Sport en wedstrijden Verdere uitbreiding van staking in de strokartonindustrie AMBACHTSSCHOOL GOES ZEEUWS KAMPIOEN SCH00LV0ETBAL PADVINDERSLEIDERS ONTVINGEN DE GOUDEN JAC0BSSTAF Bij de tijd Weer fraudezaak in Rotterdam Russen lanceerden verbindingssatelliet Anton Geesink uitgeschakeld door blessure JEUGDBRANDWEER MIDDELBURG IS PARAAT Vijf miljoen voor de ontwikkeling van Tanzania 4 PROVINCIALS ZEEUWSS COURANT ZATERDAG 24 APRIL 1968 HILDERNISSE Advertentie TOERISTISCHE KAART VAN WALCHEREN. Schaal 1 25.000 Frys 3, Middelburg, L. Noordstraat 2, tel. 2356 Finales in de afdeling D uloschool n Vlissingendetailhandels- Kil KSKWeeKSCilOOl vakschool n Middelburg gespeeld. De christelijke uloschool was heel wat ster- j I ker dan de detailhandelsvakschool, maar Op tW66Q6 plaats ksed toch een nederlaag en wel met Het team van de ambachtsschool (l.t.s.) De uitslagen van de finales in de D- uit Goes is kampioen schoolvoetbal van groep zijn; Zeeland geworden in de afdeling D. De middelbare landbouwschool (Schoondij- Goese ambachtsscholieren behaalden ke)—rijkskweekschool (Middelburg) 0 tijdens de vrijdagmiddag in Vlissingen —0. u.t.s. (Terneuzen)—ambachtsschool gespeelde finales 6 punten uit vier wed- (Goes) 01, middelbare landbouwschool strijden, hetgeen genoeg was voor de —Prof. Zeemanlyceum (Zierikzee) 0 titel. De rijkskweekschool uit Middel- Prof. Zeemanlyceumu.t.s. 02, burg werd tweede met 5 punten. Derijkskweekschoolambachtsschool 01, u.t.s. uit Terneuzen en het Prof. Zee- middelbare landbouwschoolu.t.s. 02, manlyceum uit Zierikzee eindigden met Prof. Zeemanlyceum—rijkskweekschool 4 punten gelijk. De Terneuzense u.t.s. 3- middelbare landbouwschool—am- kreeg echter door een beter doelge- bachtsschool 12, rijkskweekschool middelde de derde plaats toegewezen. u.t.s. 10, ambachtsschoolProf. Zee- I manlyceum 03. De Goese ambachtsschool beschikte mis- De eindstand was: 1. ambachtsschool schien niet over het team dat het beste Goes 6 pnt,; 2. rijkskweekschool Mid- voetbal vertoonde, maar had wel een delburg 5 pnt.; 3. u.t.s. Terneuzen 4 elftal met een grote mate van doorzet- pnt.; 4. Prof Zeemanlyceum Zierikzee tingsvermogen en een ploeg die met een 4 pnt; 5. middelbare landbouwschool volledige inzet wilde strijden voor de Schoondijke 1 pnt. overwinning. Dat bleek bijvoorbeeld in de wedstrijd tegen de rijkskweekschool uit Middelburg. De kwekelingen hadden vrijwel voortdurend een meerderheid maar konden niet tot scoren komen. Een kleine onachtzaamheid in de verdedi ging kwam de kwekelingen duur te staan; de Goesenaren kregen de gele genheid te scoren en wonnen daarmee de wedstrijd met I0. De rijkskweekschool, de kampioen van Walcheren, startte min of meer als favoriet. De toekomstige onder wijzers begonnen echter zeer matig. Tegen het team van de middelbare landbouwschool uit Schoondijke, de kampioen van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren, kwamen de kwekelingen niet verder dan een puntloos gelijk spel, hoewel zij talrijke opgelegde kansen kregen. Het spel van de spelers van de rijks kweekschool was in deze wedstrijd wat mat evenals trouwens in de ontmoeting tegen de Goese ambachtsschool. Daar na kwam er echter wat meer vaart in het spel van de rijkskweekschool en dat kwam tot uitdrukking in de uitslagen: van het Prof. Zeemanlyceum werd met 31 en van de u.t.s. uit Terneuzen met I0 gewonnen. De Goese ambachtsschool won met 10 van de u.t.s. uit Terneuzen en van de rijkskweekschool en versloeg de mid delbare landbouwschool uit Schoondijke met 21. In de laatste wedstrijd tegen het Prof. Zeemanlyceum lieten de Goe senaren het echter lelijk afweten. Zij verloren met 30. Mogelijk dat het feit dat zij toch al kampioen waren hun inspiratie had verdreven. Voor het kampioenrehap van Walcheren in de B-klas werd nog de wedstrijd chr. chool uit Goes is vrij dag in Vlissingen kampioen van Zeeland schoolvoetbal geworden. Hier een beeld uit de wedstrijd tus sen de middelbare landbouwschool uit Schoondijke en de ambachts school, welke ontmoeting de Goese naren wonnen met 2'l. De foto toont, een aanval van de ambachts school (spelers met donkere verti cale baan in het shirt Foto P.Z.C.) Gevaarlijke brand in Amserdam bedwongen Een met groot materieel uitgerukte Amsterdamse brandweer heeft gister morgen in het westelijk havengebied bij de raffinaderij van Smit en Hollander een succesvolle strijd geleverd met een gevaarlijke brand in een duizend ton grote tank met bitumen. Door snel en doortastend ingrijpen kon ieder gevaar voor een van de vijftien overige tanks op het terrein, waarvan er enkele met benzine gevuld waren, de kop worden in gedrukt. De brand is waarschijnlijk ontstaan door zelfontbranding van gassen in de tank. Een raming van de schade kon nog niet gegeven worden. De waarde van de tank is ongeveer honderdduizend gulden. Een in Middelburg, twee in Vlissingen Ter gelegenheid van St.-Jorisdag Vrijdag hebben schipper R. Goedbloed van de Sven Haroldstam van de Paul Krugerzeeverkennersgroep te Middel burg en assistent districtscommissaris voor de zeeverkenners va nde N.P.V. in Zeeland J. W. Weug en de groepsleider van de zeeverkennersgroep „De Water geuzen" te Vlissingen de Gouden Ja- cobsstaf ontvangen. ,.De Schakel" te Middelburg heeft schipper Goedbloed deze onderscheiding ontvangen ter gelegenheid van St. Joris- dag. De assistent-districtscommissaris van de zeeverkenners, schipper J. Weug, reikte de gouden Jacobsstaf uit Moeilijkheden c.a.o. sleepbootpersoneel in Rotterdam De drie werknemersbonden in het ver voer, die al enige tijd met de Vereniging van Sleepdienstondernemers in Rotter dam onderhandelingen voeren over wij ziging van de c.a.o- zijn van oordeel dat de werkgevers in onvoldoende mate zijn tegemoet gekomen aan enige wijzigings voorstellen. De drie bonden (De Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel, de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoerspersoneel en de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale in Nederland) hebben de werkge vers tot 28 april de gelegenheid gege ven zich nogmaals te beraden over de door hen gedane voorstellen. De werk gevers zullen dan definitief hun stand punt bekendmaken. Daarna zullen de werknemersorganisaties zich nader be raden over eventueel verder te nemen stappen, zo hebben de drie bonden mede gedeeld. Bij de c.a.o. zijn ongeveer 1000 werknemers betrokken. Rentevergoeding 3i% en 4% Dagelijkse renteberekening Uw geld goed behoed bij de NUTSSPAARBANK MIDDELBURG Leden van „Onze Vloot" voeren met mijnenvegers Vijfenzestig leden van de afdeling Zee land van de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Onze Vloot" hebben donder dag met hun gezinsleden gastvrijheid genoten bij de Koninklijke Marine. Op een drietal in Vlissingen gestationeerde mijnenvegers, onder commando van lui- tenant-ter-zee le klasse C. J. Maats, voer men 's ochtends om half elf uit. Na door het Oostgat te zijn opgestoomd, werd ter hoogte van Zoutelande ge draaid en gevaren in de richting van de vuurtoren van Niouwesluis. Onderweg werden verscheidene oefeningen gehou den. Tussen de middag werd voor anker gegaan en kregen 4e gasten een nassi- maaltijd opgediend, die uitstekend in de smaak viel. Onder het varen was daar voor reeds een „mok snert met drijfijs" verstrekt. Na het eten ging de reis de Schelde op tot bij Terneuzen, vanwaar men omstreeks half vijf weer in de Bui tenhaven te Vlissingen aankwam. Nadat de schepen waren afgemeerd door de gasten „alle hens" gehouden op de bak van Hr. Ms. „Drunen". Daar sprak de heer Th. H. de Meester, de voorzitter van de afdeling, namens de deelnemers zijn erkentelijkheid uit voor de plezieri ge reis, waaraan het niet aldoor even funstige weer op geen enkele wijze af- reuk had kunnen doen. Als herinnering bood hij de commandant voor elk der schepen een schenkkurk aan met het wapen van Vlissingen. Mej. C. M. Aalbregtse in Oostburg overleden Donderdagavond om half twaalf is In het Sint-Antoniusziekenhuis te Oost burg plotseling overleden mejuffrouw C. M. Aalbregtse uit Oostburg. De over ledene, die niet alleen in Oostburg, maar in de gehele streek goed bekend was, zou volgende week wegens het bereiken van de G5-jarige leeftijd de dienst bij de P.T.T. verlaten. De uitreiking van de onderscheiding vond plaats ter benadrukking van de activiteiten, die schipper Goedoloed ge durende twintig jaar eerst in het belang van de verkenners en later van de lood sen heeft ontplooid. Namens de leiding van de Paul Krugergroep sprak schip per H. Papegaay woorden van erkente- ""kheid tot de onderscheiden schipper 'oorde van waardering werden er te vens aan zijn adres gericht door de heer N. Corstanje van de groepscommissie, die zei te spreken namens vele ouders. Namens de loodsenstam bood F. Knops een attentie aan. Ook anderen lieten hun woorden vergezeld gaan van een stof felijk blijk van waardering. Dat deed ook mej. A. Aiewijnse, oud-districtscom- missaresse van de N.P.G.-Walcheren. Verder voerde groepsleider N. van Aartsen van de Berdenis van Berlekom- groep het woord. Op de bijeenkomst in „De Schakel" werd tevens afscheid genomen van de heer J. Langedijk, voorzitter van de groepscom missie. Schipper Papegaay schetste de activiteiten van de heer Langedijk, die steeds grote belangstelling aan de dag legde voor het werk in de groep en de hele beweging in Zeeland. De heer Cor stanje, opvolger van de heer Langedijk, dankte de scheidende voorzitter voor zijn werk in de commissie. De heer Langedijk die bq zijn afscheid een ets van de Ab dijpoort aangeboden kreeg, zei in zijn dankwoord zijn taak steeds met plezier te hebben vervuld. Hij sprak er zqn vol doening over uit, dat de plannen ter verkrijgen van een nieuw onderdak voor de groep nader gestalte krqgen. Mejuffrouw Aalbregtse begon haar P.T.T.-loopbaan, na voor onderwijzeres gestudeerd te hebben, op het postkan toor te Steenbergen. In 1921 kwam zij naar het postkantoor te Oostburg. waar zij tot voor kort zij het met enkele kieine onderbrekingen altijd heeft gewerkt. In deze standplaats heeft zij meerdere malen het directeurschap waargenomen. Naast déze functie deed de overledene veel charitatief werk, Vele malen col lecteerde zij voor verschillende liefda digheidsinstellingen, terwijl zij daar naast functies bekleedde in plaatselijke maatschappelijke organisaties, zoals „De macht van het kleine", het Nederlands Bijbelgenootschap, de zending, enzo voorts. Verder was zij lid van het plaat selijk comité voor de Anti-Hongeractie NOVIB). De overledene was draagster van de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De be grafenis vindt maandag uur op de algemene Oostburg vanuit het Nederlands her- doopsgezinde conferentieoord vormd kerkcentrum. lEcghenhuis" te Aardenburg. Vlissingen Voor het front van een kleine twee honderd verkenners en welpen van d« Vlissingse padvindersgroepen zijn aan twee zeeverkennersleïders van de Vereniging der Nederlandse Padvin ders hoge onderscheidingen uitgereikt De heren J. W. Weug, assistent dis trictscommissaris voor de zeeverken ners in het district Zeeland van het N.P.V., en de heer W. van der Hoek, groepsleider van de zeeverkenners- groep „De Watergeuzen" te Vlissin gen, kregen namelijk ieder de Gouden Jacobsstaf uitgereikt. Gedurende een groot aantal jaren hebben beiden zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de padvindersbeweging. De onderscheidingen werden namens het hoofdkwartier uitgereikt door de onder- districtscommissaris, hopman W. Roo- se tijdens de jaarlijkse Sint Jorisbijeen- komst in de tuin van de Willem 3 ka zerne. Hopman Roose motiveerde de onderscheiding van de heer Weug onder meer met een verwijzing naar de vele activiteiten die laatstgenoemde vlak na de oorlog ontwikkelde om de padvinders beweging in Vlissingen van de grond te krijgen en zijn latere bezigheden als as sistent districtscommissaris. De heer Van der Hoek, verdiende zijn onder- •heiding door de uitstekende wijze, aarop hij sinds 1953 ais schipper lei ding heeft gegeven aan de zeeverken nersgroep' „De Watergeuzen" thans één cler grootste zeeverkennersgToepen in Nederland. In een kort. dankwoord aak te de heer Van der Hoek duide lijk, dat alle mooie resultaten die hij met zijn groep had bereikt, nooit moge lijk zouden zijn geweest zonder de steun van zijn uitstekende assistenten en de enthousiaste medewerking van de jon gens. Vrijzinnig hervormde landdag 1965 tfa'g plaats om drie in Aardenburg. Het middagprogramma e begraafplaats te1 zal worden gehouden in het nieuwe Van de negentien strokartonfabrieken in het noorden van het land zqn thans elf fabrieken door een wilde staking van het personeel stil komen te liggen, te weten alle zeven strokartonfabrie ken in Oude Pekela, „De Eendracht" te Appingedam, „Reiderland" in Winscho ten, „De Dollard" te Nieuweschans en ,De Vryheid" te Veendam. Het totaal aantal stakers bedraagt ongeveer 2000, dit is ongeveer de helft van alle werk nemers in deze industrie. Een grote groep stakers van de fabrie ken te Oude Pekela is er telkens op uit getrokken om ook de arbeiders van an dere strokartonfabrieken over te halen te staken. Zoals bekend staan de bon den niet achter deze staking. Het wach ten is thans op de resultaten van de be- drijfsconferentie, die maandag aanstaan de te Groningen zal worden gehouden. Na een uitgebreid onderzoek door de Rotterdamse politie en de douane re cherche is duidelijk geworden met welk oogmerk een Rotterdams scheepsbevoor- radingsbedryf heeft getracht nabij De- nekamp een vrachtwagen niet zandzak ken over de Nederlands-Duitse grens te krijgen, terwijl de auto volgens de bij behorende formulieren één miljoen si garetten, 72 flessen whisky en enige blikken krab had moeten bevatten. Het is thans gebleken dat deze accijns- plichtige goedèren die voor de bevoorra ding van een cship in Bremerhaven be stemd waren, in Nederland zijn ver kocht. De vrachtwagen werd destijds in Dor drecht geladen met sigaretten, de whis ky en de blikken krab en daarna door de douane verzegeld. De chauffeur van de auto, die later evenals twee beheren de vennoten van het bedrijf werden ge arresteerd, slaagde er in zonder verbre king van het zegel de lading te lossen en te verwisselen voor de zandzakken. Door de goederen in Nederland te ver kopen heeft men zich schuldig gemaakt aan ontduiking van accijnzen. De Amsterdamse douanerecherche za nagaan of personeelsleden van het Rot terdams bedrijf zich in het verleden aan nog meer van dergelijke feiten hebben schuldig gemaakt. De Russische verbindingssatelliet „Molnya I" is gisteren met suc ces in een baan om de aarde ge bracht, aldus het Russische pers bureau Tass. Via deze kunstmaan is men er voor het eerst in ge slaagd televisiebeelden tussen Wladiwostok en Moskou uit te De „Molnija" beschrijft een ellips vormige baan om de aarde, waar van het verst verwijderde punt op een afstand van 39.380 km ten op zichte van het noordelijk halfrond en het dichtstbijzijnde punt op 497 km ten opzichte van het zui delijk halfrond is gelegen. De om looptijd bedraagt 11 uür en 48 mi nuten. De baan vormt met de evenaar een hoek van 65 graden. De kunstmaan bevat apparatuur voor de relayering van televisie programma's en voor het onder houden van radioverbindingen over grote afstanden. De energie voorziening geschiedt door middel van zonnebatterijen en langs che mische weg. Behalve radio- en televisie-uitzen dingen zullen ook telefoon-, tele graaf- en telefotoverbindingen via de „Molnija" kunnen worden tot stand gebracht. Levend ganzenbord en poppenkast voor Vlissingse jeugd De speelweek van de Vlissingse Jeugd raad is vrijdag voortgezet met een le vend ganzenbordspel en een poppenkast voorstelling in het clubhuis „De Globe". Voor het levend ganzenbordspel moesten de kinderen zich verzamelen bij de Bo- nedijkeschool. In de omgeving van deze school was een tiental posten uitgezet, di ede kinderen door middel van pijlen moesten vinden. Bij elke post kregen de deelnemertjes een opdracht. Bij ae post aan de Schuitvaarfgracht móesten ze bijvoorbeeld een droge beschuit opeten en daarna een ballon opblazen. De foto geeft hiervan een beeld. Nelleke Grootjans en Martha Meerman behaalden de meeste punten. Piet Delle- beke eindigde op de tweede plaats en Christien Hermsen en Monique Heeren deelden de derde plaats. Voor de poppenkastvoorstelling In „De Globe" bestond een overweldigende be langstelling. De leidster van dit clubhuis, mejuffrouw Gerrie Jongkind en Ineke van Haneghem hanteerden de in „Jan Klaassen en de kersen in „Jan Klaassen en de drie Ruim honderd kinderen hebben genoten van een vrolijke voorstelling, die deels was geïmproviseerd en met zelfgemaak te poppen werd gespeeld. (Foto P.Z.C.). VRAGEN PENSIOENBIJDRAGEN ADMINISTRATEURS In schriftelijke vragen aan de minister van onderwijs en wetenschappen hebben de Tdeede-Kauierledon Van Bennekom Schuring (resp. A.R.P. en C.-H.U.) erop aangedrongen de pensioenbijdragen voor administrateurs van bijzondere scholen voor v.h.m.o. geheel ten laste /an liet ryk te brengen onder de post „onvoorziene uitgaven afgesloten begro tingsjaren betreffende". Naar hun ter ore is gekomen hebben de besturen van deze scholen van het mi nisterie bericht ontvangen, dat over de jaren 1948 tot en met 1954 de helft van de pensioenbijdragen voor administra teurs ten laste van de schoolbesturen komt en dat deze bedragen geboekt mo gen worden als exploitatie-uitgaven op de exploitatierekening over 1965. Zij vragen de bewindsman of deze het billijk acht dat deze schoolbesturen aan sprakelijk worden gesteld voor een van overheidswege gegeven interpretatie van artikel 4 van de pensioenwet 1922, die over de betrokken periode door de cen trale raad van beroep te Utrecht als onjuist is aangemerkt en of hij niet van oordeel is, dat de financiële consequen ties van een zodanige interpretatie die onjuist is gebleken, ten laste van de overheid moeten worden gebracht; mede gelet op het feit, dat de schoolbesturen zich destijds loyaal aan de van rijkswege jegeven voorschriften hebben gehouden, lij wijzen er nog op dat de besturen zich n hun rechtszekerheid voelen bedreigd door een vordering na 17 jaar, terwijl bovendien hun eigen middelen hierdoor onevenredig zwaar worden belast. Eindstrijd 3-banden Damen verloor klein-biljart Vanmiddag (zaterdag) om 2 uur begint in café De Koophandel te Middelburg de eindstrijd om het districtskampioenschap driebanden klein biljart voor Walche- ren-Zuid-Beveland. Het wordt voor de eerste maal verspeeld in 2 klassen, na melijk voor spelers tot 0.400 gemiddelde- Na de voorwedstrijden hebben zich uit 40 kandidaten geplaatst de spelers A. Ars en A. de Jonge van D.O.S. Ovezan- Rijn, A. Hendrikse en A. Sloot- mans van K.O.T. Middelburg, C. Verwey a A.B.I.M. Oudelande, en I. Joziasse F. J. Tienpond van het organiserende A.L.M. Middelburg. Reserves zijn K. Huissoon van Vuurtoren Westkapelle en J. van Overbeeke van O-N.D.A. Krab- bendijke. Het toernooi wordt voortgezet op zaterdag 24 en zondag 25 april. Anton Geesink heeft de 21ste en 22ste Europese titel, die als 't ware reeds voor hem waren weggelegd, niet kunnen grij pen. In de lawine van pariyen, die vrij dagmorgen in Madrid werden verwerkt, liep de Olymjiische, wereld- en 20-voudi- ge Europese kampioen een knieblessure op, die hem noopte de stryd te staken, zowel in de Individuele als in de team wedstrijden. Op het moment dat Geesink het voor liem moeilijke besluit nam niet meer op de tatami te verschijnen, had hij acht tegenstanders In even zovele mi nuten uitgeschakeld. Het Nederlandse team, dat dank zy Gee sink tot de halve finales was doorge drongen, incasseerde het uitvaUen van de grote matador op bewonderenswaar dige wijze. Willem Ruska, de 25-jarige Amsterdammer, nam Geesinks plaats over en deed dat op een manier die Geesink hem nauwelijks had kunnen verbeteren. Het Nederlandse team was tot de halve finales doorgedrongen door gemakkelijke overwinningen op Portugal (40) en Spanje (31) en moest tegen het ge vaarlijke Oost-Duitsland aantreden. On ze landgenoten wonnen met 20 door overwinningen van Peter Snijders en invaller Wim Ruska. Deze laatste ver sloeg de Europese kampioen Herbert Niemann. De finaleplaats was verze kerd en wederom voor de derde maal in successie bij een Europese titelstrijd stonden onze landgenoten tegen het fenomenale Russische team en wederom verloor Nederland ondanks heftige te genstand met grote cijfers; 41. Willem Ruska won na een keiharde ontmoeting van de Europese kampioen Anzor Kik- Voor het toernooi om het Nederlands jeugdkampioenschap schaken zijn vrij dag in Vlissingen de partijen van de ze vende en achtste ronde gespeeld. Ook werd een afgebroken partij uit de vijfde ronde beëindigd. De resultaten zijn; ze vende ronde: Willemsen (Den Haag) Hartoch (Amsterdam) V.>/L>, Grebben LeeuwardenSchouten V reeswijk V2.Vz, Van de Herik (Rotterdam) Simon (Sittard) 01, Damen (Middel burg)Van Manen (Beverwijk) 10, Van Loon (Alfen a.d. Rijn)Abels (Ter Apel) ViVj, De Ridder (Axel)Len stra (Aalten) y2\A, Lodeweges (Hen gelo)De Vries (Eindhoven) 10. Achtste ronde: SimonHartoch 01, DamenSchouten 01, Van de Herik Greben 01, WillemsenVan Loon V., AbelsLenstra 10, Van Manen Lodeweges 10, De RidderDe Vries VsVz, Afgebroken partij vijfde ronde: Van ManenGreben V%. Na de achtste ronde heeft Hartoch met 7 punten de leiding. Schouten staat met 6 punten op de tweede plaats. Greben met 5Vz punt op de derde en Willemsen met 41/- punt op de vierde. ALG. BANK NEDERLAND ERNSTIG BEZORGD OVER LOONSTIJGING De Algemene Bank Nederland N.V. heeft haar kostenstijging in 1965 voorlo pig geraamd op acht miljoen gulden. Dit bedrag omvat voornamelijk de hogere lasten In de salarissfeer. De ontwikke ling van de meeste andere kostensoor ten in het lopende jaar Is thans nog niet te overzien. Wanneer men bedenkt De oude, uil 1931 daterende Magi- usspuit van de Middelburgse brandweer, die nu als reserve te boek staat, is het troetelkind ge- morden van de leden van de jeugd brandweer. De jongens zorgen er voor, dat de spuit bedrijf iy er eed wordt gehouden. De leden van hel jeugdbrandweerkorps onlangs in de kazerne aan de 81.-Jans straat geïnstalleerd branden van verlangen om deel te kunnen nemen aan de landelijke wedstrijd voor jeugdkorpsen, die binnenkort zal worden gehouden. De jeugdige spuitgasten zijn al druk aan het oefenen. Ze hopen vurig dat ze in deze wedstrijd als enige Zeeuwse deelnemers een goed figuur zullen •slaan. (Foto P.Z.C.) de situatie werkelijk ernstig is, zo ver klaarde de president-directeur, de heer H. w. A. van den Wall Bake, in de eerste jaarvergadering van de nieuwe bankcombimttie, ontstaan uit een fusie tussen de Nederlandsche Handel-My en de Twentsche Bank. Bovendien staan er nog (kostbare) plan nen op stapel voor een verdere automa tisering en verhoging van de efficiency. Intussen is de stijging van het balansto taal in de eerste maanden van 1965 nog steeds voortgegaan. Uitgaande van de vervangingswaarde, kunnen de gebouwen in Nederland van het concern worden becijferd op een be drag van rond 170 min, zo werd ver der medegedeeld. Rekening houdend met alle toegestane afschrijvingen, komt men op een waardering van omstreeks 100 min. De gebouwen hebben een boek waarde van iets meer dan 7 min. Het percentage aandelen De Twentsche Bank, dat ter omwisseling is aangemeld, loopt nog steeds op. Toch bezit de Alge mene Bank Nederland thans niet vol doende stukken om een fiscale eenheid te kunnen bereiken. Men wil nu de divi dendbetaling afwachten om te zien waar de resterende aandelen Twentsche Bank zich bevinden. „Oostzee" De directie van de N.V. Stoomvaart- Maatschappij „Oostzee" meent dat de Nederlandse loonpolitiek onherroepelijk tot gevolg heeft, dat een lonende ex ploitatie van de tramp- en tankvaart onder Nederlandse vlag onmogelijk wordt gemaakt. Daarom heelt men be sloten de m.t. „Aalsum" te verkopen aan de Vanguard Tankers Ltd, een Libe riaanse dochtermaatschappij van „Oost zee". Binnenkort zal deze maatschappij eveneens de tankers „Bussum" en „Uossum" overnemen. Een en ander blijkt uit het verslag over 1964 van de maatschappij „Oostzee", die dat jaar haar exploitatiesaldo zal .gen tot 4,5 min (v.j. 3,4 min). De winst vóór afschrijving en reservering komt uit op 6,97 min (f 3,19 min). Vooruitzichten: voor de lijndiensten ver wacht de directie dat het ladingaanbod op de V.S. zich verder gunstig zal ont wikkelen. De Nederlandse regering heeft zich be reid verklaard via de Nederlandse Over zee Finaneierings Maatschappij tot een bedrag van vijf miljoen gulden deel te nemen in de „Tanganyika Development Finance Company Ltd". Dit is medege deeld in een gisteravond uitgegeven ge zamenlijke communiqué over het officië le bezoek vun president dr. Julius K. Nycrere aan ons land. Beide regeringen, zo zegt het communi qué. verder o.a., kwamen overeen de be raadslagingen verder voort te zetten aangaande een aantal geselecteerde pro jecten voor technische samenwerking. Voorts kwamen zy overeen het sluiten nemen. van een mantelovereenkomst voor tech nische samenwerking in beschouwing te Geflankeerd door zijn ministers gaf pre sident Nycrere gistermiddag in zjjn Wassenaarse hotel een persconferentie, waarin hij aankondigde dat zijn land in Amsterdam een eigen handelskantoor zal vestigen. Via dit kantoor kan Tanza nia handelsbetrekkingen onderhouden met Nederland en 'de landen van de Euromarkt. Dr. Nyerere zei nadrukke lijk, dat hot openen van deze vestiging niet betekent cia.t de sisalmarkt van Londen naar Nederland wordt overge bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1965 | | pagina 4