KAPPIë EN DE OERMUZIEK DISCUSSIE OVER STICHTING WERKPLAATS WALCHEREN" WALCHEREN Gecombineerde werking... beter en krachtiger! Chefarine A MARKTBERICHTEN WOEiMbJJAÜ 3 AUGUSTUS 1Ü55 P KO V l N 0 1 A LJU üisiSüWüis O O U tC A. .V 'l RAAD MIDDELBURG 99 Bij de behandeling der statutenwij ziging van de Stichting „Werkplaatsen Walcheren" in de Middelburgse raad, betreurde de heer M. A. Hubregtse (PvdA) met het college van B. en W., dat Vlissingen een eigen werkplaats zal gaan oprichten. Hij wilde in dit verband weten welke gevolgen dit zal hebben voor de Middelburgse werk plaats, waar ook arbeiders uit Vlissin gen werken. Spr. vroeg of er nu ge vaar zou kunnen bestaan, dat bepaalde opdrachten niet kunnen worden uit gevoerd en informeerde ook, voor welke werkplaats in het vervolg de opdrachten van „De Schelde" zouden zijn. Wethouder A. J. Berenpas. gaf ten antwoord, dat de -gevolgen, zeker op financieel gebied, van Vlissingens uit- treden niet ernstig zullen zijn. Het laatste houdt niet direct in, dat de Vlissingse arbeiders de werkplaats zullen verlaten. Opdrachten, die aan een bepaalde termijn zijn gebonden, kan de werkplaats niet aanvaarden. Opdrachten van „De Schelde" heeft men niet. In dit verband deelde de heer Be renpas mee, dat de huidige werk meester van de Middelburgse werk plaats, de heer J. Pieters, is benoemd tot tweede AVO-ambtenaar in Zee land. Deze functionaris heeft ook tot taak de binnenkomende opdrachten over de werkplaatsen te verdelen. Spr. betwijfelde of eventuele opdrach ten van „De Schelde" slechts naar de Vlissingse werkplaats zouden gaan. Op een vraag van de heer P. H. Geers (PvdA) antwoordde de wethou der nog, dat afdoende verbetering van het gebouw, dat thans de werkplaats huisvest, niet wordt overwogen. Bin nenkort komt namelijk misschien een pand vrij, dat aan de op dit gebied te stellen eisen voldoet. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Tot leden van het bestuur der Stich ting „Werkplaatsen Walcheren" wer den vervolgens benoemd de heren Berenpas, wethouder voor de Maat schappelijke Zorg en J. C. F. van Kamer, directeur van de Gemeente lijke Dienst voor Maatschappelijke Zorg,' na één stemming. Over het uit de raad te kiezen lid diende nogmaals te worden gestemd. Daarbij verwierf de heer L. A. Schenk 10 steromen, zodat hij was benoemd. WIJZIGING. Ter vergadering brachten B. en W. een wijziging aan in het voorstel omtrent de voorzieningen aan de Ne derlands Hervormde school Zuidsm- gel. Aanvankelijk wilde het college de gevraagde medewerking aan nieuw bouw en verbouwing van de school W aterschapsbenoemingen in Zeeland. Bij K.B. zijn benoemd in de provin cie Zeeland: tot gezworene van het waterschap „Het Vrije van Sluis", de heer C. F. Vercraeije te Aardenburg, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Met ingang van 1 Augustus 1955 tot gezworene van het waterschap Oud-Vossemeer, de heer J, Boonman te Oud-Vossemeer en mét ingang van 1 Augustus 1955 tot gezworene van de Schengepolder, de heer G. de Jager te Wolphaartsdijk. Dijkgraaf Zuid-Kraayerfpolder. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot dijkgraaf van de Zuid-Kraayertpolder, ir. A. E. Bruijning, te Goes. Engels M. O. In Amsterdam slaagde voor de examens tolk/vertaler Engels en En gels M.O, (Handelscorrespondentie) de heer C; JKooman uit Middelburg. Examens Bij het Modevak- en Kunstnijver heids Instituut „Ensaid" slaagden te Breda voor coupeuse de dames S. P. uevaal en M. B. Breas te Middelburg en. voor costumicre J. N. Florisse, E. M. van Oosten, R. Boogaard, te Mid delburg, J. M. Wielemaker en M. Jan- se te Koudekerke, T. de Jager en C. Davidse te Nieuw- en St. Joosland, J. Cornelissc, M. Klaasse en J. Baaijens te Arnemuiden. Allen zijn opgeleid door mej. T. Davidse te Middelburg. Chr- Landbouwhuishoudschool. Aan de Chr. Landbouwhuishoud school van de C.B..T.B. in Middelburg- slaagden. voor het diploma 2-jarige cursus primaire opleiding de dames A. Herrebout, Serooskerlte (W.)A. Rotte, Grypskerke en R. Kasse, Arne muiden. Westkapelle Jubileum dokter Huygens Zaterdag 20 Augustus herdenkt dokter M. Huygens te Westkapelle het feit, dat hij 25 jaar in Westkapel le werkzaam zal zijn. weigeren en doen besluiten tot mede werking aan verbetering en aanleg van een centrale- verwarming. Thans werd echter voorgesteld het nieuwe plan van het schoolbestuur in handen van B. en W. te stellen voor het uitbrengen van een prae-advies. De voorzitter deelde hierbij mede, dat men zich over de plannen nader had laten voorlichten. Daarbij was de conclusie getrokken, dat het plan misschien kansen biedt. Maar de tijd was te kort om het project voldoende te kunnen bestuderen. De raad ging met een enander accoord. Na een vrij langdurige besloten zit ting werd het voorstel betreffende aanleg en herstel van beschoeiing bij het groot-industrie-terrein aangeno men. Dit betekent, dat een crediet van 27.000 is toegestaan voor de hogere kosten van de beschoeiing bij het Peulvruchtencentrum. Deze kosten komen op 94.500. Tevens houdt deze goedkeuring in, dat een crediet van 75.000 beschikbaar is gesteld voor de bestaande beschoeiing. Na enige discussie werd voorts een wijziging van de algemene salarisver- ordening z.h.st. aangenomen. Na afloop van de volgende verga dering op 6 September zal drs. Westerhout voor raadsleden en ver dere genodigden een causerie over zijn verblijf in Pakistan houden. Zeeuwse cursus voor lekespel. In verschillende plaatsen van Zee land zal een cursus worden gegeven over lekespel. Te Middelburg zal de ze cursus worden gegeven op 15 en 23 September en 13 October a.s. in „Kin- derzorg". De cursus bestaat uit drie lezingen, met discussie, illustratie en practische oefeningen. Deze cursus is georganiseerd door de Provinciale Hervormde Jeugdraad de Landbouw Jongeren Gemeenschap en de Hervormde Commissie voor Cultureel Werk in Zeeland, en onder auspiciën van het landelijk centrum voor Leketoneel en Creatief spel, ter wijl de Provincie financiële steun ver leent. Op de Daumier-expositie werd de 1000e bezoeker genoteerd Op de tentoonstelling van werken van de 19e eeuwse Franse kunstenaar Honoré Daumier, die op 2 Juli j.l. in de kunstzaal van de boekhandel Ben- them en Jutting in Middelburg werd geopend, werd dezer dagen de 1000e bezoeker genoteerd. Precies als op de Zeeuwse Tentoonstelling Beeldende Kunst 1955, die nog tot 5 Augustus in de Middelburgse Burgerzaal te zien is, wordt ook hier geconstateerd, dat het merendeel der bezoekers bestaat uit buitenlanders en niet-Zeeuwen. Deze expositie duurt nog tot begin September. Eindexamen Kon. Mil. Academie. Geslaagd voor het eindexamen aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda, de heer A. J. de Lange te Goes, die met ingang van 1 Augustus 1955 is benoemd tot 2e luitenant der Ko ninklijke Luchtmacht. Middelburg „Wilhelmina" uit Colijnsplaat speelt op Miniatuur Walcheren Donderdag 4 Augustus zal de Har monie „Wilhelmina" uit Colijnsplaat onder leiding van de heer J. Maas concerteren op „Miniatuur Walche ren" in Middelburg. Dit optreden be gint om 20 uur. Het programma luidt als volgt: 1 Arendsnest, mars, P. B. Bisselink; 2 Nabucco G. Verdi; par. A. Delhaye; 3 Estudiantina, grand valse, E. Waldteufel, par. A. Tiry; 4 Woodland Pictures, Percy E. Fletcher, arr. G. Mol; 5 Concordia, mars, C. J. Cari;*pauze; 6 Ria, defi- leermars, J. Ros, arr. C. M. Melle- ma; 7 Marinarella, ouverture, J. Fu- cik, arr. P. Stalmeier; 8 Mlinchner Kindl, wals, Karl Komzak, arr. M. Rhode; 9 Le rocher de Cornillon, fan tasie-ouverture, A. L. Doyen; 10 Eer aan de dapperen, mars, Alb. Kappert. Vleeshal dit najaar op proef „landbouwbeurs". De Vleeshal van het Middelburgse stadhuis zal met ingang van het a.s. najaar bij wijze van proef door het gemeentebestuur als „landbouw beurs" op Donderdagen ter beschik king worden gesteld. De hal is dan bestemd voor degenen, die op Markt dag thans hun beurs houden op de trottoirs aan de Noord-Westzijde van de Markt en op de Pottenmarkt, in de openlucht. Dit levert uiteraard in het koudere en koude jaargetijde be zwaren op. Om die reden willen B. en W. deze proef nemen. De suggestie daai'toe werd tijdens één van de vo rige raadsvergaderingen gedaan door één van de raadsleden. Burge meester mr. dr. N. Bolkestein deed mededeling van dit initiatief tijdens de raadsvergadering van Dinsdag. Benoeming. Mej. D. Houwers, onderwijzers aan de Chr. school voor b.l.o. in Middel burg, werd tot onderwijzeres benoemd aan de nieuwe Chr. b.l.o. school in Zeist. Oogst van de straat Bij de Middelburgse gemeentepolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: een riem, kinderjasjes, sleutels, handschoenen, acte- tas met inhoud, padvindersportemonnaie met inhoud, armband, d'asspeld, sierspel den, herenportemonnaie. Fiat auto-con tactsleuteltje, ballpoint, broche, gehaakte dameshandschoen, regenjas, kindertasje, handschoenenklem, blouse, koffersïeutel, etui inhoudende plaatjes, jongensjas, bal, straatmakershamer, zakmesje, rijwieltas- sen, legertas met inhoud, windjack, huis sleutel. leesbril, sierbeugel van een ket- tingkast, kinderjurk, contactsleuteltje, sjaal, kussen, kinderhandschoenen, gym nastiekschoen en een broodmes. Oostkapelle Schietwedstrijd De schietvereniging „Soranus" te Oost kapelle hield de jaarlijkse huishoudelijke wedstrijd. De uitsi'ag luidd'e als volgt: 1 P. de Visser 97 punten; 2 Jan Cysouw 94 pun ten; 3 F. C. de Roo 93 punten; 4 A. Jozias- se 93 punten; 5 C. Francke 93 punten; 6 Janus Cijsouw 92 punten; 7 Jasp. Rie- mens 87 punten; 8 A. de Kam 86 punten. Op de vrije baan vielen de prijzen ten deel aan de heren F, C. de Roo en P. de Visser, die met drie hoogste serie's 296 puruten behaalden. Vlissingen Glassnijder Van Akkeren vierde jubileum Dinsdag vierde de heer J. van Ak keren, chef-glassnijder van de fa, F. D. G. Prins en Zonen in Vlissingen zijn zilveren jubileum. Het was name lijk precies een kwart eeuw geleden, dat hij by deze firma in dienst kwam. 's Morgens werd hy hartelijk ge huldigd. Zijn zuster mevr. Meeusen, die de.jubilaris vergezelde, ontving bloemen, waarna de heer Van Akke ren namens de directie een rooktafel met rookstel werd overhandigd. De he ren E. D. G. Prins en S. Prins schet sten de zilveren chef als een uiterst bekwaam vakman. Hem werd voorts nog een reisje naar een der Belgische glasfabrieken toegezegd. Namens het personeel sprak de heer N. de Regt, die de jubilaris ook uit naam van het filiaal in Roosendaal complimenteerde. Hierna werden een fruitmand en 'n kist sigaren overhandigd. Met enkele welgekozen woorden dankte de heer Van Akkeren voor de vriendelijke woorden en de ontvangen geschen ken. Hierna volgde een gezellig sa menzijn. Advertentie Een van de belangrijke ontdekkingen is, dat bepaalde combinaties van ge neesmiddelen beter werken dan kon worden verwacht. Geleerden hebben ontdek!, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was. bleek zulk een combinatie krachtiger te werken den kon worden ver wacht. De vier middelen verenigd in Che- farine „4". - elk afzonderlijk al beroemd - werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan. wanneer andere middelen lalen en doen werkelijk wonderen I TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 4 85 e» EXAMENS. Voor het examen Engelse handels correspondentie van de Nederlandse Associatie voor Praktykexamens slaagden mejuffrouw L. A. M. Aspe- slagn en de heer H. Wagenaar, bei den te Vlissingen. Carillonconcert Hedenavond van half negen tot half tien zal zoals gemeld de heer Sjef van Balkom, de stadsbei- aardier van Den Bosch, het carillon van de St. Jacobstoren te Vlissingen bespelen. Het programma luidt: 1. Preludium in G, Staf Nees; 2. Valeriusfantasie, Sj. van Balkom; 3. Preludium V, M. v. d. Gheyn; 4. Ga votte, G. Martini; 5. Adagio en baga telle, W. A. Mozart; 6 a. ungeduld, b. Wiegenlied, c. Standchen II. Fr. Schu bert; 7 a. Elegie, James R. Lawson, b- Chanson SérieuseJ Fred. Marriott; 8. Passepied, W. Pijper; 9 a. Mon coeur s' ouvre (Samson et Dalila), C. Saint Saëns, b. Romance (Parelvis sers) G. Bizet. Scheep vaartberichten Te Vlissingen aangekomen 1 Aug.; Kit ty van Antwerpen; Romandie van Bre men; Carini van Rotterdam. Van Vlissingen vertrokken 2 Aug.: Ro mandie naar Port Churchill; Carini naar Hampton Roads; Kitty naar Engeland. Te Vlissingen'gepasseerd naar Antwer pen 1 Aug.: Nautic van Newport naar Gent; Stad Leiden van Amsterdam; Ali S. van Kot'ka naar Gent; Blijdendijk van New Vork; Borneo van Oostend'e; Aitt S. van Rotterdam; 2 Aug.Noorderhaven van Rotterdam; Duurt van Rotterdam Maria van Rotterdam. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 1 Aug.: Lijnbaansgracht naar Lon den; Oberon naar Amsterdam; Helen naar Goo'le; Europa naar Belfast; 2 Aug.: Cor nell's naar zee van Gent; Spes naar Son- derborg; Aardijk naar Rotterdam; Leo- poldskerk naar Londen. Verdwenen verkeersborden Men doet in Middelburg alles om het vreemdelingenverkeer zoveel mo gelijk te bevorderen. Met grote ver wondering ontdekte ik dan ook, dat voor het verkeer over de Noordweg alle verkeersborden vanaf de Water toren plotseling zijn verdwenen, maar liefst 4 stuks. Er stond altijd één bord bij de Watertoren, één aan de lantaarnpaal Noordplein, één bij de Noordbrug en één bij de Noord- weg. Het ontbreken blijkt voor vele automobilisten en andere touristen een grote handicap te zijn. Waarom zijn die borden nu eigen lijk, midden in het vacantie-seizoen verdwenen? Wil men op die manier de mensen dwingen van de nieuwe brug en verkeersweg gebruik te ma ken, omdat een verkeerstelling heeft uitgemaakt, dat die nieuwe uitvals weg nu geen onverdeeld succes is en de meeste automobilisten nog de oude route nemen Maar alle toeristen komen toch niet. van de zijde van de Markt op weg naar Domburg? Nu komt het herhaaldelijk voor, dat de weg naar Domburg wordt gevraagd aan voor bijgangers of bewoners van de Noordsingel. Ook rijden er nu vele toeristen op het Noordplein verkeerd en komen op het Bolwerk bij het zie kenhuis terecht. Het is dan ook te hopen, dat alles weer in de oude toestand wordt her steld en de borden weer op de oude plaats terugkomen ten dienste van de vele toeristen. J. P. GOEMAN, Noordsingel. Middelburg. (Bij navraag vernamen wij van de zijde der politie, dat de A.N.W.B. zulks in overleg met de betrokken autoriteiten de bewegwijzering heeft veranderd. Het doorgaand ver keer vanuit het centrum van Mid delburg wordt nu geleid via de nieu we uitvalsweg door Stadhuisstraat Her enbr ugV olderijlaagteKlein VlaanderenSeisbuitenbrugSeis- singel en Sandberglaan naar de kern van St. Laurens. Gebleken is, zo deel de de politie mede, dat de nieuwe be wegwijzering voor toeristen duidelijk zichtbaar is. --r- (Red. P.Z.C.). Paden langs Middelburgse kaden geen rijwielpaden Zou U zo goed willen zijn door mid del van uw veelgelezen blad het wiel- rijdend publiek aan het verstand te brengen, dat het pad langs de kaden in Middelburg, van de Nieuwe Haven tot aan de Spijkerbrug, geen rijwiel pad is Dat wil niet zeggen, dat men daar niet mag rijden, maar wel, dat men moet wijken voor voetgangers. Zover ik weet, mag men overal fiet sen en dat is toch al wel, dunk mij. Het is toch een kleinigheid om even uit de weg te gaan voor voetgangers. Er is in Middelburg geen rijwielpad, tenminste niet in de stad, de Blauwe Dijk uitgezonderd dan. Het is niet alleen het hier bedoel de pad, maar aan de andere kant van het water, langs de Korendijk en de Kinderdijk is de situatie precies hetzelfde. Bij het wielrijdend publiek is alles fietspad, maar dan zou men nergens meer kunnen lopen. Als er een brommer-aankomt met een snel heid van 60 km, ga dan maar even opzij.Maar die brommer moet opzij, zo hoort het tenminste. Want het is geen rijwielpad. Dat staat nergens. Middelburg. J. van O. VEILING KAPELLE. 2 Aug. Industrie- en exportveiling. Duit se Zure II 66.70—67.30, Hl 58.10. Zwarte bessen export 222. Frambozen in kratten 213.20. Zure morellen zonder steel 91.20. Dubb. pr. bonen 1 47.7048.60, II 4646.40, afw. 33.70. Aardbeien II 100 Witte bes sen 12 per doos. Kersen: Klerken 1 150— 168. Zure Morellen I 83—124, II 9396. Abesse de Moulon I 126.. Limburgers I 123. Hedelflnger I 179. Perziken 10—12. Frambozen in kratten per doos I 40—64, II 36—44. Bramen in kratten per doos I 64—76, II 51. Rode bessen per kg II 75 —116, III 58—64. Kruisbessen I 51—60, II 1022. Pruimen: Early Laxton I 10—141, II 61—88. Ruth Gerstetter I 99—109, II 77 84. Oranjepruimen I 3449, II 1939. Tollenaarspruimen I 1925, II 821. Ap pelen: Yellow Transparant AA 70, A 56— 69, B 51.59, BC 50—53, C 46—43, I gr. 52—58, I 44—54, K 42—48, fabr. 29—36, val 11—23. Sibajak-deputatie bezocht Chr. lagere school Domburg Hoewel het reeds enige tijd vacan- tie is, waren bijna alle leerlingen van de hoogste klassen der Chr. school in Domburg, Dinsdagmiddag naar hun lokalen teruggekeerd. Daarvoor was een bijzondere reden. Want evenals vorig jaar kwam een deputatie van de bemanning der „Sibajak" het „adoptieschip" der school om de scheidende leerlingen een aandenken aan het wederzijds contact aan te bieden. De heer M. C. Jellema, hoofd der school, heette deze dames en he ren welkom, waarna de heer Smith, eerste electricien van het schip, de atlassen uitreikte, die de directie van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd beschikbaar had gesteld. De heer Happee, administrateur van de NE- VAS en burgemeester mr. W. J. E. Crommelin van Domburg, namen in hun toespraken de adoptie-activiteiten nog eens onder de loupe. Daarna keerden de „kleinen" voldaan huis waarts, terwijl de „groten" in „De Dolphijn" werden onthaald. RAAD MELISKERKE Bezwaren tegen ringrijderij in dorpskom Tijdens de rondvraag in de gemeente raad van Meliskerke heeft dhr. A. Provoost (S.G.P.) er zijn spijt over uitgesproken, dat de voorzitter, bur gemeester A. J. Huisman, verlof had gegeven een ringrijderij in de dorps kom te houden. Bovendien maakte hy bezwaar tegen de begeleiding van grammofoonmuziek by deze wed strijd. Burgemeester Huysman ant woordde, dat hij hier geen reden zag voor een verbod. Hij nam voor een en ander de verantwoording op zich en voegde er aan toe, dat de politie heeft gezorgd, dat het geheel ordelijk ver liep. De raad wijzigde de begroting in verband met de bouw van een wo ning voor de heer P. Francke. De ge meente laat dit huis bouwen als her- bouwplicht. De heer Francke zal de woning overnemen voor de volle kost prijs, het totaalbedrag is 29.446. De voorzitter deelde mee, dat B. en W. meubilair hebben aangeschaft voor het vergaderlokaal „Ons Huis". De raad keurde dit goed. Op een verzoek van de heer Malj aars om grond van de speelweide te mogen kopen ter ver- froting van zijn erf werd afwijzend eschikt. De raad oordeelde dit una niem in strijd met het gemeentebe lang. Afwijzend werd ook beschikt op subsidie-aanvragen van het Humanis tisch Thuisfront voor de Militaire Te huizen, de Johanna Stichting in Arn hem, de organisatiecommissie van de schoolsportdag, die in Domburg werd gehouden en van de commissie voor de 3de Fokveedag Walcheren. De be zoldigingen van de secretaris-ontvan ger en van de ambtenaar van de bur gerlijke stand werden met ingang van 1 Juli j.l. verhoogd. De gemeentere kening over 1954 en de begroting 1955 van het Burgerlijk Armbestuur wer den vastgesteld. Arnemuiden Wedvlucht Vanuit Limoges hield de Arnemuldse Fost- duiver.houdersvereniging „Voorwaarts" haar 12e wedvlucht over een afstand van 650 km. De tien prijswinnaars waren 1 G. Stitzinger; 2 M. Schroevers; 3, 5 en C. de Nooijer, 4 M. de Meulmeester, 7 W. Schroevers; 8 B. de Ridder; 9 Casp. van Belzen; 10 J. Dingemanse. Na dit resultaat kon het kampioenschap oude duiven bekend worden gemaakt. Van alle vluchten van Vilvoorde tot Bordeaux werd de heer G. Stitzinger duif- en hok- kampioen. Alle twaalf vluchten behaalde hij een prijs, een bijzondere prestatie. 4 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 14.28 2.08 2.16 2.41 3.24 3.50 2.59 2.10 2.24 2.40 1.46 1.73 14.56 15.36 16.04 16.20 2.22 2.33 1.36 1.63 8.37 9.06 1.73 1.84 2.03 1.45 1.66 U.—N.A.P. 21.08 2. 21.36 22.11 21.40 21.59 2.20 2.39 1.72 1.97 9. Okki wist een probaat middel om de losgebroken rammen weer binnen de af rastering te krijgen. Hij strooide wat voer achter zich en gooide de rest bin nen de houten omheining op het achterdek. Zelfs een ram wil liever eten dan sto ten en dus volgden de die ren het smakelijke spoor en lieten zich weer rustig in sluiten. „Wie heeft die bokken losgelaten?" vroeg Kappie. „HIJ natuurlijk", ant woordde de Maat. op Okki wijzend. „Het is een echte kwajongensstreek en...." „Nu zit je er toch glad naast!" riep Okki veront waardigd. „Meneer Pieko- bello deed het. Hij tingelde met een vork in hun oren, tot ze tureluurs werden". „Ik liet ze een zuivere a horen", verklaarde de Maestro waardig. „Hun ge mekker was zo onwellui dend". „Nu is het genoeg brieste Kappie. „Eerst mor rel je aan m'n stoomfluit en daarna probeer je mijn lading te stemmen! Voortaan laat Je die beesten mekkeren, zoals ze willen. Je zoekt je oermuziek 210 200 190 Prijs in guldens per stuk le kw. 2c kw. 3e kw. 425 375 275 70 60 52 50 45 40 400 350 250 140 130 95 105 85 75 1050 950 775 1050 950 775 740 640 550 850 700 600 550 475 400 VEEMARKT ROTTERDAM. 2 Aug. Aanvoer in totaal 3603, waarvan 460 vette koelen en ossen, 1257 gobruiks- vee, 938 t.b.c.-vrij gebrulksvee, 1.09 vette kalveren, 271 graskalveren, 114 t.b.c.-vrije graskalveren, 316 nuchtere kalveren, 172 varkens, 181 biggen, 96 paarden, 111 veu lens 398 schapen of lammeren en 32 bok ken of geiten. Prijs ln cents per kg le kw. 2e kw, 3e kw. Vette koeien 260—274 244—25B 200—2M Vette kalv. 260—275 230—2S0 210—230 Slachtpaarden Graskalveren Nucht. kalv. Biggen Veulens Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koelen Vaarzen Pinken Prijzen; vette koeien: onveranderd, en kele prima's boven notering; vette kalve ren: wat hoger in prijs; graskalveren: on veranderd; nuchtere kalveren: Iets ho ger; biggen: vooral niet hoger in prijs; slachtpaarden: iets lager; veulens: onver anderd; schapen stabiel: lammeren: iets lager; kalfkoeien onveranderd; melk koeien: onveranderd: vare koeien: als vo rige week; vaarzen: ongewijzigd: pinken: ongewijzigd; t.b.c.-vrij vee constant, VISMIJN VEERE. 2 Aug. Export garnalen, aanvoer 2481 kg, 220247. Schar, aanvoer 83 kg. 4254. Bot, aanvoer 27 kg, 3945. Middel tong, aanvoer 85 kg, 228—368. Rog, aanvoer 232 kg, 18-*37. EIERMARKT GOES. Bericht van handelaren. Kipeieren 11.5 cent. Poelje-eieren 8 ct., Eendeieren 7 ct. VEILING GOES. Export- en industrieveiling. Yellow Transparant AAA 73, A 62.50—63, B 54, C 42, BC 46.70-47.60, I gr. 55. I 42—57, keuk. 3948. Zwarte bessen 212,70, afw. 188. Duitse zure 67.8071. Frambozen in krat ten IE 231, II 170. Zure morellen 91.10. Dubb. pr. bonen I 47.80-48.30, II 46.30. Oranjepruimen I 2541, n 16—29, F 6— 18. Ruth Gerstetter I 62—64, II 48—54, F 36—59. Laxton I 109—121, II 67—75, grof 78—109, F 35—60. Kruisbessen I 45—19, II 26—37, Frambozen in doosjes 2940. Bramen in doosjes 45—70. Rode bessen II 9295. Climax in doosjes 30—32, Druiven 220—340. Tollenaars I 18—19, II 8—12. Klerken II 142—152. VEILING KRABBENDIJKE. 2 Aug. Grote veiling: Yellow Transpa rant AA 75, A 71—72, B 60, BC 54, C 47. I grof 61, I fijn 48—55. Dubbele princ. I 45.60—46.20, II 37—44.70, Wagenaars bo nen I 15. Gewone veiling: Yellow transparant, los 1345, verpakt 80—82. Bramen I 42, Early Laxton 43—101. Oranjepruim 30, Prolifix H 72—101. VEILING MIDDELBURG: 2 Aug. Zwarte bessen 1 en II 216; afw. 82. Aanvoer 3000 kg. VEILING THOLEN. 2 Aug. Witte Eigenheimers, gew. 13.60 14.56. Bintjes, bonken, 17, gewone 14.16. Aanvoer 18 ton. Waar zijn onze schepen? Aalsdijk 2 te New York. Alphard' 1 te Montevideo. Alehïba 31 700 mijl Z.W. van Las Palmas. Amsteldïjk 31 van Houston naar Rotter dam. Andijk 1 te Bremen verwacht. Arendskerk 1 te Manilla. Annenkerk 31 100 mijl Z. van Formosa. Bali 1 te Labuan. Blijdendijk 31 te Lizzard Head. Beninkust pas. 1 Las Palmas naar Dakar. Cistula 1 van Volos te Puraeus. Crania 31 1300 mijl W. van Callao, Delfshaven 31 540 mijl Z.W. van Fernando Noronha. Dongedijk 1 te Londen. Eos 31 van Oran te Barcelona. Esso-Amsterdam 31 150 mijl W. van Sidon. Grootekerk 31 te Djibouti. Gouwe 31 van Las Palmas te Monrovia. Koratia 1 van Suez naar Fao. Katelysia 31 1025 mijl Z.W. van Fayal. Laurenskerk 31 van Amsterdam nr Basra. Lutterkerk pass. 31 Malta. Liberty Bell 31 80 mijl N.O. van Kuria Murla-eiianden. Lievevrouwekerk 30 800 mijl Z.O. v. Suez. Loenerkerk 31 v. Amsterdam te Hamburg. Lissekerk 1 te Abadan. Molenkerk pass. 1 Ouessant naar Ant werpen. Maas 1 te Tunis verwacht. Marisa 31 200 mijl N. van Port Said. Maasdam 31 130 mijl Z.O. van Kaap Race. Mataram 31 500 mijl N.W. van Kaap Guardafui. Meerkerk 1 van Bremen te Antwerpen. Meliskerk 31 te Amsterdam. Mijdrecht 1 van New York naar Aruba. Mies 31 64 mijl N. van Vlieland. Noordam 1 van New York te Rotterdam. Oostkerk 1 te Fremantle. Oranje 31 160 mijl W. van Sabang. Polydorus pass. 1 Colombo naar Beïawan, Rondo 31 te Damman. Raki 30 110 mijl O. van Algiers. Rijndam 1 van New York naar South ampton. Sarangan 31 110 mijl Z.O. van Kaapstad, Schouten 1 van Yokohama te Beira. Sehiedijk 31 van Houston te New Orleans. Sliedréeht 31 12 mijl Z.O. van Malakka. Soestrijk 31 95 mül Z. van Sardinië. Stad Leiden 31 127 mijl Z. van Wight. Tjiluwah 1 van Makassar te Surabaja. Tegelberg 1 te Rio de Janeiro. Willemstad 1 te Rotterdam. Westland 31 van Hamburg te Amsterdam. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Heden overleed plot seling onze geachte col lega en leraar, Ir. C. POLLING Zijn toewijding en plichtsbetrachting zul len v ij ons in dankbare herinnering blijven. De rector, leraren en leerlingen van het Kon. Wilh. Lyceum. Oostburg, 2 Augustus 1955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 7