Jrbain Braems: Beveren noest een keer verliezen Korfbalclub BKC zit om meisjesleden te springen Positie dames Savok lijkt uitzichtloos Iperatie '71 viert koperen jubileum PZC/streek EST VLAAMS TREFFEN CLUB BRUGGE-WAREGEM erneuzen erdedigt risselbeker an Dethon Hoek zaterdag voor de beker tegen Halsteren I ortraad Oostburg 'ld vergadering BLESSURES EN VERTREK VAN SPEELSTERS ZATERDAG SCHOOLTOERNOOI IN OOSTBURG (IJDAG 16 DECEMBER 1983 „jURG Operatie '71 bestaat deze maand twaalf-en-een-half jaar en wil dat niet ongemerkt voorbij laten gaan. De basketbalafdeling van de vereniging, die verder ook nog een handbalafdeling teil, speelt Je week twee wedstrijden in sporthal 'De Veerhoek' te Oostburg. Om over acht treden de dames aan tegen het team van vijf jaar terug en rond de klok van negen uur, speelt het herenteam tegen de Old Stars, leden die bij de oprichting voor Operatie uitkwamen, 'basketbalafdeling van Operatie '71 is voortgekomen uit het schoolbasket- i ffim van de Broecke. les van de Sande, Sjaak Flikweert, Peter de Munck iPeter Filius namen destijds, in samenwerking met gymleraar Hannes de es en de toenmalige ambtenaar van sportzaken, Adrie de Munck, het tiatief Onder leiding van trainer coach Wim Vermeulen bleek Operatie over een talentvolle ploeg te beschikken, die heel wat succes behaalde. ..Alleen jammei dat de vereniging in die tijd een slechte naam kreeg in Zeeland Door gemakzucht werd wel eens een uitwedstrijd overgeslagen en door moeilijkhe den met de arbitrage kregen de spelers te kampen met langdurige schorsin gen. Gelukkig dat dit de laatste tijd niet meer het geval is. maar de naweeën van die periode ondervinden we nu nog wel eens" In stilte hoopt de Operatie-secretaris dat de wedstrijden tussen de Old Stars en de huidige teams de oud-basketballers weer aanzet om zich weer aan te melden als basketballer of dat ze anderen meenemen, die interesse hebben. ..Want dat zou de vereniging goed doen", weet hij AMSLAG Ondanks de eerste nederlaag van het seizoen kon er bij Beveren-trainer bain Braems na afloop van het duel tegen Standard Luik best nog een lachje af, al was het iel wrang. „Natuurlijk zat het er een keer in, dat we zouden verliezen. Daarbij is het dan wel ijzonder spijtig dat het juist tegen Standard moest zijn. Maar.... Anderlecht verloor ook al. lus zoveel maakt het niet", meende Braems na die eerste verloren ontmoeting, waarin everen er dus niet in kon slagen om de gehele eerste competitieronde zonder nederlaag te ijven. Èkwam de nederlaag van Beveren nog eens een erg sterke wedstrijd. Hij seerden Beheijdt, Courant. Schepens cht5 op het ailerlaatste moment tot hield Franky Vercauteren erg goed in en Ukkonen ook weer beschikbaar ad. Op een moment zelfs al. dat bedwang. Ên nu het er naar uit gaat zullen zijn. mogen we goede hoop aems er ™-t m^ aM dacht te 2jen dat na de winterstop de gebles- hebben voor de toekomst" Tijdens de oen verliezen. Wintacq scoorde in J iatste minuut het tweede en be- sende doelpunt voor de Luike rs. „Inderdaad. ik had er niet meer gerekend om hier nog te kunnen iezen. Toch zeker niet na de eerste t wen wij het spel volledig domi- rden Maar ik moet wel zeggen, dat ndard na de rust erg goed terug- un", stelde Braems ook nog. femaast was de Wase oefenmeester mietover te spreken, dat Standard ia; slechts een halve kans de volle f m; kon behalen, terwijl wij ver- c_- tillende mogelijkheden op de over- I: inningstreffer hebben gehad". Zon- gbesluit Beveren de eerste compe- tegen het op de laatste lats bivakkerende RWDM, dat dan de Freethiel te gast is. andere opmerkelijke uitslag was ttraard het 2-1 verlies dat Ander- leed bij het dit jaar toch opval- sterk presterende Cercle Brug- dat onder de Nederlandse oefen- __KsterHenk Houwaert toch wel een umorfose lijkt te hebben onder- n. 'tweede' Brugse club staat nu ja nog op de onverwachte vierde - iits gerangschikt en voor de Brug- ngen lijkt een nog betere tweede ipetitiehelft er aan te komen, ten- Bte als we Houwaart moeten gelo- Nederlandse trainer van Cercle Idde bijvoorbeeld; „We spelen al tds vele wedstrijden met veel inval- jp s. Een groot aantal geblesseerde fiers nopen mij er telkens weer toe i wijzigingen in de ploeg aan te pjifneen. Net als tegen Anderlecht bi kon André Raes slechts siklaar worden gemaakt door in- uitingen, omdat hij nog erg veel ;der ondervond van een achilles- B-blessure. Al enkele weken kan niet trainen, maar ik had hem dig en bovendien speelde hij ook Hems Schonberger van Beveren winterstop zal diezelfde Raes echter wel in het gips moeten om zijn blessu re te laten genezen. Zelfde liedje AA Gent blijft inmiddels op de laat ste plaats (hoewel gedeeld met RWDM) staan na het verlies met 2-1 tegen Mechelen. De nieuwe trainer Robert Goethals meende dit verlies toe te moeten schrijven aan het inmiddels wel erg bekende liedje, dat ware het op de plaat vastgesteld beslist een plaats in de top-tien zou gaan veroveren „afwezig zijn van een groot aantal spelers door schorsingen en blessures. Het zal nog weken duren voordat Gent weer helemaal in conditie is". Goethals kon vrij eenvoudig een heel lijstje opnoemen van spelers, die hij moet missen: Criel is geschorst, ge blesseerd zijn Koudijzer. Mücher en Rombouts. „Maar gelukkig is er bij de Jongeren een optimale inzet; dus we hoeven nog niet te wanhopen", aldus Goet"hals. Interessante wedstrijd komend week einde lijkt het Westvlaamse trefTen tussen Club Brugge en Waregem te gaan worden. Beide ploegen spelen, na een kwakkeljaar vorig seizoen, nu erg goed mee en hebben uitstekende kansen om een hoge positie in te gaan nemen aan het einde van de rit. Beveren ontvangt dus thuis RWDM. Cercle Brugge gaat op bezoek bij Kortrijk en Lokeren dient in een loodzware uitwedstrijd aan te treden tegen Seraing De stand na zestien wedstrijden: TERNEUZEN Eén week voor de winterstop legt de KNVB de Zecuws-Vlaamse clubs slechts een gering aantal wedstrijden op. Het programma beperkt zich tot één enkele bekerwedstrijd op zaterdag en vijf competitiewedstrijden, verdeeld over zaterdag en zondag. Voor de beker speelt zaterdag twee- diike vooralsnog het enige team de klasser Hoek morgen (zaterdag! dat op korte afstand van Zaamsalg op eigen veld tegen zondag eer- staat. Hernieuwd verlies voor de steklasser Halsteren, dat sedert ploeg van Gerrit Emans (die nog een aantal jaren aan een opmerke- steeds niet de beschikking heeft lijke opmars bezig is. Drie jaar over Cor Zegers en Ko Ruitenburg terug kwam de Brabantse ploeg en die sedert twee weken ook Willy nog in de derde klas uit. maar twee Nieuwelink voorlopig heeft moeten opeenvolgende kampioenschappen effenden de wegnaar de eerste klas. Hoek-Hasteren betreft overigens afschrijven) doet het verschil met de concurrent halverwege de com petitie oplopen tot vier punten. En iRNEUZEN Het vierde Dethon- Ivoelbaltoernooi dat morgen (za- lias) in dc Axelse sporthal 't Spor- jj. E gehouden wordt, brengt in de t ploegen die in dit toernooi van Jt gaan, een aantal prominente f, fiers van vroeger nog eens in actie, hun deelname werd in voor- jaren een alleszins aanvaard- rniveau gehaald. Dat zal ook in tierde uitgave zeker weer het zijn. rc als Baillie (ex-Eeklo) en De Sier (SMS) van de Hulsterse vesti- f. het snelle duo Bracke-Rijk dat kuren van Buitenobjecten verde- _Houtzager (Vogelwaarde) van Teraeuzense bedrijfsbureau en Ij ®hs. die voor de werkplaats Oost- jj! uikomt, staan immers garant j een intergemeentelijk treffen van kkend gehalte. Als attractie. mogelijk ook als handicap heb- i de meest technische teams de Whting om minstens één dame in zetten. door die dames zal dit toer- waarschijnlijk beslist worden. De pdenreeks opent in Axel om W uur met de wedstrijd Hulst- jü ten°bjecten. De vier deelnemende j ¥en spelen een halve competitie. voorgaande toernooien wist ^tweekeer de Dethontrofee in de lle krijgen, Temeuzen bracht vo- E Sar de sterkste selectie binnen de Rechter in het Dethontoemooi tarer Francken; na afloop reikt de ö-M. Braam, algemeen directeur «jhon, de prijzen uit. STBURG Woensdagavond ver- Me de sportraad van Oostburg in Kmeentehuis. In verband met de aening in de vacature van de A. Sudijn wordt het college ?en w de heren W. Vermeire uit 'V „5sen Everts uit Schoondij- Mdviseerd Er werd verder een Missie gekozen die zich gaat voor- en op een mogelijke huldiging sportlieden. Deze commissie be- "it de heer Otte en de dames BKC-voorzitter Henk Otte B°t en Sliedrecht. nog een wedstrijd uit de derde dat zou een weinig hoopgevende ronde, die een maand terug Ter- marge zijn neuzen en Sluiskil al het beoogde succes bezorgde. Hoek start de Terneuzense Boys. voorlopig uitge- confrontatie met Halsteren (die al schakeld voor een hoge klassering, om twee uur begint) in de beproef- haalt thuis in tegen Yerseke, dat de opstelling van de laatste weken, nog steeds fier aan de leiding gaat. Ook AZVV komt morgen in actie, De 5-2 nederlaag, die de Temeuze- maar anders dan Hoek haalt de naren eerder tegen Serooskerke le- formatie van Ben Pauwels voor de den, vraagt tegen Yerseke om een competitie in tegen Bruse Boys, aansprekend resultaat, een van de zwakkeren in de tweede Het inhaalprogramma voor de zon- klas. Mogelijk slaagt AZVV er daar- dagclubs verordonneert het nog om in nog voor de jaarwisseling de altijd niet complete Sluiskil (zon- eerste thuiszege van dit seizoen te der Ronald Breepoel, Peter Zwart boeken. en Ludwig Jurrièns) naar Bergen In de derde klas staat Zaamslag in op Zoom, waar het treffen met Krabbendijke voor een vierpunten- Dosko wacht. En in de vierde klas wedstrijd. In de strijd tegen de trekken Biervliet en Philippine (in dreigende degradatie is Krabben- Biervliet) de competitie recht. Beveren 16 li 4 1 26 31- 7 Seraing 16 9 4 3 22 33-18 Anderlecht 16 8 5 3 21 37-22 Cercle Brugge 16 6 7 3 19 19-13 Club Brugge 16 6 7 3 19 25-19 Waregem 16 6 5 5 17 23-17 Standard Luik 16 6 5 5 17 21-17 Waterschei 16 6 5 5 17 25-22 KV Mechelen 16 4 9 3 17 20-22 16 6 3 7 15 23-25 Antwerp 16 5 5 6 15 21-19 Lokeren 16 5 4 7 14 18-23 FC Luik 16 5 4 7 14 16-23 Beerschot 16 3 8 5 14 20-30 KV Kortrijk 16 3 7 6 13 17-22 Beringen 16 3 4 9 10 16-35 AA Gent 16 3 3 10 9 17-28 RWDM 16 1 7 8 9 16-26 Het programma voor dit weekeinde Van- daag. vrijdag, iaanvang 20. Ou lecht-Standard Luik Zaterdag taanvang 20.0 l Beringen- Waterschei. KV Mechelen-Antwerp. Beer- schot-FC Luik Zondag aanvang 15.00 uun. Kortnjk-Cer- cle Brugge. Seraing-LokerenClub Brugge- Waregem. Beveren-RWDM. AA Gent-Lier- i ADVERTENTIE i Marjolein Steijaert flinks) en Linda Engelen kampen met blessures. SAS VAN GENT In de weten schap dat de drie onderste ploegen degraderen uit de derde divisie van het landelijk volleybal, lijkt de positie van de dames van Savok aan de staart van de ranglijst uit zichtloos. Na het vertrek van Maud Verhelst en Annemarie van Haelst vergaarde de Sasse volleybalploeg slechts een gering aantal punten. De blessures van Marjolein Steij- aert-de Vriend en Linda Engelen, opgelopen tijdens het duel met Soetelieve, maken de situatie er niet rooskleuriger op. Savok-aan- voerster Marjolein Steijaert wenst zich vooralsnog niet bij degradatie neer te leggen. „We zullen er alles aan doen om ons te handhaven", voorspelt ze. Voorlopig is ze samen met Linda Engelen echter nog uitgeschakeld en moet ze de wedstrijden vanaf de bank volgen. Twee ongelukkige mo menten in de wedstrijd tegen Soete lieve dunden de Savok-équipe dus danig uit. dat wekelijks een beroep moet worden gedaan op speelsters uit het tweede team. dat vorig sei zoen nog in de tweede klas van het districtsvolleybal vertoefde. Een grote overstap derhalve, die voor de Savok-dames wel eens de gena deklap zou kunnen betekenen. Gevoelens Danig verzwakt door het vertrek van Maud Verhelst (naar Morres) en Annemarie van Haelst, begon Savok aan de competitie met ge mengde gevoelens. Vooral het ver lies van Maud is natuurlijk een fikse aderlating, weet Marjolein Steijaert. „Met Annemarie stond zij borg voor een flinke dosis routine in de ploeg en de twee weggevallen plaatsen moesten we opvullen met twee speelsters uit het tweede team. dat vorig jaar kampioen van de tweede klas werd. Ik kan niet zeggen dat de vervangsters Chantal Gras en Inge borg Hemelsoet het slecht gedaan hebben, maar vooral aan wedstnjd- ervaring hebben we toch in moeten boeten". ..Het geloof in eigen kunnen ont brak teveel in de beginfase van de competitie en bovendien lieten we teveel de moed zakken als het even wat minder ging. Iedere keer heb ben we op het laatst veel sets uit handen gegeven en dat komt toch vooral door een gebrek aan routine. Bovendien denk ik ook dat het gemis van een coach na het vertrek van Gerard Gillissen (naar Mara thon) juist op die momenten zich goed liet voelen. Rob Lammerts (de huidige trainer van Savok) ziet ons op de training wel, maar ziet met hoe het er in een wedstrijd uit komt" Het vertrek van Gillissen beteken de evenwel de terugkeer van Linda Engelen, die dermate slecht met de oud-Savok-coach kon opschieten, dat ze destijds te kennen gaf met langer voor het eerste te willen uitkomen. Nauwelijks weer aan het wedstrij dritme van de derde divisie gewend, scheurde Engelen tegen Soetelieve haar enkelbanden. In diezelfde wed strijd liep Steijaert een barst op in een vinger. De kwetsuren houden de twee Savok-speelsters nog gerui me tijd buiten de basis. Marjolein Steijaert: „Ik denk dat Linda nog wel enkele maanden uitgeschakeld zal zijn. De enkelbanden waren to taal verschrompeld en zijn door de behandeldende arts opgerekt Bo vendien zal het voor haar toch ook een kwestie zijn van weer terugwin nen van zelfvertrouwen. Voor me zelf denk ik dat ik na de winterstop weer zal kunnen meedraaien. Ik ben vorige week teruggeweest naar de dokter en toen zei hij dat er een barst in het bot zat. Door veel oefeningen moet dat genezen, maar conditioneel kan ik natuurlijk wel meetrainen" Schamel Na de winterstop breekt dan een belangrijke periode aan voor de Sasse dames. Tot nu toe werd slechts door twee winstpartijen en een verloren vijfsetter een schamel puntentotaal vergaard en ook de 25-jarige Savok-aanvoerster is er van overtuigd dat met name in duels met de Zeeuwse tegenstan ders Mytilus, maar vooral Mara thon de punten zullen moeten w< den gepakt. De wedstrijden tegen Marathon zijn daarbij voor Savok van cruciaal belang, omdat die ploeg er tot nu toe nog niet in geslaagd is om imponeren en zich dan ook net als Savok in een weinig benijdenswaar dige positie bevindt Bovendien zijn die duels extra beladen omdat Ge rard Gillissen Savok verruilde voor Marathon. Ook Marjolein Steijaert beseft dat handhaving slechts dan bewerkstelligd kan worden als die wedstrijden winstpunten opleveren. „Als we spelen zoals we kunnen, dan hebben we beslist mogelijkhe- .den", voorziet ze. „want Marathon is op nog meer plaatsen gewijzigd dan wij. Maar door de hele gespan nen sfeer die er omheen zal hangen, is het maar de vraag of we ons hoofd erbij kunnen houden." Lukt dat niet, dan lijkt degradatie onvermij delijk. „Geen schande", is de me ning van Steijaert. .maar om het spelplezier en het niveau speel ik toch liever derde divisie" BRESKENS Vele scholiertjes van dc lagere scholen uit Wcst-Zeeuwsch- Vlaandcren zitten al enkele weken te trappelen van ongeduld om morgen (zaterdagl deel te nemen aan het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi. Dit evenement, dat voor de tiende achtereenvolgende maal door de Breskense korfbalvereniging BKC wordt georganiseerd, is voor de kin deren een happening geworden die niet meer weg te denken valt in het jaarlijkse schoolgebeuren. BKC-voorzitter Henk Otte is zeer goed op de hoogte van dit enthousias me van de jeugd, maar hij vindt het jammer dat zijn vereniging er 'zo weinig aan overhoudt'. „Het kost ons weliswaar alleen een klein geldbe drag, maar we zouden er zo graag iets voor terug zien. In eerste instantie is het toernooi opgezet om nieuwe leden te werven. We hadden met name het oog op de Bressiaandertjes. want voor kinderen uit andere kernen is de afstand meestal een onoverkomelijk probleem Wanneer we als vereniging terugkijken op die tien toernooien, dan mogen we rustig stellen dat de opzet mislukt is. Aanvankelijk kregen we er een paar nieuwe leden bij, maar 'later kwam het er nooit meer van. Wij vroegen ons dan ook af wat we met het schoolkoribal aan moesten. Door gaan of stoppen Toen bleek dat het toch leeft op de scholen, hebben we besloten om het door te zetten. De scholen vragen ernaar en men rekent erop, dat het in december weer zover Tekort Langzamerhand zit de Breskense ver eniging met een tekort aan meisjes. Dit probleem begint al bij de pupil len, maar ook de adspiranten, junio ren en senioren kampen ermee. Henk Otte: „Bij de senioren zijn enke le meisjes weggevallen door werk zaamheden En omdat er ook één langdurig geblesseerd, is het moeilijk om iedere keer complete teams op de been te brengen. Deze situatie is het ergst voor het grote aantal jongens dat overblijft. Zij kunnen niet iedere week spelen en het is begrijpelijk dat dit met erg motiverend werkt" Binnen de vereniging hoopt men dat het tiende evenement wel een aantal leden zal opleveren, al is men zich terdege bewust van het feit dat het moeilijk zal zijn. „De jeugd krijgt steeds minder de gelegenheid om twee sporten te beoefenen", vervolgt voorzitter Otte. „En we kunnen ze ook niet uit andere verenigingen halen, want die hebben het ook vaak al moeilijk genoeg. Tijdens de toernooi en hebben we wel eens contact ge zocht met uitblinkers, maar de mees ten bleken ook al sterk te zijn in een andere tak van sport en waren dan ook al lid van een vereniging". Voor BKC zou het dus goed zijn dat het aantal dames in de vereniging wat stijgt „Want nu doet de jeugd het goed en als we door een ledengroei weer een of meer teams meer kunnen inschrijven, betekent dat dat de ver eniging er weer sterder door wordt. Mensen die belangstelling hebben, mogen een of twee keer gratis mee trainen. Wie het eens wil bekijken, kan zater dag vanaf tien uur terecht in de sporthal, waar om tien voor drie dc finale begint. Na de prijsuitreiking spelen de BKC-senioren een wed strijd. Dus genoeg korfbal om het eens wat beter te leren kennen", besluit Henk Otte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 39