Lekkerste shag iri Nederland LET OP! ROMANCE KOMT BIJ U THUIS! TWEE (BURGE)MEESTERLIJKE TRAPPER FRAAI SPORTTERREIN VAN KOUDEKERKE IN GEBRUIK 'S-HEER ARENDSKERKE KREEG NIEUW SPORTTERREIN In drie smaken Tabak-experts geven garantie .PUTTEN" VOOR TERNEUZEN VERKENNERS ftiUVlNCtALhi 'A.hi hi.U W 6" h. U,U U tt A Nl MAANDAG 1 1958 AANGELEGD DOOR NED. HEIDEMIJ. Grasmat behoort tot beste van Zeeland Zaterdagmiddag is te Koudekerke het nieuwe gemeentelijke sportter rein officieel in gebruik genomen. Dit sportterrein, dat een oefenveld, een (voetbal) speelveld en een riant kleedlokaal omvat, werd aangelegd door de Nederlandse Heide Maat schappij. De grasmat van het ge draineerde voetbalveld mag tot de beste van Zeeland worden gerekend. De vreugde over de opening van dit sportterrein, waarvoor de grond reeds in 1951 werd aangekocht, was uiteraard groot. Voorafgegaan door Koudekerkes muziekvereniging Voorwaarts" begaven burgemeester en wethouders, de raadsleden van Koudekerke en de genodigden zich naar het nieuwe sportveld, waar voor het uit steen opgetrokken kleedlo kaal, burgemeester J. L. Dregmans een openingsspeech afstak. Later zou de heer Dregmans de deur van het kleedlokaal ontsluiten en de aftrap verrichten van de voetbalwedstrijd tussen veteranen en V.C.K. en een elftal van de Scheidsrechtersvereni- ging Walcheren. „Voor de gemeente, voor de voet balvereniging V.C.K. en naar wij hopen in de toekomst voor meer dere sportverenigingen is dit een bijzondere dag", zo begon burge meester Dregmans. De tijd tussen grondaankoop en ope ning lijkt lang, zo vervolgde hij, maar het is met name aan de grote medewerking van de Nederlandse Heide Mij. te danken dat toch spoe dig tot de aanleg in de eerste jaren na de grondaankoop door de ramp vertraagd kon worden over- Dank bracht de heer Dregmans ook aan de herverkavelingsdienst, die het mogelijk maakte de benodigde grond van de heer K. Verhage aan te kopen. De speciale dank der gemeente ging nogmaals uit naar de Nederlandse Heidemij., die een beker beschikbaar stelde voor de voetbalwedstrijd tus sen V.C.K. I en een Vlissingen-com- binatie, die na de strijd tussen de veteranen en de scheidsrechters werd gespeeld. De burgemeester richtte zich hierbij in het bijzonder tot de heer A. Mailly, hoofd van het ambts gebied Middelburg van de Heidemij. Hulde bracht de heer Dregmans ook aan die leden van V.C.K., die aan de bouw van het kleedlokaal waar voor de gemeente materialen be schikbaar stelde daadwerkelijk hebben meegewerkt. In het bijzonder richtte de burgemeester zich tot V.C-K.'s voorzitter, de heer P. Flipse, die zich voor de totstandkoming van velden en lokaal tot het uiterste heeft, beijverd. Eerste klas veld Tenslotte constateerde burgemeester Dregmans dat hier een eerste klas Zaterdag hebben twee Zeeuwse bur gemeesters de ingebruikneming van nieuwe sportvelden in hun gemeente bekrachtigd met een ferme aftrap, waarmee een na de officiële opening te spelen wedstrijd werd ingeluid. Burgemeester J. L. Dregmans (links) deed dat met een zwierige trap te Koudekerke op Walcheren en op Zuid-Beveland xcilde burgemeester D. M. Vermet van 's-Heer-Arendskerke rechtsdaar kennelijk niet voor on derdoen (Foto's P.Z.C.) veld tot stand is gekomen, waarvan de aanleg in totaal 62.000,kost te. De gemeente nam ongeveer de helft voor haar rekening. Vervolgens spraken nog de heer Flipse, de heer H. H. Mosselman die namens de schoolhoofden de ge meente dank bracht voor de gebrach te financiële offers de heer I. W. Bakker, voorzitter van de K.N.V.B. afdeling Zeeland die hoopte, dat V.C.K. het verworven eerste klasser- schap met succes zal verdedigen en de heer J. J. de Boer uit Middel burg. die namens de scheidsreehters- vereniging Walcheren de heer Flipje een fraaie voetbal overhandigde. V.C.K. legde beslag op de door de rechters liepen 'de 1—0 achterstand Neö. Heidemij. beschikbaar gestelde in en wonnen tenslotte met 21. beker door in de zeer spannende tweede wedstrijd, die op het nieu we veld werd gespeeld een combina tie van ..Vlissmgen" met 32 te kloppen. Bijzonder aardig was, dat een zoon van de V.C.K.-voorzitter de heer C. J. Flipse in de wed strijd tussen dè V.C.K.-veteranen en een elftal van de scheidsrechters het eerste doelpunt op het nieuwe veld op zijn naam bracht. Met dit doel punt werd ook de eer van de V.C.K.- veteranen gered, want de scheids- FEESTELIJKE OPENING Burgemeester Vermet deed aftrap In 's-Heer Arendskerke is zaterdag Ti prachtig sportterrein in gebruik ge nomen. Het veld is gedeeltelijk aan gelegd op het oude terrein en gedeel telijk op bouwland, dat voorheen voor volksttuintjes dienst deed. Het com plex, dat bestaat uit een speelveld en en oefenterrein, maakt met zijn fris- roene grasmat een uitstekende in ruk. Trouwens, over het terrein was oen eensgezind A'ol lof tijdens de bij eenkomst, die het gemeentebestuur had belegd om een feestelijk tintje aan dit gebeuren te geven. In het ge meentehuis waren 's middags het col lege van B. en W., de raad met de ge meentesecretaris, alsmede vertegen woordigers van de D.A.C.W., de Grontmij, de sportverenigingen, de fanfarevereniging „Excelsior", de K. N.V.B., en de gemeente-architect bij eengekomen voor de officiële inge bruikneming. Burgemeester D. M. Vermet gewaag de in zijn toespraak van de vele moei lijkheden, die overwonnen moesten worden om tot dit resultaat te komen. Spreker schetste de totstandkoming en toonde zich dankbaar tegenover al len die hadden medegewerkt om de aanleg te realiseren. Deze dank gold in de eerste plaats de instelling voor Maatschappelijke Zorg, die de grond voor een billijke prijs aan de gemeen te had verkocht. Van de Dienst Aan vullende Civieltechnische werken werd onmisbare medewerking vei'kre- gen voor de subsidiëring van dit pro ject. Over de uitvoering onder directie van de Grontmij is samenwerking met de gemeente-architect, was de burge meester vol lof; ook de werklieden werd dank gezegd voor hun presta ties. Hoewel dit veld een aanwinst be tekent voor de gemeente, zal het gemeentebestuur niet rusten alvo rens de vier kerkdorpen ieder in het bezit zijn van een sportterrein, zo verklaarde spreker verder. „De waarde van de sportbeoefening is voor de tegenwoordige mens van grote betekenis; daarom zal hier voor de gelegenheid geschapen moeten worden". De inspecteur van de Grontmij, de heer M. Beuving, die hierna 't woord voerde, gaf een overzicht van de werkzaamheden. Niet minder dan 3000 m2 grond moest worden ver werkt, terwijl om de 10 meter een drainage werd gelegd. Als geschenk overhandigde hij de burgemeester 'n herinneringsbeker. De heer Allaart, vertegenwoordiger van de K.N.V.B, afdeling Zeeland, wenste de sportverenigingen in de ge meente geluk met 'n dergelijk voort varend gemeentebestuur. De heer Jac. Weststrate. voorzitter van de v.v. „Arendskerke", was bij zonder verheugd, dat aan het „ter- reinloze" tijdperk een einde was ge komen. De voetbalvereniging is zeer dankbaar voor het prachtige terrein, aldus deze spreker. GASTVRIJHEID De heer J. Weststrate, voorzitter van 's-Heer Hendrikskinderen, toonde zich bij voorbaat dankbaar voor de gast vrijheid, die deze club op het nieuwe veld gaat genieten. Hij herinnerde er aan, dat de club vorig jaar bijna ter ziele is gegaan toen het oude terrein werd afgenomen. Gelukkig is door deze geste van het gemeentebestuur een oplossing gevonden. De wenselijk heid van een eigen terrein blijft ech ter bestaan, zo betoogde de heer West- «rate. s heer M. Nijsse, die het woord voerde namens de muziekvereniging, droeg een felicitatie-gedicht voor. Tenslotte dankte de heer M. Riemens namens de v.v. Rillandia voor de ont vangen uitnodiging. Vergezeld van de muziekvereniging en onder de opgewekte klanken van een pittige mars, begaf 't gezelschap zich met «le voetballers naar het ter rein. Hier werden twee wedstrijden gespeeld, waarvoor de burgemeester de aftrap verrichtte. Eerst kwam de v.v. 's-Hcer Hendrikskinderen I uit KERKNIEUWS Intrede ds. W. Koole te Wissenkerke In een geheel gevuld kerkgebouw deed zondagmiddag ds. W. Koole uit Uitwijk zijn intrede bij de Ned. her vormde gemeente van Wissenkerke, na 's morgens te zijn bevestigd door zijn zwager, ds. A. Nauta van Jo- hannesga. Ds. Nauta had als tekst gekozen Ezechiel 47 vers 6 eerste ge deelte en vers 9 laatste gedeelte. Na het voorlezen van het bevestigings formulier werd ds. Koole Gezang 239:2 toegezongen. De nieuwe predikant deed zijn intre de met een predikatie naar aanleiding van de tekstwoorden uit de 2e brief van Paulus aan de Corinthiërs, hoofd stuk 5, vers 20: „Wij zijn der gezan ten van Christus. In naam van Chris tus vragen wij U: Laat U met God verzoenen". Na de preek sprak de heer H. van Elven namens de kerke- raad ds. Koole toe, waarna de ge meente haar nieuwe herder en leraar Ps. 134 toezong. Voorts spraken nog ds. A. Postma van Kamperland na mens het moderamen van de classis Goes en de collega's van de ring Goes alsmede als consulent, de heer L. Kraak, hulpprediker te Geersdijk en burgemeester J. van Halst. Tot slot sprak ds. Koole een dankwoord, waarbij hij zich ook richtte tot de talrijke leden van zijn vorige ge meente. die deze intrededienst bij woonden. Afscheid deken R. M. A. Nieveen v. Dijkum Deken R. M. A. Nieveen van Dijkum te Goes heeft zondag afscheid ge nomen van zijn parochianen. 's-Mor- gens droeg hij een mis op met as sistentie van de beide kapelaans, waarna in de middaguren een offici ële afscheidsreceptie in de pastorie volgde met de besturen van de ver schillende parochiale verenigingen. De leiding berustte bij kapelaan M. van Stee, die een kort welkomst woord sprak. De scheidende deken werd toegesproken door de secretaris van het kerkbestuur, de heer N. J. Karhof, die uiteenzette wat de deken voor de r.-k. parochie Goes heeft gedaan. Gedurende meer dan acht tien jaren heeft hij de G«ïe3e paro chie gediend, in welke periode hij vele activiteiten ontwikkelde. De heer Karhof bracht deken Nieveen van Dijkum voorts dank voor het begrip en de goede en prettige samenwer- king. Hij deelde tevens mede, dat het parochiegeschenk uit een tele visietoestel bestaat. Voorts werd ge sproken door de voorzitter van St. Joanna, de heer Joh. Bos, die de de ken dankte voor de adviezen en voor zijn belangstelling. De presidente van de Katholieke Vrouwenbond, mevrouw Weiten, bood een tuinstoel aan als blijk van waardering en de voorzitter van de schoolstichting, de heer W. J. J. M. Vroome overhandig de een kistje sigaren. Namens het personeel van de r.-k. lagere scho len sprak de heer P. v. d. Dries, hoofd van de jongensschool, 'n dank woord en wethouder J. H. Rouse deed dat namens de gemeente Goes en na mens de katholieke h.b.s. Nadat de deken een dankwoord had gesproken, bestond er voor de paro chianen gelegenheid persoonlijk af scheid van hem te nemen. tegen 's-Heer Arendskerke H, die de ze wedstrijd met 32 wist te winnen. Daarna volgde de ontmoeting 's-Heer Arendskerke IRillandia I, met een uitslag van 63 in het voordeel Aan de gastheren. Aan de deelnemende clubs werd een herinneringsmedaille uitgereikt, «lie door het gemeentebestuur Avas be schikbaar gesteld. V.V.A. I verwierf de beker van de u.v. Grontmij. De muziekvereniging „Ex celsior" luisterde de Avedstrijden niet marsmuziek op. Zich baserende op Uitgebreide smaak- proeven en op een meer dan tweehonderd jarige ervaring in het verwerken en mé- Iangeren van tabakken, is de bekende Rotterdamse firma Van R. - al van oudsher befaamd expert voor pijptabak ken erin geslaagd nieuwe successen te boeken op het gebied van shag. In kwa liteit, geur en smaak staat deze firma thans met 3 merken - in 3 smaken! - vooraan in de markt. „ROTTERDAM SHAG" (85 et) Voor de liefhebbers van de speciale smaak van "zware" shag, is deze naam al reeds lang een begrip. De export van «lit produkt naar talloze zeehavens overal ter wereld is wederom een bewijs dat ook een ncderlands bedrijf zich op internatio naal niveau kap ontplooien. „DUO SHAG" (95 Ct) Duo shag (in geel-,gouden plastic verpakking) is een door ervaren mélangeurs samengestelde speciaal-mélange voor de stèeds toenemende groep rokers van half- zsyare tabakken. Recente smaakproeven hebben geleid tot een goed uitgebalanceerd en karakteristiek aroma van een zeer hoog gehalte. De drie shagmerken van de bekende Firma Van Rofsem die hiermee ook op dit ge bied topprestaties op internationaal niveau heeft bereikt in smaak en kwaliteit, V.l.n.r.: zware Rotterdam shag"half- zware Duo shag(in plasticen de lichte „Matrozen shagVirginia). De prijzen voor Nederland zijn resp. 85, 95 en 95 ets. „MATROZEN SHAG" (95 ct) Een lichte Virginia shag. Het bij zondere van deze shag is o.a., zo deelde de Firma mede, dat de tabak anders dan bij andere merken vaak het geval is, vol strekt ongeverfd en ongesausd is, hetgeen de volle zuiverheid van een rijpe virginia- smaak waarborgt. Iedereen kan thans, geheel vrijblijvend, eens een proef nemen in zijn eigen snvaak, want deFirmaVan Rossem biedt zij n publiek een waarlijk unieke garantie: „Mocht n.l., om de een of andere reden het gekochte pakje u minder goed toeschijnen dan wat u anders rookt, dan ontvangt u - indien u het pas aangebroken pakje (met opgaaf van naam, adres en reden) opzendt aan Van Rossem's Tabakfabriek, Boezem- singel 33-37, Rotterdam - per ommegaande UW GELD RETOUR!" Afscheid ds. H. D. Bakker Zondagmiddag- nam ds. H. D. Bakker, gereformeerd predikant te Tholen af scheid van zijn gemeente, wegens vertrèk naar HilligersbergTerbreg- ge. Onder de genodigden waren afge vaardigden van zusterkerken uit om- Zaterdagmiddag is te Terneuzen de mijnenveger „Putten", die door de Koninklijke Marine aan de Terneu- zense zeeverkenners van de Kapt. Van der Deckengroep als groepsver- blijf is afgestaan, officieel overge dragen. Na een ontvangst in de raadzaal van het gemeentehuis wer den autoriteiten en genodigden met de motorboten naar de „Putten" ge bracht, waar tijdens een toespraak van de hoofdcommissaris van het N. P.V., de heer F. J. H. Volkmaars de vlag van de padvindersbeweging in top ging. Namens de Koninklijke Marine sprak tevoren de kapitein ter zee P. van had het schip in 1943 op een werf bij commandant van het schip de sleutel Southampton in Engeland zien bou wen. De „Putten", zo vertelde de ka pitein-ter-zee, is het eerste schip ge weest, dat in 1944 de haven van Oos tende is binnengelopen. Eerder was een Engelse boot, die dit probeerde, zo zwaar bestookt, dat het schip ont- Êlofte. !apitein Van Willigen bood schip per De Jong drie platen van de „Put ten" aan en namens de bouwer van het schip, een wisselbeker voor on derlinge wedstrijden van de Van der Deckengroep. Districtscommissaris P. J. v. d. Goes sprak dankwoorden aan het adres van allen, die hun me- Willigen nog een gelukwens- uit. Spr. dewerking verleenden en bood de oud van zijn vroegere hut aan. Na de overdracht begaven de geno digden zich andermaal naar de raad zaal, waar akela C. de Vries, die zich bij de inrichting van de mijnenveger tot groepsverblijf bijzonder verdien stelijk heeft gemaakt, werd onder scheiden met de Gouden Jacobsstaf, een hoge onderscheiding uit de pad vinderswereld. De foto Averd genomen tijdens de overdracht s-pleehtighoid. Hier bood meester Van Beethoven uit Gent ook immens de padvinders uit Gent een Avan«lbor«i aan, terwijl de internatio nale commissaris van Zweden Yngve Flod«]uist eA'eneens Avoorden A'an ge- liggende gemeenten, B. en W. van Tholen met de gemeente-secretaris, de heer V. Laban, alsmede vertegen woordigers van de andere kerkge nootschappen ter plaatse. De scheidende predikant had voor zijn predikatie als tekst gekozen Hebr. 13 20 en 21, met als thema: de vrede met God door Jezus Chris tus. Na de preek sprak ds. Bakker een af scheidswoord tot de gemeente, de ambtsdragers en de verschillende ge nodigden. Namens kerkeraad en ge meente sprak ouderling W. Lindhout de scheidende toe, waarna ds. Bakker Ps. 134 2 werd toegezongen. Voorts spraken nog ds. Smit uit Anna-Ja- coba Polder namens de classis, ouder ling J. v. d. Velde namens de Herv. Kerk en burgemeester, mr. A. J. A'an der Hoeven namens de burgerlijke ge meente. Na een dankwoord van ds. Bakker, werd de dienst besloten met het zin gen van Gez. 50 1 en 2. Aan de uit gang namen velen nog persoonlijk afscheid van ds. Bakker. Intrede ds. E. N. M. Nijssen te Goes Na in de ochtenddienst bevestigd te zijn door ds. J. W. Coenraad, die sprak naar aanleiding van Jeremia 1 9, heeft ds. E. N. M. Nijssen, de nieuwe predikant van de her- A'ormde gemeente te Goes, zondagna middag zijn intrede gedaan in de Grote Kerk. Deze dienst werd o.a. bijgewoond door ds. A. W. M. Odé, in wiens plaats de nieuwe predikant is geko men, ds. J. H. Kluiver te 's-Graven- polder namens de classis, verschillen de ringpredikanten alsmede verte genwoordigers van de verschillende kerkgenootschappen in Goes en waarnemend burgemeester J. J. van Melle. Ds. Nijssen had als tekst voor zijn predikatie gekozen Openbaringen* 3 vers 20: „Zie ik sta aan de deur en ik klop." Hij wees in zijn predika tie op de gevaren die voor de chris tengemeente schuilen in A'oorspoed. Geestelijke zelfingenomenheid leidt tot lauwheid, aldus de predikant. Na dat als antwoord op de prediking Gezang 231 de verzen 1 en 2 was ge zongen, A'oerde ds. C. MetselaaV als enige spreker het woord. Namens de kerkeraad en de hervormde gemeen te van Goes verwelkomde hij ds. Nijssen en zijn echtgenote. Het is met veel vreugde, dat de gemeente U ontvangt, aldus ds. Metselaar. Ver der wees hij er op dat heel spoedig een stevige band zal worden gesmeed tussen de nieuwe predikant en de ge meenteleden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8