DE RUITER FRAUDEERDE TIJDENS DOPINGCONTROLE Vriesekoop op Chinese koelde woede tegenstandster Paria de Wolf wint Ronde Lombardije Uitstekend weekeinde Anderlecht MICHELS BIJ K0LN VIERDE DEBUUT MET TRIOMF PZC/sport Kwadendamse prof ontkent met klem Politie houdt volleybaltoernooi te Middelburg MAANDAG 20 OKTOBER 1980 13 VLISSINGEN/HATTEM - Profwielrenner Wim de Ruiter uit Kwadendam- mc is betrapt op het plegen van fraude tijdens een dopingcontrole, die werd uitgevoerd na een wielerwedstrijd in Eindhoven half september van dit jaar. Dat vergrijp staat gelijk aan het gebruik van verboden stimule rende middelen en wordt bestraft met een geldboete van duizend Zwitser se francs en een maand voorwaardelijke schorsing. De Ruiter loonde zich gisteren uiterst verrast over deze bekendmaking van de KNWU en liet weten daar zeker tegen in beroep te zullen gaan. In Eindhoven richtte de Wielren Unie onverwacht een controle in. zoals dat wel vaker gebeurt bij criteriums. Een aantal renners, onder wie Johan van de Velde. Jos Schipper. Wim de Ruiter en de Belg Rik van Linden, meldde zich na afloop. Behalve De Ruiter kwam dat ook Van Linden op een boete en een voorwaardelijke schorsing te staan. Hij reageerde positief op de contro le. „Ik snap er niets van", liet De Ruiter zondagmiddag in het Gelderse Hat- tem. waar hij zijn vakantie doorbrengt, weten. „Ik heb nota bene van de KNWU bericht gehad dat alles in orde was". De Zeeuwse beroepsrenner wist wel dat de controle in Eindhoven ..erg rommelig" was verlopen. „Er waren nog al wat renners binnen en toen Van Linden aan de beurt was. zei die dokter tegen mij dat ik maar buiten moest plassen. Ik heb mijn flesje bij de controleur, meneer Simons, ingeleverd en toen was het in orde". Volgens De Ruiter heeft hij daarna zelfs dus nog een schrijven gekregen waarin stond dat de controle voor hem gunstig was gelopen. „Als ik eerder had geweten dat er toch problemen waren, zou ik natuurlijk al gelijk met de KNWU hebben gebeld. Trouwens, lk zal nu snel met de bond bellen en als blijkt dat de berichten juist zijn ga ik er tegen in beroep" Niet ter zake Wim Roosenburg, voorzitter van de sportcommissie van de KNWU, beves tigde de berichten over de fraude van De Ruiter. Hoewel duidelijk is dat de betreffende arts, die bij de controle aanwezig was, de overtreding niet persoonlijk heeft geconstateerd maakt dat volgens hem geen verschil. „Dat doet niet ter zake. Zelfs wanneer de indruk bestaat dat een renner fraude heeft gepleegd of heeft willen plegen is hij al fout". Tijdens een dopingcontrole moet een wielrenner onder toeziend oog van een arts met de broek naar beneden en het shirt helemaal naar boven zijn urine afleveren. „Dat is in het geval van Wim de Ruiter niet gebeurd De dokter is er niet bij geweest, dus is het fraude", stelde Roosenburg resoluut. De controle is Eindhoven is dit jaar de enige affaire rond doping in ons land. Voor Wim de Ruiter was het de eerste keer in zijn loopbaan dat zijn naam in de openbaarheid komt in relatie tot stimulerende middelen DEN HAAG (ANP) - Op voor hand leek de onvrijwillige ver mageringskuur, die parallel liep met haar twee maanden durende trainingsstage in Chi na, zijn weerslag niet gemist te hebben. De Spartaanse oefen periode had haar krachtenre servoir danig gekortwiekt. Die indruk wekte Bettine Vriese koop op de achttiende open Ne derlandse tafel tenniskam pioenschappen in Sporthal Overbosch in Den Haag in de aanloop naar de eindstrijd. In die afvalrace wankelde zij twee maal (tegen Wenzel en Ur ban) en hield haar routine haar op de been. Haar spel oogde magertjes. De gebruikelijke power had plaats gemaakt voor een slap aftreksel, dat de uiterlijke kenmerken vertoon de van de bal over het netje le pelen. Eenmaal in de eindstrijd tgegen de Chi nese Yang Ying. die haar geboorteland voorvele harde Duitse marken tijdelijk heeft ingeruild voor Kaisersberg. be schikte Vriesekoop kennelijk over een alternatieve energiebron. Zij had nog een rekening te vereffenen met China, dat haar weliswaar vriendelijk had ont vangen, maar waar zij geestelijk en li chamelijk veel ontberingen had moe ten doorstaan. Tegen Yang Ying. in het begin van haar trainingsstage nog haar oefenpartner, kwamen alle opgekropte emoties los. Als een tijgerin stond ze achter de tafel. De 25-jarige Chinese, wiens erelijst toch bepaald indrukwek kend genoemd mag worden met het we reldkampioenschap in de damesdubbel van 1977 iBirmingham), met zeges in 1978 in de open Franse en open Zweed se kampioenschappen in de enkelspe len, moest het ontgelden. Alleen in de derde game toen Vriesekoop op 10-4 de concentratie wat liet varen, kwam Yang Ying los uit de tactische omhel zing waarin Vriesekoop haar omkneld had. Met 14-21 greep de Chinese speel ster de game. Daarvoor had zij kennis- moeten maken met de mentaal ijzer- sterke meervoudige Nederlandse kam pioene. die de eerste game na 12-3 met 21-13 afsloot en in de tweede de beheer sing opbracht om een 15-20 achterstand om te buigen ln een 22-20 winst In de vierde had Yang Ying nauwelijks ver weer, via 15-10 greep de 19-jarige Ha zerswoudse dewinstmet21-12.De( winning betekende de eerste 'grote' ze ge (na twee Europese jeugdkampioen schappen) in een open toernooi. Het succes was tweevoudig. Eerder op de middag sleepte de Pool Andrezj VOORRONDEN BRIDGET0ERN00I IN LAMSWAARDE LAMSWAARDE - In het kader van het Interpolis-bridgetoernooi' werden voor de Oost-Zeeuwsvlaamse bridge- paren de voorronden gespeeld in het {emeenschapscentrum 'De Luifel' te Lamswaarde. Aan de voorronden na men 28 paren deel. In de A-groep werd gespeeld volgens het Sdievenings-systeem met 12 paren met een (emiddelde van 120 punten. De uitslag: 1 me vrouw Biesbroeck-de heer Van Geel met 170 Mi ten, 2 mevrouw Kok-mevrouw Pel met 150 punten. 3 mevrouw Van de Dries-me vrouw Sandrinl met 150 punten; 4 mevrouw Van de Poel-de heer Rademakers met 145 punten. 5 mevrouw Bruyns-de heer Romsom met 115 punten: 6 mejuffrouw Staal-de heer Süal met 114 punten; 7 mevrouw Van de Car- riére-de heer Van de Casteel met 108 punten; 8 de heer De Waal-de heer De Kerf met 105 punten; 9 mevrouw De Booy-mevrouw Van Hooteghem met 103 punten; 10 de heer Van uere-de heer Van Leeuwen met 99 punten; 1! de heer G. Joossen-de heer Van Damme met 89 punten; 12 de heer Van Loon-de heer Huisman met 82 punten. Ookln de B-groep werd gespeeld volgens het Sehevenings-systeem. met 16 paren en een pmiddelde van 168 punten. De uitslag Soord-Zuid-Ujn: 1 de heer Remljn-de heer Hamond met 203 punten; 2 mevrouw Joos- «n-de heer Van Waterschoot met 192 pun ten; 3 de heer Verhaegen-de heer Remerie met 189 punten; 4 de heer Mecuwsen-de heer Rlsseeuw met 176 punten; 5 dc heer en me vrouw Pouwels met 161 punten; 6 mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver met 188 punten; 7 de heer Pel-de heer Bambost «t 145 punten; 8 mevrouw De Maagt-de Korstanje met 120 punten Hitslag OostrWest-lijn. l mevrouw Goossen- nwrouw Kint met 244 punten; 2 de heer en «vrouw De Kort met 173 punten; 3 me vrouw Verhaegen-mevrouw Van Waes met 112 punten; 4 de heer Sandrini-de heer Van Wik met 168 punten en mevrouw Van der Welen-mevrouw Van Esbroeck met 168 pun ten, 6mevrouw Plasschaert-de heer Kok met '55 punten, 7 de heer Van Kruyssen-de heer Helzler met 153 punten; 8 mevrouw Kint/Ne- JMnevrouw Helzler met 111 punten. J* bridgeparen. mevrouw Biesbroeck-de «erVan Geel en mevrouw Kok-mevrouw Pel mtde A-groep en de heer Remjjn-de heer Ra- mondt (Noord-Zuid-lljni en mevrouw Goos- «ffl-mevTouw Klnl (Oost-Wesl-llJni uit de B- Poep. hebben zich geplaatst voor de volgen- tonde van hel 'Interpolis-bridgetoernooi' «gespeeld wordt te Bergen op Zoom. Bettine Vriesekoop BRIDGECLUB 'OOSTBURG' SCHIETINGEN KAPELLEBRUG - Schutterssociteit Stuyvenberg te Kapellebrug hield een Hggende wipschieting en café Fable. Waaraan 63 schutters deelnamen öllslag: eerste hoge vogel L de Kint Kemze- tweede hoge vogel J. Piessens Kemzeke. "'ate zijvogel E Vink De Kllnge, tweede ztj- Wgal A v. Remortel Kapellebrug, derde ztj- ■ogel G. Frankaert De Klinge. vierde zij vogel 1 Frankaert De Kllnge. grootste aantal klele- vogels (5) L. de Kint. Kemzeke. COMO (ANP) - Twee jaar geleden over laadde België de opvolgers van Eddy Merckx met lauweren voor zij één trap als broodfietser hadden gedaan. Fons de Wolf en Daniel Willems hadden bij de amateurs zoveel indruk gemaakt dat zij met zekerheid de nieuwe heer sers van de wielersport zouden wor den. Na twee jaar in het harde milieu aan de top jammerde Vlaanderen ech ter over de mislukking. Willems en De Wolf waren slechts verdienstelijk e sup-toppers gebleken. Soms goed voor knappe prestaties in minder belangrij ke wedstrijden, maar in de klassieke grote ronden en eendagskoerscn slechts bezetters van de niet tellende ereplaatsen. Maar zie. de wonderen bleken de wereld nog niet uit. Drie weken geleden zege vierde Daniel Willems in de Herfstprijs en zaterdag, vlak voor het sluiten van het seizoen, won Fons de Wolf de Ronde van Lombardije. Met name van de laat ste was dit een opmerkelijke prestatie. De Wolf immers was een uitgestotene van zijn ploeg. Hij nam min of meer op eigen kosten deel aan de laatste wedstrijden van het seizoen. Hij was een paria, die niets dan tegenslag ontmoette. Woensdag in de semi-klassleke Ronde van Romagne versloeg hij veertig renners, voor het merendeel Italianen. De Wolf werd ge- deklasseerd wegens onregelmatig sprinten ten faveure van de geslagene Pierino Gavazzi. De Wolf zette zijn tocht naar erkenning echter voort. In de klassieker van de vallende bladeren sloeg de paria terug. Door zijn sponsor ontslagen en onteerd won de 24-jarige Vlaming zijn eerste klassieker. Niet favoriet De Wolf was niet dc favoriet in deze 74c Ronde van Lombardije. Dat was de Ita liaan Gibi Baronchelli. De verliezer van het wereldkampioenschap won vorige week de laatste Italiaanse etap pekoers, de Ruta d'Oro. Bovendien was het miezerige, koude weer rond het Comomeer in zijn voordeel. Baron- ctiein kreeg onderweg echter maagklachten en stapte voor de finale af. Voordien was er alleen een lange solo van de Fransman Duclos-Lassalle geweest. Voor het overige was er wei nig strijdlust. Dat bleek ook wel uit het aantal 'uitrijders'; zeventien. Veertig kilometer voor het einde ont snapte het trio Fons de Wolf, Alfredo Chinetti en Ludo Peeters. De Wolf was in de sprint de snelste Theo de Rooy en Hennie Kuiper zorgden met een vierde en vijfde plaats, op anderhalve minuut van de kopgroep, voor Nederlandse in breng aan de top van het klassement. Kuiper gaf hiermee de bevestiging, dat het seizoen voor hem niet te zwaar en te lang was al kon hij zich opnieuw niet in de strijd om de eerste plaats mengen. De Rooy's vierde plaats was een knap pe bekroning van zijn eerste seizoen bij de profs, waarin hij het in een Belgische formatie lang niet slecht deed. Hij won drie wedstrijden na een lange periode van aanpassing De 23-jarige Drent on derstreepte in Lombardije eens te meer een belofte voor het volgende seizoen te zijn. De uitslag van de Ronde van Lombardije Is 1 Fons de Wolf (Bel) 255 km In 7 uur, 8 min (gem 35747 km/u). 2 Alfredo Chinetti (Ital z.t., 3 Ludo Peeters (Bel) z.t., 4 Theo de Rooy (Nedop I min. 25 sec 5 Hennie Kuiper Nedi z t.; 6 RobertoCeruU (Italz.t7 Jean-Luc van den Broeke (Bel) op 2 min 32 sec. 8 Siivano Conllnl Hlai z.t.; 9 Wladimiro Panizza dia) z.t.. 10 Mario Beccia dtai op 3 min 20 sec: 11 Graham Jones iGbr iop7min58see. 12 Fran cesco Masi <Itai z.t13 Ferdi van den Haute (Bell op 9 min 57 sec. 14 Corrado Donadio (Itaiz.t15 JacquesBisslsiFraiz t.. 16 Pascal Simon (Frai op 10 min 15 sec; 17 Ivan Lamote (Bel) op 17 min. Gody Schmutz Gody Schmutz is zondag twee keer het snelst door Lausanne gefietst. Dc Zwit ser won zowel de rit met gezamenlijke start als de tijdrit, die ook over 5150 meter ging. Beide keren moest een hoogteverschil van ruim 260 meter 'ge nomen' worden. Joop Zoetemelk, die in de tijdrit ne gende werd, eindigde in het klasse ment als twaalfde. De uitslagen zijn: grocpsstart: 1 Schmutz (Zwi) 11 minuten en 25 seconden; 2 Fernan dez (Spa) 11.26: 3 Mutter (Zwi) 11 33.4 Beccia rltai 11.33; 5 Fuchs (Zwi) 11 36.6 Gisiger(Zwil 11.38, 7 Duclos-LasalleiFra) 11.41; 8 Panizza (Ital 11 41, 9 Nllsson (Zwe) 11.43, 10 Martin (Fra) 11 46 T(jdrlt: 1 Schmutz 11.46. 2 Mutter 1155; 3 Duclos-Lasalle 12-17. 4 Panizza 12.19: 5 Sut ter (Zwi) 12-22; 6 Fuchs 12--23.7 Gisiger 12-27. 8 Nllsson 12.29. 9 Zoetemelk (Nedi 12.30; 10 Beccia 12.31. Klassement" 1 Schmutz 23 112 Mutter 23.28; 3 Duclos-Lasalle 23.50.4 Fuchs 23 59.5 Paniz za 23 00.6 Beccia 24 047 Gisiger 24 05.8 Nils- son 24.12: 9 Sutter 24 14. 10 Denuerre (Zwii 24.20.11 Fernandez24.28.12 Zoetemelk 24.28. Grubba met voortreffelijk spel Vriese koop naar de zege in de mixed door de Hongaren Bela Frank en Edit Urban (20. derde op de Hongaarse ranglijst en een schitterend talent) kansloos te la ten Vivian Blanckaert De Zeeuwse Vivian Blanckaert bracht het in het damesdubbel tot de achtste finale. In de eerste ronde zegevierde ze gemakkelijk over de Zwitserse Fran- ziska Weibel. De setstanden waren: 21- 12. 21-16 en 21-11. Daarna struikelde de speelster van SL- Aloysïus echter in eenb langdurig ge vecht over de Belgische Barbara Lip pens. Na twee verloren sets (17-21, 15- 21) dwong ze via twee knappe overwin ningen (21-14 en 21-8) een vijfde set af. Die eindigde echter in een 16-21 neder laag. In het gemengd dubbel haalde ze eveneens de tweede ronde. Met Ron van Spanje klopte ze de Israëlische combinatie Polak/Herschkovic, maar de Hongaarse dubbel Kristoa Balogh was te sterk voor hen. De herenstrijd werd gekenmerkt door Tsjechische overheersing. Na de triomf in de landenwedstrijd werd de eind strijd in het enkelspel een volledig Tsje chische aangelegenheid. Josef Dvora- cek, tweede tijdens de jongste EK in Bern, en Milan Orlowski. oud-Europees kampioen, speelden niet in op de ver langens van de 1.400 toeschouwers en verontachtzaamden het show-element Na een meer spannende, dan fraaie strijd won Dvoracek in vijf games: 12- 21. 21-17. 20-22. 21-8, 21-19 BRUSSEL (ANP) - Het is Anderlecht uitstekend gegaan op de negende coro- petitiedag. Zonder zelf echt goed te spelen werd Winterslag met 2-0 versla gen. De drie grootste concurrenten le verden echter punten in. Standard en Bcveren speelden tegen elkaar gelijk in Luik en RWD Molenbeek verloor van Club Brugge met 1-3. Anderlecht had moeite met de stugge verdediging van Winterslag. dat de schade tot twee doelpunten wist te be perken. Voor rust scoorde Nielsen van de strafschopstip, Brylle maakte hal verwege de tweede periode het tweede doelpunt. De topper van het weekende vond voor 25.000 toeschouwers plaats in Luik. Standard dat Renquin miste zette Be- veren (zonder Van Moer. Albert en Baecke), van meet af aan onder druk. maar strandde op doelman Pafaff. Na rust had Standard echter succes door Wellens, die voorbereidend werk van Tahamata koppend afrondde. Jans- sens herstelde het evenwicht slechts vijf minuten later. RWD Molenbeek trof Club Brugge voor het eerst onder de nieuwe trainer Gil bert Gress De Bruggenaren speelden weer volledig gemotiveerd en pakten RWDM onmiddellijk fel aan. Dat leidde tot de openingstreffer van Ceulemans en fanatieker verweer van Molenbeek. Zo fel dat Dardenne wegens het trap pen van Laekens uit het veld werd ge stuurd. Tegen tien Brusselaars ver grootte Ceulemans na rust de score tot 2-0. Bonsink profiteerde van een Brugs foutje, maar een lichte tempoverhoging van Brugge was voldoende om de mar ge weer op twee treffers te brengen. Meeuws doelpuntte. De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde in de hoogste klas van de Belgi sche voetbalcompetitie werden gespeeld zijn: Anderlecht - Winterslag 2-0. Standard Luik - Beveren 1-1. Lokeren - Kortnjk 5-1. Water schei - Lierse SK 3-4, Waregem - Cerkel Brug ge 3-2, A.A Gent - Berchem 3-0. Beringen Beerschot 1-0. Club Brugge - RWD Molen beek 3-1. Antwerp - Club Luik 2-0. De stand na negen ronden is: 1 Anderlecht 15 pnt, 2 Beveren en Standard Luik 13 pnt, 4 RWD Molenbeek 12 pnt. 5 Lokeren en Lierse SK 11 pnt, 7 Club Brugge 10 pnt, 8 Kortrijk. Waterschei, Berchem en Waregem 9 pnt. 12 Winterslag en Antwerp 8 pnt, 14 Cerkel Brug ge 7 pnt, 15 Beringen en A .A. Gent 6 pnt. 17 Beerschot 5 pnt. 18 Club Luik 1 punt. Engeland De voorsprong van Ipswich Town op de achtervolgers in de Engelse eerste divisie slinkt met de week. Opnieuw kwam de club van Frans Thijssen en Arnold Mühren niet verder dan een ge lijkspel, ditmaal op eigen veld tegen Manchester United, dat overigens pas een competitienederlaag heeft gele den. Aston Villa, dat thuis met 3-0 van Tottenham Hotspur won. kwam nu in punten naast Ipswich Town te staan, maar heeft een wedstrijd meer ge speeld. Liverpool speelde in de derby tegen Everton 2-2 en bleef op een punt van Ipswich Town als derde geklas seerd staan. Onderaan kon Manchester City op nieuw niet de eerste winst boeken. De club liet Birmingham City meteen klei ne overwinning (1-0) vertrekken. Man chester City werd nu naar de laatste plaats gedrukt omdat Crystal Palace zijn tweede overwinning wist te boeken, ten koste van het eveneens laag geklas seerde Leicester City (2-1). Het als enige nog ongeslagen Ipswich Town nam halverwege de tweede helft tegen Manchester United de leiding door een treffer van Paul Mariner Twaalf minuten later zorgde Sammy Mcllroy voor de gelijkmaker uit een strafschop. De uitslagen van de zaterdag gespeelde wed strijden in de Engesle eerste divisie zijn. Arsenal - Sunderland 2-2. Aston Villa - Tot tenham Hotspur 3-0. Coventry City - Norwich City 0-1. Chrystal Palace - Leicester City 2-1. Everton - Liverpool 2-2. Ipswich Town - Man chester United 1-1. Manchester City - Bir mingham City 0-1. Middlesbrough - Sou thampton 1-1. Nottingham Forest - West Bromwich Albion 2-1, Stoke City - Brighton 0-0. Wolverhampton Wanderers - Leeds Uni ted 2-1. De stand aan de kop en de staart in de eerste divisie is na de wedstrijden van zaterdag Ips wich Town 11-18. Aston Villa 12-18. Liverpool 12-17. Everton 12-16. Nott. Forest 12-15. W. Bromwich A. 12-15. Leicester City 11-7, Crystal Palace 11-4. Man chester City 12-4. Schotland De uitslagen van de zaterdag ln Schotland gespeelde eredivisiewedstrijden zijn Aber deen - St. Mirren 3-2. Hearts - Patrick 0-1, Kilmarnock - DundeeUnlted 0-1. Morton - Celtic 2-3. Rangers - Airdrieonians 0-0. De stand aan de kop is nu Aberdeen 10-17, Rangers 10-16. Celtic 10-16. Spanje Osasuna, een van de nieuwelingen in de hoogste afdeling van de Spaanse voet balcompetitie. heeft zondag voor een verrassing gezorgd. Osasuna won de thuiswedstrijd tegen leider Zaragoza met 1-0. De uitslagen zijn: Bet is - Hercules 2-0. Real Sociedad - Barcelo na 2-0, Osasuna - Zaragozza 1-0. Guon - Valla- dolid 4-0. Espanol - Ealmeria 1-0. Murcia - Athletic Bilbao 5-4. AUetico Madrid - SevlUa 2-0. Valencia - Real Madrid 2-1. Las Palmas - Salamanca 1-1. Stand na zeven wedstrijden 1 Ateletico Ma drid 12,2 Valencia 11,3 Zaragoza 10,4 Gijon en Osasuna 9.6 Real Madrid. Real Sociedad, Espanol en Sevilla 8, 10 Betis en Hercules 7. 12 Barcelona en Murcia 6.14 Athletic Bilbao 5.15 ValJodolid 4.16 Almena en Las Palmas 3. 18 Salamanca 2. Italië AS Roma heeft zijn toppositie in de eerste divisie van de Italiaanse compe titie verspeeld door een nederlaag met 0-4 in Napels tegen Napoli. Interen Fio- rentina, die tegen elkaar gelijk speel den (0-0) en Catanzaro dat een punt weghaalde uit Brescia hebben na vijf wedstrijden, net als Roma, zeven pun ten. De uitslagen van zondag zijn Ascoll - Juven- tus 0-0, Bologna - Plstoiese 2-0. Brescia - Ca tanzaro 1-1, Como - Udinese 2-0. Fiorenuna - Intemazionale 0-0. Napoli - AS Roma 4-0, Pe rugia - Avellina 0-0. Torino - Caglian 1-2. De kop van de ranglijst bestaat uit l Intema zionale 5-7, (5)2). 2 Catanzaro 5-7 (6-3). 3 Fio- rentina 5-7 (5-3). 4 AS Roma 5-7 (5-4),5 Napoli 5-5 (8-7). 6 Juventus 5-5 (4-3). OOSTBURG - De bridgeclub 'Oost- burg' speelde wedstrijden in 'Du Com merce'. De uitslagen zijn als volgt: groep A. 1 Remïjn- Ramondt 61 "T ,m2mArkenbou lafgerond). 2 Arkenbout-Ouweneel 60; 3 Neve-Spieren- burg 58:4 de dames Risseeuw-Risseeuw 55.5 Barendregt-Huisman 54; 6 mevrouw Brevet- Van Veen 51; 7 mevrouw Drenth-Van Hee 49. 8 echtpaar De Vuyst, 9 Salomons-Vlsser 43, 10 mevrouw Rosseel-Van der Plas 42: 11 de dames Belderol-Dleleman 40. 12 mevrouw Christiaansen-Wagenaar 38 Groep B: 1 echtpaar Buysrogge 61, 2 de da mes Barendregt-De Vries 57. 3 mevrouw Van Dronkelaar-Langendljk, 4 mevrouw Pieters- Schijve 56; 5 De Bruyn-Van Dronkelaar 51. 6 de dames Ramondt-Visser 51: 7 de dames Faas-Visser 47; 8 de dames Langendtjk-Le- grand 47.9 De Drcu-Legrand 46.10 mevrouw Gruson-Dries 43. 11/12 de dames Scott-Ris- seeuw42. BOEDAPEST - Spartak Kien tSov> heeft zich geplaatst voor de achtste fi nales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen dames. In Boedapest won Sparlak met 14-11 van Vasas Boedapest <Hom. Spartak had Vasas in Kiev al met 19-14 versla gen. MIDDELBURG - De Middelburgse Po litie Sport- en Ontspanningsvereni ging houdt vrijdag de jaarlijkse MPSO-volleybaltoernooi in de sport hal 'De Voorborch' aan de Breeweg te Middelburg. Er zullen 12 herenteams strijden om de MPSO-wisselbeker. Vorig jaar werd de ze gewonnen door het team van OCMA. Bij de dames zullen er 6 teams spelen om de MPSO-wisselbeker. Het is de eer ste keer dat er om de wisselbeker ge streden zal worden. Na afloop van de wedstrijden zal de commissaris dr D. van Ooijen. van de gemeentepolitie te Middelburg, de wisselbekers en de ove rige prijzen uitreiken in de kantine van de sporthal. Hvidovre Hvldovre, de Deense bekerhouder, woensdag in Kopenhagen tegenstan der van Feyenoord in de erete wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars. heeft zondag een zware neder laag geleden in de Deense competitie. Hvidovre verooor deuitwedstrijd tegen Velje met 7-3. Dynamo Dresden De tegenstander van FC Twente in Eu ropa Cup 3. Dynamo Dresen. won zater dag in de Oostduitse competitie met 2-1 van LOK Leipzig. Dresen kwam al in de derde minuut op achterstand door een doelpunt van Kinne. Onder de toejuichingen van 23.000 toe schouwers begon Dynamo hierna aan een stormachtig offensief, dat door dc gehaastheid van de acties pas op slag van rust de gelijkmaker opleverde. Schmuck was de maker Het winnende doelpunt viel pas zes minuten voor tijd en werd gemaakt door Trautmann. Dresden speelde voor het eerst sinds lange tijd weer met Weber en Döschner. Beiden waren lange tijd geblesseerd. KEULEN (ANP) - Rinus Michels heeft zijn debuut in de Bundesliga gevierd met een overwinning. 1 FC Köln versloeg Karslruher SC met 4-0. Dat betekende de eerste overwinning van Kóln op eigen veld dit seizoen. Voor Michels was dit een prestatie om tevreden over te zijn. Dat was hij ook wel, maar hij had ook nog wel wat aan te merken op zijn nieuwe ploeg. „Met zo'n overwinning moet je wel blij zijn", zei hij. „De overwinning van ons was ook dik verdiend, maar ik zag toch nog veel fouten in mijn ploeg. Neem echter van mij aan, dat ik ze eruit zal halen". De drie tegenstanders van Nederlandse clubs ln de Europese bekertoernooien van aanstaande woensdag wonnen alle maal. Bayern Munchen behaalde tegen VFL Bochum de zeventiende achter eenvolgende thuisoverwinning: Vijftienduizend toeschouwers (vrou wen en kinderen mochten gratis bin nen) zagen de drie Beierse doelpunten binnen het eerste halfuur Rummenig- ge was weer ouderwets op dreef. Hij scoorde in de derde en 22e minuut. Dumberger zorgde voor 3-0 in de 30e minuut. Zeven minuten voor tijd mocht Knüwe er 3-1 van maken Trainer Paul Csernai verklaarde na afloop; „Het eer ste half uur hebben we tactisch zeer sterk gespeeld en de overwinning be vochten We troffen het dat Bochum een defensief Ingestelde tegenstander was. Zo konden we uitstekend oefenen voor de wedstrijd tegen Ajax". Door de overwinning op Bochum be hield Bayern Munchen de leiding in de Bundesliga. Achtervolger bleef Ham burger SV. woensdag tegenstander van PSV. HSV behaalde een knappe over winning bij bekerwinnaar Fortuna Dusseidorf' 2-3 In de elfde minuut kop te Hrubesch HSV aan de leiding. Het werd 1-1 door Wirtz Hartwig zorgde voor 1 -2. Hierna had HSV het benauwd Fortuna drong aan en Weikl schoot te gen de paal. Milewski maakte er echter voor de pauze 1-3 van. Na rust liet HSV Fortuna komen, al kreeg de ploeg het toch vaak benauwd na 2-3 in de 49e mi nuut door Wenzel. Wenzel miste hierna nog voor open doel. HSV's doelman Koitka werd m de slotfase de uitblinker van dit duel. Tscha uitblinker Eintracht Frankfurt, de tegenstander van FC Utrecht, stond bij rust met 0-1 achter tegen Kaisserslautern door een doelpunt van Geye in de derde minuut. Binnen tien minuten na rust stond het 3-1 door Pezzcy (46). Lottermann (52) en Tscha (55). Kaiserslautcrn werd ge woon onder de voet gelopen cn kon pas in de slotfase via N'eues wat terug doen: 3-2. Uitblinker bij Frankfurt was opnieuw de Koreaan Tscha. Hij bereid de het tweede doelpunt voor en scoor de zelf het derde. In dc 67e minuut liet hij zich onder stormachtig applaus vervangen. Hij was licht geblesseerd, maar het ziet er naar uit dat hij tegen Utrecht wel van de partij zal zijn. De uitslagen van de zaterdag In de Bundesli ga gespeelde wedstrijden zijn Bayern Mun- chen-VFL Bochum 3-1. Borussia Mon- chengladbach-lFC Nurnberg 1-4. Eintracht Frankfurt-1 FC Kaiserslautern 3-2. Borussia Dortmund-Munchen 1860 4-1. 1FC Köln- Karlsruher SC 4-0. Bayer Urdingen-MSV Duisburg 4-1Arminia Blelefeld-Bayer Lever- kusen 1-1Schalke 04-VFB Stuttgart 3-2. For tuna Dusseldorf-Hamburger SV 2-3. Na de Uende speeldag ziet de stand in de Westdultse Bundesliga er als volgt uit 1. Bayern Munchen 10-18.2 Hamburger SV 10- 16. 3. 1FC Kaiserslautern 10-14. 4 Eintracht Frankfurt 10-14.5 Borussia Dortmund 10-12. 15.1860 München 10-6.16 Schalke 04 10-6.17 Bayer Urdlngen 10-5. 18. Arminia Bielefeld 10-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 13