Nationale woningraad Zeeland: nienwe procedure maakt motie 'herstructurering' overbodig Delwaide teleurgesteld over plan Platen van Vaikenisse Monteur gaf 'certificaat' voor een ondeugdelijke auto floriade LEVENSPOSITIE energieke jongeman of een echtpaar LEDEN KUNNEN VOORSTELLEN EERST BESPREKEN Communicatie Slagvaardig BENOEMING ZITTING POLITIERECHTER MIDDELBURG VERDACHTE: 'GEEN OPZET' Bierglas Gemeentebestuur van Antwerpen komt naar Hulst Over tijd? transpirerende voeten.... Predictor AANBESTEDING BUREAUSECRETARESSE FOTOBOEKEN WAARDEVOLLE GESCHENKEN FOTOBOEK MIDDELBURG FOTOBOEK VLISSINGEN MIDDELBURG IN BEELDSPRAAK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 25 COMMUNICATIE TUSSEN BESTUUR EN LEDEN BLEEK ONVOLDOENDE BRESKENS De afdeling Zeeland van de Nationale Woningraad (NWR) heeft zaterdag in Breskens besloten akkoord te gaan met de voorgestelde procedure voor herstructurering van deze organisatie en een door ir. J. Mol namens het afdelingsbestuur ge formuleerde resolutie over deze zaak kwam niet in stemming. Het was het resultaat van de uiteenzettingen van dagelijks bestuurder De Jong en van NWR-direcleur mr. C. M. van de Hoff. De resolutie was geformuleerd op ba sis van herstructureringsvoorstellen van het dagelijks bestuur, die inmid dels zijn teruggenomen en vervangen door nieuwe, in de resolutie werd het bestuur en de ledenraad van de NWR gevraagd zich opnieuw te bezinnen op de structuur van de vereniging,' daarbij de statuten als uitgangspunt te ne men, als hoofdzaak te zien het bevor deren van levenskrachtige woningcor poraties en tijdig die aktiviieïten die van het hoofddoel afleiden, onder te brenen in afzonderlijke stichtingen, aan te gaan door de in casu belang hebbende corporaties'. De door de heer Mol venvoorde vrees van het Zeeuwse afdelingsbestuur spitste zich toe op een te groot ge wicht van het centrale apparaat van de NWR: „Ik proef hier, dat een orgaan dat door de leden in het leven is geroepen, dingen gaat doen om zich zelf waar te maken, waardoor de doelstelling niet meer centraal staat". De heer Mol memoreerde, dat in 12 jaar tijd het personeelsbestand van de NWR steeg van 2!/2 naar ruim twee honderd arbeidskrachten. De vergade ring achtte de motie overbodig, om dat de nieuwe herstructureringsvoor stellen, nadat ze op 3 mei in de leden raad besproken zullen zijn, naar de leden zullen worden gestuurd, waarna gewestelijke vergaderingen zullen wor-1 den gehouden De heer De Jonge stelde, dat het dage lijks bestuur in overleg met dè direc tie had gemeend een herstructurering voor te moeten stellen, omdat de dynamische ontwikkeling van de laat ste jaren een slagvaardig beleid vraagt en de communicatie tussen bestuur en leden moet worden aange past: „We moeten durven toegeven, dat er bij een dynamische ontwik keling haperingen in de communicatie optreden". De heer Mol haakte bij die laatste woorden in tijdens zijn be toog, dat hij had willen houden naar aanleiding van een aantal stellingen: „Dat is niet mogelijk, omdat de her structureringsnota niet aan de leden kon worden toegezonden. Daardoor zijn de stellingen, die naar pass uit de nota verwijzen, onbegrijpelijk Toen bovendien bleek, dat het dage lijks bestuur deze nota, die in de ledenraad van 17 februari zwaar was bekritiseerd, had teruggenomen, kon afdelingsvoorzitter J. J. Kempe mede- Ien, dat hij geen behoefte meer had aan de resolutie, vooral niet gezien de door de heer De Jong genoemde pro cedure. Voor de heer Kempe beteken de een en ander: „Ik hen blij dat v elkaar op dat punt gevonden hebben". Een aantal aanwezigen onderschreef de door de heer Mol geuite vreees, dat Tiet apparaat een doel in zichzelf wordt'. De heer W. van der Hooft stelde, dat men geen behoefte heeft aan het scheppen van 'koninkrijkjes'. Volgens de heer Van der Hooft moet er bij de herstructurering naar worden gestreefd de woningbouwcorporaties om te vormen tot strijdorganisaties: 'Anders worden we ingebblikt als or ganisaties, die voor de inning van extra beelasting zorgen". Directeur Van den Hoff stelde, dat de NWR zich niet rechtstreeks tot de leden van corpora ties kan wenden om bijvoorbeeld op om bijvoorbeeld op te v/ekken stelling1 te wekken stelling te nemen tegei notarUdink: „Een aantal corporaties zzijn het nl. eens met het door minister Udink voorgestelde systeem van kostprijsbe rekening. Overigens moet u wel be denken, dat de huren slechts een on derdeel zijn van deze nota vormen". De heer Kempe was in zijn openings woord ngegaan op de 'hoornota' van minister Udink: „De toekomstige be woners zullen de kostprijshuur moe ten betalen, waardoor het rijk honder den miljoenen tot zijn beschikking krijgt. Daat staat dan wel tegenover, dat er individuele huursubsidies zullen worden gegeven, maar omdat het ae bedoeling is met deze nieuwe richtlij nen bezuinigengen tot stand te bren gen is het wel duidelijk, dat het totaal aan subsidies, veel lager zal zijn dan de stijging van de huren, zodat het er alle schijn van heeft, dat de mensen die zijn aangewezen op de sociale woningbouw zwaarder zullen worden belast". De notarUdink kwam ook nog uitge breid ter sprake in verband met de reactie, die de NWR in het NOS- programma Ter Visie had gegeven. De heer De Jong noemde deze reactie als voorbeeld toen hij sprak over OP 6 MEI WEDSTRIJDEN RODE KRUIS-COLONNES MIDDELBURG De gewestelijke wedstrijden van de Rode Kruis-colon- nes zullen worden gehouden op 6 mei in het veilinggebouw aan de Braak manstraat in Middelburg. De 20 deelnemende ploegen zijn ge splitst in 10 ploegen, die 's morgens om 10 uur aanvangen en 10 ploegen, die 's middags om half twee met de wedstrijden beginnen. De prijsuitrei king vindt plaats om ongeveer half vijf. De ploegen zijn afkomstig uit Arne- muiden (2), Goes (2), Kapelle (2), Krabbendijke (2), Middelburg Axel (2), Rilland-Bath (2), Schouwen Westhoek (2), Souburg (1), Terneuzen (2) en Tbolen <1). Met ingang van 1 augustus zijn aa christelijke pedagogische academie voor Zeeland te Middelburg benoemd: P. Dingemanse te Den Haag (tekenen) en C. Strohks, leraar pedagogische aca demie te Doetinchem (Nederland), ke reactie: „U hebt zelf gezegd, dat het bestuur onvoldoende op de hoogte is van de denkbeelden van de leden. Hoe kunt. u dan op een verantwoorde wijze reageren op een zo ingrijpend stuk? Het is beter om dan eerst contact op te nemen met de corpora ties". De heer Mol ging ook in op de mededeling van de heer De Jong, dat de NWR pas twee etmalen voor de tv- uitzending de betreffende nota 1 ontvangen. Hij zag er een reden meer in om geen reactie te geven. Directeur Van den Hoff stelde, dat de NWR aanvankelijk niet wilde reage ren. Toen bleek, dat de minister in Ter Visie zijn nota zou toelichten vonden we dat een reactie van onze kant niet achterwege kon blijven. U moet hierbij bedenken, dat we tot voor enkele jaren in de pers eenvou dig niet bestonden en we zouden niet graag naar die toestand terug gaan. In het commentaar hebben we ons beperkt tot een voorlopige stellingna- me op een beperkt aantal punten, waarvan we vrij zeker wisten hoe onze leden erover denken". Bij de opening van de vergadering herdacht voorzitter Kempe de heer P. de Putter uit Terneuzen, die tot begin dit jaar secretaris van de afdeling was, en kortgeleden is overleden. Bij de bestuursverkiezingen werden de he ren L. Jansen, L. de Waal en J. Roose gekozen. De lieer Roose zal het secre tariaat voor zijn rekening nemen, de heer A. H. Ie Feber werd penning meester en de heer Mol tweede voor zitter. Geschil bijdrage: G.s. geven r.-k. scholen Sas van Gent gelijk MIDDELBURG De derde karper uit het college van gedeputeerde staten van Zeeland heeft het beroep van een aantal r-k lagere scholen te Sas van Gent tegen een besluit van het ge meentebestuur van Sas van Gent ge grond verklaard. Het betrof de vast stelling van het bedrag per leerling voor het jaar 1971. dat door het gemeentebestuur was bepaald op 140,52. De scholen meenden evenwel dat men daarmee niet rond kwam en dat het bedrag per leerling ƒ169 zou moeten zijn. Gezien de door de scho len aangevoerde gronden voor hun beroep heeft de derde kamer uit het college van gs besloten om het besluit van de raad van Sas van Gent te vernietigen en het bedrag per leerling te bepalen op 169. geweest had ie keuringsrapport die zei „er ooi MIDDELBURG De Zeeuws-Vlaamse automonteur G. J. J. is donderdag morgen tijdens de zitting van de poli tierechter in Middelburg veroordeeld tot een geldboete van 200 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. Hij werd ervan beschuldigd een veiligheidscertificaat te hebben af gegeven voor een auto waarvan de voetrem ondeugdelijk was. De auto, een oude Mercedes, was van J. zelf geweest. Hij had hem aan z'n baas verkocht die de wagen evenwel weer had door verkocht. De auto werd door de Temeuzense politie aan gehouden en bleek toen in het bezit van enkele jongelui, die er overigens een partij gestolen kolen mee vervoer den. De politie ontdekte de ondeugde lijke voetrem alsmede het afgegeven veiligheidscertificaat dat nodig was voor de verzekering. J. zei dat hij de verklaring had onder tekend en afgegeven op een dag dat zijn baas niet aanwezig was. Hij had hierin niets verkeerds gezien, omdat hij meende zijn oude eigendom, waar hij korte tijd geleden nog van alles aan had vernieuwd, voldoende te kennen. „Ik heb het echt niet opzette lijk gedaan. Als m'n haas er was had ie zelf zonder meer het Dort ingevuld", aldus J., ook niets aan te kunnen doen", dat .z'n baas in tweedehands auto's handelt. „Dit zijn dingen m'n baas normaal altijd zelf doet" zei J. De officier, mr. Th. Lebret vond de zaak aan twee kanten fout: „De verze kering wordt op deze manier schande lijk bij de neus genomen en als ik het zo hoor zijn dergelijke dingen nog aan de orde van de dag ook", aldus mr. Lebret. J. had inderdaad opge merkt dat het vaak gebeurt dat de gevraagde verklaringen zonder meer worden afgegeven. Acht weken gevangenisstraf eiste de officier tegen de Marokkaan A. B. M. Y. uit Sint-Jansteen wegens mishande ling. Y. had op de dag van de 20st( november „de gehele dag gedronken" zo verklaarde hij. 's Avonds had hij ir. een café te Sint-Jansteen vertoefd waar een ruzie was ontstaan. Y. gooi de toen een bierglas, dat echter een totaal onschuldige oude man van 90 jaar in het gezicht trof. Deze liep daardoor onherstelbaar oogletsel op. Y. zei zich beslist niet te kunnen herinneren dat hij met het bierglas had gegooid. De officier merkte op dat het gooien en smijten met voor werpen als glazen zeer ernstig wordt opgenomen en achtte het feit bewi naar aanleiding van een groot aantal gelijkluidende getuigenverklaringen Het vonnis werd: twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en een geld boete van 300. A. K. uit Hoek had een auto, die bij bij een bank had gefinancierd, door verkocht, wat hem de tenlastelegging 'verduistering5 opleverde. De wagen was overigens nog maar zeer weinig waard. Volgens K. had hij de wagen maar weggedaan nadat de politie hem had gesommeerd de wagen 'van de straat te halen'. De eis: 100, vonnis: 75. Mevrouw M. K.-V. uit Terneuzen kreeg een geldboete van 60 (eis 100) wegens diefstal van enkele boodschappen in een Axelse winkel. Mevrouw K. zei uit vergeetachtig' te hebben gehandeld. A. L. T. Terneuzen kreeg een 'waarschuwings boete' wegens medeplichtigheid in en kele diefstallen in Zeeuwsch-Vlaar ren. De 'grote mannen' achter diefstallen werden reeds eerder be- Een boete van 150 kreeg J. A. S. uit Vlissingen die als winkelbediende van een levensmiddelenbedrijf van de Spar, op de laatste dag dat hij er werkte, voor ongeveer ƒ21 aan artike len had meegenomen. P. W. uit Souburg werd ervan be schuldigd een kat te hebben gescho ten, waardoor het dier zo werd ge wond dat het moest worden afge maakt. W. hield vol dat hij met een luchtbuks zoals hij dat wel vaker deed, op een oude stapel plan ken had geschoten, waar de kat moge lijk tussen heeft gezeten. Hij zei dat het hem niet was gebleken dat hij het dier had geraakt. Mr. Van Empel moest W. 'tot zijn spijt' door onvol- HULST Het gemeentebestuur van Antwerpen zal waarschijnlijk in mei een bezoek brengen aan Hulst. Een datum is nog niet vastgesteld. Er staan hij het bezoek geen concrete zaken op het programma. Men be schouwt het mee als een beleefdheids bezoek van goede buren'. doende bewijs vrijspreken. De officier had een geldboete van 50 geëist. A. K. van E. uit Goes, die uit een bar twee suèdej assen had meegenomen, werd bij verstek veroordeeld tot drie weken celstraf. Van E. had reeds een aanzienlijk strafblad. J. V. uit Borssele kreeg een geldboete van 200 wegens het voor handen hebben van een flobertgeweer en de Duitser H. J. D. kreeg een week omdat hij in het bezit was geweest van een pistool met munitie. Wegens het beschadigen van een slagboom van een spoorwegovergang hij Ame- muiden kreeg de Duitser D. O. K. een boete van ƒ300. Een boete van ƒ100 kreeg mevrouw M. W. E.-D wegens een winkeldiefstal bij de Hema in Hulst en G. C. de W. uit Colijnsplaac werd gestraft met 60 wegens het stelen van mosselen op een mossel perceel' aan de Oosterschelde. Een Engelse matroos die een ruit verniel de in Vlissingen kreeg een boete van 100 en I. P. H. uit Vlissingen kreeg dezelfde boete wegens verzet toen hij met zijn brommer door de politie werd aangehouden. Slot van pagina 1 afsluiting van het Nauw van Bath in studie gehad, vijf jaar het doorsteek- plan Verschaeve. Zelfs als we na ja ren studeren tot de conclusie zouden komen dat dit plan uitvoerbaar is, dan zitten we nog met de politieke kant. We zouden dan nu tegen de Belgen moeten gaan zeggen: „Verge ten jullie de doorsteek bij Bath maar, vergeet Baalhoek maar, de eerste ja ren gebeurt er niets". De heer Zuurdeeg achtte dit politiek geen haalbare kaart. „Technisch alles wel uitvoerbaar, maar je moet je wel afvragen: wat richt je dan aan? Wie kan er op korte termijn zeggen wat de geulen als het gat van Ossenisse en de Schaar van de Noord gaan uitrichten na aanleg van die dam met dat sluizencomplex? Die geu len gaan totaal veranderen. We gaan Antwerpen volgens dat plan achter twee sluizencomplexen zetten in plaats van achter één. De moeilijkheid is dan: hoe moet je met zo'n batterij sluizen de scheepsvaart gaande hou den?" De hoofdingenieur-directeur ziet in het plan ook negatieve hydrografische as pecten: „Er onstaat een enorme afna me van het vloedvermogen van de Schelde, en toeneming van de aanslib bing bij de mondings- en andere geu len. Bij sluizen neemt die aanslibbing juist nog meer toe. Dat ervaart men op het ogenblik ook bij sluis op Belgisch gebied." „Dan is er de neiging tot aan* Er wordt veel gebaggerd in hst i tergedeelte van de Schelde, We te nen juist het voorgedeelte op fe diepte houden, omdat er een achr deelte is. waar het wateivolumsA" toe kan. Sluit je dat achtergedeelte" dan raak je de helft tot eenderde r- je volume kwijt". De heer Zuurdeeg noemde de ifeè- schets van de Axelse KVP over© 'niet zo nieuw'. „Het is een variante; een hekend thema. Alleen het efe Vaikenisse is nieuw en dan ook tri niet bij ons intern". Het bestuur van de gemeenschappelijke regeling "Werkplaat sen Walcheren' geeft met leedwezen ken nis van het overlijden van zijn geacht mede lid, de heer J. DE WOLF Met dankbaarheid gedenken wij zijn grote belangstelling en persoonlijke ver bondenheid met de sociale werkvoorzie ning op Walcheren. Namens het bestuur, G. J. Janse, voorzitter. A. Hack, secretaris. Middelburg, 22 april 1972. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed plot seling, onze geliefde broer, zwager en oom ANTHQNIE PIETEK VAN KLEUNEN op de leeftijd van bij na 62 jaar. Fam. Van Kleunen Kattendijke, 24 april 1972 De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 26 april te Halsteren, des namid dags om 2 uur. Heden overleed plot seling, onze geliefde schoonzuster, tante en oudtante PIETERNELLA MOERMAN echtgenote van J. P. Flikweert, op de leeftijd van 72 Bruinis se: J. A. C. Flikweert Nieuwerkerk: J. de Reus- Flikweert G. W. de Reus en kinderen Wolphaartsdijk, 22 april 1972, Oostkerkestraat 26. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, onze geliefde vader, groot- en overgrootvader GORNELIS CIJVAT weduwnaar van Maria Jasperse op de leeftijd van 79 jaar. Middelburg: J. Wüilemse - Cijvat F. C. Willemse Vlissingen: J. Cijvat C. Cijvat-Jacobs Oost-Souburg: L. Jacobse - Cijvat J. Jacobse Vlissingen: J. I. Cijvat - Roskam Oost-Souburg; H. Cijvat A. Cijvat-Acda Nw.- en St. Joosland: C. Cijvat - Moreauw P. Moreauw Koudekerke: N. Steutel - Cijvat J. Steutel L. Jobse-Cijvat P. Jobse Klein- en achterklein kinderen Nieuw- en Sint Joosland, 24 april 1972 Scheldepoortsbraat 28 De begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuw- en Sint Joosland op donderdag 27 april 1972, te 12.00 uur. Vertrek Scheldepoortsbraat 28 te 11.50 uur. De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uur van 17.30 -18.30 uur. i Tot onze grote droefheid geven wij u kennis v-an het plotseling overlijden van mijn goede, zorgzame man en onze onvergetelijke vader en opa, broer, zwager en oom JAN VAN BROEKHOVEN op de leeftijd van 69 jaar. Vlissingen: J. A. van Broekhoven - De Ly Rotterdam: F. A. van Broekhoven M. P. van Broekhoven - van der Hoeven Ingrid Vlissingen: J. Pieterse - van Broekhoven A. Pieterse M. H. Klijberg - De Ly L. Klijberg Neven en nichten Vlissingen, 24 april 1972 Singel 216 u De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda-St.-Josephziekenhuis, Van Dishoecksbraat 10, Bezoekuren van 10.30-11.30 en van 16.00 -17.00 uur. De crematie zal plaatshebben op donderdag 27 april 1972, om 11.00 uur, in het crematorium Rotterdam, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam- Zuid. Liever geen bloemen Hiermede geven wij kennis dat toch nog onverwachts van ons PIETERTJE ALIDA VIJFVINKEL-MAND op de leeftijd van 83 jaar. Namens de familie, C. van Boxtel-Mand Rotterdam, 22 april 1972. Bergselaan 384 a. Corr.-adres: W. van Boxtel, Pa- tijnstraat 6. De teraardebestelling ,zal plaatsvinden op "woensdag 26 april 1972 om 14.00 uur op de nieuwe begraaf plaats te Rookanje. df Nu kunt u zelf als eerste weten of u wel of niet in verwachting bent. Doe de Predictor 30 maart-1 oktober amsterdam zwangerschapstest. Thuis en op uw gemak. Al 9 dagen na het uit blijven van de menstruatie kunt u 't weten. U vindt de Predictor ruiken niet lekker. Dit is nu. snel en radicaal te verhelpen met de nieuwe NOXACORN VOETSPRAY. Want NOXACORN VOETSPRAY ia een deodorant dat bovendien de transpiratie stopt. Houdt «w voeten droog en fris, de hele dag. NOXACORN VOETSFRAY verfrist en verkwikt vermoeide, branderige voeten. U merkt uw voeten niet .meer anderen ook met 1 £535 bij apotheker en drogist. Eenvoudig en betrouwbaar. Woensdagmiddag 2 uur RUND- EN VARKENSVLEES Abattoir, Seisweg - Middelburg Voor kustplaats op Z.-H. eilanden zoeken wij een om onze afdeling confectie te beheren. Textielbrevef vereist. Woning wordt in het vooruitzicht gesteld. Uitvoerige sollicitaties met opgave van hui dige en vorige werkgevers gewenst. Brieven onder no. 312, bureau PZC, Middel burg. Het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Ser-lippens c a. zal op dinsdag 16 mei 1972 om 10-00 uur v.m. in het waterschapshuis, Burchtlaan 1 te Axel, over gaan tot openbare aanbesteding van: de uitvoering der werken en leveringen tot verbetering en onderhoud der zeewering van bovengenoemde calamiteuze polders, volgens bestek no. 167, dienst 1972. Bestekken zijn vanaf heden verkrijgbaar ten kantore van de secretaris-ontvanger, Burchtlaan 1 te Axel (tel. 01155-1251), tegen betaling van 15,- per stuk en worden op aanvraag franco, per post toegezonden uitsluitend na ontvangst van het verschuldigde bedrag per postwissel of op postrekening nr. 333191 ten name van de water kering van de calamiteuze polders Ser-Lippens c.a. te Axel. Axel, 20 april 1S72. Het bestuur voornoemd, J. W. Kusee, secretaris-ontvanger. P. van Hoeve, voorzitter. Bij de Stichting Mens en Samenleving kan geplaatst worden: Tot haar taak behoort de administratie van kin dervakantiekampen, postbehandeling, administra tief recreatiewerk, typewerk, notulering, (zo mo gelijk) afwikkeling telefoon e.d. Zij werkt in klein teamverband. Salarisschaal per 1 april 923,- tot f 1370,-. Inpassing in schaal afhankelijk van leef tijd, opleiding en ervaring. Schriftelijke sollicitaties aan de directeur, Nieu we Gracht 27, Utrecht. Accountantskantoor De Roo Fossen KREUKELMARKT 2, GOES In verband met ons jubileum is het kantoor op woensdag 3 mei, vanaf 12 uur, en op 26 mei de gehele dag GESLOTEN. samenstelling en tekst G. A.. de Kol ƒ5,21 Met unieke foto's van Wim Rieraem Samenstelling en tekst J. M. van der Berg f Vlissingen in karakteristieke fotobeelden van Adrie van Wyngeu Samenstelling L. W. de Bree, M. P. de Bruin en G A de Kok 8,« Een aantrekkelijke samenvatting in .beeld' en .spraak' van Middelburgs geschiedenis. Uitgaven CV Drukkerij G. W. den Boer BIJ DE BOEKHANDEL VERKRIJGBAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 4