Ron de Jonge dirigeert Zeeuwse handbalselectie MARATHON STRUIKELT 00K VERTREK VAN TRAINER NA MARATHON WAS BETER OP SCHOT IN STREEKT0PPER Protest van Dynamo na incident in beginfase EMQ E3 BETROUWBARE SLUITPOST TEGEN TSJECHISCH TOPTEAM Toernooi voor zaalvoetballers in Bevelanden Wereldtitel Gantwarg ASSISTENT VAN ZEBEC WORDT HOOFDTRAINER CRUIJFF MET AMERIKANEN TEGEN AJAX Van Eek opgestapt bij Viissingse ploeg Rummenige voetballer van het jaar UEFA is bezorgd over de toekomst 13 DINSDAG 23 DECEMBER 1980 MIDDELBURG - Ron de Jonge, doelman van het Haagse Hermes en het Nederlandse handbal team, is de enige speler die in capaciteiten en internationale ervaring kan wedijveren met de Tsjechische topspelers van Tatro Koprivnice. Deze Tsjechische ploeg (derde op de ranglijst) is immers maandag (29 december) tegenstander van de Zeeuwse selectie. Door het afvallen van Peter Wieringa met een gebroken arm is de doelman van het Zeeuwse team de enige speler die boven het voor Zeeland gebruikelijke tweede klasse niveau uitsteekt. Natuurlijk krijgen daarmee de Zeeuwse spelers een erg zware taak maandagavond. Ron de Jonge: „Die jongens zijn klassen sterker dan wij. Het is het normale verschil tussen amateurs en professionals. Wanneer je als team minder kwaliteit hebt, moet je dat compenseren met enthousiasme en inzet. Laten we hopen dat de tegenstander ons onderschat, want dan kan het nog een leuke pot worden". Vooral Kon ae Jonge, die graag in hti. Zeeuwse team speelt om de contacten met zijn Zeeuwse handbalkennissen in stand te houden, is zich terdege bewust van het feit dat de toeschouwers van hem een topprestatie verwachten. ..Je moet als keeper altijd afwachten We spelen met een nauwelijks ingespeelde ploeg tegen een geoliede machine. Het presteren als doelman is sterk afhanke lijk van het samenspel met de verdedi ging. Door de geringe voorbereiding wordt dat een moeilijke zaak", ver wacht hij. Toch staat de mentaliteit van De Jonge garant voor een volledige inzet. De nationale doelman, die met zijn 54 interlands de meeste ervaring heeft in het Nederlands team. is er de man niet naar om zich te verschuilen achter woorden. ..Rond zón selectie wordt vaak te veel gepraat. Voorname lijk over de namen van de aangezochte spelers. Als je daarmee bezig blijft, is het eind zoek. Eén ding staat voor mij als een paal boven water. Democratie en topsport zijn zaken die niet samen gaan. Natuurlijk moet je als speler achteraf met je trainer kunnen praten over bepaalde beslissingen. Maar dan moetje ze zelf wel eerst uitgevoerd heb ben. In Zeeland is dat vaak een pro bleem. Als we er van uitgaan dat één man de selectie bepaalt, moet Jé met meer praten maar handballen. Ben je het er niet mee eens. dan ga je maar recreatief spelen". Discipline De Jonge heeft in zijn handbalcarrière al veel trainers meegemaakt. Bij Her mes is sinds kort de 'te zachte' Ton van Beek vervangen door dc man die bij het damesteam van Hellas erg succes vol was: Jan Alma. De Jonge: „Het ver- VLISSINGEN - De voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke houdt vrijdag <2e Kerstdag) in sporthal De Bevelanden in Goes een voetbaltoernooi. Daarin strij den acht teams voor de wissel bokaal, die vorig jaar door de organiserende vereniging werd gewonnen Vrijdag is de start 's morgens om 9.00 uur en de finales beginnen ongeveer om 15.00 uur. Deelnemende teams in het toernooi zijn: Yerseke. Kloetmge. Goes, Nieuwdorp. Wolphaartsdijk. Heinkens- zand. Oostburg en 's-Heer Arendsker ke BAMAKO (MALI)-Anatoli Gantwarg uit de Sowjet-Unie heeft maandag in de Malinese hoofdstad Bamako de we reldtitel dammen behaald. Gantwarg kwam in de voorlaatste ronde van het sterk bezette toernooi - na zeven zetten remise overeen met Harm Wiersma. Gantwarg neemt de titel over van Wiersma. De uitslagen van de voor de twintigste ronde gespeelde partijen in het toernooi om het we reldkampioenschap dammen zijn Van der Wal (Nedi - Knsta (Tsji 2-0: Diaw iSem - Lesj tsjinski i So v 11 -1Soumaoro i Mal i - Kore- nevski ;Sov> 1-1. Marcos iBra) - Gba ilvoi 2-0. Clerc (Ned) - Sjtsjogoljev iSov) l-l. Verpoost (Bell - VeltmaniCan) 1-1, Bastiaannct (Nedi- Mogit)anski(Sov) 1-1. Ba(Seni-IssaiIvo) 1-1, Wiersma iNedi - Gantwarg <Sovi l-lNDiaye (Mal) - Issalene (Frai 2-0 Jansen - MlsJtsjans- ki (Sovl 1-1. Na de twintigste en voorlaatste ronde is de stand 1 Gantwarg 31 punten, 2 Misjtsjanskl en Wiersma 28.4 N Diaye. Korenevski. Sjtsjo goljev en V3n der Wal 26. 8 Lesjtsjlnskl 25, 9 Mogiljanski 24.10 Clerc 23,11 Bastlaanneten Ba 20.13 Issa en Verpoest 19: 15 Veltman en Jansen 16. 17 Diaw 14: 18 Marcos 13. 19 Gba 12: 20 Issalene en Soumaoro 10.22 Krisla 8 schil in aanpak is al na één training te merken. Er heerst nu weer discipline en ik weet zeker dat dat binnenkort in de prestaties tot uiting komt." Ook de andere oefenmeester waar Ron de Jon ge regelmatig mee in aanraking komt is aanhanger van de harde lijn. Sinds vier maanden ondervinden de Neder landse tophandballers de harde hand van de kleine Jan Kecskemethy. On danks de redelijke faciliteiten in Ne derland kampt de oefenmeester met één groot probleem. ..In Nederland moeten we zeker hoog in de B-klasse kunnen meedraaien. Om dat niet alle spelers, die potentieel in de basis horen, beschikbaar zijn. is het voor ons zelfs moeilijk om ons in die B-groep te handhaven" Spelers als Bouwer. Schuurkes. Beekman. Beugel en Rene Kivit zijn zondermeer basis spelers. Voor Kecskemethy is het eind doel niet de wereldkampioenschappen, die dit jaar In Frankrijk worden gehou den. Die kampioenschappen worden als stage gebruikt om tijdens de WK van 1983, wanneer Nederland gastland zal zijn. echt te vlammen. Voor de kam pioenschappen in Frankrijk wordt door de bondscoach dan ook een experimen teel trainingskamp georganiseerd, dat voor Nederlandse begrippen erg zwaar wordt. „Voor die kampioenschappen gaan we een week naar Tsjechoslowa- kye. waar we iedere dag een wedstrijd en ook nog eens drie uur zware conditie training moeten ondergaan. Ik ben wel bang dat niet alle selectiespelers die fy- ADVERTENTIE l VOOR MÉÉR DAN KADO'S ALLEEN OO vlissingen goes sieke belasting aankunnen. Het bete kent tenslotte ruimschoots een verdub beling van de normale trainingsarbeid. Als het niet lukt. zal er voor '83 naar een andere voorbereiding gezocht moeten worden. Helemaal gerust ben ik er nog niet in". Topper In de nationale competitie draait Dc Jonge met Hermes goed mee met de top. De derde plaats die zijn ploeg nu inneemt is volgens zijn zeggen nog wel voor verbetering vatbaar. Tegen lijst aanvoerder Blauw Wit is weinig te doen (kwalitatief zijn we niet minder, misschien zelfs sterker, maar Blauw Wit is als collectief de beste ploeg) maar de jonge ploeg van Sittarida, die een sterke start had. lijkt nu toch te hoog gegrepen te hebben. „Die ploeg, erg goed voorbereid door de trainer zal merken dat opportunisme en jeugdig elan alleen niet als basis kunnen die nen voor een hoge eindklassering. Als Ron de Jonge: „We zullen moeten compenseren met enthousiasme en inzet. Want de tegenstander is natuurlijk veel te sterk''. dat zou lukken zou het mij erg verba- zen. Voor de nationale doelman is een wed strijd in het Zeeuwse team een leuke onderbreking van de competitie, waar in voor ieder punt 'gebikkeld' moet wor den. De Jonge, „Ik zie mezelf niet als een pief, die leip staat te doen in de goal. maar gewoon als een speler met een goede individuele en collectieve instel ling. die zich r.iet onderscheid van een veldspeler". „Ik vind dit duel een erg goed initiatief, waarvan ik hoop dat het de eerste steen is aan de weg naar een betere Zeeuwse handbaltoekomst", meent De Jonge tenslotte. Laten we hopen dat we stra tenmakers (technisch kader en spelers) blijven om die weg af te maken. VLISSINGEN - De BV Hulst haalde in dc basketbalcompe titie (eerste klas) twee belangrijke punten binnen door de uitwedstrijd tegen Waldric met 45-54 te winnen. Dynamo'70 verloor van SVH. maar deze wedstrijd krijgt door een pro test van Dynamo'70 nog een staartje. Marathon was vrij. In de dames eerste klas leverde het topduel Jumping Crabs- BV Souburg een zege op voor Jumping Crabs Jumping Crabs gaat nu samen aan de leiding met ELBC en Dynam o'70 2. die eveneens hun wedstrijd wonnen WALDRIC-BV HULST 45-54 - De heren van BV Hulst zorg den in Woudrichem voor een aangename verrassing door een overwinning op Waldric, waartegen thuis een nederlaag was geleden Waldric begon met een man-to-man verdediging. BV Hulst wist daar tegen de goede aanval te vinden met Ton de Booij vaak als eindstation Na 14-15 nam BV Hulst een 16-26 voorsprong, waarna Waldric overschakelde op een zo ne. De aanval van BV Hulst stokte toen en de rust brak aan bij 25-26. Het begin van de tweede helft toonde een opper machtig BV Hulst, dat uitliep naai' 27-40. Waldric kwam nog even terug, maar na 15 minuten zat BV Hulst op rozen. 33-5. De zege van BV Hulst kwam dan ook niet meer in gevaar. Eindstand 45-54 SVH-DYNAMO'70 67-40 - De wedstrijd tussen koploper SVH en Dynamo 70 werd gekenmerkt door een incident na 7 minuten. Dynamo'70 was goed begonnen en had een 12-16 voorsprong genomen, doordat bijna iedere aanval raak werd geschoten Na een vreemde beslissing van éen van de scheidsrechters kwam Dvnamo'70 tot de ontdekking, dal deze arbiter lid was van SVH Dynamo'70 was hiervan niet op de hoogte gesteld Aanvoerder Kees Rijnberg tekende toen protest aan. waarna de wedstrijd onder protest werd vooit- gezet. De sfeer was toen echter vertroebeld en de betreffende scheidsrechter floot hierna duidelijk tegen Dynamo'70. SVII profiteerde en boog de achterstand om in een 30-18 voor sprong. Na een 3G-24 ruststand kwam Dvnamo'70 er in de tweede helft niet meer aan te pas. SVH bleef gemakkelijk scoren en won onbedreigd met 67-40. De protestcommissie zal nu een beslissing moeten nemen of deze wedstrijd moet worden overspoeld. JUMPING CRABS-BV SOUBURG 59-52- De dames van BV Souburg begonnen in Bergen op Zoom erg zwak en liepen een 11-0 achterstand op Daarna kwamen de Soubuigse da mes beter in hun spel. Karin SSnoek en Mathilde Koppejan brachten hun team via 21-12 terug naar de 25-20 ruststand. Na de hervatting liep Jumping Crabs eerst weer verder uil 33-22 Toen kwam BV Souburg echter sterk opzetten en Ellen Smit bracht de stand op 38-35. De coach van Jumping Crabs werd na veelvuldig commentaar op de leiding weggestuurd, maar hij weigerde weg te gaan Nadat de wedstnid enkele minuten was gestaakt, ging het toch verder BV Souburg was toen uit het spel en Jumping Crabs liep wag naar 53-44 De eindstand werd 59-52. BLAUW WIT-DYNAMO'70 2 41-52 - Dynamo'70 2 trad in deze wedstrijd aan zonder Yvonne Traas en Ellen Pieters. waardoor aanvallend niet het gebruikelijke spel gespeeld kon worden. Daarom moest de dreiging vooral komen van het afstandsschot. Dit was uitstekend verzorgd bij de Mid delburgse ploeg, waardoor zij een kleme voorsprong konden nemen. De ruststand werd 19-22. Na de pauze liep Dynam o'70 verder uit naar 31-46 en won uiteindelijk mei 41-52 VALKENISSE 2-SMOKKELHOEK 25-43 - Smokkelhoek kwam in deze wedstrijd zeer sterk uit de startblokken. Dc dames uit Kapelle namen daardoor een 8-26 voorsprong na een kwartier spelen, w aarbij vooral Mar jan Brinkman goed op schot was. Daarna zakte het spelpeil echter ver weg. I)e ruststand werd 12-30. In dc tweede helft kwam Valkenisse sterk opzetten en Annemarie Meulmeester bracht haar ploeg terug tot 21-34. De slotfase was echter weer voor Smokkelhoek, dat door Marijke van Haaien verder uitliep naar dc 25-43 eindstand. VLISSINGEN' - De basketbalderby tussen de damesteams van Valkenisse en Marathon leverde een 39-44 zege op voor Marathon. De dames van Dynamo '70 waren vrij. Bij de heren leden BV S ouburg en Volharding allebei een krappe nederlaag. Valkenisse-Marathon De dameswedstrijd Valkenisse - Mara thon toonde twee teams die hard voor HAMBURG - Aleksandar Ristic (36) wordt bij de Hamburger SV de opvol ger van de ontslagen trainer Branko Zebec. De Joegoslaaf heeft dispensatie van de Duitse voetbalbond tot het ein de van het seizoen als hoofdtrainer te fungeren. Ristic zal zijn studie aan het sportinsti tuut van Keulen voorde A-licentie voor die periode onderbreken. Tot dusverre was Ristic de assistent van Zebec. Met de aanstelling van Ristic volgt het be stuur van de club het advies van de spe- lersraad. die unaniem achter de hulp trainer stond. op. AMSTERDAM - Johan Cruyff gaat weer spelen in 'De Meer', het terrein van zijn oude club Ajax. Cruyff speelt echter niet met. maar legen Ajax. Hij is aanvoerder van een ploeg Amerikaan se Nederlanders, die op 21 januari aan treedt tegen Ajax. Dit treffen zal een jaarlijks terugkerend evenement worden waarbij een trofee is beschikbaar gesteld door een firma in Amsterdam De ploeg van Amerikaan se Nederlanders zal worden samenge steld door Johan Cruyff in overleg met Cor van der Hart. die thans als trainer- coach fungeert van de Lauderdale Stri kers. de overwinning werkten, maar aanval lend weinig openingen konden vinden. Vooral Valkenisse kon weinig openin gen forceren en moest zich vrijwel be perken tot afstandschoten. Marathon wist door Jopie Pla tschorre en Liesbeth de Nooijer ook onder het bord gevaar te stichten De eerste helft kon Valkenisse bijblijven tot 16-17. maar in de laatste 2 minuten liep Marathon uit naar 16-23. De eerste minuten van de tweede helft werd er ineens veelvuldig gescoord en de stand liep op naar 26-33. Hierna zak ten beide ploegen aanvallend terug. Valkenisse probeerde door een felle ver dediging nog terug te komen, maar het verschil bleef rond de vijf punten schommelen. Marathon won de wed strijd in feite onbedreigd met 39-44. Rush-Volharding De heren van Volharding kwamen in het belangrijke duel tegen Rush weer gehandicapt aan de start. Deze keer ontbraken Harm Boersma en Henk Keukelaar. waardoor Volharding een belangrijk deel van de reboundkracht miste. Volharding speelde desondanks een sterke wedstrijd. Tegen de zone van Rush werden de aanvallen goed opge zet en dit leverde een 19-29 voorsprong op na 15 minuten. Rush veranderde toen van verdedigingstactiek en tegen de man-to-man kwam Volharding moeilijker tot scoren. Rush kon daar door terugkomen tot de 29-34 rust stand. Na de pauze liep Rush verder in. terwijl Loek Schuurbiers kort na de pauze al op zijn vijfde persoonlijke fout werd getiakteerd De strijd bleef zeer spannend tot het einde, waarbij de ploegen om beurten een kleine voor sprong namen. Rush bleek uiteindelijk het gelukkigste team en won met 63-60. BV Souburg-Nepomuk De heren van BV Souburg speelden te- ROME - Een jury van Europese journa listen en Zuidamerikaansc trainers heeft Karl-Heinz Runiinenigge tot de voetballer van liet jaar 19S0 uitgeroe pen. De Westduitscr kreeg 22 stemmen. Als tweede kwam Manfred Kallz van Hamburger SV uit de bus. De Argentijn Diego Maradona werd derde en Ruud Krol vierde. De verkie zing was georganiseerd door het Ita liaanse sportblad Guerin Sportivo. De uitslag van dc enquête was 1 Rum- menigge (Wdl) 22 stemmen. '2. Kallz iWdli 20. 3. Maradona lArgi 17. 4 Krol "Nedi 15.5. Zico (Bra> 13.6 3. Antognoni Ita). Schuster Wdl i en Pezzey i Oos ill. 9' 11. Arconada (Spai. Hrubesch (Wdl) en Gentile ritai 8. 12 13. Kempes lArgi en Passarella lArgi 7. 14 16 Stieleke (Wdl). Shilton (Gbri en Anderson (Gbri gen het op de tweede plaats staande Nepomuk een prima wedstrijd, waarbij het ranglijstverschil in het veld niette zien was De eerste helft ging volledig gelijk op en leverde via 16-17 een 30-31 ruststand op. Na de pauze nam BV Sou burg een 36-33 voorsprong. Hierna trok Nepomuk het initiatief naar zich toe en nam door Jos Kuipers een 44-52 voor sprong. De strijd leek beslist, maar BV Souburg knokte terug en Wim Ehe schoot zijn ploeg naa r een 62-59 met nog 5 minuten te spelen. BV Souburg ging toen echter in de fout en Nepomuk pro fiteerde daar dankbaar van en kon uit lopen naar 62-70. In de slotfase werd de eindstand vastgelegd op 67-70. Stand dames hooid- klasse Virtus 14-11 Dynamo '70 15-30 Agon 13-12 Almonte 13-22 SV Heusden 13-12 Kimbria 13-20 Marathon 14-12 Eastwood Tigers Condor 13-10 13-20 Valkenisse 1M Erp '70 12-16 OBC Oss 130 Attacus 12-14 Hoppers 132 Tantalus 14-14 WSC 130 TERNEUZEN - Voor het eerst in de competitie hebben de dameshandbalteams in de derde divisie beiden een overwinning behaald. Walcheren u as thuis ruim schoots sterker dan BVC. dat in de slotfase de wedstrijd nog van een redelijke stand wist te voorzien (9-6). EMM 2 haalde de eerste zege van dit seizoen binnen. Onder impuls van de geroutineerde Ineke Jongcpier sloot dc defensie nu wel. waarna Avanti in Druncn met 11-12 werd geklopt. Walcheren - BVC 9-6. Walcheren-BVC 9-6 Walcheren heeft BVC in de thuiswed strijd weinig kansen geboden, Door een offensievp verdediging van de thuis ploeg weiden de aanvallen van BVC al onschadelijk gemaakt voordat de bal op de cirkel kwam. Door een blessure van Linda van Zweden wist BVC de 2-0 achterstand nog temet te doen. maar daarna domineerde Walcheren de wed strijd. Via 5-2 bij rust werd de voor sprong uitgebouwd tot 8-3. Bij die stand stokte de aanval van de thuisploeg en kon BVC dankzij drie strafworpen de stand wat draaglijker maken 9-6. Avanti-EMM II 11-12 De eerste overwinning van de Middel burgse reservedames is voornamelijk te danken aan de inbreng van Ineke Jon- gepieidie de nodige nasi en organisatie in de defensie wist te brengen. Na een 6-2 ruststand leek de tweede helft een formaliteit, maar dal kwam anders uit Halverwege stond het nog 10-7 voor EMM 2. maar Avanti wist door fanatiek spel terug te komen tot 11-11 Doordat de defensie ook bij die stand niet in pa niek raakte en Annemarie Geers er in slaagde de beslissende treffer aan te te kenen kon EMM 2 de eerste twee winst - punten iu)t éen wedstrijdi bijtekenen Het incidentele optreden van Ineke Jongepier Is niet de enige peiler voor trainer Rozemond Voor de rest van de competitie kan hij ook beschikken over Marja Kamermans. die vanwege stu dieredenen niet aan haar trainingsver- plichtingen voor het eerste team kan voldoen en daarom bewust een slap te rug doet. Heren De derby Walcheren - Marathon heeft voor de bezoekers niet dc gebruikelij ker oppepper opgeleverd Meestal le vert een ploeg die voor het eerst een nieuwe trainer heeft een goede piesia- tie Marathon- dat in onderling overleg met Henk van Eek besloot diens verbin tenis te ontbinden, moest tegen Wal cheren zeker in defensief opzicht te veel kansen weggeven, waardoor Walcheren een verdiende 19-13 zege aantekende Delta Sport verloor met 13-19 vanGHV maar had als excuus het ontbreken van Kees en Bert. de Vos. EMM 2 tenslotte had niets in te brengen tegen de bikkel hard ingrijpende Avanti-defensie en verloor met 24-17. Walcheren-Marathon 19-13 Een collectief beter Walcheren was vooral verdedigend beter op dreef dan de bezoekeis Aanvallend ontliepen beide teams elkaar weinig maar het te late ingrijpen van de Marathon achter linie had tot gevolg dat de thuisploeg, eenvoudiger aan de doelpunten kwam. Aanvankelijk ging de strijd nog gelijk op maar na een 6-5 stand liep Walche ren weg naar 10-8 Marathon kwam nog terug tot een doelpunt verschil, maar Walcheren kreeg nog meer greep op de Marathon-afweer en stoomde door naar 15-10 Bij de stand 16-13 werd een Mara- thon-spelcr naar de kant gestuurd De thuisploeg prol!teei de en bepaalde de eindstand op 19-13. Delta Sport-GHV 13-19 Doordat Kees de Vos <ziek> en diens broer Bert vakantie) niet beschikbaar waren voor liainer Mol. moest deze een beroep doen op Freyser en De Looze van het tweede team. Het gevolg was dat niet de inzet maar wel de combina ties minder verzorgd waren dan nor maal Zeker uit situaties met één man meer werd door de thuisploeg niet het gebruikelijke rendement gehaald. Door het slechter benutten van de kansen, vooral na de rust. kreeg GHV de kans om een steeds grotere voorsprong te ne men. Over de inzet van zijn ploeg moet trainer Mol niet ontevreden zijn Het benutten van de kansen is voor Delta Sport een groter probleem. Avanti-EMM II 24-17 ..Als iedere handbalpioegop die manier gaat spelen, is de spelvreugde voor de spelers ver te zoeken. Zeker is dan ook dat er weinig beoefenaars voor lege tri bunes nog wat aan handbal doen." al dus EMM 2 trainer Piet Buis. die het harde verdedigen van Avanti niets met handbal te maken vond hebben. Ze hebben die overdreven hardheid beslist niet nodig Balsnelheid, lengte en blok in de verdediging zijn prima verzorgd We hebben hier redelijk gespeeld, maar legen de klasse en de hardheid van Avanti waren we niet opgewassen De overwinning was verdiend maar zulke wedstrijden hoeven voor mij niet." be sloot de lichtelijk geïrriteerde Buis. BERN - In een overwegend sombere terugblik op het bijna afgelopen jaar dringt Hans Bangcrter in het maande lijkse UEFA-bullelin aan op maatrege len van hogerhand om dc crisis in de Europese voetbalwereld te keren. De secretaris van de Europese voetbalu nie signaleert een dalende interesse van het voetbalpubliek en constateert dat erkende voelbalbastions als Italië, Engeland en West-Duitsland hierop geen uitzondering vormen. Bangerter meent, dat de voetbalsport zich zelf te gronde richt Hij somt een aantal factoren op onaantrekkelijk spel. overbetaalde spelers, irreële trans fersommen, te hoge entreegelden, tc weinig comfort in de stadions en teveel voetbal op tv. die de alarmerende terug loop van het aantal toeschouwers opde Europese velden in de hand werken. Bangerter is bang dat hel voetbal zich meer en meer zal ontwikkelen als een sport die uitsluitend interessant is on) via de beeldbuis te volgen en voor goklustigen in de uitoefening van hun hobby. Om het vertrouwen van de toeschou wers terug te winnen dringt Bangerter aan op een vrijer verloop van het duel zonder al te ingewikkelde taktische snufjes. Naar zijn mening gaat de schoonheid van het spel verloren door de taktische dwamgbuizen. waarin de spelers door hun trainers worden ge stopt. Individuele acties en hoogstand jes worden op die manier een zeld2aam- beid, waardoor het publiek zich niet meer kan indentificeren met hun idool. Daarom meent Bangerter dat het aan tal televisieuitzendingen van voetbal wedstrijden drastisch ingekrompen dient te worden. FEEIMSTRA'S SCHOENENHUIS T iT *lJl Hermesweg - Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 12