Inspraakronde welzijn gemeenten Bevelanden FV Boek over historie van waterschappen WISSEL BEVELANDEN -fpzc7 Bewoners Churchillstede Goes klagen bij gemeente I l BESPAAR LESGELD Het nieuwe (goublJoppertje, gewoon gauw d'r heen gaan! met het nieuwe Gouddoppertje! WOENSDAG 18 JUNI 1980 streek PRATEN OVER ONTWERP-NOTA 'S GOES - Alle zes gemeenten op Noord en Zuid-Beveland brachten vorige week een ontwerp-welzijnsnota uit. Deze en komende maand krijgen de be volking en instellingen de gelegenheid om hun zegje te doen over de verschil lende plannen van de gemeenten. Eén en ander is geregeld in de zogenaamde 'planprocedure-verordening' (een soort tijdschema voor de samenstel ling van het welzijnsplan). De wel- zijnsnota zelf moet dienst gaan doen als de eerste stap om tot een gemeente lijk vierjarenplan op welzijnsgebied te komen. Voor de Bevelanden zullen er derhalve uiteindelijk zes vierjaren plannen verschijnen. Met de gegevens van de inspraakronde in de hand bulgen de dagelijkse bestu ren van de gemeenten zich over de ont- werp-welzijnsnota's. Daarna zal er een voorstel aan de gemeenteraad worden opgesteld en voorgelegd. Het bestuur- dersoverleg, dat in de loop van 1979 ge vormd is om de samenwerkingsover eenkomst van de zes Bevelandse ge meenten op het gebievan het welzijns beleid te begeleiden, houdt vast aan een strak schema. Zo is gebleken dat de inspraakronde van juni en juli voor ve len op een ongelegen tijdstip (vlak voor de zomervakanties) valt. Het bestuurdersoverleg stelt daar be grip voor te hebben, maar desalniette min wordt vastgehouden aan de uitge zette inspraakronde. Uitstel levert - al thans volgens het bestuurdersoverleg - een ontoelaatbare vertraging op van ongeveer drie maanden. In de verschil lende gemeenten vinden hoorzittingen Westsingel 18-20 4461 DL Goes tel. 01100-16808 Rijopleiding sinds 1947 plaats. Voor regionale en provinciale organisaties zal op maandag 23 juni in Goes een aparte bijeenkomst worden belegd (aanvang 19.30 uur in het wijkge- bouw 'De Pit' te Goes-zuid). De overige data en plaatsen voor de bijeenkom sten luiden als volgt: Kapelle op 2 juli in het gemeentehuls om 20.00 uur; Kort- gene op 19 juni om 20.00 uur in het dorpshuis 'De Brug' te Colijnsplaat; Wlssenkerke op 26 juni om 20.00 uur in het dorpshuis van Kamperland; Krab- bendljke op 19 juni in het cultureel cen trum om 19.30 uur; Oostdijk op 26 juni in gebouw Apeldoorn om 19.00 uur; Waarde op 26 juni in het dorpshuis om 20.30 uur; Yerseke 27 juni om 19.30 uur in de brandweerkazerne; Rilland op 1 juli om 19.30 uur in het dorpshuis; Krui- Jaarlijkse reis afdeling Kruiningen hervormde vrouwen KRUININGEN - De afdeling Kruinin gen van de hervormde vrouwengroep maakte haar jaarlijkse reis naar het land van Grimsbergen in België. De reis. onder leiding van mevrouw N. Meier-Duindam, werd in Zandhoven onderbroken voor een kop koffie. In Grimsbergen bezochten de dames de abU van de 'Norbertijen'. Daar bezich tigde het gezelschap de nationale plan tentuinen in het domein van Boekhout. In deze tuinen waren veel tropische en subtropische planten te bewonderen. In Brussel werd vervolgens het konink lijk palels bezichtigd waarna men in Antwerpen ter afsluiting van het uit stapje dineerde. Dinsdag hield de hervormde vrouwen groep de laatste vergadering van dit seizoen onder leiding van mevrouw N. Meier-Duindam. De dames hielden on der meer een quiz over het dorp Krui ningen. De hervormde vrouwengreoep houdt vakantie tot 12 augustus. Ds Ten Hove, voorheen te Terneuzen, overleden TERNEUZEN - Op 80-jarige leeftijd is ds J. ten Hove, emeritus-predikant van de gereformeerde kerk vrijgemaakt, in zijn woonplaats Mussel overleden. Ds Ten Hove stond van 1948 tot 1953 te Terneuzen. Hij vetrok in 1953 naar Mus sel en ging in 1970 met emeritaat. Ds Ten Hove was enkele jaren afgevaardig de voor zowel de particuliere als de ge nerale synode. Tevens was hij curator aan de Theologische Hogeschool te Kampen. ningen op 2 juli te 19.30 uur in het ge meentehuis; Hansweert op 3 juli om 19.30 uur in gebouw 'Kaj Munk'; Hoede- kenskerke op 3 juli te 19.30 uur in het dorpshuis; Nieuwdorp op 8 juli om 19.30 uur in het verenigingsgebouw; op 11 juli van 14.00 tot 17.00 uur en op 12 juli van 19.00 tot 21.30 uur wordt in het Borselse gemeentehuis te Heinkenszand spreek uur gehouden; Goes op 29 augustus om 19.30 uur in gebouw 'De Spinne' in de Goese Polder. Burgemeester Van der Linde van Kortgene bezocht hospitaalschip KORTGENE - Het hospitaalschip Hen ry Dunant heeft op dinsdag 17 juni lig plaats gekozen aan de aanlegsteiger bij de jachthaven van Delta Marina te Kortgene. De boot maakt een reis met aan boord 74 gehandicapten uit Gelderland. De burgemeester van Kortgene, de heer J. L. D. van der Linde, vergezeld van me vrouw Van der Linde en wethouder Van der Weele, bracht dinsdag een bezoek aan de patiënten en en bood allen een Zeeuwse bolus aan namens het ge meentebestuur. NOORD- EN ZUID-BEVELAND GOES - De geschiedenis van de voormalige waterschappen Noord-Beveland en de Brede Watering van Zuid-Beveland zal te boek worden gesteld. De algemene vergadering van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland trok daar dinsdag middag 80.000 gulden voor uit. Aanleiding voor de geschiedschrij ving vormt het feit dat de beide waterschappen op 1 januari van dit jaar zijn samengevoegd. De Goese journalist Rinus Antonisse zal het boek samenstellen. Het is de bedoeling dat de historie van de twee waterschappen op 5 november van dit jaar ver schijnt. Op die datum zal minister ir D. S. Tuijnman van verkeer en waterstaat het nieuwe kantoor van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland in Goes offi cieel openen. „De waterschappen", lichtte dijkgraaf G. J. de Jager toe, „hebben een rijke historie. Maar die moet dan wel worden bijgehouden. En dat is nu net niet ge beurd. Erg weinig van de geschiedenis van de waterschappen op Noord- en Zuid-Beveland is vastgelegd. We willen die nalatigheid nu herstellen". In het boek zal de periode 1959-1980 centraal staan. In 1959 kregen de waterschap pen Noord-Beveland en de Brede Wate ring van Zuid-Beveland als gevolg van een concentratie de vorm en omvang die ze 21 jaar hebben behouden. De ge schiedenis van vóór '59 zal in wat grovere trekken worden geschetst. Met het uitgeven van het boek streeft het waterschap, zo vertelde de heer De Ja ger, drie bedoelingen na. „We willen de geschiedenis vastleggen, we willen het waterschap onder de aandacht van het publiek brengen en we willen een stukje voorlichting bedrijven". Het bestuur van het waterschap had een wat ongebruikelijke procedure ge kozen om zijn plannen over het laten verschijnen van het boek door de leden van de algemene vergadering te laten fiatteren, april een brief gekregen waarin het vroonemen van het bestuur werd bekendgemaakt en waarin ge vraagd werd eventuele bezwaren ken baar te maken. Slechts één hoofdinge land, I. N. Lindcnberg uit Krabbendij- ke, liet weten dat hij de geschiedschrij ving een te dure zaak vond. Dinsdag vertolkte hij zijn standpunt nog eens en hij maakte tevens bezwaren tegen de gevolgde procedure. Dijkgraaf De Jager legde hem uit dat spoed geboden was om het boek bij de opening van het kantoor gereed te kun nen hebben. Hij vertelde dat het be stuur van het waterschap het niet zin vol vond om voor deze zaak een speciale algemene vergadering bijeen te roepen. Het. was aanvankelijk de bedoeling dat het boek met de geschiedenis van het' waterschap Noord-Beveland en de Bre de Watering van Zuid-Beveland niet in de handel zou verschijnen. Er zouden duizend exemplaren worden gedrukt, waarvan het waterschap er bij de ope ning van het kantoor zes- a zevenhon derd zou uitreiken. Het resterende aan tal zou in de loop van de jaren nog kun nen worden weggegeven. Op voorstel van de financiële commissie besloot het dagelijks bestuur dat restant echter in de handel te brengen. Hoofdingeland M. Dagevos uit We-* meldinge vertelde dinsdag van me ning te zijn dat een oplage van drie- a vierhonderd exemplaren wel erg wei nig is om via de boekwinkels aan de man te brengen. Hij stelde voor dan maar wat meer boeken te laten druk ken (1200 .a 1250), omdat hiermee maar een betrekkelijk geringe verhoging van de kosten mee is gemoeid. De alge mene vergadering ging daar in meer derheid mee akkoord. Sportdag lagere scholen Kamperland KAMPERLAND - Leerlingen van de la gere scholen in Kamperland namen deel aan de jaarlijkse sportdag op het sportterrein te Kamperland. De organisatie van deze sportdag was in handen van de heren B. van Belzen en F. van der Heyde, beide leerkrachten van de Prins Willem Alexanderschoool in Kamperland. Verder verleenden vijf tien ouders medewerking, 's Morgens legden de leerlingen tien proeven af, waarbij het vooral op behendigheid, snelheid en balvaardigheid aankwam. Tot sportjongen van het jaar van Noord-Beveland werd Jinne Kuiper uit Kamperland gehoren en tot sportmeis- je van het jaar Ineke Siereveld uit Co lijnsplaat. 's Middags werkten ploegen van de scholen het onderdeel touwtrek ken af. De uitslag is: 1. Kortgene 1, 2. Kamperland 2, 3. C. N. S. Wissenkerke 1. De estafette-hardloopwedstrijd werd eveneens gewonnen door Kortgene 1, met op de tweede plaats Kortgene 2 en op de derde plaats O. L. S. Colijnsplaat. Als slotstuk van deze sportdag was er een prestatieloop over drie kilometer waaraan 191 kinderen deelnamen. Mar tin Versluis uit Kamperland, die voor de afstand maar 12,40 minuten nodig had, kwam als eerste jongen binnen. El- ly van Goudswaard uit Kamperland was het eerste meisje dat binnenkwam. Er deden in totaal 210 leerlingen aan deze sportdag mee. Burgerlijke stand GOES Geboren: Jan A. J„ z.v. W. G. Traas en M. A. A. Koole; Jacco L„ z.v. W. A. Phi- lippo en L. van der Laan; Bernadette, d.v. P. J. Geene en C. M. E. J. de Winter; Leendert M. D., z.v. D. W. Hoogendoorn en L. R. Does; Rob, z.v. J. P. Verhulst en L. H. van Zetten; Franciscus W„ z.v. J. J. Clemtne en W. F. Koenraads; Dave, z.v. A. T. Koole en Y Boom; Ferdinand Chr., z.v. J. G. Bel en J. M. van Dongen; Jacob P., z.v. J. Tramper en J. L. Fliweert; Ernst-Jan, z.v. J. L. M. M. Damen en A. J. Beukenholdt; Sebastiaan, z.v. R. D. Schutte en J. Hijmering; Martine, d.v. J. A. Kort en E. C. Bolier. Ondertrouwd: K. Vriend en W. N. Kloosterman; J. Schoolmeester en C. S. Murre. Getrouwd: G. Krijnsen en E. M. Schrij- iver; E. H. Scheffer en J. J. Sinke; D. A. Zuijdwegt en C. A. de Bruine; W. A. Vogt en C. P. Leendertse; P. J. Reijners en S. A. M. Stokx; J. M. A. de Leeuw en C. J. Tazelaar. TIJDENS INFORM A TIEBIJEENK OM ST GOES - Ongeveer twintig bewoners van de Goese Churchillstede bezoch ten dinsdagavond de informatiebij eenkomst in het wijkgebouw De Spin ne om de gemeente Goes op de hoogte te brengen van hun klachten. Met de klachten over verkeersproblemen, over het gevaar van de geplande vij vers en over het gebrek aan speelruim te voor de kleinste wijkbewoners kan het Goese gemeentebestuur voorlopig aan de slag. Wethouder ing J. de Graag van de gemeente Goes was de informa tie-avond begonnen met het benadruk ken van de leefbaarheid in de nieuwe wijk en de Churchillstede. De Goese wethouder wees de aanwezi gen op het bestaan van een werkgroep bij de wijkvereniging Goese Polder, die klachten van bewoners naar de ge meente doorspeelt. Een werkwijze die volgens de wethouder snel handelen ga randeert. Dat niet iedere klacht volle dig opgelost kan worden, bleek echter onder meer na een vraag over het tekort aan schoolgebouwen in de Goese Pol der. „Een probleem waarvan de oor zaak ligt in de terughoudendheid van de overheid om met geld voor de dag te komen", stelde De Graag. Dat achterlopen van de scholenbouw bij de werkelijke behoefte heeft ook ge volgen voor wijkvereniging De Goese Polder. Voorzitter Jan Tiessens van de wijkvereniging zei dat hierdoor het wijkgebouw voor het onderwijs wordt gebruikt. „Een gevolg hiervan is dat nauwelijks activiteiten overdag gehou den kunnen worden", aldus Tiessens. Enkele bewoners betreurden de bebou wingsdichtheid van de nieuwe wijk. „De huizen staan te dicht op elkaar", vonden ze. De wethouder zag hierin echter een voordeel. „Op die manier schep je juist meer grotere ontspan ningsmogelijkheden", meende hij. Toch bleek er behoefte te bestaan aan enkele kleinere speelruimten. „Mets me de kleine kinderen kunnen in a wijk bijna nergens terecht", beweeg enkele bewoners. Klachten klonken dinsdagavond u door over de te hoge grondwatersty „Een probleem waar de gemeentel* Ü>lve menteel nog aan werkt", liet de IW1 houder weten. De zware klei sim »voe hierbij, volgens een medewerker^ de gemeente, een bijna onoverko» lijk probleem. Kunstmatige drainu, ft"16 zal een eventuele oplossing in dei» komst kunnen bréngen. Jaarlijkse reis afdeling Kruiningen hervormde vrouwen KRUININGEN - De afdeling Kntifc gen van de hervormde vrouwenn» f0'" maakte haar jaarlijkse reis, dit naar het land van Grimbergen inBt gië. De reis, onder leiding van n vrouw N. Meier-Duinman, werd Zandhoven onderbroken vooreen!» koffie. In Grimsbergen bezochten d dames de abdij van de 'Norbertijn Daarna bezichtigde het grezelschapd nationale plantentuinen in het domei van Boekhout. In deze tuinen wi» veel tropische en subtropischeplantc te bewonderen. In Brussel werd vervolgens het konlij, lijk paleis bezichtigd waarna mem Antwerpen ter afsluiting van het t| stapje dineerde. Dinsdag hield de hervormde vrouw» groep de laatste vergadering van dj "''c seizoen, onder leiding van mevrouwk Meier-Duindam. De dames hielden® ®D der meer een quiz en over hetdorpKm*E- ningen. De hervormde Vrouwengro» houdt vakantie tot 12 augustus. y-:d. U Leer eerst uw theorie, vanaf 17 jaar en geheel gratis bij autorijschool FLIKWEERT-VERWOERD L Staats-, Vamor- en M.l.-gediplomeerd. Lest met Datsun, Renault en Volvo automaat. Spaakstede 35-31, 4463 EL Goes, telefoon 01100-14931 b.g.g. 23202. (^JfoiodLcj, ]óhO voor een buitengewoon openings- festijn met wereldprimeur. Iedereen in Goes en wijde omgeving kent 't Gouddoppertje, Omdat steeds meer mensen ons wisten te vinden, moesten we verbouwen. Om meer ruimte te maken voor onze kollekties. Om nóg meer mensen gelegenheid te bieden beter te kunnen kiezen. 't Gouddoppertje is nu 3 x zo groot geworden. DONDERDAG 19 JUNI is de feestelijke opening. Quartz show Unieke presentatie van louter internationale topmerken: PRISMA - de meest veelzijdige horlogekollektie van Nederland. Prisma, goed voor de beste nationale tijden. Vanwege de betrouwbare kwaliteit. En de grote keus in modellen en prijsklassen. CERTINA - Horloges van Zwitserse top-kwaliteit. Stijlvolle, internationale allure. Horloges die het hart van precisiefanaten sneller doet kloppen. CASIO - Digitaal perfektie uit Japan. Kleine minicomputers, vernuftige, multifunktionele polsgenoten voor mensen van deze tijd. Wereld primeur Feest voor fijnproevers; Zeeuwse mosselen, een wereld-vermaarde delicatesse! Om nog meer allure te geven aan dit edele gerecht ontwierpen wij een speciaal MOSSELCOUVERT. Een buitengewoon origineel en praktisch garnituur (2-delig) dat gestalte geeft aan een idee van edelsmid van der Have Jr. Dit unieke couvert wordt uitsluitend door ons op de markt gebracht. r Als feestelijke introductie krijgt elke kliënt die vanaf f 150,- besteed, gratis dit bijzondere geschenk! V En verder: o service desk o informatie o nieuwe briljant groeikansen en nog veel, véél meer! Vorstelijk Liefde, geluk, genegenheid. Het zijn die momenten die ons goud doen geven. Wat dat betreft biedt onze kollektie u een sprankelende bron van inspiratie. Kroonjuweeltjes van de bovenste plank! Lange Kerkstraat U zult onze zaak nauwelijks nog herkennen. De 23 m2 van vroeger zijn vervangen door maar liefst 90 m2. Praktisch van opzet. j Stijlvol van sfeer. Gemaakt om kol lekties te laten spreken en u op timaal te adviseren. Uitnodigend gastvrij. Leuk om zó maar eens binnen te stappen. Loop eens langs in de Lange Kerkstraat. Echt, doen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 30