Jordan volleerde Evert op verlies Postploeg in goede vorm naar Ronde van Frankrijk Jack Middelburg stapt niet gerust op nieuwe motor Atletiekjeugd (AB) kandidaat medailles Irokkenfestival iuiters Aken Arbiter geschorst voor leven Ovett nog niet zeker van WK Kanonnen en twaalfspan tijdens ponykampioenschap in Domburg Tennisbond verbiedt toernooi Toch beelden wielrennen Dé Stoop in vrijheid Mid-lotto Duitse lotto 11 1TERDAG 25 JUNI 1983 PZC/sport 15 MESKER SCHREEF AL TEKEN AAN DE WAND.. ate 1 ONDEN - Na vier dagen zonneschijn heeft Wimbledon iets Pr" an zijn karakteristieke aanzien herwonnen en tevens verlo- Terwijl Zuid-Londen schuilging onder een grijs wolken- ek, waaruit zo nu en dan spetters vielen die het spel enkele lliren ophielden, verloor het toernooi één van zijn meest f ertrouwde gezichten. Het teken, dat Marcel la Mesker al aan e wand had geschreven, werd werkelijkheid. Chris Lloyd ;vert, de meest gelauwerde van het hele stel en fel op jacht de grand slem titel, werd neergelegd nog voor de Waar ehif ehifting voor de kwartfinales had plaatsgehad. 23-jarige Cathy Jordan, afkomstig Hoewel Cathy Jordans verdiensten voorWurend'ge'rëur wef gedaan, dat het gehucht King of Prussia in nog maar het achtste bedragen van emfcinsvlvania en afgestudeerd in de die van Chris Lloyd Evert, die al meer 11» Dlitieke wetenschappen, had de juis- dan vier miljoen dollar heeft bmnen- dag uitgezocht om aan te tonen dat gehaald, is ze geen nieuwkomer in het iriird lopen en slim anticiperen ook bij tennismetier. In 1979 was zij na Tracy irin dames op gras niet noodzakelijker- Austin de tweede op de Amerikaanse kil ijs beter rendeert dan service-volley- juniorlijst. Sindsdien heeft zij ieder- ;ens pel. Cathy Jordan won met 6-1,7-6 en een verslagen, met uitzondering van 'iÖ e enige vraag was eigenlijk of zij na i gemak, waarmee zij de eerste set r zich toe trok, lang genoeg van ijnisbazing verstijfd zou staan om riz hris Lloyd alsnog een ontsnappings- ins te bieden. Bij een achterstand be in 4-0 echter, realiseerde Jordan zich lar mogelijkheden. Ze verscheen eer dominerend aan het net en of ïeekte in de tie-break een voor tij irong van 6-2. Het eerste van de vier itchpoint kwam was al raak: en ver ar de zijlijn wegdraaiende opslag. Chris Lloyd in het net sloeg. te - De landenwedstrijd van het 1c CHIO van Aken is voor de Neder- indse springruiters vrijdag in re- machtige omstandigheden in een iisco geëindigd. Het viertal Ravma- trs. Van der Ham, Ebben en Ehrens aaakte er voor ongeveer 25.000 loe fhouwers een brokkenfestival van eindigde ontluisterd als zevende n laatste met het barre totaal van esti j,75 strafpunten. Zelfs de Polen en Oostenrijkers (zonder Hugo Si- n) deden het beter, ton nkele weken geleden greep Neder- ïd (toen met Voorn in de ploeg in lats van Raymakers) nog verras- ;nd de tweede plaats in de Prix des ations van Hickstead, eind juli ook :t strijdtoneel van de Europese kam- ïni oenschappen Voor Aken waren de rwachtingen ook redelijk hoog ge- :ifii pannen. „Ik had toch wel gedacht al we hier tenminste een plaats in de ïddenmoot konden halen", zei chef iequipe Ben Arts mismoedig. „Dat zo slecht zou aflopen, is toch wel en grote tegenvaller". Srts kon niet zo direct de oorzaak van Vyfe gemeenschappelijke falen aanwij- m. „Ik weet het ook niet. Het hangt vaak van kleine dingen af. Aan het :ours lag het beslist niet. Het was Isch geraffineerd gebouwd, niet echt zwaar. De fouten moe- toch voor het grootste deel de niters zelf worden aangerekend. Ka 3e uitslag is: 1. Zwitserland, 4 strafpunten r, de barrage; 2. Groot-Brlttanië, 8 straf- unten, 113,64 seconden in de barrage; 3 test-Duitsland. 8 strafpunten. 115.11 se- BELGRADO De Joegoslavi sche basketbalscheidsrechter Ilija Matijevic is voor het leven gesehorst door de competitielei ding van de hoogste divisie. De internationale arbiter wordt ervan beschuldigd partijdig te hebben gefloten in de finale van de Joegoslavische competitie op 9 april en daardoor Sebenika te hebben bevoordeeld tegenover Bosna Serajevo. De uitslag van de wedstrijd werd ongeldig ver klaard en Bosna werd enkele dagen later tot winnaar uitge roepen wegens het met opkomen van de tegenstander Matijevic, die niettemin de beste scheids rechter van het seizoen werd genoemd, heeft verklaard in be roep te zullen gaan. Chris Lloyd Evert en Martina Navrati- lova. In het dubbelspel behoort zij al jaren tot de besten. 'Slechterikken' Bij de heren heeft het lot voor een merkwaardige scheiding gezorgd Donderdag traden de 'slechte jon gens' op, vrijdag de lievertjes McEn roe is de aanvoerder van de 'slechte rikken'. Hij dreigde tot tweemaal toe van de baan te lopen, toen hij op voetfout werd betrapt, ontving een waarschuwing maar kreeg met zijn een strafpunt door de nieuw benoem de hoofdscheidsrechter Alan Mills on gedaan werd gemaakt. Hij werd in slecht gedrag nog overtroffen door Hank Pfister. die bij zijn uitschake ling op het randje van diskwalificatie balanceerde. Bij de lieve jongens be hoort Jimmy Connors, al zal de pias van vroeger niet graag toegeven dat hij bezadigder is geworden. Het ten nissen gaat hem zo gemakkelijk af dat hij zich niet druk behoeft te maken. Zelfs niet tegen Henryk Sundstroem. de zoveelste pijlsnel omhoog schieten de jonge Zweed, die in Panjs al bij de laatste zestien stond Herenenkelspel, derde ronde Jimmy Con nors (V.St li - Henryk Sundstroem (Zwe.i 6-1. 7-6. 6-2. Chris Lewis (N.Zld.l - Mike Bauer (V.St) 6-4. 3-6, 7-5, 6-7. 6-4. John McCurdy (Aus.i - Cassio Motta iBra 6-0. 6-4. 3-6. 6-1. Mel Purcell (V.St I - Andreas Maurer iW.DI 5-7. 6-3. 6-2, 6-2 Damesenkelspel, derde ronde- Carllng Bas set (Can.) - Andrea Temesvari (Hon.) 6-3. 7-6 Herendubbelspel, tweede ronde Tim en Tom Gulllkson (V.St I - Colin Dowdes- well'Robin Drysdale (G.Br.) 7-6. 6-2, 6-4. Herenenkelspel, derde ronde: Brian Gott fried (V.St.) - Joao Soares (Bra.) 7-6, 6-2, 6-2, Nduka Odizor (Nig i - Loic Courteau (Fra.) 3-6. 7-6. 6-4. 3-6. 6-3. Tim Mayotte (V.St i - Brian Teacher (V.St 7-6. 6-4. 6-7. 6-3. Herendubbelspel, eerste ronde Andrew JarretBuster Mottram iG.Br i - Mark Ed- mondson Sherwood Stewart (V St.) 7-6. 6-4. 7-6. tweede ronde Moore (Zaf. TERNEUZEN Dit w eekeinde worden in Leiden de Nederlandse kampioen schappen voor A- en B-junioren gehouden. Een 13-tal Zeeuwse atleten is voor de titelstrijd toegelaten. Gezien de prestatieè moet een aantal kogel, Nanette Koers hoog, Alfons Franke- van hen zeker tot de kanshebbers op vijle 100 - 200 enig eremetaal gerekend worden RKHAV: A-meisjes Carolien Lauwers 400, AV'56 werpt 'zwaar Beschut' in de Christian Lauwers,100 !00 Laurent D'Hal- stnjd met de A-junioren Bram Hooge- ™e^Sma!!ï'Soo™ steger. Gert van de Weele en Theo ne, G,inteia„ 1300 - 400 800 Dingemanse B-junior Andre Verwei hoort stellig tot de kanshebbers en zelfs op elk nummer waarvoor hy zich inschreef. Deltasport heeft met Jacolies van Gastel een goede troef in handen en Scheldesport zet sprinter Alfons Frankevijle in. Dynamo '70 vaardigt LONDEN - Steve Ovett. de wereldrc- Brenda van Essen en Melissa Schou- cordhouder op dc 1500 meter, moet ten af en ook deze meisjes zijn sterk zijn afvaardiging naar de eerste we- genoeg voor een goede klassering. De reldtitelstrijd atletiek nog afdwin- zusjes Christian en Carolien Lauwers gen. haalden al eerder eremetaal binnen zijn nvaal Sebastian Coe en tienkam- van RKHAV. terwijl Muriel Grond- per Daley Thompson zijn al door de man en Laurent D'Halluin zich op Britse atletiekbond voor het toernooi deze nationale titelstrijd zeker in de m Helsinki geselecteerd Ondanks kijker zullen lopen. zijn staat van dienst geniet Ovett Deelnemers van de Zeeuwse verenigingen geen uitzonderingspositie. Ovett AV56 A-junioren Bram Hoogesteger. 100 - „Evenals de anderen moet ik gewoon 400 - 200, Gert van de Weele 800, Theo de limieten lopen." Dingemanse 110 meter horden, B-junioren Schakers op winst B-melsjes: Tessa Slootmans 100 - 200. Mu riel Grondman 1500 - 400 - 800 Cathy Jordan winnend in actie tegen Chris Evert. horden. Andrè Verwei 100 - 200 - 300 horden hoog: Richard Bernard 100 - 300 horden, Frits Bolle 1500 - 3000. Deltasport A-junioren: Jacolies van Gastel" 300 horden - kogel -100 horden - 200 - vers John Teuthof 2000 steeple, Jan Konijnenburg reserve 800 m; Bart van Haeringe4n hoog - vers Chris Hoek 400 horden -110 horden - vers B-meisje Anne- mieke Goedhart kogel - discus Dynamo '70 B-meisjes Brenda van Essen 300 horden - vers. - 400 - 200 - kogel: Melissa Schouten 300 horden. Scheldesport tegen Westduitsers ORANJEZON STUNT ER 23 JULI WEER OP LOS DOMBURG Een 'schietpartij' met oude kanonnen en een gigantische demonstratie twaalf-span rijden zijn Bernie Mitton/Ray op zaterdag 23 juli in Domburg te Wojtek FibakMark Dickson beleven. Het zijn evenementen tij- (Pol ,'VSt.i 7-6, 6-4, 7-6 dens het Zeeuws ponykampioen- Damesenkel, derde ronde Lisa Bonder h d landelijke rijverenijin. llIC I 1. Anno Mintor I Alle 1 (1.1 fi.ï W-I I hv J gen, dat de lr Oranjezon die dag (V.St- Anne Minter (Aus.) 6-1. 6-3. Kathy Jordan (V.St.) - Chris Evert-Lloyd (V St.) 6-1. 7-6 Herenenkel, derde ronde Kevin organiseert. Eens in de vijf jaar, Curren (Zaf - Rod Harmon (V.St. i 6-4. 7-5. tijdens de viering van een lustrum. De landelijke rijvereruging Oranjezon maakt duidelijk, dat de belangstelling 6-2 neemt deze vereniging de Zeeuwse komt nu voor de derde maal met titelstrijd voor haar rekening en dan wordt er flink in de bus geblazen. Ook ditmaal, ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan. Oranjezon brengt die dag op een terrein tussen Prinsen- weg. Prinsenpark. Brouwersweg en Babelweg een veelzijdig paardenevc- nemcnl en een non-stopshowpro- Oranjezonsecretaris gramma voor een breed publiek. PLOVDIV - Hel Nederlands schaak team heeft vrijdag in zijn eerste wedstrijd om het Europees kam pioenschap in Plovdiv een vrijwel beslissende voorsprong van 4-3 geno men op West-DuiIsland. Bij die stand werd aan het zesde bord meisjes. Renate Bakker de partij van Peter Scheeren tegen Grun afgebroken. De meest logische uitkomst is een remise. Zowel Van der Sterren als Ligterink won vrijdag zijn partij tegen respectievelijk Lau en Bastion. Langeweg verloor van Stein. De overige wedstrijden (Timman-Lo- bron, Van der Wiel-Kmdermann. Ree- Bisschoff en Van Wijgerden-Glieske) eindigden in remise. In de andere wedstrijden won de Sowjet-Uniet gemakkelijk (6-2) van gastland Bulgarije, versloeg Groot- Brittanniê met 5.5-2.5 Denemarken en is de stand bij Joegoslavie-Hongarije Chardon uit Den Hoorn, met Tjeerd Velstra n van de grote mannen in ons 3-2 met nog drie afgebroken partijen land op het gebied van de mensport. Chardon werd onder andere derde tijdens de strijd om het wereldkam pioenschap.. Hans Leijnse (zelf meerijder in een vierspanwagenl MARK VAN DER ENDT BESTE NEDERLANDER programma, waarvan ook anderen jaren f voor het vierspannjden de laalste ASSEN In dc afsluitende training voor de 53ste TT van Assen hervond Jack Middelburg toch weer enig ver trouwen in zijn Honda-machine. De 500-cc racer, die dit jaar in seriepro- duktie is gebracht door dc grootste motorenfabriek van de wereld, kampt halverwege het debuutseizoen nog steeds met vele kinderziekten. Middelburgs machine had donder dagavond weer last van hangende aai »nden in de barrage. 4. Ierland 36,25 in de gasschuiven. Door dat mechanische ke» dit deed Jumping jack drie de inspanning om de trillingen op te vangen". De vibratie van de RS500- machine heeft zich tot nu toe vooral keert niets. Ze zijn slechts veel lich- geuit in het wegbreken van het voor wiel. Of dat de oorzaak is van de ter dan voorgangers van andere mer ken. Je hebt voor het eerst meer pk' 71; 7. Nederland 75.75. Plet Raymakers Huzar 12-16, Willy van der Ham met lumbo Design 12-niet gestart, Rob Ehrens ,0[ net Surprice 12-0. Kt nu/.eii li-io, «my van uei nam uiev - femschnitt 14-23.75. Anion Ebben met weken geleden in Raai te zijn interna- HILVERSUM - Dc NOS-televisie zal vandaag (zaterdag) en zon dag toch proberen uitgebreide reportages te verzorgen van de Nederlandse kampioenschap pen wielrennen op de weg. Deze uitzendingen kwamen in gevaar door de kledingreclame van de renners, die niet voldoet aan de ministeriele voorschriften. Tegen de gebruikelijke redactio nele opvatting in, maar in het belang van de Nederlandse kij kers, heeft Studio Sport nu be sloten een aangepaste camera voering te hanteren, waardoor de reclame niet leesbaar, of al thans niet overheersend op het scherm komt. In de praktijk zal dat onder meer betekenenfdat de camera bijvoorbeeld op grote re afstand van de renners blijft. Het hoofd van de afdeling sport van de NOS, Cees Boerhout, wijst er overigens op dat het hier een poging betreft. „Als het niet mocht lukken de reclame buiten beeld te houden of als door de aangepaste cameravoering geen goede verslaglegging mogelijk is, dan zullen we alsnog moeten besluiten slechts twee minuten- flitsen per wedstrijd uit te zen den", zo zei hij. Deze twee minu ten-flitsen zijn in het kader van de vrije nieuwsgaring altijd toe gestaan. Op zaterdag zijn de reportages van de wedstrijden voor dames en amateurs te zien via Nederland I, 17.25-18.55 uur In deze uitzending zijn ook beel den van de TT te Assen te verwachten. Aan dit motorspek takel wordt op deze zaterdag avond ook nog een uitzending gewijd via Nederland I. 24.00- 01.00 uur. Een verslag van het kampioenschap voor professio nals wordt zondagavond uitge zonden, Nederland I. 18.00-18.45 uur. Ook in de normale uitzen ding van Studio Sport (Neder land I, 19.00 uur) zal nog aan dacht aan deze wielerwedstrijd worden besteed. tionaal erkende bijnaam tot twee keer toe eer aan. In de slottraining van vrijdag was het euvel verholpen en verbeterde de Westlander als één van de weinigen zijn beste rondetijd (2.52.16). Voor het eerst in zijn loopbaan stapt Jack Middelburg, de TT-winnaar van 1980, met emge aarzeling op een mo torfiets. „Ik word er af en toe wel eens ziek van Het zyn steeds kleine din gen, die fout gaan. De machine is uiterst moeilijk bestuurbaar. Mijn polsen zetten verschrikkelijk op van dodelijke ongevallen van dit voorjaar dan kilo's. De machine rijdt als een van de Zwitser Fritschi iLe Mans), de kwartliter, maar sommige coureurs Italiaan Paci ilmolai en de Japanse behandelen hem als een 500 cc-motor. testrijder Kiyama (Suzuka) is niet Daar ligt de grote fout in mijn ogen". vastgesteld. In Joegoslavië ontsnapte de Frans man Raymond Roche aan de dood, toen bij tweehonderd kilometer per uur het voorwiel van zijn RS wegbrak. In Assen ging vrijdag de Italiaan Pelletier in de laatste training bij Madijk, het moeilijkste punt van het dan paardenliefhebbers met volle teu- erg spectaculair weet hij uit erva- gen kunnen gemeten. Voorzitter Peter ring. IJsbrand Chardon zal tijdens de de Kam en zijn bestuursleden hebben demonstratie met een microfoon 'ge- 'stad en land' in binnen- en buiten- wapend'proberen uit te leggen wat hij land afgebeld en afgereisd bij hun met de paarden kan. pogingen een aantal indrukwekkende attacties bij elkaar te krijgen. Het Na de barrage van het M-springen volgende keer in petto" verzekert Peter de (Kami maar men vond in Nederland wl enkele voortreffelijke showelementen, waarmee de Zeeuwse kampioensdag van vorige keer (ook in Domburg) en de eerste maal lin Oost- kapellei beslist geëvenaard zullen worden. is toegenomen ..Het is LONDEN - De Koninklijke Neder landse Tennisbond vindt een moge lijk optreden van Mats Wilander, Yannick Noah en Gene Mayer in Nederland strijdig met de belangen de eigen sponsor en weigert toestemming te geven voor het Roffel en Steurtoernooi. Na een onderbre- lukte hen deze keer nog niet een (13.55 uur) volgt om 14.15 uur een king van een jaar wilden de organisa- Belgische en een Franse showgroep te ludiek gebeuren een Zeeuwse trek- toren Roffel en Steur dit najaar met contracten („die houden we voor een paardenrace, waarbij de instructrices een groepje topspelers voor de tiende van de Zeeuwse ponyclubs als joc- maal door Nederland trekken. Aan- kev's op de koudbloeds fungeren. Ver- vankelijk hadden zij~3e laatste week dere pony-onderdelen van het pro- van september op het oog. maar gramma zijn: 14.30 eerste manche omdat in die periode de uitterst Z-springen. 15.20 uur, tweede manche, kleine kans bestaat, dat Nederland 15.50 uur barrage Z-springen. 16 05 de Europese finale van de Davis-cup uur laatste selectie bestgaande pony. speelt, verschoven zij hun evenement Om kwart over vier volgt de parada ih overleg met de KNLTB naar de („die moet zo kort mogelijk gehouden eerst volgende vrije week: van 17 tot Het zal duidelijk zijn. dat voor de worden" oordeelt Peter de Kami 23 oktober. hoofdring aan de Babelweg van circa waaraan de Zeeuwse koorschool on- De pro-council en de internationale tennisfederatie gingen akkoord. Niet Mark van der Endt De Goese formule I-coureur Mark van der Endt, die dank zij zijn goede prestaties in het vorige en huidige seizoen op het laatste moment nog een uitnodiging kreeg voor deelne- ming aan de TT, start vandaag als de 8-circuit, van zijn Honda Pelletier beste Nederlander in de forirfule I. brak een pols en onderbeen. Het ver- Hij slaagde er in zich op een zevende 100 bih 65 meter (waarin circa zestien der ieidmg van Evert Heijblok dressuurringen gebouwd worden), werkt aparte achttalringen, een aantal ter rein om los te rijden en parkeermoge- lijkheden een groot terrein nodig is. 7 pc.vpl/j Met bruggen, zogenaamde dregline- schotten, worden de aparte terreinen met elkaar verbonden, zodat er n terrein ontstaat ontstaat. Rond de hoofdring komt een eenvoudige tribu- trouwen in het produktiematerlaal van de Japanse fabriek is onderhand behoorlijk aangetast. Voor de begelei- startplaats te nestelen ..Ik heb meer zelfvertrouwen gekregen en ik ken natuurlijk ook het circuit steeds be ding van de prïvérijders is door de ler meldde de Goese coureur, die fabriek de Amerikaan Charley Henne- kam aangesteld. Hcnnekam is kernachtig in zijn oor deel over de calamiteiten. „We heb ben de zaak tot de bodem uitgezocht. Die dodelijke ongevallen zijn per slot vanochtend om 11.00 uur start voor de formulerace. Temeuzenaar Johnny Willemsen. nog met zo lang geleden hersteld van de verwondingen na een valpartij, slaagde er niet in zich te plaatsen, maar hij bleef als reserve beschikbaar. Vierspan De dressuurafdeling start 's morgens om half negen. Om half twee wordt het 'kampioensfeest' officieel door gedeputeerde mevrouw Maris-Koster geopend. Zij vervangt commissaros der koningin dr Boertien, die met vakantie is. De opening wordt ge volgd door een demonstratie vier- spanrijden door de 25-jarige IJsbrand Tussendoor is er de demonstratie met zes-veld geschut. Na binnen komst van de rijdende artillerie be horen manschappen en paarden zich in veiligheid te brengen, zodat zon der problemen een schot afgevuurd echter de KNLTB. Roffel kreeg een brief thuis, dat in die periode de Satelliet-toernooienreeks wordt ge houden. De sponsor daarvan zal on gaarne zien dat alle belangstelling zou uitgaan naar het evenement van Rof fel en Steur. „Het enige wat ik op dit moment kan doen is proberen de opties die ik op de toppers heb te verlengen en hopen dat de tennisbond bijdraait. Ik kan met de beste wil van kan worden. De klap op de vuurpijl de wereid njet inzien dat hier van een moet het iwaalfspannjden worden, tegenstelling van belangen sprake is. waarvoor vader en zoon Chardon Als het Satelliet-toernooi in Utrecht is tekenen. Oranjezonvoorzitter De willen wij bij wijze van spreken best Kam: „Zoiets is in Zeeland bij mijn uitwijken naar Maastricht". Demoge weten nog nooit vertoond Dc totale hjkheid om dan maar zonder tennis- lengte van het span is 24 meter. Om bond verder te gaan wordt geblok- de twaalf paarden in te spannen is door de sponsors, die Roffel en een stuk weg van een paar kilometer gteUr op het oog hebben. Een sponsor nodig Dit twaalfspanrijden is met heeft al afgehaakt, de ander' wil niet recht een gigantische onderneming, bij een conflictsituatie worden betrok- ken. ZWITSERSE RONDE GOEDE VOORBEREIDING ZURICH Peter Post is uit de Ronde van Zwitserland (eindwinnaar Sean Kelly) gestapt met de conclusie dat de kern van zijn ploeg in goede vorm afreist naar dc start van de Tour de France. Behalve een etappe-overwinning en de tweede plaats in het eindklassement van Peter Winnen, leverde de Raleigh-ploeg geen in het oog springende prestaties, „maar" aldus Peter Post, „er is niet minder gepresteerd dan ik had verwacht". Een zelfde stemming hmg in het ren nerskamp waar degenen die er niet in slaagden op de voorgrond te treden, dat gegeven projecteerden tegen de achtergrond van wat er zovelen de den; de Ronde van Zwitserland dien de als voorbereiding op de Tour. Bert Oosterbosch bijvoorbeeld: „Ik heb me lekker kunnen inrijden. In een koers als deze zijn mijn kansen klem. Mijn belangrijkste doel is het winnen van de proloog in de Tour de France en daar heb ik na deze twee weken alle vertrouwen in". plus de wetenschap ,.ik reed alle da gen even regelmatig. Ik ben gerust". De vaststelling dat hij beduidend be ter in vorm is dan hij verwachtte schreef Peter Winnen toe aan zijn starten m de Dauplnné. „Die wed strijd had ik nog nooit gereden en het. verschil kon ik hier goed merken" Vanuit Zurich reisde de ploeg per vliegtuig door naar Limburg voor het nationaal kampioenschap waarvan Peter Post venvacht dat het niet in het teken zal staan van tweespalt binnen de ploeg de blijvers tegen de Gerard Veldscholten bijvoorbeeld: „Ik heb hier inderdaad geen grootse dingen gepresteerd, maar toch ben ik tevreden. Het was een ideale voorbe reiding op de Tour". Theo de Rooy: „Ik ben naar deze ronde toegekomen met een vrij vervelende zitvlak-bles sure. Die is gelukkig over, ik reed elke dag beter, maar door al die narigheid (sleutelbeenbreuk in het voorseizoen, red.) miste ik de kracht voor uitschie ters. Ik weet nu dat ik niet bang hoef Ook Johan van der Velde bleek in Zurich opgewekt. Tegenover het ge geven dat hij in de zware beklimmin gen wat tijd verspeelde, stond zijn uiterst regelmatige klassering bij de eerste tien in grote sprints. „Mijn prestaties zijn vaak vergeleken met die van Peter Winnen en bij hem ben ik achtergebleven, maar daar zit ik niet mee. Het was voor mij voorna melijk opbouw en daarom ben ik in de bergen nooit tot bet uiterste ge gaan. Als ik voelde dal ik moest gaan forceren liet ik me bewust wat afzak ken. Mijn dagen komen in de Tour". Voor Johan Lammerts was Zwitser land zijn eerste grote ronde en daarin verbeterde hij met de dag. „Een teken dat dit werk hem ligt", stelde Post tevreden vast. Lammerts zelf. „Het belangrijkste vind ik de ervaring die ik opdeed in het klimmen. Ik heb een hoop geleerd". Peter Winnen vertrok uit Zurich met een flinke verkoudheid <7&7I Peter Winnen (li en Sean Kelly vertrekkers. Post „Net als anders komen we in een hotel in Born bij elkaar voor een bespreking en ik neem niet aan dat er dan en in de koers bijzondere problemen zullen zijn. Ik reken erop dat de ploeg profes sioneel werkt zoals altijd en dat die trui bij ons blijft. Gebeurt dat door onderlinge rivaliteit niet. dan is dat in de eerste plaats voor de renners zelf een grote afgang De uitslag van de elfde en laatste etappe is: 1 Freuler iZwl) 180 km in 4.23.16. 2 Hurzeler (Zwii; 3 Mutter (Zwll' 4 Kelly (Zwl): 5 Da Silva (Por): 6 Van der Velde (Nedi. 7 Bmggmann (Zwn. 8 Summermatter (Zwi). 10 Zadrobilek iOosi. 22 Jonkers iNedi. 25 Winnen iNedi: 26 Kerstens iNedi 31 Rooks iNed'; 38 Lammerts iNedi, 41 De Rooy iNedv 43 Ooslerbosch (Nedi. 57 Veldschol ten iNedi allen dezeflde tijd als Freuler 4 23.16. 78 Broers (Nedi op 7.30. 83 Nieuw- dorp iNediz.t.. 87 Langerljs (Nedi z.t Hel slolklasscmenl ziel er als voIrI uit: 1 Kelly 48 31.13; 2 Winnen op 1 18. 3 Grezet (Zwn op 1.19 4 Lemond iVSt) op 1 38. 5 Mutter op 1.46. 6 Beccia (Itai op 1 48. 7 Wilmann cNooi op 2 21. 8 Da Silva (Pon op 2.50 9 Wellens (Bell op 2 54. 10 Breu (Zwi) op 3 01: IS Rooks op 5 48: 17 Van der Velde op 7 33 22 Veldscholten op 15 37. 37 De Rooy op 51.58. 39 Lammerts op 55.37; 43 Kerstens op 1.00 33; 44 Oosterbosch op 1 00 35. 64 Jonkers op 1 37 04; 71 Broers op 1 45 26. 76 L3ngerijs op 1.55.11; 82 Nleuw- dorp op 200.16, laatsle. Bressan (Ital op 2.17.11 AMSTERDAM - De Stoop, oud-voor zitter van FC Amsterdam en oud- bestuurslid van de sectie betaald voetbal van de KNVB, is vrijdagmid dag vrijgelaten na verhoor door de officier van justitie en de rechter commissaris te Amsterdam. De 63- jarige Amsterdammer heeft twaalf dagen in afzondering doorgebracht in politiebureaus te Amsterdam en Heerhugowaard. Stoop werd ervan beschuldigd spelers van FC Amsterdam in 1977 en 1978 handgelden te hebben betaald en de ze gedeeltelijk als lening te hebben geboekt, waardoor hij verdacht werd van valsheid in geschrifte en uitlok king tot valsheid in geschrifte. Stoop legde een verklaring af. die bevestigde wat de rechtbank ten laste gelegd had. DEN HAAG De resultaten van de vrijdag gelrokken midweek-lotto en het midweek-cijferspel zijn: Mid weeklotto 24a De winnende getallen zijn 1-7-11-13-28-40. reserve 4 Aantal deelnemers 455 898, inleg ƒ2.070.812.00. beschikbaar voor prij zen ƒ983.635.70. Midweekcijferspel 24a het winnende cijfer is 430102 aantal deelnemers 201 873; inleg 302 810.00. Extra prij zen vielen op de nummers 1113.728 HAMBURG De winnende getallen van de Westduitse midweeklotto zijn: 1-4-18-19-21-27-35, reservegetal 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 15