Staten voorzichtig bereid' tot fusie van Zeeuwse bibliotheken Reimerswaal - nationale zaak geen ruilobject voor Brabant Argovisie de encyclopedie Streekconcours Honteruiters Laatste voor Brouwersdam AANVANKELIJK VOORSTEL WERD .AFGEREMD' A. L. VAN GEESBERGEN: KERST NOG BREED EN OPEN OVERLEG' Dusarduim: 75 oct kans op terugkeer in tweede kamer Zeeuwse staten kozen senatoren GS BRABANT OVER LUCHTHAVEN- STEENBERGEN GEEN OVERLEG MET ZEELAND STATEN NOG NIET UIT KWESTIE- LUCHTHAVEN die met u méégroeit! STATEN ZEELAND GEPIKEERD OVER NOTA VAN BRABANDERS WkMmm 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG I MEI 1971 MIDDELBURG Met een grotere slag om de arm dan aanvan kelijk de bedoeling was hebben de staten donderdag hun medewer king toegezegd aan de- oprichting van een .Zeeuwse bibliotheken- gemeenschap', een poging tot samensmelting van de bestaande bibliotheken in de provincie in één organisatie en onder één be stuur. Omdat er nogal wat (voornamelijk financiële) onzekerheden zijn en omdat er eerst ook nog uitvoerig moet worden overlegd met gemeentebesturen, met het bestuur van de provinciale biblio theekcentrale en met de besturen van de openbare bibliotheken, bleef het in de staten bij een .principiële bereidheid' om de provin ciale bibliotheek in zo'n groot geheel in te brengen. Gedeputeerde A. L. van Geesbergen kon de staten verzekeren dat .het overleg zo breed en open mogelijk zal worden gevoerd en dat de partners zo grondig mogelijk zullen worden voor gelicht over de financiële consequen ties'. Op dat laatste legden tijdens bet bibliotlieek-debatje de heren J. A. van Benneknm (ar). J. A. Seheele (chu). en L. M. Moermond (vvd) nogal wat nadruk. Zij hadden daarover in het voorstel van gs eigenlijk veel gemist en durf den de stap zonder duidelijk uitsluit sel niet meteen aan, De gedeputeerde legde uit dat het op dit moment nog moeilijk is om de financiële gevolgen exact te benaderen, omdat er alleen nog maar een voorontwerp van wet op het openbare bibliotheekwerk op tafel ligt. .We hebben er nog geen lang zijn namelijk de basis van vrij willigheid waarop deze gemeenschap tot stand komt. de gelijkwaardigheid waarmee \y.irdt gewerkt en het op stellen van een goed spelregelement. Noord-Beveland Instemming \an de staten kwam er voor de oprichting van een werk groep. die ile moeilijkheden in het woon- en leefklimaat op Noord-Beve land zal gaan onderzoeken op basisj van een inmiddels door de provinciale planologische dienst uitgebrachte ana-j lyse. Er kwamen nog wat suggesties: om! eerder verschenen rapportages (zoals! die van het gereformeerd sociaal een-! trum er bij te betrekken, om de be-i volking en allerlei groeperingen in dej enkel zicht op wat er voor financiële samenleving bij het onderzoek in te maatregelen uit het wetsontwerp rol len'. aldus de heer Van Geesbergen. die er overigens weinig voor voelde om tot dat moment de zaak op te schorten. .Het belang van een biblio- thekengemeenschap is bijzonder groot; het rapport van de Zeeuwse adviescommissie om tot een dergelijke bundeling te komen trekt veel belang stelling elders, tot in België toe. De staten konden zich daarom wel vinden in een zeer voorzichtige uit spraak .tot bereidheid om de provincia le bibliotheek in te brengen', waarin de verzekering lag opgesloten dat er nog druk zal moeten worden gestu deerd op een grote reeks van facet ten. die aan een dergelijke bibliothe- kerxfusie verbonden zijn. Want om met mevrouw C. C. van Zanten-Leij- sen te spreken: .het gaat niet om onbemande leesvoerstations. maar om instituten met mensen. Men zou dus eigenlijk meer moeten praten over: een .bibliotheken-commune'. Van be-; schakelen en om zo snel mogelijk metj Migratie-onderzoek Een bedrag van 20.000 stelden de staten beschikbaar voor een zoge naamd migratie-onderzoek een studie naar de vraag waarom mensen zich in Zeeland vestigen, waarom ze er weer wegtrekken en waarom soms van een voorgenomen verhuizing wordt afge zien. Al eerder had een commissie .die de Zeeuwse regionale raad voor de arbeidsmarkt voorbereidt, een onder zoek naar de migratie-problematiek noodzakelijk geacht en de uitvoering was toegezegd door de Stichting Zee land. Intussen bleek dat een dergelijk onderzoek in een groter landelijk ge heel kon worden ingepast met het voordeel dat de helft van de kosten door het rijk zouden worden gedra gen. De bijdrage van de provincie kon dezelfde blijven. In antwoord op een vraag van mr. K. A. Keuning (ds'70) kor. gedeputeerde Schlingemann meedelen dat het pre advies van gs over de problematiek rond de afsluiting van de Oosterschel- de binnenkort zal verschijnen. Het rap port dat provinciale waterstaat voor bereidt is al een stevig ein' gevor derd. De heer Keuning pleitte voor een gedegen advies op zo kort mogelijke termijn, vooral met het oog op de nieuwe regering achtte hij een duide lijke stellingname van het Zeeuwse provinciale bestuur van groot belang. Hij achtte het i aten over voorkomen van de afsluiting op zichzelf honora bel, maar kon weinig respect opbren gen voor de manier waarop men dit doel hier en daar nastreeft. .Het op treden van de actiegroep Oosterschel- de heeft grote afbreuk gedaan aan dei za°k\ aldus mr. Keuning. .Op het j ogenblik zgn partijen geschapen die elkaar niet meer verstaan'. Volgens hem valt er tenslotte ooi. nog tel denken aan een oplossing in de geest van een deltadam met inlaatsluizen voor zout water. DEN HAAG Het zetelverlies van de KVP bij de verkiezingen van wo tfag heeft de terugkeer in de tweede kamer van drs W. R. V. Dunardfjn uit Goes onzeker gemaakt. Zijn aanvanke lijk als .verkiesbaar' te kwalificeren plaats op de westelijke lijst van de. KN P is door de stembusuitsiag gewij zigd in een kans van 75 procent op één van de drie zetels dii de katholie ken nog moeten verdelen. Over deze verdeling zal volgende week bij de kiesraad in Den Haag worden geloot. Behalve drs Dusarduijn zijn hiervoor kandidaat de KVP-ers Hermsen uit Emmen. Bremen uit Kerkrade en Ze- lissen uit Oss. Zeeland In de tweede kamer in ieder geval vertegenwoordigd zijn door de socialist P. A. Roels uit Sint Maartensdijk. In theorie maakt ook' zijn partijgenoot E. J Prins uit Goes, nog kans op een kamerzetel, maar; binnen de PvdA is de afspraak ge maakt dat Prins zal bedanken als Roels op de Rotterdamse lijst zou worden benoemd. Formeel is Prins echter kandid- voor één van de 15 "'vdA-zetels die de kiesraad volgende week bij loting nog moet verde len. MIDDELBURG De staten van Zee land hebben hun vergadering van donderdag een bijdrage geleverd aan de landspolitiek en aan de Europese eenwording: zc kozen leden voor de ee- e kamer en besloten toe te tre den tot de raad van Europese ge meenten. De uitslag van de verkiezingen voor de senaat in de staten van Zeeland was als volgt: KVP 3 stemmen op J. L. P. M. Teijssen en 7 stemmen op drs W. L. A. Lockef eer; PvdA: 12 stemmen op J. B. Broeksz; CHU: 5 stemmen op jhr mr L. E. de Geer Oudegein en 1 stem op A. J. Kaland; VVD: 5 stemmen op Y. P. W. van der \9erff; AR: 5 stemmen op dr I. A Diepenhorst; D '66: 2 stemmen op A Martini; DS '70: 1 stem op F. J. Goedhart; SGP: 5 stemmen op ir C. N. van Dis. Met alleen de stemmen van de SGP tegen besloten de staten om de pro vincie Zeeland te laten toetreden tot de raad van Europese gemeenten te gen een contributie van 750,- per jaar. In de beschouwinkjes die de staten nog aan dit onderwerp wijdden werd nog wel even vastgesteld dat men ten opzichte van deze Europese beweging kennelijk nu ,een draai heeft genomen'. Immers: vier jaar gelede.i werd een soortgelijk voorstel weggestemd. Gs-lid J. van den Bos legde uit dat het meer een kwestie van een ontwikkeling was geweest Het is nu niet meer alleen een raad van gemeenten: ook tal van provin cies in binnen- en buitenland zijn toegetreden. De staten konden zich wel vinden in het. zoorste! dat volgens dr E. J. Prins (pvda) in feite niet veel meer financiële armslag aan de raad van Europese gemeenten kan geven dan een .koffiecentie'. De SGP liet via de heer R. van Ommeren dat men in toetredii g een afbreuk aan de natio nale identiteit zag. IN KLOOSTERZANDE port over de ontwikkeling in Zuid-' van voldoende werknemers moet be-i west-Nederland van de Rijks Planoio-1 kijken op de lange termijn en daarbij1 KLOOSTERZANDE .Ik wil mijn be wondering uitspreken voor de manier waarop de Honteruiters dit eerste streekconcours hebben georganiseerd.! Ik heb nie namelijk laten vertellen, dat een dergelijk concours dertig jaar ge leden voor het laatst is gehouden. Gaar ne verklaar ik daarom dit concours voor geopend en hoop dat er de ko mende jaren meer van dit soort con coursen. in een goede gesteldheid en harmonie, zullen worden gehouden'. Met dit korte woord opende burge meester mr Somers vrijdagmiddagj officieel het eerste streekconcours hip-, piqué sinds jaren in Kloosterzande. dat de landelijke ruitervereniging ,De Hon teruiters' in samenwerking met het plaatselijke feestcomité had verwerke lijkt op weilanden achter de Klooster laan. Tussen de -10 en 50 ruiters namen aan het concours deel. Het concours, dat 's morgens vroeg al was begonnen, bestond uit een pro gramma dat de hele dag door flink pu bliek trok en pas diep in de middag werd beëindigd. De eerste twee onder delen die in de morgenuren werden af gewerkt, waren Caprilliproeven en in dividuele- en afdelingsdressuur. De Pluym-prijs voor de afdelingsdressuur werd gewonnen door het achttal .Oran- jeruiters' uit Axel. Ineke Dekker van dezelfde vereniging won met haar naar buiten komen. Laat Zeeland z n paard .Pieternella' de individuele prijs (Van één onzer verslaggevers) DEN BOSCH De Brabantse staten hebben donderdag vier uur lang gedis cussieerd over de mogelijkheid van een tweede luchthaven bij Steenber gen, zonder tot een principebesluit te komen: de discussie liep zo uit, dat de statenvergadering tegen zeven uur 's avonds werd geschorst, tot vandaag zaterdag als er ,in tweede termijn' kan worden gesproken. Duidelijk werd in die eerste ronde, dat KVP 47 van de 75 zetels wel bereid is gs te volgen bij het voorstel i nadere studies te verrichten inzake de, luchthaven, met name ten aanzien van1 ae geluidshinder. Het PAK, D '66 en ae WD en de Prot. Chr. Groepering spraken zich nog niet concreet over de zaak uit, omdat ze van gedeputeer de mr G. Ph. Brokx de garantie wilden, dat er binnen enkele maanden een globale nota wordt geproduceerd1 over met name de geluidshinder, op-' uvcl 1ViCU ,iai„0 uc 1VÏJ.- dat er dan een definitief principebe- fractie bleek volstrekt niet te voelen DEN BOSCH De Brabantse gedeputeerde mr G. Ph. Brokx heeft bij de discussie in de sta ten over de mogelijkheid van een tweede luchthaven bij Steenbergen gezegd, dat Noord- Brabant die luchthaven niet zal kunnen .inruilen' tegen Reimers waal, ook al zou men dat wil len. Mr Brokx: ,Of we de vogel- Reimerswaal, die we in de hand hebben, willen ruilen tegen de blinkende vogel in de lucht het is niet aan de orde. Het Rei- merswaalplan is voor Brabant van belang, maar het is niet al leen meer een Brabants belang. Het is een nationale zaak, geka derd in het nationale beleid ten aanzien van de zeehaventerrei- sluit kan worden genomen. Die garan tie werd door mr Brokx na aan drang van het PAK in de eerste termijn nog gegeven Het stond voor de verschillende frac ties in de Brabantse staten vast. dat een tweede nationale luchthaven in West-Brabant de economie en de werkgelegenheid in dit gebied een enorme impuls zou geven Wel reali seerde men zich, dat de beslissing over deze zaak op nationaal niveau wordt genomen. Maar nu ook in rap port van de commissie-Polak van het overlegorgaan Zuidwest-Nederland een vliegveldaccommodatie in West-Bra bant wordt bepleit, vonden de Bra bantse staten het een kwestie, waaro ver men wél spoedig een beslissing wil vernemen De meeste bedenkingen tegen een mogelijke luchthaven bij Steenbergen kwamen van het PAK, die met de andere fracties wel waardering voor de snelle studie van gs had, maar de nota ook ,te eenzij dig economisch' vond Zij wilde voor al meer garanties inzake de beperking van het lawaai, waarbij men zich met het oog op de planologie afvroeg of de geluidstroggen niet groter zullen zijn dan de in de Brabantse nota genoemde 5.5 bij 28 kilomter. De gedeputeerde verklaarde dat naar aanleiding van opmerkingen in de Brabantse staten over de visie van gs deze zaak. Met name de KVP- voor een dergelijke ruil: JVfen kan niet pleiten voor zeehavenontwikke ling zonder te denken aan luchttrans port en omgekeerd evenmin. Er is geen sprake van dat wij het een willen laten vallen ten bate of ten laste van het andere', zei woordvoer der ir J G Gooden. Het PAK kon in dit stadium niet zeggen of Reimerswaal wel, niet of verkleind moet worden uitgevoerd, maar vond wel dat Brabant moet bedenken, dat het voor driekwart op Zeeuws grondgebied ligt De PCG-frac- tie vroeg gs te weerleggen, dat men Reimerswaal ter discussie wil stellen, onder het motto- 3eter één vogel in de hand. dan tien in de lucht', en voor de WD verklaarde ir C. Knotnerus, dat hij ,die ruii niet zo direct zag'. gische Dienst, dat uitgaat van een accent op de zeehavenontwikkeling in het Scheldebekken en betoogde: ,Het kan niet zo zijn, dat wij Reimerswaal inruilen. Het functioneert in het kader van het zeehavenindustriebeleid in hetj hele deltagebied. De werkgelegenheid is ook andersoortig dan op een lucht haven. Nogmaals, wij zijn niet com petent te ruilen, Reimerswaal is een' nationale zaak, waar Brabant wél nauw bij betrokken moet zijn'. De gedeputeerde wees er nog op, dat het geen rekening moet houden met .kor-, te' schommelingen. Hij was over het aanbod van mensen op korte termijn niet ongerust en meenden dat Moer-; dijk, Reimerswaal en luchthaven tege lijk in bedrijf zouden kunnen zijn. Zeeland Uit vrijwel alle fracties werd ver wijtend gevraagd waarom Zeeland geen vooroverleg over de nota heeft rapport van de Rijks Planologische gehad. Ir Gooden KVP: Zeeland had Dienst nog niet uit was, toen Brabant met zijn luchthavennota kwam. Hij betoogde voorts, dat men de kwestie Geen ruilbeurs Mr Brokx betoogde in zijn antwoord in de eerste ronde, dat hij Jiet mis verstand óf Reimerswaal óf de lucht haven' graag wilde wegnemen- .Noch uit de Brabantse nota, noch uit ande re publikaties mag worden afgeleid, dat we op de ruilbeurs staan'. Hij wees op de visie in het recente rap- (ADVERTENTIE) Heeft u al ingetekend op de encyclopedie in wekelijkse afleveringen die u als abonnee van onze krant is aangeboden? U pakt die buitenkans toch zeker? Gebruik de bon uit dc groene folder of vraag een gratis proefnummer aan bij onze krant of bel 05200-15243. ."MIDDELBURG De staten van Zee land zijn duidelijk in hun wiek ge schoten omdat het college van gs van Noord-Brabant zonder enige officieel overleg een vliegveldplan heeft gepous seerd, dat toch wel heel duidelijke consequenties voor een groot deel van Zeeland heeft. AR-woordvoerder C. Balkenende donderdagmorgen: .Ik heb de indruk dat wij hier in Zeeland worden opgescheept met dc lasten van de Brabantse lusten'. Er werd in de staten op aangedrongen om nu toch ook met een duidelijk Zeeuws standpunt in deze kwestie naar voren te komen, maar gezien de onvolledig heid in de gegevens kon gedeputeerde mr .1. P. Bocrsma niet toezeggen dat al in de volgende zitting over een rapport van gs kan worden gedebat teerd. De heer Boersma had er aan de ene kant begrip voor dat de staten graag .fris van de lever' - zoals de heer J Roode.ib'trg (d '66) had gesuggereerd zouden willen reage: op de visie van Brabant (dat een tweede nationa le luchthaven bij Steenbergen moeten komen) met een afwijzing omdat bijvoorbeeld Tholen en Sint- Philipsland in dat geval met. onaan vaardbare geluidshinder zouden te maken krijgen. Zelf had de gedepu- teer'-: ook een groot aantal vraagte kens bij de Brabantse luchthavenloca ties geze- en hij voegde er aan toe U heeft het al begrepen, onze gevoelens zijn nief positief'. Maar het .nooit en te nimmer' wilde de heer Boersma nu nog niet uitspreken. Hij stelde wei vast dat Brabant met de nota vlieg veld de studie van de commissie- Polak (uit het havenoverlegorgaan) had doorkruist en in feite al was vooruitgelopen op het rapport van de nationale commissie-Falkenhagen. die de regering moet adviseren over de meest geschikte plaats voor een twee de Schiphol. .Ik heb de indruk dat men in Brabant te snel een luchtha ven naar zich wil trekken. Men kan op dit moment in de regio studeren, maar op het hoogste niveau zal in deze zaak een beslissing moeten wor den genomen', aldus mr Boersma. Hij was het eens met de heren C. Boen der (sgp) en dr E. J. Prins (pvda). van wie de suggestie kwam met een! grondig en degelijk onderzoek te he ginnen alvorens in de staten overj deze zaak een verantwoorde discussie te kunnen gaan voeren. En wat de .Inruil' van het Reimers- waalplan tegen een tweede Schiphol betreft zei mr Boersma: ,We kunnen pas zeggen dat het een slechte handel is als we weten wat de lasten van een: luchthaven voor Zeeland zijn..'. over het uitbrengen van uw nota j tijdig geïnformeerd behoren te wor den. Wij hebben begrip voor de haast, die er was, maar ook uw college moet tocli letten op verkeerslichten'. Alleen ir C. Knotnerus (vvd) vond dei irritatie in Zeeland ,een tikkeltje kin derachtig': .Je moet toch een keer aanvankelijke irritatie spoedig verge ten en laat gs het in spoedig overleg gladstrijken*. Mr Brokx zegde toe. dat de nota in Zeeland .een ruime verspreiding" zal krijgen. Hij betoogde, dat de staten van Brabant gs hebben gevraagd snel met een rapport te komen. ,Wij heb ben in het overlegorgaan zeehavenont wikkeling gezegd waar we aan bezig waren en daar zit ook Zeelands com missaris der koningin in. In dit stadi nm was het ook omwille van de tijd niet mogelijk overleg met Zeeland te voeren. Ik dacht dat heel legitiem'. En op de vraag of de nota in het overleg orgaan aan de orde is geweest: .Nee, er is niet over gesproken. Uw staten spreken er nu over en men moet toch het standpunt van het thuisfront we ten voor men over de zaak gaat discussiëren in het overlegorgaan', al dus mr Brokx. voor dressuur, klasse-B. Bij de Caprilli proeven ging Wim v. d. Plasse van rui tervereniging .Reimerswaal' uit Krui- ningen met, de eer strijken voor de in dividuele dressuurklasse-L. Van de ene ring werd Mattie Dieleman van ,Oran- jeruiters' eerste en van de andere ring was Adri den Exter van .Oranjeruiters' de winnaar. Van de springconcoursen die 's mid dags werden gehouden, waren vooral de ruiters in de M-klasse spectaculair om te zien. De strijd ging slechts tus sen Sylvia Sanderse op Brandy van .Oranjeruiters' en Suzan Malcorps op Kanka van .Zwinruiters', Na een bar rage kwam uiteindelijk Suzan Mal corps als winnares uit de bus- Zij kreeg de zogenaamde .Nieuw Rotter- dam'-prijs. In klasse L sprong Adri den Exter van .Oranjeruiters' het best. Mar jan Rusch. van .Zwinruiters' eindigde als eerste in klasse-B. Tot slot viel er voor de deelnemende ruiters ook de Oranjeprijs. beschikbaar gesteld door het Oranjecomité van Kloosterzande, te winnen' Opnieuw was het Suzan Malcorps op Kanka van .Zwinruiters' die deze trofee in de wacht sleept. Ver der werden er 's middags ook nog en kele paardenspelletjes gedaan en wer den een vlaggen- en een poprace ge houden. Verantwoordelijk man voor de parcoursbouw was de heer J. J. Hokke uit Kloosterzande. UITSLAGEN Afdelingsdressuur: 1. Oranjeruiters <11,5 punten); 2. Reimerswaal (98); 3. Reimerswaal (90.5). Caprilliproeven: 1. Wim v. d. Plasse- Reimerswaal (97); 2. gedeeld Annet Louwerse en Jac. Wiskerke, beide van Reimerswaal (95); 4. Jan de Raai, Rei merswaal (90) Individuele dressuur klasse-B: 1. Ineke Dekker, Oranjeruiters (6.64); 2. H. Bruggeman. Haringruiters (6.57); 3. Jan de Feyter, Oranjeruiters (6.50); 4. mevr, J. Pluvm, Honteruiters (6.07): 5. mevra V. d. Brink, Honteruiters (6); 6. Jac. Wiskerke, Reimerswaal (6). Klasse-L- 1. Mattie Dieleman (101); 2- W'. P. Rutten, Zwinruiters (97,5); 3. Silvia Sanderse, Oranjeruiters (97); 4. mej. R. Paulides, Zwinruiters (90,5) en G. A. J. van Overmeir (90,5). Klasse-L: 1. Adrie den Exter, Oranje ruiters (100): 2. Ingrid v. d Berg, Oran jeruiters (96,5); 3. Suzan Malcorps. Zwinruiters (96); 4. Bram Brin, Zwin ruiters (95): 5. A de Vos. Hulst (91,5). Springconcours: klasse-B: i. Marjan Rusch, Zwinruiters; gedeelde 2e en 3e: C. Vink, Honteruiters en Mieke Boidin, Zwinruiters; 4. Ingrid v. d. Berg, Oran jeruiters; 5. Bram Bril, Zwinruiters. Klasse-L: 1. Adrie den Exter; 2. G. A. C. van Overmeir. Honteruiters; 3. Al- bert de Vos. Hulst. Klasse-M 1. Suzan Malcorps, Zwin ruiters: 2. Sylvia Sanderse. Oranjerui ters. Jachtspringconcours: 1- Suzan Mal corps; 2. Jan Sinke, Reimerswaal; 3. Adrie den Exter, Oranjeruiters; 4. Mie ke Boidin, Zwinruiters; 5. C. Vinke, Honteruiters. Oj) foto: Suzan Malcorps van .Zwinrui ters', winnares van het springconcours klasse-M, neemt met paard Kanka een hindernis. ,v;! (Van een onzer verslaggevers) OUDDORP Eenzaam lag gisteren in het bouwdok aan de nu bijna afgeslo ten Grevelingea de laatste doorlaatcaisson op transport te wachten. En wan neer men deze krant openslaat is de betonnen kolos daar al vertrokken ook. Op weg naar het nog overgebleven gat van ruim zeventig meter in de Brou wersdam Vanmiddag (zaterdag) tussen kwart vóór twee en kwart over twee zal het daar op de drempel aan de grond worden gezet. Het bij de delta werken gebruikeli )ke concert van scheepshoorn en weer is een officieel mo ment gepasseerd. De laatste caisson voor het noordelijk sluitgat in de Brouwersdam zal met officials in de omgeving op zijn plaats worden gebracht. Om half twaalf van morgen vertrekt uit de werkhaven Den Osse op Schouweh-Duiveland de rondvaartboot .Pieter Caland', met, aan boord onder vele anderen minister drs J. A. Bakker van verkeer en waterstaat Aanstaande maandagmiddag zul Ien in de twaalf caissons, die ''e afgelopen drie weken op hun plaats zijn ge bracht, de schuiven worden neergelaten en daarmee is dan de eb- en vloed beweging in het Grevelingenbekken tussen Schouwen en Goeree tot staan -'ebraeht. Zo eenzaam als de caisson op zijn afvaart lag te wachten, zo druk was het gisteren, koninginnedag, vooral bij Scharendijke, waar de kabelbaan in ge /.wind tempo betonblokken in het water deponeerde. Duizenden hadden voor de vrije dag een tochtje .kijken-bij-de-deltawerken' op het programma gezet. De rondvaartdienst deed goede zaken en men trof het dat juist dit weekend hpt betonblokkenbedrijf draaide Dat zal ook de komende zaterdagen het geval zijn Aan het eind van de zomer kan het zweeftuig weer worden gede monteerd en zullen de caissons onder het zand zijn verdwenen. (Luchtfoto's Wim Riemens)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1971 | | pagina 6