Zeeuwse selectie maakt indruk tegen de Belgen Rijvers moet weer improviseren Toppers vooraf Wij blijven zolang de Hollandse nieuw blijft9 Zeeuwse judotop naar kampioenschap PETER DE WAARD SCOORT TEGEN (4-1) BELGISCHE SELECTIE OP VISTOCHT Vanderaerde is Saronni te snel PZC/sp°rt Eindspurt is beslissend voor Hoek en Serooskerke Kwaliteit en kwantiteit sterk in 2e Dynamoloop VRIJDAG 22 APRIL 1983 AXEL De komst van de Belgische voetbalselectie is de laatste jaren in Zeeland langzamer hand een attractie geworden. Het duel met het Zeeuws elftal werd gisteravond al voor de vierde keer gespeeld en was voor de Belgen bedoeld als trainingspartij. Guy Thijs, de bondscoach, bereidt zijn selectie voor op de belangrijke interland tegen de DDR, die volgende week in Brussel wordt gespeeld. Dinsdag kwamen de Belgen voor het eerst bij elkaar in het trainingskamp dat Thijs had gepland. En gisteren reisde de selectie af naar Zeeland, zonder de spelers van Anderlecht en ook zonder Jean Marie Pfaff. Die verzwakte Belgische ploeg speelde een uiterst zwakke wedstrijd in Axel. Vijftienhonderd toeschouwers waren er getuige van dat het Zeeuws elftal de score tot 4-1 kon beperken. Guy Thijs kon vanzelfsprekend wel excuses bedenken voor de matige ver toning op het veld van Axel. Het is bekend dat Anderlecht vooral dit jaar weer een kapitale inbreng heeft in de nationale ploeg. De Brusselaars speel den echter woensdagavond nog Euro pees tegen Bohemians Praag en had den bij de coach om een vrije dag gevraagd. De beminnelijke Thijs stond het toe, omdat hij ook Pfaff al moest missen. „Wij spelen zaterdag ook nog een wed strijd tegen de beloftenploeg van Bel gië", vertelde hij voor de ontmoeting met het Zeeuws elftal. „Ik heb vijf man van Anderlecht in de ploeg en die hebben een dag rust verdiend. Ze mochten mee als toeristen naar Zee land, maar ook dat was geen verplich ting". Deze week gaf Guy Thijs ook uitstel aan Jean Marie Pfaff, die zich pas maandag bij de selectie voegt. Pfaff is weliswaar hersteld van zijn blessure en speelt weer al volop bij Bayern Mün- chen. Maar hij blijft dit weekeinde nog in Duitsland voor een vriendschappe lijk optreden van Bayern. Munaron (van Anderlecht) bleef gisteren ook thuis en daardoor moest Guy Thijs voor het duel in Axel zelfs een beroep doen op zijn derde doelman. Van der Eist zakte na de rust ook Eric Gerets. maar zijn acties waren steeds verder weg en was lang niet dikwijls tevergeefs, meer het gevreesde wapen van de Belgie bouwde de voorsprong uit door Belgen. De beste man was als zo vaak een schitterende treffer van Jos Daer- De Belgen Jan Ceulemans (tweede van rechts) en Eddy Voordeckers (links) in duel met de Zeeuwse verdediger Jan Hamelink Gehavend De Belgische selectie kwam dan ook gehavend aan de aftrap en toonde bovendien weinig interesse voor het oefenduel. Het was niettemin ook een verdienste van het Zeeuws elftal dat de eindstand niet verder opliep dan 4-1. Rob Gruben maakte bijvoorbeeld een uitstekende indruk in het doel bij de Zeeuwen en Johan Dijkhuizen bleek na de rust eveneens zeer be trouwbaar. België scoorde in de eerste helft twee keer, via Francois van der Eist en Jan Ceulemans. Peter de Waard zorgde kort voor rust voor de enige tegentreffer. De spits van Kapel- le wrong zich in een korte solo handig langs Meeuws en Daerden en werkte ook nog schitterend af. Die 2-1 stand na 45 minuten was min of meer een blamage voor de Belgen, die zich maar zelden in een massaal offen sief waagden. De afzegging van Fran- kie Vercauteren en Ludo Coeck woog te zwaar op het elftal, temeer omdat Vercauteren de laatste tijd sterk aan vallend speelt. België miste in Axel een spelbepaler van dat formaat. Het moest zich behelpen met Leo Clijsters en Raymond Mommens op een mid denveld dat uitblonk door zwakke pas ses. De twee goals van de Belgen kwamen voor rust voort uit individuele acties. Van der Eist (18e minuut) en Ceule mans (30e minuut) schoten de voor sprong op het bord, maar dat was de enige verdienste van de twee gerenom meerde aanvallers. De voorhoede (Van der Eist en Voordeckers) liep zich meestentijds vast op de stugge afweer, die door Jaap Meerman vakkundig werd opgezet Uitblinkers De laatste man in het Zeeuws elftal was niet de enige uitblinker in de defensie. Jan Hamelink en klaas van Belzen speelden sterk in de mandek king en maakten een degelijke indruk bij het uitverdedigen. De opbouw liep meestal langs Franz van der Pijl en Nico Bouwman en Peter de Waard was voorin de gevaarlijkste man. De Zeeuwse selectie speelde een van de beste wedstrijden. Het gebeurde maar hoogst zelden dat de Belgen met flit sende combinaties in de aanval gin gen. Het gevaar moest, van Eddic Voordec kers komen, die Erwin Vandenbergh in de punt van de aanval verving. De blonde schutter kwam echter nauwe lijks uit de greep van Klaas van Belzen. Blok legt accent op middenveld ZEIST (GPD) Sparta levert met Van Gaal, Van de Berg, Holverda en Van Tiggelen een kwart van de spelers groep die bondscoach Ger Blok heeft aangewezen voor de interland van het olympisch elftal woensdag legen Roe menië. Deze eerste kwalificatiewed strijd voor 'Los Angeles', waarvoor Nederland in een groep is ingedeeld met Roemenie. Joegoslavië en Italië, wordt gespeeld in het kuuroord Vilsea Rimicu. 230 kilometer van Boekarest. Geimponeerd geraakt door de kracht van het Roemeense A-elftal, dat Ger Blok vorige week zaterdag met 1-0 zag winnen van wereldkampioen Italiè. heeft de bondscoach bij het aanwijzen van de spelers sterk het accent gelegd op het middenveld. De zestien spelers die maandag naar Roemenië reizen, zijn: de doelverdedi- gers Storm (Excelsior) en Van Ede (FC Utrecht) en de veldspelers Van Gaal. Van Tiggelen. Holverda en Van de Berg (allen Sparta), Wouters. Adelaar (bei den FC Utrecht). Suvrjjn, Koevermans (beiden Fortuna Sittardi. Hofman. Ma- rijnissen (beiden Roda JC). Drost (PEC Zwolle), Woudsma (Go Ahead Eagles). Van der Hooft (Helmond Sport) en Van Dord (AFC) YERSEKE Boven de bijna spiegelgladde Oosterschelde hebben donkere wolken zich samengepakt. De gestaag vallende regen zorgt voor een triest decor. Het jaarlijkse uitstapje van de Belgische nationale voetbalselectie gaat opnieuw gepaard met een vistocht en met slecht weer. Hier en daar klinkt een boertje op uit het gezelschap, dat zich zojuist tegoed heeft gedaan aan een overvloedige maaltijd. „Nee, die kreeftensoep heb ik niet genomen. Dat kriebelt zo in m'n buik", klinkt het in sappig Vlaams. Bondscoach Guy Thijs laat het zich allemaal welgevallen. In het gezel schap van zijn onafscheidelijke sigaar laat hij zijn blik over het dek glijden om vervolgens in het tot café verbouwde ruin. te duiken. Het Belgisch elftal in Zeeland. Het blijft een uniek verschijnsel. Voor beelden of vergelijkingen met ande re nationale selecties zijn niet direct voor handen, hoewel Kees Rijvers zich met de Nederlandse ploeg best zou thuisvoelen in het Vlaamse Bob- bejaanland. Maar wie zit daar nou op te wachten. Kees Blomaard in ieder geval niet. De Zeeuwse KNVB- man ziet juist de Belgen graag ko men en hij zorgt er ook ieder jaar weer voor dat ze komen. Een goede maaltijd, een vistocht en een wed strijd tegen het Zeeuws elftal voor een te verwaarlozen bedrag (zeve- nenhalf duizend gulden). met hevig tegenstribbelende pieren, die af en toe nog een forse knauw uitdelen. Even later slaan de eerste zwaar wegende loodjes met, een donderend geraas tegen de scheeps wand („ph, ge moet dat draadje van onder losmaken als ge uitwerpt"). De helblonde Eddy Voordeckers 'scoort' ook aan boord met de regel maat van de klok. Dit tot groot ongenoegen van grappenmaker Wal ter Meeuws, die denkt dat hij beet heeft, maar tot de ontdekking komt dat Voordeckers en hij er hetzelfde werpgebied op na houden. „Nonde- ju. ben jij dat weer witte". En even later „Ik vis hier nu al vier jaar en ik heb nog nooit wat gevangen" Ook Leo Clijsters blijkt succesvol. „Paris Saint Germain aan de haak" grapt Jan Schaalje, voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland, doelend op de uitschakeling van de Franse club in de Europacup door Water schei, de club van Clijsters. Afgelo pen dinsdag hapte Aberdeen overi gens niet. Hollandse nieuwe Bij Luc Millecamps zijn de kreeften Inmiddels boven komen drijven. Met een gezicht, zo wit als sneeuw houdt hij zich, verdachte geluiden produ cerend, op in de toiletruimte. Zee ziek. Even nog laat hij zijn gezicht zien in de bar. maar zijn hevig protesterende maag heeft daar geen zin in en besluit een luchtje te gaan scheppen. Kees Blomaard prijst in middels de Hollandse nieuwe aan bij enkele Belgische bodsbestuurders. „Speciaal voor jullie meegenomen". Het Belgische antwoord: „Zolang de Hollandse nieuw blijft, blijven wij ook". Op de voorsteven zit Eric Gerets dan al bijna twee uur als een soort boegbeeld naar het topje van zijn hengel te staren. Hij is in duel met Eddy Voordeckers en Walter Meeuws. die net als Gerets om de haverklap vissen van postzegelfor maat naar de minst vochtige kant van de waterspiegel trekken Jos Daerden zingt vervolgens in plat Amsterdams: „As het effe kan' Als uitsmijter gaat er nog een bord oesters rond. Voor de Belgen kenne lijk geen delicatesse.De meesten slaan er nog net in geen vies gezicht te trekken Een KNVB-bestuurder informeert vervolgens bij Guy Thijs of er voor de Belgische spelers nog winstpremies te verdienen zijn in het duel met het Zeeuws elftal „Nee, we doen het rustig aan vandaag" glimlacht de Belgische coach. Dat moet ook wel. want hij heeft 3lechls twaalf spelers tot zijn beschikking aangezien Anderlecht de avond te voren Europacupverplichtingen had en de Brusselse spelers daarom vrij af kregen van Thijs. De tocht zit ei inmiddels weer op. Terwijl hij een zucht van verlichting slaakt stapt Luc Millecamps als eerste var boord. den. Hij doelpuntte met een fraaie lob. nadat Dijkhuizen een voorzet maar half had geraakt. De 4-1 kwam tot stand uit een 'carambole' van Ceule mans en Vandersmissen. Scheidsrech ter Gerard de Schepper liet overigens in de tweede helft slechts een half uur spel.en vanwege de invallende duister nis Het is de vraag of de Zeeuwse selectie daardoor werd gespaard, want vooral in de tweede helft was er soms even wicht in de wedstrijd Franz van der Pijl kon bij vlagen zelfs heersen op het middenveld zoals hij dat bij Hoek gewend is. En Jaap Meerman veroor loofde zich af en toe om als een sierlijke libero mee op te rukken en het offensief op gang te brengen Tot kansen voor de Zeeuwse ploeg leidde dat met. omdat de verdediging van Standard koel overeind bleef. Het Belgisch elftal speelde In de vol gende opstelling: doel: Wim Deconinck (Waregemi, achter; Erik Gereis, Jos Daerden. Walter Meeuws (allen Stan dard Luik) en Mare Baecke (Beverem. midden: Raymond Mommens (Loke ren), Guy van der Smissen (Standard). Leo Clijsters (Waterschei) en Jan Ceu lemans (Club Brugge); voor: Eddie Voordeckers (Waterschei) en Francois van der Eist (West Ham). Voor de Zeeuwse selectie speelden: Rob Gruben (Johan Dijkhuizen), Euge ne Fagg (Jos van Belzen)' Klaas van Belzen, Jaap Meerman en Jan Hame link; Franz van der Pijl, Paul van Kouteren (Robbie de Muynck), Nico Bouwman en Johan le Conté; Gerard Schipper (Bram van Broeckei en Peter de Waard. Geopend ma, t/m vr 8-12 u 12.30-16.30 u. Donderdagavond 19-21 u Zalerdag: 9 00-12 00 u Heeft u onze keuken- showroom ai bezocht?I «AftROSE V KEU KOI international 5 jaar garantie J TERUEL (ANPl De Belgische nco- prof Eric Vanderaerden heeft donder dag de tweede etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De 21-jarige ploeggenoot van Hennie Kuiper ver raste in de massasprint van het pelo ton wereldkampioen Giuseppe Saron ni. De Fransman Domonique Gaigne behield de leiding in het algemeen klassement, waarin de top hoege naamd niets veranderde. Hennie Kui per is tweede op één seconde. Vanderaerden. in Belgié nu al het talent genoemd waarop men na Merckx heeft zitten wachten, verraste Saronni zoals Urs Freuler het vorig jaar In de ronde van Zwitserland deed. Saronni. één van de snelste renners ter wereld, achterhaalde in de laatste hon derden meters de ontsnapte Fransman Laurent Fignon. Op vijftig meter van de eindstreep leidde de Italiaan Hij wilde de armen al in de lucht steken op het. moment dat Vanderaerden aan zyn rechterzijde voorbij flitste. Daarmee verstoorde de jeugdige Belg de revanchegedachten van Saronni, die in de proloog ten val was gekomen en in de eerste etappe bijna een minuut had moeten prijsgeven op de favorie ten De uitslag 1 Eric Vanderaerden iBeli 152 km in 3 uur 50 min 10 sec.. 2 Giuseppe Saronni iltai. 3 Patrick Vermeulen (Bel). 4 Giuseppe martinelli (Ita), 5 Laurent Fignon (Frai. 6 Juan Fernandez (Spa). 7 Giuseppe Petito (Ita). 8 Greg Lemond (VSt), 9 Fabino Angoi- tta (Spa), 10 Jesus Suarez Cuevas (Spa). 11 Bernard Hinault (Fra). 37 hennie Kuiper (Nedi. 46 Jan van Houwelingen (Ned), 54 Henry Manders (Ned). 56 Frits van Bindsber- gen (Ned) alien in dezelfde tijd als de win naar. Het algemeen klassement na de tweede etappe 1 Dominique Gaigne (Frai 10 uur 35 min 27 sec., 2 Hennie Kuiper (Ned) op 1 sec.3 Bernard Hinault (Frai op 6 sec., 4 Juan Fernandez (Spa) op 9 sec., 5 Giuseppe Petito (Ita) op 17 sec., 6 Julian Gorospe (Spa) op 20 sec7 Jesus Suarez Cuevas (Spa) op 22 sec.. 8 Guy Nulens (Bel) op 26 sec. 9 Arsenio Gonzales (Spa) z.t10 Juan Carlos Alonso (Spa) op 27 sec. 20 Frits van bindsbergen (Ned) op 37 sec., 44 Henry Manders (Nedi op 1 00, 92 Jan van Houwelingen (Ned) op 2 23 Ronde van Belgié Alles wijst erop. dat de wielerronde van Belgié ook m 1983 niet doorgaat. De organisator van het evenement, het dagblad La Demiere Heure. kan de zaak financieel niet rond krijgen. Vijf sponsors hebben de organisatie deze 'week laten weten geen interesse voor de vijfdaagse ronde te hebben De etappewedstnjd was vastgesteld van 16 tot en met 20 augustus en gold voor de Westeuropese wielerporfs als écn van de voorbereidingsevenementen voor het wereldkampioenschap in Zwitserland. Vorig jaar wist de organi satie de ronde van Belgie evenmin financieel rond te krijgen Drie leiders in schaaktitelstrijd HILVERSUM (ANP) De uitslagen van de schaakpartijen in de vijfde ronde van het toernooi om het Neder lands kampioenschap, dat in Hilver sum wordt gehouden, zijn: Ree Van der Sterren 0,5-0.5. Timman Culjpers 1-0. Van der Vliet - Ligterlnk 1-0: Langeweg - Van Wijgerden 0,5-0,5. Van der Wiel - Timmerman 1-0; Boehm Van Schel tinga afg. De stand is na vijf ronden 1 Langeweg. Ree en Timman 4 punten: 4 Van der Wiel en Van der Sterren 3.6; 6 Van der Vliet 2.5, 7 Van Wijgerden 2. 8 Culjpers en Ligterink 1,5, 10 Van Scheltinga en Boehm 1 plus 1 12 Timmerman 0.5. 19 HULST De judovereniging Hontenisse heeft, evenals vorig jaar, ook nu weer de organisatie van de Zeeuwse judokampioen- schappen in handen. Morgen (za terdag 23 april) komen daarvoor in sporthal Den Dullaert in Hulst zo'n 300 judoka's van alle Zeeuw se sportscholen en verenigingen in actie. Dat aantal wijst op een groeiende provinciale belangstelling voor de judosport. Regina van Gorsei (Rei- merswaal) en Marion van Dorssen iDelta) zijn sterke dames Ben Wil- leboordse. Will en Jack Marijs. Jan Mol (allen van sportschool Felix Janssens). Frans de Boevere (Bres- kens) en Ronald Smits (Hontenis se) vormen bij de heren'senioren de absolute Zeeuwse top Die garantie voor kwaliteit wijt hoofd- scheidsrechter Staf de Moor aan de prestaties die vooral genoemd damesduo in landelijke toernooien realiseerde. De Moor: „Marion van Dorssen en Petra Weyers zijn op nationaal niveau doorgebroken. Dat heeft dan meteen gevolgen voor de regionale sportbeoefening Dergelijke voorbeelden zijn een stimulans, vooral de jeugd wordt er door gemotiveerd." Het beste bewijs daarvoor is wel de grote inschrijving die dit Zeeuwse kampioenschap in de jeugdcatego- rieen kent. „Het is daardoor een breed toernooi, met alle voordelen van dien Wie eenmaal kampioen in zijn of haar leeftijdsklasse ge worden is. wil die titel bij een volgend kampioenschap ook in een hogere klasse zien te halen. Vooral in de jeugdklassen blijft het aantal beoefenaren minstens ge lijk. zit er qua aantal zelfs een gestage groei ln. Met de jaren wordt daardoor ook het niveau bii de senioren waar het nu nog wat. magertjes is naar een hoger plan gebracht", verwacht De Moor. Of die winst er nu al in zit valt tijdens deze Zeeuwse titelstrijd te constateren. Zeker is dat de sport scholen van Delta. Hara. Felix Janssens, Henk de Wee en de ver enigingen Breskens, Kiai. Rei- merswaal, Shin Koku, Yerseke, Zaamslag en Hoekse Rakkers morgen vol vertrouwen de strijd om de Zeeuwse titels aangaan. Omstreeks 17.00 uur zijn alle Zeeuwse kampioenen bekend. HOEK Vele weken hebben Hoek en Serooskerke in spanning moeten wachten op de beslissende ontmoeting in de derde klas van het zaterdagvoetbal. Weken waarin Serooskerke zich intussen ook naar de top van de rangschikking heeft gewerkt en waarin Hoek zijn kandida tuur voor de titel nog maar eens heeft bevestigd. Zij aan zij gingen de twee Zeeuwse clubs zaterdag de spannende laatste weken in. De competitie is op drie weken van het einde, maar morgen (zaterdag) al staal het toptreffen op het programma. Hoek speelt thuis en mag zich daardoor iets meer in de rol van de favoriet wanen. De return van -Serooskerke-Hoek idestijds in 2-2 geèindigd) moet de ontknoping worden van een ver rassende titelstrijd. „Vorig jaar speelden we allebei dicht tegen de degradatie", herinnert Jan Doorns, de trainer van Hoek. zich nog. „Dit seizoen hebben we bewezen dat we de sterkste clubs zijn De ploeg die zaterdag wint. verdient het om kampioen te worden" Voor Serooskerke zou die stap naar de tweede klas ongetwijfeld een hoogtepunt betekenen. Hoek haalde dat niveau vier jaar geleden ook al, maar werd toen te licht bevonden. Franz van der Pijl. de spelmaker, vindt: „We hadden toen. technisch gezien, een betere ploeg dan nu Ik had verwacht dat we het in die tweede klas wel zouden redden, maar dat viel achteraf tegen. Daarom denk ik ook dat het nu lastig zal worden" Maar Jan Doorns beweert „Er is één groot verschil met het elftal van vier jaaar geleden Dat was inderdaad een ploeg die technisch beter was, maar bovendien een stuk ouder. Het waren bijna alle maal jongens van rond de dertig Het tempo lag in de tweede klas veel hoger en daar hadden ze blijk baar moeite mee. Ik verwacht dat deze ploeg zich wél zal aanpassen" Hoek is de competitie begonnen met een zware nederlaag tegen NTVV en bleef daarna ongeslagen. De Zeeuwsch-Vlaamse formatie haalde ook na de winterstop een uitstekende score: dertien punten uit acht wedstrijden. „Normaal heb je dan het gat geslagen", be denkt Jan Doorns. „Het pleit voor Serooskerke, dat het toch gelijk met ons staat. Dick van Westen is bij Vlissingen aan de kant gegooid, maar hij blijkt nu ineens een erg goeie trainer te zijn' Het is vrijwel zeker dat Seroos kerke met de volledige ploeg ka» aantreden in het topduel. Hoek mist alleen Danny Elve, die voor de rest van het seizoen is uitge schakeld door een spierblessure. Jan Doorns zal zonder twijfel voor Piet de Koeijer kiezen als vervan gende spits. MIDDELBURG Zowel de kwa liteit als de kwantiteit van het lopersveld voor de alletiekrace over 25 kilometer van het Middel burgse Dynamo (genaamd de Tref- centerloopt is vrij opvallend. Sterke Zeeuwen en dito Belgen kruisen morgen (zaterdag) in de hoofdstedelijke binnenstad en over de Walcherse binnenwegen de degens. Van Zeeuwse zijde zijn onder ande re present Hugo van Duyse van RKHAV Hulst, vorig jaar winnaar van de eerste loop over 25 km, zijn clubgenoten Piet Vonck en Jan van Laarhoven, Jaap Oele en Ad Courtin van AV '56 Goes, Peter Hameeteman van Zeeland Sport (sterk in de marathon van Utrecht i en van Dynamo zelf Frank Koo- man en Kim Reynierse. die in zijn eerste race over deze afstand de persoonlijk uitgenodigde Belgen Albert van Campfort en Luc Wage- man (vorig jaar winnaar straten- loop Domburg) zo goed mogelijk partij wil geven Ook de naam van de nummer twee van vorig Jaar. Jean-Marie Lelon (Lebbekei staat op de startlijst, evenals die van de Dynamoveteranen Ron Abuijs en Wim Kaljouw De start van de wedstrijd is om 14.00 uur bij de Kloveniersdoelen, de finish op het Nadorstsportpark Daar worden in de kantine de prijzen uitgereikt, een gebeuren dat wordt gevolgd door een video film van de wedstrijd. Behalve de wedstrijdloop (reeds 100 deelnemers) zijn er prestatielo pen over 25. 15. 7 en 2 kilometer INTERLAND IN TEKEN AJAX-FËYENOORD ZEIST (GPD) Kees Rijvers leert leven met de omstandigheden. In het verleden gebeurde het nog wel eens dat de bondscoach bij de zoveelste afzegging van een Oranje-klant meld de dat er op die manier voor hem geen werken was. Tegenwoordig lijkt hij zich neergelegd te hebben bij het feit dat de samensteller van het Neder lands voetbalteam altijd te maken heeft met clubbelangen. Voor de interland tegen Zweden, woensdagavond in het Utrechtse Gal genwaard. heeft een aantal spelers in buitenlandse dienst (Krol. Van de Kor■- put, Peeters. Metgod) afgeschreven, moet hij met zijn opstelling rekening houden met de competitietopper Ajax- Feyenoord die drie dagen later ge speeld wordt, en met het feit dat de Amsterdamse topclub waakt voor overbelasting van zijn jonge vedetten In verband met de ontknoping van de competitie op zondag 1 mei zocht de bondscoach naar evenwicht tussen de twee giganten. In de basis Boeve en Rijkaard van Ajax en Wijnstekers en Vermeulen van Feyenoord Dick Schoenaker. Edo Ophof en Ruud Gul- lit nemen plaats in de dug-out. De coach heeft voor dat evenwicht ge zorgd, niet op bevel van de verenigin gen, wel omdat, hij niet als copetitiever- valser wil optreden Voorzichtig .Ik heb de trainers van Ajax en Feye noord aangehoord en vervolgens mijn selectie bekendgemaakt". Dc wet heeft hij zich niet laten voorschrijven, Ajax-trainer De Mos had liever niet dat Gerald Vanenburg geselecteerd werd. Rijvers nam hem toch op in dc groep van zestien, omdat hij verlegen zat om aanvallers. Wel kreeg Ajax de toezegging dat hij de jonge vedette, die enkele honderden meters van Gal genwaard geboren werd. voorzichtig zou behandelen, een half wedstrijdje, meer niet. De Amsterdamse club nam daar geen genoegen mee en gisteren kwam de afzegging van Vanenburg. Ajax vreest overbelasting van zijn jonge aanvaller Rijvers liet zich gisteren ln Zeist alleen omvallen dat hij dan niet begrijpt dat De Mos de frêle rechterspits afgelopen zondag in de gewonnen partij tegen Willem II de volle 90 minuten liet meespelen ..Over bescherming gespro ken". mompelde de bondscoacli Nederland telt woensdagavond in de vriendschappelijke Interland tegen de _.iers drie debutanten Erwin en Ronald Koeman en Anderlecht- verdediger Wim Hofkens De laatste staat geposteerd op het middenveld met Frank Rijkaard en de andere debutant Erwin Koeman. Zijn broer die in maart uitblonk als libero in Jong Oranje, bekleedt die positie ook woens dagavond in het A-team. Hij leidt een veraediging waarin Wijnstekers, Spel- bos en Boeve verwacht werden H erkansing In de aanval gaat Pierre Vermeulen in de herkansing, is Kees van Kooien spits en opereert René van der Gijp op rechts. Hij is bij Lokeren zijn plaats in de basis kwijt, onder andere door een ruzie met ploeggenoot Larsen, maar dat is voor Rijvers geen reden hem aan de kant te laten. Het ontbreekt de coach trouwens ook aan alternatie ven. „We zitten heel erg magertjes in onze aanvallers", zegt Rijvers, die om die reden ook weer een beroep deed op Van Kooten. „In september spelen we tegen IJsland, dan heb ik toch twee goed koppende spitsen nodig. Om Kees kan ik dan niet heen". Feyenoorder Peter Houtman lijkt een alternatief, maar niet voor Rijvers, die gisteren zei niet gecharmeeerd te zijn van spitsen als Houtman Selecties De opstelling van het Nederlands voet balelftal is Van Breukelen tNotting ham Foresti. Wijnsterkers Feye- noord}. Spelbos Club BruggeRonald Koeman FC Gronitigeru. Boeve (Ajaxi, Hofkens iAnderlechti, Rij kaard (Ajax), Erwin Koeman FC Gro ningen,. Van der Gijp LokeremVan Kooten <PEC Zwolle en Vermeulen (Feyenoord). De wisselspelers zijn Schoenaker (Ajax), Ophof iAjax). Gulltt (Feye noord) en Edicard Metgod •Haarlem:. Vanenburg iAjaxi heeft op het laatste moment afgezegd Zweedse selecties De selectie van Zweden is als volgt Andersson <Hammarby>. Comeliusson Goteborgi. Dahlqvist AIKEriksson iHammarbyiErlandsson Malmoi. Frederiksson (Góteborgi. Holmgren Goteborg i. Hyden tGoteborgJing- blad iHalmstadi. Prylz (Rangers). Ramberg (Hammarbyi. Andreas Ra- veilt OestersTomas Ravellt (Oes ters/. Sandberg GoteborgStromberg Benficaen Wemersson (Goteborg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1983 | | pagina 19