Delta Expo DELTAWERKEN OP SCHAAL FOTOPUZZEL Activiteiten op Schouwen-Duiveland Stappen in Rotterdam FILMS De werkgroep Schouwen- Duiveland van Amnesty In ternational heeft aan vak bondsafdelingen en juris ten in de regio gevraagd hun invloed aan te wenden om een einde te maken aan de schendingen van de mensenrechten in Tunesie. Dat gebeurt in het kader van een internationale ac tie, die wordt gevoerd voor vakbondsleden en andere politieke gevangenen in Tunesie. Deze actie is begonnen na het ver schijnen van een rapport van Am nesty International over de behan deling van een groep vak bondsmensen en de processen, die tegen hen gevoerd zijn. Op 26 ja nuari 1978 organiseerde de Tunesi sche vakbond UGTT een ééndags- staking; de eerste sinds het land in 1956 onafhankelijk werd. Met deze staking wilde men protesteren te gen de economische politiek van de regeiing, de sterk gestegen kosten van het levensonderhoud, de lage lonen en de harde lijn van de rege ling bij arbeidsconflicten. On danks het feit, dat de Tunesische grondwet het stakingsrecht waar borgt, werden er honderden ar restaties verricht. Velen zijn in middels weer vrij gelaten, maar vijftig vanbondsmensen kregen bijzonder zware straffen opgelegd. Zij werden onder meer beschuldigd van samenzwering tegen en aan slagen op de staatsveiligheid, plundering en moord. Amnesty In ternational is echter van mening, dat de meeste van de vakbondsle den alleen zijn gearresteerd van wege de geweldloze uitoefening van hun rechten op vrijheid van meningsuiting en het recht tot sta ken. Uit het rapport blijkt verder, dat arrestanten zijn gemarteld en dat de processen juridisch gezien zeer gebrekkig waren. Advocaten werden ernstig belemmerd bij hun pogingen een goede verdediging te voeren. Ze kregen ook onvoldoende tijd om de lijvige dossiers te bestu deren. Bij sommige processen werd een waarnemer van Amnesty niet toegelaten. Amnesty International is bijzonder verontrust over deze gebeurtenissen. In Nederland wordt met name op de aangesloten bonden van FNV en CNV en op ju risten een beroep gedaan de actie te steunen. DONDERDAG 3 MEI 1979 Het tentoonstellingscentrum Delta Expo aan de zuidkant van de Haringvlietsluizen bij Stellendam is weer voor het publiek geopend. Vorig jaar trok deze permanente exposi tie over de Deltawerken rond de vijfennegentigduizend be zoekers. Dat waren er tienduizend meer dan in 1977. Onder de bezoekers bevinden zich opvallend veel buitenlanders. Vooral de Engelsen tonen belangstelling voor de bouwgeschiedenis van het meest ambitieuze waterwerk, ooit door mensen aangedurfd. Delta Expo - de tentoonstelling gaat z'n achtste jaar in - breidt nog steeds uit. Binnenkort komt er een maquette bij, die de afsluiting laat zien van de Oos- terschelde. De Delta Expo verhaalt niet alleen over het wel en wee van vijftien jaar baggeren, storten, slepen en bouwen, maar laat de bezoekers ook de tast bare werkelijkheid meebeleven door middel van films en diapresentaties. Speelse informatiepanelen laten de mysterieuze bewegingen van eb en vloed zien. Een reuzenmaquette toont de indrukwekkende complexen van deze Deltawerken. Geheel nieuw is de kaart van Nederland geprojecteerd op een meters grote wand met daarin verwerkt ruim tweeduizend miniscuul kleine lampjes, die door een ingenieus schakelsysteem op een dusdanige manier aan- en uitflikkeren, dat pre cies de 'waterloop' in ons land wordt weergegeven. Een bezoek aan de Delta Expo wordt afgesloten met een rond leiding in de machtigste sluizen, die de wereld kent, met inbegrip van een van de zesendertig machinekamers. De Delta Expo is geopend tot en met ok tober dagelijks (ook 's zondags) van 10.00 tot 17.00 uur. (Advertentie) Fijn dat er nog mode-advies bestaat... Zesendertig oplossingen zijn er binnen gekomen. En ze waren bijna allemaal goed. Veel inzendingen kwamen uit Oosterland. Niet zo venvonderlijk, want de fotopuzzel was gemaakt op het Torenplein in Oosterland. De waardebon van vijftien gulden gaat dit keer naar André van de Berge, Burgemeester van der Havestraat 59 in Oosterland. Oplossingen van de nieuwe fotopuzzel moeten weer uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. NC Vaak word je aan je lot overgelaten. Loop je van rek tot rek. In je eentje. Met 'n pijltje „aan de kassa betalen" Gelukkig bestaat er nog zoiets als advies. Heb je tenminste de zekerheid dat je goed gekocht hebt... Zaterdag 5 mei: Schelphoek Serooskerke. Wandel tochten. 9.30 uur start 40 kilometer, 14,00 uur start 8 en 15 kilometer. Maandag 7 mei: Concertzaal Zierikzee. 20.00 uur. Seth Gaaikema in zijn nieuwe one-man show. Stadhuis Zierikzee. 19.00 uur. Openbare commissievergadering sport en volksgezondheid. Dinsdag 8 mei: Dorpshuis Nieuwerkerk. Viering 10- jarig bestaan algemene bond voor ouderen. Gereformeerde kerk Haamstede. Festiviteiten in het kader van 50-jarig jubileum afdeling Westerschouwen Nederlandse vereniging van huis vrouwen. Woensdag 9 mei: Hervormd verenigingsgebouw Zierikzee. 14.30 uur. Bejaardenmiddag NCVB. Gereformeerde kerk Haamstede. Festiviteiten in het kader van het 50-ja- ng jubileum afdeling Westerschouwen Nederlandse vereniging van Huis vrouwen. Rode Kruis-ziekenhuis Zierikzee. Dag van de verpleging, Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kunnen via deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten. Daaraan zijn geen kosten verbonden. Opgaven voor de eerstvolgende rubriek dienen uiterlijk dinsdagmorgen binnen te zijn bij de re dactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Om eventuele misverstanden te voorkomen, moet daar wel even bij vermeld worden 'Activiteiten Schou- wen-Duiveland-Extra'. Donderdag 3 mei: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Or kest. Dirigent: David Zinman. So listen: Jorge Bolet (piano), Mar- janne Kweksilber (sopraan). Lucia Kerstens (mezzo-sopraan). Rob Sturkenboom (tenor), Arthur Schildmeijer (bas). Met medewer king van de Laurenscantorij. Wer ken van Beethoven, Liszt, Stra vinsky. Janacek, De Schouwburg. 20.15 uur. Inter nationale theatergroep Kiss. 'Kiss Salomé'. Een nieuwe interpretatie van het poëtisch toneelstuk van Oscar Wilde. Regie: Jean-Pierre Voos. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Mimetheater Me- kaniek. 'Het reservaat'. Met o. a. Fransjoris de Graaf, Ab Smit Roeters, Frank Rosen, Erik Schuttelaar en Lidwien Jansen. Hofplein theater. 20.15 uur. 'Bed den'. Komedie van Dimitri Frenkel Frank Onder regie van de schrij ver. Met Dimitri Frenkel Frank en Liesbeth List. Uesbeth List Piccolo Theater. 20.30 uur. Onaf hankelijk Toneel. 'A circulair play' van Gertrude Stein. Met Amy Gale en Gerrit Timmers. De Lantaren. 20.30 uur. To neelgroep Sater met 'Isotopen op zaterdag'. De Lantaren. 21.00 uur. Waste of Time. 'Makreel'. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. De Mounties revue. Met PietBambergen, Rene van Vooren, Joke Bruys, Donald Jones, Jaap Stobbe, Diana Floodgate en de Robert Kaesen Dancers. Luxor Theater. 20.15 uur. 'Swingpop'. Musical van Seth Gaaikema. Met medewerking van Sylvia de Leur, Nelleke Burg, Leen Jongewaard en Lex Goudsmit. Re gie: Maurice Stewart. Choreogra fie: Lynn Simonson. Orkest onder leiding van Henk de Jonge. Vrijdag 4 mei: De Doelen (kleine zaal). 20.00 uur. Muzikale soiree door leerlingen van de zangpedagoge Jo Bollekamp. Begeleiding: Kees Steinroth (piano). Koorleiding: Wim Roos. De Lantaren. 21.00 uur. Theater werkplaats onder leiding van Mir jam Koen. 'Vooijaarsontwaken' van Frank Wedekind. Piccolo Theater. 20.30 uur. Onaf hankelijk Toneel. 'A circulair play'. Zie donderdag 3 mei. W. Pieterse in poezie. 20.30 uur. Fritz Rudolf Fries (DDR) leest uit eigen werk. De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Or kest. Zie donderdag 3 mei. De Lantaren. 20.30 uur. 'Isotopen op zaterdag'. Zie donderdag 3 mei. B 14 Jazz. 21.30 uur. Ray An- derson-Keshavan Maslak 4 Eksit. 21.00 uur. Captain Coke. Nederlandse pop. Zaterdag 5 mei: De Doelen (grote zaal). Orgelcon cert door Arie Keijzer. De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Youri Egorov (piano). Werken van Sjotakowitsj. Gubaidulina, Ba- badganian. St. Laurenskerk. 20.15 uur. Be vrijdingsconcert. Marinierskapel der koninklijke marine o.l.v. J. J. Koops. Met medewerking van het Rotterdams Opera Koor onder lei ding van Piet Struijk. Aad van der Hoeven (orgel). Hofplein theater. 20.15 uur. 'Bed den'. Zie donderdag 3 mei. Piccolo Theater. 20.30 uur. Onaf hankelijk Toneel. 'A circulair play'. Zie donderdag 3 mei. De Lantaren. 21.00 uur. Theater werkplaats. 'Vooijaarsontwaken'. Zie vrijdag 4 mei. De Lantaren.20 20.30 uur. 'Isoto pen op zaterdag'. Zie donderdag 3 mei. De Schouwburg. 20.15 uur. De Golden Rainbows. 'Funny girls '78'. Nieuwe travestie-show. Regie: Flor van Noolen en Albert Smit. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. De Mounties revue. Zie donderdag 3 mei. Luxor Theater. 20.15 uur. Swing pop. Zie donderdag 3 mei. B 14 Jazz. 21.30 uur. Heribert Wagner 3. Jazzbunker Sunship. 22.00 uur. Fred van Hove, Maarten van Al te- na, Terry Day. Eksit. 21.00 uur. The VydSngelse pop. Zondag 6 mei: Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Amsterdams strijkkwar tet. Jeanne Jeanelotte Hertzberger en Jan Hulst (viool), Reine Scholtens (altviool) en Ben de Ligt (cello). Werken van Mozart, Hin- demith, Dvorak. De Doelen (grote zaal). 13.30 uur. Turkse middag met o.a. de groep 'Witte vlinders', volkszanger en zangeres en een buikdanseres. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 14.00 uur. Theater Augustus met de kindervoorstelling 'Verzin sels'. Luxor Theater. 20.15 urn-. Swing, pop. Zie donderdag 3 mei. Cafe Sjaan. 17.00 uur. Spangle and Haze. Afrikaanse instrumen. ten met westerse zang. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Mice Mickery Cir cuit. 'Het gesprek' door Instituut Houtappel. Hofplein theater. 20.15 uur. 'Bed den'. Zie donderdag 3 mei. De Lantaren. 15.00 uur. Theater werkplaats. 'Vooijaarsontwaken' Zie vrijdag 4 mei. Maandag 7 mei: De Doelen (kleine zaal). 14.00 uur, Eindexamenkandidaten Rot terdams Conservatorium. Bejaar denkoor 'Kun je nog zingen, zing dan mee', onder leiding van Adn Slootmaker. De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Rotterdams Opera Koor. Belcan toconcert met orkest. Dirigent: Piet Struijk. Solisten: Susanna Ghione (sopraan), Gaetano Bar- dini (tenor), Robert Holl (bas). Werken van Fragmenten uit I Lombardi, La Traviata, Boris Go- dounow en Prince Igor. De Schouwburg. 20.15 uur, Hoofdstad Operette. 'Eine nacht is Venedig' van Johann Strauss. Re gie: Alexander Pichler. Met Marga de Boer, Jacco van Renesse, Jan Handerson, Aad Jans, Anita Heins, Nora Zoon, An toni Wink, Henk Boelhouwer, Johan van der Zalm en Lilly Loerkens. Groot orkest, ze ventig medewerkenden. Dinsdag 8 mei: De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur, Dunbinsky Pianokwartet. Met medewerking van Anthony Wood- row (contabas). Werken van Brahms, Mozart en Schubert. De Schouwburg. 20.15 uur Hoofdstad Operette. 'Eine nacht in Venedig'. Zie maandag 7 mei. Muziekkamer Visserijmuseum, 20.15 uur. Le nuove musiche. Theater Zuidplein (grote zaal), 20.15 uur. 'Hou me vast, laat me los'. Blijspel van Murray Schisgal. Regie: Robert Chetwijn. Met Doris van Caneghem, Rijk de Gooyer en Willy van Heesvelde. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Zuidelijk Toneel Globe. 'Zondag' van J. van Oudshoom. Regie: Gerard Jan Rijnders. Met o. a.Diane Lensink, Henny Orri, Joost Prinsen en Al- lard van der Scheer. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Bed den'. Zie donderdag 3 mei. Dimitri Frenkel Frank De Lantaren. 21.00 uur. Mime- theatergroep Termiek met 'De verlenging'. Luxor Theater. 20.15 uur. Swing pop. Zie donderdag 3 mei. De Lantaren. 20.30 uur. Bgjes- manifestatie met o. a. Jail Ware House, De Bloemgroep, Diskus, i Het Diskest. Jazzcafé Dizzy. 21.30 uur.Lajaba 4. Woensdag 9 mei: De Doelen (grote hal). 12.45 uur. Koffieconcert. Henk de Graaf (kla rinet), Vaclav Novak en Mieke Biesta (viool), Max Roosenstein (altviool), Arthur Oomens (cello). Werken van Weber. De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur, Piano-recital door Michael Ponti. Werken van Scarlatti, Chopin, Skijabin, Moesorgski. Theater Zuidplein (grote zaal), 20.15 uur. 'Hou me vast, laat me los'. Zie dinsdag 8 mei. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Zuidelijk Toneel Globe. 'Zondag*. Zie dinsdag 8 mei. De Lantaren. 21.00 uur. Mime- theatergroep Termiek. 'De Verlen ging'. De Doelen (gehoorzaal). 14.30 uur. Poppentjeater Bloeps met 'Urker de snurker'. Voor kinderen van vier tot tien jaar. Luxor Theater. 20.15 uur. Swing pop. Zie donderdag 3 mei. De Lantaren. 20.30 uur. Bajes- manifestatie. Zie dinsdag 8 mei. Jazzbunker Sunship, 20.00 uur, Jamsessies. De filmkring Ziejook sluit vrijdag avond 4 mei (acht uur) in De Con certzaal in Zierikzee het seizoen af met de vertoning van L' innocente, de laatste film van de in 1976 over leden Italiaanse regisseur Luchino Visconti. Het verhaal is gebaseerd op een roman van d' Annunzio en lijkt oppervlakkig bezien uiterst sentimenteel. Een vastgelopen huwelijk, het kind van een ander, de echtgenoot die z'n vrouw terug wil, kindermoord en zelfmoord; het heeft veel weg van een roman uit de boeket-reeks. Maar Visconti heeft - zeggen de kenners - kans gezien om met deze basisgegevens een 'mees terwerk' te maken. De film wordt voorafgegaan door twee korte te kenfilmpjes. Hele andere koek is 'De zwarte pi raat', die zaterdagavond 5 en zon dagavond 6 mei (acht uur) in De Concertzaal draait. Een piraten- film, waarvan er dertien in een do zijn gaan. De jacht op een wrede hertog, een mooie jongedame van adel, zwaardgevechten en eind goed al goed. Donderdag 3 mei: De Zeeuwsche Herberghe Zierikzee. 20.00 uur. Vergadering rayon Schou wen-Duiveland zaalvoetbal. Hervormd verenigingsgebouw Zierikzee. 20.00 uur. Vergadering her vormde vrouwengroep, Doipshuis Nieuwerkerk. 20.00 uur. Feestavond openbare basisschool. Leerlingen van de vijfde en zesde klas voeren de musical 'Visserslatijn' op. Dorpshuis Bruinisse. 16.00-17.30 uur. Receptie directie van de visserijen i. v. m. afscheid P. J. Steketee. Vrijdag 4 mei: De Putmeet Scharendijke. 20.00 uur. Volksdansavond CPJ. Dorpshuis Nieuwerkerk. 20.00 uur. Feestavond openbare basisschool Redactie Schouwen-Duiveland- Extra: Willem J. van Dam PZC-kantoor Grote Markt 2 Goes Tel: 01100-16140 Privé: 01198-234 Foto's: Johan Berrevoets, Willem Mieras. Met bijdragen van: Cees in 't Veld. Janneke Dlerx-Harms, P. M. van Dalsen, Jan Jongsghaap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 38