KEETIE VERPULVERT IN MUNCHEN WERELDUURRECORD WIELRENNEN Gouden wissel Wim Overweei gaf Zierikzee mogelijkheden voor zege Karin Verachtert aanwinst voor winnend St. Aloy: 7-3 Ruim 43 kilometer op de Olympische piste DAMVIERTAL VAN MIDDELBURG WON DE OFFICIEUZE CLUBTITEL Liverpool: honderd procent Russen grote winnaars van Toekomstronde MAANDAG 18 SEPTEMBER 1978 )door Peter de Jonge) MUNCHEN - Keetie van Oosten-Hage heeft andermaal haar flon kerende reputatie als de keizerin van het damesfietsen flink ver stevigd. Op de Olympische wielerbaan van Munchen verpulverde ze zaterdag het werelduurrecord van de Italiaanse Maria Cres- sari. Het unieke Zeeuwse talent overschreed op de supersnelle piste in de Beierse hoofdstad zelfs ruim de 43-kilometergrens. Onmiddellijk drong dan ook de verge lijking met Eddy Merckx zich op. Want de magische klank die het uurrecord van de Belg heeft by de professionals, zal dat van Keetie van Oosten krijgen bij de dames. „Degene die dit record verbetert moet nog geboren worden", riep de opgetogen KNWU-coach Cor Bijster uit. .Je kunt deze prestatie ver gelijken met die van Merckx". Volgens Bijster is er geen twijfel moge lijk dat het boek. waarin het fabelachti ge uurrecord (43.082.93 meter) met kroontjespen zal worden bijgeschreven, onder een dikke laag stof bedekt zal zijn voordat iemand het zelfs nog maar waagt het aan te vallen. Trouwens, dat geldt niet alleen voor het werelduur record. Ook de andere wereldprestaties (5, 10 en 20 kilometer) die de 29-jarige lerares handvaardigheid uit Kloetinge en passant op de klokken bracht, zijn volgens Bijster een lang leven bescho ren. Jk denk dat het wel twintig jaar duurt voordat er iemand sneller gaat", voorspelde hij. Alsof ze met een goedgemikte bow lingbal de kegels omver stootte, zo ver pletterde de renster uit de stal van Beck's Bier-Hitachi de records, die Cressari bijna zes jaar geleden in Mexico vestigde. Ze onderstreepte in Munchen in ieder geval de grootste vrouwelijke wielrenner tot nu toe te zijn. In de der tienjaar dat ze actief is üi de wielersport sprokkelde ze 21 nationale titels bij el kaar 12 op de achtervolging en 9 op de weg) en veroverde ze verder vijf gouden, zes zilveren en vijf bronzen medailles op wereldkampioenschappen. Met de vier wereldrecord van zaterdag erbij is haar prestatielijst er een om in een bladgou den lijst boven het bed te hangen. Dat ze zondag - minder dan 24 uur na die fabel achtige prestatie - het 3 km-record niet pakte, zette dan ook volstrekt geen domper op de feestvreugde. Eindelijk moe Keetie had na die indrukwekkende re- cordverbetering een gevoel dat ze in haar lange carrière nog nauwelijks had gekend. Niet eens de tinteling van ple zier die de geslaagde poging haar be zorgde („Al spreekt wereldkampioen worden me meer aan", zei ze), maar vooral het feit dat ze enorm moe was gold als bijzonder. „Ik ben na een wed strijd nog nooit zó erg en zó lang moe geweest als nu het geval is", vertelde ze, terwijl ze haar door de inspanning stram geworden benen probeerde te strekken. „Alleen heel vroeger, toen ik pas met fietsen begonnen was, heb ik me wel eens zo gevoeld. Sindsdien niet meer". Iedere ronde een seconde. luidde het motto. De snelle start had tot gevolg dat ze in no time op haar vederlichte Van Rossem-fietsje tientallen seconden sneller was dan de planning. Keetie zelf had daar wèl op gerekend. „Ik ben zo snel vertrokken, omdat ik ook het vijf- en tienkilometerrecord van Cressari wilde pakken", zei ze. Na vijf kilometer zat ze met 6.44,75 al ruim vijftien seconden onder de tijd die de Italiaanse op 25 november 1972 in Mexico realiseerde. De tien kilometer legde ze 45 seconden sneller af dan Cressari en het 20 kilometer record werd I minuut en 24 seconden scherper gesteld. Vanaf dat moment twijfelde niemand er meer aan dat het uurrecord op een grandioze manier zou sneuvelen. Even ging er een lichte siddering door de kleine supportersschare toen na dertig kilometer het gezicht van de Zeeuwse verkrampte en ze twee rondjes minder soepel draaide. De wetenschap dat ze een minuut voorsprong had op haar schema, hielp haar echter vlot over die inzinking heen. „Daarom ook is de hele race me wel meegevallen". Hetze welen. Jk heb helemaal niet in spanning hoe ven te zitten". Uiteindelijk legde ze 43 kilometer 82 meter en 93 centimeter al Dat was 1611.19 meter meer dan Cres sari. De prestatie krijgt nog meer glans wan neer de voorbereiding in aanmerking wordt genomen. Want door omstan digheden rond de baan hoorde Keetie donderdagavond laat pas dat ze 48 uur later geacht werd het record aan te val len. Een groot stuk voorbereiding viel daardoor weg, maar het hinderde haar kennelijk niet. Een onderstreping van de klasse en het wonderbaarlijke karak ter dat ze ten toon spreidde. Zondagmiddag viel Keetie van Oosten, een beetje tegen haar wil, het 3-kilome- terrecord aan. „Ik ben er nu toch, dus zal ik het maar proberen", stelde ze. Maar de Kloetingse lerares gaf zich weinig kans. „Van zo'n inspanning als die van zaterdag moet je minstens een dag of twee kunnen herstellen". Haar sombere prognose kwam uit. Het re cord werd niet benaderd. Toch dwon gen haar lef en doorzettingsvermogen, om tegen beter weten in na zo'n bijna onmenselijk zware inspanning nog eens te exploderen, respect af. Een ex tra schittering na een historische dag. GRAAUW - De Belgische Karin Verachtert lijkt een enorme versterking te gaan worden voor het damesteam van Sint Aloyius. Zaterdagmiddag in de wedstrijd tegen Avantie uit Hazerswoude bewees ze, dat ze terecht bij de Belgische top behoort, Hoewel het er vrijdag nog niet naar uitzag dat ze zaterdag mocht spelen - pas vrijdagavond kwam de toestemming van de Nederlandse tafeltennisbond - bleek dat voor haar geen belemering om toch twee van haar drie partijen in winst om te zetten. Vivian Blancaert was de enige van het Graauwse trio dat alle drie haar partijen won. Sint Aloy won deze eerste wedstrijd in de ereklasse met 7-3. De Graauwse meisjes gingen zaterdag- Nu ging het plotseling veel beter met middag op een bijzonder sterke manier sint Aloy en werd er aan een geweldige van start. Nadat Sterra Blanckaert de voorsprong gebouwd. Karin Verachtert. eerste partij van de sterke Brigitte vorigjaaruitkomend voor het Belgische Kooter had verloren, liepen ze gemak kelijk uit naar een voorsprong van 7-1. Dat ze toen al hun kruit verschoten hadden bleek later, want de bezoekende dames wisten de laatste twee partijen op hun naam te bregen. Vivia Blanckaert bewees dat zy een van de meest getalenteerde tafeltennisters van dit moment is. Alle drie haar par tijen schreef ze op haar naam op en ma nier die toont dat ze erg veel karakter heeft. Steeds nadat ze gemakkelijk op voorsprong gekomen was, geraakte ze die even gemakkelijk weer kwijt Juist op die momenten kwam haar sterke mo raal naar boven en wist Vivian terug te vechten. Sterra Blancaert had duidelijk de meeste last van de zenuwen voor het heroptreden m de hoogste klasse. In de opgeiningsparty tegen Brigitte Kooter miste zij de meest eenvoudige moge lijkheden om punten te scoren. Ook haar tegenstandster bracht er in deze party niet veel van terecht I wat zonder meer de slechtste partij van de wed strijd was. wist de Zuid-Hollandse belde sets te winnen (18-21.17-21) en zo Avan- tt dat vorig jaar op de vierde plaats was geëindigd in de ereklasse, voor de eerste en enige maal een voorsprong te geven. Harde smashes In de tweede partij ging Vivian Blanc kaert geweldig aanvallend van start en de erg defensief ingestelde Annemieke Smits had in eerste instantie geen ver weer tegen de harde smashes van Viv- vian Blanckaert. Nadat ze blijkbaar haar zenuwen de baas was, wist zij de aanvallen van haar tegenstandster goed af te slaan en de eerste set met 22-20 te winnen. In de tweede set, waar in erg sloridig werd gespeeld, en de derde, waarin bleek dat de aanval nog altijd de beste verdediging is was de winst voor Vivian Blanckaert met 22- 20 en 21-17. DIVONNE-LES-BAINS - De Ronde van de Toekomst is zondag geëindigd, zoals zich dat na drie dagen al liet aan- zienp namelijk in een eclatant succes voor de Sovjet-ploeg. De ronde werd gewonnen door de man, die na de pro loog de gele trui aantrok, de 22-jarige Serhei Soekhoroetsjenkov. Hij ging drie ploeg- en landgenoten vooraf in het klassement. De beste "achtervolger". Galaletdinov, leek op de voorlaatste dag nog voor een verrassing te zorgen, want hij maakte deel uit van een kopgroep, die vier mi nuten voorsprong nam. maar hij deed geen kopwerk. waardoor Soekho roetsjenkov kon terugkomen. De Sovjet-ploeg veroverde naaste vrij wel alle etappes alle klassementen. Averin het puntenklassement, Morozov werd bergkoning en Sovjet Unie was ui teraard eerste in het ploegenklas- sement. Voor Nederland verliep deze toekom stronde bijzonder teleurstellend. De af gevaardigde ploeg kon het prachtige verleden geen gestand doen. Jo Maas deed wat van hem verwacht werd. hij eindigde als tiende, de anderen bleken te "licht" voor hetgrote rondenwerk. Op een handvol ereplaatsen na, was de eni ge verdienste dat alle leden van de ploeg de ronde uitreden. HFerenthals, had geen enkele moeite met Gidi van Giethuizen (21-11 en 21- 15), waarna het dubbel Sterra Blanc kaert en Karin Verachtert de stand op 3-1 bracht door het Avanti-dubbel Gidi van Giethuizen en Brigitte Kooter met 15-12. 21-13 en 21-8 te verslaan. In de daaropvolgende partij van Vivian Blanckaert tegen Brigitte Kooter (duidelijk de sterkste uit het Avanti- team) leek het Graauwse meisje meer moeite met zichzelf te hebben dan met haar tegenstandster. Uiteindelijk won zy toch met 21-23. 21-16 en 21-13. Karakter In de volgende partijen wisten Sterra Blanckaert (tegen Gidi van Giethuizen) en Karin Verachtert (tegen Annemieke Smits) de overwinning voor Sint Aloy veilig te stellen en was de stand 6-1 in het voordeel van de zeeuws-VIaamse meisjes. Wat Vivian Blanckaert alle maal kan bewees ze in de strijd tegen Gidi van Giethuizen. In de eerste set was Van Giethuizen geen partij voo rhaar en met enkele fraaie smashes wist zij gemakkelijk deze met 21-17 te winen. In de tweede set vocht het Ha- zcrwoudse meisje voor alles gat ze waard was, maar verloor ze uiteinde lijk toch van dc mentaal niet kapot te krigenVivan Blanckaert (die zich zelf steeds verwijten maakte wanneer ze een slechte bal had gespeeld) met 22-20. Hierna was het gedaan met Sint Aloy en verloren Karin Verachtert (in deze party schynbaar te overgeconcentreerd) van Brigitte Kooter en Sterra Blanckaert van Annemieke Smits. Een belangrijke overwinning van het team van coach Johan Braet, want het is duldeHjk dat dit Avantieen van de kandidaten voor de degradatie gaat worden. De eerstvol gende drie weken worden toch zware voor Sint Aloy. want dan staan er even- zovele uitwedstrijden op het program ma en wel tegen de sterkste dames teams van Nederland, respectievelyk Scylla uit Leiden en Tempo Team en Amsterdam '78 (het vroegere Delta Lloyd). Karin Verachtert bleek zaterdag een enorme winst voor de ereklassers van Sint Aloy. De Belgische won twee par tijen en had daarmee een belangrijk aandeel in de 7-3 overwinning op Avan- ti. SINT-MAARTENSDIJK - In de gloednieuwe accommodatie De Haestinge in Sint-Maartensdijk is het damvierta! van Middelburg eerste ge worden in hetsneldamtoemooi (het be tekende de officieuze clubtilel van Zee land) dat de jubilerende Thóolse club De Eendracht hield. De in twee poules van elk acht teams ondergebrachte deelnemers dienden 's morgens in de voorronden uit te maken wie van hen op één der vier bovenste plaatsen zou eindigen, een plaats die immers recht zou geven tot deelneming in de finale. In groep B was dat een duideiyke zaak; na de af tc werken ze ven ronden hadden vier ploegen een grote voorsprong op hun achtervolgers, watTholen I. Middelburg II. Souburg en 's-Gravenpolder in de finale bracht. In groep A was de zaak minder snel be keken; twee viertallen, Zierikzee en de Middelburgse jeugd, eindigden met een geiyk aantal matchpunten op een ge deelde vierde plaats. Daar de jeugdige Middelburgers echter Juist vier bord- punten meer hadden vergaard, verge zelden zij Middelburg I. Aagtekerke I en Lammerenburg naar de eindronde. De als zekere eindwinnaars gedood verfde spelers van Middelburg I maak ten in die finale tot en met de vierde ronde hun faborietenrol ook duidelijk waar: met aanzienfijke score Hepen zy ook hun als mogelyke concurrenten be schouwde tegenstanders onder de voet. Maar in de vyfde ronde haperde de goed draaiende machine even. hoewel met minstens net zo veel recht gezegd kan worden, dat het viertal van gastheer Tholen het Middelburgse raderwerk van slag bracht. De uiterst strijdlustige Tholenaren bereikten een knappe 4-4 eindstand. Het bleek het enige punt dat Middelburg die dag zou afstaan: met vlag en wimpel won het Middelburgse kwartet, bestaande uit Bram Goedhart, Arie Karameraat, EvertWiskerke en Cees de Wolf, het toernooi, dat overigens voor de eerste maal in deze vorm werd georganiseerd. Een afgetekende tweede plaats was er voor Aagtekerke I en 's- Gravenpolder greep de derde plaats. In de verUezerspoule was de eerste plaats weggelegd voor Aagtekerke n vóór Sint-Laurens I en Zierikzee. Eendracht- voorzitter Boogerd, die ook prijzen ultr reikte aan het best geëindigde jeugdteam (Middelburg met Daaf Kas- se, Jaap Rotte. Jan Moens en Kees de Jonge) en de topscorers by de jeugd (Daaf Kasse) en de senioren (Arie Kammeraat), sprak tenslotte de hoop uit ooit nog eens een dergeHjk toernooi te kunnen organisereen in de kern Tho len, de eigenUjke standplaats van de Eendracht. Omdat daar echternog geen accommodatie voorhanden is die groot genoeg is voor een dergelyke even ement. zit dat er evenwel (helaas) voor lopig nog niet in. ZIERIKZEE - Trainer Gerard Olij- hoek van Zierikzee glom van trots, want zijn ingreep om direct na de rust van de ontmoeting tegen Vlis- singen Wim Overweei in het veld te bregen voor Ronnie Wijnsteker bleek een gouden wissel te zijn. Nog maar een luttel aantal minuten was Overweei, die met zijn wat wag gelende gang menig tegenstander slim de hielen laat zien, op de Zierikzeese grasmat verschenen of hij leverde twee pnntgave passes af, waaruit eerst de Schonwse spits Marcel van Grunsven en kort daar op spelmaker Kees Verkaart scoor den. Het betekende een 2-0 zege voor de noordelijkste Zeeuwse tweede kiasser, die in drie wedstrijden nu al twee Zeeuwse 'topclubs' verslagen heeft, want vorige week moest Mid delburger thuis met 3-1 aan geloven. Was het vreemd, dat de Zierikzeese spelers na deze volkomen verdiende zege, die hen met 6 uit 3 en een doelsaldo van 7-2 ongeslagen aan de top van de ranglijst bracht, een vreugdedansje maakten? Het was de triomf van de Zierikzeese kracht in de breedte. „Ik heb vyftien selectiespelers om uit te putten. En ze doen allemaal mee. Toen Ronnie Wijnstekers niet zo goed bleek te draaien heb ik Wim Overweei er in gezet en toen bleek het wel goed te gaan. Weliswaar was Vlissingen na de snelle 2-0 voorsprong van ons veel aan de bal. maar gevaariyk waren ze toch zeker niet. Net zo min als Mid delburg vorige week", zei de oefe- meester van de Schouwenaren te recht. In de eerste 45 minuten was Vlissin gen overigens wel degeiyk gevaar iyk: Zierikzee mocht toen in de han den knypen. dat het niet met 2-0 ach ter was gekomen. Want toen het felle openingsoffensief van Zienkzee zon der treffers bleef drukte de Walcherse formatie haar opponenten langzaam maar zeker terug. Kwam nog by. dat het Zierikzeese middenveld vrijwillig een stapje terug deed. Kees Verkaart zei daarover „We zagen toch wel wat tegen Vlissingen op, want deze ploeg heeft per slot irt Pattrick Dewitte een gevaarlyke spits". Een in die periode berekenend koel en goed combine rend aanvallend VUssingen schiep zich enkele knappe uitgespeelde doelkansen. In de 15e minuut had de Zierikzeese linkervleugel verdediger Jaap Schot geen antwoord op een snel le run van Ad Siereveld (met de kleine mid denvelder Frans Overgauw tot de beteren van de rood-witte ploeg be horend) waarbij de sterk spelende Scbouwse doelman Ronald Lieven- se maar ternauwernood kon redden en in de 21e minuut moest Lievense weer handelend optreden toen Eugene FAGG EN Johnnj Liv- ramento door de Schouwse gelderen 'wandelden'. In het laatste deel van de eerste helft moest Lievense op nieuw gestrekt naar de grond bij een schot van Livramento en redde de Schouwse laatste man Kees Struijck koppend op een kopbal van Dewitte. die via het houtwerk over de doellijn dreigde te springen.» Geen overtuiging Daar tussendoor" was Zierikzee overigens ook met snelle counters gevaariyk geweest, al miste het spel van de Schouwenaren voldoende overtuiging „Bovendien hadden we", stelde VUssingentrainer Kees Ver munt. „de aanvoerlynen van Zierik zee goed afgestopt. Ik mag toch wel zeggen, dat voorstopper Johnny Ma rijs de Zierikzee spits Van Grunsven goed in bedwang hield. Overigens een voortreffeUjke spits", sprak Vermunt bewonderend. „Hy is zon der meer een talent. Hy heeft durf. is een persooniykheid en byzonder sterk aan de bal. Het is maar te hopen dat Zierikzee die niet snel aan het betaald voetbal kwyt raakt". Meerdere melen moesten de VUs- singse verdedigers de Zierikzeese spits en andere aanvallers met te for se middelen tot stilstand dwingen. maar ze gevan scheidsrechter Can- fijn geen aanleiding om zyn noti tieboekje te trekken. Hy hield het op waarschuwingen voor Vlissingen. .Jk had al lang opgeschreven ge weest", schamperde de geschorste Zierikzeese speler Jan Lievense. „Ik ben op dezelfde dag gepakt als Pat trick Dewitte. maar die speelt wel". De Zierikzeese middenvelder moest zich 5 minuten voor tyd laten ver vangen door Rene Verwys wegens een enkelblessure, maar Verkaart meende wel. dat hij zonder er weer by kan zyn. Het kostte Vlissinger Huub Balt hazar zijn plaatsje in het team, want hij had Wim Overweei af moeten stoppen. Overigens kon zijn opvol ger Dennis Lindfield, evenmin als Ab Kats, die Patrick Dewitte was komen vervangen, de Zierikzeese •winning mood' indammen. Vlissin gen viel wel aan, maar het wat fan tasieloos en ongevaarlijk. Vermunt: we hebben voor rnst veel mogelijkheden op een treffer laten liggen, na de doelpunten van Zierik zee waren we geklopt. We zaten muurvast. Het had natuurlijk nooit mogen gebeuren, dat de invaller van Zierikzee zo vrij kon oprukken. Jammer voor Huub Belthazar, want hij speelde in de voorgaande wed strijden erg goed." In elk geval een testcase voor de Vlissingers, waar uit ze konden opsteken hoe het niet moest... En Zierikzee: een ploeg waar elke tweede kiasser rekening mee heeft te houden. In de eerste tien minuten na rust overrompelde Zierikzee zijn tegen stander volledig. In de 5e minuut (een minuut nadat hij in het veld was gekomen) benutte Wim Over weei een zee van ruimte om op links naar de Vlissingse verdedigings gordel op te rukken. Zijn voorzet op hoofdhoogte werd schitterend inge kopt door Marcel van Gunsven. Vijf minuten later kreeg Overweei op nieuw gelegenheid op links op te Beetje geluk De man. die aan de basis van de beide schitterende Zierikzee doelpunten stond, nam bescheiden de lof in ont- vangst. „Er kwam natuuriyk ook een beetje geluk by," verklaarde hij. „By het eerste doelpunt kwam de bal strak voor en in het tweede geval had ik verwacht by het een-tweetje met Verkaart de bal terug to krijgen. Maar Verkaart schoot Ineens in." Verkaart kaatste de bal terug: „De doelpunten waren voortreffelijk voorbereid. Na rust was er bij ons veel minder balverlies als voor rust en konden dankzij een overvloed aan ruimte via de vleugels gevaar lijk zijn." Huib Balthazar (nummer 13schermt hier Wim Overweelaf, maar de Zierikzeese middenvelder had tevoren al twee passes gelanceerd, waaruit de winnende doelpunten ontstonden. Toen was de Vlissinger in geen velden of wegen te zien. Eindstanden. Finalegroep: 1 Middelburg 17-13,2 Aagteker ke 17-113 's-Gravenpolder 7-8.4 Tholen 17-6. 27 bordpunten, 5 Middelburg (jeugd) 7-6 24 bordpunten. 6 Souburg 7-6 22 bordpunten, 7 Middelburg II 7-4 8 Lammerenburg 7-2. Verllezersgroep: 1 Aagtekerke II 7-14, 2 Sint- Laurens 17-10 43 bordpunten, 3 Zierikzee 7-10 39 bordpunten. 4 Middelburg III 7-9, 5 Sint Laurens II7-6.6 Tholen n 7-5.7 Tholen «Jcugdl 7-2. 8 SlnLPhillpsland (jeugd) 7-0. De prijs voor de topscorer ln deze groep ging tenslotte naar de Aagtekerkespeler D Bot selaar. LONDEN - Liverpool is er zaterdag In geslaagd zijn score van 100 procent te handhaven. De Europese bekerhouder versloeg thuis de grootste concourrent van het moment Coventry met 1-0. De uitslagen van de zaterdag in de Engelse eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn: .Ar senal - Bolton Wanderers 1-0. Aston Villa Everton 1-1. Bristol City - Southampton 3-1. Chelsea - Manchester City 1-4. Derby County West Bromwich Albion 3-2. Leeds Unlied - To'tenham Hotspur 1-2, Liverpool - Coventry City 1-0, Manchester United - Nottingham Forrest 1-1, Middlesborough - Queens Park Rangers 0-2, Norwich City - Birmingham City 4-0, Wolverhampton Wanderers - Ipswich Town 1-3, De uitslagen van de Schotse eerste divisie zijn: Celtic - Hibernian 0-1. Hearts - Morton 1-1, Motherwell- Dundee United 0-1Rangers- Aberdeen l-l. StrMinen - Patrick Thistle 1-0 Duitsland BONN - Hamburger SV heeft zaterdag voor de grootste verrassing gezorgd op de zesde speeldag van de hoogste West duitse voetbalafdeling. Met maar liefst 3-1 won HSV de uitwedstrijd tegen FC Kóln, dat vorig seizoen nog kampioen en bekerwinnaar werd, maar dat nn met een tiende plaats genoegen moet nemen, op drie punten achter koploper FC Kaiserslautem. De uitslagen van de zaterdag in de Bundcsil- ga gespeelde wedstrijden zijn: FC Köln Hamburger SV 1-3. VFB - Stuttgart - MSV Duisburg 2-0, VFL Bochum - FC SchalKe 'M 2-2. Weder Bremen - Elntracht Frankfurt 0-2, Borussia Moenehengladbach - Armlnia Bielefeld 4-1. FC Bayem Munchen - Elntrachl Braunschweig 6-1, FC Kaiserslautem - FC Nümberg 3-0, SV Darmstadt '98 - Fortun! Düsseldorf 1-6. Hertha BSC - Borussia Dort mund 4-0. De kop en de staart van de ranglijst zien er als volgt uit: 1 FC Kaiserslautem 6 wedstrijden} punten 14-4). 2 FC Bayem München 6-811&7>- 3 Hamburger SV 6-8 (12-5), 4 Fortuna Düs seldorf 6-8 (15-9), 5 Schalke '04 6-8 (12-7). 6 Elntracht Frankfurt 6-8 (9-8), 16 Werder Bre men 6-3 (6-11), 17 MSV Duisburg 6-3 (6-15). 18 SV Darmstadt '98 6-2 (7-17). Portugal De uitslagen van de zondag voor de vierde dag van de Portugese voetbalcompetitie gespeel de wedstrijden zjjn: Guimaraes - SetubalM. Porto - Belenenses 4-0, Benfica - Braga 2-0, Barreirense - Maritlmo 2-0. BeiraMar - Vardm 2-2. estoril - S portin 1-1. Pamalicao - Boavisti 1-0. Vlseu - Academico 1-0. Na vier wedstrijden is de stand: 1(3 Braaga. Varzlm en Porto 6 punten, 4 Sporting 5,5/12 Boavista. Belenenses. Academico, BcnlicJ. Maritimo. Barreirense, Guimaraes en Fama- licao alle 4. Spanje Athletic de Bilbao, tegenstander van Ajax in de eerste ronde van het toer nooi om de UE F A-beker heeft de thuis wedstrijd tegen Santander ruim schoots gewonnen. Door de 4-1 in het San Mamesstadion delen de Basken met Real Madrid en Huelva voorlopig de eerste plaats niet 5 punten. De uitslagen van de derde speeldag van de Spaanse competitie zijn: Gijon - Zaragoza 1-0 Celta - Real Socledad 1-0, Huelva - Rayo Val' lecano 0-0, Burgos - Sevilla 2-2. Athletic Bilbao - Santander 4-1Barcelona - SaJaniafr ca 3-0. Real Madrid - Hercules Alicante 21 De stand is: 1 Athletic de Bilbao. Huelva o Real Madrid 5.4 Espanol. Las Palmas. GD* en Barcelona 4. In België werd in verband met het EurtJ* cupvoetbal van woensdag Jl. niet gespeeld-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1978 | | pagina 16