KAPPIE EN DE TRIL MAGNEET Nieuws uit Walcheren EEN GEMEENTEVLAG VOOR ARNEMUÏDEN Proef het, STERLINGis beter op STERLING - De beste shag! NIEUWE V/EG ZOU DUINGÉBIED 0? SCHOUWEN BEDREIGEN Ijsgang bemoeilijkt verbindingen met Scbouwen-Duiveiand MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE ZE BV WUB COURANT a Ijsvermaak in Middelburg en Vlissingen. De meeste schaatslielhebbers in Vlis singen waren op de Spuikom te vin den Vooral 's avonds was het daar ge zellig druk, dank zij de fraaie verlich ting, die men heeft aangebracht. Ook op verschillende grachten en vaarten werd echter gereden. In Middelburg krioelden de schaat sers op de vesten. De vurigste lief hebbers trotseerden 's avonds de sner pende wind om op de Langevicle- of de Veerse vest, die beide waren verlicht, te rijc'en. De Middelburgse IJsclub hield Za terdag onder grote belangstelling wedstrijden voor de kinderen van de leden cn de Langevielevest. De jeug dige deelneemsters en deelnemers* heb. ben fel gestreden om de prijzen. Er warén zelfs enige „cracks" van 6 en 7 jaar. De uitslagen luidden: Meisjes t.m. 12 jaar: 1. Erica Bueninck; 2. Fie- ke Kruyder; 3, Lidi Wolthers: Meis jes t.m. 16 jaar: Honorée Sandburg tot Essenburg. Jongens t.m. 12 jaar: 1. Harm de Ru. 2. Art Bueninck. 3. Ro- na'd Fukke. Jongens t.m. 14 laar: 1. Adri Hoefkens, 2. Ids Bierma, 3. Bert Buen«"ck Jongens t.m. 16 inar- l.Ma- rinus Kunst, 2. Jan Dop, 3. Tonny van Verre. Vlissingen Herdenking Ka'hleen Ferrier In de Doopsgezinde Kerk te Vlissin- fen werd evenals enige tijd gele en te Middelburg de Engelse alt zangeres Kathleen Ferrier herdacht met een gramofoonplatenconcert Enige tientallen bezoekers hebben in stille aandacht geluisterd naar de prachtige stem van deze te vroeg over'eden alt, die werken zong van Brahms, Schubert, Von Oluck, Han del en Mendelssohn. Voorts werden enige volksliederen vertolkt. Dit con cert was georganiseerd door de Z. V.U. Aihieliekfilms De KNAU-propagandist uit Amster- dam. de heer J Haitsma, zal op Zon dag '14 Februari a s des avonds te Vlissingen in de zaal .Concordia" een serie sportfilms vertonen voor Zeeuwse athleten en belangstellenden. Oost- eri West-Souburg Tweede gjrmnastieklokaal in Souburg. B. en W. van Oost. en West-Sou burg stellen de raad, die Vrijdagmid- dag a.s. om twee uur des middags bij een komt, o.m. voor over te gaan tot de bouw van een tweede gymnastiek lokaal. Een groot deel van de lessen in lichamelijke opvoeding voor de leer lingen der lagere scholen kan niet meer in het bestaande lokaal worden gegeven. Bovendien moeten de plaat selijke verenigingen woekeren met de uren. Tot de bouw van een tweede gym nastieklokaal we-d geadviseerd door de inspecteur van het L.O. te Middel burg. - Op de agenda voor de raadsverga dering kómt verder voor een voorstel tot verhoging van het subsidie aan het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en Vacantie-kolo- nies. Oudste inwoner overleden. De heer L. Breel, oudste inwoner van Souburg is in de ouderdom van 93 jaar en 4 maanden overleden. Vrouwenpolder Lood der bevolking. Het zielental van de gemeente Vrouwenpolder nam in het afgelopen jaar af met 9. Op 31 December 1952 bedroeg het aantal ingezetenen 994 (509 m en 485 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 19 (6 m. en 13 vr.) en door vestiging met 28 (12 m. en 16 vr.); het verminderde door overlijden met 8 (5 m. en 3 vr.) en door vertrek met 48 (25 m. en 23 vr.) Op 31 December 1953 bedroeg het inwonertal dus 985 (497 m. en 488 vr.). Er werden in 1953 11 huwelijken voltrokken; er werden geen echt scheidingen ingeschreven. RAAD DREISCHOR Geen P. v. d. A-wethouder. In de te Dreischor gehouden raads vergadering hield burgemeester A H Vermeulen een Nieuwjaarsrede, waar in hq de gevolgen van de ram" vooi deze gemeente memoreerde. Vervol gens werden de leden van de nieuvvè raad becdigd en met een korte toe spraak geïnstalleerd. Tot wethou ders werden gekozen de heren J J Klaasse (Chr. Kiesver.) en L. M. Moermond (Vrijz Kiesver.die ieder vier stemmen kregen In beide ge vallen werdeD op de heer J. v d Doe (P. v. d. A.) drie stemmen uit gebracht. Hierna werden leden van verschil lende commissies en enkele afgevaar digden van de gemeente benoemd De heer J v. d Doe. die in de Woon ruimtecommissie en als afgevaar digde voor de Beatrixschool werd benoemd, deelde mede voor beide benoemingen te moeten bedanken, omdat zijn partjj. die in de minder heid is, wel voor deze onderschikte functies een afvaardiging heeft, doch voor de meer belangrijke functies waarmede de gemeente kan worden gediend, wordt uitgesloten, zoals bij de verkiezing van de leden van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg. Zijn partij zal in deze komen de zittingsperiode in de oppositie dienen te gaan. hetgeen hij dan ook thans aan de raad bekena maakt. Plotseling overleden. Ter hoogte van het gehucht Kruis dijk bij Groede is Vrijdagavond ie 63 jarige landarbeider A. T uit Groede onwel geworden en van zijn rijwiel gevallen Een arts uit Break ens die door een passerende automobilist was gewaarschuwd kon slechts de dood constateren. Per ziekenauto is hel stoffelijk overschot van het slachtof fer naar diens woning overgebracht Stnnd. VROUWENPOLDER. Bevallen: M. Goedbloea Goedbloed, z.; M. W. Spoelstravan den Berg, 2 d. Geen werkobject voor de deelvissers In zijn Nieuwjaarsrede heeft de waarnemend burgemeester van Ar- nenr.iiden, wethouder B. J. la Soe, een terugblik geworpen op de be langrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Bij de ramp waren te Arnemuiden geen slachtoffers te be treuren, doch 246 stuks vee kwamen om en 1500 ha land werd overstroomd evenals een derde deel der bebouwde kom. Medegedeeld werd, dat de heer P. van Wouwe met ingang van 1 Januari is benoemd tot ambtenaar ter secretarie in vaste dienst. Op een vraag of het niet mogelijk is eenmaal per maand voor de bevolking een voorlichtingsblad uit te geven, zegde de voorzitter overweging toe. Besloten werd de Vcersedijk van de openbare school tot de spoorweg overgang te bestraten. De raad besloot de heer J. van den Bos op zijn verzoek met ingang van 1 Januari eervol ontslag te verlenen als ambtenaar van de burgerlijke stand. In verband met de hoge kosten moest de bestrating van een gedeelte der Singel enige tijd worden ïitge- steld. Hiervoor was een bedrag ge raamd van 10.000. Een subsidie verzoek van de militaire bond .Pro Rege" werd met 4 tegen 3 stemmen afgewezen. Een verzoek van het krintrcommlssarlaat en de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis om aan het te stichten badhuis een lokaliteit te verbinden voor oefeningen en op bergen van Rode Kruis-materiaal werd terugverwezen naar B. en W. voor het dienen van advies. Met de Bank voor Nederlandse Gemeenten zal een rekening-courant-overeen komst worden gesloten Tot tijdelijk v&klerares aan de openbare lagere school en de bijzondere school werd benoemd mevrouw W. M. de Kraker Dieleman. Voor de beide scholen in de kom zal een trapnaalmnchine worden aangeschaft. De heer P. van Essen werd benoemd tot lid in de commissie wering schoolverzuim. de vlag. Een door de heer J. de Klerk ont worpen gemeentevlag werd met al gemene instemming aanvaard. De ontwe per zal een aandenken worden aangeboden. Dè voorzitter dankte de ontwer per. De vlag heeft een wit veld, dat ontleend fs aan de Geuzenvlag. In het midden vertoont zii drie golven de bannen, in blauw, zilver en blauw, met daarover het gemeentewapen me", de kroon. Rond het geheel oran je tranjes. De golvende Danen zgn ontleend aan het Zeeuwse wapen De oranje franje symboliseert het feit, dat Veere een van de eerste steden was. die tegenover Spanje de zjjde van Oranje koos. rondvraag. Op een vraag van de heer G. Sie- reveld, deelde de waarnemend burge meester mede, dat op advies van de voormalige burgemeester niet is over gegaan tot het benoemen van een tjjdeljjk wethouder. De mogelijkheid om ouden van dagen een brandstof- fentoeslag te geven zal worden on derzocht. De heer Siereveld informeerde naar een werkobject voor de deelvissers. De vissers hebben geen verdiensten meer en worden ook niet aangeno men op een DUW-object. Spr. ver zocht met klem hieraan de nodige aandacht te schenken, daar dc deel vissers „niet van de wind kunnen leven." De voorzitter deelde mede. dat in Arnemuiden geen object voor handarbeiders was en dat door de DUW een min of meer afwijzend ad vies was uitgebracht. De heer J. Allaart verzocht de voorzitter een verzoek te richten aan de minister van wederopbouw om de huren van de woningwetwoningen gelflk te stellen, daar het hier ge lijkwaardige woningen betreft en het huurbedrag nogal uiteen loopt. De voorzitter zegde dit toe. Naar aanleiding van opmerkingen van enkele raadsleden zegde de voor zitter toe te zullen doen onderzoeken, of vergroting van het klaphok op de kade mogelijk is. De heer M. de Rid der informeerde naar het wachtlo kaal voor buspassagiers aan de Zuid- wal. waarop de voorzitter mededeelde, dat daaraan nog een andere moeilijk heid zat gekoppeld. Middelburg Jaarvergadering „Zeelandia". De voetbalvereniging ..Zeelandia' te Middelburg hield haar jaarlijkse le denvergadering. De voorzitter sprak met voldoen.ng over de prestaties van het eerste elftal in de laatste wedstrij den en over de geest, welke momen teel in. de ploeg heerst. Besloten werd om de jaarlijkse feest avond op Zaterdag voor Pasen te hou den Voor de viering van het 45-jarig bestaan in 1955 zal een jubileumcom missie worden benoemd. „De Dolphijn'' vergaderde De Zeeuwse Automobiel- en Mo torsportvereniging „De Dolphijn" hield in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg haar algemene leden vergadering. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek resp.. dat het ledental 108 be draagt en dat de vereniging er finan cieel goed voorstaat. De aftreden de bestuursleden, de heren S. A. Ver- sluijs en P. Sanderse, werden herko zen. In de vacatures, die ontstonden door zich niet herkiesbaar ste'len van de heren D Woudenberg. A Job- se en B. J. Franke werden gekozen de heren H Frima. G. Bierma en W. K. Schuling. Tot leden van de sport- ,i»f>rd°n enkozen de heren' W. H. Schuling. H. Frima en G. Bier ma. De ballotage-commissie bestaat thans uit de heren C. Bruins, r. I Arnold' C. W. Louisse. De verga dering stond onder leiding van de voorzitter, mr. J. L. Nieuwenhuis. KERKNIEUWS Bevestiging en intrede ds. I. P. C. van 't Hof. Inde Ned. Herv. kerk te Ritthem werd Zondagmorgen ds. I P. C. van 't Hof bevestigd door zijn voorgan ger. ds. J. C. Muller Ds Muller koos als tekstoord Lucas 17, vs. 1 tot 10 Hij wees er op, dat Jezus alleen hier bij roept hem te volgen Geloven wil zeggen: dienen van de vroege mor gen tot de late avond Zowel predi kant als gemeente staan beide in dienst van Christus Daarom hangt het leven van de gemeente af van beider geloof, aldus ds Muller. Na bevestiging zong de gemeente de nieuwe predikant toe gezang 269 vs. 2. Dos middags deed ds. Van 't Hof zijn intrede met, een predikatie naar aanleiding van Fil 2 vs 5: „Laat die gezindheid bij U ziln welke ook in Christus Jezus was". Ppr. wees er op dat deze eensgezindheid niet enkel eon kennis is uit het hoofd, maar ook epn daad. welke tot een doel leidt. Bij Christus leidde deze eensgezindheid tot. Golgotha om de mensheid afdoen de te heinon. Hij was eensgezind met de Vader en aanvaardde het kruis •Daarom is eensgezindheid niet alleen é°n zeggon. maar ook een doen. Het is echter geen eenvormigheid. In de kerk van het Geloof leert men die eensgezindheid: deze moet zich dan ook weerspiegelen in ons leven. Ds Van 't Hof richtte zich vervol gens met een kort woord tot de bur gemeester, de gemeente, de consu lent. ds. Durkstra, koster en orga nist Toesnraken werden niet in de kerk gehouden, maar wel later in besloten kring in de pastorie, waar ée'-st ds Durkstra sorak na.mens de Ritfhemse kerkerand. ds. Van der Poel sprak nanrms de predikanten van de Luchtstriidkrachten. Ds. W Maas namens de Ring en burgemees ter P. Daniëlse namens de plaatselijke overheid. De heer Leinse, ouderling, dankte ds. Durkstra voor diens werk tijdens de gelukkig maar kortduren de vacature Ds Van 't Hof dankte de snrekers en boonte op een oretti- ge samenwerking, zowel in de ge meente als met de Ringnredikaoten en de Classis. Er waren veel ringpre- dikanten aanwezig. MAPKTP«?Dt'*HTCN VEILING MIDDELBURG. 29 Januari Fruit. Appels: Goudrelnet- ten K 20—29: idem I 2841: Jonathan K 22: idem I 43--45: Winston K 31: Appels kroet 3—5: Bellefleur K 8; .idem I 19—20. idem n 10—15; Sterappels K 7; Peren kroet. Groenten: Boerekool 7—14: Rodekool 7 —9: Savovekool 7—12: Spruiten 15—53: i Wittekool 6-7: Witlof 36—53; Veldsla 35- j 38; Uien 4—6: Prei 18-32: Kroten kg. 8— 11: Andijvie 20—54: Knolselderij 4—37 Koolrapen 14; Peen kg. 3—6: Selderij kg 65—80. Advertentie Je rookt het allerbeste van de Virginia-oogst Die volle, milde geur en smaak vind je allée'n bij STERLING. Koop die lekkerste shag van Nederland en proef het! Weer Mattheus-Passion in Hulster Basiliek. Op Zondag 28 Maart zal in de Hulsterse basiliek wederom een uit voering van de Mattheus Passion wor den gegeven. Het Rotterdams Philharmonisch koor en orkest zullen onder leiding van de dirigent. Eduard Flipse. het werk uitvoeren. Als solisten zuilen optreden Heinz Marten (tenor). Corry Bijster (sopraan). Annie Hermus (alt). Laurens Bogtman (bas). John van Resteren itenor), Leo Ketelaars (bas). Hans Schuurman (clavecimbel) en Piet v d. Kerkhoff (orgel). Zwembad te Hulst. Te Hulst is een comité opgericht, dat zich ten doel stelt met medewer king van lijk en gemeente te komen tot een zwembad en een badinrich- a. In het voorlopig bestuur hebben ng de heren Jan Blevenberg, drs. J Boeseman. Th. Giele. L. de long. D. Stolte. Th. Winnubst en ir. K v d. Wolf. Geen subsidie voor paedagogisch concert. De afdeling "eeuwsch-Vlaanderen van de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in het Bisdom Breda te Hulst heeft in September 1953 het provinciaal bestuur verzocht een subsidie van 850 te verlenen, ter dekking van een te verwachten tekort op een in 1954 te geven oae- dagogiscn concert Ged. Staten stel len thans voor op dit verzoek afwij zend te beschikken. Het college acht het toekennen van een subsidie voor één paedagogisch concer* in verband met de subsidiëring van de andere culturele manifestaties niet verant woord Zfl wrjzen hierbij tevens >n de door de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk uitge brachte adviezen, waarin o.a. wordt opgemerkt, dat subsidiëring van elk gezelschap afzonderlijk zou leiden tot versnippering VERGADERING ,£TAD EN LANDE" Belangrijke restauraties In de jaarvergadering van Stad en Lande van SchouwenDnlveland, In Ziertkzee gehouden, is uitvoerig gesproken over het voorstel uit het Re constructierapport om dwars door één van de mooiste natuurgebieden van de Westhoek tussen Renesse en Haamstede een weg en een duinovergang naar het strand te maken. Het gaat hier om een broedplaats voor vele vogels en een gebied, waarvan ook de flora zeer Interessant is. Dit alles zal zo meende men, door het aanleggen van een weg verloren gaan. Enige leden hadden zich over deze van de aankoop van het Godsdienst kwestie eeds tot het bestuur gewend huis in de Meelstr., dat reeds in n re en er op aangedrongen deze „ramp" kening van de Rentmeester-Generaal te voorkomen. D" vergadering stemde van Zeeland van 1321 wordt genoemd, hier volledig mede in. Het bestuur welk huis nu hopelijk spoedig zal wor- bleek zich reeds met „Het Zeeuwse den gerestaureerd. Landschap" in verbinding gesteld te inlagen Voorts werd gesproken over de in slagen van Schouwen, die voor de ramp als vogelbroedplaatsen veel tot het aanzien van het landschap hebben bijgedragen. Hoewel Flauwersinlaag bijna geheel in tact is gebleven, ts het zich daarin bevindende vogeleiland uitgewassen tot aan de inlaagdijk. In dien dit spoedig zal worden vergraven is het niet uitgesloten, dat de meeu wen het eiland weer als broedplaats zullen kiezen. Het bestuur zal trach ten de betreffende diensten daarvoor te interesseren. De aftredende bestuursleden, de he ren P. A. Boot. N H. Lysen, A. H. Vermeulen werden herkozen. In de cature, ontstaan door het bedanken van de heer R. ten Kate werd geko zen de heer W. P. L. Bakker en we gens vertrek van de heer E. Vricsen- dorp de heer J. Vijverberg uit Schud- debeurs. De vergadering stond onder leiding van dr. J. J. Westendorp Boerma. Ook bleek men het ter vergadering natuurlijk niet eens met een bewering in het verslag van „Stad en Dorp" als zouden Zierikzee en het eiland er ta melijk goed ziir afgekomen. Veel bouwkundig schoon heeft ernstig ge leden en he* natuurschoon van het eiland is vrijwel geheel vernietigd. Het Provinciaal Utrechts Genoot schap voor Kunsten en Wetenschap pen heeft een gift geschonken voor het restaureren van een klein cul tuurmonument. Na overleg met, dit genootschap is hiervoor aangewezen het huis van het metselaarsgilde „Troef in de Venkel". Het bestuur werd opgdragen voor die restauratie zorg te dragen. Besproken werd de mogelijkheid van restauratie van enige typische boer derijen van het eiland. De secretaris werd ongedragen zich hierover nader te verstaan met de betreffende in stanties. Met dankbaarheid jegens het stadsbestuur werd melding gemaakt Geen auto's via Ziipe- Anna Jacobapolder De verbindingen met Schonwen- Duiveland ondervinden ernstige Moei lijkheden al9 gevolg van drijfijs. Het vervoer van auto's op de veerdienst Zijpc-Anna Jacobapolder is Zaterdar gestaakt tengevolge van et uitvallen van de grote veerboot „Grevelingen". Het vervoer van passagiers werd voorzover de mo^eliikheden dit oela- ten, in stand gehouden net een klei nere boot, namelijk de .Zijpe" van de r.t.m. De provinciale boot van de dienst Zierikzee-Katscheveer vaart, zoals bekend, alleen overdag Het autover voer concentreert zich thans op laatstgenoemde veerdienst, welke hierdoor overbelast raakt. De 'ooruit- zichten in de verbindingen zijn niet erg gunstig en het is dan ook (ans niet denkbeeldig, dat. indien nog meer drtjfjjs loskomt, de veerverbindineen geneel zullen uitvallen. De veerdienst Katseveer-Kats is Zondag wegens ijsgang voor alle ver keer -~estaakt. De „Noo^d-Beveland" die de dienst tussen Wolfaartsdtjk en 2 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER u.+n.ap u. n.a.p. u-na.p u.—n a p 0.54 1.81 13.22 1.91 7.24 1.93 19.40 1.91 1.22 2.01 13.50 2.11 7.43 2.15 20.01 2.12 1.53 2.13 14.26 2.22 8.23 2.30 20.41 2.27 2.19 1.30 14.50 1.42 8.06 1.56 20.15 1.48 2.36 1.55 15.01 1.68 8.17 1.78 20.39 1.73 Kortgene onderhoudt, viel Zondag morgen wegens motorstoring uit Pas omstreeks 2 uur kon de eerste 'aart gemaakt worden. Het veer Stavenisse-Ouwerkerk is eveneens gestremd. Gift van 1000 voor Zeeuwse collecte. De samenwerkende Zeeuwse Ver zekeringsmaatschappijen te Middel burg hebben in verband met net 125- jarig bestaan van de Onderlinge Brandwaarborgmij in Zeeland een bedrag van f 1000.- overgemaakt ten behoeve van de Zeeuwse Collecte. Geen subsidie voor Stichting „Electriciteltsopwekking". Ged. Staten stellen de leden van Prov Staten voor afwijzend e be schikken op een verzoek om subsidie van de Stichting ..EleetricitePsop- wekking door Windmolens" in ae vorm van een bijzondere vergoeding van 2 cent per afgeleverde kWh. aan de daarvoor in aanmerking komende molenaars, ooven de door de electri- citeltsbedrijven te betalen vergoeding van 3 cent. Het college verklaart waardering te hebben voor het stre ven van de stichting om de sterk on derbelast werkende molens ot gun stiger exploitatie te irengen en laar- door het molenbezit in stand te lou den In verband met de financiële toestand jer provincie kunnen G.S. echter .hans geen weg vinden aan het verzoek te voldoen. 64. ..Ziezo," Wobbe. ..thans zullen wij ons naar de plaats begeven, waar Uw schip straks zal neerdalen" ..Moet U dan niet bij de trilmagneet blij ven om de vlucht van de Kraak te leiden?" vroeg Kappie ..Niet nodig, waarde kapitein." antwoordde de geleerde, .ik neb bet appa raat zo ingesteld dat de landing van Uw schip vo) automatisch zal verlopen." ..Dat is ja Knap werk" mompelde Kappie. de pro fessor naar het strand vol gend Toen zij daar aan. kwamen was er hoog in de lucht, reeds een stipje ver schenen. dat snel groter en groter werd Het was de Kraak die ils een albatros kwam aangevlogen Het schip minderde vaart en daalde toen Keu^g op het strand neet .Deksels!" riep Kappie .dat was Ja de doeling nietl Mijn schip had natuurlijk op zee moeten banden!" „O. hm" zei de gelee-de. ..dat ts een Klei nigheid. die makkelijk hersteld kan worden en Maar wat is dat?l Er daalt nóg Iets neerII" En in- derdaad daar daalde een tweede gevaarte utt de lucht en landde naast de Kraak op het strand Kap. pie schrok, toen hij één der inzittenden herkende. „De commandant van het v „Die vent heeft me door de 1 geeft het ja ook niet gauw o II' riep hl) uit 1 nagezeten i Hij Advertentie. Fijn hier - scheuten daar en stramheid in Ljjf en leden al die vormen van Rheumatische on gemakken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beier Begin morgen ra dicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlichting iedere dag weer. Waarom zoudt U dan weerloos ver der lijden Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis en on dervindt zelf het heilzaam effect. UT DE IETHER DINSDAG 2 FEBRUARL HILVERSUM 1 402 m. 746 kc/s. 7.08 -24.00 AVRO (7.508.00 VPRO). AVRO. 7.00 Nws 7.10 Gram VPRO: 7.50 Dagopening AVRO. 8.00 Nws 8 15 Gram 5.00 Morgenwijding 9.15 Geestelijke lie deren 9.25 De groenteman 9.30 Waterst. 9.35 Gram 10.50 Voor de Kleuters, il.00 Voor de zieken 11 -30 Sopr en piano i2.00 Hammondork 12.30 Land en tuinb me. ded 12.33 Voor het platteland 12.40 Piano- duo. 13.00 Nws 13.15 Meded en gram. 13,30 Dansmuz. 14.00 „Wij ontdekken Amerika' caus met muz. 14 30 Gram. 14,40 Schoolradio 15.00 Gram 15.15 Voor de vrouw 1545 Gram. 16.30 Voor de jeugd 17.30 Lichte muz 17.45 Rep of gr. 17.50 Mil caus 18.00 Nws 18 15 PianospeL 18.25 Paris vous oarle. i830 RVU.: ..Be roemde figuren uit de wereldliteratuur" door Dr A ISaalborn: „Ahasverus. de wandelende Jood 19.00 V.<or de kinde- ren 19.05 Fanfare-ork 1930 Omr ork en vertelster 20.00 Nws 203 Gevar progr. 21 35 Lichte muz 2135 Meded 22 00 Comm. uit Berlijn 22.05 Am us muz. 22.45 Buitenl. overz. 23 00 Nws HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/S. 7.00 —24.00 KRO. KRO 7.00 Nws 7.10 Gram 7.15 Gym. 7.30 Gram 7.45 Morgengebed en Ut. kal. 8.00 Nws 8 20 Lichtprocessie en Hoogmis. 9.45 Gram 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram 10.35 Idem 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio 1130 Gram 12 00 An. gel us. 12.03 Lunchconc. <12 30—1233 Land en tuinb meded.) 1235 Zonnewijzer 1330 Nws. en ka til. nws. 13.20 Am us muz. 14.00 Gevar progr 1430Gram 15.00 Blaaskwint 15.30 „Ben Je zestig?' 16.00 Voor de zieken 1630 Ziekeniof 17 00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de Jeugd. 17 45 Regerlngsuitz.J. v d. Walle: ..De Nederlandse Antillen ln klanken 18.00 Dansmuz 18 20 Sportpraatje 18.30 Voor de jeugd. 18 52 Rep 18.00 Nws 19.10 Koor. zang 19.15 ..Uil hei Boek dei Boeken". 1930 Gram 20 25 De gewone man 2030 Planotrio 21 15 ..Ken een haan een el liggen? 31.30 Bariton en piano 22 00 Voor dracht 2225 Kamerork 22 45 Avondgebed en lit. kal 23.00 Nws. 23 15 Rotterdams Philh. ork. en solist. 23.45—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3