VVD'er A. de Jager oppert havenschapsbelasting Borsele 3 kiene vragen over winstdeling 0 CONCORDIA binnenhoffelijk AUTOMOBILIST, IN SLOOT DOOR TE HARD RIJDEN, KRIJGT BOETE VAN 150 Maand cel voor poging tot verkrachting NIEUW BAROKENSEMBLE GEEFT VANAVOND EERSTE CONCERT G. J. A. Adan voor CDA-bijeenkomst: 'VERKEERSN0TA VLISSINGEN NOG STEEDS NOODZAKELIJK' A. Lorier: 'Leefbaarheid staat voorop' AUTOWRAK ZONDER EIGENAAR ALS KWALIJK MONUMENT IN KWADENDAMME GEMEENTE TERNEÜIZEN 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 MEI 1974 TIJDENS VERKIEZINGSBIJEENKOMST IN NIEUWDORP: „TEKORTEN VOOR GEMEENTE WORDEN DAN DUIDELIJK" - NlBIIlVDORr ..Hkcnll.lk zou cr In RorsHi- «•«•n hikvi-nsi-hiipsbclnstlng in- iri'stfld moeten worden, uil «Ir op- hreiupit waarvan de voor «1c last van di- ip-mrenfo komende tekorten van liet havenschap Vlissingen worden lie- laald. Dan kan de Imrger zien welke lasten de gemeente heeft door het havenschap," Jlit idee opperde de lieer V de .lager vrijdagavond tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de VVD in Nieuwdorp. De heer De .Jager staat op do laatste olaats op de VVD-lijst voor dc komen de raadsverkiezingen. Hij vertrekt na melijk per 1 september uit de ge meente Borsele. Hij vond dat de te- horten van liel havenschap voor reke ning van de rijksoverheid moeten ko men „Er zijn nu al drie .iaar tekor- 'e;>. De bijdrage van do gemeente is nu nog zestigduizend gulden. Maar dat •al over een paar jaar wel meer zijn. Wie weet groeit, het. uit tot een half miljoen. En dat is voor een gemeente als Borsele met zijn moeilijke finan ciële positie en zijn bijzondere struc tuur niet op te brengen." De vestiging van industrieën moet volgens de heer De Jager geleidelijk en niet geforceerd geschieden. „We zien nu al dat de thans gevestigde industrie niet al ie gemakkelijk aan arbeidskrachten kan komen. Dat is dan ook de reden, waarom die indus trieën ook niet. zo veel voelen voor een tweede industriegebied ten oosten van Borssele". De schade aan vee en landbouwgewas sen ten gevolge van de fluor-int stoot, door industrieën vond de heer De .lager een signaal dat er nog steeds iets niet goed is. De schaderegelingen vond hij een tijdelijke oplossing. „De i mensen voelen zich klein tegenover de commissie die de schade beoordeelt 7e! de heer De Jager. „Het vertrou wen is een beetje geschokt, doordat in een aantal gevallen waarm twijfel bestond niet uitbetaald werd. Ik vraag me af of m die gevallen ook niet betaald had kunnen worden. Voor de industrie maakt, die paar duizend gul den toch niets meer uit." „Ik zou willen pleiten voor liet be houd van minstens één school in iedere kern. Een school vervult nu eenmaal een sociale functie. Een dorp zonder school is een dood dorp. Er zal in de toekomst gestreefd moeten worden naar vormen van samenwer king, mede gezien in het, licht van de iiitegratiev an hel. kleuter- en basis onderwijs". aldus de heer De Jager, die met. name in de toekomst hier wel mogelijkheden voor zag. ,.Er ko men jongere gezinnen, ouders die een andere kijk op de zaak hebben. Daar om is het. belangrijk om er steeds weer over te ga in praten. De kracht mi. ook wat dit betreft in de herha- Ook zag de heer De Jager mogelijkhe den m de vorming van streekscholen voor de leerlingen van de hogere klassen van de lagere scholen van twee of drie dorpen. De kosten van .-.pöerwijs in Borsele zouden vol- gens hem voor de volle honderd pro cent door de rijksoverheid gedragen moeten worden. De hoer De Jager vond dal. de voor malige gemeente 's-Heer-Arendskerke voor de kern Nieuwdorp in het verle den een fout woningbouwbeleid heeft gevoerd. „Er was op een gegeven moment een plan voor negenhonderd woningen." zo zei bij- ..En er is niets van terecht gekomen, Wel hebben al lerlei middenstanders uit Nieuwdorp vooruitlopend op de situatie, die dooi de grote woningbouwimpuls zou ont staan. grote investeringen gedaan. En dat na uiteindelijk bleek voor niets. Er zijn wel woningen afgebroken, maar er kwamen geen nieuwe voor in de plaats. Tót. zi.in tevredenheid constateerde dc heer De Jager dat het midden- en kleinbedrijf in de gemeente Borsele langzamerhand een graantje begint mee te pikken van de industriële ontwikkeling van. .het Sloegebied. ,.Er kan nu wat geleverd worden aan de industrieën. En waarom ook niet. Waarom zou de toelevering moeten geschieden door bedrijven uit de randstad, Ik hoop dat de tendens, die nu begint te ontstaan, in de toekomst nog versterkI. kan worden." De heer De Jager deed de suggestie, dat bij de op- en afritten van de nieuwe Sloeweg nabij Nieuwdorp een terrein voor kleine industrie wordt ingericht, dat daardoor van de infrastructurele voorzieningen van het Sloegebied kan profiteren De VVD-bijeenkomst in Nieuwdorp i was in twee delen gescheiden. Na de pauze hield de heer De Jager zijn ioespraak. Voor de pauze was er een niet politiek gedeelte. Tijdens dat ge deelte hield ir. G. Renooy van Pechi- ney een inleiding over het bedrijf. Hij vond dat de industrie zich als taak moet stellen om ervoor te zorgen dat de mensen die er werken geestelijk en lichamelijk gezond blijven en dat geen blijvende schade aan de omgeving wordt aangericht. De bperkte schade- mogelijkheid moet daarbij zodanig ge garandeerd vergoed worden, dat ze aanvaardbaar blijft. De lieer Renooy vertelde dat, de in de hinderwetvergunning vastgelegde men voor de uitstoot van fluor door Pechiney' tot. de strengste ter wereld behoren. Ook sprak hij over de com missie. die de schadegevallen beoor deelt. Hij wees erop dat. deze commis sie het als een belangrijke taak ziet om ook preventief en adviserend te werken door bijvoorbeeld de gladjo- lenteelt te begeleiden en adviezen geeft over hoe lang het biefenloof. dat als veevoeder dient, op het. land kan blijven liggen Kantongerecht Middelburg Bestuurder kreeg een shock, auto totaal vernield MIDDELBURG Dr 32-jarige' Turk A. K. uil Westdnrpe is door de recht- bank in M-ddclburg wegens poging tot verkrarhlir.g ren onvoorwaardelijke gevangenisstraf van één maand opge- legd. De officier van justitie had drie maanden geëist, waarvan een voor-! waardelljk. Siar.hloffer van zijn vergrijp was een; :'I Jarig Axels meisje, dat op 8 oktober vorig jaar 's nachts met. een vriendin, bij Zelzate in België wegens diefstaf van hun auto had gelift om thuis te komen./ waarbij ze door een auto. be stuurd door K. en met. als mede-inzit tenden diens broer en een derde Turk. werden meegenomen. Nadat K.'s broer in Sas van Gent was uitgestapt, en de auto al vlakbij Axel was. probeerde K, zich in een polderweg, na de auto tof stilstand te hebben gebracht., aan het hevig verzet biedende meisje te vergrijpen. Haar vriendin zag kans om t ontvluchten, maar werd achtervolgd door de andere Turk. De meisjes za- -r-n samen kans zich los te rukken, ■•.aarna ze in ontredderde toestand '-.ter een lift van een andere automo bilist kregen MIDDELBURG „li hebt op die smalle wpg veel te hard gereden. Als daar ook een andere auto had gere den waren de gevolgen verschrikkelijk geweest." zei de officier van justitie mr. J. Kolkman woensdagmorgen tij dens de zitting van de Middelburgse kantonrechter tegen C. J. van D. uit Vlissingen. Hij is onder Mellskerkc met zijn auto in een bocht naar rechts in een slip geraakt en daarna links van de weg in een sloot terecht gekomen. Hij liep zelf een shock op en de auto, die naar zeggen 7000 waard was, werd onherstelbaar be schadigd. Van D. meende dat de oorzaak van de slip kan worden geweten aan slijk op de weg. Volgens het proces-verbaal schat de pol it,ie echter dat hij toen daar met een snelheid van meer dan honderd km heeft, gereden. De officier eiste voor de rijfout een boete van ƒ200 en voor hel feit dat het kente ken niet. op zijn naam stond een boete van 50. De kantonrechter mr. A. Veenhoven stelde de boeten op 150 en 50. Een boete van 200 waarvan de helft voorwaafdpJiik rpe-t- een proeftijd, van een jaar eisle dë officier tegen P. W. uit^Den. Haag omdat hij.in de afgelo pén-winter-te Borsele-aan vijf po ny's onvoldoende had verzorgd. Blijkens het onderzoek van inspecteur van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren, was er geen gras in het wei land en ontbraken voldoende hooi en water. Er werd ook een veulentje geboren waarover omwonenden zich hebben ontfermd. W. vertelde dat hij elke week naar zijn dieren kwam kijken. Nu bezit hij geen pony's meer. De officier zei dal, de dieren in een afschuwelijke staat zi.in aangetroffen en noemde de ver waarlozing zeer ernstig. Hij vond één bezoek per week onvoldoende. De kantonrechter sloot zich bij de uit.- Gestrande scholieren zien te-voetbal hij politie VLISSINGEN Achttien 'gestrande'! scholieren uil Oosterhout hebben vrij dagavond op het politiebureau te Vlls- singen naar de voetbalwedstrijd tus-1 sen Bayern München en Atletico Ma- j drid op de televisie gekekn. Aanlei ding tot dit bezoek vormde een onge lukje op rijksweg 58. De achttien jongens waren na een excursie per bus van Vlissingen op de terugweg naar Oosterhout. toen op de rijksweg plotseling de voorruit van de bus knapte. De chauffeur, J. H. uit Dongen, liep hierdoor verwondingen in het gezicht op en moest voor behandeling per ambulance naar het ziekenhuis te Vlissingen worden ver voerd. De Vlissingse politie reed bus en scho lieren naar het politiebureau, waar de jongens in afwachting van de terug keer van de chauffeur naar de voet balwedstrijd op de tv konden kijken. Later op de avond hervatten de scho lieren met bus en chauffeur de terug reis naar Oosterhout. spraak aan bij de eis maar zei dat alleen te doen omdat de clieren nu verkocht, zijn. Nadat de wachtmeester 1 klas J Casteleijn uit. Yerseke en een getuige waren aangetroffen en noemde de ver ier de zaak tegen P. L. M. uit die plaats aan te houden om eerst ter plaatse de situatie te bekijken. M. stond terecht omdat hij de oorzaak zou zijn van een botsing tussen twee auto's op de oprit, van de Molendijk De weg versmalt zich daar en W. zou geen voldoende ruimte hebben gelaten voor zijn tegenligger. De officier vor derde voor deze fout een boete van 50 Geweer De Belg R. W. M werd bekeurd op de Zeedijk te Kats omdat, hij daar werd aangetroffen met een jachtgeweer en er niet gerechtigd was om te jagen. Hij was daar voor de eerste keer en in gezelschap van een vridid die wel in de omgeving maar niet op de dijk zi.in jachtveld had. Die vriend meende echter dat. de dijk wel bij zi.in jacht terrein behoorde W. heeft inmiddels i het in beslag genomen jachtgeweer terug ontvangen. Omdat hier kenne lijk enige vergissingen in het spei waren eiste de officier twee boetes van 50.- geheel voorwaardelijk een proeftijd van een jaar. De kanton rechter nam die eis over maar stelde de boetes elk op f 25.-. Mr. F. W. Adriaanse kwam als ge machtigde van de Belg K. A W. die op de rijksweg onder Reimerswaal een autobotsing zou hebben veroor zaakt.. In deze aangehouden zaak is enige tijd geleden reeds de chauffeur van de andere auto gehoord die toen vertelde dat W. weifelde en hem had gesneden. „De ander twijfelde of hij rechtdoor zou rijden of rechtsaf gaan Ik heb zelf een schade van ƒ1400.-". Mr. Adriaanse bestreed de dagvaar ding en meende dat de botsing is veroorzaakt, doordat, zijn cliënt, op de rem is 'gaan staan'. De officier eiste een boete van 75.- er van uitgaande dat de Belg de ander in moeilijkheden heeft gebracht. Ook de kantonrechter was die mening toegedaan en vonniste conform. Sexshophouder nit Sluis krijgt f 500 boete RECHTBANK: „SEXCABINES ZIJN OOK BIOSCOPEN" MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg is van mening dat dc sexshophouder P. M. uit Sluis dr bioscoopwet heeft overtreden door liet exploiteren van zoge naamde eenmanscabines, voor zien van ren sexfilmautomaat. 51. had vorig jaar zes van dergelijke cabines, die eigendom waren van en geëxploiteerd werden door Ci- nelex BV in Amsterdam, in zijn sexshop aan de. Paardenmarkt In Sluis. Door het deponeren van een gul den in de automaat kon men een projector in werking stellen voor het bekijken van een sexfilmp.ie. De projectoren werden op 8 juni vorig jaar door de politie in beslag genomen. De rechtbank heeft zich in hoger beroep moe ten bezighouden met, de vraag of het hier ging om openbare bio scoopvoorstellingen zonder ver gunning. om openbare vermake lijkheden waarvoor een gemeen telijke vergunning is vereist of om geen van beide. De kantonrechter in Oostburg had dc apparatuur verbeurd verklaard en oordeelde dat. de cabines moeten worden gezien als openbare vermakelijkheden. De rechtbank heeft echter dit vonnis vernietigd en uitgesproken dat; zelfs de bioscoopwet, is over treden. De rechtbank heeft M. hiervoor een boete van ƒ500 op gelegd. met teruggave van de in beslag genomen projectoren aan Cinetex. MIDDELBURG Vanavond (zater dag) is in de Luthprse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg het eerste officiële concert te beluisteren van een nieuw ensemble van beroepsmusi ci dat zich toelegt op barokmu ziek. VLISSINGEN „We hebben nog steeds behoefte aan een verkeersnota voor Vlissingen." Dat was de conclu sie van het betoog, dat het raadslid Ir. G. J. A. Adan donderdagavond hield over de verkeersproblemen in de Vlis- singe binnenstad. De heer Adan hield zijn inleiding tijdens een verkiezings bijeenkomst van het Christen Demo- cratseh Apel in 'Open Hof'. „De verkeersproblemen zullen in Vlis singen als maar groter worden als gevolg van de toename \-an het ver keer" betoogde de spreker. De werken aan de Boulevard, de Spuikom. de inmiddels voltooide Walstraat, en straks wellicht ook de halfhoge brug oefenen hun invloed uit op het ver keer en doen dat wijzigen, met als gevolg een totale overbezetting op de toevoerwegen. Hiertegen moet iets worden gedaan De Vlissingers zullen van andere vervoersmiddelen gebruik moeten maken. De heer Adan dacht hierbij aan de fiets en aan het open baar vervoer. „En dan kom ik ook op mijn stokpaardje: de gescheiden rijba nen voor auto's en fietsers." De spre ker vond Vlissingen wat dat. betref 'vrij arm', maar zag toch mogelijkhe den deze gescheiden rijbanen te creë ren. Hij wees daarbij op de Paul Krugerstraat, die straks zal worden doorgetrokken over de gedempte Spuikom. Wijzende op het kruispunt Paul-Krugerstraat-Badhuisstraat zag hij daar moeilijkheden ontstaan. „Ik zie dan ook meer in het doortrekken van de Koudekerkseweg. Dat is eerder nodig dan de Paul Krugerstraat." De halfhoge brug zal straks niet nalaten ook haar deel aan de verkeersintensi teit in de stad le leveren." Dit alles overwegende achtte de spreker een doorgetrokken Koudekerkseweg over de gedempte Spuikom van groter be lang" dan een doorgetrokken Paul Kru gerstraat. „We kunnen dan het ge scheiden rijwielpad meteen mee door trekken." vond de heer Adan. die constateerde dat. er wel wat gebeurde op verkeersgebied in Vlissingen hij noemde onder meer het structuurplan wegen Lammerenburg en de 'fiets- commissie' maar wilde dit meer gecoördineerd zien gebeuren: „Daar om pleit ik nog eens voor een ver keersnota." Leefbaarheid CDA-Iijsttrekker A. Lorier wees 'in' zi.in toespraak op de evangelische uitgangs punten. die deze. groepering voor haar politiek kiest: „Wij hebben ons eigen geluid, dat richten op de tijdsomstandigheden. Wij streven naar een samenleven vol gens Bijbelse geordendheid, en stellen daarbij in onze praktische politiek de leefbaarheid voorop." De heer Lorier pleitte voor afronding van de basisin dustrieën, meer arbeidsintensieve in dustrie. uitbreiding van hét woningbe stand, en renovatie van de oude wij ken. De heer B. Kole stelde de kandi daat-raadsleden van het CDA aan de ongeveer twintig aanwezigen voor. De vergadering stond onder leiding de heer P. Wilderom. PvdA/PPR-raadslid ontken! eigenaar te zijn KWADENDAMME De dorpskom van Kwadendamme wordt al geruime tijd 'gesierd' met een oude auto, waarop met forse letters geschilderd staat: „Deze auto is van I. A. van Royen". Meesmuilend wordt in Kwadendamme en omgeving over de auto. die schuin voor café Doene staat, en de heer Van Royen gesproken. „Dat is nou de man, die in de gemeenteraad steeds pleit voor milieubescherming en voor hel aanzien van de dorpskommen. Hij laat hier zomaar een oude auto staan", zo vertelt men. Desgevraagd verklaarde de heer Van Royen dat de auto niet. van hem is. „Ik kan niet eens autorijden. Mijn zoon heeft de auto gekocht.via rijwiel handelaar Menheere". vertelde hij. „Al bij de eerste rit bleek de auto een wrak te zijn. Dat is door een garage houder in Nisse bevestigd. Ik ben toen met, mijn zoon teruggegaan naar Men heere en we hebben hem de sleutels en het kentekenbewijs van de auto teruggegeven, omdat de auto gewoon niet, goed was. We hebben de auto daar gelaten. Het geld hebben we nooit teruggezien. In ieder geval sta ik bui ten de hele zaak." Rijwielhandelaar J. C. Menheere uit Kwadendamme vertelde het, volgende over deze zaak. „De auto was helemaal niet. van mij- Iemand had mij gevraagd of ik er iemand voor wist. De zoon van Van Royen kwam toen op een ge geven moment bij me. We zijn toen naar de eigenaar van de auto gegaan en die zoon heeft er een proefrit mee gemaakt. Hij wilde toen die auto ko pen. Bij- mij hebben ze de auto volge tankt en ze vroegen aan mij Of ik het geld aan de eigenaar wilde geven Dat heb ik gedaan. Toen ze.later terug kwamen'omdat, de aul.o*niet beviel, heb ik ze naar de eigenaar verwezen. Daar gingen ze echter niet, heen. Ik heb gezegd, dat; ik in feite niets met de hele zaak te maken had, maar toch hebben ze de auto hier gelaten. De sleutels en het kentekenbewijs hebben ze hier neergegooid. Later heb ik de auto weggezet, omdat ie in de weg stond. Wie er later op heeft geschil derd dat ie van Van Royen is weet ik niet." In ieder geval blijft de auto compleet met. opschildering als een monument in Kwadendamme staan. Niemand wil tADVERTENTIE stel ze vóór u zich verzekert. M ook winstgevend voor mjj? O Deel ik vanaf de eerste dag mee in de winst? I Q Wordt ook op het „risieo'-deel van mijn levensverzekering een winstuitkering bijgesohreven? 100% winstgevende levensverzekeringen Vraag inllohtingenl Coöperatieve Levensverzekeringmij. "oncordia u.a. Oudenoord 10, Utreoht. Tel.: 030- 333433 delburg gevormd kwartet. dat. de naam 'Quantz-ensemble' heeft gekre gen. Deze naam is- ontleend aan de Duit.se hofmusicus en componist Quanta: (1897-1773) voor wie onder meer de fluitslolo's in de Mattheus- passion zijn geschreven. Het ensemble wordt., behalve Dick Boon (traverse en blokfluit;) gevormd door zijn colle ga's Fe ren c Hut.yra. (traverse). Ma,ri- nus Hillebrand (cello) en Bram Beek man claveoimbel Zij hebben elkaar 'gevonden' doordat zij zac-h zeer aangetrokken voelen tot de uitvoeringspraktijk van barokmu ziek. waarop ze zich al t.wee jaar toeleggen. De musici bespelen kopieën van authentieke instrumenten uit. het begin van de achttiende eeuw. riet 'openingsconcert" in de Lutherse kerk begint om acht uur. Foto: Het. nieuwe ensemble. Engelse officieren brengen bezoek aan mr. Van Aartsen MIDDELBURG - Een gezelschap En gelse officieren brengt vanmorgen (za terdag» een bezoek aan de commissi ris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen De Engelse militairen b~ horen tot de staf van de vierde com mando brigade. Van het gezelschap maken deel uit brigade generaal Le. cester. één der commandanten van de troepen die in 1944 Zeeland bevrijd den. en generaal-majoor P. R. Kay. Mr, Van Aartsen ontvangt de Engelse ga? ten om half twaalf. (ADVERTENTIE) Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter kennis van belanghebbenden dat een gedeelte van de sinds 1 april 1961 gesloten algemene begraafplaats aan de Van Steenbergenlaan geniimd zal moeten worden, zulks ten behoeve van de doortrek king van de Willem de Zwijgerlaan. Het te ruimen gedeelte is gelegen in.de westelijke helft van de begraafplaats. Nabestaanden van de in het te raimeïi gedeelte begravenen, kun nen tot 1 juli .1974 een verzoek tot overbrenging naar en herbe graving op de Zuiderbegraafplaats bij hun college indienen. Overbrenging en nerbegraving is slechts mogelijk op kosten van de verzoeker(s). Door de gemeentesecretaris van Terneuzen (afd. algemene za ken, tel. 01150-7980, toestel 122) worden alle gewenste inlich tingen verstrekt en wordt op verzoek een aanvraagformulier toegezonden. Burgemeester en/wethouders van Terneuzen, J. C. Aschoff, burgemeester, A. J. van Pagee, secretaris. Terneuzen, 18 mei 1974. Op de tuiee'de januari van dit jaar. toen Nederland nog in de greep van de oliebomen ver keerde. vroeg de heer Drees juni or. fractieleider van DS'70 in de Tweede Kamer, aan de ministers van binnenlandse zaken, van jus titie en van economische zaken nf zij op de hoogte waren van de bij de bevolking groeiende onrust over de opslag van benzine door hamsteraars in particuliere hui zen en flats. Deze week. ruim. vier maanden later, nu haast nie mand de gordijnen meer sluit, heeft minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken meege deeld. dat de ministers inderdaad wisten van die onrust. ..Deze vraag kan bevestigend worden beanticoord"schrijft hij. En verder- ..Uit de wijze waarop ui verschillende gemeenten werd opgetreden tegen het opslaan van gehamsterde benzine en uit de publiciteit die hieraan iverd gege ven meent de ondergetekende te kunnen afleiden dat de lokale overheid terzake voldoende dili gent is". Toch een hele geruststel ling. Erg uitzonderlijk is het: strope rige tempo, waarin een aantal zaken wordt afgehandeld overi gens niet.. Er zijn meer voorbeel den Zo doen allerlei leden van de Tweede Kamer al jaren lang pogingen om het departement van financiën ervan te overtui gen. dat er iets moet worden gedaan om het vrachtverkeer van rijksweg 254 in West-Brabant af te krijgen. Er gebeuren daar na melijk. erg veel ongelukken. Vol gens die kamerleden moet. ervoor gezorgd worden, dat bij de auto snelweg E 10 een goede douane afhandeling komt. waardoor de vrachtautochauffeurs vanzelf wel voor die snelweg in plaats van voor rijksweg 254 zullen kie- Regin dit jaar liet de staatsse cretaris van financiën, de heer Van Rooyen, weten dat. de chauf feurs van vrachtauto's niet van wege de douane-afhandelingvoor rijksweg 254 kiezen, maar om andere redenen. In april bleek uit mededelingen, van minister Dui- senberg van financiën, dat een deel van het vrachtverkeer eigen lijk toch wel vanwege de douane- faciliteiten de voorkeur geeft aan de oude rijksweg. En begin deze maand antwoordde minister Wes terterp van verkeer en waterstaat mede namens de heer Van Rooy en op kamervragen dat de chauf feurs vooral liever over de rijks weg 254 rijden omdat daar doua ne-expediteurs zijn gevestigd en aan de E 10 niet. De KVP-fractie in de Tweede Kamer hoopt, dat de zaken nu snel zullen worden opgelost. Een prijzenswaardig optimisme. Het kamerlid Schollen van de ARP verzette zich van de week tegen het plan van minister Van Doorn van Cultuur. Recreaiie. en Maatschappelijk werk om 'net- weekblad Haagse Post een paar miljoen steun te geven. In de wandelgangen werd door velen betoogd, dat het niet zo handig van de ARP-fractic was om Scholten over de zaak. te laten praten, omdat Scholten zelf enke le keren door de redactie van liet weekblad hard is aangepakt. Zijn optreden zou nu makkelijk wor den. uit.gel.egcj. als dat van iemand die zijn gram haalt, zo ging de redenering ongeveer. Een aardige opvatting, waar ie dere krant die denkt ooit nog eens gemeenschapsgeld nodig te hebben, op kan inspelen. Krante mensen noen er goed aan over elk kamerlid een kwaad stukkie te schrijven. Waarmee op den duur elk parlementair verzet te gen de verstrekking van rijksgetd in de kiem gesmoord wordt. De PSP'cr Van der Lek begon zijn speech over de moeilijkhe den op Dennendal woensdag zo: ..Het is mijn fractie een volsla gen raadsel waar dit debat goed voor is". Waarna hij een rede van tien kantjes uitgetikte tekst voorlas. Mevrouw Cornelissen van de KVP kwam bij hel Dennendalde- bat tot deze vermoeide conclusie: „We zijn soms wel een probleem- makend instituut, zoals we hier zitten".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 34