BILT Frontale botsing te Rilland: 12 gewonden Achterschip verpulverd bij aanvaring te Hansweert Nieuwe opzet voor het streekwerk in W es t-Z.-Be v eland Twee diensten van schoolartsen in Oost-Zeeland samen Wim van Bovens prestatie was ongeëvenaard Kleine buitenwijk Brigdamme zal li ntbebouwing doorbreken 2 ALMANAK Vlaggen MINISTER ZAL VERHOGING VAN VEERTARIEVEN WEER BEZIEN Etalagepop op rails: aprilgrap' bij Kruiningen NU BABYLIJKJE IN MIDDELBURG GEVONDEN EXAMENS Verdienstekruis voor inspecteur brandweer Kortus SOLISTENCONCOURS ZEEUWSE HARMONIEËN EN FANFARES Walcherse solisten stelden wat teleur MIDDELBURGSE RAAD OP EXCURSIE Bungalowwijk (nog) met cliché karakter JAARBEURS W MIDDELBURG IS VOLGEBOEKT VERWACHT... PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 APRIL 1967 RILLAND-BATH Een echt paar met 7 kinderen, een meerij dende keimïs en een weduwe met haar zoontje zijn zondagavond ge wond bij een frontale botsing op rijksweg 58 ter hoogte van het Vinkenissegat in Rilland. Twee kinderen werden levensgevaarlijk gewond, vier personen kregen zwa re verwondingen en de overige zes inzittenden van de beide auto's werden meer of minder ernstig gewond. Het verkeer op de rijks weg werd na het ongeval, dat om tien over vijf gebeurde, twintig minuten lam gelegd. Het ongeluk ontstond doordat A. J. F. M. van de Goorbergh uit Etten als be stuurder van een stationcar met tien inzittenden vanuit een file begon in te halen In de onoverzichtelijke flauw naar rechts gerichte bocht bij café Zee land. Vanuit de richting Bergen op Zoom kwam een personenauto, bestuurd door de weduwe N. Wisse-Lok uit Wemel- dinge hem tegemoet. Naast haar zat. haar achtjarig zoontje Adriaan. De auto's reden met hoge snelheid recht op elkaar in. Het tienjarig dochtertje Annemarie van de Etten- se automobilist en het zoontje van mevrouw W-, werden levensgevaar lijk gewond. De automobilist uit Etten, zijn echt genote, mevrouw L. M. C. v. d. Goor bergh, een zoontje en de bestuurder van de personenauto uit Wemeldinge werden zwaar gewond. Vier andere kinderen van de heer Van de Goor bergh en een kennis van hem, K. uit Middelburg, werden minder zwaar ge wond. Twee kinderen konden na behan deling in het gasthuis in Bergen op Zoom naar huis worden vervoerd. Met drie ambulanceauto's werden de slachtoffers naar het algemeen bur gergasthuis in Bergen op Zoom ge bracht. De arts J. A. Kamps uit Rilland ver leende eerste hulp. De beide auto's wer den zeer zwaar beschadigd. WONDER BOVEN WONDER NIEMAND GEWOND HANSWEERT In de mon- ding van de buitenhaven te Hansweert heeft zich zater dag een enstige aanvaring voorgedaan tussen het Zwit serse motorschip .Colorado' en het Nederlandse motor schip ,Nelly'. De kracht van deze aanvaring was zo hevig dat het hele stuurhuis van de ,Nelly' werd vernield en de woning niet meer bruikbaar was. Op het moment van de aanvaring waren drie perso nen in het stuurhuis maar er werd niemand gewond. Het Zwitserse schip liep slechts geringe schade op. Het ongeluk gebeurde toen de .Colorado' (1645 ton), die ongela den van Antwerpen naar Rotter dam voer, tijdens het binnenlopen van de haven van Hansweert om tot nu toe onbekende reilen het achterschip van de uitvarende Nelly' ramde. Het Nederlandse schip (150 ton) was, geladen met 15 ton onge brande koffie en 10 blokken gra niet van elk 8 ton, van Rotter dam op weg naar Antwerpen. De botsing kwam zo hard aan dat de blokken graniet een halve meter in het ruim verschoven. De .Colorado' werd bij de aanva ring slechts licht aan het voor schip beschadigd en kon na onderzoek doorvaren. De Nelly' zal op last van de ver zekeringsmaatschappij haar la ding in Hansweert moeten over slaan. De sleepboot ,En avant' en de bergingsvaartuigen ,Haai' en .Inktvis, die ter assistentie waren uitgevaren, hoefden geen hulp te verlenen. Het is nog niet bekend waar de Nelly' gerepareerd zal worden. Slot van pag. 1 dat de activiteiten van vorig jaar veel hebben meegewerlet tot een be ter begrip voor het werk van de com missie. Die nieuwe structuur moet het werk ook bij de gemeenten vas ter grond onder de voet geven'. Reacties van inwoners uit verschil lende Bevelandse ,Zak'-dorpen maak ten duidelijk, dat de streekcommissie niet overal reeds een begrip is: men kent er de activiteiten vaak niet van. Burgemeester jiir. L. F. Quarles van Ufford van 's-Gravenpolder: ,Toen ik hier een paar jaar geleden kwam, had ik de indruk, dat de raadsleden zo weinig van het werk afwisten. Men timmert niet zo sterk aan de weg. Het werk van de streekcom missie zon breder opgezet moeten worden. Daarom sta ik ook zeer posi tief achter de veranderingen, die op til zijn, want het streekwerk zelf Is van groot belang'. Ook de heer D. J. Dees in 's-Graven polder, voorzitter van de voorberei dingscommissie voor de ruilverkave ling Heinkenszand ,De Poel' heeft de indruk, dat het werk van de streekcommissie ,nog niet overal zo geweldig aanslaat'. ,Soms waren de activiteiten wat vaag gericht, maar nut heeft het bepaald'. Zijn sugges tie: .Misschien kan men zich in de toekomst ook richten op de komen de ruilverkaveling. Die zal Invloed hebben op het hele levenspatroon van de streek. Men zou er toe kunnen bijdragen, dat de hele streek zich be wust wordt bij de ruilverkaveling betrokken te zijn'. Burgemeester mr M. Somers van Hoedekenskerke: ,Het streekwerk moet zeker worden voortgezet. Over het ,hoe' is van gedachten te wisse len. Ik zou persoonlijk de activitei ten helemaal los willen zien van de gemeentebesturen, die wel financiële medewerking zouden moeten geven. Het streekwerk zou kunnen gebeuren door 'n orgaan dat een zelfstandig le ven heeft, waar de inspraak van de gemeenten minder sterk is, zonder gemeentelijke bevoogding in de or ganisatie'. Reactie tenslotte van burgemeester N. W. Eisen, Heinkenszand: ,Een moeilijkheid bij dit werk is het ab stracte karakter, dat er aan zit. Het is niet eenvoudig om bij de mensen door te dringen. Er komt bij. dat de aandacht van de gemeenten de afgelopen periode van de streekcom missie werd afgeleid door plannen voor bestuurlijke samenwerking. Maar ik geloof niet, dat je dit werk mag opgeven. Je kunt je wel afvra gen or men met bepaalde culturele activiteiten niet op de verkeerde weg is. Maar een moeilijkheid blijft: met wat kun je de mensen wel berei ken? Cursussen op dit vak? Beat- a vonden?' Heinkenszands eerste burger Is van mening, dat de stichting 7" land het werk van de streekc missie de afgelopen jaren een sterke ruggesteun heeft gegeven: ,Men zou ook in de toekomst, als er een nieuwe structuur is, een al twee vaste functionarissen moe ten hebben', zo is hij van oordeel. ADVERTENTIE VERHUUR VAN GELUIDSINSTALLATIES PAARDENMARKT 16 - YERSEKE TEL. 01131-1897 Leeuwse ,Toen vorige week prins Claus Terneuzen bezocht wapperden van veel huizen en gebouwen de drie kleur, zo ook van het stadhuis in de Noordstraat', meldt men cms uit Terneuzen en hoewel die me dedeling enigszins als mosterd na de maaltijd smaakt, bevat de rest van de geschiedenis ook een wat voorbarig element, omdat een da me, die de vlag op het stadhuis had gezien, een winkelmeisje vroeg: .Wat is het, een jongen o] een meisje f' Toen men bij de dame enige lich- ten had ontsiolcen, rea.gee.rde zij spontaan: Jj'i 't ak toch eigeluk wè kunnen begriepen, wan zo op ut nippertje za de prins toch wè nie meer van uus gaan' fVan onze Haagse redactie) DEN HAAG Minister De Quay (verkeer en waterstaat) zal de voorgenomen verhoging van de ta rieven van de veren over de Wes- terschelde opnieuw in beschou wing nemen. Tijdens zijn bezoek aan Zeeland heeft de bewindsman dit vraagstuk met gedeputeerde staten besproken. De argumenten welke reeds eerder door dit college tegen de tariefsverhoging zijn aan gevoerd, hebben de minister tot deze nadere beschouwing aanlei ding gegeven. Hij deelde dit mee in een nota aan de eerste kamer. KRUININGEN Een ,1-aprilgrap' heeft zaterdagavond de trein van Roosendaal naar Vlissingen ongeveer twintig minuten vertraagd en de machinist ervan de schrik op het rails gezet tussen Vlakcbrug. De uit VUssingen afkom stige machinist van de trein J M., belde op het haanvak tegen acht uur helemaal overstuur naar Roosendaal met de mededeling dat hj) Iemand had overreden. Onmiddellijk begonnen machinist en conducteur langs de spoorrails te zoeken naar een slachtoffer. Toen men de stukken van de pop had vonden moest de consternatie woi teruggebracht tot een als bijzonder smakeloos ervaren aprilgrap. Nadat de trein richting Vlissingen was verder gegaan zochten twee mannen van de rijkspolitie verder langs de rails en vonden nog meer stukken van de etalagepop. De machinist le verde op de terugweg in Kruiningen de resten af, die hij zelf had gevon den. Commentaar van de machinist: ,de mensen weten niet wat ze doen'. MIDDELBURG De ontdekking van een baby lijk je op het Vlisslngse had- strand enige weken geleden, heeft ge leid tot een soortgelijke vondst van een babylijkje in Middelburg. Via een ano nieme brief is de politie na de publi- katies over de luguber? ontdekking in Vlissingen op dit spoor gebracht. Een onderzoek van de recherche had tot resultaat dat in een woning aan de Zus terstraat het lijkje werd aangetroffen van een baby, die in oktober van het vorig Jaar moet zijn geboren. Het stof felijk overschot van het kind, een meis je, was verborgen in een kartonnen doos, die afgedekt door een doek was ge plaatst In een soort alkoof in een niet bewoond gedeelte van het huis van de familie De H. De moeder is de 24-jarige ongehuwde J. de H. Bij de bevalling werd zij ge holpen door haar moeder en haar broer. Haar vader werd niet in de zaak ge kend. Hij moet zelfs niet hebben ge weten dat het meisje zwanger was. Volgens de verklaring van de moeder van J. de H. moet het kind tekenen van leven hebben getoond. Na het ge beuren ging het meisje bij kennissen televisiekijken. Zowel de moeder van het babytje als haar broer, de 26-jarige C. de H. heb ben in arrest gezeten, maar zijn in middels in afwachting van het verdere onderzoek onder leiding van officier van justitie mr P. J. C. Roscam_ Ab- mevrouw M. M. C. de H.-de V. (64) is proces-verbaal opgemaakt. Het be treft hier een zwak-soclaal gezin. Het meisje schonk al eerder het leven aan een buitenechtelijk kind. Aan de rijksuniversiteit te Lelden slaag de voor het dostoraal examen oecologl- sche-prehi8torie, de heer C. Hoogen- doorn te Utrecht, oud-leerling van het christelijk lyceum voor Zeeland, te Goes, (Van onze correspondent) BREDA Districtsinspecteur G. Kor tus voor het brandweerwezen in Noord- Brabant en Zeeland heeft zaterdag met een drukbezochte receptie in het cultu reel centrum ,De Beyerd' te Breda z\jn .zilveren' ambtsjubileum gevierd. Van de Nederlandse vereniging van brand weercommandanten ontving do jubilaris het kruis van verdienste met oorkonde, welke onderscheiding hem namens het hoofdbestuur werd overhandigd door de commandant van het Bredase brand weerkorps, de heer J. Rademakers, die ook als voorzitter van de kring Noord- Brabant van deze vereniging sprak. Adjunct-districtsinspecteur S. de Roos uit Breda had de jubilaris al eerder op een Intieme bijeenkomst verrast met een geschenk van het personeel van het districtskantoor: een paar gou den manchetknopen met de initialen van de heer Kortus. Burgemeester Stuy van Oeffeit sprak als voorzitter van de regionale brand weerkorpsen Noord-Oost-Brabant een ge lukwens en brandweercomandant Ma- thljssen uit Middelburg voerde namens de afdelingen Zeeland en Walcheren van de Nederlandse vereniging van brandweercommandanten het woord. Zeiljacht op drift bij Vrouwenpolder VROUWENPOLDER Het rijkspo- litievaartuig ,RP-64' uit Wemeldinge heeft zondagmiddag het op het Veer- se Meer bij Vrouwenpolder op drift geraakte Belgische zeiljacht .Olva' onderschept en voor de ondergang behoed. Het schip sloeg bij de op stekende wind van zijn ankers en dreigde tegen de dam bij Vrouwen polder kapot te slaan. De bemanning van de ,RP-64' heeft het jacht in de haven van Veere afgeleverd. ,Kasporgo' Goes heeft een druk zomerprogramma optreden op de Lentiai «.otterdam volgde op 19 maart een optreden In Brussel, waar ,Kas- porgo' als één van de veertig groe pen die meededen, de vierde prijs in de wacht sleepte. In Brussel kreeg het bestuur dan ook een uit nodiging om deel te nemen aan de bloemenoptocht, die daar in augustus wordt gehouden. In Zeeland zullen de .boertjes en boerinnetjes' op 11 april in het rusthuis .Poelwijck' te 's-Heer- Arendslterke optreden; op 5 augustus in Nieuwvliet en verder is er een uitnodiging om naar Brouwershaven te komen. Op 30 april gaat .Kasporgo' naar een tweedaags festijn in Parijs; voor 10 en 11 mei staat er nog eens een optreden in Parijs in de agenda. Eind augustus wordt een drie daagse reis naar Aix les Bains gemaakt en verder heeft het be stuur van de dansgroep een eer volle uitnodiging gekregen van het Turks Olympisch Comité om mee te doen aan een internatio naal feest van vijf dagen in Istan- boel. Omdat alle reizen op kosten van de leden moeten worden gemaakt kan de reis naar Turkfle niet doorgaan. NOORD-ZEELAND EN OOST-ZUID-BEVELAND ,In alle opzichten een aanbeveling' OOST-ZEELAND De gemeente raden op Tholen worden dezer da gen geconfronteerd met een voor stel om de districtsschoolartsen- dienst van Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland (Noord- Zeeland) samen te voegen met die van Oostelijk-Zuid-Beveland. Moei lijkheden in de personeelsbezetting zouden aldus kunnen worden opge lost, terwijl voor de toekomst in dit groter verband betere mogelijkhe- den aanwezig zijn. De financiële consequenties van de samenvoe ging zijn niet groot: aan de ene kant een verhoging van de gemeen telijke bijdrage; aan de andere kant een verlaging. Van belde kanten wordt gesteld dat het alle aanbeveling verdient om de beide schoolartsendiensten samen te voegen. De omvang van de oude dienst in Noord-Zeeland was name lijk zodanig dat deze met één school arts niet bewerkt kon worden, ter wijl zij te klein is voor twee artsen. Dit heeft vaak tot klachten aanleiding gegeven. Ook werd het steeds als een groot nadeel ondervonden dat bij het uitvallen van de schoolarts door ziekte of in geval van een vacature direct het gehele werk van de dienst stil kwam te liggen. In feite bleken de moeilijk heden op oostelijk Zuid-Beveland van gelijksoortige aard, maar daar zijn in middels twee artsen in dienst. Daarbij komt nog het voordeel, zo wordt aan de raden verder uiteengezet, dat een grotere dienst meer aan specialisatie kan doen. Op die manier kan niet alleen een regelmatiger, maar ook een betere taakuitoefening tot de mogelijkheden gaan behoren. Wellicht kunnen in een later stadium andere krachten worden aangetrokken als een pedagoog, een lo gopedist, een psycholoog. MIDDELBURG Het totaal van 77J4 punt, dat kornettist Wim van Boven van Excelsior Kloetinge twee weken geleden op de tweede dag van het solistenconcours van de bond van harmonie- en fanfa revereniging in Zeeland behaalde, is op de derde en laatste dag van het concours, eveneens in de Mid delburgse Concert- en Gehoorzaal, n enkele maal in gevaar ge weest. Naast een sterke eerste prijs met het predikaat ,lof' kreeg de Kloetingse muzikant op deze laatste concoursdag de bond- wisselbeker uitgereikt, een presta tie, die h\J in vorige jaren reeds driemaal prolongeerde. Na de opzienbarende resultaten op de eerste dag, toen de Walcherse en Zuidbevelandse jeugd uitstekende re sultaten op de puntenlQsten bracht, en op de tweede dag, toen de Beve landse muzikanten met veel succes op het podium verachenen. beteken de het optreden van de Walcherse muziekkorpsleden op de laatste con coursdag een lichte teleurstelling. Dat geldt dan met name voor de prestaties in de twee hoogste secto ren, de ere- en vaandelardellng so listen: het merendeel van de muzi kanten had wat de keuze van dé stukken betreft iets te hoog gegre pen. Zo kon jurylid Johan Pala in de ere- afdeling slechts twee eerste prijzen toe kennen. Daarnaast kwamen er vier tweede prijzen (met als hoogste 60% punt) uit de bus, alsmede een derde prijs met slechts 52 punten. In de vaandel afdeling bracht men het tot vier eerste prflzen en een tweede. De beste prestatie op de slotdag kwam op naam van Ronny en Anke de Roof) van het Souburgse Viyt en Volharding, die mot 72% punt een le pr(js met lof verdienden. Overigens kwamen de Jon gens en meisjes De Rooi) toch keurig uit de bus: samen met zUn broer Peter behaalde Ronny 66punt ln de duo-af deling uitmuntendheid, als solist in de Identieke afdeling belioalde h(| 67 pun ten en trompettist» Anke bracht het, eveneens ln deze afdeling, tot 65 punten. De twee andere eerste prijzen met lof (72 punten) werden gedeeld door Leo Kramer van Vlijt en Volharding Sou- MIDDELBURG Op be scheiden schaal krijgt Mid delburg er in de toekomst een buitenwijk bij en wei ter hoogte van Brigdamme. Dat kregen de raadsleden zater dagmorgen te horen toen zij tezamen met b en w en en kele hoofden van dienst een excursie maakten door het noordelijk- en noordwestelijk deel van de gemeente. De nieuwe wijk hij Brigdamme, waarvoor op basis van een ETI-rapportering een struc tuurschets gemaakt zal worden en die ongeveer in de geest van de dorpskom Slnt-Laorcns ge stalte zal krijgen, dient om dc vrij uitgebreide lintbebouwing langs de Noordweg wat te doorbreken en tevens als een soort tegenwicht, ten opzichte vnn de scholengemeenschap, die ln het plan-Klarenbeek (tussen Noordweg cn Laan van Nieuwenhove) geprojecteerd is. Ook voor SInt-Laurens zelf heb ben b en w nog een klein uitbrei dingsplan in petto en wel aan de noordkant van het dorp, waar het verlengde van de Van Cltterstraat de hoofdstraat voor dit wijkje zou moeten vormen. De stedebouw- kundige is momenteel bezig het ontwerp voor dit uitbreidingsplan te maken. Binnen enkele weken zal de pro vinciale waterstaat, zo kregen de raadsleden vervolgens te horen, beginnen met de reconstructie leg van een voetgangerstunnel ter hoogte van de kruising oude en nieuwe weg, waarop een voetpad zal aansluiten. De raadsleden waren hun excursie begonnen in de uitbreidingsplan nen Br^eweg I en II en de Grif- fioenwljk II, waar o a de nieuwe Prontoschool de Dunenburch uit voerig bekeken werd. BUNGALOWWIJK In de tweede Griffioenultbreiding la al een begin te zien van de bun- galowwijk, die daar via strakke eisen zal verrijzen. Tot nu toe er vaart men er in de bouw een beet je clichékarakter, omdat er zó legde burgemeester mr J. Drijber uit nog maar weinig originele ontwerpen zijn ingediend. De naamkeuze in deze nieuwe stads wijk staat in het teken van de in ternationale samenwerking: men komt dan ook daar de Europalaan tegen, de Hammarskjöldlaan, de president Kennedylaan, de Laan der Verenigde Naties enz. In deze w(Jk is ook een aantal projecten (o a woningbouw plannen van 107 en 108 huizen) gesitueerd voor duurdere een gezinshuizen. Burgemeester Drijber docht, dat hiermee de aannemers uit Middelburg en omstreken de vleugels weer eens kunnen uitslaan. Aan deze woningen worden bijzondere eisen van esthetische aard ge steld. In de omgeving komt ook de 6-hoog verzorgingsflat, bestemd voor wat oudere men sen, die op duurdere w(]ze wal gemakkelijker willen gaan le ven. Voorts bracht het raadsgezelschap nog een bezoek aan het nieuwe bcjaardenpensiontehuis Ter Veste aan de Selasingel. De raadsleden waren de eerste officiële bezoekers van dit tehuis, dat tegen de drie miljoen gulden gekost heeft. burg en Simon Wisse van Crescendo uit Oostkapelle. De 49 muzikanten op de derde dag, begeleid door pianist Ab Llchtendahl uit Middelburg, zorgden dus voor 3 le prezen met lof, 28 eerste prjjzen, haalden 3 eerste prijzen met lof, 41 eerste prezen, 33 tweede prijzen en 5 derde prijzen. Op de tweede dag waren er 51 muzikanten uit de Be- velanden, die zorgden voor 7 le prij zen met lof, 29 eerste prijzen, 14 tweede prjjzen en 1 derde prijs. Totaal namen dus 182 muzikanten aan het concours deel: zij zorgden prijzen met lof, 98 eerste prijzc eede prijzen en slechts 9 der prijzen. Over het geheel dus i treffelijk resultaat. RESULTATEN De resultaten van de laatste dag zijn: Tweede afdeling solisten: le pr. Gerrie van Boven VI. en Volh. Souburg 67%;' C. Vader, Ons Genoegen Vlissingen 65%: P- Hjnse, VI. en Volh. Souburg en P. Franse ONDA Middelburg belden 64,; 2e pr. F. Ratering, Ons Genoegen Vlis singen 62; M. MallhJjsse, Luctor et Emergo Zoutelande 58%. eerste afdeling solisten: le pr. met lof Leo Kramer, VI. en Volh. Souburg 72; le pr. E. Lljnse, VL en Volh. Souburg 66%; Jan van Wallenburg ld. 65; Jos Wondergem id. 64%; P. Baan, ONDA Middelburg en J. de Hondt, Ons Genoe. gen Vlissingen, beiden 64; 2e pr. Kees Roose, St. Ceacilla Vlissingen en W. van Wallenburg, VI. en Volh. Souburg, beiden 63; P. C Goozen, VI. en Volh. Souburg 61%; Marjolein Francoys, id. 60; 3e pr. A. Both, Ons Genoegen Vlis singen 55. Afdeling ultmuntendeld Solisten: le pr. met lof Slmon Wisse, Crescendo Oost- kapelle 72; le pr Ronny de Roo\J, VI. en Volh. Souburg 67; Jan van Splunder id. 66; D. Goedhart, Arne's genoegen Ar- nemulden 65%; A. J. de Meulder, St. Ceacilla Vlissingen 64%; A. Wlelema- ker id-; C. Willeboordse en A. Joosse, beiden VI. en Volh. Souburg, allen 64; 2e pr. Peter de RooiJ, VI. en Volh. Sou burg 61; K. Jobse, Voorwaarts Koude kerks 60; Jac. Poppe, Veere's Genoe gen 57; 3e pr. A. de Nooljer, Arne's Ge noegen Arnemuiden 50. Afdeling uitmuntendheid duetten: le pr. met lof Ronny en Anke de Rooij, VI. en Volh. Souburg 72%; le pr Ronny enPe. ter de Rooij id- en D. en M. Goedhart Arne's Genoegen, beiden 66%; J. van Splunder en J. Provoost VI. en Volh. Souburg, 66. Afdeling uitmuntendheid kwartetten: S. Wisse, A. en A. P. Rotte en J Maas, Crescendo Oostkapelle, 65 punten (le pr.). Ereafdeling solisten: le pr. Marijke de Nood Veere's Genoegen 68%; John van WaUenburg, VI. en Volh. Souburg 67% 2e pr. Jan Maas, Apollo Domburg 60%; J. W. Lljnse, ONDA Middelburg 60; C. A. Jozlasse, Crescendo Oostkapelle 58%; L. van Eenennaam, ONDA Nieuwland 56; 3e pr. A. Melis jr Voor waarts Koudekerke 52, Vaandelafdellug solisten: le pr. M. Goedhart, Arne's Genoegen Arnemui den 69%; J. Meliefste, ONDA Nieuw land 68; J. J. Walhout, VI. en Volh. Souburg en L. Bakker, Apollo Dom burg, beiden 64; 2e pr. A. Melis sr, Voorwaarts Koudekerke 57. Vnandelafdellng duetten: P. J. Mol (Excelsior 's-Heer-Arcndskcrke) en J. Meliefste (ONDA Nieuwland) 68 (le pr.) Zeeuwse organisten vergaderden RILLAND De leden van het district Zeeland van de Nederlandse organis tenvereniging kwamen zaterdagmiddag in het dorpshuis .Luctor et Emergo' tc Rilland bQeen. De heer R. de Regt uit Vlissingen leidde vanwege de ziekte van voorzitter Jan Rijn deze vergadering. De penningmeester, de 75- Jarige heer Cysouw uit Groede, las net financieel jaarverslag voor en bood het: bestuur vanwege hét 25-jarig be staan van de afdeling Groede, een door zelf samengesteld overzicht van De heer Henk Mennes bracht e> oen jaarverslag uit. B(j de bestuurs verkiezing werd de heer De Regt bij acclamatie herbenoemd, De heer A. de Vries uit Middelburg belichtte daarna enkele aspecten van het orgelspel in de kerk. Op zijn inleiding volgt levendige discussie. Na afloop bracht het gezelschap een bezoek aan het voormalig klooster van de paters-c.apu- njnen, waar in de kapel het orgel be rt,-..-.— zichtigd en bespeeld werd. Bijdrage De huidige schoolartsendienst Noord- Zeeland heeft 7800 leerlingen op een totaal inwonertal per 1 januari 1966 van 40.979. De dienst oostelijk Zuid-Be veland heeft ongeveer 11.000 leerlingen op een totaal inwonertal van 48.178. Voor 1967 hebben de bestaande diensten als gemeentelijke bijdrage het volgen de geraamd: Noord-Zeeland 0,94 per inwoner; oostelijk Zuid-Beveland 1,19 per inwoner. Op basis van deze zelfde gegevens zal de bijdrage bij de samen voeging worden: 1.07 per inwoner. Het voorstel voor deze samenvoe- fing komt aanstaande woensdag aan e orde in de raad van St-Maartens- dijk, die dan 's morgens om 10 uur vergadert ln het stadhuis aan de Markt. MIDDELBURG De in het kader van de viering 750 jaar stad te houden beurs onder het motto .Middelpunt Middel burg' is volgeboekt. De oppervlak te die verdeeld over drie op het Hof van Tange op te trekken de montabele hallen totaal 3500 vierkante meter beslaat, is uitge geven aan 55 standhouders. Dat zijn er niet zoveel als aanvankelijk werd verwacht, maar dat komt doordat diverse standhouders meer dan honderd vierkante meter tegelijk reserveerden. Het grotere bedrijf ls echt wel aan het woord op de beurs. De middenstanders zijn er duidelijk in de minderheid. Er Is namelijk een grote Interesse aan de dag gelegd door bedrijven van buiten de provincie, die het opengelegde Zee land willen verkennen en die do beurs aangrijpen om handelscontacten in Zee land te zoeken. Toch zijn de Zeeuwen goed in tel op de beurs, die men het karakter van een jaarbeurs wil geven. Tweederde deel van de standhouders komt uit Zeeland. Er worden verder stands ingenomen onder meer door het ministerie van de fensie, het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening, de Zeeuwse melkfederatie en de gemeente Middelburg. De gemeente heeft on ge- dertig vierkante meter gereser veerd. Tijdens de opening van de beurs zullen twee keer per dag modeshows worden gehouden door een team Am sterdamse mannequins. Ook worden er onder meer fllmdemonstraties gegeven. Er komt voorts een oud Zeeuwse hand- werkstand op de jaarbeurs. Burgemeester mr J. Drijber heeft zich bereid verklaard (je officiële opening te verrichten. Dat gebeurt op dinsdag 18 april 's avonds om 8 uur. Het Middelburgs muziek korps zal dé opening opluiste ren. Ook komt, zoals eerder gemeld de marine ter gelegenheid van het bezetten van stnndruimte door het ministerie van defensie, met enige rivlermijnenvegers naar Middelburg. Speciaal voor scholieren worden er excursies naar de beurs gehouden. Zij genieten reductie. Aan de uitgifte van de toegangsbewij zen ls een prijsvraag verbonden. Tij dens de beurs zal er geen amusement plaatsvinden in de hallen. Dat gebeurt een week later, wanneer artisten van formaat zullen optreden ten bate van dc deze zomer te organiseren folklo ristische markt en de ziekenomroep .Ra dio Walcheren'. De beurs .Middelpunt- Middelburg' duurt tot en met 22 april. Met de bouw van de hallen op het Hof van Tange is inmiddels een begin ge maakt. De Langeviele-binnenbrug zal op de beursdagen worden verlicht. wisselend bewolkt, met plaatselijk enkele buien. Matig.? tot vrjj krachtige zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde mlddagtemperaturcn als zondag. ZON EN MAA»' 4 april Zon op 06.10 under 19.18 Maan op 05.01 onder 13.06

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2