Dat zegt hij hoor", merkt Maribelle op. Bescheidenheid is troef bij de Volendamse. ,.Ik vind de liedjes van de anderen wel een beetje tegen vallen. Er is geen liedje bij zoals dat Van mij, dat rustig is en een dergelijke melodie heeft. Maar ja, als ik bij de eerste vijf zit ben ik dik tevreden". Veel te nuchter Bij de eerste vijf eindigen houdt internationale erkenning yi voor de Nederlandse zangeres. „Dat weet ik niet, daar denk ik ook nog niet aan," is haar antwoord op de vraag of ze daar ook op rekent. „Daar ben ik véél te nuchter voor. Ik denk er alleen aan drie minuten zo goed mogelijk te zingen en er zo leuk mogelijk uit te zien. En dan kan ik niets meer doen. Dan heb ik gedaan wat ik kan". Minder nuchter denkt de grammo foonplatenmaatschappij. Het door Peter van Asten en Richard Debois geschreven 'Ik hou van jou' is opgeno men in het Frans, Duits en Engels. Uitvoeringen in het Italiaans en Spaans volgen nog. De opnamen zijn in Londen gemaakt. Op de single wordt Maribelle begeleid door het Londens Symfonie Orkest. „Het was te gek om dat mee te maken. Pats, in twee keer stond het er op. Geweldig". In Luxemburg zal Maribelle muzikaal ondersteund worden door een orkest, dat geleid wordt door Rogier van Otterloo. Martine Bijl en Henk van der Molen gaven Maribelle beweglngslessen en vlak voor de uitzending morele steun. Voor het Eurovisie Songfestival moet ze de inbreng van dit tweetal missen. Toch bereidt ze zich terdege voor. „In Luxemburg sta ik er alleen voor. Ik heb tijdens tv-opnamen steeds ver schillend gedaan wat de bewegingen betreft. Die ga ik bekijken. Dan heb ik daar een week de tijd om alles uit te proberen met camera's, bewegingen en dan kijken wat het mooiste over komt". Eenzaam zal Maribelle zich niet voe len in Luxemburg. Jan Buijs en een zuster zullen haar vergezellen als zij maandag vertrekt. Twee andere zus- In disco-pak „Vader en moeder zitten in de zaal. Ik heb twee kaartjes voor hen gekregen. Via, via... Ik had er eerst één. Ik dacht... dan moet mijn vader maar met zijn disco-pak in de zaal zitten. En nou gaat mijn moeder ook. Mooi op z'n Volendams. Dat vind ik te gek, dat die twee daar zitten. Dat zijn toch je ouders. Dat geeft me een kick. Daar denk ik wel even aan, als ik ga zingen". Bij het Eurovisie Songfestival heeft vader Kwakman vaste grond onder zijn voeten. Op 14 maart tijdens het nationaal songfestival was dat an ders. „Vader zat op zee te kijken. Hij heeft altijd zo'n klein dingetje mee. De jongens waren aan het vissen. Hij heeft 'm toen gauw voor anker ge gooid en een goeie borrel genomen". Het nationaal songfestival werd door een paar miljoen mensen bekeken Op 5 mei staat Maribelle voor vele miljoe nen Europeanen te zingen. Ze voelt de prikkels al in haar buik. „Ik denk dat iedereen zenuwachtig is Dan krijg ik een mooie platte buik... van het naar de wc gaan. Maar ik denk er niet aan. Ik denk lekker aan Volendam. Het is een uitdaging en ik vind het leuk om te doen. Je weet nooit". Een plaats bij de eerste vijf moet er volgens haar inzitten, nu ze alle 22 Run Silent Count Basie In verband met het overlijden van de Amerikaanse pianist en bandleider Count Basie zendt de TROS-televisie zaterdagavond laat. na het reguliere programma, een film uit over het leven en werk van deze musicus. Het programmaCount Basic, the kid from Redbank", bevat onder meer filmfragmenten van zijn laatste optre den in Nederland in 1980. Het pro gramma zou oorspronkelijk later de ze zomer worden uitgezonden. (Neder land I, 23.50 uur). Het monotoon geluid van de echopei ler vormt het luguber geluidsdecor bij de spannendste scènes van 'Run si lent, run deep', een oorlogsfilm van Robert Wise uit 1958. Veronica zendt hem vanavond laat uit Het verhaal speelt haast helemaal aan boord van een Amerikaanse duikboot in de Pacific. Commandant is een oude mannerot Clark Gable, soms ivat té stoer), die tegen zijn opdracht in een uiterst vermetele ope ratie voorbereidt, hij wil een Japanse torpedobootjager door treffers in de boeg tot zinken brengen. Dat lukt, nadat eerst nog een conflict met zijn tioeede man iBurt Lancastertot op lossing is gebracht. Het scenario is niet bijster sterk, maar dit wordt gecamoufleerd door de strakke regie en het sterke spel. De gevechtsscènes zijn spannend en vooral het moment waarop de Ameri kaanse en een Japanse onderzeeër in eikaars nabijheid drijven zonder een geluidje te durven geven, levert een beklemmend stukje film op. (Ned. 2, 23.15 uur). Sport Studio Sport besteedt aandacht aan het internationale hockey-toernooi in Berlijn, aan het wereldkampioen schap biljarten over drie banden in Krefeld, aan voetbal en aan kleidui ven schieten. (Ned. 2. 22.45 uur). liedjes gehoord heeft. En een eerste plaats „Dat zou te gek wezen. Dan zal ik wel een 'luie' schreeuw geven. Yeah". En wat doe je na afloop? „Dan neem ik een fles Jagermeister. Eentje en dan val ik om Ik drink nooit. Maar dan wel. Tuurlijk!" Wie de nationale songfestivals van Nederland en Duitsland gezien en vergeleken heeft zal geconstateerd hebben, dat uitgezonderd de hoogst geèindigden, de kwaliteit van de Ne derlandse artiesten bedroevend was. Maribelle heeft daar wel verklarin gen voor. „Duitsland is wel groter hè", zegt ze bits. „Maar in Nederland zijn ze ook een beetje bang. Ik weet niet waarom. Ze denken, dat als je bij de voorrondes als laatste eindigt, dat je dan niet meer aan de bak komt. Maar ja, dat ligt helemaal aan jezelf. Het ligt niet voor het oprapen, wie allemaal mee wil doen. Dat valt nog vies tegen". De Volendamse kan uit ervaring spre ken. Drie jaar geleden nam ze ook deel aan het nationale festival. Ze werd toen tweede met het lied 'Marionette' „Ja ik werd toen ook tweede en dat was helemaal niet erg. Ik had natuur lijk veel liever eerste geworden. Maar- wat het werk erna betreft, was hej goed. Als je zelf lekker positief denkt en je probeert het zo goed moegelijk te doen, dan is het helemaal niet erg weer eens van de publiciteit te genie ten en weer eens op beeld te zijn. Eerste worden is helemaal te gek. Je mag dan je land vertegenwoordigen. Je doet veel ervaring op". De commercie speelt een bijzonder grote rol bij het songfestival. De jure ring is vaak aan kritiek onderhevig. Combine-vorming tussen de deelne mende landen (lees platenmaatschap pijen) lijkt een vorm van samenwer king die niet alleen in de wielrennerij in trek schijnt te zijn. Hoe staat de Nederlandse deelneemster daar te genover? „Nou ja. als ze mij daarvoor gebruiken, vind xk het wel goed. Kijk, het is voor mij om de ervaring te doen en om in die bus te komen met artiesten die in Nederland al die pro gramma's afreist". Dansen Het Nederlandstalige lied dat Mari belle tijdens de songfestivals ten ge hore brengt is niet representatief voor het repertoire dat zij in het land met haar band Spryng speelt. Naast Jan Buijs spelen daarin ook drum mer Patrick Mühren (de zoon van Cats-bassist Arnold Mühren), toet senman Hans Keizer en bassist Jan Jonk. Tussen 'Ik hou van jou' ener zijds en nummers van Pat Benatar, The Eurithmics of Bette Middlers' Beast of Burden anderzijds zitten toch zeker 20 genres. „We spelen alles, voor iedereen wat. De mensen doen bij 'Ik hou van jou' de aansteker aan. Een prachtig sfeertje. We hebben nog niet veel negatieve reacties ge had. We zijn commercieel. Als we een hit krijgen, dan spelen we die natuur lijk. Het publiek wil dansen en mu ziek horen die het kent". Bekender Het is wel de tol die een artiest betaalt voor de belangstelling. Voor Maribelle is het de keerzijde van de medaille van het songfestival. „Het doet me niks. We stonden er weer een week in en dat lezen toch 850.000 mensen. Dus mijn kop wordt al bekender. Daar gaat het om Natuurlijk. Wat maakt het uit. Maar ik had wel liever dat ze er wat ingeschreven hadden dat waar is. Maar ja. zo is dat blad". Jan Buijs voegt eraan toe: „Wij spelen wel. Kijk de mensen zijn alles weer vergeten, behalve dat wij er zijn". Met de band heeft Maribelle nauwe lijks platensucces. Voor de hand lig gend is de vraag of de groep binnen kort een naamsverandering onder gaat. „Misschien als het nodig is. Daar zitten we niet mee. Als de platenmaat schappij zegt. het wordt Spryng en Maribelle. of de band wordt Maribelle, dan is dat geen punt" „Kijk", zegt Jan Buijs, „Nena is ook een band". Maribelle wil een plaatsje, liefst voor, in de artiestenbus die door Nederland toert op'weg naar de be kende schnabbels. De Volendamse zal die bus niet instappen met een bandrecorder onder haar arm. „Ik vind het veel beter met een groep. Dan sta je vaster. Ik kom met licht, apparatuur en vier goeie muzikan ten. Dan krijgen ze ons de hele avond. Lekker met z'n allen doorgaan en goeie nummers en singles maken. Daarom heb ik dit ook allemaal ge daan". Sport. NOS: 18.04 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper, (ca. 19.30 De Kopkrant). 20.03 Elpee-pop. 22.02 Country Style. 23.02 Late date. AVRO: 12.30 Rauwkost. NOS: 13.00 Nws. 13.05 Diskotabel. 15.00 Akkoord. Vandaag: Nederlands Studenten Ka merkoor. KRO: 15.30 Zin in muziek (A. Rubriek voor muziekhobbyisten. B. Podium voor jonge beroepsmusici). KRO: 20.00 Composities van Ton de Leeuw (1). 21.15 Complement, deel 28 21.50 Poezie. 22.00 Laudate. 22.50 Ter overweging HILVERSUM-5 HILVERSUM-2 HILVERSUM-3 1007 KHz 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. Ieder heel uur nieuws. NCRV: 12,03 Los Vast Live!!! 14.03 Tussenuur. 15.03 Disco-express. 16.03 NCRV-Zaterdag- (Via AM-Zender Hilversum 1). NOS: 19.02 Nws. voor buitenlanders. 19,02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans Horizontaal: 1 fijngesneden tabak: 3 pel: 6 boom; 11 falset: 12 beeltenis; 13 rang i. h. leger; 14 Europ hoofdstad; 16 Jap. parelduikster; 19 samenvat ting; 21 zonder zorgen, tevreden. 22 staat, volk. 23 vliegende hond. 26 smakelijk; 29 ongebonden; 31 gevoel suiting; 32 berg, hoop; 35 roofvogel. 36 schrijnwerker; 37 lui, traag; 38 schrij ver; 39 jong. Verticaal: 1 rijstdrank, 2 bijval; 4 opnameapparaat: 5 hertesoort; 7 snob; 8 steenmassa; 9 rivier, 10 kleur; 15 heidesoort iD.i, 17 krachtbron; 18 harde wind; 20 griezelig; 21 ingewand v. e. haring; 24 Belg. biersoort; 25 keurig, proper; 27 toets naar kennis; 28 ijlbode; 29 vaandel; 30 roofdier. 33 bijb. figuur; 34 dierenverblijf. Oplossing vorige puzzel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 29