In Pyreneeën legde Bobet basis voor derde Tour-triomf in successie V.C. VLISSINGEN STAAT VOOR GROOT FINANCIEEL PROBLEEM ZON BRANDDE ONBARMHARTIG OP VIERDAAGSE-WANDELAARS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 JULI 1955. BERGPRIJS VOOR CHARLY GAUL Wagtmans wordt door ploeggenoten niet meer als kopman beschouwd (Van een speciale verslaggever) De rit over de Tourmalet en de Aubisque, de oudste étappe, die de Tour de Franse kent en waaraan ontelbare legenden en verhalen over histori sche gebeurtenissen vastzitten, ls er weer een geworden vol dynamiek, vol spanningen en verrassingen en voor menigeen ook voor enkele Neder landers vol teleurstellingen. Toen in Saïnte-Marie-de-Campan de 23 km lange klim naar de Tourma let, een grauwe knaap van 2113 m hoogte begon, wierp tot ieders verba zing niet Bobet of Gaul de knuppel in het hoenderhok, maar een out-sider in de bergen, de Spanjaard Poblet. Bobet en Gaul namen de handschoen op en trokken met Poblet, die steun kreeg van zijn landgenoot Lorono, naar voren. Tot op 2 km voor de pashoogte lag het viertal aan kop bijeen en het werd de Verrassing van de dag, dat do als sprinter vermaarde Poblet als eerste over de streep voor de bergprijs ging. Hij liet Gaul 9 seconden achter zich, Bobet twaalf seconden en Lorono vijftien seconden. Enkele kilometers voor de Ausbisque moesten Poblet en Lorono hun krachtsinspanning staken en zich terug laten vallen. Twee kilometer voor de top van de Ausbisque hadden Bobet en Gaul nog maar l'/2 minuut tijdwinst op hun naaste concurrenten, nu de Belg Bran- kart en de Franse nationaal Geminiani. Het was Gaul, die het tempo aangaf en als eerste deze berg van eerste categorie overwon, Bobet zeker 50 m achter zich latend, Geminiani en Brankart op 1 min 55 seconden. De basis voor zijn derde achtereen volgende overwinning in de Tour de France heeft Bobet op de Aspin en de Peyresourde gelegd; de onover winnelijke Louison heeft op de Tour malet en de Aubisque zijn zege voor Parijs vrijwel veilig gesteld, Charley Gaul ls zijn voornaamste tegenstre ver geweest. Alleen de Luxemburger durfde met zijn klimcapaciteiten, met zijn jeugdige frisheid, zijn moed en zijn onuitputtelijke uithoudingsver mogen Louison Bobet uit te dagen in het gevocht om de suprematie in de bergen. Alle andore concurrenten van de grote Louison reden defensief, be vreesd als zij waren hun goede posi tie in de algemene rangschikking te verliezen. Jean Brankart. die nimmer de aanval heeft durven lanceren die - in de afgelopen weken steeds in de Wielen van de Italianen heeft meege reden, had een prachtige come-back, nadat hij op de Tourmalet 2 min. 38 séc. achterstand had laten noteren op Bobet, nog met een lekke band had moeten worstelen, doch tezamen met Geminiani op de Aubisque nog maar 1 min. 55 sec. tijdsverlies op Gaul en Bobet had. Stromende regen Na de scherpe, razendsnelle af daling van de Aubisque, ditmaal on der behoorlijke weersomstandigheden en niet in een zware mist zoals het vorig jaar, bleken Geminiani en Bran kart aan de voet van de Aubisque nog slechts 45 sec, achterstand op Gaul en Bobet te hebben. De durven de Gem. was pijlsnel gedaald en Brankart was er in geslaagd hem bij te houden en enkele kilometers na Laruns, toei^r nog 30 km tot Pau moesten worWn gereden lagen Gaul, Bobet, Geminiani en Brankart teza men. In stromende regen werd de reste rende afstand afgelegd. Op het platte wielerbaantje te Pau verscheen Bobet als eerste, maar onmiddellijk plaatste Dinsdagmorgen is in Nijmegen de vierdaagse gestart. De bovenste foto laat een paar kwieke wandelaarsters ziendie de vierdaagse goed inzetten, docli de jongeman, die hen begeleidt, vond wandelen goed, maar fietsen beter. De foto onder toont enkele en thousiaste mijnwerkersleerlingen. Geminiani zich op kop met de duide lijke bedoeling de sprint voor Bobet aan te trekken. Brankart wilde bui tenom komen, maar Bobet ving de Belg, door zelf naar de buitenkant uit te wijken, op. Toen Geminiani reeds een geslagen man was, spurtte Bobet zelf weg. maar Brankart her opende de aanval en slaagde er in de drager van de gele trui op de streep te verslaan. Eindelijk had Brankart een positieve daad gesteld, eindelijk had hij initiatief'getoond omdat hij wist 'meer reserve aan kracht, dus ook aan snelheid te bezitten dan Bo bet. Behalve een étappezege en een hal ve minuut tijdverlies aan Brankart brachten de rit over de Tourmalet en de Aubisque aan Louison Bobet slechts winst, want Anotin Rolland kwam met bijna 3 minuten achter stand op Bobèt binnen, Fornara was in geen velden of wegen te bekennen en Gaul had geen seconde winst uit de ze bergétappe kunnen halen. Slechts de definitieve eerste plaats in het bergklassement met 84 punten be kroonde het stylistisch prachtige rij den van de Luxemburger, die overi gens reeds op de Tourmalet zeker van de zege in deze speciale rangschik king was. Voorste gelederen Jan Nolten heeft sterk gereden in deze étappe. Trouwens hij was de laatste week voortdurend in de voor ste geleden te vinden, zjj het niet in de allervoorste, waarin men liem zo gaarne had zien rHden, tezamen met Bobet, Brankart, Geminiani, Gaul en de anderen. Aan de finish te Pau, waar hij als negende aankwam, met slechts 2% minuut achterstand op het leiders- groepje van vier, schudde hij zijn hoofd over eigen domheden, welke hij in de eerste week van de Tour had verkocht. Jan Nolten kwam op de Tourmalet met 3 min. achterstand door op Po blet, Gaul, Bobet en Lorono en op de Ausbisque met 5 min. 50 sec. op Gaul en Bobet. Dank zij de vorming van een sterke groep achtervolgers waarin Ockers, Ruiz, Impanis, Bu- chonet, Rolland, Astrua, Mahé, Close en Quentin zaten .bedroeg het verschil aan de finish nog maar 2% minuut. Hein van Breenen is geruime tijd bij Wout Wagtmans gebleven, maar tenslotte heeft hjj zijn ploeggenoot achter zich gelaten, vrij als hij was, omdat Wout niet meer als kopman van de ploeg kan worden be schouwd. Evenmin als in 1954 blijkt Wagtmans over de kracht en het uithoudingsvermogen te beschikken om de Ronde van Frankrijk niet alleen goed te beginnen, maar ook sterk' te eindigen. Daan de Groot reed in deze étappe beslist zwak. Ve le tientallen kilometers heeft hij met Wim van Est gereden, maar in de af daling van de Aubisque is de Amster dammer gevallen. Wim van Est kan evenmin als de beitje vorige dagen meekomen. Hij had nog steeds last van krampen en Jos Hinsen, eindig de, evenals Daan de Groot, in de achterste gelederen. Uitslagen van de Tour de France Het klassement van de achttiende étap pe luidt: 1 Brankart, België in In dezelfde tijd 2 Op 2 m. 33 s. Op 2 m. 40 s. 6p 2 m. 45 s. Op 10 m. 17 s. Op 14 m. 47 s. Op 23 m. 10 s. Op 32 m, "5 s. Op 40 m. 45 s. Op 41 m. 52 s. 6 Ui 39 m. 39 sec. L. Bobet, Fr. Gaul, Gom. pl. Geminiani, Fr. OckJers;" Belg. Ruiz, Spanje. Impanis, Belg. Buchonnet, N.O.C. Nolten, Ned. Rolland. Fr. QuenUn, West. Mahé, ^Fr. Close, Belg. Astrua, It. B'avay, Zwits. Lorono, Spanje. Robinson, G.B. Pobiet, Spanje. Bauvin, N.O.C. Hoorelbecke, I. de F. Van Breenen, Ned. Wagtmans, Ned. Van Est, Ned. Hinsen, Ned. De Groot, Ned. ALGEMEEN KLASSEMENT. Het algemeen klasesment luidt na de 18e étappe i Louison Bobet, Op 6 m. 4 s. Op 7 m. 43 s. Op 7 m. 45 s. Op 10 m. 21 s. Op 13 m. 11 s. Op 14 m. 56 s. Op 22 m. 32 s. Op 24 m. 45 s. Op 28 m. 12 s. Op 28 m. 32 s. Op 41 m. 4 s. Op 42 m. 4 s. Op 53 m. 36 s. Op 58 m. 9 s. Op 1 u. 10 m. 23 s. Op 1 u. 12 m. 42 s. Op 1 u. 13 m. 42 s. Op 1 u. 13 m. 57 s. Op 1 u. 15 m. 37 s. Op 1 u. 20 m. 23 s. Op 1 u. 45 m. 46 s. Op 2 u. 15 m. 2 s. Op 2 u. 34 m. 56 s. Fr. 109 u. 16 m. 09 s. 2 Rolland, Fr. 3 Gaul, Gem. pl, 4 Brankart, Belg. 5 Geminiani, Fr. 6 Astrua, It. 7 Fornara, It. 3 Ockers, Belg. 9 Close, Belg. 10 Quentin, West. 11 Mahé.Fr. 12 Impanis, Belg. 13 Coletto It. 14 Jean Bobet, Fr, 15 Vitetta, Z.O. 16 Van Est, Ned. 17 Wagtmans. Ned. 18 Lorono, Spanje. 19 De Bruyne, Belg. 2 Bauvin, N.O.C. 22 Nol ten, Ned. 27 Van Breenen, Ned. 38 De Groot, Ned. 45 Hinsen, Ned. PLOEGENKLASSEMENT. Het ploegeriklassement van de 18e étap pe luidt: 1 Frankrijk (Bobet, Geminiani, Rolland) iin 20 u. 00 m. '53 s. Op 1 m. 56 s. 2 België (Brankart, Ockers, Impanis). Op 13 m. 27 s. 3 Spanje (Ruiz, Orono. Poblet). Op 21 m. 28 s. 4 Italië (Astrua, Co letto, Fornara). Op 25 m. 34 s. 5 N.O.C. (Buchon net, Bauvin, Cle- leska). Op 38 m. 27 s. 6 Nederland (Nol ten, Van Breenen, Wagtmans). Op 49 m. 31 s. 7 West. (Quentin, Colette, Ruby). Op 42 m. 3 s. 8 lie de France (Hoorelbecke, SI- guenza, Barone). Op 44 m. 24 s, 9 Gemengde ploeg (Gaul, Pankoke, Mockridge). Op 47 m. 26 s. 1 Zuid Oost (Genin, Lazarides, Teissei- re). Op 59 m. 4 s. 11 Zwitserland (Bo- vay, Rudolf, Hol- lenstein). ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT. Het algemeen ploegenklassement luidt na de 18e étappe: 1 Frankrijk in 325 u. 34 m. 41 s. Op 1 u. 4 m. 50 s. 2 Italië. Op 1 u. 52 m. 28 s. 3 België. Op 3 u. 22 m. 51 s. 4 Nederland Op 3 u. 46 m. 19 s. 5 N.O.C. Op 4 u. 10 m. 53 s. 6 Spanje. Op 5 u. 34 m. 37 s. 7 Zuid Oost. Op 5 u. 50 m. 21 s. 3 West. Op 6 u. 22 m. 33 s. 9 Zwitserland. Op 6 u. 24 m. 8 s. 10 Gemengde ploeg. Op 6 u. 38 m. 16 s. 11 lie de France. Het eindklassement voor de prijs luidt: 1 Gaul, Gemengde ploeg 2 Louison Bobet, Fr. 3 Brankart, België 4 Gelabert, Spanje 5 Astrua, Italië 6 Lorono. Spanje 7 Ex aequo: Fornara, Italië Nolten. Nederland 9 Geminiani, Frankrijk 10 Scodeller, N.O. Centraal 24 Ex aequo. Colette, West, Wagtmens, Nederland, Forestier, Frankrijk, Ockers, België grote berg- 84 punten. 70 punten. 44 punten. 31 punten. 30 punten. 28 punten. 24 punten. 23 punten. 18 punten. De voetbalwedstrijd Gr. Brittannië—Continent Nederlandse scheidsrechter gevraagd Blijkens een mededeling van de heer W. J. Drennan, secretaris van de Noord-Ierse Voetbalbond, is aan de Kon. Ned. Voetbalbond verzocht een voordracht in te dienen van drié scheidsrechters uit wie de referee ge kozen zal worden voor de wedstrijd tussen het continentale elftal en de vertegenwoordigende Britse ploeg op 13 Augustus te Belfast. De heer Drennan verklaarde dat op het conti nent verzet gerezen was tegen de aanwijzing vn een Britse scheidsrech ter, zoals door Engeland, Schotland, Noord-Ierland en Wales was aanbe volen. Vlissings elftal speelt 20 Augustus in Bromley Het is thans vrijwel zeker, dat het vertegenwoordigende Vlissingse elftal op Zaterdag 20 Augustus in Bromley zal spelen tegen Bromley FC. Het Vlissingse gezelschap, dat uit 21 per sonen zal bestaan, zal Vrijdagsmor gens via Oostende naar Engeland over steken. Hoewel de definitieve samenstelling van het elftal nog niet bekend is, mag worden aangenomen, dat hierin zullen uitkomen Piet Baart, A. Wijgman, Jo de Waal, Piet Weststrate, Pierre v. d. Schraaf, Klaas Dingemanse, Adrie Clarisse en Cor Bode, allen van de VC. Vlissingen en van Rijswijk en Wim Leynse van Zeeland Sport. Als reser ves zouden worden aangewezen De Bart en Piet Stroo van Zeeland Sport.' en Chris De Nooyer van de VC Vlis singen. R.C.S.—ZEELAND SPORT. In het kader van haar oefenprogramma -• speelt Zeeland Sport Vrijdagavond om 19.00 uur een wedstrijd tegen R.C.S, op het terrein aan d'e Baskenburgseweg. Bobet (links) en Gaul, gefotogra feerd op 20 km voor de finish van de zeventiende étappe aan het ein de waarvan voor Bobet de gele trui en voor Gaul de étappe-overwinning lagen te wachten. (ANP telefoto.) Chelsea niet in tournooi om Europese roetbalbeker De kampioen van de Engelse Lea gue, Chelsea, heeft zich teruggetrok ken uit het ontworpen tournooi om de Europese voetbalbeker. Dit besluit houdt verband met een verzoek van het bestuur van de Engelse League aan Chelsea om de deelneming aan dit tournooi nog eens te overwegen. Het bestuur van de League meent namelijk dat deze deelneming voor Chelsea wel eens grote moeilijkheden zou kunnen meebrengen, gezien het zware program van de Engelse com petitie. Radioverslag van de Tour Vanmiddag tussen 16.00 en 1 17.00 uur wordt het radiopro- I gramma van Hilversum I (402 1 m) onderbroken voor een re- portage door Jan Cottaar oyer de aankomst van de renners in I Bordeaux, de finish van de ne- gehtiende étappe. Driemaal 1 achtereen werd hier een Neder- lander winnaar: Hans Dekker in 1952, Jan Nolten in 1953 en 1 Henk Faanhof in 1954. Deze uitzending wordt her- haald over dezelfde zender om I 18.20 uur. Om 22.05 uur geeft Jan Cottaar een nabeschouwing f over de 19e étappe van Pau- Bordeaux, een afstand van 195 km. (Uitzendingen verzorgd i e door Vara, Avro, KRO en We- reldomroep. POST TERREINHUUR DRUKT TE ZWAAR Stichting Sportbelangenwerd fel becritiseerd, „Bij onze huidige financiële toestand is het onmogelijk het a.s. seizoen naar behoren in de eerste klasse uit te komen", zo zei voorzitter A. W. Le vering tijdens de jaarvergadering van de Voetbalclub „Vlissingen", die Dinsdagavond in het A.N.DLB.-gebouw werd gehouden. In een uitvoerige rede betoogde spr. dat met name de post terreinhuur te zwaar drukt op het budget. In dit verband uitte hjj felle critiek op de Stichting „Sportbe langen". In Maart reeds is bij deze instelling een verzoek om verlaging van de terreinhuur ingediend. Tot dusver is dit nog niet behandeld. Een ver houding van de Stichting „Sportbelangen" met de V.C. „Vlissingen" is er volstrekt niet. „Vlissingen" is ook niet vertegenwoordigd in het bestuur van de stichting, evenmin als in de Adviesraad voor Sportaangelegenheden. Spr. noemde dit een misstand. De huidige financiële positie be schreef de heer Levering als niet rooskleurig. Het bestuur zal dan ook alles doen om de terreinhuur ver laagd te krijgen. In dit verband deel de spr. mee, dat deze post een bedrag van f 1.50 per minuut speeltijd bete kent. Men heeft ook .reeds met de ge dachte gespeeld de wedstrijden, van het eerste elftal in de toekomst el ders te doen spelen. Dit is echter niet gemakkelijk te verwezenlijken. Voor het eerst is er echter geen te kort op de jaarrekening, maar een klein batig saldo. Dit feit wordt slechts veroorzaakt, doordat het ver- enigïngsjaar ditmaal slechts 11 maanden duurde, in verband met aanpassing aan het boekjaar van de bond. Tekenend is echter, dat het aantal bezoekers in het afgelopen jaar met 25% daalde over alle rangen. Dit ver schijnsel wordt veroorzaakt door de gedaalde belangstelling voor voetbal. Een nieuwe verhoging der toegangs prijzen is misschien noodzakelijk. DOOR DE BETUWE Op eerste dag talrijke uitvallers De eerste dag van de vierdaagse te Nijmegen was al meteen een zware dag, want het parcours voerde de deelnemers door de Betuwe waar wei nig schaduw was, en waar de zon zo onbarmhartig brandde, dat 41 wande laars zich niet aan de eindcontrole te Nijmegen meldden. De tocht werd door 10.516 personen volbracht, doch het aantal, dat in de morgen van de tweede dag van het Keizer Karelplein zal vertrekken, is ongetwijfeld kleiner. De meeste deelnemers hielden hun grote rust in Eist, dat zoals gewoonlijk 41 Ex aequo: Van Est, Nederland Stabilnski, N.O.C. Lazarides, Z. Oost 1 punt. De prijs voor de strijdlustigeste renner is gewonnen door Louison Bobet (Fr.) met 37 punten voor Br.-nkart (B.) en Poblet (Spanje) die ieder 35 punten kregen toe gewezen, Gaul (gemengde ploeg) met 29 punten en Buchonnet (NOC) met 4 pun ten. PUNTE NKL AS S EMENT. Het puntenklassement luidt na de 18e étappe: I- Ockers (België) 268 punten. 2 Poblet (Spanje) 316 punten. 3 Wagtmans (Ned.) 357 punten. 4 Van Est (Ned.) 375 punten. 5 Rolland (Frankrijk) 391 punten. 6 Bauvin (NOC) 404 punten. 7 De Bruyne (België) 501 punten. 8 Fantini (Italië) 518 punten. 9 Brankart (België) 539,5 punten. 10 Monti (Italië) 546 punten. weer in een feesttooi was gestoken om de vierdaagselopers te ontvangen. Voor het raadhuis stond de muziek kapel van de Koninklijke Luchtmacht aangetreden om de wandelaars met vrolijke marsmuziek het lopen ge makkelijker te maken. Om 12 uur kwamen de eerste „vijf envijftigers" reeds op de Waalbrug ben Nijmegen aan. Voorop liepen de Schotten die met hun kleurige rokjes en hun doedelzakspelers veel bijval oogstten. Overal stond de bevolking langs de wegen om de deelnemers met verversingen te versterken Ronde van Frankrijk 1955 20° ETAPPE 28 JULI 20°Etappt Bordeaux- Poiti tra 28Juli- 24Jkm Voorts betreurde de voorzittexy.dat er nog- geen wedstrijden van het Zeeuws elftal in Vlissingen waren ge speeld. Ook dit komt door de hoge terreinhuur. Het Vlissings voetbalpu bliek blijft dus van deze evenementen verstoken. In andere plaatsen is de belangstelling voor deze matches echter zodanig, dat de K.N.V.B.-afde- ling Zeeland met tekorten kampt. Hieronder lijden dan de clubs weer. Een contributieverhoging is voor de vereniging dan ook absoluut nodig, mede gezien het feit, dat de reserves steeds maar slinken. In dit verband vestigde spr. er de aandacht op, dat de contributie nog altijd op hetzelfde peil staat als 25 jaar geleden, on danks gestegen lonen en salarissen! Nadat staande het overleden lid, de heer Dierlkx, was herdacht, nam de voorzitter de prèstaties van de elftal len in het afgelopen seizoen onder de loupe. Tot de leden van het eerste zei hij, dat hun evenals de vereniging trouwens een moeilijk jaar wacht. Om zich te handhaven in de eerste klasse dient meer te worden getraind en moeten nog meer opofferingen worden gebracht. Het afgelopen sei zoen was al met al gunstig. Tenslotte deelde de voorzitter nog mee, dat de vereniging volgend jaar 40 jaar zal bestaan. Dit lustrum zal worden gevierd; voor de organisatie van dit evenement is reeds een jubi leumcommissie gevormd, die eerlang zal worden geïnstalleerd. Huldiging Bij de aanvang van deze vergade ring werd het eerste elftal, dat Zon dag j.l. naar de amateur eerste klas se promoveerde, hartelijk gehuldigd. Voorzitter Levering wenste alle spe lers geluk met deze prestatie, waarin ieder zijn aandeel had. Helaas moest het bestuur thans nog met lege han den komen, maar de voorzitter zegde de spelers een „reëele beloning" toe. Spr.'s dank ging speciaal nit naar de Technische ci imissie en naar trainer Bram de Smit. Deze laatste ontving een geschenk, evenals de he ren H. Burgèrhof en H. van Akke ren, achtereenfolgens verzorger en vaste grensrechter. De gibruikelijke jaarverslagen wer den goedgekeurd, evenals het be stuursbeleid. De voorzitter werd met algemene stemmen herkozen en ook het aftredende lid van de Technische I Commissie, de heer Bos, verwierf 'n herbenoeming. Een voorstel tot con- ributievei-hoging werd goedgekeurd. Een nieuw concept-reglement, dat op sommige punten belangrijke wijzigin gen brengt, die een vlotte gang van zaken in de vereniging zeker ten goe de zullen komen, werd aangenomen, zulks na toelichting van de heer Rooze, die in het ontwerp een be langrijk aandeel had. Tenslotte ging men ook accoord met een nota van liet. bestuur over de reorganisatie van het jeugdwerk. Het college zal er naar streven te komen tot het kiezen door de junioren zelf van een jeugdbestuur. Dit zal tot taak krijgen bestuur en jeugd commissie die uit meerderjarige le den is samengesteld in het alge meen te adviseren over het jeugd werk. De jeugd van „Vlissingen" krjjgt dan ook een algemene vergade ring, die door haar eigen bestuur wordt voortgezeten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 8