Zeeuwse atleten dit weekeinde massaal naar kampioenschappen TSJEG0LEW LOOPT PUNT UIT OP HARM WIERSMA Vissers boden weer tegen elkaar op bij 'premieregen' in ronde van Breskens Uitstekend tennis in veteranentoernooi Attente Zweed dichtbij eindzege in schaaktoernooi Sas van Gent Paralympics: Nederland veroverde 86 medailles VLISSINGSE SINTELBAAN IN PUIKE CONDITIE VOOR EVENTUELE RECORDS OP 400 EN 100 M Tijdstip van titelstrijd is na vakantie goed gekozen Kortsnoi traint olympiadeploeg Gemeente ontvangt profrenners TERNEUZEN OP TERREIN VAN DOW TEGEN PROFCLUB FC DORDRECHT ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1976 VLISSINGEN - Massaal hebben de Zeeuwse atleten zich aange meld voor de jaarlijkse kampioenschappen voor senioren, A- en B-junioren, die vandaag (zaterdag) en morgen worden afgewerkt op de Vlissingse sintelbaan. „Het is voor het eerst sinds vele jaren, dat deze titelstrijd goed bezet is," verzekert secretaris Wim Hofman van Marathon, de club, die samen met zustervereniging Zeeland Sport voor de organisatie tekent. „Op de oudste junio- rengroepen na zijn alle nummers uitstekend en zo sterk mogelijk bezet," voegt Hofman er aan toe, daarbij vanzelfsprekend ruimte latend voor eventuele spectaculaire prestaties van atleten van buiten de provincie op deze open Zeeuwse titelstrijd. Voor uit Zuid-Holland komen vrij veel atleten een kansje wagen om een Zeeuws kampioenschap weg te slepen, opmerkelijk is de geringe deelname van Brabantse zijde. Over de reden van de vele en ook sterke inschrijvingen weet Wim Hofman niet het juiste antwoord te melden. Hij ver zekert: „We hebben als organiserende verenigingen niets bijzonders gedaan" en veronderstelt, dan: „Wellicht is het tijdstip van handeling de oorzaak. De vakanties zijn immers voorbij, hel. is zelfs de eerste belangrijke wedstrijd na begin juli. en uiten de atleten daarmee hun honger naar de baan Vorige kampioenschappen waren gere geld versnipperd, vorig jaar werd er toe overgegaan om de titelstrijd in 1 week einde af te werken, maar toen werd in Temeuzen een wel zeer ongunstig tijd stip (mei) gekozen. „Voordien waren er ook heel wat wedstrijden van minder niveau. Het gebeurde zelfs." weet Wim Hofman „dat er Zeeuwse atleten in Hol land liepen of naar België trokken." Ditmaal is de situatie anders: „Het wordt ook veroorzaakt, omdat volgende week de Nederlandse kampioenschap pen worden afgewerkt. Daarvoor wil een aantal atleten zich testen en tevens wil len jonge atleten nog een goede presta tie leveren om uitverkoren te worden in de nationale jeugdploeg." Puike baan „Bovendien," voegt de Marathonbe stuurder er aan toe, „is dc sintelbaan in Vlissineen in puike conditie, 't Is voorlopig nog de enige baan in Zee land, waarop je als atleet succes kunt hebben. Hel is bovendien een snelle baan. zodat er ongetwijfeld, ook bij de minderen, persoonlijke records gebro ken zullen worden. Er zijn tijdens re cente avondwedstrijden op deze Vlis singse baan lijden gelopen, die kunnen concurreren met resultaten van de baan op Papendal." Hetiszelis mogelijk, dat dit weekeinde- om precies te zijn vanmiddag tussen tien over twee en vijf voor vier. wanneer de series tot, en met de finale gelopen worden - het. bijna stokoude record van Gerrit de Pagter op de 100 meter gebro ken wordt „Maar dat hangt natuurlijk van veel factoren af. Knapen als Daan van Oosten, momenteel de snelste Zeeuw, Ab Slabbekoom. een AV '56- collega van Van Oosten, en Dynamo "70-atleet Hans van der Haar, die weer is gaan lopen na enige tijd op non-actief te zijn geweest, zijn in staat om onder goede omstandigheden lot elf seconden rond te komen. Maar om er dan voor een eventueel Zeeuws record nog eens 0 2 seconde onder die elf te blijven, dat zie ik nu nog niet zo gauwzïtten. Ik geef veel meer de 200 en 400 meter-lopers kans om een nieuw record te realiseren." meent Wim Ho&nan Spectaculairst Vooral de 400 meter heren kan een van dc spectaculairste nummers van deze tweedaagse atletiekwedstrijd worden. Er hebben zich liefst 22 atleten voor dit nummer opgegeven, onder hen de sterke Zeeuwen Jan Eversdijk. Jan de Waard en Gerard Verhuist, en dan moet je nog maar afwachten of er snelle mannen van buiten de provincie inge schreven hebben. „Het is lang geleden, dat er in Zeeland voor de 400 meter een halve finale gelopen moest worden." weet Hofman. Een van de medailleverzamelaars is dit weekeinde in Vlissingen ongetwijfeld B-junior Paul Sturm, terwijl ook Mara thon B-junior Henk Lindner veel hooi op zijn vork neemt, omdat hij zich tijdens deze tweedaagse strijd met veel series en finales wil lesten op de 100. 200. 400 1500 en 3000 meter waarbij hij zaterdag binnen een half uur op drie nummers moet starten maar Lindner is in puike conditie, verzekert Wim Ho&nan Bn de meisjes hebben op de sprinmummers Lilian Gillissen van Dynamo iB-juniore) en Els Vader van Zeeland Spori >A- meisje) natuurlijk dc beste kansen. De 400jongens A wordt een leuke stnjd lus sen Eddy de Korl van AV 56 en zijn ploeggenoot Onoo Sturm, op hetzelfde nummer bij de A-melsjes zijn Karin de Nijs van RKHAV en Els Vader aan el kaar gewaagd Vandaag wordt ook de 5 km afgewerkt. Piet Vonck van RKHAV is de grote favoriet, waarna om de tweede plaats een felle strijd geleverd moet worden tussen Jan van Laarhoven en Willy Verbiest van RKHAV en Peter Havermans van Zeeland Sport Dc tweede dag brengt uiteraard ook vo lop strijd op de 200 meternummers. Een bijzonder aantrekkelijke strijd wordt verwacht op de 1500 m. jongens A, waarop Eddic de Kort en Jan de Bart eindelijk eens tegen elkaar uitkomen, nadat de beide AV'56-atleten elkaar ge regeld ontlopen en zelfs als ze in België lopen in verschillende series worden ingedeeld... Op de 1500 meter zijn dc beste kansen voor Niek Flipse van AV '56. Technische nummers Ook de technische nummers zijn sterk bezet met als onbetwiste uitschieter het kogelstoten en discuswerpen heren, waarop Nederlands kampioen Jacques van Ruh I. goed voor over de 17 meter, de uitgesproken favoriet is VLISSINGEN TEGEN OMSTREDEN RVC UIT RIJSWIJK VLISSINGEN - Op eigen veld speelt Vlissingen zondagmiddag (aanvanghalf drie) een oefenwedstrijd tegen de hoofdklasser RVC uit Rijswijk. Deze club is sterk in opspraak gekomen, om dat spelers betaald zouden zijn. Tegen de zware straffen (verschillende spelers werden voor lange tijd geschorst) ging RVC In beroep en voorlopig zijn deze straffen dan ook opgeschort. Derhalve treedt RVC zondagmiddag aan met zijn sterkste formatie, onder meer met de in ternationals Jan van der Lek en Maup Martens en de ex-Feijenoorder Robbie Duister Vorig jaar bevocht Vlissingen m Rijswijk een zeer verdienstelijk 0- 0-gelijkspel Ook de reserveteams van de twee clubs spelen tegen elkaar Die wedstrijd wordt gespeeld op een terrein aan de Baskenburgseweg en begint om half twee. Veel spanning valt er ook ie beleven bij de hoogspnnglat. waarvoor Leo Bou- cherie van Zeeland Sport en Jan Ever sdijk van AV '56 staan te popelen om het Zeeuws record dat ze beiden met 1.90 meter in bezit hebben te verbeteren Zeeland Sporter Rob Geljon zal hen daarbij opjagen, jammer genoeg is de .sterke Delta Sporter Leo de Pee niet van de partij. Peter Molenaar van AV '56 kan proberen om zijn Zeeuws polstokrecord 13.90 meter) op te 'krikken' nu eruit 'Hol land' enkele vier meter-springers inge schreven hebben De 10 kilometer valt qua bezetting (zon dag) iets tegen: Guust Bours van RKHAV is uitgesproken favoriet, op •deze afstand Als slot van beide dagen is er een serie spannende estafettes te verwachten. 18 septpmher Deze tweedaagse strijd brengt geen 800 meier. Deze afstand wordt met sleeple- en hordennuminers op zaterdag 18 sep tember in Goes afgewerkt en ook dat is het vermelden best waard. Het isname- lijk al erg lang geleden, dat er in deze ZEILWEDSTRIJDEN WOLPHAARTSDIJK - De internatio nale zeilwedstrijden bij Wolphaartsdijk illen niet dit weekeinde plaatsvinden, zoals abusievelijk in de PZOvan vrijdag werd gemeld, maar 21 en 22 augustus. AMSTERDAM - De Russische scha ker Viktor Kortsnoi is benoemd tot trainer van de Nederlandse schaak- ploeg voor de olympiade, die in okto ber in Israël wordt gehouden. Korts noi. die op 27 juli politiek asiel heeft gevraagd in ons land en een week ge leden te horen kreeg dat. hij ten min ste een hall'jaar in Nederland mag blijven, heeft zich bovendien als per soonlijk lid van de koninklijke Ne derlandse schaakbond op het bondsbureau in Amsterdam gemeld. Het Nederlandse team voor de schaakolympiade bestaat uit de drie grootmeesters Timman. Sosonko en Donner. de meesters Ree en Kuijpers en de kandidaat-meester Ligterink provincie een kampioenschap steeple chase op hel programma stond." verze kert Wim Hofman. Hij meldt tot slot nog: Alleatlcten zijn daarover bijzon- derenlhousiast Van alle kanten hoor je dan ook: ik ga 18 september in Goes steeple lopen." Rest nog te vermelden, dat het publick op deze tweedaagse alletiekstnjd gratis toegang heeft Je zil uit de wind en heerlijk in de zon", prijst Hoefman de kijkaccommodatic aan GOES - In verband met de komst van de profronde van Nederland naar Goes zullen b en w van de Ganzestad op 27 augustus 1976 een officiële ontvangst houden. Deze bijeenkomst begint om 12.00 uur en wordt gehouden in het Goese stadhuis. KRUININGEN- Bij het dit jaar voor de vijfde maal georganiseerde veteranen- temristoemooi tc Kruiningen is van zeer goed tennis te genieten, vooral door hel feit dat dc leeftijdsgrens voor tennis betrekkelijk laag is: dames 35 plus, heren 40 plus. Hierdoor hebben erkende C-speelstcrs cn spelers kunnen inschrijven, wat het tennispel uiter aard heeft bevorderd. Zo is de voor de LDC Dos derdeklas competitie spe lende mevrouw Wondcrgem favoriete voor dc titel, die ze vorig jaar ook al in de wacht sleepte. In het. reeds donderdag begonnen toer nooi bereikte ze a Is eerste de hal ve finale via een 7-5. 6-0. 7-5 op mevrouw Den Doelderna met 5-1 te hebben achter ge staan. In die halve finale zal ze veel t egenstand krijgen van de winnares van de partij Van de Maas-Warringa. waar bij vooral mej. Warringa een goede in druk achterliet door de Krabbendijkse kampioene mevrouw Traas met 6-3. 6-1 te verslaan. De sinds kort in Kruiningen woonachtige mej. Warringa speelde vo rig jaar nog overgangsklasse D in Til burg. De als tweede geplaatste me vrouw Ten Bruggencate (eveneens derde klas speelster) speelt vandaag - zaterdag - tegen de Duitse mevrouw Fricke die met 7-6. 6-3 mevrouw Felius versloeg. De winnaars van het vetera nentoernooi te Groede mevrouw Rotin-Sulu komt uit tegen mevrouw Bassie. die na een zeer spannende wed strijd van mevrouw Mol won i4-6, 6-3. 6-3). Ook bij de hren bijzonder sterke deel nemers. waaronder MLTC derde klasser Martin Titiheru. de Domburgse tweede klasser R. van Iersel. de naar de tweede klas gepromoveerde B van Dijk ui« Temeuzen en de winnaar van het Groede veteranentoernooi Pieter Titi heru. Martin Titiheru bereikte gisteren de halve finale via een goede zege op Frederique Bouillaut. Bouillaut trachtte met technisch goede slagen door de muur Titiheru' heen te komen, wat alleen in het begin van de twedeset goed lukte: 6-0,6-3. Een leuke partij van het herenenkelspel was de wedstrijd tussen de voorzitter en desecretarisvan de KNLTB afdeling Zeeland, de heren Wondergem en Hoogendoom. Voorzit ter Wondergem won deze wedstrijd makkelijk (6-0.6-0). maar moest later op de dag de zege weer laten aan Titiheru (6-1, 6-1) Een senstationele partij speelden R, van Iersel en de Duitser Becker. Becker lijkt op een zekere zege af te gaan met zijn voorsprong van 6-3 en 5-2 Hij kreegzelfs via 40-15 tweemaal een kans om de wed strijd af te maken, maar vechter Van Iersel kwam uitstekend terug en won tenslotte zelfs de partij met 3-6, 7-6, 6-4. Verder bereikten P. Titiheru, B. van Dijk. Vreeke en Van Noorden makkelijk de kwartfinale, die vandaag gespeeld wordt, terwijl voor zondag alle finales op het programma staan. De wedstnjdor- gamsators Dominicus en Stevense ver telden dat de gezelligheid wel voorop staat, waar alle deelnemers zeker bij in stemmen. Vooral het aantal inshrijven (86 dit jaar tegen 52 vorig jaar) bewijst het gelijk van deze stelling. Voor van middag volgt dan ook voor alle deelne mers een gezellige koffiemaaltijd en ie dereen die in de eerste ronde verloren heeft knjgt in de verliezersronde in ieder geval de kans om nog een aantal gezel lige partijen te spelen AMSTERDAM (ANP) - Na de achtste ronde in de wedstrijd om het wereld kampioenschap dammen in Amster dam heeft Tsjegolev door eenoverwin- ning op de Congolecs Nimbi alleen de leiding veroverd. Harm Wiersma moest, evenals Tsjegolev in de ronde daarvoor tegen de Belgische kampioen Oscar Verpoest de punten delen. Ondanks dat deze zitting de hoogste scores aan remisies op zijn naam kreeg, werd het de meest enerverende tot nu toe. De punt. die Wiersma hierin ver speelde. kan weieens heel belangrijk worden. Tegen Verpoest verbrak de na tionale kampioen al snel het klassieke openingsspel om over te gaan tot een fiankspelparüj. waarvan Wiersma blijkbaar meer winstkansen verwacht te. Hij plaatste een voorpost, die ge steund door een hecht centrum de goede aanvalsstelling inhield. Maar Verpoest verdedigde zich heel goed. Hij ruimde eerst de indringer weg en nam toen zelf bezit van het centrum. Het schijvenmateriaal was intussen al danig gedund en in zijn poging om toch nog iets te ondernemen stuitte Wiersma op een afwikkeling, die een eindspel over liet zonder ook maar een enkele kans op winst. Tsjegolev kwam wel tot een overwin- hieruit toch te bevrijden Het resterend gedeelte werd door beide foutloos afge speeld Nlmbt (Congoi-Tsegolev iSovi 0-2. Gendler- mann <Isr>-Kandane (Sn) 2-0. Lepsic (Joet- Marek (Tg) -1. Koeperman iSovi-Gantwaxg (Sovi 1-1. Verpoest iBeD-Wiersma (Ned) 1-1. Jansen (Ned)-Kuyken iZwi) 1-1, Delhom (Fra)-Agliardi iMom 1-1. Zom dtai-Hisard (Fra) 1-1, Smith (Vst)-C!erc (Ned) 0-2. Na de achtste ronde is de stand als volgt: 1 Tsjegolev 14 pnt2 Wiersma 13 pnt., 3 Gant- warg 12 pnl-, 4 Clerc en Verpoest 11 pnt., 6 Jansen Koeperman. Kuyken, Smith, Nimbi Gendlermann 10 pnt.. 12 Hlsard 7 pnt, 13 SAS VAN GENT - Uiterst attent heeft de Zweed Schüssler in het internatio nale jeugdschaaktoernooi in Sas van Gent gisteren 'n halve punt gescoord in zijn partij tegen de Engelsman David Moone.v. De Brit had een betere stelling op het bord getoverd en leek op weg naar de winst, toen Schüssler remise claimde, omdat driemaal dezelfde stel ling op het bord was geweest. Mooney weigerde het aanvankelijk te geloven, inaar toen de partij nog eens goed onder dc loep werd genomen bleek de Zweed gelijk te hebben- Voor Schüssler was dat een kostbaar half punt, want in de algemene rang schikking behield hij een vol punt voor sprong op de Deen Kristensen en de Hongaar Pirisi Met nog éen ronde te spelen (vandaag) heeft de Zweed dus een uitstekende kans dit internationale jeugdtoemooi op zijn naam te schrijven. In de C-groep werd gisteren de laatste ronde reeds gespeeld. Eric Wille uit Arnhem werd indrukwekkend winnaar van deze groep meteen score van 5 uit 5. De uitslagen luiden: A-groep: Schüssler (Zweden)-Mooney (Engeland) 0.5-0.5; -Jensen (Noorwegen) - Pirisi (Hongarije) 0-1; Christen (Zwitserland)-Kristensen Oenemarken) 0.5-0.5. DPbouverie (Frankrijk)-Ghijsels (België) 0-1; Ander son (Ierland) - Nieuwelink (Nederland) 0-1; Wille (België)- Barlov (Joegoslavië) 0.5-0,5; Sayber (Turkije)-Uplon (Schot land) 0.5-0,5; De Roode (Nederland)- Lipsanen (Finland) 0.5-0.5; Lansay (België)-Garcia (Spanje) 0.5-0.5: Kupski OEFENPROGRAMMA VAN MIDDELBURG MIDDELBURG - Het oefenprogramma van de voetbalvereniging Middelburg ziet er vanaf zondag a.s als volgt uit: zondag 15 augustus EBOH I. II. III - Middelburgl.il. III14 00 uur; woensdag 18 augustus Middelburg I - Veere 118.30 UUR. Patrijzen 2 - Middelburg comb. donderdag 19 augustus Serooskerke 5 - Middelburg comb. 18.30 uur; zondag 22 augustus Middelburg I - AFC 114.30 uur; dinsdag 24 augustus Zeelandia 2 - Mid delburg comb., woensdag 25 augustus Middelburg I - Zeelandia I 18.30 uur; Apollo I -Middelburg comb; Patrijzen3- Middelburg comb.; donderdag 26 au gustus Middelburg comb. - Zeelandia 4 18.30 uur, zaterdag 28 augustus Middel burg I - RBC I 14 30 uur. Breskens I - Middelburg comb. Franz Beckenbauer HAMBURG i AFP)-Westd ui tsejouma- listen hebben vrijdag in Hamburg Franz Beckenbauer. de libero van Bayem München en het Duitse nationale elftal, uitgeroepen tot voetballer van het jaar. (West-Duitsland)-Langusch (Oosten rijk) 0.5-0,5; Maes (Nederland)-Schultz Pedersen (Denemarken) 0.5-0.5; Cardon (Nederland)-De Muyser (Luxemburg) 1-0. De stand luidt; 1 Schüssler; 6-5; 2/3 Kristensen en Pirisi 5.5; 4 tot en met 7 Jensen. Mooney. Ghijsels en Nieuwelink 5. C-groep: Plaetinck(MSV)-Wille(KNSB) 0-1; De Wolf (Middelburg)-Willems (MSV) 0.5-0.5; Martens (MSV)-Van der Walle (MSV) 1-0: Van der Zalm (HWP)- Verselder (MSV) 1-0. Ivens iHWPt- Verhelst (HWPi 0-1; Cuijt (MSV)-Van Oorschot (Vlissingen) 0-1 Eindstand 1 Wille 5 uit 5; 2 De Wolf 3.5; 3 Willems3; 4 Van der Zalm 3. 5 Mariens 3: 6 Van der Walle2,5:7 Van Oorschot2.5.8 Verhelst 2.5: 9 Verselder 2; 10 Plaetick 2; 11 Cuijt 0.5. 12 Ivens 0.5 In de tweekamp won de Nederlander Van der Wiel opnieuw van de Joegoslaaf Lisjak. waardoor de stand nu 4,5-0.5 in het voordeel van Van der Wiele is. TERNEUZEN - De voor vandaag (za terdag) vastgestelde vriendschap pelijke voetbalwedstrijd tussen Temeuzen en deeerstedivisielub FC Dordrecht zal niet op 't hoofdvcld van het Zuidcrsportpark worden gespeeld maar op hel voetbalveld nabij DOW Chemical. Ondanks verwoedde pogingen van Terneuzen-zijdc heeft men van de gemeente geen toestemming gekre gen om gebruik te maken van het hoofdveld vanwege de toestand van de terreinen. Door die beslissing wordt de voet balvereniging Temeuzen voor de 2e maal verplicht om uit te wij ken naar elders voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen een betaalde club. Vorig jaar speelde Temeuzen zijn wedstrijd Wil lem n op 't Sassc sportpark 'De Valcke' ..Ik heb", zo zegt vooratter Ben Roeland", nu de verzekering ge kregen dat dit m de toekomst niet meer zal gebeuren zodat we volgend jaar eindelijk eens op eigen veld tegen een betaalde club kunnen spelen." Frappant is wel dat Ter- neuzen geen toestemming krijgt om gebruik te maken van 't hoofdveld terwijl ambtenaren van de belasting afgelopen maandag wel gebruik hebben gemaakt van deze veldac- commodatie om te sporten. De wed strijd van Temeuzen begint vanmid dag om half drie en is voor iedereen gratis toegankelijk Dat Temeuzen tegen de FC Dorrecht kan spelen wordt mede mogelijk gemaakt door de steun van DOW ChemicaL mng. maar heeft daar heel lang voor Zom 5 pnt., 14 Delhom. Agliardi en Marek 3 moeten spelen. De Rus. die eerder pnt. 17 Lepsic 2 pnt.. 18 Kandane 0 pnt, tweemaal de wereldtitel droeg, heeft eerst in het eindspel de partij kunnen beslissen. Maar dat heeft hij dan ook werkelijk schitterend gedaan. Nimbi was bezig geweest om de partij zo over zichtelijk mogelijk te houden en om het materiaal snel te doen verminderen. Eerst in een acht om acht kreeg Tsjego lev vat op de stand van zijn tegenstan der en heeft hij van dat momente af sub liem gespeeld. Intussen hadden Koeperman en Gant- warg hun onderlinge duel in remise beëindigd. Gantwarg had geprobeerd zich kansen te verschaffen door het in nemen van een hekstelling met twee schijven op de lange lijn. maar in het late middenspel wist Koeperman zich EERVOL ONTSLAG HARRY PLOMPEN MIDDELBURG - Het bestuur van de jKNVB afdeling Zeeland heeft zijn ad ministrateur. de heer Harry Plompen, met ingang van I november 1976 eervol ontslag verleend. Harry Plompen heeft zelf om dit ontslag verzocht Zoals in de Zeeuwse voetbalwereld bekend is Plompen al geruime tijd ziek reuma) en kortgeleden afgekeurd. Tijdens de al gemene vergadenng op 30 oktober zal hij op gepaste zijze worden uitgeluid. Per diezelfde datum is in zijn plaats be- noemd Wim Jagi. TORONTO(ANP) - Met het doven van de olympische vlam en het spelen van het Canadese volkslied zijn de vijfde Olympische Spelen voor sporters met BRESKENS - Voor Gerard van 't Ge loof hoeft het nieuwe, overigens schit terende. parcours in Breskens niet. Dc cirteriumspecialist uit Oudenbosch vertelde gisteravond dat hij de voor keur gaf aan het oude rondje. Een wat merkwaardige uitspraak uit de mond van de renner die op indrukwekkende wijze dit avondciterium in Breskens had gewonnen. „Het is gewoon veel tc zwaar. Iedere keer zit je niet dat rot- klimmetjc. Dat sloopt alle krachten", zo zei hij. Maar Gerard van 't Geloof moet er maar niet op rekenen dat hij volgend jaar weer op het oude parcours in Breskens zal rijden Het eerste avondcritenum op dit snelle maar door de klim erg lastige parcours werd voor de organisatoren een groot succes. Er was een zeer rede lijke publieke belangstelling, hetkoers- r verloop was spannend en aan premies was geen gebrek. Wie gisteravond in Breskens is geweest zou niet zeggen dat het in de visserij momenteel zo slecht gaat. De premies van de bemanningen van de Breskense vissersvloot vlogen tenminste de pan uit Het was in feite weer net als vroeger toen het ene schip niet onder wenste te doen voor het andere en men probeerde eikaar in het geven van premies te over treffen tangen van o.m. Cees Spaans, Ton- me Huijzen en zowaar liet Matje Doh- men zich zelfs zien in gezelschap van Cor Vervaet, Het liep allemaal op niets uit. Totdat Gerard van 't Geloof er zich mee ging bemoeien. Als een raket reed hij uit de groep weg, pakte in een mum van tijd honderd meter en het was uiteindelijk Bram Geense die nog bij hem kon ko men. Het leek de beslissing van de koers te worden. Het tweetal bleef ronden vooruit rijden totdat er reactie kwam Het was zelfs zo bar1 dat de speaker van Krijn St. Nicolaas en Wim Jere- nauwelïjks de tijd kreeg om de premies van vijf en twintig gulden aan te kondi gen. Soms vier. vijf premies van dit be drag waren er in een ronde te verdienen, Door deze indrukwekkende premiere gen staat het nu al vrijwel vast dat Breskens volgend jaar een nog sterker deelnemersveld aan de start zal krijgen want amateurs zijn met makkelijker te lijmen dan wanneer ze weten dat er veel geld te verdienen valt. Het koersverloop was zeer afwisselend Door de vele premies probeerden vele renners een beslissende ontsnapping op gang te brengen maar gezien het hoge tempo had dat nauwelijks kans van slagen. De eerste ontsnapping was van een zestal renners; Ad van den El- zakker Thijs Fase. John Akkermans, Bertus Wieles. in de beginfase zeer goed rijdend. Wim Jeremiasse en Han Ha- rinck die zijn val In Heinkenszand al weer te boven was Daarna volgde een zevental dit voorbeeld met opnieuw John Akkermans. Wim Jeremiasse en Bertus Wieles en daarbij dan nu ook Krijn St. Nicolaas. Gerard van 't Geloof. Cees Spaans en Jacques Vooys. Maar ook zij kregen van het peloton niet vol doende ruimte om er ietsseneus van te maken. Daarna waren er nog wat po- Een beeld uit de wielerwedstrijd tn Breskens. miasse. Met nog vier ronden te rijden achterhaalden zij Van 't. Geloof en Geense en een ronde later pikten voor aan ook nog Thijs Fase. Jan Jonkers, Tonnie Huijzen en John Akkermans aan. Precies op het moment van de aan sluiting trok de geroutineerde Gerard van 't Geloof er weer lussen uiten terwijl iedereen naar elkaar zat te kijken wie het werk zou gaan doen had hij opnieuw honderd meter voorsprong. Die voor sprong verdedigde hij met allure en reeds ver voor de finish kon hij de armen los gooien en zich over de finishlijn laten uithollen. Achter hem verbrokkelde het nog. Krijn StNicolaas kwam afgeschei den als tweede binnen en zo reden de renners vrijwel een voor een binnen. Uitslag75 km in 1.50.40: 1 Gerard van 't Geloof, Oudenbosch, 2 Krijn SLNico- laas, 's-Gravendeel. 3 Jan Jonkers Oud-Gastel. 4 Tormie Huijzen Kloetin- ge. 5 Wim Jeremiasse Wemeldinge. 6 Jhon Akkermans Zevenbergen, 7 Thijs Fase Oud-Vossemeer. 8 Bram Geense St-Philipsland. 9 Vester Aarts Kruinin gen, 10 Henk de Jong Goes. 11 Cees Spaans 's-Gravenpolder, 12 Peer Maas Huybergen. 13 Matje Dohmen Bom, 14 Theo van der Boom Roosendaal, 15 Wim Westdorp Kapelle. 16 Ad van Elzakker Steenbergen, 17 Han Hannck 's-Heer- Abtskerke. ccn lichamelijke handicap beëindigd. Spelen, die om twee redenen zijn op gevallen. Allereerst door de politieke ontwikkelingen rond dc deelneming van Zuid-Afrika waardoor een groot aantal landen zich van de spelen terug trok en ten tweede door de uiterst ma tige organisatie in Canada. Maar in sportief opzicht zijn de spelen voor Nederland een groot.succes gewor den. Er werden in totaal 86 medailles veroverd en 22 wereldrecords verbeterd De meeste medailles waren van goud (45). Verder waren er 25 zilveren en 16 bronzen plakken. Het eremetaal werd door de volgende sporters behaald; de atletiekploeg, ge traand door Alex van de Bovenkamp (Enschede) en Cees Jagers (Utrecht) veroverde vijf gouden, vijf zilveren en drie bronzen medailles en een wereldre cord Ruud Broeckhuysen (Utrecht) - goud - hoogspringen 1,70 meter (wereld record); zilver - speerwerpen 45,46 me ter zilver- verspringen 5,98 meter goud vijfkamp 4955 punten. Ebo Roek (Fij naart) - brons - 100 meter. Cis van der Vis-Morel (Monnickendam) - zilver - speerdoelwerpen 74 p. Peter Hans van der Vis (Monnickendam) - zilver - 200 meter 44.1 sec. Jan Stam (Rijssen) - brons - speerdoelwerpen 33 p.; zilver - speerwerpen 41.04. Thea Engelbertink (Denekamp) - goud - discuswerpen 21.38; zilver - kogelstoten 6.69; goud - speerwerpen 17,84. Jozef Weijers (Kol der) - goud - speerwerpen - 18,78. Door de handboogschietploeg van de gebroeders Herbert en Dick Wardenaar uit Amersfoort werden vier medailles veroverd en een wereldrecord verbe terd. De gouden medaille en de drie bronzen werden binnengehaald door: Piet Blanker (Rotterdam) - Brons lan denteams - brons darthery, Tiny Sen ders (Veldhoven) - brons-landenteams - brons-dartchery; Hans Pimmelaar t Ridderkerk) - goud cervica's (wereldre cord) Popke Popkema (Riethoven) - brons-landenteams; Wim van den Bosch (Zandvoort) brons, Dlck Kruide nier (Doom) - brons; Paco Verkoelen (Arnhem) brons. De tafeltennisploeg onder leiding van Peter van der Lely en Cees Esbach uit Rotterdam behaalde twee keer goud, een keer zilver en één keer brons. Voor de plakken zorgden: Irene Schmidt (Delft) - goud enkelspel - goud landen teams; GerdaBekeriRotterdamj-zllver enkelspel - goud landenteams; Jan Meursing (Gieten) - brons enkelspel - brons landenteams; Fred Broos Am- hem) - brons landenteams-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 21