C Salarisactie van de ambtenaren op dood spoor gekomen DE SCHELDE IS GEPROMOVEERD NAAR DE EERSTE KLASSE JIMMY op het onbekende eiland LEUNIS D0MIS STAK IN 1562 KERK VAN BRIGDAMME IN BRAND NIEUWS UIT DE KERKEN 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 14 APRIL 1955 REGERING WIL NIET VERDER GAAN Heropening van overleg gewenst (Van onze parlementaire redacteur). Na een aantal vergaderingen, waarop de ambtenaren duidelijk hun misnoegen hebben uitgesproken over het mislukken van de salarisonder handelingen met de regering en na de aanneming van moties, waarin het gaed recht van een salarisverhoging wordt bpleit en waarin gevraagd wordt om heropening van de besprekingen, z(jn we nog altyd even ver. Scherp staan tegenover elkaar de ambtenarenorganisaties, die op ver schillende gronden volhouden, dat er een wanverhouding is ontstaan tus sen de bezoldigingen van het burgerlek overheidspersoneel en de regering die meent, dat zij met de verhogingen zo ver gegaan is als enigszins mo gelijk is en die elke nieuwe verbetering afwast. Dit is een toestand, die niemand bevrediging kan schenken. Zeker de betrokken ambtenaren niet en even min de regering en daarom zal alles in het werk gesteld moeten worden om tot een hernieuwd overleg te ko men. De bereidheid daartoe dient in de eerste plaats door de regering ge toond te worden. De minister van binnenlandse za ken, prof. Beel, heeft evenwel in de Eerste Kamer verklaard, dat de re gering beslist niet verder kan gaan, dan zij al gegaan is en dat er rust op het gebied van de lonen en de prijzen dient te komen. Dat was kort nadat het overleg definitief mislukt was. Vier van de vijf centrales van overheidspersoneel hadden zich in het georganiseerd overleg niet kun nen verenigen met de voorstellen van de regering. Deze kwamen neer op een verhoging van de lonen der werklieden in de loongroepen 1 en 2 met drie cent; de toekenning aan de werklieden van loongroep 1, indien z(j op of na 1 Januari 1955 het maxi mum hebben bereikt, van een toeslag na één, twee of drie jaar van resp. één, twee en drie cent; een verho ging van de lonen der werklieden in loongroep 3 en 4 en van de vaklie den m de loongroepen 4, 5 en 6 met vijf cent; een overeenkomstige ver hoging van de salarissen van ae amb tenaren tot en met schrijver met 8 per maand en tot en met commies A met 14.50 gepaard met een de- nivelleringsverhoging van de salaris tabellen boven de commies A tot een maximum van ruim 3 percent. Laatst genoemde verhoging vond zijn grond in de beperking van de op 19 Maart 1951 verplicht gestelde salarisverho ging van 5 percent tot een maximum van 200 per jaar. Tenslotte stelde de regering voor de verplegenden, voor wie pas een salarisherziening was ingevoerd, van de verhoging uit te sluiten. Loonronden Tot dusver hadden de ambtenaren fedeeld in de salarisverb - ingen, ie sinds de bevrijding z\j. inge voerd. Dat zijn er ettelijke »-weest. Op 15 October 1945 stond rege ring een verhoging van de f nen tot 25 boven die van 10 Aei 1940 of 15 boven die van 31 October 1942 toe. In October 1946 volgde een loonstop en in November 1947 werden de richtlijnen voor de uurlonen van geschoolde en ongeschoolde arbeiders gewijzigd, waardoor de vakbonden de gelegenheid kregen en aangre pen om in de C.A.O.'s en binden de loonregelingen hogex-e lonen te be dingen. Op 1 November 1948 voerde de re gering een loonbijslag van 1 in voor werknemers boven 23 jaar en met een weekloon van minder dan 71 en van 4,50 voor werknemers van dezelfde leeftijd en met een maand loon van minder dan 308. Dat was de zogenaamde Joekes-gulden. Op 1 Januari 1950 verleende de regering verguning tot verhoging van de lonen met 5 de Joekes-gulden was in deze verhoging verwerkt. Op 1 September 1950 volgde een verplichte verhoging van 5 met een maximum van 180 per jaar en op 19 Maart 1951 nogmaals een verplichte verhoging van 5 met een maximum van J 200 per jaar. In November 1951 kregen de werk nemers een „uitkering-ineens" van 11 van het weekloon of 2% van net maandloon met een maximum van 8,50. Als loonronde dient men ook te beschouwen de compensatie voor het werknemersaandeel in de premie voor de Wachtgeld- en Werkloos heidswet, die op 1 Juli 1952 werd toegekend, hoewel de baten daarvan niet bestemd waren voor de directe consumptie, maar voor de verbete ring van de sociale zekerheid. Tenslotte kwamen er nog een ver plichte verhoging van 5 op 1 Ja nuari 1954 en een niet verplichte verhoging van 6 op 1 October 1954. De regering meent, dat zij voor de ambtenaren heeft gedaan wat mogelyk was. In de Eerste Kamer heeft minister Beel voorgerekend, dat- de lonen by de overheid sinds 1948 meer gestegen zijn dan de prijzen, in sommige gevallen zelfs 16 Voor de eerste gemeenteklasse zijn de lo nen sedeert 1948 met 37 tot 41 gestegen, voor de tweede gemeente klasse met 39 tot 46 voor de der de met 43 tot 52 en voor de vier de met 45 tot 52%, terwijl de kosten van levensonderhoud sinds 1948 met 34 gestegen zyn. Onvoldoende Er zal tegen de redenering van de regering, dat de ambtenaren in alle vroegere salarisverhogingen gedeeld hebben en dat de lonen meer gestegen zijn dan de kosten van het levens onderhoud, wel niet veel in te bren- en zyn. Maar daarmede is natuur- jk nog geenszins gezegd, dat de be zoldigingen op zichzelf voldoende zijn. Ten bewijze van het onvoldoende salarispeil van de burgerlijke amb tenaren vestigen de organisaties de aandacht op de bezoldigingen, die in het militaire apparaat genoten wor den. Een schrijver tweede klasse, die in 1940 124,70 per maand verdien de, is in 1955 opgeklommen tot 270,30. Een korporaal, de rang, die met schrijver tweede klasse te vergelijken is, zag zyn salaris in die jaren echter stijgen van 121,17 tot 323,30. Voor een commies zjjn deze bedragen respectievelijk 256,50 en 508,80; het salaris van een ad judant-onder-officier steeg echter van 210,55 tot 524,70. Een refe rendaris verdiende in 1940 427,50 en in 1955 ontvangt hy 837,40. De bezoldiging van een majoor liep even wel op van 420,42 tot 948,70. De ambtenaren vinden, dat hun huidige salarispeil, noch ethisch, noch sociaal, noch economisch verant woord is. I Advertentie.j onbeperkte perulllooi BINNENVERING BED •warm. De beste bedden MHCfo, ooit gemaakt! Ijoodwill SCHUIMRUBBER BED TELEFOON Nn Mr Susanto is gisteren naar Parijs vertrokken Uitgeleide gedaan door vele land genoten zijn gisterochtend de schei dende waarnemende hoge commissa ris van Indonesië en mevrouw Susan to Tirtoprodjo per trein naar Parys vertrokken. Zoals bekend, is mr Su santo benoemd tot Indonesisch am bassadeur in Frankrijk. De Indonesische vertegenwoordi ging in Den Haag wordt thans geleid door een charge d'affaires, de heer Sjarif, die verbonden is geweest aan de Indonesische ambassade in Mos kou. Naar de vorige week is mede gedeeld, zal de definitieve benoeming van een opvolger van mr Susanto hoogstwaarschijnlijk eerst geschieden na de ratificatie van het protocol tot opheffing van de NederlandsIndo nesische Unie. ZEEUWSE DAM COMPET IT IE Middelburg II met 12-8 geklopt Het belangrijkste resultaat in de Zeeuwse damcompetitie was wel het feit, dat De Schelde uit Vlissingen de promotie-wedstrijd tegen Middelburg n met 12—8 wist te winnen en daardoor naar de eerste klasse promoveerde. Het merkwaar digste is, dat dit team in de vorige competitie genoegen moest nemen met de op een na onderste plaats en het recente succes is dus als een grot verrassing te be schouwen. Van deze ontmoeting luiden de per soonlijke uitslagen als voïgt: H. Overtveld—P. van Vlijmen 1—1, Joh. v. d. BergeP. Thenu 20, C. van Rijs wijk—P. Tuasuun 0—2, M. Reijnhout—J. Koppejan 20, P. VendevieleJ. van Strien 1—1, K. C. de Baare—H. Kip 0—2, K. de VriesH. Kerkhof 02, J. v. d. Ber geR. Bosch 11, M. PouwelseW. Eng- berts 11, M. v. d. SlikkeJ. Marijs 02. De hieraan voorafgegane beslissings wedstrijd om de onderste plaats in de eerste klasse tussen Goes cn Middelburg EC was door de Goesse spelers met 13—7 gewonnen. Eindstanden De officiële competitie-eindstand luidt als volgt: Hoofdklasse: GJD.C. 5. 7. 57-43, D.I.D. 5, 7, 55—54, MJ3.C. 5, 5, 52—48, A.D.C. 5, 5, 49—51, D.O.S. 5, 4, 46—54, D.I.D. H 5, 2, 41—59. G.D.C. Goes, reglementair kampioen. l'e klas: Aris de Heer 5, 7, 55—45, D.CJL. 5. 7, 58—42, D. en Sch, 5, 7, 54—46, D.C.K. B. 5. 5, 51—49, G.D.C. H 5, 2, 42-58, M.- D.C. II 5, 2, 41—59. Na herkamp Aris de Heer Souburg kam pioen le klas. Promotie-degradatie wed strijd Vlissingen IIAris de Heer 941. Aris de Heer promoveert naar de le klas. 2e klas: De Schelde 6, 9, 7446, Lamme- renburg 6, 8, 6555, Aris de Heer II 6, 8, 65—55, A.D.C. H 6, 6, 63—57, D.O.S. II 6, 5, 56—64, D.I.D. UI 6, 5, 53—67, D.C.K. 73. Jimmy Brown stond er toch even verbaasd van te kijken, hoe snel hij had begrepen, dat de piloot van de vliegende schotel alles kon opvangen wat hij dacht Jimmy begon nu zijn best te doen het vreemde wezen dat nog altijd bewegingloos voor hem stond door middel van zijn gedachten op de hoogte te brengen van de si tuatie waarin hij en zijn reisgenoten zich bevonden. „Wij willen van dit eiland weg, wij willen tot elke prijs van dit eiland weg en ik ben er helemaal zeker van dat kapitein Brulboei graag de gehele lading van zijn schip zou willen prijsgeven op voorwaarde, dat hij dit eiland kan verlaten. Waarom wilt u die levensmid delen zo graag hebben? Hebt u zelf geen doppertjes in blik en maisvlokken en suikerklontjes....?" Telkens als Jimmy zo'n gedachte had afgerond, verminderde de prikkeling in zijn hoofd, om even daarna weer sterker te worden. En dat ging zo geruime tijd door, zo lang zelfs, dat toen het ogenblik was aangebroken, waarop de schotelpiloot de ban verbrak, Jimmy van vele dingen op de hoogste was, waarvan hij een paar uur tevoren zelfs nog niet gedroomd hadJimmy besefte, dat hij zich weer vrijelijk kon bewegen. Hij bukte zich en be gon de piloot de levensmiddelen te overhandigen. Deze laadde ze in zijn geheimzinnig voertuig, dat van een glanzend wit metaal scheen te zijn vervaardigd. Onder wijl trachtte Jimmy een glimp op te vangen van de gelaatstrekken van de piloot. Maar dat lukte hem niet. DE NOORDWEG IN DE 18e EEUW Als wraakoefening tegen de landman Zittende in de schaduw van de lindeboom voor de herberg „De Zon" te Brigdamme zien wij aan de overzijde de ruïne van een oude kerktoren. De kerk, gewijd aan St. Martinus, was in 1215 gebouwd en is in 1562 afge brand. Zekere Leunis Domis, ook genoemd Keyzer, oud 27 jaar, geboren te West-Souburg, had de kerk in brand gestoken uit wraak tegen een landman te Brigdamme, van wie hy een hemd had gestolen, hetgeen ontdekt werd. Daar op brandstichten vroeger een bijzondere strenge straf stond, vooral van een kerk, werd Leunis Domis op 1 Juni 1562 te Middelburg levend verbrand. Men vraagt zich af, waarom de knecht zijn wraak niet koelde door de boederij van zijn baas in brand te steken maar wel de kerk. Hier voor kan de volgende verklaring ge geven worden. Hij zou zijn diefstal aan de pastoor hebben bekend. Deze schond het biechtgeheim en zei het tegen de boer, die het de schout me dedeelde. Om zich op de pastoor te wreken, stak hy de kerk in brand met de fatale gevolgen. De kerk is nooit opgebouwd. Mede door de ge loofsvervolging was de tijd vol on rust. In 1566 kwam zelfs de bekende beeldenstorm. Nog altijd voor de herberg zittende en kijkende naar de ruïne, zien wy, dat twee hoge muren samen een nis vormen. Op enige afstand staat nog een stuk muur. In de Zelandia Hlus- trata van het Zeeuwsch Genootschap is een gekleurde tekening van de ruïne in het midden der 18e eeuw. Het hooggelegen terrein om de ruïne is tot ongeveer 1870 als begraafplaats gebruikt voor Brigdamme en omge ving. De tand des tijds deed de muren verbrokkelen, zodat ten laatste een tamelijk hoge steenklomp overbleef. Lange tijd was deze omringd door olmbomen, totdat de iepziekte deze deed afsterven. De dichtby wonende timmer man zette zijn palen en plan ken tegen de ruïne. Deze is blijven staan tot de Duitsers in 1944 meenden dat de kerkhof heuvel hun van dienst kon zijn. Eerst werd het massieve muur stuk opgeblazen. Het terrein werd voor een groot deel afge graven door de „spitters", die gevorderd werden om voor de „Wehrmacht" te werken. De grond werd gebruikt om in de buurt gelegen bunkers te ca moufleren. De boeren moesten de grond daarheen rijden. Begrijpelijk dat by het afgraven veel doodsbeenderen te voorschijn kwamen. Helaas werd hiermee niet met piëteit omgegaan, integendeel. Dat de Duitsers dat niet hadden is aan te nemen, maar treurig was het, dat de Brigdamse jeugd met de sche dels voetbalde. Na de drooglegging van Walche ren heeft de gemeente Sint Laurens van het terrein een plantsoen ge maakt. Wij hebben lang genoeg in „De Zon" vertoefd en vervolgen onze wan deling. Aan onze linkerkant ligt de hofstede „De Bruinvinsch". Wij kun nen ons niet voorstellen welk verband er kan bestaan tussen dit dier en een boerderij. Aan de overzijde leidt een dreef naar een boerenhoeve, wier naam „Leg af" wil aanduiden, dat bij deze plaats de vyand eens de wa pens heeft moeten neerleggen tijdens het beleg van Middelburg (1572 1574). Enkele stappen verder wandelende zien wij links de hofstede „Kersen burg" temidden van boomgaarden en rechts de buitenplaats „Welgelegen". Het jaartal 1622 herinnert ons aan het jaar der stichting. Golsteinseweg Nu komen wij aan de Golsteinse weg. Deze naam zegt ons, dat hij voert naar de buitenplaats „Gol- stein", genoemd naar de stichter Hu- bertus Goltrius, die leefde van 1526 tot 1583. De Leliëndaalse weg laten wij links liggen en wandelen wij voor bij het z.g. Spanjaardsputje. Doordat het later grotendeels is gedempt, is er thans niets meer van te zien. Hier toe heeft ook medegewerkt de inun datie in 1944 en 1945, Toen de Span jaarden vanuit het belegerde Middel burg in 1573 een uitval deden, wer den zy hier verslagen. De gesneuvel den werden samen in één put begra ven. Wij wandelen verder onder de scha duw van hoge bomen, terwijl aan weerszijden van de weg opgaand kreupelhout groeit. Hoe de Noordweg er destijds uitzag, kunnen wij nog zien op een afbeelding, gemaakt door C. Macaré in 1767 en bewaard wordt in de bekende grote verzameling Ze landia Illustrata. De molen van Sint Laurens, die wij nu naderen, dateert van 1721. De vo rige molen, waarbij een vluchtberg heeft gelegen, was 'n z.g. standaard molen, die men in Walcheren niet meer aantreft. Jammer dat de molen, nog niet zoveel jaren geleden, door brand de kap heeft venoren en niet in zijn oude luister ls hersteld. In het eerste artikel schreven wij reeds, dat de ambachtsheer van Popkensburg of Sint Laurens de vluchtheuvel heeft doen afgraven om de laagste delen van de Noordweg,. die toen met cal- cijen werd bestraat, op te hogen. (Slot volgt). Enkele honderden goedgewapende Ka- renopstandellngen hebben Zaterdag drie plaatsjes aan de monding van de rivier de Sittang. 112 km ten Noord-Oosten van Rangoon (Birma) aangevallen en ln brand gestoken. Volgens de berichten zijn ten minste 100 burgers als gijzelaars mee gevoerd. Enkele gevangenen werden doodgeschoten. In buisjes o 20 eri flacons a 50 .tabletten LOCÓMOTIEVENDEPoT Dr .A. de Wilde schrijft in „Kerk en Wereld" over de gelijkenis van de arbei ders in het locomotieven-depót: Het spoorwegverkeer in het Westen van Engeland werd vroeger verzorgd door twee spoorwegmaatschappijen. Deze zijn sinds geruime tijd samengesmolten. Maar onder het personeel van het locomotieven- depót te Manchester is dat nog niet door gedrongen. De twee- groepen arbeiders werken nog op dezelfde wijze als vroe ger, toen zij voor twee maatschappijen in dienst waren. Zij eten apart, hebben een aparte werkplaats, hun gereedschappen en werktuigen zijn volkomen gescheiden en zij worden vertegenwoordigd door twee verschillende vakbonden. Het ergste is dat zij weigeren gezamenlijk te werken. De vroegere LNER-mensen willen alleen wer ken op hun oude machines, evenals trou wens de mannen van de LMS. Traditie en sentiment voor de vroegere „baas" spelen hier een grote rol. Dit relaas knipte ik enige maanden ge leden uit de pers. Zoiets is misschien al leen in Engeland mogelijk. Ik kan me niet voorstellen, dat een dergelijke toe stand bij onze Nederlandse spoorwegen zou kunnen voorkomen. Maar zoiets komt wel voor bij de Nederlandse kerken. Theo logisch en praktisch is er een eenwording gekomen in die zin, dat de verschillen in theologie en praktijk niet samenvallen met de grenzen van de oude genootschap pen. Doopsgezinden, Luthersen, Remon stranten hebben dezelfde theologische schakeringen als de Hervormden, en aan de rechtervleugel heeft men zelfs de drie formulieren van enigheid gemeen. Men ls veel meer één dan het de schijn heeft. De voorhoede van de verschillende kerken voelt oecumenisch en erkent volmondig dat er een eenheid in Christus is, die al leen maar niet zichtbaar is. En nu de gelijkenis van de arbeiders in het locomotieven-depót, toegepast op de kerljen. Ieder rijdt op zijn eigen machine: de Hervormde machine, de Doopsgezinde machine, de Gereformeerde machines merk 1834, merk 1892, merk 1900 zoveel, de meeste na de oorlog weer van nieuw raderwerk vporzien en duchtig opgepoetst. Zij hebben hun aparte werkplaatsen, ge reedschappen en werktuigen: in ieder klein dorp staan twee of drie kerkgebou wen, catechisatielokalen en pastorieën (soms alle verwaarloosd uit geldgebrek, vaak onpractisch); ze hebben alle een ei gen orgel (inclusief organist), eigen avondmaalsstel, eigen projector (mis schien ook geen van alle!), eigen gezang boeken met ongelijke nummering en on gelijke woorden (dat zingt zo prettig bij „oecumenische" samenkomsten!), eigen administratie met ook ieder een eigen" te kort, waarvoor dan weer de eigen vrou wenverenigingen eigen bazars houden; men heeft eigen opleiding, waar de arge loze studenten nog weer eens goed in het „eigene" ondergedompeld worden; men heeft eigen jeugdorganisaties, eigen zang koren en ten slotte eigen rusthuizen. Er is een verhaaltje, dat zegt dat de Gere formeerden ook een eigen afdeling in de hemel hebben, door een hoge geluiddichte muur van de anderen afgescheiden. De arbeiders in Manchester worden apart vertegenwoordigd; zo hebben deze kerken alle een aparte synode, aparte provinciale en classicale vergaderingen, aparte werk- commissles voor diaconie .zending, jeugd, ziekenzorg, enz. Moeizaam moet overleg gezocht worden als er iets gebeuren moet dat niet apart gedaan kan worden, maar gemeenschappelijk optreden gebiedend eist. De arbeiders zitten in twee aparte groe pen te eten. Dit klinkt in het berichtje over de toestand te Manchester het hate lijkst; zelfs de gewone kameraadschap is er niet bij. In de kerken is ook dat het meest schrijnend; de maaltijden van de verbondenheid met Christus en met elkaar vieren ze apart, en verschillende kerken •passen speciaal op, dat er geen christen van andere denominatie aan hun tafel verschijnt, als er ter plaatse een kerk van die denominatie is. Mochten enkele arbei ders van de ene groep het eens proberen bij de andere te gaan zitten om samen te eten, dan komen de „bonden" in actie: kerkvisitatoren verschijnen om ambts halve hiertegen op te treden. BELIJDENIS EEN MODESHOW Ds. Van Woerden te Almelo vraagt zich naar aanleiding van de komende bevesti ging van nieuwe lidmaten af, of er piet gebroken moet worden met de ongeschre ven wet, dat nieuwe lidmaten bij het af leggen van hun belijdenis zich van top tot teen nieuw in de kleren moeten steken. Op zichzelf ziet hij in deze gewoonte, die een symbool wil zijn van het nieuwe begin, geen bezwaar. Maar. anders wordt het, wanneer hieruit een traditie groeit, die zich als een tyrannieke wet oplegt aan een ieder, die in de Hervormde Kerk be lijdenis wil afleggen. Een vrouw uit de gemeente vertelde on langs aan ds. Van Woerden, dat zij, hoe wel zij de belijdeniscatechisatie volledig gevolgd had, geen belijdenis had afgelegd omdat het gezin in financiële moeilijkhe den was gekomen en men zich geen nieu we kleren kon aanschaffen. De strenge publieke opinie kon op dit punt onmoge lijk getrotseerd worden. Een aantal nieuwe lidmaten van de wijk van ds. Van Woerden heeft op de cate chisatie zelf het onderwerp ter sprake ge bracht en daarna het besluit genomen om belijdenis te doen in hun Zondagse pak of jurk, doch geweigerd nieuwe kleren te ko pen. In dezelfde lijn besloten een aantal meisjes, die ook in het gewone leven geen hoed plegen te dragen ook in dit opzicht zichzelf te blijven en zonder hoed belijde nis te doen. OUDE BIJBELROLLEN Israël is in het bezit gekomen van vier van de zeven Bijbelmanuscripten, bekend als de Dode Zee Rollen, die in een grot bij Jericho werden gevonden in 1947. Zij zijn gekocht van Metropoliet Athanasius Yes- hue Samuel van het Syrisch Orthodoxe klooster St. Marcus te Jeruzalem. De vier rollen zijn de oudst bekende manuscripts van het Boek Jesaja: een commentaar op het Boek Habbakuk; een verzameling godsdienstige voorschrif ten van de secte van de Esseners, die bestond ten tijde van Christus, en het Boek Lamech een apocryf boek, waar van het bestaan genoemd wordt in ver scheidene oude geschriften. De andere drie rollen werden kort na de ontdekking aangekocht voor de He breeuwse Universiteit in Jeruzalem. Alle zeven rollen zullen worden be waard in Jeruzalem en zullen bezichtigd kunnen worden. Dr. Benjamin Mazar, de president van de Hebreeuwse Universiteit zeide, dat „wij door het verkrijgen van de zeven rollen de grootste historische schat ter wereld bezitten". KLEUTERS EN OUDERE MENSEN Amerika wordt hoe langer hoe meer een land van kleuters onder de zes jaar en mensen van middelbare leeftijd, doch de kerken in het land richten hun activiteit op andere groepen van de bevolking, hoe wel die in aantal achteruit gaan. Dit feit werd bekend gemaakt in een rapport over een onderzoek van de bevolking uitge bracht door de Afdeling voor Christelijke Opvoeding van de Nationale Raad van Christelijke Kerken. Binnen 20 jaar tijd zal het aantal Ame rikanen van 64 jaar en ouder van 14 millioen tot meer dan 20 millioen stijgen, terwijl de toename van kinderen onder de vijf jaar meer is dan die van alle andere leeftijdsgroepen. Met het oog hierop zullen de kerken hun program moeten herzien, willen zij hun taak op de juiste wijze ver vullen, aldus het rapport. Dr. Richard E. Lentz. de directeur van de Afdeling voor het Gezin van de Raad van Kerken merkte naar aaleiding van het rapport op, dat „de beide groepen over het algemeen bestaan uit mensen met veel vrije tijd. In sommige kerken in de steden bestaat het grootste deel van de leden uit mensen, die gepensionneerd zijn en die met hun vrije tijd geen raad weten. De kerk zal zich bij haar zielzorg meer tot deze mensen moeten richten".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1955 | | pagina 12