Toch nog leven op 'onbewoond eiland' hoort-ziet-ffc/tn/ff mu DE WATJES KUNNEN WEER UIT DE OREN Olau-Line vervoerde 500.000ste passagier Bikini-tijdperk loopt ten einde Problemen accommodaties jeugd- en jongerenwerk in kernen Reimerswaal Vijf gewonden bij ongeval te Westkapelle ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1976 provincie onder redactie van Jacques Cats Als u de rubriek 'Onze kleintjes' in deze krant een beetje bij houdt zal die bijzondere advertentie van afgelopen zaterdag nog wel in uw herinnering zitten. Het was een erg ongebruikelijke annonce, zo tussen de aanbiedingen van een witte bruidsjurk, maat 36 en de mededeling dat kasteel Ter Hooge in Middelburg in de ochtenduren twee nette werksters kan gebruiken. Maar als u die advertentie hebt gemist is dat ook geen punt. Hier volgt de reprise: Wie helpt mij verder met schoonmaken plus witten, plus behan gen van huiskamer. Ben na de verhuizing ziek geworden. Ken hier niemand en zit al zes weken in de rommel. Vroeger beston den er nog buren, maar in 1976 kan men net zo goed op een onbewoond eiland wonen. C. A. van Leeuwen, Ter Hoogestraat 33, Middelburg. o Nu weet ik op het ogenblik neel goed wat verhuizen precies is, want ik zit er middenin. Verhuizen, hoorde ik laatst nog iemand zeggen, dat wens je je erg ste vijand nog niet toe. Wat voor een ellende en rommel dat geeft... En alsof dat nog niet rottig genoeg is kom je dan, zoals die mevrouw in Middelburg overkwam, ook nog een keer ziek te liggen. Kimt u het zich enigszins voor stellen hoe iemand zich voelt als je da* helemaal zonder hulp zit? Aan de Ter Hoogestraat in Middelburg tref ik mevrouw Van Leeuwen weken na die verhuizing nog in 'n ontregel de huishouding aan. Vloerkleden liggen nog ingepakt en opgerold in de woonkamer. In een hoek staat enig huisraad opgestapeld. Midden in het vertrek domineert een behangplakta- fel. Anderhalve maand na een verhui zing zou een mens toch aardig op orde moeten zijn. Mevrouw van Leeuwen niet Die zit nog steeds in de rommel. Zij vertelt: „Ik ben samen met mijn moeder van 75 vanuit Ankeveen ge komen. Ik had een vreselijke verhui zing want ik moest alles alleen doen. En ik ben al niet zo sterk van huis uit Veertien jaar geleden ben ik namelijk op 38-jarige leeftijd invalide verklaard al heilgymnaste-masseuse. Samen met de verhuiswagen ben ik naar Mid delburg gekomen. U weet hoe dat gaat: drie kerels zetten dan overal in huis spulletjes weg en daar sta je dan. Praktisch alleen, want mijn moeder kan weinig doen. Die heeft heel slechte ogen. Drie weken lang ben ik er toen flink tegenaan gegaan, maar op een gegeven moment klapte ik finaal in el kaar. Ik heb toen van de dokter wel wat gekregen dat me op moest pep pen. Maar er was niks op te peppen, de fUt was er uit Echt toen zag ik het werkelijk even niet meer zitten. Ik kreeg het gevoel dat ik op een onbe woond eiland zat zonder hulp van wie dan ook. In een agressieve bui heb ik toen die advertentie opgegeven." Die bul begint inmiddels al aardig over te drijven. Want wat gebeurde er toen dat 'kleintje' in de krant had gestaan? Wildvreemde mensen kwamen aan de deur om hun diensten aan te bieden. „Ik heb geweldig leuke reacties gehad van alleen maar lieve mensen", zegt mevrouw Van Leeuwen. En ze vertelt onder meer over een meneer die 's morgensom kwart over negen bij haar aanbelde, een hand gaf en zei ,Ik ben Plet. waar kan ik u mee helpen Ook was er een dame. die de muren en de plinten kwam afnemen Weer een an dere heer zette zich aan enig behang- werk. Maar halverwege het karwei liet hij het toch weer afweten. Mevrouw zit nog wel met het leggen van zeil en het trappenhuis moet ook nog nodig gewit worden. Maar daar tilt mevrouw met zo zwaar aan. Als de kamer maar een Echtelijke ruzies kunnen op zeer merkwaardige manieren ontstaan. Een mevrouw belde de krant met de mededeling dat ze een boos telefoontje had doen uitgaan naar haar man op het werk. Meneer zou verzuimd heb ben om de vlag uit te steken ter gele genheid van de jaardag van prinses Irene. En menger zou toen weer terug hebben gebast, dat mevrouw er fali- kant naast zat. Irene is niet vandaag maar morgen jarig, had de man haar door de telefoon toegeroepen Mevrouw opnieuw nijdig: „Niet waar. in de krant staat dat ze vandaag jarig is". En wat blijkt: de krant wasverkeerd in de berichtgeving. Duizend excuses. En nu maar hopen, dat de ruzie om Irene inmiddels weer is bijgelegd De prijzen knallen gelijk aan gisting lijdende kroketten de pan uit. Daar weten we allemaal over mee te pralen. Ook de kantine van de Vitrite in Mid delburg ontkomt niet aan de inflatie, zo blijkt uit een bericht op de achter pagina van het personeelsblad. De verkoopsprijzen lop vijf cent afge- beetje aan kant is. Kijk eens", zegt ze. ..ik ben nergens te beroerd voor Ik wil graag zeil mijn huis opknappen Maar op het ogenblik ben ik er nog niet tegen opgewassen". Wat in deze hele kwestie het belang rijkste is is de morele oppepper, die mevrouw Van Leeuwen heeft gekregen via die reacties op de advertentie. De nieuwe Middelburgse heeft weer ver trouwen gekregen in de mensen. Want er bleek toch nog leven te zijn op dat 'onbewoonde eiland' ronde inkoopsprijzen) van diverse versnaperingen moesten omhoog De spritsgaat van vijftien cent naar twin tig cent. choco-ijs. was twee dubbeltjes, wordt een kwartje en de soep zal in het vervolg in de Vit rite-kantine vijfender tig cent kosten. De gevulde koeken blijven hetzelfde van prijs: vijfentwin tig cent. Zal nu ook Rita Corita's plaatje over 'een lekker bakje koffie' in prijs gaan stijgen?. De Koninklijke ZuidHollandse maatschappij tot redding van schip breukelingen te Rotterdam treedt po tentiële giftgevers een eind tegemoet, In t jaarverslag 75 staat 'n halve pa gina groot deze tekst afgedrukt Hun die de maatschappij bij testament wil len gedenken, wordt de volgende for mule aanbevolen: „Ik verklaar te lega teren aan de Koninklijke Zuid- Hollandse Maatschappij tot, redding van schipbreukelingen de som van.... Desverkiezend voege men daarbij: „Vrij van successie- en andere rechten en kosten". Gisteren stond er tn de krant een foto afgedrukt van de winnende kandidate bij de verkiezing van een miss Aqua- delta Zeeland in Bruinisse. Nog even een terugblikje op dat blije gebeuren. Reeksen Middelburgers kunnen de watjes weer uit de oren halen. De rust is weergekeerd- Dagenlang zijn veel trommelvliezen geteisterd door de ge luidsinstallatiesvan een paar duizend Watt sterkte, door kermis exploitanten in stelling gebracht om de stem van hun attractie boven die van collega's en concurrenten te kun nen verheffen. En alsof het spektakel daarmee nog met lawaaierig genoeg was. kwam daar om de paar minuten ook nog eens een doordringend fluitsignaal bij. dat we kennen van treinen die in Western films door de prairie daveren en met datschrillefluitjeoverstekendekuddes vee van het baanvak moesten zien te toeteren. Eigenaren en beheerders van horeca bedrijven lopen, wanneer ze de knop pen van hun versterkers iets te ver open draaien het risico dat ze voor een De miss-verktezing betekende de af sluiting van een reeks vakantie activiteiten tijdens het zomerseizoen De tijd gaat verder. De minder verhul lende najaarskleding hangt alweer in de etalages Hettijdperkvandebikini's loopt ten einde. Jammer, zullen veel mannen uitroepen. Gelijk hebben ze. We zullen de zomer nog missenl tijdje hun geluidsvergunning kwijt zijn toen rond gegaan met een petitie raken. en die hebben we aangeboden aan het Kermisexploitanten hoeven daaren- gemeentebestuur. Daar beloofden ze tegen kennelijk niet op een decibel- dat ze er voor dit jaar rekening mee letje meer of minder te kijken. „De zullen houden. De gemeente heeft kermis is weer in de stad" zingen Ciska woord gehouden. We hadden dit jaar Peters en Ronny Tober opgewekt op een stuk minder last van de herrie", zo een grammofoonplaatje. Ik ken Mid- vertelt de mevrouw uit de Vlissingse delburgersdieditliednietlangermeer Gravenstraat. Dus Middelburgers, opgetogen mee fluiten. houdt moed' Er schijnt toch wat aan dat kermislawaai te doen te zijn. Een familie in de Vlissingse Graven straat bazuinde het vorig jaar tijdens Nog een lawaai-bericht uit Middel de kermis uit op een spandoek aan de burg In de Biesboschstraat ging men gevel „Kermislawaai. misdadig" zo gisteren rond met een petitie om een stond er op dat spandoek De vrouw haan weg te krijgen Het beest zou de des huizes vertelt: „Het was werkelijk buurt hinderen door 's morgens rond verschrikkelijk. Ik kon niet eens de eenuurofvijfmethetopzettenvaneen deurbel horen. Vlak onder de erker bij flinke keel de buurt vroegtijdig te ons huis stond een agregaat van het wekken De kippetjes van de haan Lunapark te draaien De hele dag mogen blijven. Misschien dat de haan hoorde je dat gedreun. Van 's morgens een plaatsje kan krijgen op de kermis, elf tot's nachts een uur of half een De Daar zal ongetwijfeld niemand last kopjes dreunden gewoon van tafel. We van "m hebben. ADVERTENTIE) H BRINK Luchtverwarmina IM MAASAIR B.V. - THOUEN impèrestraat 1, Postbus 24, Telefoon (01660)21 50 werkgroep jeugdraad: PUZZELENPUZZELENPUZZELENPUZ2 VLISSINGEN - Met muziek van een draaiorgel arriveerde vrijdag de 500.00ste passagier van de Olau-Line op de terminal aan de Buitenhaven te Vlissingen. De daarbij behorende fees telijkheden vielen len beurt aan me vrouw T. Griffith-Daviesuit Sandhurst (Kent). Zij was op reis vergezeld van haar dochtertje Pamela-Ann en een Nederlands nichtje Manon de Boer. Mevrouw Grifflth-Davies werd voor haar vertrek in de terminal te Sheemess verwelkomd door de heer C. Rietkerk, directeur van de Olau-Line in Groot- Brittanniè. Mevrouw Grifflth-Davies ontving bloemen, cadeau's en een open biljet voor haar gezin voor een volgende reis. Op de reis aan boord van de Olau Finn waren mevrouw Grifflth-Davies en de kinderen gast van de kapitein. In Vlissingen werden zij ontvangen door de directeur van de Olau-Line Neder land, de heer H. Lobbe. Hij overhan digde namens de Olau-Line bloemen en een oude landkaart van Zeeland. Voor de kinderen had hij een aantal aardige cadeautjes. Van de provinciale VW ontving de passagiere een fraaie broche met drie Zeeuwse zilveren knopen. Deze broche werd aangeboden door het in Zeeuwse klederdracht gestoken echt- paar Minet. De kinderen kregen uit handen van het echtpaar een ringetje. Namens de provinciale VW heette de heer J P. de Regt de gelukkigen welkom in Zeeland BEROEPINGSBERICHTEN NED. HERV. KERK Beroepen te Wieringermeer (toezeg ging): B. Koole te Leersum. Aangenomen naar Driel toezegging): H. Westerink te Oudenbosch c.a. GEREF. KERKEN Beroepen te Hollandscheveld: N. Be rghuis te Duurswoude ca. Foto. De heer Minet speldt namens de provinciale VVV de 500.000ste passa gier van de Olau-Line een broche met drie Zeeuwse knopen op. Links achter mevrouw Griffith-Davies staat de direc teur van Olau-Nederland, de heer H Lobbe. Tweede van rechts Is de heer J. P. de Regt, directeur van de provinciale VVV. Diefstal IJsselsteentjes VLISSINGEN - Bij de gemeentepolitic te Vlissingen is vrijdag door J. L. uit Westkapelle aangifte gedaan van een diefstal van IJsselsteentjes. Hel aantal vermiste steentjes is tussen de 1500 en 2000. De steentjes kosten 30 cent per stuk. De dlefètal moet ln de nacht van donderdag op vrijdag zijn ge beurd. Donderdag komt rapport aan de orde KRUIN'INGEN - Rond deaccomodatie voor het jeugd- en jongerenwerk in Reimerswaal bestaan in een aantal kernen grote problemen. Tot deze con clusie komt de werkgroep, die de ge meentelijkejeugdraad heeft ingesteld om een accommodatieplan op te stel len. In haar rapport legt de werkgroep de jeugdraad de vraag voor of voor de kern Ilansweert niet naar een nieuwe centrale accommodatie moet worden gestreefd. Dit dan gezien hel bloeiende verenigingsleven en het aantal mensen dat hieraan deelneemt. De accommodatie in Hansweert wordt overigens uitgebreid doordat de voormalige r.k. school voor het vereni gingsleven geschikt zal worden ge maakt. Overwogen moet worden vol gens de werkgroep of er geen centrale accomodatie moet komen in Hans- weert in plaats van die school en ge bouw 'Kaj Munk. Als tweede op het door de werkgroep samengestelde urgentieschema staat het vindpn van een ander onderkomen voor de peuterspeelzaal in Yerseke. In de eerste plaats staat het huidige on derkomen in de voormalige pastone van de geref. kerk te boek als geheel onvol doende te klem. slechte verlichting en verwarmingen in de tweede plaats moet de peuterspeelzaal er waarschijnlijk uit. De oude school aan de Noordweg in Krabbendijke, waarin momenteel een peuterspeelzaal, een hobbyclub en een soos zijn ondergebracht, wordt binnen kort afgebroken. Vandaar dat het vin den van vervangende ruimte binnen kort afgebroken. Vandaag dat. het vinden van ver vangende ruimte als derde op het ur gentieschema van de werkgroep staat. En als vierde en laatste wordt een on- komen opgevoerd voor de stichting 'Open Jeugdwerk' in Kruiningen Min of meer ontevreden uit de werk groep zich over de wijze waarop haai opdracht was geformuleerd De leden van de werkgroep moesten zelf tot een taakafbakening komen. Verondersteld wordt dat bij een betere taakafbakening waarschijnlijk betere resultaten uit de bus waren gekomen. Verder stelt de werkgroep dat de jeugd met als een aparte groepering in de samenlevmg ge zien moet worden Daarom vindt men het onjuist dat de gehouden enquête over de accommodatie beperkt moest blijven tot de specificatie jeugdvereni gingen en dat de sportverenigingen er niet bij betrokken mochten worden. „Daardoor konden wij geen totaal-beeld vormen van de wensen en verlangens, die onder de verenigingen leven", aldus de werkgroep, die het ook een beperking vond datzij in hoofdzaak gemeentelijke gebouwen in de opdracht kon betrek ken. ..Indien wij op breder terrein werk zaam hadden kunnen zijn, was het ge heel zinvoller geweest". Uit de enquête onder de verenigingen zijn geheel conform de verwachting van de werkgroep geen wensen naar voren gekomen. Men is van mening dat er een redelijk beeld uit kan worden gevormd ten aanzien van de tekortkomingen -rond de accommodaties. De werkgroep adviseert de jeugdraad 'n commissie in te stellen, die zich be zig gaat houden met het samenstellen van een meerjarenaccommodatieplan. dat voorziet in de behoeften .die er leven onder de bevoking. Men vindt het ver der noodzakelijk het particulier initia tief zoveel mogelijk te betrekken bij het tot stand komen van accommodaties. Andere opmerkingen van de werkgroep zijn dat bij de situering van accommo daties, waarvan ook de jeugd gebruik maakt, rekening gehouden moet wor den met zaken als milieu, geluidshinder en dat bij het opstellen van bestem mingsplannen gelet moet worden op voorzieningen voor de jeugd, zoals speeltuinen en weiden, trapveldjes en speelstraten Het rapport zal donderdag 19 augustus worden besproken tijdens de vergade ring van de Reimerswaalse jeugdraad. Deze wordt gehouden in het dorpshuis en begint om half acht. Verder komt in die vergadering onder meer aan de- orde een overzicht van de subsidiever zoeken voor het jeugd- en jongerenwerk in 1976 en 1977. WESTKAPELLE - In de nacht van donderdagop vrijdag zijn vijf personen gewond geraakt bij een éénzijdig onge val op de Schelfweg te Westkapelle. Een personenauto, bestuurd door P. StN. uit 's-Gravendeel, vloog daar. waarschijnlijk ten gevolge van een te hoge snelheid, uit de bocht. Van de vijf gewonden moest er één, de Duitser F K. uit Wuppertal, voor be handeling worden overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. De andere vier inzittenden konden na behandeling naar hun vakantieadres terugkeren. Naast de bestuurder raakten verder lichtgewond J, van B. uitBreda, A.V. uit 's-Gravendeel en K. H. Z. uit Wupper- thal. De auto werd totaal vernield. HORIZONTAAL: 1 ballaster; 3 trom petvogel. 6 voorteken; 11 benodigdheid voor het dammen; 12 rubberoplossing. 13 knaagdier: 14 zacht; 15 steekwapen; 17 dwaas. 19 heden: 22 ondergeschikte: 25 op geen enkele plaats: 28 komkom merachtige vrucht; 30doortochtgeld; 31 grondstof voor linnen. 33 landbouwer; 35 schrijfgerei. 37 landvoogd ui het oude Perziê; 38 wispelturig; 39 kachelzwart; 40 ferm; 41 sneeuwhut. AUTO RIJDT IN OP BROMMER: LICHTE SCHADE HEIKANT - Bij een botsing op de Mag- dalenastraat in Heikant ontstond schade aan een auto en een bromfiets. Toen donderdagavond de autobestuur der J E. uit Mortsel (B op de Magdale- nastraat in Heikant een onoverzichte lijke bocht voor een stilstaande auto auto naar links uitweek, ontstond er een botsing met de tegemoetkomende bromfietser F. G. uil SinL-Jansteen. Ai- lesd beperkte zich totmateriêle schade. VERTICAAL: lkoerier: 2 driehoekig gevelveld: 4 opdringende mensenmas sa. 5 sterk smakende halfweke kruiderij; 7 draagdoek; 8 klinknageltje: 9 kwaad: 10 vlek. 16 deel van een etmaal; 18 wijze: 20 soort hond; 21 voorzetsel; 23 wereld taal; 24 wolvlokken; 26 betrekking; 27 kort stevig baardhaar; 28 uitgieten; 29 'beraad. 32 weekdier, 33 bult; 34 zoon van Jacob; 36 opgeld boven parikoers. Oplossing vorige puzzel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9