VREEMDE Sport en wedstrijden KRIJGT STICHTING ZEELAND EEN CONCURRENT? WEK DE GAL IN UW LEVER OP ZEEUWSE „JONGE KERK" SPRAK OVER HET LEKENSPEL Bij duiken Si' pakje BATALJON ZEELAND TE GOES IN REÜNIE BIJEEN SANATOGEN 2 PROVINCIALt ZEEtIWSt CO R A N1 MAANDAG 12 FEBRUARI 1951 Ged. Staten kregen nog geen bericht over benoeming van cultureel attaché. In de afdelingen van de Provinciale Staten is het voorstel behandeld van Gedeputeerde Staten tot verhoging van het subsidie aan de Stichting Zee land voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. Daarbij heeft een lid de aandacht van het college gevraagd voor het in de pers verschenen bericht dat de regering de benoeming van provinciale culturele attaché's over weegt. Nadrukkelijk waarschuwde hij tegen het optreden van doublures. Advertentie Dit lid had ook vernomen, dat het in de bedoeling zou liggen om deze culturele attaché's ondermeer te be lasten met het probleem van de vrije tijdsbesteding. Daartegen opperde hij principiële bezwaren. Van de zijde van Ged. Staten werd geantwoord, dat het college van de persberichten op de hoogte is. Het volgt nauwlettend de ontwikkeling, doch tot op heden zijn er geen offi ciële berichten omtrent-de benoeming der culturele attaché's ontvangen. BU de behandeling van het voorstel werd aangedrongen op het betrachten van de nodige zuinigheid door de Stichting, met name wat de reis- en verblijfkosten betreft. G.S. antwoord den. dat getracht wordt deze post te drukken. Schriftelijk deelde het college nog mede, dat de volgende gemeenten geen bijdrage ten behoeve van de Stichting hebben verleend, hetzij om financiële redenen, hetzij, omdat zij sceptisch staan tegenover het nut van het werk der Stichting: Graauw eri Langendam, Hoek. Hontenisse. Sint Jansteen. Kattendijke, Nieuw- en St. Joosland, Oosterland, Oostkapelle, Overslag, St. Philipsland. Rilland- Bath, Vogelwaarde en Zaamslag met PROVINCIAAL BESTUUR OVER ZEEUWSE VISSERIJ Bedrijfschap schiet tekort. Bij de benandèling «n de afdelin gen der Prov. Staten over het voor stel van G. S. tot subsidieverlening aan de Stichting voor de Zeeuwse Visserybelangen, ontspon zich ten in teressante discussie over dc positie der Zeeuwse visserij. Men trok de conclusie, dat de Zeeuwse visserij alle krachten zal moeten inspannen, om niet verdron gen' te worden in de strijd legen de grote rederijen in ..Holland" en te gen diverse andere lichamen, o.a. ook het Bedrijfschap voor Visserjjproduc- ten, dat niet voldoende de belangen van de Zeeuwse visserij in al haar geledingen behartigt. Men is dan ook algemeen van oor deel. dat de Stichting voor de Zeeuw se Visserijbelangen nodig is en dat ouder leiding van de Commissaris der Koningin krachtig opgetreden moet worden om de Zeeuwse visser te beschermen en hem te Ieren actief deel te nemen aan de economische strijd. JUBILEUM „JONGE KRACHT" 'BIEZELINGE. Zaterdag werd te Goes tijdens een vergadering der Zeeuwse Pij perscorpsen, 16 Juni als datum be paald voor de viering, van het 15- jarig jubileum van „Jonge Kracht" te Biezelinge. De corpsen uit Terneuzen, Kam perland, Goes en Middelburg zullen hieraan medewerken. Met 300 tamboers, hoornblazers en pijpers zullen concerten, een mars en een taptoe worden uitge voerd. een totaal van 32.351 inwoners. Ook werd medegedeeld, dat G.S. te zijner tijd met een voorstel komen om ook het subsidie aan het E.T.I. in een for meel besluit vast te leggen. Blijkens de exploitatierekening 1949 van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk te Mid delburg bedroegen de ontvangsten in dat jaar f 35.380. de uitgaven f 35.036. Het subsidie van het Rijk bedroeg f 15.000 (begroting-1950: f 16.000). hel subsidie van de gemeenten f 10.297.25 (f 10.000) en het subsidie van de Pro vincie f 10.000 (t 10.000). De reis- cn verblijfkosten beliepen in 1949 f 6405.83 en zijn voor 1950 begroot op f 6500. Nieuw veilingcomplex te Terneuzen In gebruik. Hedenochtend betrekt de Coöp. Vruchtenveiling Zeeuwsch-Vlaanrtc- ren te Terneuzen haar nieuwe gebou wencomplex aan de Kerkhoflaan. Woensdag a.s. zal hier voor de eer ste maal geveild worden. De inge bruikneming geschiedt officieus; de officiële opening volgt in de loop van dit jaar. Waarschijnlijk valt zij sa men met de in September te houden grote tentoonstelling van groente en fruit te Terneuzen. O cnlt morgens „kiplekker" alt bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ia uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LiBvERPIl,LETJES om die liter gal oc te wekken en uw spijsvertering en stoel. Sang op natuurlijke wljxe te regelen, en plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's T^verpilleties KERK EN TONEEL Watervoorziening in de Weihoek van Tholen. Te Poortvliet werd een vergade ring gehouden van belanghebbenden by de watervoorziening in de Wei- hoek van Tholen. De commissie, die deze aangelegenheid behandelt, re kende op een grote opkomst, maar werd daarin teleurgesteld. Slechts een vierde deel van de weidegebrui- kers was aanwezig. Toch is het drinkwaterprobleem voor dit gebied actueel en het aanvoeren van wa ter voor het vee kost een flink be drag. Een waterleiding zou op den duur heel wat goedkoper zyn en dan heeft men altyd uitstekend drink water voor het vee. De commissie tracht nu grotere belangstelling voor de aanleg van deze waterleiding te wekken en hoopt nog steeds, dat een aanleg voor gezamenlijke rekening mogelijk zal zijn. Algemene vergadering Z.L.M. De Z. L. M. houdt een buitenge wone algemene vergadering op Maandag 19 Februari te Goes. Aan de orde komt een voorstel tot sta tutenwijziging. Voorts zal een be spreking worden gehouden over het landbouwbeleid naar aanleiding van de algemene economische toestand. Interessante referaten van mevrouw H. W. BoersmaSmit en Ben Albach. Kledingcentrale voor lekenspelen in Zeeland? Te Middelburg werd Zaterdag en Zondag door de Provinciale Her vormde Jeugdraad in samenwerking met de culturele sectie van de Her vormde Commissie van Bijstand een week-end gehouden, waar dc moge lijkheden en de moeilijkheden van het lekenspel werden besproken. Aan dit week-end werd deelgenomen door be langstellenden uit alle delen van Zee land. Na een korte inleiding door ds. J. C. Muller, Ned. Herv. predikant te Ritthem, werd het woord gevoerd door mevrouw H. W. BoersmaSir.it uit Amsterdam, secretaresse van de Jonge Kerk. Uitvoerig ging spreek ster de verhouding van Kerk en to neel in de loop der eeuwen na watr- bij zy er op wees, dat de Kerk zich in het verleden van het toneel hee't afgekeerd. Mevrouw Boersma be toogde, dat het toneel echter aan de jonge leden der Kerk de mogclijkhef 1 biedt om samen te getuigen. Het is bovendien gemeenschap-scheppend. Niet alleen ae speelsters en spelers werken samen, doch allen, die in de ruimste zin des woords aan het spei deelnemen, b.v. bij de décorbouw. de vervaardiging van requisieten enz. Tenslotte wees mevrouw Boersma er op, dat ook de Hervorming zich van het spel heeft bediend. Zo schreef een van Calvgn's medewerkers. The odore Beza, zelf een spel. In het spel. I zo besloot zij, wordt onze verbeel- I ding aan het werk gezet. Is de ver beelding voor de Christen eigenii.k niet vanzelfsprekend? Hierna sprak de regisseur Ben Al bach uit Amsterdam over vragen, verband houdende met de regie. Jn het kort behandelde spreker het ka rakter van het lekenspci, dat hg ver geleek mét een gelijkenis. Het eist van de spelers grote geestelijke overgave en vooral gro te eensgezindheid. Gekrakeel over rolverdeling e.d. horen in het leKer-- spel niet thuis, want principieeMs elke rol gelijk en elke functie ook die van b.v. de décorschilder even belangrijk. De regisseur zal zijn groep dienen te brengen tot een grote innerlijke bewogen heid, want het gaat om geloof cn verkondiging. Voorts gaf spreker een groot aan tal nractische wenken. Zaterdag avond en Zondagmiddag werd onder leiding van de heer Albach l'inpro- viste.een spel opgevoerd. KLEDINGCENTRALE De secretaris van de Hervormde Commissie van Bijstand, de heer H. d'Olyvat, deelde mede. dat er plan nen bestaan voor de oprichting van een kledingcentrale voor lekenspelen in Zeeland. Binnenkort wil men tot uitwerking van deze plannen over gaan. Het ligt in de bedoeling deze centrale zo mogelijk in Middelburg te vestigen. Scheepvaart door het Kanaal van Zuid-Beveland. In de maand Januari passeerden in totaal door het kanaal van Zuid Beveland 4513 schepen, welke een in houd hadden van 1956.888 ton. Hier van waren 2950 schepen geladen met een inhoud van 1554.484 ton en 1563 schepen ledig. Deze hadden een inhoud van 402.402 ton. In de maand December passeerden in totaal 4677 schepen met een inhoud van 2028.856 ton. Toen waren 3034 schepen gela den met een inhoud van 2028.856 ton en 1643 schepen met een inhoud van 424.744 ton ledig. Tot de Rijnvaart behoorden in de richting Wemeldinge-Hansweert 575 geladen schepen welke een inhoud hadden van 461.584 ton en 37 ledige schepen met een inhoud van 30.823 ton. In de richting Hansweert-We- meidinge 427 geladen schepen met een inhoud van 376.063 ton en 105 ledige schepen met een inhoud van 74588 ton. In December waren er in de richting Wemeldinge-Hansweert 571 geladen schepen met een inhoud van 471.931 ton en 28 lédige schepen met een inhoud van 25984 ton. In de lichting Hansweert- Wemeldinge 337 geladen sche pen met een inhoud van 315.996 ton en 73 ledige schepen met een inhoud van 57.775 ton. Bg het aantal gepasseerde sche pen waren in totaal 45 coasters. Hier van waren er 17 geladen en 12 ledig in de richting Wemeldinge-Hans weert en 4 geladen en 12 ledig in de richting Hansweert-Wemeldinge. In December waren er in totaal 43 coasters; 15 geladen en 10 ledige in de richting Wemeldinge-Hansweert en 8 geladen en 10 ledig in omge keerde richting. In nationaliteiten waren de sche pen als volgt verdeeld 2970 Neder landse, 952 Belgische, 203 Franse, 209 Zwitserse, 6 Engelse, 171 Duitse en 2 Luxemburgse. In December wa ren deze cgfers 3052 Nederlandse, 1050 Belgische, 219 Franse, 173 Zwit serse, 7 Engelse, 171 Duitse en 5 Luxemburgse. Advertentie VERHALEN Arbeiders, die bezig waren met het afbreken van een in 1915 gebouwd strandcafé te Hermosa Beach (Califor- nië) hebben in het metselwerk van een muur een zeekrab gevonden, die, na 35 jaar hier opgesloten te zijn ge weest, nog leefde. Plaatselijke dier kundigen staan voor een raadsel. Zij verklaren dat exemplaren van dit soort krab normaal slechts tien jaar leven. Een ouwe' taaie in het {wa draat 'lus! Alois Skalsky, een vijftigjarige, ma gere en hongerig uitziende Oosten rijkse vrachtautobestuurder, heeft aangeboden in één maaltijd honderd eieren achter elkander op te eten mits iemand anders ze betaalt. Hij zegt dat dit een peuleschilletje voor hem is, aangezien hij elke don racht-n lot honderd rauwe eieren kan eten Voor de afwisseling neemt hij ook wel enkele dozijnen eieren met schaal en al tot zich. Ook ziet hij kans in één maaltijd drie kilogram rauwe biefstuk naar binnen te werken. Aloifc staat bij de buurtgenoten als „de* struisvogelman" bekendZijn vrouw klaagt.Ik kan hem niet alle Pöfin'l geven, dat hy zou kunnen verwerken. Maar ik moet hem elke dag een 4tu>,e kil* vlee. geven". Alois heeft nog nimmer een dokter over zyn maag Een bewoner van de Albrecht Beyllnggracht, te Schoonhoven zond dezer dagen via de post een visite kaartje aan zijn buurman. Behalve de naam van de geadresseerde had hij slechts op de enveloppe geschre ven: „a.b.gr. no.... Hier". De post zag dat „hier" voor een plaatsnaam aan en zond het kaartje naar de IAer. Hier kon men het niet thuis brengen, en zond het door naar Lier in Duitsland. Ook daar was het adres onbekend, dus kwam het terug naar NederlandDe plaatsman afzending was echter niet bekend, daar van hel poststempel Schoonhoven slechts de eerste drie letters leesbaar waren en de inhoud van de enveloppe ook geen aanwijzing bevatte. Het hoofdkan toor dei' posterijen te 's-Gravenhatje sloeg aan het puzzlen en slaagde er vi, het raadsel op te lossen. Ten slotte kwam het kaartje toch nog op de plaats van bestemming terecht. Culturele commissie Stichting „Rusthuizen Walcheren". De voorzitter van de Stichting „Rusthuizen" Walcheren", de heer A. H. S. Stemerding, heeft in het verpleeghuis voor rust- en hulpbe hoevenden „Ter Hooge" een cultu rele commissie geïnstalleerd. Deze commissie heeft als doelstellingen de vorming van een centrale bibli otheek en vgn leesportefeuilles, de organisatie van ontspanningsavon den en -middagen, het bezien van de mogelijkheden tot arbeidstherapie en het zoeken naar middelen om meer ontspanning en levensvreugde te schenken aan de chronisch zieke pa tiënten in Der Boede en Ter Hooge. Deze commissie is als volgt sa mengesteld: mr. J. D. Vink te Mid delburg, voorzitter; de heer M. L. Almekinders, directeur der Stichting, secretaris; de heer D. Boone te Middelburg, ouderling Chr. Geref. Kerk, lid; de heer J. F. C. van Kamer te Middelburg, directeur Gem. Dienst v. Soc. Zaken, lid; mevr. C. v. d. SéhuurHannema te Koude- kerke, lid en mevr. M. Wolters— Hazeu te Vlissingen, lid. De samenstelling van het Stich tingsbestuur luidt thans als volgt: voorzitter: A. H. S. Stemerding, burgemeester van Souburg en gede legeerde van de burgerlijke gemeen ten; secretaris: ds. H. Veldkamp, Geref. predikant te Middelburg en gedelegeerde der Geref. Kerken; penningmeester: D. Kodde, burge meester van Zoutelande en gedele geerde van de Geref Gemeenten; alg. adjunct: mej. dr. A. H. A. Bak ker. Doopsgezind predikante te Middelburg en gedelegeerde van de Doopsgezinde en Lutherse Gemeen ten; leden: ds. L. H. W. Theunissen, Ned. Herv. predikant te Aagteker- ke en vertegenwoordiger der Ned. Herv. Kerken op .Walcheren; mr. H. v. d. Schuur, secretaris van Kou- dekerke cn gedelegeerde der burger lijke gemeenten; jhr. ir. H, L. Boo- gaert, burgemeester van Domburg, gedelegeerde der bui'geriykê gemeen ten; mr. J. Moolenburgh, kanton rechter te Middelburg en gedele geerde der Ver. van Vrijz. Her vormden; J. Jasperse. wethouder van Koudekerke, ouderling der Ned. Herv. Kerk aldaar en gedelegeerde der Ned. Herv. Kerken; mr. J. D. Vink, tuchtrechter voor de pryzen te Middelburg, diaken der Ned. Herv. Kerk aldaar en gedelegeerde dér Ned. Herv. Kerken J. v. Tuinen, referendaris Prov. Griffie van Zee land en gedelegeerde der Geref. Ker ken; J. L. Dregmans, burgemeester van Koudekerke, vertegenwoordiger van deze gemeente met adviserende stem; B. Goedbloed, secretaris van Domburg en vertegenwoordiger van deze gemeente met adviserende stem. COLPORTAGE. Schouwen en Duiveland wórdt weer bezocht door personen, die boe ken trachten te verkopen voor de Zending. Dit is hun goed recht maar minder fraai is, dat ze daar bij verzwijgen, dat het gaat om de zending van de Adventisten of een andere secte. De zending; uitgaande van de Prot. Kerken in Nederland, laat niet door onbekend., personen col porteren, zodat men gewaarschuwd zij om alvorens te kopen na te gaan in hoeverre de colporteurs handelen namens een of ander Kerkgenoot schap. KON. WILHELMUS'A FONDS. De afdeling Hulst 'kon over 1950 aan het hoofdbestuur het mooie be drag van 775 afdragen. Commissaris der Koningin gaf blijk van zijn belangstelling. In Augustus weer een reünie? Voor de derde maal sedert de thuis vaart uit Indonesië kwamen de man nen van 2-14 R.I., Zaterdagmiddag in het Schuttershof te Goes bijeen om de oprichting van het Bataljon óp 13 Fe bruari 1945, te herdenken. Hoewel de opkomst niet zo groot was als vorig jaar, heerste er toch weer de gezellige kameraadschappe lijke sfeer, welke dit bataljon ook in tijden van moeiten en gevaren zo ken merkte. Om half vier arriveerde de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, om door zijn aan wezigheid op deze reünie, bij vernieu wing te getuigen dat het Bataljon Zee land een bijzondere plaats in zijn hart inneemt. Met een luide ovatie werd de hoge gast verwelkomd. Hierna begaf men zich naar de Schouwburgzaal, waai- de waarnemend-bataljons-commandant, de res-majoor J. H. Appel, zijn man nen toesprak. In het bijzonder ver welkomde hij de Commissaris, waar van men het nog steeds op prijs stelt dat hij als eerste landgenoot de „Jo han van Oldenbarnevelt" betrad om het bataljon bij zijn thuiskomt te be groeten. Met enige ogenblikken stilte werden hierna staande de gevalen makkers herdacht. Majoor Appel wekte allen op volgend jaar zo mogelijk in nog gro ter getale aanwezig te zijn, opdat de band niet zal verslappen. Verder deed hij voorlezing van een boodschap van de oud-bataljonscommandant. Overste J. van Oort, die het verblijf in Indo nesië in de herinnering riep en allen de béste groeten overbracht. IN AUGUSTUS NOGMAALS REÜNIE. Na terugkeer van Overste van Oort wil men trachten, bijv. in Augustus, nogmaals een reünie te beleggen, dan met de oud-commandant. Nadat de oud-betaalmeester, de heer, J. P van Unnik uit Den Haag, nog enkele zakelijke mededelingen had gedaan, verbleef men een uurtje gezellig bij het cabaret „De Mallelan- ders" uit Middelburg. Met liedjes, 1 sketches en muziek wist dit groepje een afwisselend amusementsprogram ma te brengen. Natuurlijk ontbrak ook „Circus van Oort" niet op deze middag en zo daverde het bataljons lied, „Circus Caspari" en andere me lodietjes, waarmee men op de soms eenzame posten de moed erin hield, weer door de zaal. Oude herinnerin gen aan een moeilijke, doch vaak ook schone tijd Na afloop van deze middag bleven velen nog enige tijd gezellig „nabo- men". Men ziet elkaar immers niet 'elke dög. SCHEEPVAART TERNEUZEN. Aangekomen, 9 Febr.: Eng. m.s. Red- start Antwerpen naar Gent. Zweeds s.s. Jamaica Antwerpen naar Gent. Vertrokken, 9 Febr.: Zwitsers m.s. Sim- plon Gent n, Leith. Ned. m.s. Elkalin Gent n. Middelfart. Verbetering beursgebouw Goes zou bijna een ton kosten. In verband met het verzoek van de heer L. I. Verwer tot het in erfpacht mogen ontvangen van de Graanbeurs. geven B. en W. van Goes op verzoek van het raadslid, de heer Zuidema enkele gegevens omtrent de exploita tieresultaten en de kosten van een eventuele verbetering van dit gebouw door de gemeente. Naar een zeer globale raming be rekend, zal het opknappen van het interieur een uitgaaf vergen van f 62.750. Ook zal het nodig zijn om de gevel te wijzigen, waarvoor een bedrag van f 16.000f 20.000 is te ra men. Deze bedrageh zijn exclusief directiekosten, welke* pl.m. 107o zijn. Wat de financiële resultaten betreft, wordt medegedeeld dat de ontvan- sten bedroegen in 1948: f 5035.57. in 1949: f 5174.95 en in 1950: f 5082.13. en de uitgaven in 1948: f 3049.82. in 1949: f 3581.48 en in 1950: f 4726.06. In het bedrag over 1950 is begrepen een post van f 1000 voor schilderwerk. Indien de gemeente de beurs voor eigen rekening zou opkn.appen, zou er bij een aflossingstermijn van 40 jaar en gerekend naar een annuiteit ad 3Vz%, een jaarlijkse uitgaaf bykomen van rond f 4200. LEZERS SCHRIJVEN KOPEN IN ZEELAND? In de „Kantiyn" van 6 Februari werd m.i. niet ten onrechte door de Zeeuwse boekhandelaren de ver zuchting geslaakt, dat de Zeeuwen te veel buiten Zeeland kopen en dat bo vendien andere middenstanders -de zelfde klacht hebben. Als niet Zeeuw is mM echter opge vallen, dat vele, niet door de fabri kant geprijsde artikelen en ik denk hierby o.a. aan de zware uitga ven voor textiel, huisraad enz. el ders voordeliger en in beter kwaliteit bö groter verscheidenheid te beko men zyn. De middenstanders zouden uit de bedoelde kantiyn de lering kunnen trekken, dat, als alle consumenten zouden slapen, het wel anders zou zijn, maar zy doen er de consument en zichzelf schade mee. Middelburg. „Contrapunt." Meet levensvreugde door meer gezondheid en meer gezondheid door Sanatogen, het heerlijke versterkingsmiddel, waarmee U oververmoeidheid en zenuwklacbten in korten tijd overwint.' Het Zenuwsterkend* Voedsel Oosterland heeft televisie. Door de heer M. J. Weststrate, ra diohandelaar te Oosterland werd aan de heer A. Mol, caféhouder een tele visietoestel verkocht. Tiet is echter de vraag of men op Duiveland een goede ontvangst zal hebben. Onge twijfeld zal het evenement veel be zoekers trekken. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De Nederlandse maatschappy voor Nyverheid en Handel, departement Zeeland, organiseert een koffietafel op Woensdag 21 Februari in de Ko renbeurs te Goes. De heer H. Ch. G. J. van der Mandere zal daarbij spre ken over „Rusland in Europa en Azië". De „Kon. Juliana" vast in fuik te Breskens. Het wordt de hoogste tijd, dat de haven van Breskens wordt uitge baggerd. Zaterdagavond liep de veerboot „Koningin Juliana" ten gevolge van de lage waterstand vast in de fuik. Het werd 24.30 uur in plaats van 21.50 uur, voordat de boot kon vertrekken. Zondag om half elf liep het schip uit zijn roer, waardoor het bijna op de liavendam terecht kwam. De diensten van 10.55 uur uit Vlissin gen en van 11.25 uur uit Breskens kwamen te vervallen. SCHAKEN Wilhelm Steinitz-Terneuzen 7—3. Voor de hoofdklasse der K.N.S.B. won Wilhelm Steinitz (Rotterdam) met 73 van Terneuzen: De gede tailleerde uitslag luidt: Leo Brou werM. J. Quakkelaar 01; M. de KlerkG. E. van Halsema 10; J. A. Hazebroek--Stadhouders 1U; J. W. RegeerG. den Decker 1— 0; H. van HoltenP. J. v. d. Sande 0— 1; Ludo BrouwerH. Voorhans 10; J. A. van TiggeleJ. P. v. d. Staal 1—0; W. B. A. Roest—G. DyseliinK 1—0; P. GaarkeukenD. van wyck 01; D. Loesbergmr. G. Tichel man 10. ATHLETIFK JAARVERGADERING DISTRICT ZEELAND. In de zaal van het café Groenewe- Sen te Middelburg kwam het district eeland van de K.N.A.U. in laarver gadering byeen. De diverse verslagen werden door de vergadering goedgekeurd, evenals de rekening 1950 en de begroting '51 De verkiezingen brachten als re sultaat voor het bestuur: F. A. Ko- ïyn, voorzitter; A. M. v. Leuven, ae- cretaris-penn.; J. A. Bal, G. Ter Meu- len en J. Boone leden. Voor de D.T.C. namen zitting J. Boone, Middelburg, I. W. Leydekkers, Oostburg, secretaris, J. Mandors, Sluiskil, C. Groen, Vlissingen en P. Koster, Middelburg. Hiermede kwam een einde aan de onvoltalligheid van deze organen. De financiële commissie Averd ge vormd door de heren Julianus en G. de Pagter. Het wedstrydprogramma werd vastgesteld. Uitvoerige discussies ontlokten de centrale training. Tot nu toe werd deze in Vlissingen gehouden in de duinen te Westduin. Op voorstel van Hellas uit Goes werd besloten de speciaaltraining ook in Goes te hou den, terwyi voor Sluiskil een oplos sing zal worden gevonden door de districtstrainer aldaar te doen optre den. Gebleken ls. dat de centrale training zo druk wordt bezocht, dat selectie zal moeten worden toegepast. Het houden van een leiderscursus zal door het bestuur nader worden uitgewerkt. DAMMEN FINALE PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP Voor de finale voor het persoon- ïyk damkampioenschap van Neder land 1951 werden Zondag te Den Haag de volgende partyen gespeeld: LarosH. de Jong 11; Gordyn Metz 11; Bergsma—-W. de Jong 1—1; Van AaltenHaasdonk 02. Bergsma en Haasdonk hebben thans de leiding met ieder 3 punten uit 2 gespeelde partyen. Oud-Notaris joh. Pilaar (vervolg van blz. 1) HUIDIGE WERKKRING. Momenteel is hy o.m. nog voorzit ter van de Waterleiding-Mij. „Zuid- Beveland", waarvan hij reeds meer dan 35 jaar bestuurslid is, commis saris van de Waterleiding Mij. Mid den-Zeeland, bestuurslid van de Ver. „Het Grondbezit" te Utrecht, Commissaris der Onderl. Brandw. Mij. voor Zeeland en van de Alg. Zeeuwse Verzekering Mg., voorzit ter van Commissarissen der N.V. Zeeuwsche Fruitteelt My. en der N.V. Handels Mij. Wed. J. C. Mas- see en Zoon. Hï| behoort tot de di recteuren van het Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen te Mid delburg. Dit is een respectabele lyst. Om zgn vele verdiensten werd de heer Pilaar in 1936 begiftigd met het of ficierskruis van de Oranje Nassau- orde. Veel moet onbesproken blijven het zou ook niet naar de zin van de heer Pilaar zyn hierover meer te vertellen doch vele burgers en bestuurders van Instellingen zullen steeds met dankbaarheid terug den ken aan de steun welke hy, tezamen met zijn echtgenote, heeft geboden. Moeiiykheden zyn ook dit echt- Saar niet bespaard gebleven. De 'Uitse bezetters begrepen reeds spoedig dat zy in huize Pilaar geen welkome gasten waren. Het huis werd gevorderd en in 1944 werd oud-notaris Pilaar met zyn echtge note als „staatsgevaarlijk" bulten de grenzen van Zeeland verwezen. Gelukkig konden zij na de bevry- ding spoedig terugkeren. Veel, zeer veel dank is de Goese gemeenschap de a.s. jarige ver schuldigd. Ongetwijfeld is dan ook aller wens, dat de heer Pilaar nog verscheidene jaren voor zyn familie en niet minder voor Goes gespaard moge biyven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2