Oostbloklanden grijpen macht in de turnbond Deelnemers Jeugdtoer zijn erg strijdlustig 3 favoriet voor C-titel Mike Thoma in Belforttennistoernooi Sluis Pers was niet welkom GYMNASTIEKVERBOND: 'PURE ZWENDEL' Sterk veld wielermiddag Oud-Vossemeer PZC/sport EEN ZEEUWSE WINNAAR OPENINGSCRITERIUM rotterdam OP DREEF IN C-CATEG0RIE WESTDUITSER 00K GOED VRIJDAG 18 JULI 1980 iVan ome verslaggever Joop van den Berg) MOSKOU - „Pure zwendel". Zo kwalificeerde John Tielrooy, de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond, donderdagmiddag de schandelijke machtsgreep van de Oost bloklanden in het bestuur van de FIG, de internationale gymnastiekfederatie. De Russische voorzitter Yuri Titov van de FIG bleek tal van kleine turnnaties, die anders nooit op de congres sen van deze federatie verschijnen, maar die de Oostbloklanden welgezind zijn, te hebben opge trommeld voor de vergadering die donderdagmiddag in Moskou eindigde. Het gevolg was onder meer, dat de Amerikaan Frank Bare en de Japanner Kondo, belden nota bene vice-voorzit- ter en onder normale omstandigheden „zekere" kandidaten, kansloos werden weggestemd Uit tactische overwegin gen trok de Fransman Burette zich na de eerste stemming teleurgesteld te rug: hij wilde voorkomen dat de stem men voor „Westerse" kandidaten ver snipperd werden. Belangrijkste gevolg: de Oostbloklan den en hun vazallen hebben nu een vol strekte meerderheid in het FIG-be- stuur. Tielrooy: „Iedereen was vreselijk geëmotioneerd. De communistische landen domineren op een belachelijke manier en wat er voor de rest in zit. zal geen tegengas geven". Tot zijn verbijstering moest John Tiel rooy constateren dat de vertegenwoor diger van Israel niet aanwezig was De Israëlische afgevaardigde (en trouwens ook die van Zuid-Afrika) zou tegen de afspraken in geen inreisvisum hebben gekregen. De voor een internationale sportofficial OUD-VOSSEMEER - Zaterdag wordt voor de 32 keer de wieler middag van Oud-Vossemeer ge houden. „We rijden dit jaar op nieuw met liefhebbers, junioren en amateurs", vertelt secretaris Wim Timmermans. „Vanwege de goede naam. die het comité van Oud-Vossemecr de afgelopen 30 jaar heeft opgebouwd, heeft het ons in het geheel geen moeite ge kost, om in alle drie de categorieën een uiterst sterk veld bij elkaar te krijgen, waardoor de gebruikelij ke strijd ook dit jaar weer gega randeerd is." Bij de amateurs, die om kwart over drie aantreden voor hun koers, ko men een aantal jonge amateurs naar Oud-Vossemeer, die dit jaar al een of meerdere klassiekers hebben gewonnen. Peter Damen (tweede bij de Nederlandse kampioen schappen). Frank Moons, René Koppert de revelatie uit de Jongste Olympia's Toer) en Henk Havik ontmoeten echter een aantal gere nommeerde kleppers, die zich niet zo maar bij een nederlaag zullen neerleggen. Ad Prinsen, Frits Schür, Derek Hunt. Bas van Lamoen. Toon van de Steen. Wim de Waal, Mario van Vlimmeren (weer voortreffelijk in vorm, gezien zijn recente overwin ningen in Koudekerke en Hein- kenszand), Thijs Fase, Tonny Huy- zen, Peer Maas en Chris Hollemans (al goed voor een eindeloze reeks tweede en derde plaatsen in het lo pende seizoen, maar nog zonder de begeerde zege) zyn zo maar een aantal opponenten, die hun hagje zo duur mogelijk zullen verkopen op het zeer selectieve parkoers in Oud-Vossemeer. Naast Thys Fase zullen ook Martin van de Jagt en Dirk Uyl trachten de eilandelijke eer hoog te houden. Bovendien heeft zich bij secretaris Wim Timmermans nog een drietal Zweden aangemeld en twee Engel-' sen, Steve Fleetwood en Phil Tho mas, samen al goed voor 12 zeges in, 1980. In totaal kunnen 80 renners hun rugnummers opspelden bij de amateurs Ook bij de junioren een sterk veld. Nap Hage uit Sint-Maartensdijk rijdt m Oud-Vossemeer zo onge veer een thuiswedstrijd, een extra stimulans voor de Zeeuwse junio renkampioen om er stevig tegen aan te gaan. Mannen als Leon Kersten. Nico van de Klundert, Jack van de Poel, Peter Hoondert, Adrie de Maesschalck. Martin Stroosnijder en Karei van Goe- them zullen echter wel degelijk hun woordje mee willen spreken. Voordat om half twee de Junioren starten, bijten de liefhebbers om twaalf uur de spits af. De roodwitte trein van de wielervereniging Roo sendaal met Siep van Dongen. Pe ter Legierse. Cees Vermunt. Wim Wielhouwer en Theo van de Brande mag de strijd aanbinden met sterke binken als Willy de Feber. Ko Tol- hoek, Sjaak de Kok en nationaal kampioen Hans van de Oever. Al met al eeft de organisatie weer een knap veld aan het vertrek we ten te krijgen. Vele toeschouwers zullen zaterdagmiddag zeker rich ting Oud-Vossemeer trekken. Lo gisch gevolg wordt dan een fikse schenking van het comité aan het PLAATSELIJKE Groene Kruis. In de afgelopen jaren werd reeds 29 000,- afgedragen. Vrijwel de complete inventaris van het wijk- gebouw werd hiervoor aange schaft. Zo lijkt de cirkel rond: een goed rennersveld, enorm veel pre mies van de plaatselijke en regio nale middenstand, veel publiek en het Groene Kruis flink gesteund. nog vrij jeugdige Titov (43). die ooit zelf een topturner was, ontkende dit glas hard en ook het Internationaal Olym pisch Comité liet weten niet op de hoog te te zijn van een Russische weigering om een visum aan de Israëlische verte genwoordiger te geven De Westduitse afgevaardigde Zacharias stelde echter met klem dat zijn bond door Israël offi cieel op de hoogte was gesteld van deze schending. Tielrooy: „Bovendien kon het Westerse blok minder gewicht in de schaal leg gen bij de stemmingen, omdat zes boy- cotlanden, waaronder Canada en Ja pan. niet aanwezig waren. Het grootste schandaal was echter, dat tal van vol strekt onbetekenende turnnaties. zoals Afghanistan, Maleisië en Saoedi-Ara- bië waren opgetrommeld. „In de statuten van de FIG staat, dat een land inderdaad turners en turnsters moet hebben om aangesloten te zijn Maar er waren landen bij met in totaal om en nabij 500 turners en 600 turn sters. Juist die landen waren opgetrom meld. En het is toch te zot dat een natie met nauwelijks 1000 turners en turn sters evenveel stemrecht heeft als lan den, die bonden met honderdduizen den leden hebben". Manipuleren Kortom: er was duidelijk sprake van een zorgvuldig voorbereid plan om de verkiezingen te manipuleren. Tielrooy gaf daar nog een aardig voorbeeld van: „Een agenda loopt altijd uit en je weet nooit precies wanneer je aan de verkie zingen toekomt. Maar Titov hamerde op een gegeven moment de discussies gewoon af en zei dat er een procedure fout was gemaakt en dat nu de verkie zingen gehouden moesten worden. „Prompt kwamen er dan ettelijke ver tegenwoordigers van landen binnen, af gevaardigden. die ik nog nooit op een voorgaand congres had gezien. Nog nooit was er dan ook bij de verkiezingen zo'n massale opkomst Normaal zijn er een stuk of 40 landen, maar nu waren er 53. Dat is een record. Maar een paar minuten na de stemmingen verdwenen die voor mij onbekende mannetjes weer" De Westerse landen laten het er dan ook niet bij zitten: ze gaan hemel en aarde bewegen om de rechtsgeldigheid van het congres in Moskou (en dus van de besluiten) aan te vechten. Tielrooy: „Ten eerste heeft Titov zo ongeveer op zijn eentje besloten dat het congres in Moskou zou worden gehouden. De ple naire vergadering heeft dat nooit be slist. Ten tweede is het een schending dat Israël en Zuid-Afrika niet zijn toe gelaten en dus niet konden stemmen. En ten derde konden zes vertegen woordigers van boycotlanden niet ko men omdat zij hun eigen bond zouden duperen door financiële sancties van hun regeringen". Overigens is dit besluit om de rechts geldigheid van het congres in Moskou aan te vechten niet in een vlaag van woede en verbijstering ter plekke geno men Tielrooy. „Al tijdens bijeenkom sten van de Westeuropese bonden in Frankfurt en Lyon is dat besloten, om dat niet democratisch was besloten m de Russische hoofdstad te vergaderen. Waanzinnig Toch heeft de vernietigend verslagen oppositie (de Westeuropese landen. Ja pan. Amerika en Canada, om de be langrijkste te noemen) geen sterke wa pens in handen. Weliswaar werd ge dreigd deze zaak voor het Internatio nale Gerechtshof in Denaag te bren gen. maar John Tielrooy was realist ge noeg om te stellen: „Dat Internationale Gerechtshof heeft ongetwijfeld zoveel tijd nodig om tot een beslissing te ko men, dat we over vier jaar alweer aan de volgende verkiezingen van een voorzitter en andere belangrijke kan didaten toe zijn". Wel hebben de Westerse landen een sterk financieel wapen. Grotendeels drijft de geldverslindende FIG name lijk op inkomsten uit die Westerse lan den ..We staan 3 procent van de recet tes en zelfs 15 procent van de tv-rechten af aan de FIG en dat tikt aardig aan. want vooral In Amerika. Engeland. West-Duitsland en ook Nederland bij voorbeeld komt er op die manier een 12 stroom geld binnen. Zo worden bijvoor beeld in oktober de Europese kam pioenschappen ritmische gymnastiek in Amsterdam gehouden en dat is een evenement dat alle tv-stations willen hebben". „En uit de Oostbloklanden komt vrij wel nooit een cent binnen. Uit Amerika daarentegen - waar het tumen sinds de Spelen van Montreal immens populair is - zoveel te meer. Maar het bestuur van de FIG en de talrijke commissies hebben enorm veel geld nodig, omdat ze over de hele wereld alle wedstrijden bezoeken". Tielrooy: „Een waanzinnige situatie. Wij leveren de harde valuta en de Oost bloklanden geven het uit". Maar statu tair is het de landen verboden de geld kraan van recettes en tv-rechten naar de FIG dicht te draaien. Doen de lan den dat wel, dan maken ze een goede kans geroyeerd te worden. En dat zou dan weer betekenen dat er een enorme afsplitsing zou komen. Maar ook opdat punt is John Tielrooy een realist: „Ik zie weinig in een afzonderlijke federa tie. Het Internationaal Olympisch Co mité erkent immers alleen de FIG, en dat zou betekenen dat een nieuwe fede ratie niet aan dc Olympische Spelen zou deelnemen". Vooral de woedende Amerikaanse ka- nidaat-voorzitter Frank Bare voelde na zijn nederlaag van donderdag veel voor een nieuwe federatie. Maar onvermijde lijk moet hij van dat plan afzien, omdat de volgende Olympische Spelen Juist in zijn land worden gehouden en Amerika natuurlijk met zijn turners en turnsters zal willen deelnemen aan de Olympiade in Los Angeles over vier jaar De Westeuropese landen zouden nog het meest voor een afsplitsing moeten zijn. omdat zij toch steeds minder kans maken zich te kwalificeren voor de Spe len. Tielrooy: ..Maar ook onder die lan den is verdeeldheid". Wat zijn de gevolgen van de machts greep van de Oostbloklanden? Tiel rooy: „Om een belangrijk voorbeeld te noemen: er komt een speciale medi sche commissie, die gaat onderzoeken welke schadelijke gevolgen de enorme trainingsarbeid van turners en vooral jeugdige turnsters op het lichaam heeft. De wedstrijden laten alleen het glorieuze resultaat van die training zien, maar acht uur trainen per dag le vert vaak een niet al te verheffend ge zicht op". „De Oostbloklanden hebben een vol strekt andere denkwijze en leefwijze dan de Westerse naties en dat zal zijn weerslag hebben op zo'n medische on derzoekscommissie. waarbij artsen, psychologen en pedagogen betrokken worden. Als de Russen en hun mede standers dat doen, zal er ongetwijfeld een ander resultaat, andere conclusies uit de bus komen dan wanneer er ook vertegenwoordigers van de Westerse landen bij zijn". In het bestuur werden nu gekozen: voorzitter Titov (die deze functie al vier jaar bekleedt), een Rus dus. de Joego slaaf Radovanovic. de Roemeen Vieru. de Bulgaar Hactjev. de Zwitser Bangert en de Engelsman Edmonds. Tielrooy: „Vooral Edmonds heeft altijd keurig aan het lijntje van de Oostbloklanden gelopen". Verder kwamen nog in het bestuur de Pool Balcerzak, Al Obajdy uit Iran, Fi scher uit Brazilië, Zalce uit Mexico en Fernandez uit Spanje. Net als de Ameri kaan Bare maakte de Canadees Broug ham. overigens niet aanwezig, geen schijn van kans. Het wachten is nu op het volgende congres, in 1981 in Mexico Ongetwijfeld zal daar weer de nodige stampij worden gemaakt. Russische agenten vormen een 'ijzeren ring' rond het Lenin-stadion, waar gisteren de repetitie werd gehouden voordi openingsceremonie. MOSKOU (REUTER, AFP) - Honderden agenten heb ben een groot aantal westerse journalisten er van weer houden de repetities voor de openingsplechtigheid voor de Olympische Spelen bij te wonen. De agenten vormden donderdag een ijzeren ring rond hel Lenin- stadion, waar persvertegenwoordigers zich op de hoog te wilden stellen van de faciliteiten die zij er zaterdag kunnen verwachten. Hetorganisatiecomité had ruim te voren laten weten dat het Lenin-stadion tijdens de repetities voor nieuwsgaar- ders gesloten zou zijn. Boze televisieverslaggevers drongen aan op toegang; de ordebewaarders waren evenwel onvermurwbaar. Een ie- levisiemaatschappij heeft gedreigd de opening niet uit te zenden. Volgens een woordvoerder van de EBU (Euro pese omroepunie) is met de organisatie overeengeko men dat de omroepen een opname van de repetitie zui len ontvangen. HULST - Johrihy van Cadsnd was de enige Zeeuwse deelnemer, die een overwinning wist te behalen op de ope ningsdag van de Zeeuws-Vlaamse jeugdtoer, een vakantiekamp voor jeugdlicentiehouders van de KNWU, dat georganiseerd wordt door dc jeugdafdeling van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen. Het eerste gedeelte van dit grootscheepse toer nooi was een criterium in de buurt van het Gemeenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst en in die eerste wedstrij den bleken de in totaal 299 declnemer- tjes over een bewonderenswaardige vechtlust te beschikken. De organiserende vereniging kan gun stig terugblikken op deze eerste wed strijddag, waarbij het wel bijzonder jammer was dat de EHBO verschillen de malen op moest treden voor enkele lichte valpartijen. Gelukkig zonder erg, waardoor alle deelnemertjes vaandag (vrijdag) opnieuw aan de start kunnen ADVERTENTIEi waar dieren thuis en dierenvnenden uit zijn diergaarde blijdorp tel. 654333 1,2,3 doen! 'n dagje rotterdam parkhaven tel. 363436 neem gezellig de trein; koop bi) NS de voordelige dagtochten nrs 5/20/32 SPI DO rotterdam zien, betekent RONDVAREN afvaart ponton willemsplein tel. 135400 Kodak Mike Thoma, vollerend aan het net. SLUIS - De Westduitse spelers en speelsters die deelnemen aan het Bel- forttoernooi in Sluis, zijn uitstekend op dreef. Een opmerkelijk voorbeeld daarvan is Mike Thoma uit Aken, die donderdag als enige van de C-enkel- spelers de halve finale bereikte door in een op hoog niveau staande partij met 6-4 6-7 en 6-4 van Richard Bral uit Sint- Jansteen te winnen. Het was noodzake lijk in het C-enkel deze partij vooruit te spelen, omdat de Akenaar al verras send ver is gekomen in het B-enkel. Normaliter haalt Mike Thoma de eerste ronde in de hoogste categorie in Sluis, maar dan is het over, daarna moet hij proberen zich zo hoog mogelijk in het C-enkelspel te nestelen. Dit keer heeft hij met zijn kort verblijf in de B-groep gebroken, via een 7-5 6-3 overwinning op Brejaart is Thoma doorgedrongen tot de kwartfinale. Het is overigens nau welijks aannemelijk, dat hij een halve finaleplaats zal bereiken, want op zijn weg vindt de Westduitser de winnaar van de partij tussen zijn landgenoot en favoriet Dirk Opperbeck en Frank van Opstal uit Zevenbergen. Nog nimmer heeft Mike Thoma in het Belforttoemooi gewonnen, maar nu hij zich zo goed als zeker op de C-categorie kan concentreren, komt die eerste over winning nader. In zijn partij tegen Bral begon de Westduitser overigens niet zo denderend: hij kwam vrij snel op 3-1 achter, maar zette in even korte tijd de zaken recht <4-3 voorsprong) om daarna vnj eenvoudig de eerste set te winnen 6- 4 De Akenaar leek in twee sets naar de zege door te stomen, maar bij een 5-2 achterstand begon Richard Bral rust in zijn spel te brengen, waarna hij een tie break forceerde en die zelfs won:7-6. In de laatste set bleek Mike Thoma echter toch net iets te sterk 6-4. Sterke Carpentier Vandaag, (vrijdag) worden de andere partijen vooreen plaats ln de halve fina le gespeeld ln het C-enkel: de sterk spe lende Oostburger Serge Carpentier moet het opnemen tegen de als vierde geplaatste Antwerpenaar Ivo Stock- broeckx. Mark Sloot uit Roosendaal staat tegenover Teun van Heelsbergen uit Sluis en Peter van de Putten uit Roosendaal tegen Ronnie van Remor- tel uit Sas van Gent ln het herenenkel B bereikte naast Mi ke Thoma ook Harry Koster uit Zierik- zee (vorig jaar in de finale van het C- enkell de kwartfinale. Hij zegevierde makkelijk (6-0 en 6-1) over Wouter Bos. Serge Carpentier hield het lang uit te gen Sjcf Stevens (5-7 6-2 en 6-1), waarna Stevens het voor een kwartfinaleposi tie moet opnemen tegen Peter van Eijck, die als vierde geplaatst is. Mark Sloot (Roosendaal) tracht via Hei broek bij de laatste acht te geraken, Jackie Willemen (als tweede getipt) heeft die positie al eerder bereikt en ook de Zeeuwse favoriet Robert Jan van der Feen zou daar moeten 'aanko men'. De Belg Johan Schauteet, die via een bijzonder sterke defensie Johan van Gennip uitschakelde (6-2 6-1) wordt ongetwijfeld de tegenstander van de Zeeuwse speler. Ondanks een gering aantal aanmeldin gen voor het damesenkel B leken er ge rede kansen op een sterk schema door dat enkele Amerikaanse speelsters, op toemee in ons land. wensten mee te doen in Sluis. Woensdag werden de Amerikaantjes verwacht, maar de Slui- se organisatoren Guido en Patrick van E>aele. Hans Henry en Johan Leenhou wers wachtten ook gisteren vergeefs. „Daar sta Je als wedstrijdleider volko men machteloos tegen", verzuchtte Guido van Daele. die - omdat ook de Westduitse Andrea Wolf uit Aken niet kwam opdraven - een poule in elkaar moest zetten voor de vier overgebleven speelsters: Gabrielle Willemen uit Bre da. Marjan Pietersz, de Zeeuwse kam pioene. Jacq ueline Bral uit Sint Jan steen en Slmone Esselbmgge uit Axel. In het damesenkel C bereikte Gabrielle Willemen de halve finale reeds. Daarin moet ze het opnemen tegen Simone Es- selbrugge, die de Thoolse Gea van de Berge van de in de Roosendaalse com petitie spelende club Egidiema met tweemaal 6-3 versloeg. Gabrielle Wille men versloeg Gea's zusje Marjan van de Berge met 6-3 en 6-4 In de andere halve finale spelen Ria Bolwerk uit Schijndel, die IJzendiJkse Nel Hendrikse met 7-5, 6-7 en 6-3 versloeg, en de Westduitse Eli sabeth Schmidt tegen elkaar. De Duitse speelster, die inviel voor de als derde geplaatste maar geblesseer de Godelieve Lison uit Wilrijk, wipte Oostburgsc Clazien Baarends met 6-4 en 6-0. Vooral in de eerste set maakte het Westduitse meisje, waarvan veel verwacht wordt, nog al wat fouten. Maar ze deed zoals aangekondigd ook erg goede dingen. Niet ongewoon In het damesenkPl D zijn drie van de vier geplaatste speelsters er uit, overi gens niet ongewoon in het Belforttoer- nooi. Slechts Gaby Notele bleek zich te kunnen handhaven. Tegen Annemarie Verschelling uit Schoondijke moet ze proberen een halve finaleplaats te be reiken Zo ver kwam gisteren Lieve Col- paert al. De Brugse speelster, die lid is van de club uit Sluis, bleek met haar enorme vechtlust een te groot struiekl- blok voor de technisch betere Marie- Paul Lanchriet uit Knokke: 3-6 7-5 6-3. Een plaats bij de laatste vier veroverde ook Brugse Benedicte de Loof. die nog jong is maar technisch al erg hetgeen Astrid Duson uit Vlissingen moest er varen: 6-3 6-7 en 6-0. Voor een plaats bij de laatste vier strijden vandaag (vrij dag) verder nog Laura Bik uit Hilver sum en Monique van Opstal uit Zeven bergen. In het herenenkel D is behalve de als eerste geplaatste Fred Elliott uit Ter- neuzen Jan Willem Buijsrogge via een zege op plaatselijk favoriet Egbert Versprille bij de laatste acht gekomen (tweemaal 7-6). In de onderste helft van het schema bereikten de taaie Harry van Quekelberghe (via een zege op Aalt Cramer: 6-3 7-6) en Alle Dijkstra uit Hengelo (via winst op Axelaar Paul van Meurs: 6-4 en 6-2) de laatste acht. verschijnen Voor de toertocht, die u verenigingen (in totaal kwamen driee twintig Nederlandse wielerclubs aar,k start) moeten rijden. De eerste wedstu den werden door de strijdlust vaai renners voor hetpubliek erg aantrefo lijk. In de jongste categorie (achtjsr leverde dit voor de Zeeuwen de m overwinning op. Voor dit resultaat» kende de kleine Johnny van Cate van de wielervereniging Zeeuwc Vlaanderen. Met een peloton van man of tien in zijn wiel ging hjj vani» de spurt aan en won tamelijk eenre dig. BU de overige categorieën kwamenjz de vertegenwoordigers van de tre Zeeuwse wielerverenigingen entó John van de Ameele en Charles deCsi. wé in de buurt van de hoofdprijs. Voai de prestatie van De Caluwé bij devra tien-jarigen was een bijzondere; ree-ii vroeg in de wedstrijd was hij metfe dy de Bucnk ontsnapt. De IJzendjjb naar ging echter onderuit en De Calim viel over hem heen, maar in een lar? achtervolging wist hij zijn achtersta: van enkele honderen meters toch nog2 overbruggen om uiteindelijk nog si derde te finishen. Van de Ameele me in de spurt eveneens naar de te plaats bü de twaalfjarigen. Donderdagavond vond er een officiék ontvangst plaats op het stadhuisvu Hulst, waarbij alle deelnemertje a optocht per fiets een rondrit dw Hulst maakten. De uitslagen van de eerste dag vandeachlH Zeeuws-Vlaamse Jeugdtoer zijn als volgt Achtjarigen: 1 Johnnie van Cadsa Zeeuwsch-Vlaanderen; 2 Dennis Oostta Sparta; 3 Raymond Wlllemsen, Bergiè mers; 4 Alaln Heidendal. Eysden; 5 Christ vens. Bergklimmers 9 Serge van Bk: Zeeuwsch-Vlaanderen; 10 Jean-Pierre Fr irei en Jean-Paul van Acker Zeeuwsch-Vlaanderen Negen-jarigen. 1 Kees Scheer. Delta;2Mtó de Ruiter, Kampioen. 3 Ronnie Otto. Ana. 4 Remco de Groot. Ahoy5 Patrlc Luciiis.0 Ster; 10 Dennis de Grulter. Ewald Prowt Davld de Leeuw en Ronald Klaassenfite Middelkamp) Tien jarigen (eerste s Peter de Groot. Ahoy Frans. Peter Delta; 3 Cynthia Lutke, WWV; 4 Pearl Lis». De Kampioen; 5 Jacky Fortrei, Zeetroü Vlaanderen; 10 Rudl Rabout, Zeeunü- Vlaanderen. Tten-Jarigen: (tweede serie) 1 HennydeRM.'. Ahoy, 2 Erik Timmerman. Emraen;3Ta Cuypers, Bergklimmers; 4 Remco Wirt; Ahoy; 15 Frank Verbiest. Zeeuwsch-VluM-' ren; 8 Marcel van Klooster. Theo Jfld» kamp. Elf-Jarigen: (eerste serie) 1 Sandy WWV; 2 Leon Brabander, Ahoy. 3 MonJaJ Waal. Excelsior. 4 Wilfred van de Vrede. Ta Middelkamp; 5 Gino Janssen, Beró® mers. 8 Harold d'Hondt, Zeeuwsch-VlM# ren; 10 Antoine Thoen. Zeeuwsch-Vh»* ren. Elf-Jarigen (tweede serie) 1 Mathhle Loj« Eysden; 2 Maarten de Bakker, Delta.3Pr trick van Oorschot, De Ster; 4 Erik MenW Windmolens; 5 Peter de Meijer, Ahoy; Si- de Kunder, Theo Middelkamp; 10 0"' Groenenberg, Theo Middelkamp. Twaalf-Jarigen (eerste serie) 1 RWW® Meyse, De Ster: 2 Arthur Kroes., Thierry de Leersnijder. De Mol. 4 Koning, Barrhopoort; 5 Herman Baw Sparta. 10 Carlos Faes, Zeeuwsch-VUB* ren. Twaalf-Jarigen! tweede serie): 1 Leo3 gaag. WWV. 2 Plet van Dijk. Ahoy;3 Jcte® de Ameele, Zeeuwsch-Vlaanderen; 4 S»^- van TeiJUngen, kampioen; 5 Frank m Berg, Bollenstreek Dertien-jarigen (eerste serie)J 1 Rub ken. De Ster; 2 Ruud Wennekes. Spi» Erwln Saakman, kampioen 4 Ronnf 1 Rijswijk, Sparta. 5 Maurice Ederveen.SW; Perry Pijpelink, Zeeuwsch-Vlaanderen. Inge de Kunder, Theo Middelkamp nold van Goethem, Zeeuwsch-Vlaands® Dertien-Jarigen (tweede serie) I Rl* Bucnk. kampioen; 2 Frank Zeeuwsch-Vlaanderen. 3 Frank Herman* Ster, 4 Peter Verstegen Windmolens;'»;' Lodder. Delta. 10 Annelies de Zeeuwsch-Vlaanderen Veertien-Jarigen 1 Edwin Hendriks, molens. 2 Robert Coumans. Eysden. H les de Caluwé. Zeeuwsch-Vlaanderen. Bronder. Delta. 5 Guus Erik. De Evert Verplanke. Conno van der Patrick de Roeck i allen Zeeuwsch-v»®"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 12