Zeeuwse landbouw fel tegen bovengrondse 380KV-PZEM leiding B.enw. Aardenburg: nieuwe school nodig Piet Zuidweg een kwart eeuw ober in 'De Zwaan' te Kapelle „Bij bestemming buitengebied open oog hebben voor anderen" Garantie Middenschouwen voor bouw van rusthuis 'Duinoord' MAZDA BIB „al meer dan 15 jaar bezig zaak ondergronds te krijgen" ook bezwaar tegen een leidingstraat Afvalwater Hulst vervuiler van de Graauwse kreek VIER JAAR GEËIST TEGEN DADER INBRAAK ANTIQUAIR MIDDELBURG Oude boerderij in Sluis wordt horecabedrijf huldiging was voor jubilaris een verrassing j. goeman van gewestelijke raad landbouwschap: b. EN hl GAAN PRATEN MET ACTIECOMITÉ ELLEMEET KOMBI jggQAG 1 MAART 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LEWEDORP De georganiseer de landbouw in Zeeland is fel gekant tegen de aanleg van een bovengrondse 380 kV-hoogspan- grjgsleiding van Borssele naar Gsrtruidenberg door de NV Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM). De land bouw vindt dat de leidingen door het nutsbedrijf onder gronds gelegd moeten worden. Secretaris W. Goeman van de gewestelijke raad Zeeland van het landbouwschap zei er woens dagavond tijdens een bijeen komst van de Zuidbevelandse Nederlandse Christelijke Boe renbond (NCB) in Lewedorp over: „In wezen is de landbouw ernstig gekant tegen de hoog spanningsmasten. We zijn al meer dan 15 jaar bezig om de zaak onder de grond te krijgen". Het aanleggen van bovengrondse lei dingen. met metershoge masten, ijsars door de landerijen, vond de :*r Goeman een onding. „Van onder- pondse leidingen hebben we weinig hst. De hoogspanningsmasten blijven iwrtdurende obstakels voor de land bouw. Het zou ons een Hef ding zijn om de zaak ondergronds te krijgen", aldus de heer Goeman. Als struikel blok voor de agrarische wensen noemde de secretaris van het Zeeuw se landbouwschap de flnancleën. Orer het officiële tracé voor de PZBI-leiding is nog niets bekend. Wel ajn er aan de gemeenten en diverse andere instanties concept-leidingroutes jsiuurd. Over de definitieve route na de kabels (al dan niet boven gronds) is nog geen beslissing geno men. Na allerlei besprekingen ziet het laatste voorontwerp-tracé voor 1 westelijk deel van Zuid-Beveland er globaal als volgt uit: vanaf de conventionele centrale moeten de lei dingen naar de Hollestellepolder lo oss. ten noorden van het Borselse kerkdorp Ovezande vla de Baarlandpol- c=r in de richting Ovezande. Ook dit corp wordt noordelijk voorbijgeg sraama het verder gaat in de rich van Kwadendamme, zuidelijk van dit dorp en eveneens zuidelijk van 's-Gra- venpolder. Het eerste concept-tracé van de hoogspanningsleiding eindigt in de Willem Annapolder, richting Smokkelhoek. De rest is nog onduide- Ejt landbouwschapssecretaris Goeman zet te zich eveneens af tegen de aanleg van een zogenaamde 'leidingstraat' door Zuid-Beveland. Hij toonde zich wel voorstander van een 'leiding- strook'. Globale verschil: bij een straat wordt de grond waarin pijplei dingen gelegd worden, onteigend en in beheer genomen door een rijksinstan tie. het gebruik van de grond blijft in iset ongewisse; bij een strook worden de buizen gelegd volgens een zakelijk recht en is het volledig gebruik (en eigendom) van de grond door de betrokken grondeigenaren gewaar borgd. ,De landbouworganisaties zijn uitge sproken tegen een leidingstraat. Het zou betekenen dat de grond onttrok- ken wordt aan de landbouw, met als gevolg onder ander doorsnijding van allerlei landbouwgronden", betoogde de heer Goeman. „Dat is landbouw kundig volledig onaanvaardbaar". De landbouwschapsecretaris achtte bij een leidingstraat het agrarisch ge bruik "beslist niet' gegarandeerd. „Je kunt de situatie krijgen van een baan met bijvoorbeeld vol onkruid". De heer Goeman wees erop dat de land bouworganisaties hebben geijverd voor een strook, waarin toch de pijp leidingen zoveel mogelijk gebundeld worden. „Nu hebben we, met name in Oost-Zuid-Beveland als spaghetti kris kras allerlei leidingen onder de grond lopen. Dat moet gebundeld worden in een strook, met vestiging van een zakelijk recht", stelde de landbouw schapsecretaris. De heer Goeman benadrukte dat de aanleg van leidingen door Zeeuwse (klei)gTonden de laatste jaren goed is verlopen. Zowel de vergoeding van de grondeigenaren als de oplevering van de gronden waarin leidingen gelegd werden, leveren onder toezicht van een cultuurmaatschappij tot nu toe geen problemen op. De landbouwschapsecretaris vertelde dat de georganiseerde landbouw geen bezwaren heeft tegen het ontwerp- tracc, zoals dat door een uitgebreide provinciale ambtelijke werkgroep ont wikkeld is. „Er is zoveel mogelijk, wordt de laatslP mMndon MIDDELBURG Als oorzaak van de I vervulling van de Graauwse kreek (die een massale vissterfte tot gevolg, heefl gehad) wijzen g.s van Zeeland het afvalwater van de gemeente Hulst (de kernen Hulst, CHnge en St. Jan- steen) aan, welk afvalwater ongezul- verd op het pnlderwater wordt ge loosd. Dit polderwater werd vroeger in westelijke richting afgevoerd, doch aansluiting gezocht met dijken en gen. Landbouwkundig is er zo goed mogelijk gewerkt", meende ae heer Goeman. Zoals gemeld, moeten in mei van dit jaar de eerste buizen voor de aanleg van de Total-leiding (van Euro poort naar het Sloegebied bij Borsse le) in de grond. Dat gebeurt gezamen lijk met de leidingen van de NV Watermaatschappij 'Zeeland'. De route van de leidingen is die van het ont- werp-tracé voor de leiding- strook/straat. Dat hoeft meldden gedeputeerde staten van Zeeland enige tijd geleden niet te betekenen dat het officiële tracé ook dat van de Total- en WMZ-leidingen wordt. Pro vinciale staten mogen uiteindelijk over het tracé een beslissing nemen. Ook NCB-kringvoorzitter J. Boonman (die als voorzitter van de afdeling Lewedorp de vergadering leidde) keerde zich tegen een leidingstraat. „Laten we daarvan als het toch enigs zins kan verschoond blijven. Tussen een leidingstraat en een rijksweg is in wezen niet veel verschil", betoogde de heer Boonman- Twee leden inbrekersgroep voor rechter Grote kraken in geheel Nederland (Van onze correspondent.) LEEUWARDEN De officier van justitie bij de Leeuwarder rechtbank, mr. H. Niemeijer, eiste woensdag tegen de 34-jari- ge directeur Rainier J. G. S. uit Den Haag een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek wegens een aantal zeer grote inbraken welke hij in het gehele land, on der andere hij de Middelburgse antiquair P. Flipse, heeft ge pleegd. Deze verdachte behoorde tot een groep van vier inbrekers die met Pasen 1971 de kluis van het waren huis van V en D In Leeuwarden open- SLUIS B. en w. van Sluis hebben geen bezwaar tegen het verbouwen van een oude boerderij aan dé Flom- pe Toren in Sluis tot horecabedrijf. Hoewel het perceel nog een agrari sche bestemming heeft willen b. en w. toch vergunning geven voor de veran dering, die 'alleen maar tot gevolg heeft dat een in de bebouwde kom gelegen landbouwbedrijf verdwijnt' zo schrijft het college in het voorstel dat de gemeenteraad vandaag (donder dag) krijgt te behandelen. TOESTAND OPENBARE SCHOOL ONHOUDBAAR KATHOLIEKE SCHOOL WIL UITBREIDING AARDENBURG B. en w. van Aar- oenburg willen de gemeente op rede- lijk korte termijn aan een nieuwe openbare lagere school helpen. In een voorstel om een dergelijk principebe- slufi te nemen, dat de gemeenteraad volgende week dinsdag 6 maart krijgt I? behandelen, herinneren b. en w. er san dat de oude school in een deplo rabele toestand verkeert. Ook de schoolarts en de inspecteur voor het lager onderwijs zijn tot die slotsom Rkomen en hebben daarom mede °P aandringen van de oudercommisise - geadviseerd om vlug iets aan onhoudbare situatie te doen. college van b. en w. wil nu een fsemv schoolgebouw omdat een goede Kurt voor het oude in 1909 gebouwde onderkomen toch maar voor even nelpen. Dat gebouw werd in 1946 h I960 al opgeknapt, maar de toe stand is nu toch weer erg slecht. Overigens kan het nog vrij lang duren voor het gebouw er ook werkelijk staat, waarschuwen b- en w. Er is namelijk een landelijke urgentielijst, die de plannen nog wel even zou kunnen ophouden. Daarom ook be perkt men zich tot een principebesluit waarin over de financiële kant van de zaak nog niet wordt gesproken. Uitbreiding Inmiddels heeft ook de stichting ka tholiek onderwijs in Aardenburg uit breidingsplannen. Men wil de oude jongensschool aan de Hennekystraat vergroten met twee klassen en van de hal een gemeenschappelijke ruimte maken. Zoals hekend zijn met ingang van dit schooljaar jongens- en meis jesschool in Aardenburg samengegaan, maar de leerlingen zitten nog altijd in twee gebouwen zodat er van de fusie in de praktijk nog weinig merkbaar is. Als de jongensschool er twee loka len bij krijgt zal dat veranderen. B. en w. stellen de raad voor medewer king aan deze plannen te verlenen. fADVERTENTIE) brandden en er 160.000 gulden aan con tanten en voor 10.000 gulden aan sieraden uithaalden. Voorts werd S. verweten dat hij mee had geholpen aan een inbraak in de supermarkt Lombardije te Leiden op 30 april 1972 waar de groep een bedrag van 11.000 gulden buitmaakte. In" diezelfde nacht pleegde men een inbraak bij de Leidse meubelzaak Mijnders waar 1300 gulden ver dween. Ook zou S. betrokken geweest zijn bii de inbraak bij de firma Voss in Utrecht op 26 november 1971 waar men 30.000 gulden stal. En ook was hij medeplichtig aan een diefstal oude Zeeuwse gouden sieraden ter waarde van 70.000 gulden uit de tiekzaak van P. Flipse in Middelburg waar men in maart 1969 een inbraak pleegde. Ten slotte had men uit de lan ge rij inbraken die werden gepleegd die van 13 mei van het vorig jaar in het ANWB-kantoor te Rotterdam (buit 71-000 gulden) ten laste ge legd. S. stond terecht samen met de 28- jarige ondernemer H. J. C. uit We naar die zowel geholpen had bij de inbraak bij V en D in Leeuwarden als bij die in Leiden. Tegen C. werd een straf geëist van 19 maanden met aftrek. Angst voor falen Over S„ zoon van een joods hoogle raar. werd ter zitting meegedeeld dat hij uit een soort angst om in het leven te falen en niet te kunnen voldoen aan de grote eisen die zijn vader hem had gesteld, op het inbre kerspad was gegaan. C. komt e eens uit een goed milieu en zou het liefst dit verdriet dat hij zijn ouders met deze daden heeft aangedaan, goedmaken door zo snel mogelijk weer in de maatschappij terug te keren en hen te helpen in het dieren- pension, dat deze mensen drijven, een taak die wegens hun slechte lichame lijke gezondheid te zwaar voor hen wordt. Beide verdachten bekenden het ten laste gelegde zonder omwegen. S. leg de met nadruk uit dat hij hiermee geheel schoonschip heeft gemaakt en van plan is na zijn straftijd een betere koers te gaan varen. Met even veel nadruk deelde hij de president ook mee dat hij niet van plan is ooit de namen van zijn medeplichtigen te noemen. C. volgde een zelfde koers. fn noorde-; Hjke richting gilrld naar het gemaal bij Paal, vla de Graauwse kreek. Volgens gs moeten de betrokken be roepsvissers zich om schadevergoe ding v/enden tot het bestuur van het waterschap Hulster Ambacht, dat aan de gemeente Hulst vergunning tot lozing heeft verleend. Krachtens deze vergunning is de gemeente Hulst ech ter gehouden de van het waterschap gevorderde schadevergoedingen terug te betalen. Sportvissers moeten zich wenden tot de beroepsvisser waar zij toestemming van hebben om te vis sen, die dan weer een verzoek om schadevergoeding kan indienen. Of het verontreinigde water nog bruikbaar is voor landbouwdoeleinden kan, naar de mening va» gs. eerst worden vastgesteld na uitvoerig che misch onderzoek. Voor nadere infor matie verwijzen gs de landbouwers naar het waterschap Hulster Am bacht. „Een onderzoek naar de meest doel matige oplossing van de afvalwater vraagstukken, welke oplossing neer komt op zuivering van het afvalwater, bevindt, zich in een gevorderd stadi um. Uitvoering van de benodigde zui- veringstechnische werken voor het be trokken gebied achten wij urgent", aldus het college van gs. dat het antwoord op vragen van de statenle den G J. J. de Waal te Graauw en P J. Everaert te Walsoorden besluit met: „Zodra de nieuwe provinciale regeling op grond van de wet veront reiniging oppervlaktewateren in wer king is getreden, dienen de bedoelde werken zo spoedig mogelijk worden Excursie Pil en KPJ HULST Ongeveer 20 leden van de PJZ en de KPJ afdelingen Hulst heb ben woensdag per bus een excursie ge maakt. Via Antwerpen ging men eerst naar de veemarkt in Den Bosdh, waar de koeien, de kalveren en het slachtvee werden bezichtigd. Daarna ging men naar het proefbedrijf van de Fa. Hen driks Sluis te Brasschaat (België) waar men een rondleiding en een maal tijd kreeg aangeboden. Via Antwerpen ging het hierna op huis aan BURGEMEESTER H. G. VAN SUIJLEKOM REIKTE ZILVEREN SPELD AAN DE JUBILARIS UIT KAPELLE „Wat gaat er om?", vroeg ober Piet Zuidweg toen hij woensdagmiddag in de deurope ning van een zaal van hotel-café restaurant 'De Zwaan' stond. Piet Zuidweg. die woensdag 25 jaar ober was bij dat horecabedrijf in Kapelle, had 's middags wel enkele familieleden zien hinnen komen, maar de eigenaar van de Zwaan, de heer I. Meenken, en zijn vrouw hadden voor hem geheim gehouden dat er een feestelijke bijeenkomst zou worden gehouden. Burgemeester H. G. van Suijlekom, die ook was uitgenodigd, zei over de jubilaris: „Er is geen naarder voor beeld te vinden. Hij rookt niet en hij drinkt niet". De eerste burger var. Kapelle zei het prettig te vinden dat de ober die nooit in bet zonnetje staat nu eens wèl gehuldigd werd. De heer Van Suijiekom ging nog even in op de 'rotsvastheid' van de jubila ris. „Als er een geluidsbandje achter de tap opnamen had gemaakt en je zou dat nu afdraaien, zou je waar schijnlijk in een gekkenhuis terecht komen", zei hij over alles wat de zilveren ober in de loop der jaren heeft moeten aanhoren- ..De volgende 25 jaar moet je geen Pieter. maar AGRARISCH GEBIED PRIMAIR ZIEN ALS WERKGEBIED BOER" LEWEDORP „Bij bestem mingsplannen van buitengebie den moeten we een open oog hebben voor de wensen van an deren. We mogen niet zonder meer stellen dat het hele bui tengebied voor de landbouw is We moeten er wel voor waken dat men geen honderden hecta res een bestemming geeft, die nare consequenties heeft". Dat zei de heer W. Goeman, secretaris van de Gewestelijke Raad Zeeland van het Landbouwschap woensdaga vond op een vergadering van de Ne derlandse Christen Boerenbond afde ling Zuid-Beveland. De heer Goeman hield voor een goed bezette zaal van het verenigingsge bouw te Lewedorp een inleiding over de boer en de ruimtelijke ordening. I „Welke eisen mag de landbouw aan de bestemmingsplannen voor het bui tengebied en aan de hantering daar van redelijkerwijs stellen?", vroeg hij zich af. De secretaris van de Geweste lijke Raad zei dat de mogelijkheden voor een verdere ontwikkeling zoveel mogelijk oen moeten blijven. „Het welvaartsstreven in de landbouw is van eenzelfde gewicht en heeft een zelfde eigen recht als het -welvaarts streven in andere sectoren van het bedrijfsleven", meende de heer Goe man. Volgens hem is het gebonden aan en afhankelijk van de mogelijk heid van een voortgaande ontwikke ling. „Een volwaardige landbouw is een landbouw-in-ontwikkeling", zo be toogde hij. Wanneer men die ontwik keling gaat afremmen door conserve rende bepalingen, treedt er een stil stand op. waarvan met recht kan worden gezegd dat het een achteruit gang betekent. Petrus genoemd worden", aldus burge meester Van Suijlekom. De burgemeester speldde de zeer aan genaam verrast te jubilaris vervolgen# de zilveren speld van de Horeca Ne derland op. Verder kreeg Piet Zuid weg de bij de speld behorende oor konde. De jubilaris ontving ook geluk wensen van de Horeca Nederland. Voorts kreeg hij geschenken van de asinwezige familieleden. Na de plech tigheid in T>e Zwaan' bleef men nog geruime tijd bijeen om -wat herin neringen op te halen uit de begintijd van de carriëro als ober van Plet Zuid weg. Op de foto: Burgemeester H. G. var Suijlekom van Kapelle toont de Jub! laris de oorkonde. (Foto PZC) (ADVERTENTIE) aandacht. „Het grondgebruik komt met vele en veelsoortige beperkingen In aanraking. Tussen deze beide polen moet een positie worden Ingenomen". Volgens de heer Goeman zal de posi tiebepaling richtlijnen moeten opleve ren, die een redelijke keuze waarbor gen en die bovendien de onbillijke gevolgen van die keuze opheffen of aanzienlijk verzachten. „Het landschap is ook produkt van de dynamiek van het maatschappelijk le ven. Ik geloof er niet in dat wij er zeker van kunnen zijn dat we de mens van 2000 gelukkig kunnen ma ken". aldus de heer Goeman. Hij zag als mogelijkheid om het landschap mee te laten groeien met ae maat schappelijke ontwikkeling, en wel op zodanige wijze, dat nieuwe ontwikke lingen zo min mogelijk worden hinderd. „Het agrarische gebied dient mijns inziens primair te worden be schouwd en behandeld als het werkge bied van de boer. De inrichting dient aan ook in eerste instantie te worden bepaald door landbouwkundige eisen. Bij de afwerking van dit agrarische Ook het landschap kreeg in het be toog van de heer Goeman de nodige IJL Bij de afw LQIHlSCliap gebied kan voor zover nodig of zoveel SAMEN MET WESTERSCHOUWEN SCHARENDIJKE De gemeenteraad van Middenschouwen is er woensdag mee akkoord gegaan dat de gemeente Middenschouwen. samen met de ge meente Westerschouwen garant staat voor een geldlening van ƒ2.000000 ten behoeve van het rusthuis 'Duinoord'. Dit bedrag is nodig om het rusthuis met een aantal kamers uit te breiden en om aan de bestaande kamers wat verandering te brengen. Dit besluit werd genomen op de openbare raads vergadering, woensdagavond, die door vele aanwezigen werd bijgewoond. In zijn openingswoord zei burgemees ter S. Francke dat het ae eerste keer was dat een raadsvergadering in de gemeente Middenschouwen zo druk werd bezocht. De drukte op de publie ke tribune hield verband met een verzoekschrift van het actiecomité 'Geef Ellemeet een levenskans'. Dit actiecomité heeft een verzoekschrift ingediend, waarin het b. en w. ver zoekt in Ellemeet betaalbare wonin gen te bouwen. Dit is volgens de actievoerders noodzakelijk voor de toekomst van het dorp Ellemeet. Voorts heeft het actiecomité in bet verzoekschrift bezorgdheid uitgespro ken over de verdere toekomst van het dorp. Het comité wil voorkomen, dat het dorp vervalt tot een gehucht. In eerste instantie vraagt het actiecomité of b. en w. bereid zijn met het comité in overleg te gaan teneinde tot een: goede oplossing te komen. Burgemees-1 ter Francke vond het een goede zaak dat de bewoners van Ellemeet zo voor de toekomst van hun dorp opko men. „Ik ben van mening dat het verzoek redelijk en billijk is en dat wij op het verzoek van het comité moeten in gaan. De raad machtigde b. en w. om hierover verder te onderhandelen. mogelijk aan landschappelijke creatieve wensen tegemoet worden ge komen", vond de secretaris van ae| gewestelijke raad van het- Landbouw schap. „Verlangens, die verder gaande beperkingen voor de landbouw met zich meebrengen, zullen in beginsel slechts mogen worden verwezenlijkt, voor zover daar compensatie tegeno ver staat"- Daarna ging hij nog eren in op de schadevergoeding. Over de planscha deregeling zei de heer Goeman. „Het is mijns inziens niet juist om van het artikel dat de planschade regelt veel heil te verwachten. Integendeel, de landbouw dient zich te beijveren voor plannen die het mogelijk maken dat de agrarische bedrijfstak zich zonder ken voor het wel of niet toetreden totbelemmeringen kan ontwik.-teien". de gemeenschappelijke regeling voor het verrichten of doen verrichten van metingen voor luchtverontreiniging. Reeds in 1968 was besloten niet toe te treden en ondanks een voorstel van g.s. om deze zaak alsnog te bezien bleken b. en w. en de raad niet van mening veranderd. De raad kende aan de stichting CJV-kamp Zierikzee een eenmalige subsidie toe van 0,10 per Burgemeester Francke kal nwt een inwoner.netteen ™erkomt op een - V rntool Kortmet iron f 911 10 Tr, vorlipnrl korte toelichting op de handelwijze van b. en w. in het verleden. „Het aantal aanvragen voor een woning was in de andere dorpen, Scharendij- ke eii Kerkwerve, groter dan in Elle- woutsdijk. Voorts zijn we min of meer door Middelburg aangezegd dat bij het bouwen van woningwetwonin gen het aantal goed in het oog moet worden gehouden. Dit- aantal ligt nor maal zo minimaal rond de twintig. We zullen nu onderzoeken of de wo ningsbehoefte in Ellemeet is veran derd", aldus de heer Francke. Aange zien een inwoner van de gemeente Middenschouwen in Ellemeet wil gaan bouwen, was het noodzakelijk dat de raad er mee akkoord ging dat voor uitlopend op het bestemmingsplan een voorbereidingsbesluit werd genomen. Dit om tegemoet, te komen aan de wensen van ae inwoner. ..Als we moe ien wachten tot de definitieve goed- totaal bedrag van 212,10. In verband met de financiële positie van de ge meente verhoogde de raad de honden belasting van 20,- naar 30,-. De rijwieltoelage voor het gemeente- personeel werd verhoogd van f 75 tot 96 per jaar en de kledingtoelage van f 120 naar f 150. Voorts werd woens dagavond de gemeentebegroting aan geboden. Aanvankelijk had men een post onvoorziene uitgaven gepland van ruim f 2600. Dit bleek na herzie ning te zijn opgelopen tot een bedrag van f 14.361. De behandeling van de begroting is in de volgende raadsver gadering. Tijdens de rondvraag vroeg raadslid J. Boot (ar) of het b én w bekend was dat er misschien een schip bij Scharendijke komt te liggen van het dolfinarium te Rotterdam. Burgemees ter Francke deelde mee dat b en w daar inderdaad iets van af wisten: „In aan de hand van kaarten verschillen tussen cc bestemmingsplannen van buitengebieden van verschillende ge meentes. De uiteenzetting werd gevolgd door een discussie, waarin de aanwezigen vragen stelden over zaken, die betrek king hebben op de ruimtelijke orde ning. remsytleem - ri slaapstoelen - w; knipperlicht - rieerklapbaro eeMerbank elektrisch verwermdo achlorrulL met 81 pk motor slechts f10595.- (met 1W pk motor; 11C095.-) (prtjwrt Inkt. BTW) U en de MAZDA 818 Kombi: betere kombinatie is er nauwelijks te vinden voor die prijs... Imp. teven» desler voor Den Hseg e.o,: AUTO PALACE - DE BINCKHORST B.V. POSTBUS 148 DEN HAAG BINCKHOrtSTLAAN 312-322 TEL. 070-BS5100 AUTOBEDRIJF 'CLARA' Clara's Pad 22 - Tel. 01106-1745 Heinkenszand off. Mazda-dealer keuring van het bestemmingsplan dan principe hebben b en w geen bezwaar kunnen we nog wel even wachten. Als I het voorstel in overeenstemming is met het bestemmingsplan dan heb ik goede hoop dat we hiervoor goedkeu- j ring krijgen", aldus de heer Francke. Voorts moest de raad zich uitspre-i tegen het 'dolfijnenschip', maar als het eenmaal zover komt dat er een definitieve beslissing inzake dit punt moet komen, dan zullen b en w de raad daar zeker in kennen", aldus burgemeester Francke. „PONTONZAAK OOSTBURG MISVERSTAND" (Van onze Haagse redacteur) DEN' HAAG De kwestie met de j pontons in Oostburg berust op een communicatiefout tussen Amerikaanse autoriteiten. Dat heeft de minister van defensie woensdag laten weten in antwoord op vragen van het PSP- tweede-kamerlid t an der Spek. De minister in zijn antwoord: ,,De bedoelde activiteiten zijn door (U.S.) Tascom (Theater Army Support Corn- mand) te Worms, Bondsrepubliek Duitsland, geïnitieerd zonder vooraf gaand overleg met de bevoegde Ne derlandse autoriteiten. Zodra een er. ander bekend werd, is aan de Ameri- kaanse autoriteiten verzocht deze acti viteiten onmiddellijk te staken, het geen ook prompt is geschied. Daarbij is van Amerikaanse zijde te kennen gegeven, dat het hier een interne communicatiefout betrof, welke in ho ge mate wordt betreurd". AUTOMOBIELBEDRIJF GEBR. VAN FRAASSEN ZN. Mazda-dealer voor Walcheren afd. verkoop: Pres. Rooseveltlaan 768 Vlissingen tel. 01184 - 6679. 01185-1900 GARAGE HOEBEKE off. Mazda-dealer Hoofdweg 35-37 Riliand-Bath tqjefoon 01135-360 Dealer voor Zeeuwsch-Vlaanderen AUTOBEDRIJF DE OUDE Mr. F. J. Haarmanweg 56 Terneuzen teL 01150-5755, b.g.g. 4273 GARAGE VOERMAN Paardenmarkt 15 Hulst tel. 01140-2104 off. Mazda-dealer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1973 | | pagina 9