Zmin Zijpe Overgebleven goederen gaan naar de behoeftigen WALCHEREN ZUID-BEVELAND ZEELAND IS IN STAAT DE TOERISTEN TE ONTVANGEN MELIWS i\ eex AOTEDOP ZEEUWSCH-VLAANDEREN DONDERDAG 12 MAART 19ï>3 PROVINCIALE ZEEUWSE C OU RANT SOMMIGE DEPOTS NOG PROPVOL Het vormt een probleem om de juiste grens te bepalen Met welk een verrassende gullieid het Nederlandse volk kleding en dekking heeft geschonken ten behoeve van de rampslachtoffers, wordt eerst thans, nu alle evacué's voorlopig zijn geholpen, goed duidelijk: sommige depots zitten nog propvol met dames-, heren- en kinderkleding, schoeisel, lakens, dekens en matrassen van uiteenlopende kwaliteit. De hoeveelheid weggegeven goederen overtrof de behoefte vele, vele raaien en dus moest voor alles, wat overbe ef, een andere bestemming worden gevonden. In Den Haag is toen een besuit gevallen, dat zeker de goed keuring van de gevers zal kunnen wegdragen, het besluit om het bruik bare goed te verdelen onder de behoeftigen. In theorie IQ kt dat vrij eenvoudig, maar in de practijk botst men al da delijk op de vraag: „Wie zijn behoef tig". Een dergelijke verdeling kan alleen dan vlot en goed verlopen, wanneer er een zekere coördinatie tot stand komt. Over de wijze, waar op men er naar .streeft de practijk- moeilijkheden de. baas te worden, deelde de heer J. C. F. van Kamer, de directeur van de gemeentelijke dienst voor de Maatschappelijke Zorg te Middelburg, die men zonder oneerbiedigheid wel een „oude rot" op het terrein van het sociaal werk mag noemen, ons het een en ander mede. Hij heeft de laatste maand al volop in de kledinguitdeling geze ten de Vleeshal te Middelburg was zijn hoofdkwartier en, gehol pen door personeel van zijn dienst en een aantal dames, die ook heel goed werk hebben verricht, alleen reeds in de Zeeuwse hoofdstad ongeveer 7000 goederen uitgereikt. Toen in Middelburg een aantal evacué's arriveerde (in totaal 313), die bij familieleden en kennissen in kwartiering kregen en dus een mo tief hadden om niet naar de opvang centra te worden gezonden, kreeg de dienst van de heer Van Kamer op dracht hen te verzorgen. Op verzoek van het Rode Kruis, dat de goederen beschikbaar stelde, nam men ook de zorgen op zich voor de rampslacht offers, die elders op Walcheren (uit gezonderd Vlissingen, Souburg en Ritthem) tijdelijk onderdak hadden gevonden: het was natuurlijk niet doenlijk in alle dorpen, waar veelal slechts een klein aantal vluchtelin gen was gehuisvest, kledingdepots te vormen. In totaal zijn in dit rayon circa 10.000 goederen uitgegeven. In Middelburg volgde men het systeem, dat de evacué's op hun tijdelijk adres werden bezocht door vrijwillig sters, die hun verlangens noteerden. „Wij hebben alle mensen kunnen hel pen en, naar ik meen, behoorlijk kunnen helpen, waarbij niet uit het oog mag worden verloren, dat net hier slechts een tijdelijke voorziening betrof", aldus de heer Van Kamer. Thans is er een streep onder gezet, hetgeen overigens niet wil zeggen, dat nieuw binnenkomende evacués niet meer geholpen worden. Lompen werden verkocht. De vele nog beschikbare goederen zijn gesplitst in drie categorieën: de LEZERS SCHRIJVEN De toestand in de Westhoek van Schouwen. Er is in de Westhoek van Schouwen algemeen een gevoel van grote onbe haaglijkheid. Dagelijks kan men het horen: we wonen, nog. steeds, op een vergeten piekje van Nederland. Het is onmogelijk alles op te noemen, wat dit gevoel veroorzaakt. We noemen slechts het voornaamste: Er zijn in de Westhoek en omge ving nog honderden cadavers te ber- gen. De berging gaat uiterst lang zaam, vaak met zeer primitieve mid delen. Waarom? Omdat voldoende materiaal nog steeds niet gekomen is. En hoe staat het met de hygiëne, nu vele cadavers reeds tot ontbinding overgaan Op de boerderijen bevinden zich nog kapitalen aan voorraden en land bouwwerktuigen. Vele boerderijen staan op instorten. De berging gaat uiterst langzaam, vaak met de primi tiefste middelen. Waarom? Ómdat nog steeds niet voldoende materiaal aankwam. Vele mensen trachten nog.uit hun hulzen wat te redden. Veel meer dan enkele roeibootjes zijn niet beschik baar. men kan slechts weinig meene men, moet dagen wachten eer men weer aan de beurt is, reeds ztfn er on. gelukken gebeurd. Waarom? We her halen nog eens: omdat er «nog steeds niet voldoende materiaal is. Wie zal berekenen hoeveel er dage- lijks, zonder noodzaak, verloren gaat? Sommigen bekruipt een gevoel van machteloosheid. Want alle vertogen hebben nog bitter weinig geholpen. B. J. S. A-goederen, die speciaal bestemd zfcjn voor de rampslachtoffers, de B- goederen, .die ook bruikbaar zijn, doch niet meer nodig voor evacue's en de C-goederen, die niet voor uit gifte geschikt zijn en als lompen ten bate van het Nationaal Kampen fonds zullen worden verkocht. Op hoog niveau werd dus uitge maakt, dat de B-goederen bestemd zijn voor behoeftigen in algemene zin. „Dat zijn", zo redeneerde men in Middelburg en ook in andere gemeen ten terecht, „in de eerste plaats de genen, die een ondersteuning genie ten, hetzij uit de overheidskas, hetzij van particuliere of kerkelijke instel lingen". Het werd dan ook het meest logisch geacht, de uitdeling plaatse Ink te coördineren. De diverse in stellingen ontvingen van haar hoofd bestuur of, wanneer het diaconieën betrof, van het landelijk toporgaan, een circulaire, waarin werd medege deeld, dat zij goederen konden aan vragen in Den Haag en wel volgens de maatstaf: één ton per 50 perso nen. Voor Zeeland is dat niet nodig, omdat de provincie een eigen hulp verleningscentrum en eigen voorra den bezit. Er kan dus ook provinci aal geholpen worden. In Middelburg heeft de wethouder van sociale zaken een brief gezon den naar de daarvoor in aanmerking komende „instellingen van weldadig heid" met het verzoek een vertegen woordiger te zenden naar een vol gende week te houden bijeenkomst, opdat men gezamenlijk de nood kan vaststellen en gezamenlijk een hoe veelheid goederen kan ontvangen. Ook de kapotte, doch overigens nog wel bruikbare goederen kunnen thans een nuttige bestemming krij gen; zjj kunnen eventueel door vrou wenverenigingen of naaikransjes worden gerepareerd. Het Ujkt ons echter een probleem om op precies de juiste plaats de grens te trekken tussen behoeftig heid en behoefte. Men kan zich b.v. nog voorstellen, dat ook mensen met klerenslijtende beroepen aan een jas je of een broek worden geholpen, doch het is natuurlek ondenkbaar, dat aan alle arbeidersgezinnen, wier linnenkasten tengevolge van de spanning tussen lonen en prijzen le lijke bressen vertonen, lakens en slopen worden verstrekt. Tenslotte moeten ook de belangen van de winkeliers niet uit het oog worden verloren: het mag niet zo zijn, dat onnodig nog meer mensen door de ramp worden gedupeerd, maanden na die ramp! De serieuze wjjze, waarop men de kledinguitde ling voorbereidt, houdt echter de be lofte in, dat zjj in alle opzichten naar wens zal verlopen. 31ste Verlieslijst. Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft de 31e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers uitgegeven. Voor Zeeland bevat deze de volgende namen: KORTGENE. BARENTSEN, Adriana Pieternella Lena, geb. 25.1193. Laatste adres: Spuiweg 6. ST. PHILIPSLAND. LIGTENDAG—DÉN HAAN, Maat je, geb. 3.3.73, weduwe van Jan Lig- 'tenaag. Laatste adres: Zulddijk 100- Rob Geraerds in Vlissingen en Oostburg. Evenals Maandag in Middelburg, hebben Dinsdag in Vlisslfigen en Woensdag in Oostburg honderden leerlingen van middelbare scholen ge noten van solo-toneel-opvoeringen door Rob Geraerds, die daarvoor Mo lières' „De Burger-edelman" had uit gekozen. Er was grote aandacht voor het knappe toneelspel, waarmede Geraerds de scholieren enige prettige en bovendien leerzame uren heeft be zorgd. Deze opvoeringen worden gegeven onder auspiciën van de Z.V.Ü7 Champignonkweker te Rammekens gedupeerd Naar wij vernemen is ook de eige naar van de champignon kwekerij welke sinds de vorige nerfst in het oude fort Rammekens op Walcheren is ondergebracht, door de stormvloed gedupeerd. Een deej van de teeltkis- ten heeft namelijk in het zoute water gestaan. Er zijn monsters van geno men, die het wel zo goed als zeker maken, dat de champignons waarde loos zijn geworden. Bovendien is de toegangsweg ver nield en is het vrijwel onmogelijk brandstof en paardenmest over het nooddijkje aan te voeren. Het is voor de eigenaar van de kwekerij dan ook zeer urgent, dat zo spoedig mogelijk weer een weg wordt aangelegd. Voorschotten op vergoeding huisraadschade. Naar wij Vernemen kunnen de wa tersnoodslachtoffers thans by het rampschadebureau in het district, waai- de schade is geleden, voorschot ten aanvragen op de vergoedingen voor de huisraadschade. Deze voor schotten worden betaald uit het Ram penfonds. Grond wordt aangekocht voor bouwterrein Vrijdagmiddag om 2 uur zal de gemeenteraad van Kruiningen voor de eerste maal na de ramp in "ver gadering bijeenkomen. De vergade ring wordt gehouden in de consis toriezaal van de Ned. Herv. Kerk te Hansweert. De agenda vermeldt alc enig punt: Bespreking naar aan leiding van de watersnood. Slachtoffers watersnood te Yerseke teraardebesteld. In Yerseke werden op de algemene begraafplaats de stoffelijke over schotten ter aardebesteld van de in de rampnacht omgekomen onderwijzeres aan de o. 1. school te Rilland, mej. A. Pauwe en van haar moeder. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ae heren Mos, onderdirecteur der Rijkskweekschool te Middelburg en de heer W- Spinnaay, hoofdbestuurs lid van de N.O.V. Ds. Van Burgeier uit Kruiningen sprak woorden van troost. Chr. Besturenbond te Goes hield jaarvergadering De Chr. Besturenbond te Goes e.o. hield Dinsdagavond in de Prins van Oranje zijn jaarvergadering. De voor zitter, de heer A. de Lange, wees in zjjn openingswoord op ae gevolgen van de ramp van 1 Februari voor Zee land, ook voor de economische positie van dit gewest en voor een deel van de leden. De Chr. Vakbeweging zal al het mogelijke doen om de nood te helpen lenigen. De secretaris, de heer M. D. van der Slikke, gaf in zijn jaarverslag een overzicht van het verrichte werk en deelde mede, dat hét ledental van de aangesloten organisaties ruim 900 bedraagt. Namens het C N.V. sprak de heer H. Koetsveld, hoofdbestuurder van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, de vergadering toe. Nadat hij eerst en kele mededelingen had gedaan over het werk van ae vakcentralen in het belang van de slachtoffers van de ramp (waarbij hij het afkeurde, dat het van de zijde van het N.V.V. was voorgesteld, alsof deze actie alleen VAN TOT Te Kattendijke heeft het schaap van de heer M. vier lammeren ter we reld gebracht, hetgeen'slechts zelden voorkomt. Aan het Postkantoor van Bres- kens en de hieronder ressorterende kantoren werd in Februari voor de Rijkspostspaarbank 140.737,91 in gelegd en 82.718,30 terugbetaald. De Oranjevereniging van Bigge- kerke gaf een ontspanningsavond, welke een groot succes werd, vooral ook dank zij de medewerking van de Ontspanningsvereniging, die onder leiding van de heer J. Tange het toneelstuk „De nieuwe veearts" Op voerde. Voor het Unie-praktijkdiploma machineschrijven slaagden P. J. Nieuwenhuize, M. de Koeijer, J. B. de Winter, C. M. de Rooy, C. S. Blok en J. A. J. ICoppe uit Yerseke. In het ressort Terneuzen is in de maand Februari bij de Rijkspostspaar bank f 99.559.25 ingelegd en uitbe taald f 58.167,21. De mondaccordeonclub „Ons Ge noegen" uit Vrouwenpolder gaf dezer dagen een geslaagde uitvoering in Gapinge. Na de pauze werd het to neelstuk „Paul speelt het klaar" op gevoerd. L een vergadering van de melk- contrölevereniging te Ritthem werd medegedeeld.dat de beste productie koe in 1952 6857 kg- melk opleverde. De heer W. Koole werd als bestuurs lid gekozen. Als controleur werd her benoemd de heer A. Barentse. Voor de gymnastiekvereniging „Astrow" te Souburg zal op 21 Maart de Olympische turnfilm worden ver toond. De verplichte voorjaarsstierenkeu- ring is te Sint Annaland op 27 Maart, des middags om 4.30 uur. Te Hulst slaagde voor het examen kraamverzorgster mej. A. de Potter uit Sint Jansteen. - Op de markt te Sluis botste een Belgische auto tgeen een boom. De boom legde het af. van dit Verbond uitging), wees hij op het principieel karakter van de Chr. Vakbeweging, die primair bedoelt het koninkrijk Gods en zijn gerechtigheid te zoeken. De heer J. C. Nobel te Amersfoort deed de aanwezigen genieten van zijn .declamatie, terwijl nog twee films %,Der zee ontrukt" en „Het dorp, dat niet sterven wilde") werden gedraaid. Stoffelijk overschot van burgemeester De Goffau gevonden. Woensdagavond is het stoffelijk overschot gevonden van de burge meester van Rilland-Bath, de heer J. A. de Goffau, die op 1 Februari in de rampnacht is verdronken. Schildersstudieclub vergaderde in Goes De studieclub schilders „Luctor et Emergo" hield Zaterdag haar zesde jaarvergadering in het „Slot Osten- de" te Goes. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer W. Wisse, de grote nood welke onstaan is door de ramp van 1 Februari, waarbij 34 le den direct betrokken zijn. De meesten van hen hebben alles verloren en zijn naar elders geëvacueerd. Hierna werd één minuut stilte in acht geno men ter herdenking van de vele slachtoffers. Na de diverse verslagen, werdén de bestuursleden, de heren W. Wisse, G. v. d. Knaap en P. de Dreu met grote meerderheid herko zen. Het ledental dezer studieclub bedraagt thans 211. Van het batig saldo groot 455,69 zal een groot deel besteed worden om de studeren de leden, die alles verloren hebben, van het nodige studiemateriaal te voorzien. Het reeds eerder vastge stelde werkprogramma is een maand opgeschoven, maar zal zo normaal mogelijk toch uitgevoerd worden. Ook dit jaar zal L. en E. meedoen aan de grote landelijke prijsvraag, die verzorgd wordt door de afd. Ber gen op Zoom. In gebouw „Irene" te Borssele werden lichtbeelden van de watei's- nood vertoond. De opbrengst was be stemd voor het Rampenfonds. NOORD ZEELAND Werk bij Burghsluis vordert Nadat in de inlaag tussen de bui tendijk en de havendyk bij Burghsluis een fundering van zinkstokken en rijshout is aangebracht, is men thans begonnen met het opspuiten van het zandlic-haam voor de dijk, die dwars door de inlaag zal worden gelegd. Dan zal ook het gat in de havendijk en de Meeldijk gesloten kunnen worden. Men hoopt nog deze week de dam klaar te krijgen. Het werk. dat voor de bewoners van zoveel betekenis is, trekt uit de aard der zaak veel be langstelling. Ook bi] de Scheldesluis ten Zuid westen van Ouwerkerk is het dijkgat provisorisch gedicht. De raad van St. Maartens dijk komt bjjeen. Vrijdag 13 Maart, 's middags om 3 uur komt de gemeenteraad van St Maartensdijk in vergadering bijeen. De voornaamste punten van de agen da zHn: Benoeming lid Algemeen Armbestuur en de bestrating van de markt. B.B. te Middelburg: tot nu toe 215 vrijwilligers. De dienst Bescherming Burgerbe volking te Middelburg beschikt thans over twee vaste noodwachters, 163 oproep-noodwachters (onder wie vrouwen) en 50 blok-noodwachters, d.WA over 215 personen. De opgaven van de 17 krmggemeenten buiten Middelburg zijn echter nog niet bin nen Voor geheel Walcheren (met uit zondering van Vlissingen) moet men over 1300 mensen kunnen beschikken. De wervingsactie duurt voort tot 21 Maai't. Iedere Dinsdag- en Vrijdag avond wordt op de Middelburgse Markt een openlucht-voorstelling ge geven van de film „Buurmans buur man" en „De les van Londen" en van een filmstrip en houdt de kringcom mandant B. B., de heer J. L. K. Ka- pltz, een propagandarede. Onderwijzer benoemd te Westkapelle. Tot onderwijzer aan de school met de bijbel te Westkapelle is benoemd de heer A. Stringer, thans tijdel^k onderwijzer te Hazerwoude. Z.L.M.-Yergadering te Koudekerke In „Hotel Walcheren" te Koudeker ke werd onder voorzitterschap van de heer J. Vos een druk bezochte verga dering van de plaatselijke Z.L-M--af deling gehouden. De secretaris-pen ningmeester. de heer J. Koole, stelde vast, dat 1952 een goed jaar voor de vereniging is geweest. Het batig sal do bedroeg 237,14. De heer Vos werd herbenoemd als voorzitter. De algemeen secretaris van de Z.L. M., mr. J. F. G. Schlingemann, sprak over de toedeling van nieuwe kavèls grond, waarover, zoals bekend, in en om Koudekerke vrij veel ontevreden heid bestaat. Hij wees er op, dat de betrokkenen, indien zij met de toewij zing niet accoord gaan, zich onmid- i deliijk tot het bureau ruilverkaveling moeten wenden. Helpt dit niet. dan kan men in beroep gaan bij de be- roepscommissie. Is er sprake van eer dringend geval, dan wordt direct raad verschaft. Er zyn inderdaad ve le klachten, maar men dient ook oog te hebben voor de moeilijkheden, aldus mr. Schlingemann. Geref. Mannenvereniging „Beza" bijeen De Geref. Mannenvereniging „Be za" te Vlissingen hield Vrijdagavond in het Jeugdgebouw der Ger. kerk haar 14e jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer A. de Klerk, die er op wees, dat het ledental der vereniging enigszins is teruggelo pen. De verslagen van de secretaris, de heer P. Sinke en de penningmees ter, de heer J- Stortenbeker, werden goedgekeurd. Er was een batig sal do van 36.De bibliothecaris, de heer J. A. de Kam, kon mededelen, dat een aantal nieuwe boeken werd aangeschaft Door dra. O. Jager, Geref. pre dikant te Vrouwenpolder, werd hier na een causerie gehouden over „Lec tuur en literatuur in het Christelijk gezin", waarop een zeer drukke be spreking volgde. Afgevaardigden van kerkeraad, Kring Walcheren van Ger. Mannen- verenigingen, de plaatselijke Ger. Jongelingsvereniging „Calvijn" bo den gelukwensen aan, waarna ds. A. Verschoor met gebed besloot. In het Verenigingsgebouw te Oost. kapelle werd een watersnoodfilm ver toond en tevens de film „De les van Londen", 's Middags was er een voorstelling voor de jeugd. DIRECTEUR PROV. ZEEUWSE V.V.V. Wellicht van 15 Juni af weer autobusverkeer door Oostelijk Zuid-Beveland. Nog voortdurend komen berichten binnen over het annuleren van gere serveerde logiesruimte In Zeeuwse vacantieplaatsen en van reizen in groepsverband naar onze provincie, zo vernemen wij van de directeur der Provinciale Zeeuwse V.V/V., de heer E. Smit. Het aantal aanvragen om inlichtingen over vacantieverbiijf in Zeeland by de lnformatiebureaux van de V.V.V.'s en op het kantoor van de provinciale vereniging is dan ook zeer gering In vergelijking niet de maand Februari in voorgaande ja/en. Blijkbaar hebben velen de indruk gekregen, dat het beter is dit jaar maar niet naar Zeeland te komen, doch naar de mening van de heer Smit is de schade in de gehele pro vincie, althans uit toeristisch oog punt bezien, vrywel nihil. Slechts Zie- rikzee en Brouwershaven zullen weer toilet moeten maken voor de vreem delingen. doch ook daar zijn geen be langrijke gebouwen verloren gegaan, aldus de directeur van de „Provincia le". Over de toestand, waarin het dorp Dreischor uit het water zal komen, valt nog weinig te voorspellen. De heer Smit acht het van het grootste belang, dat in zo breed mo gelijke kring bekend wordt gemaakt, dat Zeeland het komend seizoen weer geheel in staat is alle bezoekers te ontvangen, die dan de bezienswaar- 0 De Schrijfster mevrouw Antoinette van Rhijn-Naeff, beter bekend onder haar pseudoniem Top Naeff, zal op 24 Maart haar 75ste verjaardag vieren. 0 In de nacht van Maandag op Dinsdag botste een auto bij Biithoven tegen een boom. De drie inzittenden moesten naar een Utrechts ziekenhuis worden overge bracht. De 30-jarige P. Bakker uit Lands meer is Dinsdagmorgen in Haarlem van een vuilnisschuit gevallen, toen hij trachtte een ketting, die het vaartuig met een ander verbond, in te korten. Toen men de drenkeling op het droge had gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. 0 De'politie te Schiedam hield Dinsdag nacht twee meisjes van 15 en 18 jaar aan. die waren weggelopen uit het ob servatiehuis „Hollandse Rading" te Maar tensdijk. 0 Koningin Juliana heeft Dinsdag te Soestdijk de vertrekkende Spaanse ge zant, de markies De Santa Cruz, in af scheidsgehoor ontvangen. 0 Van 1 Maart af zijn ongeveer 20.000 Oost-Duitse vluchtelingen in West-Ber- lljn aangekomen. Belangrijk lager In prijst Voot normald omtiandlgheden De 10 vitaminen die U iedere dag tekort kom TOO dragées slechts I 2.90 60 dragées I 1.9S PHILIFS-ROXANE digheden en ontspanningsmogelijkhe den nog volkomen in tact zullen vin den. Op -grotere schaal heeft geheel Nederfand tegen de in het buitenland levende verkeerde opvattingen over de omvang van de ramp te strijden. De A.N.V.V. ontving dezer dagen een Amerikaans dagblad, waarin op een kaartje van Nederland het gehele ge bied ten Westen van de lijn Amster damMaastricht als overstroomd as aangegeven! Met de verbindingen is het natuur lek nog niet 7.0 gunstig gesteld en vooral het gemis van ae grote auto weg en de spoorlijn over Zuid-Beve land doet zich ernstig gevoelen. Er bestaat echter goede hoop, dat van ongeveer 15 Juni a.s. af weer autobus sen door Oostelyk-Zuid-Beveland zul len kunnen rjjden, zij het dan nog niet over de rijksweg. Er zal dan een pen deldienst kunnen worden onderhou den tussen Kapelle en Krabbendjjke. Vermoedelijk zal na het gereedkomen van het werk bH Rilland alle aandacht worden besteed aan de verbetering van de verbindingsweg tussen Yerse ke en Krabbentlijke, waarop als het enigszins mogelijk is, In April alweer personenauto's zullen worden toegela ten. Aardenburg's raad komt bijeen Vrijdagmiddag om half vier zal de gemeenteraad van Aardenburg in openbare vergadering bijeenkomen. Stierenkeuringen in W. Z.-VIaanderen Maandag begonnen in West-Zw.- Vlaanderen de verplichte stieren keu ringen van de provinciale commissie ter verbetering van de rundveestapel in Zeeland. De jury, bestaande uit de heren ir. W. L. Harmsen, Kleinepier en H. van Waes, paste zeer strenge selectie toe, voornamelijk om in man nelijke lijn te trachten het rundvee te verbeteren. In Breskens werden 4 stieren ter keuring voorgebracht, waarvan 2 goedgekeurd werden. Het waren Theo, geb. 28 Febr. 1952 eig. W- Ba- rendsede Vlieger Groede, Wilfried van de Krabbeschans, 17 Nov. 1951, edg. M. A. Flilcweert, Breskens. In Hoofdplaat werden 4 stieren voorgebracht: 1 werd goedgekeurd nl. Witzy van Maartje, 17 Maart 1952, eig. F. D. Haak, St, Pieterspol- der, Biervliet. Te Biervliet werden 10 stieren aan gevoerd. Goedgekeurd werden: Jan van Dora, geb. 12 Jan. 1952, eig. J. Haverbeke, Grietjes Adema, geb. 16 Maart 1952. eig. C. Rijckaert, Bier- Te LJzenaijke werden er 7 stieren ter keuring voorgeleid. Goedgekeurd werden BertusF., geb. 7 Mei 1952, Eig. L. M. de Öobbelaere, Coert, geb. 23 Jan. 1952, eig. E. de Milliano en Frans, eig. H. A. Steenhart. Waterlandkerkje: aanvoer 9 stuks. Afgekeurd 5. Rinus, geb. 16 Jan. 1952, eig. Ach. Sturm, Bruteur van Janke, geb. April 1952, eig. C. C. B. TasHeyens. Te Waterlandkerkje kregen nog twee stieren een wat langere ver blijfsvergunning. Over twee maanden zal over hun lot beslist worden. De afgekeurde stier n zullen voor de voortplanting onschadelijk gemaakt worden binnen 28 dagen na de keu ring. 50 jaar Vrouwenbond N.V.V. in West Zeeuwsch-Vlaanderen De Vrouwenbond van het N.V-V., federatie West Zeeuwsch Vlaanderen, zal ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan op 24 Maart een feestelijke jaarvergadering houden in hotel De Vuyst te Oostburg. Op deze vergade ring zal het woord worden gevoerd door het hoofdbestuurslid, mevr. F- van Veenendaal van Meggelen. VOETBAL Timmermans wil weer amateur in Nederland worden Nederlandse profs er op gebrand Franse elftal te slaan. Theo Timmermans, de 27-jarige binnenspeler van Nimes, die het ini tiatief nam voor de ontmoeting tussen eer, elftal van Nederlandse prof-voet ballers en het Franse nationale team, welke wedstrijd vanmiddag in Parijs wordt gespeeld, wü trachten weer als amateur in Nederland uit te komen. Hij zal daartoe een verzoek bij de K- N.V.B. indienen. De ex-ADO-speler heeft er het vorige jaar al mee wil len uitscheiden, maar Nimes bood hem zo n stevig bedrag, dat hij er nog een jaartje aan vast geknoopt heeft. Hij keert in de zomer terug naar Den Haag, waar hij een zaak heeft. Timmermans vertelde voorts, dat iedere Nederlandse prof gebrand is op de wedstrijd van vandaag en dat ie dereen zijn uiterste best zal doen het Franse elftal te slaan. Op het laatste ogenblik is het Ne derlandse elftal nog gewijzigd en het komt nu als volgt in het veld: Doel: De Munck; achter: Vreeken en De Vroet; midden: Schaap, Van der Hart. De Kubber; voor: Appel, Rijvers, Van Geen, Timmermans en De Harder. KORFBAL Promotiewedstrijd te 's-Heer Arecidskerke De beslissende wedstrijd voor de promotie naar de 2e klasse van de Z.K.B. tussen Elto (kampioen 3de klasse) en Swift HI (laatste 2de klas se) wordt Zaterdagmiddag gespeeld te 's Heer Arendskerke. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 11 Maart. Boerenkool 10. Rode kool 10 —14. Savoye kool 21—22. Peen 4—12. Prei 48—56. Knolselderij 20—30. Spruiten 45. Uien 2326. Witlof 46—62. afwijkend 40— 42. Veldsla 101110. Schorseneren 26. Appelen: Brabantse bellefleur 612. Goudreinetten. keuken 1317. Zoete Erm- gaard 17. Winston, huishoud I 3841. keuken 25, fabrieks 20. Peren: St. Re- my 3—10. EIERNOTERING MIDDELBURG. Particuliere verkoopprijs van kipeie ren: no. 0 19 ct., no. I 18 ct., no. II 17 ct., no. HI 16 ct, no. IV 15 ct, no. V 14 AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 9 Maart. Kleiaardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers f 13.5015.50, bin tjes f 1313.25, Bevelanders f 15, furore f 13.25—15, LJsselster f 12.50. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: vo- ran f 8.85, industrie f 8.85, Wilpo f 8.85, IJsselster f 10, Voeraardappelen: nat ge was f 3.25, droog gewas f 5.25, prijzen berekend per 100 kg. en op de handels- voorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM. 9 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 1545 dieren, w.o. 781 vette koeien. 764 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien f 2.842.92. 2.64—2.74, 2.10—2.30; var ens lev. gew. f .86, 1.84, 1.82. Aanvoer vette koeien even minder met tamelijke handel en prijzen onveranderd; enkele prima's bo ven noteirng. Vai kens aanvoer iets ruimer met vlug ge handel en prijzen hoger; een prima exemplaar ging nog iets boven notering. GRAANBBURS BOTTERDAM. 9 Maart. Binnenlandse granen offi cieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam: Tarwe, met weinig kooplust, zonder vochtconditie f 26.50—27.45, op voohtconditie, franco faoriek tot f 27.40. Voedergranen: Zomergerst f 28.00—29.50 grove daarboven; wintergerst, kalm 27.2528.haver, goed prijshoudend f 22.5023.50; rogge, prijshoudend f26.00 —26.75; mais, geschoond, kalm, f 29.50 31.—. Peulvruchten, met weinig handel; groe ne erwten f 40.00—51.00, prima kwaliteit daarboven: schokkers f 50.0060.00; brui ne bonen tot f 90.00. VISMIJN TB VEERE. 11 Maart. Export garnalen, aanvoer 363 kg., 150—170. Bot, aanvoer 8 kg., 16—18. Kabel jouw, aanvoer 2 kg., 75. Wulken, aanvoer 6 kg., 20. VISMIJN BRESKENS. 11 Maart. Exportgarnalen. aanvoer 319 kg.. 115—192. Schar, aanvoer 15 kg„ 42. Tong. aanvoer 1 kg.. 128. Bot onverkoop baar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3