„Verdeel de stedelijke voorzieningen over Axel-Hulst-Terneuzen" Vijf leden brandweer Hnlst koninklijk onderscheiden „Terneuzen moet klaar zijn voor de toekomst Bestuur van de sportraad te Sas van Gent neemt ontslag Creatieve vorming in Hulst zit niet zonder deelnemers St-Jansteen krijgt nieuwe 5- klassige gemengde basisschool 7 voorzitter KVK ZEEUWSCH-VLAANDEREN gewest moet zorgen voor verdeling Onderwatersporters achter actiegroep 'Oosterschelde' CONFLICT ROND VERHUUR SPORTPARK CONTROVERSE TUSSEN TWEE VERENIGINGEN ANTWOORD OP KRITIEK UIT RAAD Hulst, Hontenisse en waterschap in samenspraak over toekomst streek veertig jaar bij korps „hobby werd een passie" „POSITIEF STAAN TEGENOVER REORGANISATIE BRANDWEER" TWIJFEL AAN PROGNOSES Mogelijkheden Ramingen In onze I showroom worden SieMatici 1 droomkeukens seen betaalbare werkelijkheid. dinsdag 25 april "72 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWS! COURANT TERNEOZBN - Voorzitter F. 4e Vos van de Zeeuws-Vlaamse kamer van koophandel vraagt zich af, of de stedelijke voorzie- mngen in dit gebied wel moeten worden geconcentreerd in Ter- neuzen. Naar zijn mening kun nen ze worden verdeeld tussen Axel, Hulst en Terneuzen. Een bovengemeentelijk orgaan bij voorbeeld een gewest zou daarvoor moeten zorgen. De heer De Vos. die overigens voorop stelde uitsluitend te spreken als privé- ondernemer, gaf zijn v.sie maandaga vond in hotel 'Rotterdam' te Terneu zen op een vergadering van de Zeeuws-Vlaamse ondernemersverem- mf' vertelde de laatste tijd steeds meer geporteerd te raken voor een steviger groei van Axel en Hulst en een matiging van die van Terneuzen. Volgens de heer De Vos heeft deze stad een decentraal gelegen centrum, afgesloten door kanaal. Schelde en Otheense kreek. Lintbebouwing zo- Axeisestraat wordt uaaiuuui de hand gewerkt. Andere problemen zijn volgens de heeT De Vos de sanering van de binnenstad ('een enorm werk) en moeilijkheden die zich kunnen voor doen voor de Noordstraat als het win kelcentrum op het Java van de grond komt. Hij vreesde dat er een leemte zal ontstaan tussen de bebouwing van de oostkant van de Oostkolk en de Westkant, het gebied tussen Noord straat en Kolk. Een winkelcentrum vraagt verder een groot aantal par- als Sprekend over de industrialisatie van Zeeuwsch-Vlaanderen ('een noodzaak, willen we niet belanden in de situatie van de jaren '50 en de bevolking ook nog een stuk welzijn garanderen') verwees de heer De Vos met nadruk naar het plan van de kring van werk gevers in de Kanaalzone om Baalhoek en Ossenisse te 'koppelen'. Tegen de achtergrond van- de kostbare infra structurele werken die er nodig zijn zou het, zo meende hij, gelukkig zijn als de Nederlandse regering een deel van de aanleg van het Baalhoekkanaal voor haar rekening nam met als te genprestatie van Belgische kant de toestemming voor de vestiging van zeehavenbedrijven langs het kanaal. Dat de economische structuur in Zeeuwsch-Vlaanderen aan een 'harde en flinke versteviging1 toe is was voor de heer De Vos buiten kijf. „Als we de toestand van de arbeidsmarkt in West-Zeeuwsch-Vlaanderen bekijken dan is dit gebied te vergelijken met Oost-Groningen. Daar gaat het om 1300 werklozen, in West-Zeeuwxch- Vlaanderen, een kleiner gebied, om 500. De arbeidsmarkt is echt geen rooskleurige zaak. In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen vallen er tekenen te be speuren die erop wijzen dut de bedrij ven sterk gaan rationaliseren en d" produktie per man omhoog brengen". Harde cijfers Het midden- en kleinbedrijf zal in de toekomst rekening moeten houden met een ingrijpende sanering, was de indruk van de heer De Vos. „Er zijn in Nederland wel eens prognoses ge maakt waaruit bleek, dat tussen 15 a 20 jaar de helft van de detaillisten zal verdwijnen. Drie jaar geleden bleek dat een derde van de detailhandel, het ging toen om 70.000 ondernemingen, werkte onder het aanvaardbare mini mumloon van een werknemer". De middenstand die in Zeeuwsch- Vlaanderen nog altijd kan rekenen op een flinke Belgische belangstelling: in Hulst had 40 procent van de zaken een omzet die voor 50 tot 90 procent werd 'geleverd' door klandizie uit Bel gië, in Sluis ligt dat percentage nog hoger zal in de toekomst rekening moeten houden met een verzadiging bij het publiek,- belastingmaatregelen en nieuwe koopgewoonten. De bereik baarheid van de zaken voor automobi listen speelt een voorname rol. De heer De Vos signaleerde een toene mende behoefte aan samenwerking: die kan zuiver 'ruimtelijk' zijn (waar bij verscheidene zaken in één gebouw gaan zitten, zoals het plan was in Sas van Gent), economisch (waarbij geza menlijk wordt ingekocht: een metho de waar de heer De Vos erg veel voor voelde) of op basis van 'ruimtelijke samenhang'. Winkels in een winkelcen trum of straat ondernemen in de laatste geval gezamenlijk acties om kopen aantrekkelijker te maken, de sfeer te verbeteren, waardoor het een stukje recreatie wordt. Hij opperde in dit verband ook de mogelijkheid om per straat tot een bezorgdienst te komen. De bedrijven zullen in de toekomst minder concurrerend dan complementair (aanvullende) moeten werken. Daarnaast blijft er een groep consumenten die het op prijs stelt persoonlijk en hulpvaardig bediend te worden. UTRECHT De Nederlandse Onder watersportbond heeft zich op zijn jaarvergadering afgelopen zaterdag in Utrecht unaniem geschaard ach ter het streven van de aktiegroep 'Oosterschelde Open' en besloten de jaarlijkse bijdrage aan deze aktie groep te verhogen. In een communiqué, uitgegeven door de bond, wordt gesteld dat de leden van de NOB beter dan wie ook in staat zijn te beoordelen wat yoor uniek natuurgebied verlorer. gaa' de Oosterschelde zou worden afgeslo ten". Er wordt- in dit verband verwe zen naar de afsluiting van de Greve- lingen, waar praktisch alle leven is verdwenen. De Oosterschelde is na de afsluiting van het Volkerak helderder geworden en het planten- en dierenle ven vertoont er een opmerkelijke ver betering". De onderwatersporters stel len zich op het standpunt dat het verstandiger zou zijn in plaats van de Oosterschelde af te sluiten, deze zee arm tot natuurreservaat te verklaren, „vooral nu is aangetoond dat de be veiliging van Zeeland tegen stormvloe den even goed kan gebeuren door het verhogen van de bestaande dijken" wordt gezegd En daaraan voegt dan nog toe dat 'deze methode even duur is gebleken als radicale afslui ting, terwijl voor dijkverhoging een groter aantal mensen kan worden in gezet, hetgeen in verband met thans heersende werkloosheid een punt is dat en niet over het hoofd mag zien". SAS VAN GENT Het dagelijks bestuur van de sportraad Sas van Gent bestaande uit de heren C. H. M. Snijders, L. E. M. Marquinie, P. Ste vens en R. D. de Cooker hèeft zijn ontslag ingediend. De bestuursleden zijn het niet eens met de beslissing van b. en w. om de Sasse voetbalvere niging Racing White een paar avonden gebruik te laten maken van het ge meentelijk sportpark 'De Valclce'. De voetbalvelden zijn door Corn Boys gehuurd. Deze vereniging meent het alleen-recht te hebben op de gebuurde accommodatie. De heer L. E. M. Marquinie, behalve GEMEENTE KOOPT EN SLOOPT HET HULST Bij de cursus creatieve vorming in Hulst zijn geeu docenten die zonder cursisten zitten, zoals on langs in een raadsvergadering in Hulst werd gesuggereerd. De voorzitter van de afdeling Hulst van het Zeeuws instituut voor kunst zinnige vorming, mevrouw R. Sander- se-Jacobs, geeft in een brief aan de raadsleden toe dat niet alle activitei ten evenveel belangstelling trekken. Zo heeft men kort geleden nog de cursus film en fotografie moet stop zetten omdat er maar acht deelne mers waren. Als dat ook voor andere cursussen zou gelden, zou men die eveneens van het programma schrap pen, Tot nu toe is die noodzaak nog niet gebleken. „De werkgroep creatie ve vorming was en is van mening dat men slechts dan te weten kan komen .of voor een bepaalde activiteit vol doende belangstelling bestaat indien - men de betreffende activiteit ook con creet aanbiedt," zo schrijft mevrouw aanderse aan de raad. „Natuurlijk «an zo'n experiment slechts geringe tija duren," zo voegt ze er aan toe. zoals bekend huurt de creatieve vor ming in Hulst ruimte in het activi teitscentrum het Houtenkwartier. Bij de raad waren enige twijfels gerezen over het functioneren van het cen trum en met name over de belangstel ling voor de oreatieve vorming. Overigens is de gemeente van plan om het Houtenkwartier (de voormali ge lts) aan te kopen van de Domei nen. In het kader van de binnenstad sanering zal het oude gebouw dan binnen afzienbare tijd worden sloopt. „Maar dat zal niet gebeuren voor alle groepen die er momenteel in zitten, elders onderdak hebben gevonden," vertelde burgemeester P. J. G. Molt- hoff maandagmorgen tijdens maandlijkse persconferentie. In zal de raad het voorstel tot aankoop op tafel krijgen. Het ziet er wel naar uit dat met de afbraak niet al te lang gewacht moet worden. Rijk en provin cie hebben namelijk definitief subsidie toegezegd voor de bouw van een nieuw gemeenschapscentrum aan de sporthal Den Dullaert. In dat nieuwe centrum kunnen heel wat activiteiten ontplooid worden. Het. is bijvoorbeeld al zeker dat de creatieve vorming er een ruimte zal krijgen. Men kan nu in ieder gi overgaan tot aanbesteding van werk, waarna de eerste schop spoedig in de grond gezet kan worden. vice-voorzitter van de sportraad ook voorzitter van Com Boys, zei namens het voltallig afgetreden dagelijks be stuur van de sportraad geen commen taar te kunnen geven. „Daar is het nu nog te vroeg voor. Maar u begrijpt zeker wel, dat we een dergelijke be langrijke stap niet hebben genomen om één gevalletje". De ruim dertig leden tellende ver ging Racing White, heeft enige tijd geleden bij het college van b. en w. een verzoek ingediend om een stuk of zes vriendschappelijke wedstrijden en een wekelijkse trainingsavond op 'De Valcke' te mogen houden. B. en w. hebben besloten dit verzoek in te willigen. Maar het bestuur van Corn Boys en het dagelijks bestuur van de sportraad zijn het daar helemaal niet mee eens. Waarnemend burgemeester W. H. M. Colsen van Sas van Gent: „Com Boys meent uit het huurcontract te kunnen opmaken, dat de velden niet aan der den verhuurd kunnen worden. Maar er is juist een bepaling in opgenomen waarin staat, dat wanneer de huurder geen gebruik maakt van de velden, deze ter beschikking komen van de gemeente". Geen strobreed De heer Colsen kan de bezwaren van Corn Boys en het dagelijks bestuur van de sportraad niet helemaal vol- HULST De gemeenten Hulst en Hontenisse en liet %vaterschap 'Hul ster Ambacht' beraden zich samen over de toekomst van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. De coUeges van b. en w. hebben met waterschapsmensen al besprekingen gevoerd over het streekplan en over de gewestvorming. Daarbij is men tot de conclusie geko men dat het 'geen kwaad kan de gemeenteraden eens een dag bij elk aar te roepen om ze zo volledig mogelijk te informeren". Op zaterdag 13 mei wordt daarom een studiebijeenkomst gehouden in het gemeenschapshuis in Vogelwaar de. De bedoeling is dat een aantal deskundigen op hét bestuurlijke en planologische vlak daar inleidingen zullen houden om vervolgens een dis cussie uit te lokken. In de loop van dezelfde maand zal beide gemeentera den dan nog gevraagd worden een definitief standpunt te bepalen over gewestvorming en over een concept streekplan. ALOYSWSSCHOOL MOET WORDEN AFGEBROKEN OOK MARIASCH00L ZAL VERDWIJNEN Sint-Jansteen kan bin- EL***» 1,-'d ecn nieuwe vijf- Nartat a 001 sebouwd worden. 1111 L i sejucentcraad In november «rediet voteerde van 745.000 3L n gs nu dc financierings- Huht Sf,,i°eKe!!e"d aan de gemeente S w0dra ,het schoolbestuur het dinp vai beeft kan de aanbeste- v°lBen-, Daarna moet eerst de wnc\ ,A,°.vsiusschool (voor 1on- Xle n !!fr0ke" wordcn om op de in Sint w? aan de -Wilhelminastraat hot i" (k eez'ste schop voor Ie steken"'6 scI,oolgebouw in de grond Als dat er eenmaal staat zal waar schijnlijk ook de lagere Mariaschool voor meisjes in 'Steen' haar, onder wijsfunctie verliezen omdat de nieuwe school een permanente 'gemengde school' zal worden. De kans bestaat zelfs dat ook de St. Josephschool in Kapellebrug er in ondergebracht zal worden, maar daarover is men het in Sint-Jansteen nog niet helemaal eens. De gemeente zou wel achter dit stre ven staan. Overigens zal de school zo gebouwd worden dat die met niet al te veel moeite uitgebouwd kan wor den tot een tien- of zelfs twaalfklassi- ge school. Het bestuderen van de noodzaak hiervan op langere termijn is wellicht één van de eerste taken van de commissie lager onderwijs, die de gemeente Hulst binnenkort zal krijgen. Deze breed samengestelde commissie (met. uiteraard onderwijs krachten en schoolbestuurders) gaat het college van b. en w. adviseren gen. „Deze vereniging zal geen stro breed in de weg gelegd worden. De wedstrijden en trainingen van Corn Boys komen helemaal niet in gevaar. Alleen moet er natuurlijk wel een regeling worden getroffen om de pro gramma's van de beide verenigingen op elkaar af te stemmen. En Racing White zal heus niet zoveel gebruik maken van het sportpark. Het is ei genlijk niet meer dan een gezellig heidsvereniging, die af en toe paar vriendschappelijke partijtjes wil spelen. Corn Boys hoeft daar echt geen bal minder om te trappen". Conflict Volgens de heer Colsen kan de min der prettige verstandhouding die er tussen Racing Wliite en Corn Boys is gegroeid, een rol spelen bij dit con flict. „Racing White is ongeveer twee jaar geleden op initiatief van buurtvereniging St. Albert opgericht. Een paar voetballers van Corn Boys zijn bij deze club gaan spelen. En dat is mogelijk één van de ooi-zaken van de controverse tussen de clubs. Maar wat nu precies de reden is, daar kom je toch nooit achter". De heer Colsen is nogal teleurgesteld over de houding van het dagelijks bestuur van de sportraad. „Ik had toch liever gehad dat men voor het ontslag indiende, eerst nog contact had opgenomen met ons college. Dan hadden we deze zaak misschien nog kunnen uitpraten". Wat de consequenties zijn Kan aftreden van de heren Snijders, Mar quinie, Stevens en De Cooker kan de loco-burgemeester nog niet precies overzien. „Maar het ligt toch wel in de lijn der verwachtingen, dat wij de verenigingen zullen verzoeken om de vrij gekomen plaatsen weer op vullen". HULST Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst heeft maandaga vond in de brandweerkazerne in Hulst koninklijke onderscheidingen uitge reikt aan vijf leden van het brand weerkorps in zijn gemeente. De brandmeesters P. J. de Potter en A. P. d'Hondt uit Hulst en C. F. Valke uit Sint-Jansteen en de onderbrandmees ter J. Valke uit Sint-Jansteen kregen ieder een bronzen medaille behorende bij de orde van Oranje-Nassau. Zilver was er voor de heer M. J. Verschue- ren uit Hulst, die van 1937 tot 1970 commandant was van het korps in Sint-Jansteen en sinds de herindeling ondercommandant van het korps groot-Hulst. Alle vijf de onderscheide nen waren al ruim 40 jaar lid van een brandweerkorps. Burgemeester Molthoff herinnerde in een korte toespraak aan dat Hulst met de kernen een goed vrijwil- ligers-korps heeft en hij vond met name dat de brandweerlieden, die hij zo Juist het eremetaal had omgehan gen, een voorbeeld waren voor de jongeren. „Uw hobby is uitgegroeid tot een passie en uw toewijding was groot", vond de heer Molthoff, die en passant aankondigde dat er wel maat regelen genomen zullen worden om de doelmatigheid van het brandweer korps nog wat te vergroten. Men probeert momenteel de contacten met Belgische korpsen wat te verbeteren. Burgemeester Molthoff, die een bloe metje voor de dames had meegeno men, heette maandagavond een groot aantal genodigden welkom. Behalve familie en kennissen van de onder scheidenen, waren de meeste Zeeuws- Vlaamse brandweercommandanten en de rijksinspecteur van het brandweer wezen, de heer Pieters naar Hulst gekomen. Wafelaclie voor missie NIEUW-NAMEN In verband met het komede 25-jarig priesterfeest van pater A. Burm en tevens voor zijn missie in Afrika werd in Nieuw-Na- men een wafel-actie gehouden, ruim 600 gulden opbracht. Burgemeester Molthoff reikt de vijf onderscheidingen uit. KAPELLE „Geef de mensen een kans maar maak er geen mammoet van". Dit zei de heer H. den Hartog uit Hein- kenszand als voorzitter van de afde ling Zeeland van de Nederlandse vere niging van brandweercommandanten tijdens de zaterdagmiddag in 'De Vroone* te Kapelle gehouden algeme ne vergadering bij het belichten van de reorganisatieplannen bij het brand weerwezen. De afdelingsvoorzitter meende positief te moeten staan tegenover de reorgani satie echter met behoud van de eigen identiteit. Zo memoreerde hij dat Wal cheren als eerste in de provincie ge start is met de aanstelling van een pre ventie-officier en dat andere regio's in voorbereiding zijn. Verheugd liet hij zich voorts uit over het feit, dat het gemeentebestuur van Tholen er zich nu van bewust is, dat ze zich af moe ten scheiden van het hulpcentrum Goes. „We moeten niet jalleen op de provinciale maar ook op de praktische grenzen letten en dan is jhet beter dat Tholen bij Brabant konjt", aldus, de heer Den Hartog. „We behoeven ons- ook niet te schamen voor wat we ge daan hebben. Daarnaast zullen moeten proberen specialisten naast ons te krijgen op het gebied van de pre ventie", meende de afdelingsvoorzit ter die er voorts op wees, dat er in de naaste toekomst nog veel zal verande ren en dat waarschijnlijk ook de ge westvorming niet aan het organisato rische zal voorbijgaan. Volgens hem zullen er de komende jaren ook ver schillende oudere commandanten uit treden. „Hoe goed ze ook geweest zijn en met welke waardering wij hen voor de getoonde inzet omringen, getracht dient te worden het niveau te verhogen als tegenzet voor dat wat onherroepe lijk komt". In de verhoging van het niveau betrok de heer Den Hartog even later de opleidingen aan de brand- BURGFMESTER ASCHOFF WIL STEUN COMMISSIE VOOR PLAN JAVA V over alle onderwijszaken. Het vast stellen van het bedrag per leerling (een jaarlijkse bezigheid), de sprei ding van de scholen over de hele gemeente en bijvoorbeeld ook het schoolzwemmen zijn zaken, die vol gens burgemeester P. J. G. Molthoff in ieder geval op de weg van de nieuwe commissie zullen liggen. B. en w. hebben besloten de commissie in te stellen naar aanleiding van een verzoek van het raadslid R. Verman- del tijdens de begrotingsbehandeling in december. Dit jaar zullen lagere schoolleerlingen in Hulst nog moeten betalen om zwemlessen te volgen in schoolver band. Volgend jaar zal dat allemaal gratis kunnen gebeuren. „Iedereen moet het kunnen", vindt het college van b. en w., dat daar graag wat geld voor over heeft. TERNEUZEN „Terneuzen moet, als het om de ontwikkeling van de streek gaat, duidelijk zeggen wat het wil. We moeten klaar zijn voor de toekomst. Maak je geen plan, dan ben je te Iaat". Met deze woorden deed burgemeester J. C.,Aschoff van Terneuzen maandag middag ecn dringend bex-oep op de leden van de commissie midden- en kleinbedrijf om b. en w. te steunen in liun visie op de ontwikkeling van de binnenstad. Belangrijkste pijler van die ontwikke ling: het plan voor een winkel- en wooncentrum het Java, dat het colle ge ziet als een onontkoombare nood zaak voor een harmonische uitbouw van de city. „Of het plan nu gereali seerd wordt- io 1980 of in 2000: de noodzaak blijft", zoals stedebouwkun- dige ir. A, Hundsdorfer zei. In zijn inleiding onderstreepte hij dat het plan Java oorspronkelijk opgezet als planologische maatregel voor een saneringsgebied Terneuzen volop mogelijkheden geeft zijn kernwinkel- apparaat en zijn streekfunctie, afhan kelijk van de verdere ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen, te verstevi gen. Het plan is geen 'los' onderdeel van de maatregelen die nodig zijn voor de binnenstad. Verscheidene commissieleden mevrouw J. M. Doppegieter-Thiel en de heer J. Strij- bos vroegen zich maandag af of Terneuzen met dit ambitieuze project niet erg ver vooruitloopt op mogelij ke ontwikkelingen. De heer Strijbos vond het moeilijk om nu al een standpunt te bepalen: de ontwikkeling in streekverband is nog niet bekend, terwijl het Java-plan in feite wel wordt gekoppeld aan model 2 van de ontwikkelingsschets. Het was voor het commissielid verder de vraag of Ter neuzen inderdaad zo hard zal groeien en of winkeliers wel bereid zijn zich zonder meer in het Java te vestigen. „Als we alle bestemmingsplannen bij elkaar optellen zou Nederland in 1980 30 miljoen inwoners tellen", aldus de heer Strijbos, die verder vreesde voor een 'verpaupering' van het gebied als de bouwactiviteiten op zich laten wachten. Hij zag wel mogelijkheden in het versterken van de woonfunctie in het Java, waardoor die verpaupe ring kan worden tegengegaan. Wethouder A. Ramondt (openbare werken) ontraadde dat laatste met klem. Zijn redenering: als de gemeen te het Java een sterke woonfunctie geeft, ligt liet gebied daarmee in feite voor zo'n 50 jaar vast. Terneuzen laat daardoor kansen op versterking van de city lopen. „Ik dacht dat we het- -Java, hoe dan ook, moeten vasthouden om ruimte te heb- j ben om het centrum zijn functie te laten behouden", aldus de wethouder. Inhakend op de bestemmingsplannen voor 30 miljoen Nederlanders betoog de hij: „Planologie geeft aan waar mogelijkheden liggen, het stelt geen plannen vast, maar het zorgt voor indicaties. Men moet klaar zijn voor een ontwikkeling die zich kan voor doen". Mevrouw Doppegieter zette vraagtekens achter de plannen voor 3,900 woningen, die Terneuzen voor 1980 gerealiseerd wil hebben. Ze vond het aanvechtbaar dat 55 procent van het gemiddelde inkomen van 19.000,- tegen die tijd in het winkelapparaat zou worden besteed, pleitte voor het handhaven van parkeerruimte op de Markt en vond het niet noodzakelijk dat de Van Steenbergenlaan nu al zou moeten verdwijnen. Mevrouw Doppe gieter riep b. en w. op vooral de hand tG houden aan een ontwikkeling van het plan Java vanaf de Noordstraat. „Wie garandeert dat het niet eens anders loopt? We zouden moeten le ren van het plan Zuidpolder". Ze wees I ook op de onzekerheden die er kun- nen ontstaan voor het gebied rond de I blokken. Wethouder Ramondt bestreed dat het plan Java vergelijkbaar is met dat in Zuidpolder: de gemeente geeft geen grond uit handen. „We staan volko men vrij". Als het plan Zuidpolder later gerealiseerd wordt, dan heeft dat ook te maken met de ontwikke ling' van de wijken daar. De heer J. G: J.-den Toonder (handels centrum Terneuzen) ging kritisch in op verschillende koopkracht-ramingen die bij het plan Java zijn gemaakt. Hij dacht dat de lonen wel meer zullen stijgen dan de 2,25 procent per jaar die het plan aangeeft. In '67 is er al berekend dat er 15 miljoen koop kracht 'van buiten' toevloeide. Als hel centrum is uitgebreid kan er waar ichijnliik wel op een veelvoud worden gerekend. Hij wees nadrukkelijk op de noodzaak voldoende parkeergele ïenheid te scheppen en de Noord straat een logisch geheel te laten vormen met het nieuwe centrum. De Markt kan als parkeeraccommodatie worden uitgebreid, de afsluiting van de Noordstraat aan de westzijde van de Markt dient ontsloten te worden en zo zijn er nog wel enkele proble men. Terneuzen moet daarnaast haast maken met zijn plannen voor de oude binnenstad. De heer F. K. Haak uit Hoek bepleitte ook een harmonischf ontwikkeling van het nieuwe plan en de omgeving van de Noordstraat. Op opmerkingen over de 'bevriezing' var de Axeisestraat zei wethouder Ra mondt ondermeer dat bestaande za ken wel degelijk kunnen uitbreiden 'Bevriezing' vond hij geen juist woord. Bovendien gaat het om een deel van de straat. weerschool, waarover de vergadering wat cijfermateriaal werd verstrekt. De voorzitter bestreed ook de mening van de pessimisten die beweren dat er straks geen vrijwilligers meer te vin den zijn om de korpsen te bemannen. Een gelukwens richtte de voorzitter aan het adres van de heer De Jong uit Middelburg die benoemd is als be roepscommandant van de gemeentelij ke brandweer te Velzen. Volgens de heer Den Hartog is hiermee aange toond dat ook aan vrijwillige com mandanten nog wel eens de voorkeur wordt gegeven boven officieren die van de beroepsschool komen. Overigens hoopte hij dat er in Middelburg weer een vrijwillige commandant terug komt. Enige informatie kreeg de overi gens niet zo druk bezochte vergade ring over de rechtspositieregeling. Se cretaris E. L. de Vriend uit Terneuzen maakte gewag van een stijging van het ledental met 1-122, Blijkens het jaar verslag was het een jaar met veel acti viteiten. Penningmeester Chr. Janse uit Vlissingen had zijn boeken af kunnen sluiten met een batig saldo terwijl ook de begroting voor het nieuwe boek jaar sluitend was verkregen. De be stuursleden Chr. Janse, Vlissingen. D. Taekema, Goes en A. J. Vesseur, Ter neuzen werden herkozen. De inleiding 'veiligheidsaspecten bij gasinstallaties' die gehouden zou worden door een dis trictshoofd van de NV "PZEM' moest wegens het niet verschijnen van de in leider van de agenda worden afge voerd. INTERKERKELIJKE GROEP WERFT VRIJWILLIGERS VOOR RECREATIETEAMS MIDDELBURG De provinciale in terkerkelijke werkgroep voor de re creatie is beegonnen met een actie om de recreatieteams, die van 1 juli tot 12 augustus op vele plaatsen langs de kust en in de Braakman, Baarland en aan het Veerse Meer actief zijn, t.e bemannen met vrijwilligers. De werk groep zoekt naar mensen van onge veer 18 jaar en ouder, die gedurende het zomerseizoen twee of drie weken willen meewerken in de recreatiete ams. Deze teams organiseren activitei ten als kinderspelen, droppings, han denarbeid, muziek, dans, filmvoorstel lingen en gesprekken over verschillen de onderwerpen. Deze activiteiten zijn vooral gericht op kinderen, maar in een aantal gevallen ook op jongeren en volwassenen. De meeste plaatselij ke en streek-recreatiecommissies zoe ken zelf geschikte personen voor dit werk. De werving is dit jaar moeilij ker dan voorheen, omdat de medewer king van de landelijke recreatiestich ting is komen te vervallen. Vanuit het provinciaal kerkcentrum in Middel burg wil de interkerkelijke werkgroep de recreatiecommissies Helpen bij het werven van vrijwilligers. De werk groep heeft het plan opgevat om voor het seizoen een ontmoetingsweekeind of -dag te organiseren met de plaatse lijke en regionale recreatiecommis sies. f ADVERTENTIE) Kom uzelf overtuigen! i Wij zijn dagelijks geopend van i 9.00-17.30 uur erj zaterdag van 10.00-12.30 uur (en volgens afspraak) BOOXE BOnVMATFlini F V Korendijk 20 Tel. (01180) 4951 Middelburg,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1972 | | pagina 19