Bruinisse ondersteunt moties Oosterschelde sAGENDta ty kwaliteit rijnwater "geeft weinig reden optimistisch te zijn" Serie inbraken in Haamstede Jubileum van jeugdcircus erop Goes Hoger DRIE ELFTALLEN KANSHEBBER VOOR KAMPIOENSCHAP IE KLAS J^DAGM APRIL 197-a WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HIEUÏÏE MENINGEN ZIJN NOG NIET OP BRUIKBAARHEID BEOORDEELD" J|e „en ontvangen heeft van TvMZ en de actiegroep 'Oosterschel- omm'ondersteunen. Dat adviseert J t college in een voorstel aan de Sd fn hel voorstel staan b. en w. S? dt laatste ontwikkelinsen «tl. 'L»" l™ tijdens de jerkins sarde Deltawet zich nieuwe meningen heb- Sen gevormd, die nog met op de bruikbaarheid zijn beoordeeld ver- Ehet aanbeveling hiertoe moge- lijkheid te scheppen door middel van «n aan provinciale staten en een aan de tweede kamer gerichte motie f al dus het Bruse college. Het college wijst er in het voorstel aan de raad op dat de laatste'tijd meer en meer het milieu-aspect be klemtoond wordt. Volgens b. en w. IHkt de oorspronkelijke Deveiligings- eedachte' naar de achtergrond te wor den eeschoven. „In de jaren tot 1978 al het rijk in totaal ongeveer 2o0 miljoen gulden uitkeren aan bedrij ven en Personen die schade ondervin den van de uitvoering v3n de Delta werken. Bij de uitvoering van een alternatief plan kunnen deze bedragen worden aangewend voor voorzienin gen die onder andere de visserij onge- meid laten", zo stelt het «IjMaB. en w. wijzen erop dat ruet ontk.nd wordt, dat, naast afsluitingen, dijkver zwaringen noodzakelijk zajn opdat de ze kunnen dienen als deugdelijke tweede waterkering. Het college gaat ook m op de onmo gelijkheid van de afsluiting van de Westerschelde. Een tussen Nederland en België gesloten overeenkomst staat nu eenmaal, zo stelt het Bruse colle ge, een afsluiting in de weg. ,Het veiligheidsalternatief is in dit opzicht evenwel niet te ontkennen omdat immers langs de Westerschelde dit alternatief (dijkverhogingen) wordt toegepast. Door 'het rijk is niet voldoende uiteengezet waarom dit al ternatief niet. ten aanzien van de Oos terschelde kan worden toegepast. De ingreep (afsluiting van de Oosterschel de) zal zich ongetwijfeld doen gelden op het gebied van liet milieu". Het Bruse gemeentebestuur stelt dat bij de realisering van het Zeeuwse Meer met. de handhaving van de huidi ge rivierloop een reservoir van ver ontreinigd water zal ontstaan, met, een gelaagdheid van water als gevolg van vrij grote diepteverschillen. Rijnwater „Dc kwaliteit van het Rijnwater zal hierbij van grote invloed zijn. De huidige kwaliteit van dit water in aanmerking nemende behoeft men al lerminst optimistisch te zijn voor de toekomst, ondanks dc besprekingen op ministerieel niveau.. Bedacht inoet worden dat het verontreinigd Rijnwa ter deels al een zuiveringsinstallatie. Is gepasseerd. Dat een verdere lozing van liet rivierwater op de wateren van Zuidwest-Nederland zal worden nagestreefd is zo goed als zeker, aan gezien de watervoorziening van dc Randstad anders gevaar zal lopen", schrijft het college. Aangezien het spaarbekken van de afgesloten Oosterschelde niet zoet maar brak zal worden, zo stelt het college, zal het geen nut hebben voor de agrarische sector van Zuidwest- Nederland, zoals het tegendeel door de regering is beweerd. „Wel zal de voordelige invloed die het relatief warme zeewater nu eenmaal heeft wegvallen, waarmee een voordelige positie van de landbouw op de rest van Nederland zal komen te vervallen. De door de verschillende ministers van verkeer en waterstaat voorgesta- Dinsdag 25 april 1972 GOES Prins van Oranje, 10.15 uur: vergadering plattelandsvrouwen. MIDDELBURG Molenwater, 9-17 uur: miniatuur Walcheren. Swerfrust, 13.45-16 uur: tentoonstelling welfarewerk. VLISSINGEN Britannia. 14 uur: ^^dering gepensioneerden. 41ERIKZEE Concertzaal, 20 uur: vergadering Stad en Lande. Galerie Van Geyt, 9-12 en u-18 uur' tentoonstelling 'Nederlandse Prenten'. KLOEDINGE De Verfmolen. 19-22 ^i töitoonstelllng werken Joanna Wyalt-Lewis. ÏSÏÏJW Galerie Les Deux Cha- w m 1,}lur: tentoonstelling wer- 5M*.G-J-F- Naere- Minnri D? D^Hoogeridoom- MJDDELBURG Riiksnr- I3'3°-17.30 uur: ten toonstelling '1001 jaar Walcheren'. K52E2 °r Z00M - Roxy. 20 uur: vw^u 007diamonds are fore ver, 14 jaar. StUdem UUr: 1)6 dubbeld^kers. 21 w C?rand' 20 uur: Cotton Sm«T ®uemo«e.S'»rPSebOU"' 20 uur: OOSTBURG Ledel ?n •movie. 18 jaar. HALZEN Luxor, 20 uur: Van- asWng point. 14 jaar. Alhambra, 20 uur: Sommm^es Harlem' In het voor programma 'Er zijn nog Zeeu alle BHJW - Tholen en 2rrv^Ie'00n 00U- HUIJCENTRuivx Noord- en JjnZMaw te Goes. Mefnon Sint Mid- 01100 hulpcentrum - ogen te Terneuzen, telefoon Zeeuwsch-Vlaan- 01150- ne bevordering van de massarecreatie zal niet aan de verwachtingen beant woorden, waarbij de volgende argu menten van invloed zullen zijn: a. verontreinigd water; b. naar algemeen wordt aangenomen (zo ook door de Zuidhollandse Maatschappij tot red ding van de Schipbreukelingen) is open zoet water of brak water ge vaarlijker dan zout vaarwater", aldus het college. De gemeenteraad van Bruinisse bespreekt het voorstel in de vergadering van vrijdag. De raad be gint 's avonds om half acht. Oaiheiikamer Tijdens de vergadering moet de raad ook twee leden voor de commissie Bruinisser Oudheidkamer benoemen. Het college draagt de heren D. Kik en C. G. Vreugdenhil voor. Verder moet het snljrooster in de rioolzuivering installatie worden vervangen. Er i een krediet van 10.225,80 voor nodig. Het college stelt voor om het aanne mingsbedrijf, voorheen M. van de Vel de en Zn öe herbestratingswerkzaam- heden in de Nieuwstraat, het Kerk plein, een gedeelte van de Deestraat en de Burgemeester Hagelaan op te dragen. De herbestrating is noodzake lijk in verband met de aanleg van aardgas. De begroting van het werk bedraagt ƒ58.800.-. De firma voorheen M. van de Velde en Zn was de laagste inschrijver met een bedrag van 53.010,-. Het dak van de openbare lagere school moet worden hersteld. De kos ten worden geraamd op ƒ20.325.-. Op de begroting 1972 van de dienst ge- meentwerken was al een bedrag van 800.- voor onderhoudswerkzaamhe den geraamd. Er is nu eeen aanvul lend krediet van 19.525.- nodig. Ouderavond op basisscholen in Zierikzee Dezer dagen hielden de Johan Louis de Jonge school .en de Jan Wouter van den Doel school hun jaarlijkse ouderavond in de grote zaal van het hervormde verenigingsgebouw. Het hoofd van de Jan Wouter van den Doelschool. de heer A. van Oosterom opende de avond met het lezen van een bijbelgedeelte en gebed, waarna hij de aanwezigen welkom heette. Onder leiding van de heer M. de Wild zong een kinderkoor enkele liederen en een canon. Dat een operatie ook door kinderen uitgevoerd kan worden, zagen de aan wezigen in een schimmenspel. Daarna was de beurt aan de klas van meester Pennewip. Meester Pennewip (Rini v. d. Weele) liet voor de inspec teur (Kees van Splunder), die op schoolbezoek kwam, zijn leerlingen opdraven. Hoewel de inspecteur zo zijn bedenkingen had tegen de metho des van meester Pennewip, liet deze zich hierdoor allerminst uit het veld slaan. Kareltje Mirakel (Marianne den Har- tog) met zijn jaartallenkennis stal de show. De modeshow was ook een succes. De show, die op uitstekende wijze werd gepresenteerd door Wilma Abrahamse bracht het publiek op de hoogte van de mode van verleden, heden en toe komst. Na de pauze werd een levende pop penkast opgevoerd, geschreven door mej. C, J. Balk. Mej. Balk had zelf de regie in handen. Jan Klaassen (Siemco Louwerse) en Katrijn (Jani- ne Weekhout) hebben de toeschou wers veel plezier bezorgd. De beide boeven (Jan de .Vlieger ep Aart Quist) brachten hun snode ont voeringsplan op kostelijke wijze ten uitvoer. De prinses (Annette v. d. Bijl) verdween op vrij hardhandige wijze in de regenton en moet er wel wat blauwe plekken aan overgehou den hebben, Ook in hst p«leis liep alles op rolletjes. De dienaar van de' wet (Paul v. d. Waarde) zorgde door zijn optreden voor de nodige hilari teit. De avond werd door ds. Van der Schee met dankgebed gesloten. SINT-MAARTENSDIJK Donoravond SINT-MAARTENSDIJK Door het Rode Kruis wordt woensdagavond in Sint-Maartensdijk een donoravond ge houden voor het gehele eiland Tholen. Ledenvergadering 'DFS' De sportvereniging DFS houdt op vrij dag 28 april des avonds te 19.30 uur een algemene ledenvergadering in de kantine op het sportpark. Op de agen da staat onder meer een gesprek over het gebruik van de sporthal te Zierik zee en een voorstel om de leden zelf een deel van de bondscontributie te gaan laten betalen. Verder wordt ge sproken over de benoeming van een commissie voor het voetbalcamping- toernooi 1972. Over het volleybalsei zoen en over deelname aan de gekostu meerde voetbalwedstrijd op 1 mei. Speeltuin open SINT-MAARTENSDIJK Zaterdag morgen om tien uur gaat de speeltuin te Sint-Maartensdijk weer open. De kinderen zullen een traktatie krijgen, Verkoping SINT-MAARTENSDIJK In gebouw Calvijn te Sint-Maartensdijk wordt woensdag de halfjaarlijkse verkoping gehouden voor de zendingkrans. De verkoop begint 's middags om half drie en duurt tot negen uur 's avonds. Kinderspelen op 1 mei SINT-MAARTENSDIJK Voor de kinderen van de openbare lagere school te Sint-Maartensdijk worden maandag 1 mei allerlei kinderspelen georganiseerd op het sportterrein. De ze spelen beginnen om tien uur. Voor de leerlingen van de Juliana van Stol- bergschool en de kleuterschool zijn er kinderspelen op het eigen schoolplein. Ouderavond kleuterschool SINT-MAARTENSDIJK - In het schoolgebouw van de openbare kleu terschool te Sint-Maartensdijk werd de jaarlijkse ouderavond gehouden. Na het openingswoord door de heer J. P. Verburg en nadat de hoofdleid ster, mevrouw Scherpenisse. had ver teld dat de schoolreis voor de kleu ters nu definitief was afgeschaft, sprak mejuffrouw Van de Stel over het. onderwerp 'Bewaarschool of kleu terschool?' De aanwezigen kregen schriftelijk vragen te beantwoorden, die later werden besproken. Voorts kon het werk van de kinderen beke ken worden. Er werden drie leden voor de oudercommissie gekozen, de heer Donkers, mevrouw J. Stoutjes- dijk en mevrouw L. Meerman. Vosmeer won van Halsteren Een combinatie van spelers van Vos meer drie en vier heeft zondag in Halsteren een huldigingswedstrijd speeld tegen de kampioen uit de vier de klas Noord-Brabant, Halsteren IV. Voor de wedstrijd bood aanvoerder Toon Brusselaars zijn Halsterse colle ga bloemen aan waarna de Vosmeerse ploeg al gauw na het begin de leiding nam door Rien Goedegebure die zijn schot door de Halsterse doelman ver keerd zag beoordeeld en in doel verdwijnen. Nog in dezelfde minuut maakte de thuisclub echter .al gelijk met een afstandschot dat via de han den van doelman Piet Moerland in het doel verdween. Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd, maar toen was het Vosmeer dat de wed strijd beheerste en via Rien Gouds waard Han van Daalen en Jan Duine uitliep naar een 4-1 overwinning die nog belangrijk groter had kunnen zijn als de Vosmeerse voorhoede wat se cuurder met de kansen om was ge gaan, al had de Halsterse doelman de hulp van de paal nodig om een schot van Leo Boogaert vlak voor tijd uit zijn doel te houden. Na afloop bleven de beide elftallen nog geruime tijd in het clublokaal van de kampioenen bijeen. Vosmeer 3 speelde gelijk tegen Vosmeer 4 O' k in de tweede competitiewedstrijd tussen het derde en vierde elftal van Vosmeer ls het het derde niet gelukt om te winnen en het heeft er zelfs naar uit gezien dat het vierde net als de vorige wedstrijd zou gaan winnen, want er waren maar vier minuten meer te spelen toen de ge lijkmaker op het scorebord kwam. Reeds na twaalf minuten schoot Bram Hommel Vosmeer IV op voor sprong, nadat de bal in een scrimage reeds drie keer was weggewerkt en twee minuten later speelde dezelfde speler zich op recht keurig vrij en zijn voorzet, werd door de verdediger Rien Wessel van het derde in eigen doel gekopt. Tien minuten later werd het zelfs drie nul toen Edward Eringa een doorloopbal van Johan van Meer keurig afronde. Het heeft tot zeven tien minuten in de tweede helft, ge duurd aleer Leo Boogaert de achter stand verkleinde door op links door te breken en met een lob over doel man Moerland te scoren. Vlak daarna was het aan de andere kant echter haast raak maar Jos Hommel schoot uit vrije positie net naast. De druk van het derde werd groter en doel man Moerland moest twee Keer alles geven om zijn doel schoon te houden. In de drie en twintigste minuut moest hij echter opnieuw naar het net toen Rien Goudswaard op rechts doorbrak en beheerst scoorde. Vier minuten voor tijd werkte de achterhoede van het vierde niet goed weg bij een hoge voorzet waardoor aanvoerder Han van Daalen zijn ploeg naar de gelijkmaker kon koppen. Vosmeer 2 bleef ongeslagen Het tweede elftal van Vosmeer is ook in de laatste competitiewedstrijd die ze uit speelden tegen SC Gastel 3, ongeslagen gebleven en heeft uiteinde-' lijk de competitie met een 3-1 over winning afgesloten. Men had na twin tig minuten spelen de leiding geno men door een afstandsschot van Jac. Geuze, wat tevens de ruststand bete kende. Tien minuten na rust scoorde aanvoerder Ko Hommel het tweede doelpunt door na een doorloopbal van Wim de Leeuw nog eens als in zijn beste dagen uit te halen. Halverwege de tweede helft was het Wim de Leeuw, die de Gastel-verdediging met de doelman incluis omspeelde en voor drie nul zorgde. Vijf minuten voor tijd was het de thuisclub die uit. een door Karei Hommel veroorzaakte strafschop de eer redde. Vlak voor tijd kreeg ook Vosmeer nog een straf schop te nemen maar een overgecon centreerde Leen Moerland zag zijn schot door de uitstekende Gastel doel man gestopt. Voetballer van het jaar van vv Vosmeer In de C-afdeling junioren van de voet- balvereniging Vosmeer is de laatste wedstrijd gespeeld die meetelt voor de titel voetballer van het jaar. waar bij door de jeugdleiders de houding in het veld tegenover medespelers, tegen standers en scheidsrechters wekelijks worden gehonoreerd met punten. Hierbij zijn twee winnaars te voor schijn gekomen en wel Sjaak Mos en' Ad Vos die beiden 24 punten haalden, terwijl Sjaak Hommel met 20 punten als derde eindigde. Om toch één win naar te krijgen, zullen strafschoppen moeten beslissen wie de titel Voetbal ler van het jaar' zal mogen voe ren. HAAMSTEDE In het afgelopen weekeinde zijn in Haamstede zes in braken gepleegd in huizen en cara vans, waarbij een aantal goederen werd ontvreemd. Uit de woning van dokter C. A. M. Sten ge r aan de Mool- weg werden een bandrecorder, een koperen koffiekan en perkamenten kapjes van een kroonlamp gestolen Inbrekers wisten ook in de woning van de heer R. Saman aan de Brugh- seweg te komen. Ze doorzochten kas ten in het huis, maar alleen een houten blokje met koperen gewichtjes werd ontvreemd. Via een balkon aan de achterkant kwamen inbrekers in het huis van de heer A. Viergever aan de Brughseweg. Daar werden ook la den en kasten doorzocht, maar er werd niets ontvreemd. Zaterdag kwamen bij de politie in Haamstede ook meldingen binnen van drie inbraken op het kampeerterrein De Duinhoeve' uit een caravan werd een radio met pick-up en boxen gesto len, een voortent van een caravan een j ligstoel en een kussen en uit een j derde caravan een televisietoestel. InJ alle gevallen was er tijdens de inbra-i ken niemand in de woningen en de caravans aanwezig. Biljartkampioenschap Oud-Vossemeer De in de zaal van de heer De Reus gespeelde derde ontmoeting om het clubkampioenschap biljarten van Oud- Vossemeer tussen 'de Poedelaars' en 'Krijt' op Tijd' is in een gelijk spel geëindigd. Het heeft er echter lange tijd naar uit gezien dat 'Krijt op Tijd' met de overwinning zou gaan strijken want na drie partijen nadden zij reeds een 4-1 voorsprong, maar de twee slotpartijen die veel spanning met zich meebrachten werden beide door de Poedelaars gewonnen, zodat voor de derde achtereenvolgende keer een 5-5 gelijk spel op het scorebord kwam. De onderlinge uitslagen van de wedstrijd die veel belangstelling trok waren als volgt: Jan Heijboer - Piet Hommel 1-1, Piet Moerland - Han van Daalen 0-2, Adrie Heyboer - Adrie Hommel 0-2. Peter Timmermans - Sjaak Schetters 2-0, Teun Schot Theo van der Logt 2-0. De kampioen schappen worden vrijdag voortgezet, met de wedstrijd tussen 'De Treffers' en "Krijt op Tijd'. Collecte De Simavi collecte in Oud-Vossemeer heeft dit jaar in totaal 1*222,36 opge leverd, wat ruim 250 gulden meer is dan vorig jaar. Hoorzitting Vrijdagavond wordt in de gemeen schapsruimte van de Die Heenetrecht- school en de School met de Bijbel een hoorzitting gehouden betreffende het schetsplan Kerkring in Oud-Vosse- meer. De aanvang van de hoorzitting is half acht. Bej aardenmiddag Woensdag wordt, in de soos te Oud- Vossemeer weer een bejaardenmiddag gehouden. Hierbij zal de heer A. van der Stoel uit Tholen dia's vertonen, die betrekking hebben op Canada. De bejaarden die gehaald willen worden kunnen zich opgeven bij de dames van het WH, De aanvang is half drie. Vacature kerkbestuur In de Oud-Vosmeerse Sint-Willibror- dusparochie is thans een vacature ont staan in het kerkcentrum door het feit dat de heer Chris de Wit zijn volle zittingsperiode heeft uitgediend. De parochianen kunnen thans hun kandidaten indienen, waarna op korte termijn beslist zal worden -.vie de heer De Wit gaat opvolgen. Feestavond van w Vosmeer Vrijdagavond besluiten de spelers met echtgenoten en verloofdes van de VV Vosmeer in het clublokaal van de heer Vroegop met. een feestavond de com petitie 1971-1972. Deze begint met een koffietafel, waarna de stoelen aan de kant gaan en men de avond verder zal vullen met een dansje en het brengen van sketsjes door de leden zelf. De aanvang is 8 uur. Parochiebijdragen In het eerste kwartaal van 1972 is er in de Sint.-Willibrordusparochie Oud-Vossemeer een bedrag van ruim 1800 gulden aan bijdragen binnengeko men. Oudercommissie samengesteld Vrijdagavond is de oudercommissie van de Die Heenetrechtschool te Oud- Vossemeer in vergadering bijeen ge weest ten einde te komen tot de' definitieve functieverdeling van deze commissie, die enkele weken geleden op de ouderavond werd gekozen. Hierbij zal mevrouw A. de Loose- Mesman Schultz als voorzitter gaan optreden in de plaats van de heer J. Smulders die uit de commissie ver dween omdat hij in het nieuwe sus jaar geen kinderen meer op school heeft. Mevrouw J. Polderman-Aamoudse werd bereid gevonden om tijdelijk de functie van secretaris-penningmeester op zich te nemen. Het verdere bestuur wordt thans ge vormd door de heren A. Ridderhof. M. Istha, Jac. van Dienst en Jac. Hey boer. Tevens werd op deze vergade ring besloten de jaarlijkse schoolreis te houden op donderdag 1 juni met klas een en twee naar de Efteling en op vrijdag 2 juni met klas 3, 4, 5 en 6 naar Amsterdam. Schuur door brand in de as gelegd THOLEN Een houten loods van de Fa. S. en Z. aan de Contr."Escarpe te Tholen is donderdagavond geheel door brand verwoest. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon alleen nog maar nablussingswerkzaamheden ver richten. De schade wordt door de ver zekering gedekt. Over de oorzaak van de brand, die omstreeks half acht uit-, brak, is nog niets bekend. GOES Het Goese jeugdcircus 'Ho gerop' viert 19 mei het 12'.% jarig bestaan met een bijeenkomst voor leden en gasten in zaal 'Juliana' aan de Beestenmarkt in Goes. De bijeen komst begint om 20.00 uur. De drie oprichters van Hogerop, de heren G., P. en J. Kaaysteker zullen gehuldigd worden evenals twee leden die al 10 jaar lid zijn, N. van Eekelen en C. v. d. Velde-Breen. Het jeugdcircus werkt momenteel aan een nieuw programma, dat' in het najaar rond moet zijn. Hogerop zit overigens met een moeilijkheid: het vinden van een geschikte repetitie ruimte. ornaat het huidige clubge bouwtje te klein is voor de nummers die men wil uitvoeren (onder andere met twee meter hoge fietsen). Men is nu naarstig op zoek naar een nieuwe ruimte. Het jeugdcircus is uitgenodigd voor optredens in Amsterdam en Gro ningen. Collecte De te Sint-Annaland voor Sakor ten bate van de kinderbescherming gehou den collecte heeft 244,45 opgebracht. WESTENSCHOUWEN Binnenbrand WESTENSCHOUWEN Zaterdag morgen omstreeks kwart over zes brak er brand uit in de woning van F. A. Boom aan de Lageweg te Westen- schouwen. Het vuur, dat vermoedelijk is ontstaan door kortsluiting in de centrale verwarmingsapparatuur, ging met een grote rookontwikkeling ge paard. waardoor de bowoners wakker werden. Met. een tuinslang wist. men het vuur in bedwang te houden tot de komst van de brandweer. De schade viel achteraf nogal mee. Kop-staart- botsing op Goese Lijnbaan GOES Bij een 'kop-staart-botsing' op de Lijnbaan in Goes zijn maandag middag drie personenauto's bescha digd. Van de bestuurders liep niemand verwondingen op. Het ongeval gebeur de toen een personenauto, bestuurd door H. de K. uit Goes, achterop een auto, bestuurd door P. de J. uit Goes botste. De J. reed op zijn beurt tegen de stilstaande auto van W. V. uit Wolphaartsdijk op. De wagen van V. werd aan de achterzijde licht bescha digd, de auto van De J. aan de voorzij de licht en aan de achterzijde zwaar beschadigd en de wagen van De K. liep zware schade op aan de voorzijde. Programma van koninginnedag in 's-Gravenpolder 's-GRAVENPOLDER Het program ma voor koninginnedag dat zaterdag in 's-Gravenpolder wordt afgewerkt en dat is samengesteld door de Oranje vereniging ziet er als volgt uit: 10-12 uur: filmvoorstelling voor de jeugd in het verenigingsgebouw. Te ken- en Walt-Disney films. 13-13.30 uur: opstelling versierde fietsen op -tocht op het parkeerterrein bij het verenigingsgebouw. 13.30 uur: vertrek van de optocht voorafgegaan door paardenstoeterij en muziekkorps van Kruiningen. 14.15 uut: start concours hippique en hinderniswedstrijd op het terrein omsloten door Goesestraatweg - Van Hoekenstraat - en Fortrapa- straat, georganiseerd door de rijvere- nigingen 'De Paardebloem' en "De Weelruiters'. 19.30 uur: groot bal met medewerking van 'de Electroni- cas'. Dorpsraad houdt j aarver gader ing Dinsdag 9 mei om 20.00 houdt de dorpsraad van 's-Heerenhoek in de foyer van de Jeugdhoeve een openba re jaarvergadering. Volgens de agenda worden het doel en de reeds verrichte activiteiten van de dorpsraad, de te verwachten werkzaamheden en de aanvulling ran de opengestelde vaca ture in bestuur en raad aan de orde gesteld. Gedurende het bestaan van de dorps raad zijn om verschillende redenen enige leden van het bestuur en raad vertrokken, cq uitgetreden. Deze open gevallen plaatsen dienen nodig te wor den vervangen. Vóór of tijdens de vergadering worden particulieren of vertegenwoordigers van verenigingen in de gelegenheidgesteld zich kandi daat te stellen. (ADVERTENTIE) U bóft als u vanvis houdt Viscotelet op zh' Zwitsers (4 personen) 800 gr (4 stuks) visfilets, ansjovisboter. 4 afge streken eetlepels Parmezaans» kaas, 8 reopjes kaas, 2 tomalen, boter of margarine. De visfilets f/A bestrijken met ansjovisboter en in oen beboterde iPl vuurvaste schaal leggen. Op elke filet een lepel Parmezaanse kaas. Rondom 4 gehalveerde toma ten; op elke tomaat een kruisje van kaasreepjet. In niette hete ovendescbotel j. zachtjes gaarstoven. WS tlOUClt fll Zaterdagvoetbal afdeling Noord-Brabant Competitie krijgt spannend slot Hoewel er nog geen beslissing is ge vallen in de eerste klas zaterdagvoet bal afdeling Noord-Brabant wat be treft het kampioenschap is er nu toch wat meer tekening in de stand geko men. Waren er voor dat de wedstrij den afgelopen zaterdag begonnen nog zeven elftallen die in theorie nog kans hadden op het kampioenschap, dat aantal is nu geslonken tot drie nader de uitslagen bekend werden, dit zijn Kogelvangers - Tholense-Boys en Vre derust. Kogelvangers ontmoet thuis nog Vrederust en DVO'60. Tholense Boys thuis nog Seolto en uit The Gunners terwijl Vrederust nog thuis tegen TSC moet en uit uiteraard naar Kogelvangers en Seolto. Afgelopen za terdag vielen er nogal wat gelijke spelen en kwam Tholense Boys het beste uit de slag. Het won zelf en zowel Kogelvangers als Vrederust kwamen niet verder dan een gelijk spel. De uitslagen The Gunners ONI Verrassend was hier de 1-0 winst van Nieuwiorp won spelregelweistrijden NIEUWDORP In het afgelopen sei zoen heeft de scheidsrec'ntersvereni- ging Noord- en Zuid-Beveland weer spelregelwedstrijden gehouden in ver schillende plaatsen. In het Wilhelmina- huis in Wilhelminadorp werd vrijdag avond de finale gehouden tussen de winnaars van de verschillende voor rondes. Toen alle deelnemers van iedere ploeg vijf hun vragen had den beantwoord, bleek dat Nieuwdorp en Colijnsplaatse Boys ieder 18 pun ten hadden, Robur en Waarde ieder 16 punten en Kwadendamme 11. Zowel om de eerste als de tweede plaats als om de derde en vierde plaats moest een extra ronde worden afgewerkt. Daaruit kwam voor de eerste plaats Nieuwdorp als sterkste te voorschijn en voor de derde plaats Robur. Hier door werd de eindstand: 1 Nieuw dorp; 2 Colijnspl. Boys; 3 Robur; 4 Waarde en 5 Kwadendamme. Uit de vijf voorrondes waren drie spelertjes gekomen die ieder het maximale aan tal van 5 punten scoorden. Zij kwa men uit in een persoonlijke finale. Hier was de uitslag: 1 Timmerman, Lewed. Boys; 2 Lavooy, Hansw. Boys; 3 Geelhoed, Wissenerke. Zowel de ver eniging Nieuwdorp als de speler Tim merman zullen op 12 mei mogen uitkomen in de Zeeuwse finale welke in Vlissingen, Souburg of Middelburg wordt gehouden. Jaarvergadering van 'Zanglust' Dezer dagen hield de vereniging van vogelliefhebbers 'Zanglust' uit Rilland- Bath in het dorpshuis Xuctor et Emergo' te Rilland onder voorzitter schap van J. Moerland haar 7de jaar vergadering. Eerst werden aan de le den twee natuurfilms vertoond. Daar na las penningmeester J. Zuijdwegt het financieel verslag voor, gevolgd door het jaarverslag van het afgelopen jaar dat door de secretaris D. J. Jeremiasse werd voorgelezen. Na de pauze werd er voor een nieuw bestuur gekozen. Aftredend waren de heren J. A. N. Boonman ringcommis- saris en. J. v. d. Maas algemeen ad junct. Beiden waren niet verkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heren M. Schout ringcommissaris, en P. v. d. Guchte, algemeen adjunct. Aftredend en wel herkiesbaar waren de heren J. Moerland, voorzitter, en D. J. Jeremiane, secretaris. Beiden werden dan ook herkozen voor een tweede nieuwe periode van 3 jaar. een fijne bezigheid! maar hoe of waar naar toe? wilt u vliegen treinen of varen?, wat krijgt u waar te zien? welk hotel kunt u nemen? hoe lang duurt de reis? wat gaat het kosten en waarvoor bent u verzekerd? vragenwaar wij (reisburo bijdevaate) snel en accuraat antwoord op kunnen geven en het ook zo uitvoeren, ja; naar alle windstrekenl van een reisburo dat het agentschap voert voor 'wagon-lits/cook', bovendien kim-, fit-, centouri-, airtour-, nespanda-, railtour-reizen kan verzorgen, mag u dat verwachten! tussen u en een goed verzorgde reis ligt maar één telefoontje 01110 2577. reizen bijdevaate zierikzee ONI in Breda al werd de goal dan fel omstreden door de elf van The Gun ners die duidelijk in buitenspelpositie zou zijn gescoord betekende in elk geval definitief behoud van het eerste klasserschap voor ONI. WC '65 - DEB WC '68 kon dat be houdt nog niet definitief vaststellen want het verloor met 2-1 van DEB al zal dan DVO'60 tenslotte toch wel het kind van de rekening worden. JPS - Vrederust Een vrij belangrijke wed strijd JPS moest voor zijn laatste kans (theoretisch dan wel» vechten voor de bovenste plaats terwijl Vre derust ook grote belangen had tens lotte werd het een 2-2 puntenverdeling wat een knappe prestatie kan worden geneomd van Vrederust en dus nog volop in de slag zit. TSC DVO'60 Door het 2-2 geiijke spel is het lot van DVO nog niet beslecht, het kan nl. al is dat dan vermoedelijk maar theorie nog gelijk komen met WC maar we zien het erg somber in voor de mannen uit Roosendaal. Kogelvangers Seolto Het is al meer dere malen gezegd, maar Seolto blijft een gevaarlijke en vooral lastige te genstander dit ondervond afgelopen zaterdag Kogelvangers, het nam voor rust een 1-0 voorsprong maar dat bleek niet voldoende want bij het eindsignaal had Seolto kans gezien naast Kogelvangers te komen. Tholense Boys - Olympia'60 Deze za terdag zagen de Thoolse supporters weer eens een ouderwets elftal in het veld. Er werd door iedereen hard gewerkt en men was bereid eikaars fouten te helpen opvangen, daarnaast is Olympia een dusdanige goede tegen stander dat een aantrelckelijke wed strijd gewaarborgd was. De Tholena- ren starten met een verwoed openings offensief en de beste kansen waren dan ook duidelijk voor de thuisclub, alleen het verlossende doelpunt wilde weer niet komen, hoewel er in het eerste kwartier zeker vier doelrijpe kansen waren, maar naast pecht stond er ook een bekwame doelman in het Olympiadoel die men het nodige geluk zijn veste schoon hield. De goal kwam aan de andere kant toen Vrey- sen heel goed doorliep op een in de ruimte gespeelde bal. Doelman Potap- pel leek het gevaar te kunnen onder scheppen, maar op onverklaarbare wijze raakte hij de bal kwijt en het was 1-0 voor Olympia. Juist voor het rustsignaal, men speelde al in blessu retijd, wist C. van Houdt de gelijkma ker te scoren, mede door een foutje van de uitstekende Olympiadoelman. opleveren voor de Tholenaren, want in een laatst soort wanhoopsoffensief was het C. v. d. Velde die al zijn kracht in een schot legde en de doelman keihard passeerde. De stand is nu: Tholense Boys 22 14 3 5 31 41-23 Vrederust 21 9 9 3 27 44-22 Kogelvangers 22 11 5 6 27 48-32 JPS 23 10 7 6 27 39-25 DEB 22 11 3 8 25 36-27 Olympia'60 22 11 3 8 25 37-33 HNC 21 9 5 7 23 35-38 The Gunners 22 8 5 9 21 38-37 Seolto 20 6 7 7 19 22-21 ONI 20 7 4 9 18 26-33 WC'68 21 5 6 10 16 25-48 DVO'40 21 3 4 14 10 31-56 TSC 21 2 3 16 7 20-61 In de tweede klas A eindigde de eilandderby SPS - WHS 2 in een 3-3 gelijkspel. In de derde klas A werd ook nog een vol programma verwerkt met de volgende resultaten: Dintel- loord 3 kon ook in de laatste wed strijd kampioen Chrislandia 2 geen nederlaag toebrengen iets waarin dit seizoen overigens niemand slaagde het werd 2-1 voor Chrislandia Kogelvan gers 2 moest met 3-1 de meerdere erkennen in Vrederust 2 wat hierdoor duidelijk de tweede plaats voor zich opeiste. BWR 2 leed een verrassende nederlaag van 2-1 tegen FSV 3, wat niemand verwacht zal hebben. Noad 67 stelde in zijn laatste competitie wedstrijd wat teleur door met 2-0 van Tholense Boys 2 te verliezen. Tenslot te was BWB'63 2 helemaal niet opge wassen tegen WC'68 en verloor kans loos met 5-0. In de vierde klas A werd tenslotte de reeds enige malen afgetaste wedstrijd Tholense Boys 3 - SPS 2 nog ge speeld. De winst ging naar met 4-1 naar SPS 2, zodat nu deze klas geheel is uitgespeeld. De stand is nu: Chrislandia 3 18 15 SPS 2 13 12 Sc. Stavenisse 1 18 10 WHS 3 18 10 DVO'60 2 18 9 Smeröiek 3 18 9 Kogelvangers 3 18 5 Noad'67 2 18 2 Tholense-Boys 3 18 2 Sc.Stavenisse 2 18 1 3 0 33 72-17 4 2 28 53-19 4 4 24 52-33 1 7 21 34-42 2 7 20 46-29 1 8 19 31-37 3 10 15 29-49 4 12 8 12-33 2 14 6 1549 4 13 6 19-54 MARKTBERICHTEN VEILING GOES Maandag 34 aprfl. Groenten; pee stuk: bloem kool 4 per kr. SÏ-160: 3. 107-12»: 6, 104.140: 8, 32-111; 10. 38-33; aiw. 14-9J: kropte 1 14-17; II ;2-16, por bos: radijs 33-47; per kg: aardappelen grote 11: prei 23-32; spinazie 92: andijvie 37-47J rabarber 33-33; witlof AI 165; afw. 66-107. VEEMARKT ROTTERDAM Tötele aanvoer 9SS; slechtrunderen 735; varfeers 22; prijzen: koeren eerste kwaXteit 370-630; twee de SC6-545: derde 4SO-5CO; vaarxen eers'e 630. 635; tweede S73-6CO; worstkceien 306-533; var kens per kg eerste 242-245; tweede 240-242; derde 235-340: s-achtzeugen 220-225; zware varkens 230- 340; slacht runderen aanvoer: klein; harde!: vtofcj prijzen: hoger; varkens korter; vlot: bogen eo- ïe'.e prima's boven DOCertng- Z150 VEILING KAPELLE Maandag K april 1972. Kasaardbefen per doos van 3» gram: glass I 107-1S2: n 69-103: Roreü» I 105-112; II 89; groenten: bloemkool 22-131; ra dijs 36; rabarber 48: prei 25. VISMIJN COLUNSPLAAT Sxpor: garnalen 235 kg, ƒ3.51 tot 4.25; bot 39 kg; kabeljauw 76 kg: schol 348 kg; toog 18 kg: griet 3 kg; seebaars 7 kg: ongesorteerde vit 3*8-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 21