Wedstrijd tegen Spanje as een goede leerschool Aad van den Hoek werd ploegleider van Maertens TWIJFELS OVER SPORTRAAD BIJ WIELERCLUB MIDDELKAMP De consul van Axel heeffi: zaterdag het laatste woord I jobsleeteam naar Spelen PZC/sP°rt WEGE INSTRUCTIES ERWIN KOEMAN EN VANENBURG Zesdaagse Maastricht Jaar cel geëist tegen messteker bij cupduel TOPPERS VOORAF Schaaktoernooi Koudekerke met een massale deelname Smislov naar snelle remise Onderzoek naar rendement is gewenst uud Geels eg bij NAC IJDAG 16 DECEMBER 1983 19 HAAG i ANPi De groep poten- Kandidaten voor de Olympische \tnpelen m Serajewo i begin fe- is uitgebreid met een bobslee- l voor de eerste keer in de >bedenis van de winterspelen zijn. Sederland met een bobsleeteam jt komt. Oostrum en Drost vormen de ...ning van de Holland-1. Het (dj kwalificeerde zich voor de ndoor tijdens de laatste selectie- Silijden in Serajewo op de vijf- t plaats te eindigen. Gerekend de Olympische normen, waar and slechts twee combinaties u deelnemen, bezette het duo de plaats. Weliswaar voldeed de rL^nd-l daarmee niet aan de t-v-eii. een plaats bij de eerste ie prestatie werd door het NOC figehonoreerd Erwin Koeman Gerald Vanenburg EIST(GPD) Bondscoach Kees Rijvers heeft, tegen zijn gewoonte in, twee van zijn spelers 'and tegen Spanje werden geen af- enkele dagen voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Malta speciale instructies gegeven. sprfken gemaakt. Rijvers achtte de T,«, spelers toen zelf in staat om initiatie- jaankomst in Zeist kregen Erwin Koeman en Gerald Vanenburg te horen dat zij beter met ven te nemen en te improviseren. „De laar moeten samenwerken dan tijdens de interland tegen Spanje op 16 november. Bij die spelers weten zelf wel wat ze moeten legenheid kwam er van de beoogde wisselwerking van het tweetal nog niet zoveel terecht. De Mos van Ajax als spelverdeler Nu ze al in zo'n vroeg stadium doen. Je moet ze niet opzadelen met allerlei opdrachten. In de opstelling ziet de tactiek automatisch vcr- inenburg en Koeman",, aldus Rij- is. „kwamen er toen allebei niet uit. werd aangewezen, heeft Vanenburg wijzingen hebben gehad, kan het werkl' aenburg had niet genoeg vrijheid laten zien dat zijn spel op het midden- tweetal vermoedelijk ook beter in- 'n ,c'e praktijk pakte de zaak echter linksbuiten. Ik heb hem daarom al veld beter tot zijn recht komt spelen op de situatie. Voor de inter- duidelijk anders uit dan Rijvers had het sein gegeven dat hy zich itlaten terugvallen naar het mid- ld, zodat Koeman voorin zou ren spelen. In de eerste helft 11 dat nog niet goed uit, in de helft ging het beter Zo wil ik ook tegen Malta hebben" gewild. Koeman „We moesten met z'n tweeen maar zien hoe we de pro blemen zouden oplossen. Nou, in het begin liep het echt niet. We liepen met z'n tweeën naar de bal toe en met z'n tweeën ervan af. We hadden de taken MAASTRICHT (ANP) De Deens/ stand opgelopen en bezet achter het veel betef, moeten verdelen" en Vanenburg reageerden Zwitserse combinatie Gert Frank duo Raas/Wijnands de vijfde plaats. ..Daarom", zo vult Vanenburg aan, „is jal verschillend op de dlenstmede- Robert Dill-Bundi heeft donderdag- De tussenstand op de eerste dag van de f101 g°ed dat RlJvers nu al gezegd ng Koeman realiseerde zich dat avond de leiding genomen in de zes- zesdaagse van Maastricht is Beroepsren- heelt hoe hij hef wi' hebben. Hij heeft zich tegen de Maltezers als links- daagse van Maastricht. De Neder- ners 1. Frank/piU-Bühdl (Den Zwi) 10 pun- nu een minuutje met ons gepraat. Dat ïn opnieuw ondergeschikt zal landse wielrenner Rcné Pijnen, die is ten. 2. Pijnen/Kristen (Ned/WDli 10 3 Thu- is voor hem al heel wat Die drie dagen iten maken aan de ploeg, terwijl gekoppeld aan de Westduitser Jupp rau Fritz (WDli 4, op 1 ronde 4 Raas dat wij voor de wedstrijd tegen Spanje tnblirg juist volop mogelijkheden utaal op tic tweede p.aa.s SESSt W<J5i£S5aS?SS om zich als middenvelder waar te met evenveel punten. :en, ook al is ook hij niet op zijn oriete stek' neergezet. Niettemin Gerrie Knetemann heeft met zijn en belden het erover eens dat de maat Horst Schütz een ronde achter van Rijvers juist is. (Ned Wdll 2, 6 Oosterbosch/Rmklm (Ncd WDIiü:op2ronden 7 Vemx/Kos (Nedi 6. 8. Rooks'Wiggins (Ned'GBr) 0 Amateurs: 1 Groen/Elshof (Ned) 15, 2 De Bie'Harren (Ned) 12. 'einig enthousiast het belang van liet elftal willen tnburg, die bij Ajax meestal op echtervleugel speelt, en Koeman irom wel over hun bezwaar heen pen, zij het dat de Groninger niet illftiald overloopt van enthousias- ..Ik weet ook wel dat ik in deze IS de meest aangewezen persoon linksbuiten te spelen, maar Is nu eenmaal zo dat je op die _ils minder opvalt dan op het Ql ienveld. Daar ben je veel meer J i de bal en kun je ook het spel ken zoals ik bij Groningen ge- ,y|td ben". minder prettige gevolgen die voor eman voortvloeien uit de tactische fep van Rijvers, houden daarem n de nodige voordelen in voor' jflburg. Op het middenveld voelt ach dan ook duidelijk beter thuis in de voorhoede, waar hij vaak overzicht mist waarover hij als Speler meestal wèl beschikt. Sinds tedstrijd tegen Go Ahead Eagles - oktober, waarin hij door trainer mkoping roningen it te bewijzen JBICH (SI) De controle- en disci- commissie van de UEFA donderdag in Zürich onder m iraUersciiap van de Tsjechoslo- üüpkVladimir Petr de klacht van FC igcn wegens de poging tot om- I door Inter Milaan gesepo- :J! feester Han Berger besehuldig- Hoon Konijnenburg ervan hem Tens de Italianen 250.000 gulden te wn geboden voor de uitschake- 'JM FC Groningen In de tweede óf van het toernooi om de UEFA- B- Berger wees het voorstel af. motivatie stelt de commissie it er enkele gronden bestaan tf ".emen dat Konijnenburg daad- Wijk heeft geprobeerd de uitslag de retumwedstrijd te beïnvloe- Maar aan de andere kant is tout niet hard te maken, dat (tónburg handelde namens Inter ROTTERDAM (ANP) De officier van justitie bij de rechtbank in Rotterdam, mr. W. Hendriks, heeft donderdag tegen negen Feyenoord- supporters forse gevangenisstraffen geëist wegens het plegen van openlijk geweld bij de Europacupvvedstrijd Feyenoord-Tottenham Hotspur. Die werd op 2 november in de Rotterdamse Kuip gespeeld De zwaarste eis, een jaar cel waar- Er vielen dertig gewongen, onder van drie maanden voorwaardelijk, wie 21 Engelsen, kreeg de 21-jarige S M uit Berg- M., die met liet stanleymcs had schenhoek te horen. Hij wordt er- gestoken, verklaarde de rechtbank van verdacht in het stadionvak S dat hij gek werd van angst toen hij meerdere Engelse supporters met enkele Engelsen op zich af zag een stanleymes te hebben bewerkt, komen. Een Engelsman bracht hij De acht anderen, in leeftijd varie- dwars door diens trui een snij- rend van 19 tot 27 jaar, kregen wond op de rug toe, waarin later wegens slaan, schoppen, gooien of vijftig hechtingen moesten. Re- steken eisen voorgeschoteld die chercheurs van de Rotterdamse uiteenliepen van zeven maanden politie verklaarden ter zitting dat tot vijf weken cel, waarvan gedeel- dit alles te zien is op krantenfoto's ten voorwaardelijk. en video-opnamen van de tv, die Daarnaast werden twee supporters naderhand door justitie in beslag wegens onvoldoende bewijs direct zijn genomen, vrijgesproken De zaak tegen een De op één na hoogste eis was 17-jarige jongen werd vanwege zijn weggelegd voor de 22-jarige Rotter- leeftijd achter gesloten deuren be- dammer G. van D. Zeven maanden handeld. De verdachten wonen al- waarvan twee voorwaardelijk. Deze len in Rotterdam en omgeving. man heeft al meerdere veroordelin- In vak S. doorgaans het territoir gen gekregen wegens het plegen van Feyenoordaanhangers. brak van geweld bij voetbalwedstrijden, voor de wedstrijd een korte maar hij was onder meer betrokken bij massale veldslag uit toen zich on- het ontploffen van een bom tijdens verwachts een groot aantal Totten- een wedstriid van Fevenoord tegen ham-supporters in het vak begaf. AZ'67 in Alkmaar. totaal geloof ik maar tien minuten over dat duel gepraat. Terwijl Vanenburg momenteel bij Ajax redelijk functioneert („Ik vind dat ik goed speel al moet ik natuurlijk als 19-jarige nog wel het een en ander bijleren, vooral op het punt ervaring") tobt Erwin Koeman al enige tijd met zijn vorm. Voor de Groninger die voor het laatst in het voorseizoen tegen NEC als linkerspits optrad, kan dat een extra handicap zijn in de ontmoe ting tegen Malta. „Het gaat al weken niet lekker. Misschien dat dat komt door die voetblessure waarmee ik zolang heb gesukkeld Maar dat ik bij Groningen minder speel hoeft natuur lijk nog niet te zeggen dat ik nu ook in het Nederlands elftal niet uit de verf zal komen. Ik weet wat ik de vorige keer verkeerd heb gedaan. Wat dat betreft is 'Spanje' een goede leer school voor me geweest. Dat ik nu weer als linksbuiten ben opgesteld is een noodoplossing, maar ik heb er ondanks alles geen moeite mee". VOOR DE WEDSTRIJD AZVV - BRUSE BOYS AXEL De 56-jarige Jan Vereouteren is namens de voetbalbond consul van Axel en hij gaat dus over het keuren van de velden. Dat betekent dat hij in deze weken overwerk moet maken. De Axelaar trekt bijvoorbeeld zaterdagmorgen al om halfnegen naar de velden en zal rond die tijd een beslissing moeten nemen. Het hangt dan ook van Jan Vereouteren af of de Zeeuwse derby tussen AZVV' en Bruse Boys wordt gespeeld of in het ongunstige geval wordt afgelast. „Ik denk dat het wel door zal gaan", voorzag de keurmeester in de dagen voor die wedstrijd. „Maar de definitieve beslissing daarover neem ik pas zaterdag in alle vroegte". Drie weken terug was het veld van veld helemaal omgeploegd wordt. AZW het onderwerp van vele dis- omdat het te nat ligt. Dan moet de cussies. Het was de zaterdag waar- gemeente daarvoor opdraaien en op de wedstrijd AZVV - Hoek moest dat willen ze zo veel mogelijk voor- worden gespeeld Volgens de spe komen. Vooral in deze tijd is dat Iers van Hoek was er toch geen twijfel mogelijk, die wedstrijd had gewoon door moeten gaan. Er was geen gevaar voor blessures en over al in de omgeving waren er wel bespeelbare velden aan te wijzen Jan Vereouteren veegt echter alle speculaties idat AZW liever niet wilde spelen) van de tafel ..Ik was er die zaterdagmorgen ook en er was absoluut geen kans om te spelen aan de orde. Ik heb zelfs begrepen dat de gemeente Axel honderddui zend gulden wil bezuinigen op de sportvelden". JP[iHet laatste woord is niettemin dik- verzekert hij. „Het water stond in de wij's aan de consuls Jan Vercoute- doelen Ik geef toe dat het later op de dag mooi weer werd en dat het veld toen inderdaad bespeelbaar werd. Maar dat is vaak het pro bleem je moet minstens een paar uur voor de wedstnjd gaan keuren Het is In Axel volgens Jan Vereoute ren nog nooit gebeurd dat de club probeerde om de consul onder druk te zetten ..Ik denk dat er af en toe wel eens zoiets gebeurt Het zal bijvoorbeeld wel eens zo zijn dat de club liever met wil spelen Dan zullen ze best proberen de consul te beïnvloeden, maar bij AZW of bij Axel is dat nooit gebeurd. Ze weten ook wel dat ik daar absoluut niet op in zou gaan Ik doe gewoon wat me is opgedragen en dat gaat overigens in goed overleg met de clubs". Overleggen Dat overleg is er dus wel: niet alleen met het clubbestuur maar in Axel ook met de gemeente. De eigenaar van de terreinen kan van zelfsprekend ook ingrijpen. Jan Vereouteren: „Stel je voor dat een keurt in Axel al een jaar of twintig en hij heeft al heel wat ervaring opgedaan. „Vroeger deed mijn vader het", vertelt hij. „Ik heb het daarna overgenomen, omdat ik het leuk werk vond. Verder kom ik niet zo veel meer op een voetbal veld. Ik heb slechte benen en daar kan ik geen hele middag meer op staan" De Zeeuwse derby die AZW en Bruse Boys tegenover elkaar brengt zijn de verwachtingen niet al te hoog gespannen. De Axelaars heb ben er blijk van gegeven dat ze vooral thuis niet goed spelen De vier wedstrijden op eigen veld lever den nog maar éen schamel puntje op. terwijl AZW buitenshuis toch vaak een sterke indruk maakt Bruse Boys heeft tot nu toe gefaald in alle opzichten De selectie van Jan Englebert (die onlangs het hoogste trainersdiploma haalde) heeft één keer 3-3 gespeeld tegen Oranje Wit en verloor voor de rest alle wedstrijden Het probleem schuilt vooral in de aanval Tonnie en Jacob van de Berge zijn in feite de enige twee schutters in het elftal Van alle overige spelers heeft er zelfs nog niemand gescoord. KOUDEKERKE De schaaktop bij de top worden gerekend. Vong an Walcheren komt zaterdag de start in het traditionele Kersttoernooi van Koudekerke. Hans Groffen verdedigt tijdens dit omvangrijke evenement zijn titel jaar eindigde de aanvoerder van de schaakclub Middelburg als derde achter Groffen en Van de Vreede Het toernooi wordt voor de veer tiende maal gehouden en is ook nu ongetwijfeld belooft dat een weer verzekerd van een massale Jan Vereouteren interessante strijd te worden. Vooral uit Middelburg en Vlissin- gen is de deelname bijzonder sterk. Bovendien is het toernooi van Kou dekerke een jaarlijkse trekpleister voor andere schakers uit de provin cie. Het is bekend dat de rivaliteit bij de topschakers niet altijd voorop staat in Koudekerke. Bij Johan de Wolfis dat in elk geval maar bijzaak. „Ik ga er niet in de eerste plaats naar toe om te winnen", laat de 18-jarige belofte weten. „Het is meer een toernooi voor de gezelligheid, maar natuurlijk is er ook wel sprake van een zekere rivaliteit". Vandaar ook dat er van tevoren wel favorieten, aan te wijzen zijn. Hans Groffen lijkt de laatste tijd sterk genoeg om weer een gooi naar de eindzege te doen. Michael Wise is eveneens een kanshebber en nor maal gesproken mag Johan de Wolf deelname Vorig jaar was er record aan deelnemers De organi satoren kregen in hotel Walcheren maar liefst 136 schakers aan de borden De voorinschrijving wees opnieuw in die richting: tachtig spelers hebben zich aangemeld en tot vlak voor de start zal dat deelne mersveld nog verder uitgebreid worden. Het evenement wordt gespeeld met viertallen, waarbij spelers in groe pen van vier gelijkwaardige spelers worden ingedeeld. Totaal betekent dat dat er dne partijen worden gespeeld met een tempo van één uur per speler. Het is nog met bekend welke spelers ln de sterkste groepen worden samengebracht. Wel zijn de bekendste deelnemers al aangemeld, zoals Johan de Wolf, Hans Groffen, Michael Wise. Peter Ton. Martin de Smit en bijvoor beeld ook Henk Massink en Maar ten Westerweele Burgemeester S. Francke van Val- kenisse zal het toernooi zaterdag openen. De eerste ronde begint om 10.00 uur en daarna wordt er ver volgens gespeeld om 13.00 en om 15.00 uur. Groeien NIEUWE NEDERLANDSE PROEPLOEG Zowel Vanenburg als Koeman is van mening dat „gewoon wat tijd nodig is om tot een goede samenwerking te komen". Koeman: „Daarom is het ook zo belangrijk dat we de eindron ROOSENDAAL (ANP) Aad van den wacht gelijk een bijzondere opdracht: renners gecontracteerd Naast Freddy de in Frankrijk halen. Dan kan dit Hoek wordt in het nieuwe wielersei- proberen Freddy Maertens weer aan Maertens en diens broer Mare zijn dat elftal verder groeien en ook vrijuit zoen ploegleider van de derde Neder- het winnen te krijgen. De Belg raakte Jos Schipper, Hans Langerijs. Heddy spelen omdat we dan niets meer te landse profploeg, waarvoor donder- opnieuw in de versukkeling, nadat hij Nieuwdorp en Jacques van Meer. verliezen hebben. Op die manier ra- dag de Belgisch oud-wcreldkam- in 1981 terugkeerde aan de wereldtop Sprinter Ron Snijders maakt zijn de ken de spelers beter aan elkaar ge- pioen Freddy Maertens werd gecon- met vijf etappezeges in de Ronde van buut bij de profs in, zoals Maertens, wend". tracteerd. Van den Hoek besloot Frankrijk en de wereldtitel in Praag, een beschermende rol En Vanenburg, een van de vijf spelers woensdag plotseling met wielrennen Na de strijd om het wereldkampioen die ook een jaar geleden in Aken te stoppen. Hij heeft inmiddels een schap kon hij er niets meer van. tegen Malta in de basis stond ..Ver- baan gevonden als vertegenwoordi- „Het gaat me nu weer goed", geet niet dat Erwin en ik nauwelijks ger van een firma, die kleding en Maertens (31) donderdag in Roosen- nog met elkaar hebben gespeeld. Dat schoeisel levert aan de bescheiden daal. ..De meeste problemen, o.a. met geldt trouwens voor de meesten Dit wielerformatie. Ploegleider Jacques de belastingen in Belgie. zijn opgelost, elftal heeft wel degelijk mogelijkhe- de Goede vond het beter dat Van den Ik ben nog steeds liefhebber van de den Als ik dit elftal vergelijk met de Hoek mede-ploegleider zou worden racefiets en het wielrennen Geloof LONDEN De tiende partij tussen ploeg die een jaar geleden tegen Malta dan nog een jaar wielrenner te blij- het of met. ik heb nog ambitie om wat Rjbfi en Smislow is donderdae in speelde, dan zit er nu veel meer ven. de presteren" Londen in remise geëindigd Na de voetbal in Toen ging het vooral om De 32-jarige Van den Hoek. negen jaar Voor de ploeg AVP Viditel-de Vries dertigste zet van de met zwart sne knecht in de PloeS van Peter Post- heeft De Goede tot nu toe zeven iende Smislow ging Ribli met deling van het punt akkoord. Smislov heeft nu de leiding met 6-4 en hoeft uit twee partijen nog slechts een half punt te scoren om zeker te zijn van een plaats in de finale van het kandi datentoernooi. Ribli koos voor een Reti-opstelling. die later m een neo-Grunfeld over ging Het lukte de Hongaar niet enig voordeel in de opening te verkrijgen. Smislov was er op uit de stelling zo snel mogelijk te vereenvoudigen en hij slaagde daar volledig in De partij had het volgende verloop (Ribli had fysieke kracht' 'S-HEEREN'HOEK De wielerver eniging Theo Middelkamp wil moei komen, want mijn ervaring is beoordeelde de teneur van de-betogen informatie naar een instelling of arts unaniem zelf in de buidel te tasten en dat dat met soepel werkt stelde Van als te negatief Hij wees er op dat de buiten de provincie. Sporlmedisch per man honderd gulden neer te tel- onderzoek naar het rendement dat de Osta die voorts als risico signaleerde Zeeuwse Sjiortraad activiteiten ont- gezien staal Zeeland nog in de kin- len Door die bijdrage dertig maal Zeeuwse Sportraad heeft voor de dar er behoeftes worden gecreèerd" plooit op het gebied van sportieve dersrhoencn en het is goed dat er wat honderd gulden) waren de problemen georganiseerde sport in de prov Hij kreeg vanuit de vergadering bijval recreatie gehandicaptensport Voorzitter Jan van Osta uitte gister- voor zijn betoog van Gerard Rodts. avond tijdens de algemene ledenver- die het plan voor een onderzoek naar gadering van die club in Kiekieris te het functioneren wordt ondernomen. Een oplossing in één klap uit de wereld "s-Heerenlioek grote twijfels over het Sportraad van harte zei toe te juichen. jM (GPDi Ruud Geels keert functioneren van de Sportraad. Hij Hij vroeg het bestuur in samenwer- winterstop niet meer terug bij deed dat mede naar aanleiding van king met anderen een actie op gang te De Bredase eerste-divisieclub de mededeling dat het district Zee- brengen ..om eens te kijken wat er in 1 ontevreden over het functione- land van de KNU'U dit jaar minder Middelburg allemaal gebeurt en waar de 34-jarige spitsspeler, die geld krijgt van de provincie. „En als het geld naar toe gaat". In elk geval «n contract heeft tot juni 1985. er dan geen geld is. moet je ook geen waren de twijfels die de Middelkamp- •Mk hebben NAC-managerTon Sport Medisch Adviescentrum en een '®r Meer, die per 1 januari zijn sportbureau willen opzetten", aldus neerlegt, en trainer Henk de Van Osta. ven een onderhoud gehad met Vooral het idee voor een 'Huis van de Tegengas kwam er van Ad 't Gilde. •Daarin kwamen beide partijen Sport'-idee. een apparaat dat de ad- voorzitter van de wielervereniging schoolsport. „En daarnaast is er ook zoals die nu is gekozen, samenwer- Het bestuur van Middelkamp, dat geld dat direct naar de georganiseer- king met de Bedrijfsgeneeskundige volgend jaar dertig jaar bestaat, ont- de Zeeuwse de sport komt. zoals een bedrag van dienst van de Schelde, kost niet veel vouwde levens de plannen voor de 1000 gulden voor ons district. Als we en is toch goed", aldus 't Gilde. jubileumviering. De belangrijkste Badwater saldo van zes mille in 1983'. maar van een amateur-(19 n 11 en meuwe- oorzitter ventileerde volgens hem de bureaucratisering nog al wat geld een voorvergadering geweest met de voor de jeugdrenners in Valkenburg .woorden die in vele sportharten le- kost. „maar" voegde hij er aan toe, amateurs, waarop de heetste hangij- En verder" aldus Jan van Osta die „we moeten wel oppassen dat we het zers werden besproken Dat was on- voor dne jaar werd herkozen als voor kind niet met hel badw ater weggooi- der meer de inkrimping van het aan- zitter en tevens voorlopig als penmng- De voorzitter van Zecuws-Vlaan- tal uitzendingen naar grote wedstnj- meester op zal blijven treden zouden - 1- - - - -f-IVUUiilllCl V all UC WIC Ibh f da^ Ruud Geels niet ministratieve taken van de bonden Zeeuws-Vlaanderen die namens het deren wees er daarbij ook op dat een den. Onvermijdelijk omdat de spon- we weer eens graag met de sterkste sS~et krachtvoetbal dat de eer- kan overnemen, stuitte hem tegen de KNWU-distnct zitting heeft in de zo- Medisch Adviescentrum voor Zee- sors volgernd jaar minder geld op renners naar het clubkampioenschap borst „Het moet niet zo ver gaan dat genaamde Vergadering van Deelne- land van groot belang is, ook voor de tafel leggen De oplossing werd snel in Dronten gaan Zeker in ons jubi- w ielrenners. „Nu moet je voor iedere gevonden. De renners besloten vrijwel leumjaar r'e kenmerkt. „De eerste divi- Jt kennelijk te veel problemen er voor alles maar een ambtenaar mers van de Zeeuwse Sportraad Hij %m op", zegt Henk de Jonge wit): l. pgi-ra PgS-ffi 2 g2-g3 d7-d5 3 Lfl-g2 g7-g6 C2-C4 c"-c6 5 b2-b3 Lf8-g7 S Lcl-b2 00 7 0-0 Lc8-g4 8 d2-d4 Pf6-e4 9. Pf3-e5 Lg4-e6 10 12-13 Pe4-d6 c4xd5 c6xö5 Pbi<3 Pb8-d7 13 f3-f4 Pd7-f6 14 Ddl d2 P(6-e4 15 Pc3xe4 Pd6xe4 16 Dd2-b4 Dd8-d6 17 Db4-a4 Tf8-c8 18 Tal-cl Dd6-b6 19 e2-e3 a7-a6 20 Tfi-el Db6-b5 21. Da4xb5 a6xb5 22. Tclxc8 Ta8xc8 23. Tel-cl Tc8xci schaak 24 Lb2xcl Le6-I5 25. Lcl-a3 f7-f6 26. Pe5-d3 e7-e6 27. Lg2fl Pd4-c3 28. Pd3-cl Lf5-bl 29. Kgl-f2 Pc3xa2 30 Lflxb5 Pa2xcl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 21