VERKERK EN SCHENK RED RECORDS AAN FLARDEN GEEF ZE VAN KATOEN MIDDELBURG WEER VOOR VLISSINGEN Nederland bevestigde schaatssuperioriteit CIJFERS VAN INZELL Middelburg Vlissingen Jan Janssen HEEN EN TERUG NAAR OSLO OP FIETS BLIKSEM TROF 3 SPELERS 7 HISTORIE JACHT REAL-INTER UITVERKOCHT CHEKULAYEV WON 3000 M IN MOSKOU UITDAGING TOTAAL REVANCHE 500 METER 1500 METER 3000 METER 5000 METER MAANDAG 27 FEBRUARI 19Ó7 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT INZELL (ANP) Nederland heeft op de laatste grote krachtmeting van het sei zoen, die wordt gehouden op de kunstijs baan van Inzeil het Beierse Alma Ata zijn superioriteit in de schaatswereld nog eens bevestigd. Wereld- en Europees kampioen Kees Verkerk, wiens macht door niemand meer in twijfel wordt getrokken en die reeds nu op één lijn kan worden gesteld met de grote Noor Hjalmar Ander sen, eiste nu ook een eerste plaats voor zich op de wereldrecordlijsten. Nadat hij zaterdag reeds op de 3000 meter een wereldrecord had gevestigd, dat hij een half uur later echter weer moest afstaan aan zijn grote nationale rivaal Ard Schenk, schreef hij zondag zowel op de 1500 meter als de 5000 meter zijn naam bovenaan de wereldranglijsten. Op de 1500 meter ont nam hij het wereldrecord aan Ard Schenk met een tijd van 2 min. 3.9 sec. en "op de 5000 meter onttroonde hij de Noorse stay er Fred Anton Maler met een tijd van 7 min. 26.6 sec. Ook wereldkampioene Stien Kaiser reed een nieuwe wereldtijd, namelijk op de 3000 meter met 4.55.7. De ze kan echter niet als wereldrecord wor den erkend, daar de wedstrijd op de 3000 meter niet tijdig bij de ISU te Davos was gemeld. Dit overigens buiten de schuld van de KNSB; daar de organisatoren te Inzeil aanvankelijk voor de dames alleen een 500 en 1500 meter op het programma hadden staan. Toen de KNSB na het we reldkampioenschap besloot toch een da- mesploeg naar Inzeil te sturen als compen satie voor het wegvallen van de reis naar Rusland, kwam alsnog de 3000 meter op het programma. Het grote contingent Nederlanders, dat ook nu weer aanwezig was, was zondag tien minuten reeds, nadat de wedstrijd op de 1500 meter was be gonnen, getuige van een stukje schaatshistorie. Ivees Verkerk, die in 1964 in Innsbruck op de 1500 meter zijn eerste internationale schaatssuc- ces behaalde met het winnen van de zilveren Olympische medaille, sloeg Ard Schenk het wereldrecord uit de handen en raapte het zelfs op met een tijd van 2 min. 3.9 sec., die als volgt tot stand kwam: eerste 300 meter in 27 seconden, vervolgens een ronde van 32 seconden, nog één van 32 sec., en de laatste 400 meter in 32.9. Kwam deze prestatie onder ideale omstandig heden tot stand, daarna verslechter den deze snel. De vochtigheidsgraad van de lucht werd groter en daarmee werd de .greep' op het ijs minder. Ard Schenk (met startnummer 13) had ook vrouwe fortuna niet op zyn hand en ofschoon hij met 2.04.2 onder zijn oude wereldrecord bleef, kon hij zijn krachttoer van 24 uur tevoren niet herhalen. Hij was zijn wereldrecord kwijt. Verrassend was de derde plaats van Jorrit Jorritsma met 2.05.4. Verkerk had zijn recordjacht echter nog niet voltooid. De 5000 meter wachtte nog. En ook op deze afstand zou hij zijn doel bereiken. Als baken diende de wereldrecordtijd van de lan ge Noor Fred Anton Maier: 7.28.1. Onze landgenoot bleef er anderhalve seconde onder, na de volgende tussen tijden te doen hebben noteren: 20 sec. voor de eerste 200 meter, 54 - 1.28 - 2.03 - 2.39 - 3.15 - 3.51 - 4.27 - 5.03 - 5.39 - 6.15 - 6.51 - 7.26.6. De tweede plaats werd ingenomen door de Fin Jouko Launonen, die echter tien secon den meer voor de afstand nodig had. Met 7.38.9 werd de onttroonde wereld recordhouder Maier derde. Van de ove rige Nederlanders kwam Peter Nottet het best voor de dag met een tijd van 7.44.5, goed voor de zesde plaats. Ver kerk eiste met deze prestaties tevens de eerste plaats in het totaalklasse ment op, die na de eerste dag nog werd bezet door Ard Schenk. Dinsdag worden de wedstrijden te In zeil voortgezet en afgesloten met de 1000 en de 10.000 meter. De chrono meters staan reeds in het gelid. MOSKOU (ANP) De twintigjarige schaatsenrijder Alexander Chekulayev uit Kirov zegevierde zaterdag tijdens internationale wedstrijden in Moskou in een rit over 3.000 m. Hij kwam tot 1 min. 35 sec. en was een halve sec. sneller dan zijn landgenoot Valeri Kaplan- Chekulayev nam niet deel aan de strijd om de Europese, en wereld, titels. Voor hem in de plaats startte Seljanin, die volgens de Russen een grote rol zou spelen op de lange af standen. e sportredactc Niemand kan Vlissingen het ver wijt maken dat dit team de span ning er niet inhoudt. Want zowaar verloren de Zeeuwen gis termiddag in Zeelst met 31 van UNA. Middelburg was zo attent er voor te zorgen dat de Zeeuwse hoop niet minder werd: de landskampioenen zegevierden met 41 over het bezoekende De Valk. Bovendien was TSC zo vriendelijk weer eens te verlie zen: met 30 bij Veerse Boys. De overige uitslagen luiden: Box tel - DESK 1Helmond - De Spechten 22 en TOP - Budel 12. De stand luidt: Middelburg 18 12 Vlissingen 16 11 UNA 18 8 De Spechten 16 6 TSC 17 6 Veerse Boys 17 7 TOP 16 6 DESK 17 5 Helmond 16 5 Sparta '25 16 4 Boxtel 17 5 De Valk 17 6 Budel 18 3 3 20 24- -15 18 26—17 5 5 17 28—20 5 7 15 16—28 4 7 14 19—23 5 7 13 13—23 2 10 12 2440 0 11 12 22—39 3 12 9 2343 MIDDELBURG Mistroostig schud, den de supporters bij Middelburg-De Valk in de rust het hoofd: veel by_ zonders hadden de 22 uitvoerenden' op de grasmat niet geboden. Maar na de hervatting was het er, althans by Middelburg, ineens: het spel van de groenwitten riep weer herinneringen op aan de knappe prestaties uit het vorige seizoen. Wim de Vos kon, mi in samenwerking met Tony Hendrik- se, bijna weer alles: hij herschiep zijn openingsdoelpunt in een weergaloze hattrick en niet een zeer fraai doel punt van Bert Fentury er by was de 4-l.zege van de landskampioenen toch wel verdiend. Er gebeurde in de eerste 45 minuten weinig, dat het vermelden waard was. Beide ploegen speelden wat mat en onsamenhangend en hoewel De Valk iets meer in de aanval was kon het geen vuist maken. Bovendien stelde het ver tegen de middellijn constant de buitenspelval op, die de Middel. burgvoorwaartsen door te langzaam spel niet uit de weg kon ruimen. In de 7e min. een goed schot van .Tan Bostelaar, dat overscheerde en in de 13e min. een doorbraak van De Vos, die toch nog kans zag tegen de De Valkkeeper Van den Brand op te schieten. In de 25e min. lukte het de Middelburgse aanvalsleider beter: hij kreeg de bal van Wim Lievense goed in de ruimte en na een korte solo sloeg hij Van den Brand in de lin kerhoek: 1.0. De Valk nam hierna het offensief tot even voor rust over maar het kon door het ontbreken van een schutter niet gevaarlijk worden. Direct al na rust trok Middelburg met snel en secuur opgezette aan vallen de Brabantse defensie uit zijn verband en deze groenwitte spelopvatting bleek tevens het juiste antwoord op de buitenspel- val van De Valk. Al in de 6e min. gaf Wim de Vos zijn ploeg ruimer zicht op de zege toen hij na een lange en fraaie solo raak schoot: 2.0. In de 15e min. vonden De Vos en Hendrikse elkaar in een fraaie combinatie en weer sloeg De Vos een bres in de vijandelijke verdedi gingsgordel: 3-0- En dankzij het uitstekende verdedigen van met name Anton Schoenmakers, bleef Middelburg een meerderheid be houden, hoewel De Valk dapper bleef doorgaan voor een beter resultaat. In de 17e min. werd het 3-1 door een doelpunt van Van Gussenhoven, die eerst nog tegen de lat geschoten had. maar toen Pentury er in de 22e min 4-1 van maakte met een bijzonder fraai doelpunt hij kopte een voorzet van Wim Lievense vlak voor de Bra bantse keeper knap in was het pleit beslecht. ZEELST Als Vlissingen aanspraak uil blijven maken op de titel moet het heilige vuur in de aanvalslinïe terug, keren. Want het is nn wel duidelijk: de befaamde Vlissïngse schotvaprdig. iieid is bijna volkomen zoek. Zelfs Moens ja waarachtig ïs nog maar sporadisch gevaarlijk. Zo was het gistermiddag ook in Zeelst waar UNA terecht met 3-1 won. De Vlis sïngse achterhoede speelde niet uitge sproken slecht, maar er ïs wel een verwijt op zijn plaats: men is te wei nig resolunt bij het .uitverdedigen', men treuzelt te lang met de bal. waar door er verschillende gevaarlijke si tuaties ontstonden. Daarom heren: sneller die bal weg. Al kort na het begin ging Salawane zo omstandig met de bal .manipule ren' dat rechtsbuiten Franssen een levensgrote kans kreeg. Zucht van verlichting: nij schoot over. Uit een fraaie pass van De Ridder kwam Moens in -.itstekende positie, maar op het beslissende moment struikelde hij over de bal. In de 10e minuut was het raak: linksbuiter Boogers zette voor en rechtsbinnen Sandkuijl prikte de bal in het doel (1-0). Een doorbraak van Moens mis lukte op het laatste moment: voet van back voor de bal. Verre scho ten van Leen de Ridder hadden ook geen succes. Aan de andere kant schrok mldvoor Weijers ken nelijk van de unieke kans die hij kreeg toen Jo de Waal struikelde, want op zijn beurt struikelde hij ook over de bal. Ook na de rust bouwde Vlissingen vele aardige aanvallen op. maar de afwerker ontbrak. Niettemin kwam in de zevende minuut reeds de gelijk maker. Keeper Sleddens kreeg uit een voorzet van Moens de bal niet klem- vast en Kees Stroo had geen moeite 't leer in de netten te werken (1.1). Acht minuten later strafte Sandkuijl doeltreffend treuzelen in de Vlissing. se achterhoede af met een klimmend schot (2.1). Moens liet in de 25e minuut een voor treffelijke actie zien. De netten bolden zowaar, maar helaas was de bal in het zijnet en aan de voor Vlissingen verkeerde kant geslagen. Met nog 15 minuten te spelen kreeg Vlissingen de genadeslag, toen rechtsbuiten Franssen keihard in de hoek schoot (3.1). Salawane ging nog In de aan val spelen De Ridder nam zijn plaats over maar ook dat hielp niet. GENUA (ANP) De Nederlander Jan Janssen heeft zondag de vijfde editie van de wegwedstrijd Nice- Genua gewonnen. Janssen legde het 2.11 km lange parcours af in een tijd van 5 uur en 28 seconden, een gemid delde van 42.082 km per uur. De uitslag luidt: 1 Jan Janssen (Ned) 211 km in 5.00.28, 2 Niel (Fr) zt, 3 Pingeon (Fr) zt, 4 Pfenninger (Zwi.) zt, 5 Vicenti (It) op 1.43, 6 Duranti (It.) zt, 7 Poulidor (Fr) zt. NIJKERK (ANP) Na een fietstocht van 2319 km is de 20- jarige Dick Prins uit Xijkerk, zaterdagmiddag om drie uur be houden thuisgekomen. Dick startte donderdagmorgen 26 ja nuari tegen zeven uur in de mor gen om naar de wereldkam pioenschappen schaatsen te Os lo te gaan. Alles begon met een wedden schap in juli 1966, die hem noop te deze stunt te maken. Hij be gon met de voorbereidingen, trainde als een echte sportman, rookte niet. gebruikte geen al coholhoudende dranken. De toer werd geheel uitgestippeld en tot inde finesses bestudeerd alvo rens hij vertrok. Hoewel hij in zijn trainingstijd vee! ervaring had opgedaan, viel het op som mige trajecten toch wel zwaar Vooral op de teruchtocht speciaal tussen Hamburg en Bremen, waar juist donderdag jl het noodweer woedde en Dick zich bij windkracht 12 aan een boom moest vastbinden om niet met zijn heie hebben en houden weg te waaien. Hij had ongeveer achtmaal bandenpech. waarvan driemaal in Hamburg. De gast vrijheid die hij onderweg overal genoot, vergoedde ruimschoots de tegenslagen. Zaterdagmorgen begon de laat ste etappe in Lingen (Duitsland). 167 km van huis verwijderd. Om half tien telefoneerde hij vanuit Almelo zijn ouders en vertelde dat zij hem tussen twee en vier uur thuis konden verwachten. Klokslag drie was Dick weer thuis, toegejuicht door familie, vrienden en buren. Deze laatste hadden te zijner ere een erepoort opgericht en van vele huizen in de straat wapperden de vlaggen. PSV heeft Aj'i'x vc ker heeft in Parijs ,hct vtrrwcn-if r ran se publiek" in vervoering gebracht door een tennistoernooi te winnen, Henk Scholte werd wet een fabelach tig gemiddelde librekampioen van Ne- (Ierland, Middelburg passeerde Vlis singen op de ranglijst van tie eerste klas E, enzovoort, enzovoort, en toch werd het weer en opnieuw het week einde van Ard-en-Keeste-geef-ze-van katoen Want na Lahti 'Kees Verkerk Euro pees kan:pioenen Oslo Kees Ver kerk wereldkampioen en Ard Schenk ■nummero twee) kwam dan nu Inzeil. Het was al aangekondigd: des we relds schaalselite zou een aanval doen op des werelds schaa tsrecords. De schaatselile txwt heel de wereldNou vergeet het maar. Het waren alleen de Nederlanders die de bestaande records aan flarden reden. Want de enige die een Nederlander 'Kees Verkerk) kon bedreigen was een andere Nederlan der (Ard Schenk). Wat gebeurde er allemaal niet In het door bergen ingekapselde baantje van Inzeil? DU; Keas Verkerk stroom lijnde naar een nieuw wereldrecord op de 3000 meter. Ex-recordhouder: ene Ard Schenk. Rivaal Ard natuurlijk sportief de pé in. Ard verschijnt op het ijs en rijdt prompt het record van Kees ie aan diggelen. Tijd: 2.18J,. Dat zit Kees weer dwars (nog altijd m het sportieve). En wat doel ,de kleine man uit Pui- tershoek" een dag later.' Hij rijdt naar fantastische wereldrecords op de 1500 meter en de 5000 meter. De schaats- elite van heel Rusland, heel Noorwe gen, heel Finland en heel Zweden staat bedremmeld toe te kijken. Het is allemaal ongelooflijk. Niet alleen Kees Verkerk (2.03.9), maar ooli Ard Schenk zelf (2.0/,.2) blijft onder het oude wereldrecord van Ard 2.05.3j. En Jorit Joritsma (man in de scha duw der grotenj komt waarachtig uU op een ttjd van 205./,. Wie schetst na dit alles onze verbazingNatuurlijk niemand. Daar om doen we het zelf. Ard en Keesie hebben, zoals dat dan heet, een zwaar seizoen achter de rug. Uitputtende trainingen, wennen aan een nieuwe coach, het omvangrijke legioen niet te leurstellen, een Europees kampioen schap in het barre Lahti, een wereld kampioenschap in Oslo, vallen en op staan in Moskou en als toetje nog een hele serie wedstrijden in Noorwe gen. En dan breekt de tijd aan voor Inzeil, waar de zon lekker schijnt, waar ie dereen lekker lean relaxen na een af mattende schaaiswinter. Ard en Kees hebben niets meer te bewijzen. Ze heb ben immers Fred Anton, Eduard, Per WillyAnts, Johnny en alleman over tuigend verslagen. En wat zouden u (waarschijnlijk) en ik zeer zeker derhalve in Inzeil doen? Nou gewoon: denken: laat de boeren maar dorsen, wij nemen het er eindelijk eens van. Niet dan 1 Maar nogmaalswie schetst onze ver bazing? Wat doen Ard en Keesie? Ze beginnen te rijden alsof ze alles nog moeten bewijzen. Ze lachen om de re cords van Fred Anton Maier en van zichzelf Schenk3000 en 1500 meterJ. Ze razen over de baan, bezeten van één gedachte: zoveel mogelijk records verbeteren. En alles lukt. Wie er nog aam twijfelde, weet het nu zeker: Kees Verkerk is tenminste even groot als Hjalmar Anderson. Nog duidelijker dan Lahti en Oslo heeft Inzeil bewezen dat Kees Ver kerk en Ard Schenk de schaatssport in een nieuw tijdperk hebben gebracht. Russen, Noren en Zweden werden in het jongste verleden Europees of we reldkampioen, maar nog nooit in die jongste schootsgeschiedenis zijn de prestaties in déze tak van sport met zulke enorme sprongen vooruit ge gaan uls in dit door de Nederlanders beheerste seizoen. Zo maar in één weekeinde de wereld records op drie afstanden verbeteren... Als er toevallig' een record op één afstand met een seconde of enkele tien den van een seconde weer scherper wordt gesteld, is er in feite niets aan de hand. Dat gebeurt in vele takken van sport. Maar nu ineens records op drie afstanden. Wat bewijst dat:' Dat bewijst heel duidelijk dat in tegenstelling tot bijvoorbeeld de atle tiek, tot bijvoorbeeld her zwemmen de schaatssport nog altijd niet volle dig, tot in alle facetten ontdekt is, nog niet gesublimeerd is. Laten we er ter vergelijking nog even een andere sport hijhalen: het wiel rennen. Het is praktisch uitgesloten dat de wielerelite rn één weekeinde even bijeenkomt om drie weréldre- cords wielrennen met vele seconden scherper te stellen. Dat bijeenkomen zal wé! gaan. Het breken van drie records in één weekeinde niet. Wat is derhalve de conclusieHeel eenvou dig deze: in sporten als zwemmen, at letiek en wielrennen is men veel ver der.... Volgend jaar zijn er weer wereldkam pioenschappen. zijn er weer Europese kampioenschappen. Maar zijn er ook- Olympische wedstrijden. Wetenschap pelijke onderzoekingen, medische be geleiding zullen de (raïnwifir nog ge richter maken. Ard en Keesie zijn nog lang niet aan het einde ran hun mo gelijkheden. Er staat de schaatssport nog veel te wachten Geef ze van ka toen... MADRID (ANP) Niet minder dan 120.000 toeschouwers zullen woensdag a s het Baraabeu-stadion van Madrid tot de nok vullen, wanneer Real Ma drid in de returnwedstrijd voor de kwartfinale van het toernooi om de Europese beker te^en Intemazionale uit Milaan zal aantreden. Alle plaat sen waren in de voorverkoop binnen enkele uren uitverkocht. Spil De Felipe zal hoogstwaarschijnlijk tegen Inter niet in het veld komen, want in de competitiewedstrijd tegen Las Palmas brak hij zijn neusbeentje. Ondanks deze tegenslag is men in Madrid optimistisch en denkt met de 0-lvoorsprong van Inter tenminste te kunnen veranderen in een overwin ning. Op de tv zal woensdagavond om tien voor elf een samenvatting van deze wedstrijd worden gegevefi. Inzeil heeft zijn naam van wonderhaan dit weekeinde met ere gedragen. Op zaterdag kwam het er op de 500 me ter nog niet geheel uit. Weliswaar ging het zeer snel en zo kwam Ard Schenk met 40.7 sec. tot zijn beste tijd op deze afstand, maar het wereld record van 39.5, dat de Rus Grisjin en de Amerikaan Tom Gray in bezit hebben, bleef een schone illussie. De Westduitser Erliard Keller, die in In zeil thuis is, bleef in zijn rit Grisjin de baas, doch zijn 40.3 was veruit onvoldoende om de Rus van zijn troon te stoten. Wel won hij de sprint voor de Russen Guljajev (40.5) en Grisjin (40.6), terwijl Ard Schenk met de Rus Lepeschkin de vierde plaats deelde. De mnchlonlplooiing van de groot- sten der groten kwam pas op de 3000 nieter. Het was Kees Verkerk die het. wereldrecord, dat bot vorig jaar Ard Schenk op dezelfde baan mot 4.26.2 vestigde, naar de historie verwees. De tijd van de 24-jarige Puttershoekse kasteloinszoon was 4.21.9. Ook Fred Anton Maier (4.24.1) en Per Willy Guttormsen (4.22.4) waren reeds ónder het oude wereldrecord gebleven, toen Ard Schonk aan do. start kwam. Do lan ge Noordhollander wilde zijn re cord terug en nam de uitdaging aan. Hel werd oen race togen de klok, waarin Solienk de wijzers, zoals de ze voor Verkerk draaiden, steeds iets voor Meer. Na 1400 meter had Ard Schenk reeds een voor sprong van drie seconden op Ver kerk (1.58.0 tegen 2.02.0) en Ard ging door. Met zijn lange, forse sla gen vocht liij zich naar een nieuwe wereldtijd van 4 min. 18.4 sec. Een fantastisch wereldrecord was ge boren! Slechts een half uur had Verkerk zich wereldrecordhouder mogen noemen. De rondetijden van Ard Schenk waren: 19-33-34-33-34- 85-35-35-4. (WDld) 7.45.3: 8 Rudie Liebrechts (Ned) 7.46.8: 9 Svein Erik Stiansen (Noorw) 7.47.3; 10 Ants Antson (Sowjet Unie) 7.48.1: 11 Jor- rit Jorritsma (Ned) 7.48.3: 12 Ard Schenk (Ned) 7.40.813 Hermann Strutz iOosten rijk) 7.50.2: 14 Ishiata (Japan) 7.52.9; 15 Bjoern Tveter (Noorw) 7.53.6: 16 Wim Beu kers (Ned) 7.55.3; 18 Frits Bartling (Ned) 8.01.9. Het eindklassement van de z g .kleine vier kamp" (500, 1500, 3000 en 5000 meter) te In zeil luidt: 1 Kees Verkerk, 171,910 pnt2. Ard Schenk 172,147 pnt; 3 Per Willy Guttormsen 174,710 pnt; 4 Jorrlts Jorritsma 174.897 pnt; 5 Fred Anton Maiér 175,174 pnt: 6 Bjoern Tveter 175,643 pnt: 7 Gerhard Zirnmermann 172,030 pnt; 8 Ants Antson 176,094 pnt; 9 Svein Erik Stiansen 170,313 pnt.; 10 Peter Nottet 176,684 pnt; 11 Rttdle Liebrechts 177,977 pnt; 12 Frits Bartling 178,007 pnt. 500 METER DAMES. 1 Stlen Kaiser (Ned) 47.1 sec; 2 Ans Schut (Ned) 47.1; 3 Evi Sappl (WDld) 47.4: 4 Wil ly Burgmcyer (Ned) 47.8; 5 Carry Geyssen (Ned) 48.3; 6 Hildegrad Sellhuber (WDld) 40.8. 3000 METER. Stien Kaiser 4.55.7 (geen wereldrecord). 1500 METER. 1 Stlen Kaiser (Ned) 2.23.4; 2 Carry Geijs- sen (Ned) 2.25.3; 3. Ans Schut (Ned) 2.25.6; 4 Willy Burgnicijer (Ned) 2.28.7; 5. Hilde- gard Sellhuber (WDld) 2.33.4 (nieuw Duits wereldrecord)6 Evi Sappl (WDld) 2.36.1, BIRMINGHAM (ANP) Enkele dui zenden toeschouwers hebben met af grijzen op het voetbalveld van Shirley in de buurt van Birmingham toege keken toen in de 40e minuut van de amateur ontmoeting Highgate-Enfield de bliksem insloeg. Drie spelers van Highgate, namelijk middenvoor Tony Allen en de broers Eric en Roy Tay lor werden getroffen en in bewustelo ze toestand naar het ziekenhuis ge bracht. Tony Allen is zondag aan zijn verwondingen overleden. De twee an deren zijn buiten levensgevaar. ARD EN KEESIE Kees Verkerk wilde zondag revanche en op welk een prachtige wijze heeft hij die genomen. De kleine Kees met zijn fabelachtige techniek en zijn ster ke moreel had zijn zinnen op een we reldrecord gezet. Zijn eerste poging was mislukt. In Ard Schenk had hij zijn meester gevonden. Op de 1500 meter en de 5000 meter zou hij eens laten zien, wie 's werelds sterkste hardrijder is. Het werd een grootse triomf voor de veelvoudige kampioen, die op beide fronten slaagde. Het we reldrecord'op de 1500 meter bracht hij omlaag tot 2.03.9 en dat op de 5000 meter tot 7.26.6. Met deze record prestaties maakte hij tevens een sprong omhoog op de wereldrang lijst, namelijk van de zevende naar de tweede plaats. Slechts Ard Schenk heeft hij door diens 40.7 op de 500 meter nog voor zich. Schenk heeft thans 175.180 punten (40.7 - 2.04.2 - 7.35.2 - 15.51.2) en Verkerk 175.645 punten (42.1 - 2.03.9 - 7.26.6 - 15.51.7). Pas op ruime afstand volgen andere gereputeerde hardrijders zoals Maier en Matusevitsj. Kees in actie INZELL (ANP) De uitslagen van de In ternationale schaatswedstrijden lulden: 1 Keiler (Wdld) 403; 2 Guljajev (Rus) 40.5 3 Grishin (Rus) 40.6.4 Schenk (Ned) en Le peschkin (Rus) 40.7; 6 Suzuki (Japan) 40.8, 7 Blatchford (Vs) 41.2, 8 Bartling (Ncd) 41.3; 9 Nottet (Ncd)/Jorrl(sma (Ned.) en Tveter (Noor) 41.5; 12 Hoefl (Wdld) en Launonen (Fin) 419; 14 Zimmerman (Wdld) /Etliksen (Noor) en Antson (Rus) 42.0: 17 Stiansen (Noor) 42.2: 18 Verkerk (Ned) en Guttormsen (Noor) 42.3; 20. Uster (Zwits) 42.7; 21 Maier (Noor) en Branegger (Oos- tenr) 42.9; 23 Ishiata (Japan) 43; 21 Lle- broclils (Ned) en Bollerud (Noor) 43.5. 32- Derlva (Italië) 43,9; 34 Beukers (Ned) 44.5. 1 Koes Verkerk (Ned) 2.03.9 (nieuw wereld record) 2 Ard Schenk (Ned) 2.04.2; 3 Jorrit Jorritsma (Ned) 2.05.4; 4. Svein Erik Stian sen (Noorw) 2.05.8; 5. Ivar Eriksen (Noor wegen) 2.06.1; 6 Frlts Bartling (Ned) 2.06.2; 7 Gerhard Zimmerman (Wdld) 2.06.8: 8 Per Willy Guttormsen en Bj.oern Tveter (beiden Noorw) 2.07.0; 10 Fred Anton Maier (Noor wegen) 2.07.1; 11 Ants Antson (Sovjet-Unle) 2.08.0; 12 Peter Nottet (Ned) 2.08.9; 13 Ingar Bollerud (Noorw) 2.09.8; 14 Hermann Strutz (Oost) 2,10.0;16 Rudie Liebrechts (Ned) 2.102; 23 Willi Beukers (Ned) 2.13.7. De uitslag van de rijders, die alleen uit kwamen in de sprlnterskias, luidt op de 1500 meter: 1 Evgeny Grisjin (Sovjet Unie) 2.08.8; 2 Erhard Keller (WDld) 2.09.3: 3 Boris Gulja jev (Sovjet Unie) 2.10.0; 4 Herbert Hoefl (WDld) 2.12.9; 5 Anatoly Lepcrsjkin (Sow- jet Unie) 2.13,0; 6 Keiichi Suzuki (Japan) 1 Schenk (Ned) 4.18.4 (nieuw wereldrecord); 2 Verkerk (Ncd) 4,21.9; 3 Guttormsen (Noor) 4.22.6; 4 Maier (Noor) 4.24.1; 5 Tve ter (Noor) 4.24.7; 6 Liebrechts (Ncd) 4.27.1; 7 Launonen (Fin) 4.27.4; 8 Antson (Rus) 4.27 7: 9 Jorritsma (Ned) 4.28.6; 10 Nottet (Ncd) 4.29.8; 11 Zimmerman(WDld) 4.31.4; 12 Stiansen (Noor) 4.32.7: 13 Bollerud (Noor) 4.32.8; 14 Strutz (Oostenr) 4 33.-: 15 Ishiata (Japan) 4.33.7: 16. Beukers (Ned) 4 37.3; 17 Eriksen (Noor) 4.37.4. 18 Breuer (WDld) 4.30.3: 19 Bartling (Ned) 4.38.7; 20 Kaenchse (Did) 4.39.7; 21 Traub (Did) 4.39.9. De uitslag van de 5000 meter te Inzeil luidt: 1. Kees Verkerk (Ned) 7.26.6 (nieuw we reldrecord; 2 Jouko Launonen (Finland) 7.36.2: 3 Fred Anton Maler (Noorw) 7.38.9; 4 Ingar Bollerud (Noorw) 7.41.0: 5 Per Willy Guttormsen (Noorw) 7.43.1: 6 Peter Nottet (Ncd) 7.44.5; 7 Gerard Zirnmermann

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 7