Vliegtuig spoorloos verdwenen 8^ Tons Ford Vrachtwagen Rijksiandbouw-Voorlichtingsdienst 5 maanden hoogspanning M. de Dreu Co s H.V. St. Laurens BAZAR BAZAR Tijdens onderzoek naar „vliegende schijven". Sinds Vrijdag j.L wordt aan de Westkust van de Verenigde Staten een Amerikaans B-25 bombardementsvliegtuig ver mist. Dit feit houdt in Amerika de gemoederen zeer gespannen. De vermiste machine zou na melijk monsters vervoerd heb ben van hetzelfde metaal, dat onlangs in het Noorden van de Verenigde Staten bij Puget Pound van een vliegende schijf zou zijn afgevallen. Dit metaal is in 'n laborato rium te Chicago onderzocht en er werd vastgesteld, dat de ge vonden brokken bestonden uit een zwaar metaal met een elec- trische weerstand van twee duizend Ohm. Militaire autoriteiten hebben toegegeven dat het vliegtuig 'n „niet geclassificeerde lading" vervoerde. Voor him vertrek van het vliegveld Macmorn Field in de staat Washington zouden de piloten verklaard hebben, order gekregen te nebben zich uit sluitend aan het onderzoek van vliegende schijven te gaan wij den. Vr|jdag Is het vliegtuig op- Sport DUIVENSPORT WEDVLUCHT. Zaterdag 2 Aug. hield de vereniging van postduivenhou- ders „de Telegraaf" te Mid delburg een wedvlucht met jonge en oude duiven uit Vil voorde (België). De uitslag luidt: Jonge dui ven: H. A. Polvliet 1 en 8; S. Kodde 2 en 3; M. D. Wal raven 5; W. M. Walraven 6; J. J. v. d. Slot 4; E. G. H. Graaf huis 7 en 9; R. Driven 10. Oude duiven: R. Dirven 1 en E. G. H. Graafhuis 2 en H. A. Polvliet 3. Burgerlijke stand GOES. Ondertrouwd: J. L. Slager, 42 j. en M. Beeke, 41 j.; S. J. L. Dekker, 28 j. en C. A. Verlinde, 27 j.; R. G. Williams, 26 j. en G. Blok, 26 j.; J. J. Zembach, 27 j. en C. H. van Westen, 25 j.; A Driesprong, 45 j. en J. F. Paauwe, 39 j.; J. Peeters, 30 j. en M. T. van Riet, 27 j. Getrouwd: L». A. M. Elen- baas, 25 j. en T. Panny, 24 j.; H. J. van den Broek, 20 j. en M. T. J. Franckaert, 20 j.; I. J. E. van Dullemen, 33 j. en P. M. Allen, 23 j.; R. G. Williams, 26 j. en G. Blok, 26 Bevallen: L. Hoogesteger, geb. Gijzel, z.; J. Fokke, geb. den Herder, d.; J. Geschiere, geb. Slabbekoorn, z.; D. G. Meeuwse, geb. Lindenbergh, d.; J. Sinke, geb. van 't Veer, d.; M. J. Pauw, geb. van Op pen, d.; C. P. Duvekot, geb. Kuiper, z.; C. J. de Witte, geb. Laven, d. Overleden: J. Vette, 67 j. echtgen. van M. R. Stobbe laar; J. M. Fokke, 1 dag; M. J. de Jager, 7 j.; J. Nijburg, 71j. echtgen. van J. H. Dani- else van Wijkhuizen; E. de Jonge, 75 j. wed. van J. Zan- weduwn. van J. van de Velde; dee; A. Hoogesteger, 81 j. J. H. van de Swaluw, 31 j. lYERSEKE. Ondertrouwd: J. Sanderse, 27 j. en G. Boogert, 21 j.; P. J. Filius, 26 j. en J. van Wil ligen, 29 j. Getrouwd: J. C. Schrijver, 24 j. en L. Zuijdwëg, 25 j.; J. W. Goeman, 26 j. en A. Polerj, 27 j.; C. Wemmers, 33 j. en A. Cornelisse, 31 j.; L. Bom, 28 j. en A. Koster, 24 j. Bevallen: W. Pekaar, geb. Potter, d.; G. de Blaey, geb. Vos, z.; J. J. de Wee, geb. Kole, d.; A. Nieuwenhuize, geb. Hollestelle, d.; D. Hove- stadt, geb. Bom, d.; C. van Iwaarden, geb. Castel, d.; P. Waverijn, geb. Jacobse, z. Overleden: M. Dekker, 66 j., echtgen. van M. Meijaard. ZIERIKZEE. Bevallen: C. Berrevoets, geb. v. d. Oest, z.; D. van Wanrooij, geb. Fierens, d. Overleden: H. v. d. Have, 47 j. echtgen. van W. L. Kloo- te; W. G. Lemson, 59 j. echt gen. van A. I. Schoonen. gestegen van Hamilton Field J. J. VERPOORTEN en S. J. VERPOORTEN— LEENHOUTS zeggen, mede namens weder zijdse Ouders, hartelijk dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ontvangen. Aardenburg, Aug. 1Ö47. Landstraat 24. in Californië en sinds heeft men niets meer van het vlieg tuig vernomen. De geheimzinnigheid rondom de toch al zo geheimzinnige schijven wordt steeds groter en Amerika wacht vol spanning en ongeduld op de „onthulling" van 't geheim. BORSSELE. Getrouwd: J. Bos, 26 j. en G. M. Schikker, 21 j.; A de Bree, 29 j. en J. Walhout, 27 j.; J. L Sevaal, 35 j. en J. Slabbekoorn Pd., .27 j.; J. J. Verhage, 26 j. en C. P. Steke- tee, 21 j.; J. P. Coulewgn, 35 j. en P. Ruster, 23 j. Bevallen: J. M. Neelsen, geb. Maas, z. Overleden: G. de Keizer, 82 j.; J. Kopmels, 67 j., wed. van A. Ars. NISSE. Bevallen: E. Bosde Wil de, d.; C. HuigeRaas, z. Ondertrouwd: J. C. Koster, 30 j. en N. Hoogesteger, 26 j. OUDELANDE. Bevallen: E. de Koning- Voet, d.; L. PotterSmalle- gange, d. KATTENDIJKE. Bevallen: P. SmitsMoei- ker, d. Getrouwd: F. J. Bal, 27 j. en J. S. Provoost, 27 j.; Chr. Kole, 24 j. en H. A. Groot- jans, 24 j.; P. M. Paauwe, 32 j. en E. van den Berge, 23 j.; J. Ringelberg, 24 j. en J. J. van Waarde, 23 j. 's HEER AKENDSKERKE. Bevallen: J. RottierSteke- tee, z.; J. TraasBoudens, d.; C. Buteijn-v. d. Plasse, z.; J. v. Oostende Koeijer, z.; J. M. LuuringHoefhamer, d.; W. Wagenaarv. Sabben, z.; L A de SchipperBierens, z.; J. den Boerv. Soelen, z.; J. C. de JagerDekker, z.; J. de Smitde Hamer, z.; A. de SchipperRuissen, z.; J. P. MenheereVerschure, z. Getrouwd: A. G. Meeuwse, 26 j. en J. Murre, 24 j.; A. de Graaf, 27 j. en M. N. Steke- tee, 24 j.; J. Tolhoek, 26 j. en N. de Dreu, 25 j.; J. J. Kole, 30 j. en P. Proost, 28 j. Overleden: J. Steketee, 75 j.; N. E. Boogerd, 65 j., echt- fen. van A. Priester; J. Mol, 3 j., wed. van J. Markusse; D. de Beu, 77 j., wed. van W. Heijligers; A. Moelker, 82 j., weduwn. van W. Sandee. THOLEN. Bevallen: N. M. Klaasse— den Haan, d.; J. van Beers de Graaff, z. M. "P. A. Nelisse de Vogel, z. J. F. Duine van Elsacker, d.; KL J. de JongeJanse, z. J. G. Donken Meerman, d. Getrouwd: J. K. van As, 22 j. en W. Bout, 22 j.; J. A. de Korte, 27 j. en H. A. Panne- koek, 27 j. IJZENDIJKE. Bevallen: A. O. C. Hendrik- seAerts, z.; E. J. de Poor terHoffman, z.; W. de Poor ter—Ocké, z.; M. M. v. d. Vij verDierikx, z.; A. J. M. van der Stallenvan Waes, d.; A. W. RuissenVerweij, d. Overleden: P. A. Schippers, 72 j., echtgen. van C. M. de Sutter; C. J. Hamelink, 72 j. Getrouwd: M. Beer, 24 j. en M. J. de Fouw, 25 j.; L. de Jaeger, 31 j. en E. Impens, 29 j.; J. Viergever, 29 j. en M. A. Gilles, 27 j. B. E. Corijn, 21 j. en E. R. Wille, 18 j. O. EN W. SOUBURG. Bevallen: J. B. Kieboom de Looff, d.; K. W. Snijders Step, d.; D. H. Hoogesteger Flipse, d.; F. J. Lammers Leijnse, z.; J. van Boven—de Nooijer, d.; J. Boone—Baljeu, z.; J. S. de LooffHoebeke, z.; D. J. JoosseWouters, z.; T. A. Kensede Smidt, d. Ondertrouwd: A. Houter man, 26 j. en M. Besunen, 27 j. Overleden: A. van Schalk, 75 j., echtgen. van J. Braam; A. Krijger, 79 j., echtgen. van J. Riemens. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor het beroep naar Brielle de. Spijkerboer te Souburg. Hiermede betuigen, wij on ze hartelijke dank aan de Di rectie der Stoomvaart Mij. „Zeeland" voor de huldiging bij mijn 40-jarig jubileum. L. VROONLAND en Echtgenote. Vlissingen, Aug. 1947. Verk. Quakkelaarstraat 112. WIE RUILT herenfiets voor jongensfiets? Noordweg 309, St Laurens, Verloren: Middelburg of omgeving GOUDEN KET TINKJE en GOUDEN VIJFJE. Tegen beloning terug te be zorgen: Nadorstweg 1D, Mid delburg, Officieele Publicaties. DE COMMISSARIS DER KONINGIN IN ZEELAND Overwegende, dat het in ver band met de noodzakelijke her ziening c.q. vaststelling van uitbreidingsplannen voor de ge meenten Burgh, Haamstede en Renesse, zulks mede als gevolg van de geleden oorlogsschade, alsmede ter bescherming van de recreatiemogelijkheden in het duingebied van genoemde gemeenten en van Noordwelle en voorts ter beveiliging van de waterwinplaatsen voor de drinkwatervoorziening in ge noemd gebied noodzakelijk is een streekplan vast te stellen voor Westelijk Schouwen; dat de sociaal-economische problemen voor het gebied van genoemde gemeenten, hoezeer un gebied ook in zekere zin een eigen structuur vertoont, toch met zonder samenhang met die geldende voor de ove rige gemeenten op Schouwen en Duiveland kunnen worden bezien, weshalve het aanbeve ling verdient het sociaal-econo misch onderzoek uit te strek ken over geheel Schouwen en Duiveland; dat het derhalve gewenst is te bepalen, dat een streekplan voor Schouwen en Duiveland in voorbereiding is; gezien het advies van de Vaste Commissie van de Rijks dienst voor het Nationale Plan d.d. 2 October 1946, no. 92; gelet op artikel 8, le lid van de Derde Uitvoeringsbeschik king van de Secretaris-Gene raal van het Departement van Binnenlandse Zaken met be trekking tot het besluit van 15 Mei 1941 (no. 91/1941) hou dende voorschriften betreffen de het nationale plan en streek plannen; besluit: te bepalen, dat voor Schouwen en Duiveland, om vattende het gebied der ge meenten Brouwershaven, Brui- nisse, Burgh, Dreischor, Dui- vendijke, Eikerzee, Ellemeet, Haamstede, Kerkwerve, Nieu- werkerk, Noordgouwe, Noord welle, Oosterland, Ouwerkerk, Renesse, Serooskerke (S.), Zie- rikzee en Zonnemaire een streekplan wordt voorbereid. Middelburg, 31 Juli 1947. De Commissaris der Koningin voornoemd, QUARLES VAN UFFORD. MARKT MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis dat de gewone weekmarkt tij dens de kermisweek zal worden gehouden op het terrein Gra venstraatZusterstraat. Middelburg, 29 Juli 1947. AANVRAAG RIJWIELBANDEN TER VERVANGING. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat personen welke nè. 1 Januari 1945, doch vóór 1 Oct. 1946 één of. meer bommen voor toerbuitenbanden ontvin gen en nog geen aanvrage voor een ütóehrijvlnigsbewijs hebben ontvangen, vóór 9 Aug. a.s. hiervoor alsnog een aan vraagformulier moéten afha len aan het kantoor Zuidsingel, Zaal 2, Loket 3 of bij de agent schappen. Stamkaart medebrengen. Inlevering dezer formulieren moet geschieden in de week van 1116 Augustus a.s., Ka mer 16, ingang Herengracht. NA-UITREIKING INSCHRIJVINGSBEWIJZEN RIJWIELBANDEN. De Directeur van de Distri- butiekring Middelburg maakt bekend, dat personen welke niet op tijd hun formulieren MD 33330 voor rijwielbanden hebben ingeleverd, dit het laatst op Vrijdag 8 Augustus kunnen doen. Kamer 16, in gang- Herengracht. Ook inwoners der onder de kring Middelburg ressorteren de gemeenten moeten op 8 Augustus te Middelburg inle veren. Stamkaarten medebrengen. Na 8 Augustus kunnen geen formulieren meer worden aan genomen. COMMISSIE NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter algemene kennis dat de plaat selijke commissie van onder zoek ter uitvoering van de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning door hen is samengesteld als volgt: A. J. Berenpas (wethouder sociale zaken) voorzitter; J. C. F. van Kamer, vice-voorzitter; Mevr. J. de Rugter-Breel, Mej. G. Geervliet, A. D. Littooy, J. J. Louwerse, J. M. Huybregt- sen, G. J. de Nood, B. C. J. Scheers, L. J. Lorier. Middelburg, 30 Juli 1947. Gevraagd per 1 Sept, net MEISJE v.d.e.n.. in gezin m. 1 kind. Br. J. L. v. RIJN (Adj.-Directeur Nat. Le- vensverz. Bank), Michaël An- gelostraat 47hs., Amsterdam. Kappic en Je geheimzinnige loding 46. De Chinezen bleven stil staan en Kappie en de Maat stapten uit de rick shaws. „We zul en hun zeggen, dat zij erin moeten gaan zitten en dat wij ze wel zullen trekken!" vond de Maat, en Kappie zei: „Daar voel ik veel voor m'n jong. Tenslotte zijn wij sterk en krach tig gebouwd!" De Maat zei tegen de Chinezen: „Gaan jullie zitten, dan zullen wij jullie trek ken!" En Kappie zei: „Neem gerust plaats, m'n jongs!" De Chinezen maakten diepe bulgingen en de één zei: „Jullie glote mannen ons tlekken? Dat is aaldig, veel aaldig!" Kappie en de Maat maakten buigingen terug en daarna stapten de Chinezen in de rickshaws en lieten zich trekken. LAATSTE AANVRAAG TOERBUITENBAND VOOR VERVANGING. De Diatributledlenst Kring Vlissingen maakt bekend, dat personen, die een toewijzing voor rijwielbanden hebben ont vangen ln het tijdvak van 1 October 1944 t.m. 30 Septem ber 1946 en die nog geen aan vraag om een „Bewijs van In schrijving" ter vervanging van één rijwielband hebben inge diend alsnoer in het tijdvak van 9 Augustus t.m. 15 Aug. 1947 in de gelegenheid kunnen worden gesteld deze aan te Aanvraagformulieren kunnen uitsluitend worden ingediend op liet kringkantoor, Brou- wenaarsstraat 4, loket 5, te Vüissinigen, onder gelijktijdig vertoon van de stamkaart. Bij de agentschappen kunnen der halve geen aanvraagformulie ren worden ingediend; wel zijn aldaar blanco aanvraagformu lieren MD 33307 verkrijg baar. HUISNUMMERS. B. en W. van Oost- en West- Souburg vestigen er de aan dacht van de huiseigenaren op dat de huisnummers tegelijk met het herstel van de wonin gen in orde moeten worden ge bracht. Ingevolge artikel 1, lid 3 der algemene politieverordening, moeten de nummers en bijzon dere merktekens ter grootte van 5 cm. met zwarte of witte olieverf duidelijk zichtbaar worden gesteld aan of terzijde van de hoofdingang van het gebouw of van de ingang der afzonderlijke woning, een en een halve meter boven de be gane grond, of op een andere, van de weg af duidelijk zicht bare plaats. Overtreding kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste 2 maanden of Feldboete van ten hoogste 300.—. B. en W. van O. en W.-Souburg. Amsterdamse beurs 1 Aug. 1 Aug. N.I.Hand.B. 102V. 1033/4 Ned.H.Mg. cv A 137 HÖ'A A.K.U. 187 191 »/2 Calvé cv A 173 175 fokker VI. 220 224 Unilever cv A 289 2923/4 Ned. Ford 375 377 Ned. Kabel 274 275 Philips 370 3717a Billiton 350 355 Kon. Petr. 408 411 Amst, Rubb. 146 1497a H.A.Lijn 2013/, 2107, Scheepv.Ü. 177>/2 176 H.V.A 242 242 Deii B.My. 134 1343/4 De berichten omtrent de ont wikkeling van het Indonesi sche vraagstuk werden door de Effectenbeurs kalm ge ïnterpreteerd. Er weren niet veel orders en het publiek betoonde zich vrij gereser veerd, maar de stemming was prijshoudend en de hoofdkoer- sen van de Cultuuraandelen en Koninklijken waren ongeveer gelijk aan de vorige slotprij- zen en in enkele gevallen zelfs nog een kleinigheid hoger. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen, 2 Aug: „Heron" van Rouaan; 3 Aug.: „Jacoba" van Ips wich; „Fiat" van Antwerpen; „Europa" van Southampton; „Hast IV" van Par|js; 4 Aug.: „Fortuna" van Shoreham. Vertrokken te Vlissingen, 3 Aug.: „Fiat" naar Londen; „Hast IV" naar Kopenhagen; 4 Aug. „Henriette" naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen, 2 Aug. „Abbedijk" van Londen; „Romega" van Valcone;; „Im port" van Helsinki; „Duiven- dijk" van Rotterdam; 3 Aug.: „Vrede" van Goole, „Walen burg" v. Londen; „Oranjefon tein" uit zee; „Alcyone" uit zee; „Jola" van Delfzijl; „Ma- raat" uit zee; „Grebbe- stroom" van Amsterdam; 4 Aug. „Koningsdiep" uit zee; „Loppersum" van Montevideo; „Waterland" van Argentinië. Gepasseerd 2 Aug.: „Elec tro" naar Londen; „Gees" naar Gefle; „Aegir" naar Esbjerg; 3 Aug: „Quo Vadis" naar Shoreham; „Limburg" naar Penbroke; „Eemd|jk" naar Vera Cruz. Op onze bureaux liggen de passagierslijsten van de m.s. „Oranje", „Tabinta" en „Utrecht" ter inzage. Vermoedelijke aankomst Amsterdam: 9 Aug. 1947. Radioprogramma's WOENSDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.30 Juwelen uit de schatkamer der muziek; 11 Frans programma; 11.30 Harmonie muziek; 12.15 Or gelconcert; 13 Ber.; 13.55 Het Goois gemengd dubbel kwar tet; 14 Harmonie-orkesten; 15.30 Het Omroep Symphonie orkest; 16.15 Zingende jeugd; 17.35 Violisten spelen; 17.45 Sans Souci; 18.30 Ned. Strijd- kr.; 19.45 Gram.; 20 Ber.; 20.15 Christelijk liederen pro gramma; 22.30 Ber. Hilversum H: 7 en 8 Ber.; 9 Radio Symphonie Ork.; 11 Populair non stop program ma; 12 Ensemble Vincentino; 12.35 Vaudeville-orkest; 13 Ber.; 14 Voor de vrouw; 14.15 Omrocp-orkest; 15 Kinder zang; 15.45 Op bezoek bij zie ken: 16.15 Voor de jeugd; 17.45 Het Rijk over Zee; 18 Ber.; 19 Orgelspel door Johan Jong; 20 Ber.; 21.15 „De Ko ning is dood, leve de Koning", hoorspel; 22 Arthur Whitte- more en Jack Love; 23 Ber. 6 Augustus Vlissingen Terneuzen Hanweert Zierikzee Hoog Water u. -f NAP u. -J-NAP Weerbericht MEER BEWOLKING. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Dinsdagavond. Wisselende bewolking met hier en daar enige lichte re gen. Weinig verandering van temperatuur. Zwakke tot ma tige wind, overwegend tussen Zuid en Oost. ZON EN MAAN. Woensdag 6 Augustus 1947. Zon: Op 5.08, Onder 20.23. Maan: Op 22.20, Onder: 9.38. Laag Water -NAP u. —NAP rjKERD AD6MA 102 Zij waren meer en meer naar de aarde afgezakt en hadden zich daar ten slotte gemate rialiseerd in een huisje in Tuindorp met vóór- en achtertuintje en met kippen en nog later tot een op trekje ergens drie hoog in een van de buitenwijken met een fiets, die langs een ka trolletje wordt opgetrokken, omdat er voor fiets en kin derwagen tegelijk op het smalle overloopje geen plaats is. Voor al die overpeinzingen was er overdag geen t|jd, want het warenhuis gaf de verkoopsters geen salaris voor overdenking van haar toe komstproblemen, maar uit sluitend om op de clientèle de indruk van zo grote vak kennis, geduld en behulp zaamheid te maken, dat de klanten in alle opzichten te vreden zouden blgken en de dividenden van de heren aan deelhouders daardoor van jaar tot jaar zouden stijgen. Juffrouw Irma Hoogvorst, die de laatste weken des avonds doodmoe naar huis ging, zag met schrik de dag naderen, dat de zomerhoed jes in de étalagekassen zou den vervangen worden door de modellen welke de mach tige heren in Europa's hoofd steden voor de herfst hadden uitgedacht en waarvan de modebladen reeds uitvoerige beschrijvingen hadden gege ven. Dat betekende een nieuwe run op de hoedenafdeling en nieuwe beproevingen voor de dames, die daar aan de ver keerde kant van de toonbank stonden. Dat zou wel blijken. Op de namiddag van de dag waarop Hans van Linscho- ten juffrouw Gieseia van Ar- kel in de armen van de heer Williams had aangetroffen, verscheen zij, na kantoortijd, in de afdeling dameshoeden met de mededeling, dat zij b|j haar licht blauwe japon een passend hoofddeksel ver langde. De omstandigheid, dat zy blijkbaar nog in dienst van het warenhuis was, kon er op wijzen, dat zij de fout in haar kasboek nog tijdig had kun nen corrigeren, dan wel dat de heer Williams zóó onder de indruk van haar bekoor lijkheden was gekomen, dat hij bij de contróle voor een tijdelijke aanvulling van het tekort op andere w|jze had 4.34 2.00 5.03 2.15 5.55 2.27 6.05 1.52 16.43 1.89 17.17 2.04 17.57 2.12 18.11 1.34 10.49 1.84 11.22 1.94 11.57 2.09 11.23 1.34 23.25 2.19 23.58 2.31 gezorgd. Zy maakte de indruk van een princes uit een Ijspaleis, zette zich in een der fauteuils, welke voor de dames-klanten bestemd waren en wees het toeschietende winkelmugje af met de mededeling, dat z|j door de eerste verkoopster persoonlijk geholpen wenste te worden. Irma Hoogvorst had een dag vol zorgen en emoties achter de rug. Na een drukke morgen was zij tussen de middag even naar huis gesneld, waar haar moeder met hoofdpijn te bed lag en had er in een razend tempo een koffiemaaltijd voor alle huisgenoten klaar ge maakt. Zij was daarna by de re ferendaris ontboden, die haar, rood van woede, had mede gedeeld, dat hot de laatste keer was geweest, dat h|j pruimenjam had gegeten ln- plaats van aardbeïenjam, dat z|jn warme worteltjes min stens tien graden Fahren heit te heet waren en dat hy wat de koffie betreft geen suiker in zijn kopje verlangde, maar klontjes op zijn schoteltje. Zg had het alles demoedig aangehoord, was met razende hoofdpijn weer naar de zaak teruggekeerd en kwam daar nog juist bgtyds om, na ein deloos zoeken en passen, een juffrouw van onbestemde leeftijd aan een hoed te hel pen, welke het midden hield tussen een bloemenmand en een omgekeerd botervlootje. Zy kwam, na de medede-- ling van het verkoopstertje, haastig toegelopen en heette haar ex-collega welkom met een lachje, dat een combina tie was tussen een zenuwtrek en de belecfdheidsplooitjes, welke de damesverkoopster tjes, terwille van de klanten, op haar gezichtjes produ ceerden. „Gieseia", zei ze, „wat kan ik voor je doen? Wou je een hoedje kopen?" Juffrouw Gieseia beter gezegd mejuffrouw Van Ar kel wendde een gezicht, dat aan een van. de wasfigu ren uit de étalagekasten deed denken, naar de verkoopster en vroeg, met hoog opgetrok ken wenkbrauwen, sinas wan neer het gewoonte was, de klanten by de voornaam aan te spreken als men deze toe vallig te weten was gekomen. Zy juffrouw Van Arkel wenste niet -behandeld te worden als de eerste de bes te winkeljuffrouw en zou zich wanneer z|j niet behooriyk te woord gestaan kon wor den, tot haar leedwezen ge noodzaakt zyn zich tot de procuratiehouder te wenden. Irma Hoogvorst staarde haar met onverholen verba- ztng aan en voelde intuïtief, dat zij thans de meest inj spannende geduldsproef van haar leven zou moeten afleg gen en dat het een stryd in uithoudingsvermogen zou wor den tussen haar en de pan ter in vrouwenkleren, die zich biykbaar voorgenomen had, haar bij het eerste teken van geestelijke inzinking te be springen. „Pardon, dame", zei Irma, „de gelijkenis is zo sprekend, dat ik een ogenblik meende een collega voor mij te zien. Ik vraag u beleefd excuus voor mgn domme vergissing." Juffrouw Gieseia keek de verkoopster aan met een paar ogen, die aan blauw-glazeii knikkers deden denken. „De vergeiyking van my met een van uw soortgeno ten is beledigend", zei ze, „maar ik begryp wel, dat lk hier niets anders kon ver wachten. Ik heb gevraagd om een hoed, die b|j m§n costuum past en ik zou het op prijs stellen, nu eindelijk eens geholpen te worden." „Zeker dame", zei Irma. „Mag ik u verzoeken hier voor de spiegel plaats te ne men. Wat dunkt u van dit modelletje „Smakeloos", zei juffrouw Van Arkel. „Ik geloof, dat u m|i nog altyd niet begre pen heeft. Ik zoek een hoed je bij deze japon. Heeft u geen gevoel voor kleuren combinatie (Wordt vervolgd.) Mevr. Dr. DOELEMAN. Oostsingel 118, Goes, vraagt per 1 Sept. een flinke, zelf standige DIENSTBODE. Hulp voor kinderen en werk- ster aanwezig. Mevrouw v. d. BORG te Hoek, zoekt nette dienstbode, goed kunnende koken, v.g.g.v. en intern. Klein huisgezin en huisknecht aanwezig. Wie ruilt z.g.a.n. herenfiets voor dito damesfiets z. ban den? Te koop wasklok (stam per). Koningsweg 45, Vlissin gen, TE KOOP AANGEBODEN ZO GOED ALS NIEUWE Goes - Telef. 2287 Verloren: tussen Kruiningeni en Middelburg een KELDER-' WIND op 31 Juli. Inlichtin gen: Transportbedrijf GEBR. DE KLERK, Middelburg. TeL 2173. Kantoor VERPLAATST van Bellinkstraat 32, naar LOSKADE 27, MIDDELBURG. Bezoekt op 8 en 9 Augustus a.s. de Bazar, die in de Chr. School te Sint Laurens wordt gehouden ten bate van de inrichting ener Chr. Kleuterschool. Geopènd: 8 Aug. van 7.30 uur n.m. tot 10.30 uur n.m.; 9 Aug. van 2.30 uur n.m. tot 5.30 uur n.m. en van 7.30 uur n.m. tot 11.— mm. Vele attracties enfraaie prijzen (o.a. nieuwe fiets 'n tuinameublement). EDER IS WELKOM!! TOEGANG VRIJ!! Alleenwonende juffrouw, P. G., in Terneuzen zoekt hulp in de huishouding v.d. en n. of samenwoning, leeftijd boven de 30 jaar. Br. H. v. d. VLIET, Hoofdstraat 26, Hansweert. DANSEN. Café „Amusement", Kinderdijk, Middelburg. Donderdag, Vrijdag en Za terdag Dansen van 7,30 uur tot 1 uur met de „Rhythm Swingbrothers". Prima consumptie. GRAANDROGERIJ „Zeeuwsche Molen", Middelburg, Tel. 2996. Drogen uw Combine- granen of zijn koper hiervan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 11