Zierikzee: sanering spoedig in raad WALCHEREN Agenda WALCHEREN ZAL HET TEGEN ATHENE NIET KUNNEN HALEN GOESENAAR „ONDER INVLOED" VAN ANTI-GRIEPPILLEN VRIJDAG 24 FEBRUARI 1961 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 VOOR DE BINNENSTAD Discussie rond wijziging van reinigingsrechten Het saneringsplan voor de oude Zïerikzcese binnenstad zal nu spoedig ter goedkeuring aan de gemeenteraad worden voorge legd. Het plan zal dan ter visie worden gelegd, waarmee de openbaarmaking een feit zal zijn. Donderdagavond heeft de directeur voor de Centrale Dienst Noord-Zeeland voor Bouw-, Woning- en Welstands toezicht, de heer A. J. Argelo, het saneringsplan in de raad toegelicht. Dit gebeurde tijdens een korte besloten zitting van de raad, die voorafging aan de openbare raadsbïjeenkomst. De raad had ditmaal slechts een be scheiden agenda af te werken, waar van alleen een voorstel tot het wijzi gen van de reinigingsrechtenverorde ning enige discussie opleverde. De wijziging bestaat hieruit, (de raad hechtte zijn goedkeuring aan bet voorstel) dat in het vervolg een klein bedrag moet worden betaald als particulieren met karren en wagens zelf vuil op de belt willen storten. B. en w. hadden voor een handwagen twee kwartjes gedacht; voor een bakfiets een gulden en voor een vrachtwagen drie gulden. Omdat een dergelijk tariefstelsel in de praktijk verwarring kan geven, namen b. en w. de suggestie van de raad over voor dc berekening nog naar een andere sleutel te zoeken, waarbij van de hoeveelheid gestort vuil zal wor den uitgegaan. Eer het echter zover was uitten verschillende raadsleden bezwaren tegen een dergelijke beffing. De heèr J. A. van der Schee (a.b.) zei er een zwaar hoofd in te heb ben en de heer G. van Duin (P.C.) lanceerde zelfs het voorstel, dat b. en w. het voorstel zouden te- rugnemen. Maar toen wethouder H. Koevoets had toegelicht, dat dit extra gestorte vuil ook extra werk meebrengt, kon de raad zich met het principe van het voorstel verenigen. Voorstellen tot het verbeteren van dé noodslaclitplaats en de benoeming van de heer J. F. den Dekker tot regent van het Burgerweeshuis gin-- Marktberichten MARKTBERICHTEN BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse Eierveiling: Weck- aanvoer circa 950.000 stuks, waarvan 331.885 in veiling werden gebracht. Han del kalm. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 47 tot 52 gram 9.0710.18: eieren van 52 tot 57 gram 10.39—10.96; eieren van 57 tot 62 gram 11.07—11.35: eieren van 62 tot 67 gram 11.33—12.06. Eierveiling S.B.E.: Aanvoer 407.891 stuks, handel kalm. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 57 tot 62 gram 10.71—11.34: eie ren van 62 tot 67 gram 11.21—11.95: eencle- eieren van 66 tot 70 gram 9.139.93: een- deëieren van 70 tot 73 gram 9.6610.15. Eiermarkt: Aanvoer circa 1.750.000 stuks, handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 515 tot 65 gram 11.0012.10 alg. pr. 11.40 kgpr. 1.87, basis 61 gram. VEILING V.V.Z.B. GOF.S 23 februari. Exportveiling. Goudrenet KL, I 75-89 36—37, 65-75 21—22, II D 9—13, KL, II 85—95 32—35, 75-85 27—35, 65-75 16—24. Jonathan KL. n 75-80 35—52, 70-75 40—48, 65-70 39—45, 60-65 22—31. Golden Delicious KL. I 80-35 69—78, 75-80 64—71. 70-75 69—70. 65-70 56—63, 60-65 36—42. Lombarts Calville KL. II 70-80 42. Saint Remy KL. II 75-85 13, 65-75 10. Gewone veiling Goudrenet grof 10—18, fijn 5—10. Jonathan grof 13—19, fijn 8. Golden Delicious grof 33—56. fijn 26—80, kroet 1628, stek 3—14. Glorie van Hol land grof 18, fijn 8. Saint Remy grof 12. fijn 8—9. Br. Alex. Lucas II D 6. grof 8. Comtesse de Paris grof 6. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien 40-45 16,37, 55-70 17.17, bonken 17.63 Aanvoer 30 ton. Bintjes 7.717.95, drielingen 3.50. bonken 13.96. Furore 6.20. drielingen 4,01, voer 2,09. Aanvoer 30 Ion. GRAANBEURS Tarwe 23—32. gerst 24—26. haver 23—24. kleine erwten 2430, schokkers 2430. maanzaad 7080. VISMIJN VEERE 249 kg exportgarnalen 3.91. 151 kg schar, 94 kg bot. 78 kg wijting. 6 kg tong, 9 kg kabeljauw. gen vlot onder de hamer van bur gemeester mr. F. Th. Dïjckmeester door. Premiewoningen Bij de goedkeuring van het voorstel tot verkoop van grond aan de N.V. Smit en Eolnes voor de bouw van een 15-tal woningen kon mr. Dijck- meester nog meedelen, dat Zierikzee thans ook 29 premiewonïngen mag bouwen: de goedkeuring van G.S. is binnen. Buiten deze 15 en 29 wonin gen mag in verband met de vesti ging van Smits dieselmotorenfabriek nog een aantal woningwetwoningen worden gebouwd; bovendien is er nog een oud contingent woningwet woningen te realiseren, evenals het contingent van dit jaar. Bij de rond vraag maakte de heer J. G. L. Sim mers (k.v.p.) de raad deelgenoot van zijn sombere stemming, opgeroepen door het uitblijven van de rijksgoed keuring op de bouw van 't r.-k. be jaardentehuis van de „Corneliastich- ting aan het Havenpark. Burgemees ter Dijckmeester verzekerde hem, dat de noodzakelijkheid van een spoedige bouw waar mogelijk wordt bepleit. De Roo klopte in Monaco enkele renners van naam Zoals reeds gemeld heeft Jo de Roo woensdag de Grand Prix de Monaco I gewonnen en daarbij 'n aantal beken- ne cracks geklopt. De wedstrijd werd I gereden op een parcours van 43 km. dat 4 maal moest worden afgelegd. Er kwamen 217 renners aan de start. In de tweede ronde zorgde de Brit Tommy Simpson voor de eerste ont snappingspoging. Een groep van 14 renners bij wie de Spanjaard Alomar en de jonge Italiaan Pizzoglio, slaag de erin een voorsprong van ruim een minuut te nemen op het grote pelo ton, dat werd aangevoerd door de Belg Couvreur. Bij de Col de Villefranche kwamen 5 renners; Vannitsen, Huot, Brandolini, Dankynt en Rochini bij de koplopers. Inmiddels had Rudi Altig, na een val in de eerste ronde met onze landge noot Ab Geldermans en de Italianen Fornara, Baldini en Neneini de strijd gestaakt. Aan het eind van de tweede ronde slaagde Jo de Roo met o.a. Pi- cot erin bij" de koplopers te komen. Nadat in de derde ronde enkele ren ners uit de leidende groep verdwenen waren trachtten Ronchini en Picot in de laatste afdaling naar Monaco ver geefs weg te springen. Op het. laatste rechte stuk was De Roo echter onweerstaanbaar in de eindsprint Conterno (It.) werd tweede - Salvador derde. Louison Bobet, An- quetil, Bahanioiites, De Kijcke, Grac- zyk en Vannitsen eindigden ex aequo in het grote peloton, dat als zestien de werd geklasseerd. VANDAAG. Middelburg Electro: „De wraak van een verdachte", 19.30 uur. 18 jaar. City: Chr. I-I.B.S, mot „De ingebeelde ziek te", 19.45 uur. Schuttershofuitvoering rijkskweek school, 20 uur. Vlissingen Luxor: „Verraderlijke voet sporen", 20 uur. 18 jaar. Alhambra: „Conny en Peter maken muziek". 20 uur, a l.' Britannia: V.P.R.O.-cabaret met „Extra Editie". 20 uur. Goes Grand: „Conny en Peter maken muziek", a.l., 20 u.; Prins v. Oran je zaaizaadmiddag. 13,30 uur Prins van Oranjevergadering Stierensta tion Zeeland, 13.30 uur. Terneuzen Luxor: „De vijand kwam 's nachts", 20 uur. 14 jaar. Sas vnn Gent Olympia; „Echt leta voor Conny", 20 uur, a.l. O.N.D.A. nam afscheid van directeur J. C. F. van Kamer Donderdagavond heeft directeur J. C. F. van Kamer voor liet laatst het christelijk muziekgezelschap Oefe ning na den arbeid, uit Middelburg gedirigeerd. In verhand met zijn ge zondheidstoestand droeg de heer Van Kamer, die 26 jaar directeur van ONDA is geweest, zijn functie over aan de heer Bart Leïjnse. Deze com- mandowisseling viel samen met de jaarlijkse uitvoering van liet christe lijk muziekgezelschap, die in de schouwburg gegeven werd. Voorafgaande aan het afscheid had ONDA onder leiding van zijn direc teur een programma ten gehore ge bracht, waarin duidelijk de kwalitei ten van het korps naar voren kwa men. Geopend werd met psalm 150, dat door de vele aanwezigen werd meegezongen. Hierna was het woord en de daad aan de muzikanten al leen, die op vlotte wijze een pro gramma op de planken brachten, dat een muziekkorps als ONDA waardig is. Directeur en voorzitter Van Ka mer kon zijn korps dan ook met een zekere trots overdragen aan zijn op volger de lieer Bart Leijnse. Namens het muziekgezelschap werd de heer Van Kamer als dank voor het vele werk, dat hij tijdens zijn di recteurschap voor ONDA verricht had, een cadeau aangeboden. Me vrouw Van Kamer werd met een prachtige plant bedacht. Afgetreden als directeur, maar in zijn functie van voorzitter van ONDA, kon de lieer' Van Kamer zijn opvolger ver welkomen en bood hem als een sym bool van de overdracht het dirigeer stokje aan. Het programma voor deze avond vermeldde verder het optreden van dc toneelvereniging „Nieuw Middel burg" met het stuk „Laten we het mooi houden". Ds. Aalders nam afscheid van zendingscommissie In de jaarvergadering van de ge meentelijke Zendingscommissie van de hervormde gemeente van Middel burg bracht de secretaris, de heer L- Koole, het jaarverslag uit. Uit dit verslag bleek, dat voor de zending in 1960 in totaal werd ontvangen 10.400.d.i. 600.meer dan over 1959. Een belangrijke gebeurte nis in 1960 was het aftreden van de 1 heer C. van Sluys, die zich meer dan 40 jaar voor het werk had gegeven als penningmeester. De lieer Van Sluys werd opgevolgd door de heer Iz. de Lange, die voor de eerste maal als penningmeester zijn tevreden gestemd jaarverslag uitbracht. Ds. P. F. Th. Aalders. voorzitter der zendingscommissie, nam hicsna, in verband met zijn a.s. vertrek naar Amsterdam-Zuid, afscheid als voor zitter. Hij dankte de leden der com missie voor de prettige samenwer king en de ondervonden vriendschap. Hij prees zich gelukkig voorzitter te zijn geweest van de zendingscommis. sie in deze gemeente, welke gemeen te, landelijk gezien, voor wat de zen ding betreft, bekend staat als één dei- offervaardigste gemeenten. Als oudste lid der commissie dankte de heer C. van Sluys. ds. Aalders voor het vele werk in de afgelopen zes jaar verricht en voor de prettige samenwerking. Ds. Rutgers preekt voor koorkerkgemeenschap In verband met het a.s- vertrek van ds. I. J. van- I-loute uit Middelbuvg, zal op zondag 26 februari a.s. in de Koorkerk op beroep preken ds. D. Th. Rutgers, eervol ontslagen predi kant uit Leeuwarden. Ds. Rutgers was gedurende de laatste jaren le raar in de cultuurgeschiedenis van het christendom aan enkele middel bare scholen te Groningen. Ds. Rutgers, die zich weer aan een gemeente wenst te verbinden, ont ving van de Synode van de Ned. Her vormde Kerk consent zich beroep baar te stellen. Nieuwe voorzitter van oecumenische jeugdraad Tot voorzitter van de Oecumenische jeugdraad te Middelburg werd be noemd de heer C. B. Bisschop, leraar aan de chr- h.b.s. De heer Bisschop volgt ds. P. F. Th. Aalders op, die in verband met zijn a.s. vertrek naar Amsterdam, voor bet voorzitterschap van deze jeugd raad bedankt had. Feestavond „Schim" De schoolclub van de Middelburgse christelijke h.b.s. „Schim" heeft donderdagavond in het City-theater zijn jaarlijkse feestavond gegeven. De vele medewerkende Schim-leden hebben niet een bijzonder groot enthousiasme deze avond voorbe reid en tot een voortreffelijk einde weten te brengen! Zij hadden er een aantrekkelijk programma voor samengesteld, bestaande uit zang, muziek en gymnastiek en zoals de traditie liet wil een toneelstuk als hoofdschotel. De toneelgroep van Schim heeft zijn beste beentje voorgezet, maar het grootste succes van deze feest avond en daarmee wordt de to nelisten niets te kort gedaan kwam ongetwijfeld op naam van het lerarenkorps van de chr. h.b.s. Het zevende programmapunt ver meldde namelijk „zang" en deze zangbijdrage werd op humoristische wijze geleverd door de leraren. Zij zongen het lied „Apotheker" en moesten zich daarbij onderwerpen aan de leiding van één van hun leer lingen, Kees Sanderse. Getuige de enorme bijval van de Schim-schare werd het optreden van de docenten op hoge prijs gcs.teld. De hoofdschotel dan was Molièie's. blijspel ;-,De ingebeelde zieke". Eer): groot aantal clubleden verleende hieraan zijn medewerking. Zij mo gen op een geslaagde uitvoering te rugzien. Het zou te ver voeren om alle medewerkenden te noemen, maar toch mag een uitzondering ge-, maakt worden voor Aart Dourleyn, die een uitstekende vertolking gaf van de ingebeelde zieke, voor Wil ly Geelhoed, Ellv Rotte. Luuk Lin deboom, voor Addie Dijkgraaf, die een uitstekend rolletje als dienst meisje ten beste gaf, en voor Rina Dekker, die een 8-jarig meisje speelde. De re°ie was in goede han den bij dc heren W. de Haan en C. Bisehop, de fraaie decors ont worpen door niej. E. A. Binkhorst, grime en kanwerlt van Iz. A. Lorier en de kostuums, droegen in hoge mate bij tot het welslagen van deze uitvoering. Het verdere programma vermeldde dan gymnastiekbijdragen van een jongens- en een meisjesgroep, die bijzonder vlot afgewerkt werden, 't optreden van het accordeonduo, „De Armada's" (Hans Lefèvre en Her man Sul), zang door het M.M.S.- koor onder leiding van mevrouw Kuiler-Puype en pianospel door Ine ke Machielse en Kees Sanderse. Het waren alle bijdragen, waarvoor het publiek een verdiend applaus over had. Rest nog te vermleden. dat geduren de de pauze de traditionele verlo ting genouden werd. en dat van avond (vrijdag) de feestavond her- i haald wordt. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 15 tot en met 21 februari 'zijn de volgende gevonden voorwerpen aan het politiebureau te Vlissingen gedeponeerd: gouden ring, blauw kindertasje, groene gebreide das, kinderwagennetje, reken- en kleurenhoekjc. rode bal en een drie- wielfietsje. diverse wanten, porte monnees. diverse sleutels, enkele rij wielen en autopeds. Aan het bureau in Vlissingen te inlichtingen te verkrijgen van de adressen waar de navolgende voorwerpen zijn te be vragen: blauwe muts, wieldop van auto. broche, kinderdriewicler. munt biljet, paar rolschaatsen, snoer kra len. schakel armband, ringetje, zwar te vulpen, portemonnee met inhoud, diverse wanten en handschoenen, di verse sleutels. Brandweer bluste brand aan brommer en deur Woensdagavond omstreeks acht uur f is op de achterplaats van de wonin- i gen aan de Hogeweg te Vlissingen een brandje uitgebroken, doordat bij het starten van een bromfiets kort- sluiting ontstond. De brandweer, die spoedig ter plaatse was. kon de brand aan de brommer en een deur van een schuurtje snel blussen. OOSTKAPELLE Uitvoering D.O.K. Er bestond weer grote belangstel ling voor de jaarlijkse uitvoering van de de Oostkapelse gymnastiek vereniging D.O.K.die dezer dagen werd gehouden. Na een openings woord van de voorzitter, de heer P. J. de Voogt werd direct begonnen aan een uitgebreid programma door alle afdelingen. Er was voor de lief hebbers veel te genieten en met recht kwam de leider, de heer J. de Keijzer en enkele dames en heren leiders, veel dank toe voor de uit stekende prestaties. D.O.K. kan zich verheugen in een grote belangstel ling voor haar mooie sport. Zater dagavond volgt een tweede uitvoe ring van het gehele programma. Vergadering chr. school De christelijke school te Oostkapelle hield dezer dagen haar jaarvergade ring onder leiding van de voorzitter der schoolvereniging, de heer J. de Kam. In verband met wijziging dei- statuten en het aanvragen der konink lijke goedkeuring hierop, was een dringende oproep tot de leden gericht, deze vergadering te bezoeken. Dit hoeft succes gehad, want de opkomst was groot. De secretaris, de heer J. Coppoolse. gewaagde in zijn jaarver slag met dankbaarheid over alle on dervonden medewerking van de ge meenteraad. Het aantal leerlingen zakte iets en schommelt rond de 115. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer P. de Visser, bleek, dat een gezonde financiële basis aan wezig is. Men hoopt dat de door de vereniging aanbestede onderwijzers woning in september gereed zal zijn. De voorzitter deelde mede dat in ver band met de komende vacature voor een hoofd aan de school wegens pen sionering van de heer P. Cornelisse, niet minder dan 18 sollicitaties binnen kwamen. De benoeming is dezer de gen te verwachten. Behalve vaststel ling van de nieuwe statuten werden de aftredende voorzitter en penning meester herkozen. Het ingevoerde systeem om 2 ouderavonden te houden in mei en december bleek uitstekend te voldoen. De heer P. Cornelisse sloot de vergadering met gebed. KOUDEKERKE N.C.V.B.-vergadering Dezer dagen hield de afdeling Kou- dekerke van de N.C.V.B. baar maan delijkse vergadering onder leiding van haar presidente mevrouw Ba- rentsen-Koole. Tijdens deze bijeenkomst sprak niej. Augustijn over het onderwerp „Van de wieg tot het graf". De volgende vergadering wordt ge houden op 21 maart. GRIJPSKERKE Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B.-afdeling Grijpskerke hield de jaarvergadering. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen mevrouw DavidseVreeke. Mevrouw Coppool sede Visser hield een inleiding over „Het geweten" De avond werd verder gevuld met declamatie proza en zang van een koortje. Het paasspel getiteld „Jezus leeft" werd op voortreffelijke wijze door verschillenrde leden opge voerd. Het geheel stond onder leiding van mevrouw Vlaardingerbroek. I OM ZAALHAND BALT IT EL IN HOOFDSTAD Tegenstander wordt getipt Ignf^fa"aB|®ïn0aP uü^oriuna i: als aanstaande kampioen jun. 20 klas ,S.I^-S.—Walcheren. Zaterdag «uilen te Amsterdam dc k, olymJpJj ii_Ti„ido III: H.'3' zaalllandbiituedstrijden «orden ge- k| Foflu^a BJ.O.S. I; H. 4e klas slteeld om het kani|.ioensdla|i van Ne- S I O S n_0|vmpus III: D. 2c klas derland. tn de dunicsgroep B liome SIO S;_D jjeeuwen: H. 2e klas de Vlissinghc diimcs van Walcheren 0] iL-Tonido II' H it: allereerst uit tegen Athene uit Den Olympus i lomao 'lympus jun. 2e UI. Tonido IIH. Se klas Fortu- o A.i. 1 ö.I-L/.ö.—I OniCIO il i n. oo lUdn rui in Haag. Als men weet. dut Athenet soi.s_Tonldo II: H. 3c klas Fol In de toekomstige kampioen van Neder- i na j Qj-y.Q de toekomstige kampioo land wordt getipt, hoeft men zich geen illusies te maken. In dezelfde groep speelt ook nog. de Eindhovense ploeg W.L.C. In de da- mesgroep A komen uit Zeeburg uit Amsterdam, Sparta uit Groningen en U.D.I. uit Arnhem. In dc wedstrijden om dc titel bij de heren nemen zater dag geen Zeeuwse herenploegen deel. De strijd gaat hier tussen Niloe uit Amsterdam, Operatie '55 uit Den Haag. Olympia uit Groningen, Volt uit Tilburg. Stratum/Meteoor uit Eindhoven en Olympia uit Hengelo, Jammer is het .dat dc heren van E.M.M. uit Middelburg op zo'n onge lukkige wijze zijn uitgeschakeld. De grote handicap voor de dames van Walcheren zal zijn het gemis aan routine op een groot speelveld. Im mers de veilinghallen in Zeeland heb ben de minimum afmetingen, terwijl In Amsterdam op velden van inter nationale afmetingen wordt gespeeld. Bovendien is do lichamelijke conditie balbehendigheid, techniek en taktiek in andere districten beter verzorgd. Is dit in mindere mate het geval bij het dameshandbal, bij de heren is het duidelijker merkbaar. Zien wij de wedstrijden tegen Athene voor Walcheren donker in, tegen W.L.C. zijn de kansen aanmerkelijk gunstiger. Zondag zullen de eei'Ste twee ploegen uit beide groepen een halve competitie spelen en de laatste uit de poules spelen tegen elkaar om de vijfde en zesde plaats. In tegenstelling tot eerdere berich ten, zullen de jeugdkampioenschap pen op 5 maart te Hilversum worden gehouden. Competitie In de Goese en Middelburgse veilin gen zullen zaterdag de competities worden voortgezet en zondag zal ook te Bergen op Zoom gehand bald worden. In de tweede klas lie ren kan Olympus een stapje dich ter bij het kampioenschap komen, ten koste van Tonido II. Fortuna zal ook tegen SIOS op de drempel van het kampioenschap komen. De Sporto-dames zullen het tenslotte moeilijk krijgen tegen Zeeland Sport 'U. Wedstrijdprogramma afdeling Zee land: Zaterdag te Middelburg: H. 4e klas Olympus IIOlympus III; H. 4e klas Marathon III—E.M.M. IH: D. 2e klas Marathon IITonido; H. 4e klas Walcheren HTonido HI; H. 2e klas E.M.M. H—Tonido H; H. Ie klas MarathonTonido; H. 4e klas Olympus IIIOlympus II. Zaterdag Goes: J. a. 1213 j. O.D.LHellas; M. a. 1213 j. VolhardingOlympus; J. a. 1415 j. O.D.I.Olympus; J. a. 12 13 j. TonidoOlympus: J. a. 1213 j. VolhardingE.M.M.; J. a. 1415 j. Tonido II E.M.M.; H. jun. 2e klas Hel las IITonido II; H. 3e klas O.D.I. Fortuna II; D. 3c klas Neptunes Fortuna; H. 4e klas Volharding H Fortuna IH: D. 3e klas SportoZee land Sport II: H. 3e klas O.N.O.For tuna II; H. 2e klas Hellas IINeptu nes. Officiële publikatie VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK OM VERGUNNING. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen: brengen ter openbare kennis, dat op 20 februari 1961 bij ben is ingekomen een verzoekschrift van de lieer Willem Flip- se. van beroep buiietchef. wonende te Vlissingen. Walstraat nr. 3. 0111 een ver gunning voor dc verkoop van sterke drank in het klein voor de volgende loka liteit: beneden-lokaliteit van het perceel Walstraat nr. 3. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan ieder tegen verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij burgemeester cn wethouders inbren gen. Vlissingen, 23 februari 1961. POLITIERECHTER MIDDELBURG Of was er toch van sterke drank sprake Reed de Gocsenaar M. J. P. op 10 januari, toen hij onder NietlwIand werd aangehouden, onder invloed van sterke drank of was hij ziek? Deze vraag kreeg de Middelburgse politierechter mr. B. S. Sieperda donderdagmiddag voorgelegd. Een wachtmeester van de rijkspolitie en een agent van de Middelburgse ge meentepolitie betoogden onder ede, dat de Goesenaar die dag alle ver schijnselen van liet onder invloed zijn vertoonde: een waggelende gang, moeilijke sprank, lodderige en waterige ogen, terwijl zijn adem bo vendien een alcoholgeur verspreidde. De Goesenaar ontkende dit niet, maar weet al deze verschijnselen aan het gebruik van anti-grieppillen. Bij zijn aanhouding had P. hiervan niets tégen de politie gezegd. Wel hadden de opsporingsambtenaren uit zijn mond te horen gekregen, dat hij een grote zaak en een goeie advocaat had. „Mij kan niets gebeuren", aldus had verdachte meegedeeld Op 10 januari jl. was de Goesenaar naar Middelburg gereden, waar hij een bespreking had met enkele aan nemers. Tijdens dit gesprek zou ver dachte een paar glazen bier, alsme de een jonge- en een oude jenever gedronken hebben. Tussen half twee en twee uur had P. het café verla tenen rond vier uur 's middags was de aandacht op hem gevallen, toen hij komende van de Stations- brug te'Middelburg op de Kanaalweg tegen een geparkeerde wagen botste. De Goesenaar reed door, maar vrachtrijder J. Gesehiere uit Koude- kerke eh een kennis, die de aanrij ding hadden zien gebeuren, zetten de achtervolging in. Op de Nieuwlandse weg haalden zij P. in, maar deze rea geerde niet op een stopteken. Een tweede niaal onder de gemeente Nieuw, en Sint-Joosland had men meer succes. Drankgebruik De rijkspolitie werd er bij gehaald, die van mening was dat P. onder in vloed verkeerde. Omdat de botsing in de gemeente Middelburg was ge beurd werd ook de gemeentepolitie in de arm genomen. En deze consta teerde eveneens drankgebruik. Op de zitting kwam I». echter met zijn verklaring, dat zijn toestand te wijten zon zijn aan een te groot gebruik van anti-grieppil- Ien. Zelf kon hij zich van de bot sing en de aanhouding niets meer herinneren. Het enige dat hem nog bijstond was dat hij tussen half twee en twee uur die middag het café in Middelburg had ver laten. Wat was er van deze tijd tot vier uur die middag gebeurd, toen P. de botsing veroorzaakte? Deze vraag wilde mr. Sieperda graag opgehelderd zien, maar verdachte moest hierop het ant woord schuldig blijven. Dat wist hij niet. „Ui hen een paar uur kwijt" was zijn verklaring. P.'s raadsman, mr. P. C. Adriaanse, betoogde dat de verschijnselen die men hij verdachte had aangetrof fen geweten kunnen worden aan het overmatige gebruik van anti- grieppillen. De politierechter besloot echter deze zaak terug te verwijzen naar de rechter-commissaris om te laten onderzoeken of de anti-griep pillen dit werkelijk hebben kunnen bewerkstelligen. Veel duidelijker lag de zaak bij de grondwerker A. F. uit Koudekerke, die onder invloed had gefietst. Hier waren geen anti-grieppillen in het spel. zodat F. conform de eis ver oordeeld werd tot een boete van f 60.een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee weken niet een proeftijd van twee jaar, alsmede toezicht van het Zeeuws Consulta tiebureau voor alcoholisme. Eveneens onder invloed had de Vlis- singse schilder K. M. gefietst waar voor eis en vonnis f 80,en 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar luidden. Voor het doorrijden na een aanrij ding werd J. J. van L. uit Schoon- dijke beboet met f 20,Mishan deling van zijn vroegere echtgenote die in verwachting was kwam A. G. v. d. V. uit Zuidzande op een boete van f 30.te staan. De verkoopster niej. Van L. uit Goes had uit de winkel van haar werkgever verschillende artikelen meegenomen tot eon totaal bedrag van rond f 264,Eis en vonnis hiervoor waren een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken met een proeftijd van twee jaar, alsmede onder toezïchtsteUing van de r.-k. reclasseriugsvereuiglng. AAGTEKERKE Vergadering oranjevereniging In het verenigingsgebouw „Amici- tia" te Aagtekerke hield maandag de Oranjevereniging, onder leiding van haar voorzitter, de heer L. Joos- se, haar jaarvergadering. Uit de jaarverslagen van de secreta ris, de heer F. Kodde en van de pen ningmeester, de heer P. Birza, bleek, dat deze vereniging thans 135 leden telt en ^ver het afgelopen jaar een batig saldo van 24,89 had. Namens de kascommissie bracht de heer J. de Visser verslag uit. Bij de bestuursverkiezing wegens het niet-herkiesbaar zijn van de voor zitter en dc periodieke aftreding van de penningmeester, werden gekozen de heren P. Birza en F. Bakker, ter wijl tot lid van de kascommissie werden aangewezen de heren A. Ver- hage en C. Klap. De bode der vereni ging, C. Louws. werd wederom voor 1961 aangesteld. Men besprak de activiteiten voor ko ninginnedag, die zullen bestaan uit kinderfeesten in de namiddag van I mei en des avonds uit muziek en volksspel. Verder besloot men op II maart een filmavond te geven en in het najaar nogmaals een ontspan ningsavond te verzorgen. Aan het einde van dc vergadering bracht de vice-voorzitter, de heer F. Dekker, de scheidende voorzitter dank voor het vele werk in het be lang der verenigirfg. Jaarvergadering N.C.V.B. Onder voorzitterschap van mevrouw P. Vos-Schout hield dc afdeling Aag tekerke van de Ned. Chr. Vrouwen bond haar maandelijkse vergadering in het gemeentelokaal. Na het huis houdelijk gedeelte trad als spreker op de heer H. J. Schoenmaker ujt Zoutelande met als onderwerp „Het leven in Marokko". Dc heer Schoen maker lichtte deze causerie toe met een serie mooie plaatjes. Tijdens de bespreking werd door de leden met grote interesse over dit onderwerp gediscussieerd. De jaarvergadering werd vastgesteld op 21 maart, waar na, na het" zingen van het bondslied, de heer Schoenmaker de vergadering met dankgebed sloot. SEROOSKERKE (W.) Praat- en vraagavond Dezer dagen hield de Nederlandse Christelijke Bond van Werknemers in de hout- en bouwnijverheid onder voorzitterschap van dé heer W. On- derdijk een ledenvergadering in de bovenzaal van het verenigingsge bouw te Serooskerke. Deze zoge naamde vraag- en praatavond werd bijgewoond door de bondsbestuurder. de heer Zuidema, die op de gestelde vragen een duidelijke uiteenzetting gaf. Daarbij bleek, dat de vijfdaagse werkweek ook in de bouwvakken de belangstelling heeft. Tijdens deze vergadering werd het gouden CNV- insigne wegens 25-jarig lidmaatschap uitgereikt aan de heer J. Wonder- gem Jz. Ook aan de heer P. Louwer- se Wz., die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn, zal dit insigne wor den uitgereikt. Filmvoorstelling C.F.A. De C.F.A. afd. Serooskerke vertoon de zaterdag in het verenigingsge bouw de film „Het verleden keert te rug". Deze mooie en amusante film werd door de vele aanwezigen niet spanning gevolgd. Dat deze afdeling nog steeds in de belangstelling staat blijkt wel uit het feit. dat men thans 145 donateurs heeft. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 22-2: Salvonla van Zeebrugge, Albert V van London, Wellington van nAtwerpon, Enid van Gdynia, Sandon 6 (zuiger) van Rotter dam. Vingnes van Hamburg. Vlissingen vertrokken op 22-2: Monle Icir.r naar Bremen. Scliinkelstroorn naar Shore- ham, Enid naar Casablanca. Taloro naar Casablanca, 23-2: Vingnes naar Callao, Al bert V na3r Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 22-2: Do- nau van Rotterdam. Fiuiieia van Zee.' Hansweert. Andromeda van Zee/Terneu- zen. Ba Capo van Lissabon, Parkhaven van London. Frans W van Grangemoutb, Breslcens, Arran van Boston/Gent. Vrede van Amsterdam. Gerry S van Rotterdam. Olympia vari Rotterdam. 23-2: Esma B van WIsbèck, Minerva II van Amsterdam. Andijk van Le Havre. Fambo van Oporto. Gepasseerd van Antwerpen op 22-2: Aspp- ra naar Zee. Wulp naar Rotterdam. Auro ra naar Manchester. Tide naar Grange mouth. Ladon naar Amsterdam. Sanden- burgh naar Rotterdam. Harlingen naar Italy. Flevoland n3ar Dover/Terneuzen. Quo Vadis naar Middelfart. Drittura naar Svendborg/Axel. Eems naar London, Del ta naar Rotterdam/Gent. Cateli naar Lbn- merick, Nore naar Amsterdam, Aardeit- burgh naar IJmuiden. Cumulus r.aar Lon don, Dubhe naar Granville, Kon Tiki naar Ipswich. 23-2: Liberty naar Ipswich. Sporonia naar Ipswich, Merwest2d naar Wexford, Muphrid-N naar Rotterdam. Jolin-V naar Cork. Lifana naar Zee. Delf zijl naar Ipswich, La Paloma naar Rotter dam. De „Zonnestraal" t.b.c.-collecte bracht te Axel een totaalbedrag van 178.50 op. Te Axel werd voor het ..Zonnestiaal"- fonds (tbc-fonds) van het NVV een collecte gehouden welke een totaal bedrag van 178,50 opbracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1961 | | pagina 15