Influenza VREEMDE MIDDELBURGSE MUSSEN VLOGEN NIET IN DE VAL Verdroging en verzilting Vlassers naar de min. van landbouw In deze GRIEP-tijd Voor het heil van baby MIDDELBURG KREEG EEN NIEUW CONSULTATIEBUREAU VERSOBERING ONVERMIJDELIJK WEMELDINGE SPEELDE GELIJK TEGEN COLIJNSPLAATSE BOYS Griep?n Mijnliordije Q Middelburg: 350 inwoners méér 2 PROVINCIALE ZE EO W SE COORANT DINSDAG 16 JANUARI 1W1 NIET BI IJ MET DODE MUS. Vergiftigde tarwe kon hun niet bekoren. Enige mannen met Ieren jassen en hoge laarzen stonden gistermorgen vroeg op het erf van de hoeve „Klarebeek" aan de Noordweg te Middelburg cn strooiden binnen een met gaas omheind gedeelte van dit erf tarwe uit. De boei en ztfn knecht keken met grote interesse toe. Zélf hadden zij vorige week ook geregeld tarwe neergelegd, doch dat was slechts een inleiding tot 't expeiiment. waarmede nu een begin werd gemaakt. Gisteren schreven wij in een artikel over de mussenplaag in Zeeland, dat rondom Middelburg verschillende landbouwers geen tarwe meer uit zaaien, omdat deze in de zomermaan den tóch door de mussen wordt op gepeuzeld. Dit is een onhoudbare toe stand, waaraan de Plantenziektekun- dige Dienst, geholpen door de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst. terecht een einde wil maken. „Klarebeek" was het eerste bedrijf bij Middelburg, waar met de bestrij ding van de vraatzuchtige musjes werd gestart. Deze vogels konden zich vorige week rond eten aan de lekkerste tarwe, die zij zich maar op hun menu konden wensen; het goedje werd iedere ochtend door de boer als lokmiddel binnen de omheinde ruimte (vervolg van vagina l> OOK OP N. BEVELAND WORDT GEWERKT. Op aandringen en met financiële steun van de Vereniging v. Bedrijfs voorlichting op N. Beveland zijn eveneens op dat eiland 35 water standsbuizen geplaatst voor een on derzoek. Daar 1950 een nat jaar was, zullen de waarnemingen nog één of meerdere jaren moeten worden voort gezet om een normaal beeld te kun nen krijgen. Het ligt in de bedoeling op een bedrijf in de Nieuw N. Beve land polder ook door stuwing na te gaan, wat er in dit verdrogingsge- bied te bereiken is. Wanneer dat niet helpt, zou er voor Noord Beve land niets op dit gebied te doen zijn, daar dit eiland het alleen van de re- fenval moet hebben. In andere gebie- en als de Kraayertpolders, kan het water altijd nog uit lagere terreinen worden aangevoerd. Verder is er het afgelopen jaar getracht alle Zeeuwse gronden die lijden aan verdroging, verzilting, wa teroverlast e.d. te inventariseren. Doordat het bijzonder nat was, kwa men er vooral over de verdroging niet voldoende exacte gegevens beschikbaar, zodat dit werk in 1951 moet worden voortgezet. Men hoopt er mee gereed te komen, tenzij ook dit jaar bijzonder regenrijk mocht zijn. ZOUT SLOOTWATER. Bovendien is een begin gemaakt met het onderzoek naar het zout gehalte van het slootwater in Zee land. Met uitzondering van O. Z. Vlaanderen en enkele gedeelten van Zuid Beveland, Schouwen-Duiveland en St. Philipsland zijn over geheel de provincie de eerste gegevens verza meld, waarbij veel medewerking van de waterschapsbesturen werd ver- kregen. Er blijken grote verschillen te bestaan in ieder gebied. West Z. Vlaanderen geeft in het algemeen 'n gunstig beeld, met uitzondering van de strook langs de Schelde en de Braakman. Het onderzoek moet ech ter nog worden voortgezet, omdat 't van zeer veel belang is na te gaan of er ook veranderingen in de toe stand optreden. Tenslotte is er dan nog het plan om dit jaar te beginnen met een globaal hydrologisch onderzoek in Oost Zeeuwsch Vlaanderen, waar voor ook de financiële medewerking van dit gebied wordt verkregen. Veel werk moet dus worden ver licht, doch het lijdt geen twijfel of de problemen van verzilting en ver droging in Zeeland zullen in de ko mende jaren zo niet geheel, dan toch zeer ver tot een oplossing worden gebracht. r VERHALEN V Van harde mannen gesproken! In een voetbalwedstrijd in Engeland (het ging tussen Bristol City en Blackpool) kwamen twee spelers met elkaar in botsing. Een hunner brak zijn kaak, maar omdat invallers niet worden toegestaan, bleef hij doorspe len en..— maakte nog twee doelpun ten! En in de Amstelstad, in Cir cus Strassburger, de man Dola die leeuwentemmer is! Hij werd aange vallen door een leeuw, Zaterdagmid dag. Semba rukte zijn naakte rug open. Dola nam de benen, dacht uf Hij dreef Semba terug en werkte zijn nummer af. Je moet er plezier in hebbenDe blauwe tasjes, die de K.L.M. uitreikt aan verre reizigers, algemeen bekend zijn zij. Alleen in 1950 werden er 50.000 uitgereikt. En in Calcutta zag een Engelse journalist dezer dagen een schone Britsch-Indi- schedie so'n tasje op haar hoofd droeg. By nauwkeurig onderzoek, bleek, dat zy er haar baby in opge borgen hadOf het tasje lek was meldt de historie niet. En dan onze arme schelmen uit Den Haag. Twee hunner droegen by nacht en ontij een rijwiel, dat op slot zat. En toen een agent hen aanhield, deelden zij mede, dat zy op weg waren naar her politiebureau, om de fiets als gevon den voorwerp in te leveren. Larie! De fiets was van een rechercheur, gesto len van voor het huis des recher cheurs. En thuis hadden de schelmen nog meer gevonden voorwerpen", zoals een onderzoek uitwees. En een der schelmen had nog dertien maan- den tegoedBrommen dus maar! gestrooid en de mussen kwamen er op af als gieren op het aas. ZIJ ZAGEN ER VAN AF.. Gisterochtend namen enige em- ployé's van de Landbouwvoorlich tingsdienst de taak van de boer over met dit verschil, dat zij op dezelfde plek vergiftigde tarwe deponeerden. Daarna was geduldig afwachten het parool. Vogels hebben nu eenmaal geen vaste eettijden. Het duurde echter niet lang of daar weerklonk het gekwetter van een mussenschare, die „Klarenbeek" blijk baar al zo'n beetje als hun cafetaria 1 eschouwden. Het was opgehouden te regenen, maar de mannen van de voorlichtingsdienst hadden het gevoel of zij een koude douche kregen, toen zij moesten constateren, dat de vogel tjes toch maar van hun maaltijd at zagen. Het leek. alsof zij hadden ge roken. dat er geknoeid was in hun •dagelijkse dis, want zij onthielden zich er zorgvuldig van om het gaas ook maar te benaderen. Ook de houtduiven lieten zich niet kennen. Zij zaten gezellig gezamen lijk te Schransen in een perceeltje koolzaad, maar toen daar vergiftigde erwten werden neergelegd, verhuis den zij naar een veld met spruitkool en aten daaraan hun buik rond. De erwten keurden zij zelfs geen 'blik waardig. De lieden van de voorlichtingsdienst laten nu voorlopig hun experimenten maar rusten. „Zodra het wat vriest proberen wij het nog eens" v.ertelde ons één hunner, „nü hebben de vo gels teveel te eten." Nog meer Zeeuwen naar de N.O.-Polder. Behalve de i-eeds vermelde Wal- cherse boeren, heeft nog een vijftien tal Zeeuwse boeren boerderijen in de Noordoostpolder toegewezen gekre gen. Dit zijn: M. de Booij, Oudelande, E. J. Borm, St. Jansteen, A. M. Fer- ket. Nieuw Namen, S. de Feyter, Axel, L. Flojiil. Zonnemaire, J. A. D. Gakeer, Stavenisse. H. M. van Hoe ve, Sluiskil, J. L. Kloet, Wolfaarts- dijk, A.. Leer, Middelburg, D. J. Lin- denbergh, Kruinlngen, H. A. Luyk, Kamperland, J. van Nieuwenhuizen, Kruiningen, D. Quaak, IJzendrjke, J. M. de Rijk, Wolfaartsdijk en P. F. M. Vereeoken, Westdorpe. Brandstichting in een vlasloods? Schade van f 40.000.— ie Sint Jansteen. Do vlasloods van de firma van Goethem t'Huy te Sint Jansteen (Hei kant) is In do nacht van Zondag op Maandag In vlammen opgegaan. De brandweren van Sint Jansteen en Koewacht waren snel ter plaatse, waardoor dc belendende gebouwen af doende beschermd konden worden, maar de loods was niet meer te red den. Daarin bevond zich 75.000 kg. vlas, dat verloren is gegaan. De nieuwe loods, die niet verzekerd was had 'n waarde van circa 13.000. De party vlas was wel verzekerd. De waarde daarvan bedroeg circa 350 per 1000 kg. De burgemeester van Sint Jansteen en de politie hebben ogenblikkelijk een onderzoek ingesteld, want het vermoeden bestaat, dat kwaadwillig heid in het spel is. Er hebben zich namelijk in de laatste maanden reeds drie opmerkelijke grote vlasbranden voorgedaan. 't Blussingswerk werd tot des nachts drie uur met volle kracht voortge zet. Daarna rukte de spuit van Koe- wacht in. De spuit van Sint Jansteen daan voor de nablussing van het heeft tot Maandagmorgen dienst ge- smeulende vlas. Naar wij vernemen zullen de afge vaardigden van de Zeeuwsch Vlaamse vlassers Woensdag a.s. door de mi nister van landbouw, de heer S. L. Mansholt, op zy'n departement in Den Haag worden ontvangen. De be kende kwestie van de byzondere vlas heffing 1945 zal worden besproken. De vlassers zullen vergezeld wor den door het Tweede Kamerlid rar. W. F. E. bai'on van der Feltz uit Mkldelburg. De delegatie van de vlassers be staat uit de heren H. N. Francken secretaris van de vlassersfederatie te St. Jansteen, R. van Acker, St. Jan steen, H. de Waele, Koewacht, J. v. Damme, IJzendyke en A. de Groock, Ede. Dit jaar wordt nog begonnen aan nieuwe Kruisschanssluis. Met de bouw van de tweede Kruis schanssluis te Antwerpen zal in het begin van dit jaar worden begonnen. De lengte bedraagt 350 meter, breedte 45 m. diepte bij hoogtij 14.50 m. De oude sluis meet 270 x 35 x 14.50 m. In de nieuwe sluis, die stroomaf waarts van de eerste zal worden ge bouwd, zullen vier schepen van het type „Victory" tegelijk kunnen wor den geschut. bewijzen AKKER TJESonschatbare diensten! Ze verdrijven kooris en pijn en werken zweetbevorderend. Ze hebben 93 mooie meisjes gevraagd: hoe moet de man Uwer dromen zijn? 39 hebben geantwoord: bij moet in bet Nederlands elftal spelen 34 hebben geantwoord: bij moet kunnen zingen als Bing Crosby 19 hebben geantwoord: hij moet ogen hebben als Charles Boyer 1 beeft geantwoordgeef mij maar een goed gehumeur de, hardwerkende, zorgzame man, die 's avonds gezellig bij me zit met een kopje thee en een pakje Bond Street, Een winters zonnetje blonk gistermiddag in dc verchroomde stangen en wielen van tien kinderwagens, die geparkeerd stonden bü de ingang van hei verenigingslokaal aan de Baarsjesstraat te Middelburg. In deze barak keuvelden tien jonge moeders met elkaar en tien mollige roze zuigelingen staarden met grote, verbaasde kijkers naar de heen en weer lopende zuster tjes, speelden met de grote teen of lieten eens even hun Iongen werken. Zü waren het zich niet bewust, dat hun de eer was gelaten het nieuwe consul tatiebureau voor zuigelingen- en kleuterzorg aan 't Zand in te wijden. Moeders van 't Zand behoeven niet ver meer te lopen. Dit bureau staat onder de vleuge len van de drie samenwerkende ver enigingen voor medisch-sociaal werk in Middelburg, de Groene Kruisver eniging, de Ver. voor Diaconessen- arbeid en het Wit-Gele Kruis. Een aantal vertegenwoordigers en verte genwoordigsters van deze %'erenigin- gen, alsmede de echtgenote van de burgemeester, mevr. Bolkestein, de kinderarts dokter M. J. v. d. Vooren, de "wethouders L. J. Geerts en A. J. Berenpas, bestuursleden der buurt vereniging 't Zand en anderen woon den de openingsplechtigheid bij. In alle ernst: Dc sigaret met de'record omzet! De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. C. F. van Kamer, chef Sociale Zaken, die herinnerde aan de pioniersarbeid van de Vereniging v. Zuigelingenzorg, welke op 1 Mei 1920 begon te werken. Haar arbeid wordt thans voortgezet door de sedert vorig jaar nauw samenwerkende verenigin gen voor medisch-sociaal werk, waar bij de Dienst van Sociale Zaken zijn medewerking verleent. Tengevolge van de uitbreiding der stad buiten de vesten werd al lang de noodzakelijkheid van een buiten het Gentium gelegen bureau gevoeld Het consultatiebureau in de Eigen- haardstraat kreeg het veel te druk; vorig jaar werden tijdens 48 zitdagen maar liefst 2118 zuigelingen en 280 kleuters behandeld en het is zelfs voorgekomen, dat op één middag 83 zuigelingen werden gebracht. Hierin zal verbetering komen, nu 't Zand een eigen bureau rijk is. Verder wordt er over gedacht ook in Nieuw «Mid delburg een „filiaal" te stichten. Ir. Geuze sprah te Wissekerke ZATERDAGCOMPETITIE Walcheren boekte de eerste winst De gesteldheid van de terreinen was nog van dien aard, dat vele wed strijden afgelast moesten worden. Men heeft blijkbaar ook de velden wat willen sparen voor de wedstrijden van Zondag. Vele elftallen kwamen met invallers in het veld. omdat biykbaar ook de voetballers niet van griep verschoond blijven. Van het Zaterdag programma is dus niet veel terecht gekomen- le KLASSE. Wemeldinge liet een lelyke steek vallen door tegen Colynspl. Boys ge lijk te spelen. Dit levert voor We meldinge wel geen direct gevaar op, maar Colijnspl. Boys begint er door naar boven te krabbelen. Wolfaarts dijk kreeg van Kapelle een flinke nederlaag te slikken. 2e KLASSE. In de A-afdeling bezorgde Bevelan ders 's Heer Hendrikskinderen een onaangename verrassing door het onverwacht een punt af te snoepen. In afd. B. werden meer wedstrij den gespeeld Wemeldinge I zorgde in de eerste klasse voor een onaangena me verrassing, het tweede elftal klopte onverwacht Colynspl. Boys H. Bevelanders n verscheen te Wol faartsdijk niet op het appel en Ril- landia n sloeg Veere II geheel vol gens verwachting. De jongens uit Vrouwenpolder kwamen in C niet opdagen voor de wedstryd legen V.C.K. II, wat hen kostbare punten kost. Amemuiden II handhaafde zich fraai tegen de Nieuwdorp-reserves. Het zal wellicht op een race tussen de vissers en Arendskerke II uitlopen. Het Zeeuwsch-Vlaamse Hoek be antwoordde In D aan de verwachtin gen, versloeg Spui en is reeds een eind op weg naar de titel. Terneuzense Boys II zegevierde over Zaamslag II en blyft daardoor in de kopgroep. ZONDAGCOMPETITIE. le KLASSE A: Walcheren zag tegen Domburg kans het eerste winstpuntje te boe ken. Luctor scoorde er lustig op los tegen Volharding 32 en verbeterde de positie doordat Cortgene en Krui ningen de punten deelden. Hans- weertse Boys bleef in de buurt door do overwinning op Lewed. Boys. Noormannen wist in 's Heer Arends kerke niet te winnen van de club van die naam. le KLASSE B. Rapenburg verwijderde zich iets verder van de onderste plaats door van Zuidzande te winnen. Schoondy- ke liet zich door Vogelwaarde in de luren leggen hetgeen Koewacht ten goede kwam. le KLASSE C. Burgh nam resoluut de leiding in handen door Renesse met lege han den naar huis te sturen. De uitslagen waren: le klas A: WalcherenDomburg 33; LuctorVolharding 32 71; CortgeneKruiningen 4—4; Hansw. BoysLewed. Boys 41; 's Heer ArendskerkeNoormannen 43. le klas B: Rapenburg IZuidzan de 4—1; Vogelwaarde ISchoon- dijke I 21. le klas C: Burgh IRenesse I 3—1. Res. le klas A: Yzendyke II Hontenisse II 05. Res. le klas B: Zeeuwen HIGoes III 02; Vlissingen IIIAarden burg II 31; Middelburg HlLuc tor IT 50. Res. le klas C: Axel Hl—Sluiskil II 4—0; Steen HP.S.K. H 13—2. 2e klas A: Zeelandia HlKruinin gen H 3—0. 2e klas B: Red Star I—D.S.W. I 11—1; Breskens IHRetranchement I 1—1. 2e klas C: Graauw ITerneuzen IV 2—1. 2e klas D: Burgh IIRenesse H 2—0. Se klas A: Goes IVWfOcheren II 2—3. 3e klas B: Biervliet HTSchoon- djjke II 2—1; Red Star II—Retran chement II 40. 3e klas C: Clinge HlZulddorpe IJ De moeilijke keuze. Ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z.L.M. sprak Maandagmiddag te Wissekerke voor de plaatse!yke Z.L. M.-af deling over de samenhang van onze economische positie en de in ternationale politieke en economi sche toestand. Er was ruime belangstelling voor deze causerie. Na een kort openings woord van de heer C. Breure, ving ir. Geuze aan met er op te wijzen, dat overheidsbemoeiing met het econo misch leven allerminst van de laatste tijd is. Op het ogenblik is er weer van 'n oorlogseconomie sprake en voor de grondstof fenvoorzienlng dreigen moeiiykheden. Spr. wees er in dit verband op, dat ook cellulose een zeer schaars artikel is en dat Zee land met de strocellulosefabriek de boot heeft gemist. De bewapening zal grote offers ei sen en daardoor zal versobering no dig zijn. Spr. zag twee mogelijkheden voor versobering; óf distributie óf verhoging van prijzen. Beide oplossin gen bieden gevaren. Spr. zou als ty- delyke uitweg een systeem willen als in België wordt toegepast, waarby de lonen met de prys-indexcyfers sty- gen. LANDBOUWVRAAGSTUKKEN. Na zy'n algemene beschouwingen, behandelde ir. Geuze nog enige land bouwproblemen. Over de gerstinnameregeling valt momenteel nog niets te vertellen. Op 26 Januari zullen hierover bespre kingen met het Bedryfschap worden gevoerd. Voor de aardappelen zy'n alleen maximum winkeliersprijzen gekomen. Spr. wees de bewering van de hand, dat de jongste moeilijkhe den by de aardappelleveringen in de grote steden ontstaan zyn, doordat de boer niet wilde verkopen. De han del had grote partijen in voorkoop gekocht. Er zyn ook voldoende aard appelen aanwezig al wordt het te gengestelde soms vermoed. De inzin king in de mestveehoudery is volgens ir. Geuze het gevolg van een hogere inkoop van het magere vee. Intussen Is de vleesconsumptie, vooral van vleeswaren, van 26 tot 3540 kg. per hoofd per jaar gestegen. Er zyn slagers die vyfmaal zoveel vleeswa ren dan vroeger verkopen. STRO-TEKORT Voorts somde spr. nog de resul taten op van de per 1 Jan. ingegane overéénkomsten met België. I>e ex port van poótgoed en van gerepeld vlas is nu volkomen vrij. Voor 't on- gerepelde vlas blyft de oude regeling van kracht. Ook stro staat op de vrije iyst, doch momenteel is er een groot stro tekort in ons land. De veehouderij had zich echter in Augustus/Septem ber dienen te dekken. Na het plan voor de t.b.c.-bestry- ding onder het rundvee in het kort te hebben uiteengezet, wees ir. Geu ze tenslotte nog op de grote drukte op het secretariaat van de Z.L.M. om de belangen van de 5500 leden te be hartigen. Hij wilde hiervoor begrip wekken opdat het dan ieder duidelijk is, wanneer eens wat langer op ant woord moet worden gewacht. Na de pauze beantwoordde ir. Geu ze enige vragen. Hierbij kon hij o.m. mededelen dat dit jaar vermoedelijk 60.000 h.a. wintertarwe in ons land is uitgezaaid, d.i. 70% van vorig jaar. Zeeland maakt met ruim 12.000 h.a (80% en dus nog een gunstige uit zondering.) HANDIGE OUTILLAGE. De heer Van Kamer stak de stille werksters, de zusters, een verdiende pluim op het verpleegsterskapje en bracht dank aan het bestuur van de buurtvereniging, dat de barak belang- geloos beschikbaar stelde. Wethouder Berenpas gaf uitdrukking aan de gro te waardering van het gemeentebe stuur voor de wijze, waarop de zui gelingenzorg wordt behartigd. Hij noemde het verheugend, dat de uit breiding van het werk de stichting van een dépendance nodig maakte, dat alle organisaties voor medisch- sociaal werk elkaar hebben gevonden en dat de buurtvereniging zo'n mooi gebaar heeft gemaakt. Namens deze organisatie wenste de voorzitter, de heer B. Jacobsen, de Kruisverenigin gen geluk met haar initiatief. De uitgenodigden bleken vervolgens de uitneembare outillage van het bu reau en maakten toen schielijk plaats voor de eerste babies. Advertentie. Vee 1«1 het gevolg van verwaarloosde kou. Maak een eind aan gevatte kon door keel, borst en rug in te wrijveo met deze krachtige zalf. Verwijdert con gestie, vergemakkelijkt ademhaling en geeft spoedige verlichting; Advertentie. Oud-wethouder J. J yan Klinken overleed te Nieuwerkerk. Zaterdagnamiddag 13 Januari 1.1. overleed te Nieuwerkerk plotseling in de ouderdom van ruim 82 jaren, de heer J. J. van Klinken. Meer dan een halve eeuw was hy 'n der voorgangers in de Gereformeer de Gemeente en gedurende 30 jaren was hij lid van de gemeenteraad. Ge durende 26 jaren was hy wethouder. Voorts was hy lid van het burgerlyk Armbestuur en geruimen tyd lid van dè Provinciale Staten van Zeeland. Om zijn vele verdiensten op kerke lijk zowel als op sociaal gebied werd hy door H. M. de Koningin als een der eersten na haar troonsbestyging benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Op de hem eigen ge moedelijke manier maakte hy een praatje met H.M. de Koningin en Z. K. Hoogheid Prins Bernhara bH hun bezoek aan Nieuwerkerk, waarby hy dank bracht voor de hem verleende onderscheiding. De heer van Klinken was een vriendeiyk man, die voor ieder een goed woord had en die al- M0T0RSPITS GEZONKEN BIJ TERNEUZEN. Maandagmiddag reeds gelicht. De Belgische motorspits Centa, die met grint op weg was van de Maas naar de haven van Gent is in de Westerschelde naby Terneuzen ge zonken. Het schip kwam in aanvaring met de motorspits St. Franciscus, die eveneens met grint op weg was naar Gent. De „Centa" liep een flink gat in het achterschip op en begon té zinken. De bemanning kon het vaar tuig nog juist op de Middelbank brengen, waar het aan de grond werd fezet. Overigens maakten leden der emanning enkele kille uren door, want tot het middel in het water staande moesten ze wachten totdat de sleepboot Walvis hen ophaalde en naar Terneuzen bracht. De St. Franciscus liep geen averij op. Maandagmiddag te omstreeks 3 uur gelukte het aan het bergings vaartuig Bruinvis en twee sleepbo ten de „Centa" weer vlot te krijgen en door pompen drijvende te houden. Het beschadigde schip werd in de haven van Terneuzen op een sliktong gezet, waar het gelost zal worden. Daarna zal een noodreparatie wor den aangebracht. Slechte haringvangsten Geen kilo haring aan de markt te Breskens. De laatste dagen zyn de haring vangsten voor de Zuidnederlandse kust heel slecht. De vissers, die van Breskens uit de haringvangst beoefe- tyd on de Bres stond voor de algeme- nen en die Vrijdag, Zaterdag en Zon- ne be'langen. Hij was steeds onpar- dag binnenliepen voerden geen kilo tydig in gemeentezaken en was al- haring aan. De schepen zyn dan ook gemeen geacht om zyn edel karakter. Maandag niet uitgevaren. MIDDELBURG'S AANDEEL IN BIETENCAMPAGNE. Naar tvjj vernemen zijn tijdens de campagne 19501951 te Middelburg 6.344-338 kg. suikerbieten ver scheept. Het zielental van de gemeente, Middelburg heeft over 1950 slechts een geringe toename te zien gege ven. Het inwonersaantal steeg met 350 personen en kwam daardoor op 21.410. Het aantal ingezetenen op 1 Ja nuari 1950 bedroeg 21,060, waarvan 10.350 mannen en 10.710 vrouwen. Er werden gedurende het afgelopen jaar 227 jongens en 175 meisjes ge boren, ter-wijl 95 mannen en 101 vrouwen overleden, hetgeen een overschot geeft van 132 mannelyke en 74 vrouweiyke ingezetenen. Ingekomen zijn 614 mannen en 679 vrouwen, vertrokken 556 man nen en 593 vrouwen, zodat Middel burg door vestiging een winst had van 58 mannen en 86 vrouwen. In totaal vermeerderde de bevolking dus met 190 mannen en 160 vrouwen. Op 31 December 1950 telde de ge meente 21.410 inwoners, waarvan 10.540 mannen en 10.870 vrouwen. Keuringscommissie Paardenwef 1939. Bij beschikking van de minister van Landbouw, zijn met ingang van 1 Januari 1951 benoemd in de commis sie, aan welke de commissiekeuring, bedoeld in artikel 18 der paardenwet 1939, is opgedragen: tot lid en voor zitter, de rijksveeteeltconsulent ir. R. G. Anema, te Zwolle; tot plaatsver vangend lid en plaatsvervangend voorzitter, de rijksveeteeltconsulent ir. J. S. Swierstra, te Utrecht; tot lid, deskundig ter zake van het type trek paard, J. H, G. Geurts, te Venlo (vee arts), en W. A. Sneep, te Ossendrecht (deskundig lid)tot plaatsvervangend lid, deskundig ter zake van het type trekpaard, J. H. Wilmink, te Klundcrt (veearts), en A. J. E. Temmerman, te Hoofdplaat (deskundig lid); tot lid, deskundig ter zakë van het type land- bouwtuigpaard. D. Mulder Jr., te Voorst (veearts), en J. J. Schuiringa Gzn., te Balmahuizen (deskundig lid); tot plaatsvervangend lid, deskundig ter zake van het type landbouwtuig- paard, A. W. Groenwoud, te Leens (veearts), en R. Bierema, te Usquert (deskundig lid)tot lid, deskundig ter zake van andere typen dan het type trekpaard of het type landbouwtuig- paard, drs. H. van Aken Jr.. te 's-Gra- venhage (veearts)tot plaatsvervan gend lid. deskundig ter zake van an dere typen dan het type trekpaard of het type landbouwtuigpaard, P. G. Giskes, te Rotterdam (veearts), en C. B. Halscrhe, te Eist (deskundig lid). Nieuw gebouw voor Chr. Ulo-scbool Axel. Naar wy vernemen, heeft de Ver eniging voor Chr. Nationaal School- onderwys te Axel plannen om dit jaar te komen tot stichting van een nieuw gebouw annex directeurswo ning voor de Chr. Ulo-school. De be doeling zou zijn de school te doen veryzen aan de nieuw aan te leggen straat met plein achter het stadhuis. De Ulo-school telt ongeveer 75 leer lingen. Zy was de eerste jaren ge vestigd aan de Chr. Nat. School aan de Nieuwstr., en werd in 1949 ver- laatst naar de daartoe verbouwde lervormde Zondagsschool aan de Julianastraat. Daar dit gebouw slechts tijdelijk ter beschikking kon worden gesteld, was nieuwbouw noodzakelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1951 | | pagina 2