STADSNIEUWS Vlissingen Belastingfaciliteiten. Oorlogsgedupeerden. STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes Kerk- en Schoolnieuws DIRECTE BELASTINGEN. De ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen J. C. van Scha- gen is verplaatst van het kantoor der di recte belastingen en accijnzen te Alblas- serdam naar het kantoor der directe be lastingen te Vlissingen. KAASHANDELAREN EN HET PRIJZENBE SLUIT. Een twaalftal handelaren in kaas heeft in een adres, gericht tot den secre taris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, bezwaren ontwik keld tegen de praktijk van het prijzenbe- sluit voor zuivelproducten, voorzoover dit betreft het artikel kaas. Het adres luidt als volgt Met belangstelling namen wy kennis van uw Pryzenbesluit 1941 (Zuivelproducten); niet minder echter met groote teleurstel ling. De thans op de verschillende kaas soorten vastgestelde winstmarge is ver be neden het peil dat maar eenigszins loo- nend kan worden genoemd. Gaarne willen wij dit met cy'fers nader aantoonen. De gemiddelde bruto-winst op al de in het Pryzenbesluit 1941 genoemde kaassoorten bedraagt van den inkoopsprijs 19% En wat moet hier nog niet af Ie. Een vervalpercentage (be droging) volgens de Zuivelcen- trale 6 13% 2e. Omzetbelasting (Alle prijzen zjjn incl. O.B.) 2% 11 3e. Bedrijfsonkosten, zooals huur winkel en bergplaats, win kelbediening, onderhoud en af schrijving snijmachines, pakpa pier, inwegen enz. enz8 Netto winst 3 Het is ten eenenmale onmogelijk, dat een zaak als de onze, waarvan kaas het hoofdartikel is van deze winst kan be staan. Daarom komen wij u met den meesten aandrang verzoeken, hierin zoodanige ver andering te willen brengen, dat dit by uit stek belangrijke volksvoedsel de belang stelling van den detaillist kan behouden. Het adres was onderteekend door de heeren: W. Poppe, C. Woltering, J. Blan- kenburgh, W. Nieuwenhuyze, J. van den Ende, G. de Wit, T. J. Cortvriendt. W. Huissoon, A. M. C. Mercy, D. W. Sohier, M. J. van Vessem en H. Kopmels. BEDRIJFSVOETBAL. Uitslagen van 9 Juli: BrandweerSchelde Meeuwen 14 C.V.V.Ambtenaren Schelde 08 LOOP DER BEVOLKING. De loop der bevolking over de 2e helft van de maand Juni 1941 was: Ingekomen: M. Brandenburg-Knop, zonder, Kasteelstraat 77, van Vlieland; J. J. Sinke, controleur C.C.C.D. P. Kruger- straat 15, van Goes; M. Smit-Grol, zonder, Hobeinstraat 268, van TerschellingJ. Strobbe, lasscher, a/b Schelde I, van Vo gelwaarde; A. J. J. Bakker, mach.-bankw., Bonedijkstraat 17, van Rotterdam; J. M. Bartelse, marechaussee, Hellebardierstraat 11, van Bergen op Zoom; H. C. in den Bosch, loswerkman, Glacisstraat 127, van Zierikzee; J. Bouman, zonder, Singelweg 40, van Goes; J. C. de Bruijne, meteropn. P.Z.E.M., Kr. Elleboog 7, van Middelburg; A. de Bijl, marechaussee, Hellebardierstraat 11, van Bergen op Zoom; M. Dolk, electr. monteur, Badhuisstraat 94, van Arnemui- den; P. L. van Essen, controleur, Kasteel straat 82, van Abbekerk; M. Eijgelaar- Schroevers, zonder, Marinestraat 38, van Rotterdam; J. J. Feij, ass. mach. gr. vrt., Clijverstraat 35, van Rotterdam; H. Le Grand, sergt.-mach., Gr. Markt 3, van St. Laurens; C. v. d. Hart, brugknecht, Irislaan 25, van Middelburg; C. M. C. Hermsen, opvoedster Singelweg 106, van 's-Gravenhage; J. L. J. Jansen, marechaus see, Hellebardierstraat 11, van Bergen op Zoom; J. A. Kats, bankwerker, Spuistraat 68, van Rotterdam; P. J. Kentin. koper slager, Nieuwstraat 37, van Goes; A. M. Kloeg-Botting, zonder, Koestraat 7, van RotterdamA. de Klerk, handelsreiziger, P. Krugerstraat 16, van Oostkapelle; H. van de Kraats, glazenwasschers, Bid Evertsen 34, van Apeldoorn J. C. Leen- houts, zonder, Scheldestraat 34, van Goes; J. C. H. van Leer, marechaussee, Helle bardierstraat 11, van Bergen op Zoom; A. Maas, zonder, Zwanenburg 2, van Nw. en St. Joosland; C. Meersschaert, bankwerker, C. Buskenstraat 70, Terneu- zen; J. Minderhoud, Kantoorbediende, Clij verstraat 63, van Amsterdam; A. Moens, zonder, Hurgronjestraat 18, Terneuzen; L. Schmelzer, sergeant, C. Buskenstraat 62, van Rotterdam; J. Smoor, zonder, Pa lingstraat 13, van Breskens; J. Tielrooy, zonder, Koudekerkscheweg 0 16, van Am sterdam; J. Brokschmidt, bankwerker, An jelierenlaan 68, van Koudekerke; C. H. Groenestijn. constr. teekenaar, Bellamy- park 7, van Koudekerke; J. C. Wattez, glasindustrieel, Zeilmarkt 3 van Goes; J. H. C. Wattez, glasindustrieel, Zeilmarkt 3, van Goes; C. van de Ketterij, visscher, Palingstraat 29, van Arnemuiden; M. J. Dijkgraaf, ziekenverpleger Boterbloem laan 28, van Middelburg; M. E. A. v. d. Aardweg-Muche, zonder, Anjelierenlaan 71, van 's-Gravenhage; M. A. Alewijnse, cal culator, P. Krugerstraat 29, van Koude kerke; Wed. E. Brasser-de Vos, zonder, Gravenstraat 10a, van Breskens; J. v. dL Driest, zonder B. Ewoutstraat 12, van O. en W. Souburg; J. H. van Dijk, zonder, Dr. Ottestraat 8, van Koudekerke; T. van Gellekom-v. d. Weele, zonder, Zeilmarkt 5, O. ên W. Souburg; A. H. v. d. Giessen, magazijnmeester, P. Krugerstraat 11, van Meliskerke; P. Gillesse, magazijnbediende, St. Jacobstraat 11, van Zierikzee; Chr. Glerum, zonder, P. Krugerstraat 26 van Apeldoorn; Mej. J. A. Zoete, zonder, Sin gelweg 52 van Aalsmeer; E. Jongste, Jrijj- Het bestuur der Stichting Getroffenen Oorlogsgeweld Zeeland schrijft ons: Nog steeds ondervinden velen onzer de gevolgen der gebeurtenissen in Mei 1940 en niet dan stapvoets kan alles weer ko men in het rechte spoor. Stapvoets gaat langzaam, te langzaam voor den mensch van tegenwoordig. Verheugend is het daarom wanneer dat stapvoets een enkele maal wordt onderbroken door een echten gelukkigen sprong. Gaarne willen we dan ook eens extra wijzen op een regeling die kort geleden is uitgegaan van het Depar tement van Financiën en die naar onze overtuiging voor velen een uitkomst zal zijn en tevens de oplossing van een onaan genaam en moeilyk op te lossen vraagstuk. We laten hier het Departement aan het woord. „Voor het belastingjaar 1940/41 zijn de aanslagen in de inkomsten- en vermogens belasting geregeld zonder dat hierbij reke ning werd gehouden met de bijzondere om standigheden, die kort na 1 Mei 1940 zijn ingetreden. Deze omstandigheden kunnen er toe hebben geleid, dat de opgelegde aan slagen met de draagkracht van de belas tingplichtigen niet in overeenstemming zijn. De wet op de inkomstenbelasting komt in deze gevallen te hulp indien een bedrijf of beroep werd „gestaakt" en het inkomen daalde beneden van dat, waar naar de aanslag werd geregeld. Er bestaat dan aanspraak op ontheffing, tenzij het inkomen binnen drie maanden weer tot of boven genoemde grens is gestegen. Zij die op ontheffing aanspraak meenen te kun nen maken, dienen zich vóór 1 Augustus 1941 tot den Inspecteur te richten. De Inspecteurs kunnen voor genoemd belastingjaar 1940/41 óók in andere geval len door het verleenen van afschijving van belasting tegemoet komen. Onder meer geldt dit voor de gevallen, waarin een be drijf of beroep niet werd gestaakt, doch aanzienlyk minder ging opleveren. De Inspecteurs zijn gemachtigd een re delijke afschrijving van inkomstenbelasting te verleenen, indien door omstandigheden die mididellyk of onmiddellijk met den oor logstoestand verband houden, het inkomen eenigszins belangrijk gewoon is gedaald. De Inspecteur neemt in 't algemeen aan, dat dit 't geval is, indien het werkelijk inkomen over het tijdvak van acht maanden van 1 Mei 1940 tot en met 31 December 1940 door deze omstandigheden meer dan M minder heeft bedragen dan 8/12 van het inkomen, dat bij de berekening van den aanslag in aanmerking werd genomen. Voor de vermogensbelasting kunnen de Inspecteurs tegemoet komen, indien door directe oorlogsschade het vermogen is verminderd. De belastingplichtigen, die voor afschrijving in aanmerking wenschen te komen, dienen zich vóór 1 Augustus 1941 schriftelijk, onder een korte uiteen zetting van de omstandigheden, tot den Inspecteur te wenden. Bij een verzoek, de inkomstenbelasting betreffend, leggen zij een nauwkeurige en volledige berekening van hun werkelijk inkomen over het tijd vak van 1 Mei 1940 tot 31 December 1940 over. Bij een verzoek inzake vermogens belasting leggen zij over een berekening van door den oorlog geleden schade, voor zoover deze niet wordt vergoed. Indien een berekening onjuist of onvolledig blijkt te zijn kan van eenige tegemoetkoming geen sprake zijn". We zien in deze regeling een ernstige poging de bedoelde moeilijke gevallen ter plaatse te doen afwikkelen. Hoewel aan de hier gegeven grenzen gebonden, worden de Inspecteurs overigens vrygelaten, waar door hun plaatselijke bekendheid met per sonen en feiten veel zal kunnen opruimen, dat door de belanghebbenden als onrecht vaardig wordt aangevoeld. Veilig kan worden aangenomen, dat de actie der gedupeerden zelf, zeer zeker heeft medegeholpen tot deze werkelijk hoopvolle oplossing. welhandelaar, Singelweg 1 bov. van Rot terdam; A. J. Looise, kraandrijver, Riebes- straat 38 bov. van Koudekerke; H. Melse, rijtuigpoetser N.S., Singelweg 176 van Goes; C. J. Rabv. Belle, zonder, Azalea straat 1 van Haarlem; G. v. Rassel, werk tuigkundige, P. Krugerstraat 5 van Rot terdam; P. A. de Ronde, schippersknecht, Meidoornlaan 25 van Rotterdam; Wed. M. A. M. NeijenbuurVollebregt, zonder, Noordstraat 50 van Goes; L. F. Sorel, metaal draaier, Ridderspoorlaan 7 v. Goes; P. Verhage, koopman in fruit. Boter bloemlaan 26 van Goes; J. Bosschaart, timmerman, Riebesstraat 64 van Middel burg; M. de Wolffvan den Broeke, zon der, Molenstraat 49 van Serooskerke; A. G. v. d. BurgBarentsen, huishoudster, Riebesstraat 62 van O. en W. Souburg; P. Dingerr^anse, vrachtrijder, Riebesstraat 62 van Nw. en St. Joosland; A. van de Dood, stoker, Prinsenstraat 11 van Schie- dam, A. E. DriessenBirker, Bid. Bankert 8 van Utrecht; G. H. Dries- sen, hulp in de huishouding, Bid. Bankert, 8 van Zeist; J. van Eijk, bankwerker, Irislaan 36 van Oudewater; P. H. S. Fröberg, zonder, Verk. Quakkelaarstraat 191 van Goes; J. A. Hoogkamer, bank werker, Nijverheidstraat 1 van Goes; P. A. M. Koevoets, machine-bankwerker, Coosje Buskenstraat 7 van Zierikzee; J. Kokke- link, opz. op wachtgeld, P. Krugerstraat 62 van Schiedam; M. C. Kouwenhoven van Houten, zonder, Ravensteijnplein 49 van Heinkenszand; J. H. C. Ledeboer, ingenieur, Singelweg 176 van Anuterdam; J. Lolkema, smid-bankwerker, Hendrik straat 10 van Harlingen; E. A. Looise Bom, zonder, Riebesstraat 38 van Haam stede; P. C. Schipper, fitter waterleiding, Slijkstraat 8 van Oosterland; wed. I. M. L. v. d. LindenSlootmans, zonder, Bellamy- park 30 van 's Heerenhoek; J. M. Steen- haard, verpleegster, Lammenstraat 4 van Terneuzen; K. Sterenburg, mach.-bankwer- ker, Irislaan 30 van Schiedam; F. C. Van- dekerckhove, matroos roeier B.L., Bella- mypark 30 van 'a Heerenhoek; M. Wielen- gaMuller, zonder, Bid. Evertsen 34 van Middelburg; F. L. Schwarz, zonder, Sotte- gemstraat 77 van Amsterdam; D. J. Zwiep, ambt „Schelde", Kasteelstraat 81 van 's-Hertogenbosch, .JANVULLINGSCURSUS HANDELSDAGSCHOOL. In een één dezer dagen gehouden ver gadering heeft het bestuur der Vereeni- ging voor Handelsonderwijs besloten aan de Handelsdagschool met 4-jarigen cursus een aanvullingscursus te verbinden, zoodat degenen, die het einddiploma der handels dagschool hebben verkregen, kunnen worden opgeleid voor het staatsexamen H.B.S. A. met 5-jarigen cursus. REKENINGEN GEMEENTE-DIENSTEN. B. en W. leggen den gemeenteraad over de jaarrekening 1940 van den reinigings dienst sluitende met een totaal nadeelig saldo van 44.497,50, en de rekening 1940 van den dienst van gemeentewerken, slui tende met een nadeelig saldo van 297,98. GEITENKEURING. Dinsdagmogen had alhier de geiten keuring plaats, onder leiding van den heer Versluys uit Serooskerke, en den heer Kleinepiier van 't Zand. Aangevoerd werden in de Nadorst 36 dieren. De prijzen werden als volgt uitgereikt: Groep I. Volbloed lammeren, le prijs A. Dobbelaar; 2e pr. M. Janse. Lammeren, le pr. P. Dekker; 2e pr. J. Vogel; 3e pr. J. Antheunisse; 4e pr. M. Janse. Groep II. Éénjarige geiten, le pr. A. Dobbelaar; 2e pr. A. Dobbelaar; 3e pr. P. Dekker; 4e pr. Joh. Wisse. Groep III. Tweejarige geiten, le pr. A. Dobbelaar; 2e pr. P. Dekker. Groep IV. Oudere geiten, le pr. Joh. Wisse; 2e pr. J. Vogel; ue pr. P. Pouwer; 4e pr. C. Joosse. Groep V. Stamboekgeiten, le pr. Ch. de Boks; 2e pr. A. Dobbelaar. 's Middags had de keuring plaats aan den Segeersweg, onder leiding van de zelfde heeren. Aangevoerd werden 29 die ren. Groep I. Volbloed lammeren, le pr. J. Labruijere; 2e pr. Joh. Adriaanse. Lammeren, le pr. Joh. Adriaanse; 2e pr. G. Davidse; 3e pr. A. Antheunisse; 4e pr. J. de Bree. Groep II. Éénjarige geiten, le pr. C. Aarnoutse; 2e pr. C. Aarnoutse; 3e pr. A. den Hollander. Groep m. Tweejarige geiten, le pr. C. Aarnoutse; 2e pr. J. Labruyere; 3e pr. G. -vDavidse. Groep IV. Oudere geiten, le pr. G. Da vidse; 2e pr. J. Labruyere; 3e pr. C. Aar noutse; 4e pr. A. den Hollander; 5e pr. A. Antheunisse. Groep V. Stamboek geiten, le pr. J. Labruyere. Nog werd een geit van G. Davidse in het Provinciaal Stamboek in geschreven. ALGEMEENE WONINGBOUWVEREENIGING. In de algemeene vergadering van de Algemeene Woningbouwvereniging is het 31ste jaarverslag loopende van 1 April 1940 tot 31 Maart 1941 uitgebracht. Daarin merkt de secretaris-penning meester, de heer W. C. Mullié op, dat ook de vetreeniging in Mei 1940 niet gespaard werd, al is dan de schade, welke aan de woningen werd toegebracht, niet omvang rijk te noemen. Erger was het met eenige bewoners, die op andere plaatsen der stad het slachtoffer werden van het oorlogsgeweld de secre taris hoopt, dat de vereeniging voor meer gevallen in de toekomst gespaard mag blijven. Meldde het verslag vorig jaar reeds dat ten aanzien van het onderhoud bezuinigd moest worden, thans moet het bestuur mededeelen, dat niet meer aan alle klach ten gevolg zal kunnen worden gegeven, daar in vele gevallen het benoodigd ma teriaal niet te verkrijgen is. Het bestuur vertrouwt dus, dat de bewoners de grootst mogelijke voorzichtigheid zullen betrach ten, voornamelijk bij het gebruik van kra nen, schakelaars enz. Had men voorgaande jaren wel eens moeilijkheden ten opzichte van het verhu ren der woningen, dit jaar moest het be stuur zeer velen teleurstellen, voorname lijk hen, die door het bombardement van Middelburg zonder woning waren geko men. Mede hierdoor schreef men dit jaar 59 nieuwe leden in, een aantal wat de laatste jaren niet meer is voorgekomen. Enkele leden kon men helpen, maar voor velen zal het zeer lang duren alvorens zij in aanmerking komen voor een woning der vereeniging. Het verslag eindigt met een herhaald beroep op de bewoners om het bestuur in deze moeilijke tijden zooveel mogelijk te steunen. De exploitatierekening van 3 Januari 1940 tot 2 Januari1941 geeft voor het Complex Stijfselweg als winsten aan huren 32.003,63, intrest 4.797,36 en bij drage Rijk en Gemeente 24.117,75, waar tegenover staan de volgende verliesposten Annuïteit Bouwvoorschot 45.755,59, idem Grondvoorschot 5.112,08, storting Onder- houdsfonds 3.874, waterleiding 2.948,80, Assurantie 279,19; Belastingen 2.882,58 en onkosten 968,50. Waardoor winsten en verliezen elkaar dekten. Voor den bouw Bagijnhof waren de winstenentreegelden 59, huren ƒ14.511,44, en intrest 70,73. De verliezen waren waterleiding 1165.08, assurantie 73,84, belastingen 1571,78, onkosten 474,79, afschrijvingen gebouwen 2540, intrest 7.144,89, onderhoud 2.847,65%. Deze exploitatie geeft een uiteindelijk verlies van 1.176,86/2. MOLENWATERCONCERT. Deze week is voor den Vrijdagavond het geven van een Molenwaterconcert, toever trouwd aan de Chr. Muziek-vereeniging, „Oefening na den arbeid" onder leiding van haar nieuwen directeur, den heer J. Kousemaker. Beginnende met de 103de HOOG WATER. Morgen is het alhier te 4.25 en 16.49 uur hoog water. Te Domburg is het 23 minuten vroeger hoog water. psalm bevat het programma verschillende nummers, die bij een goede uitvoering ze ker zullen voldoen aan hen, die ook nu weer van de wekelijksche muziek komen genieten. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 uur nam. tot 8 uur nam. hondenhalsband waaraan penning foto; sleutel met label huissleutelhengel stok huissleutel en een klein sleuteltje met plaatje, waarop vermeld W. van Oordt Co. Rotterdamvulpotlood sleutelenveloppe inhoudende textiel- kaartceintuurtje met portemonnaie en inhoud. By vinders gouden armbandje, De Ruy- ter, Meidoornlaan 2 blauw badpak met blauwen handdoek, C. de Jonge, Seisbol- werk 16 gekleurde vulpen, Maatje Peene, Nieuwe Oosterschestraat 8 twee brillen, Oudemannenhuis, Heerengrachtvierklieu- rig potlood, J. Allewjjn, Breeweg 236, 't Zand, melkkraansleutel, P. van Hooi donk, Singelstraat 30duimstok, J. Zwigtman, Wagenplein 28textielkaart, C. Ton, Nadorstweg B 131 zilveren arm band, M. Borgman, Noordbolwerk 17 ge schiedenisboekje, T. Klaver, Heerenstraat 22badpak met handdoek, G. Sturm, Noordweg St. Laurens portemonnaie met inhoud, A. Reijnhoudt, Karelsgang 8 zil verbon, W. den Hollander, Segeersweg 7 centimeter, C. J. Tilroe, Leliestraat 27 vulpotlood, A. Louwerse, Veerschesingel 58zilveren armbandje, C. Verduin, St. Jorisstraat 24 zilveren ringetje, bad handdoek en huissleutel, juffrouw Simon- se, gemeente zwemschool, Havendijk ro zenkrans in étui, J. C. van Poeljen, Za- charias Jansenstraat 27portemonnaie met inhoud, J. Joosse, Segeersweg 68 onderdeken voor kinderwagen, S. P. Wil- lemse, Langeviele Singel E 19 portemon naie met inhoud, L. P. Freekenhorst, Beenhouwerssingel, 69 huissleutel, J. Boon», Oostkerkstraat 2witte dames handschoenen, F. Aarnoutse, Achtersingel 67 heerenportemonnaie met inhoud, L. Antheunisse, Seisweg 54 jasje met iden titeitsbewijs ten name van J. B. te K., J. Schoe, Nieuwe Vlissingscheweg E 123 portemonnaie met inhoud, H. Joziasse, Dwarsstraat 3riem, J. van Loenhout, Sint Janstraat 36 zilverbon, F. Verhage, Middelburgsch wegje 10 zilverbon, S. den Engelschman, Karelsgang 34 zilverbon, B. S. Jacobson, Lange Delft 123 haar- strik met speld, J. Nieuwenhuize, Segeers- singel 84 vulpen, J. Langebeeke, Arne muiden B 7 haarstrik, Ina Radder, Veerschesingel 162 vulpen, J. Louws, Nieuwstraat 31 zilverbon, H. Lok, Veer schesingel 17. N.B. Indien bij één der vinders voorwer pen worden afgehaald, gelieve men hier van terstond kennis te geven aan het bu reau van politie alhier. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 28 Juni tot 3 Juli zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen: F. v. d. Guchte, dienstbode, Loskade 7, van 's Heer Arendskerke; W. Muller, in genieur, Jasmijnstraat 41, van Dordrecht; A. W. Bastiaanse, zonder, Langeviele 7, van Rotterdam; A. L. Hendrikse, transport arbeider, Achter het Hofplein, van Den Helder; M. Gideonse, dienstbode, Noord- weg 61, van Veere; H. A. Kruuk, echtgen. en 2 kinderen, bedrijfschef, Laan van Nieu- wenhove 16, van Weesp; G. C. D. Rutgers van Rozenburg en echtgen, zonder, Na dorstweg 36, van Oostkapelle; M. Meul- meester, verpleegster, Rouaansche kaai 44, van Koudekerke; A. F. Rosendaal, zonder, Molenwater 67, van Deventer; J. Mooy, electro-monteur, Bleek 19, van Utrecht; P. J. van der Horst, fabrieksarbeider, Achter de Houttuinen 50, van St. Laurens; L. Vink, onderwijzer, Singelstraat 6, van Ap- pingedam; W. F. de Ridder, scheepskok, Vlissingsch Wagenplein 14, van Vlissingen; Ch. Jansen, marechaussee, Veersche Singel 25, van Axel; P. Breel geb. Vleesenbeek, zonder, Noordsingel 28, van Den Haag. Vertrokken C. L. Coppoolse, dienstbode, van Lange viele 76, naar Arnemuiden, Burgemeester Lantsheerweg D 16; J. H. Louwerse, en echtgen. landbouwer, van Seisweg 60, naar Grijpskerke, Seisweg B 64; J. C. Spreeuw en echtgen, opvoedend ambtenaar, van Veersche Singel 148, naar Den Haag, Hooft- kade 1; J. Antheunisse, dienstbode, van Se- geersingel 100, naar O. en W. Souburg, Vrijburgstraat 45; S. S. Domenie, huishoud ster, van Heerengracht 82, naar Koudeker ke A 71; J. Schoe, dienstbode, van Sin gelstraat 27, naar Oostkapelle, Westhove B 160; J. de Roo en echtgen., electricien, van Noordweg 133, naar Vlissingen, Lom- menstraat 11; F. J. M. Verhoeven, metse laar, van Schoorsteenvegerssingel 54, naar Putte (N. Br.), Dorpstraat 66; H. Verhoe ven, metselaar, van Schoorsteenvegerssin gel 54, naar Putte (N. Br.) Dorpsraat 66, D. P. Janse, grondwerker, van Oostkerk straat 13, naar Kortgene 394; J. A. Everaard, boekhouder, van Punt 7, naar Goes, Magdlenastraat 8; D. Everaard, echt gen. en 1 kind, bankwerker van Punt 7, naar Vlissingen, Boterbloemstraat 15; J. B. Verhoeven, metselaar, van Schoorsteen vegerssingel 54, naar Putte (N. Br.), Dorpstraat 66; mej. J. C. Rotter, zonder, van Varkensmarkt 4, naar Grijpskerke, Kerkplein A 55; L. van Flierenburg, dienst bode, van Loskade 7, naar Vlissingen, Se- racijnstraat 8; J. C. G. Verschure, kan toorbediende exportbedrijf, van Blauwedyk 19, naar Koudekerke, Tramsingel E 37; J. van Keulen, dienstbode, van Dam 8, naar Serooskerke (W.) A 236. DE TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het kanaalwater was heden 74 graden. RECHTBANK MIDDELBURG. Ter openbare terechtzitting is beëedigd: Mr. A. P. Th. M. Kneepkens, als beëedigd klerk ten parketbe van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Kan tongerechten in. het Arrondissement Mid delburg. DE OPENBARE CONCERTEN. De data der openbare concerten zijn voor 1941 opnieuw vastgesteld. Ze worden alle gegeven op de Groote Markt. De regeling is als volgt: „Euphonia" 24 Juli, 7 Augustus, 28 Augustus, 18 September. „Hosanna" 10 Juli, 14 Augustus, 11 September, 25 September. VERMOEDELIJKE PRIJSOPDRIJVING. Tegen den marktkoopman G. V., alhier, werd proces-verbaal opgemaakt wegens vermoedelijke prijsopdrijving. FUSIE POLITIEPERSONEEL. De besturen der Zuid-Bevelandsche af- deelingen van den „Algemeenen Neder- landschen Politiebond", en den „Algemee nen Bond van Politiepersoneel" hebben een gecombineerde vergadering gehouden ter behandeling der fusie-voorstellen van de hoofdbesturen. De gecombineerde verga dering sloot zich bij deze plannen aan en maakte een opdracht op voor een bestuur voor de nieuwe afdeeling. VUILNISBRANDJE. Gisteravond ontstond brand in de stort plaats voor vuilnis aan den Oosthavendrjk,, tegenover de nieuwe haven. De motorboot brandspuit rukte uit, doch een slang op de waterleiding bleek voldoende om het vuur te dooven. De oorzaak van het in brand geraken van het vuilnis is onbe kend. OPENBARE LES TOONKUNST. Onder leiding van den directeur, den heer Otto Lies, werd gisteravond in de Prins van Oranje een „openbare les" ge geven van de leerlingen der zangschool van Toonkunst. Daar dezen avond in het byzonder de oudere meisjes optraden, was de stof ook heel wat zwaarder dan op de meeste der vorige lessen van Toonkunst het geval was. De avond werd geopend met een vijftal tweestemmige liederen uit „Lenteleven" van Cath. van Rennes. De mooie toon en goede voordracht vielen te bewonderen. Vooral het „Angelus" en „Goede Nacht" waren byzonder mooi. Ook de duetten van Mendelssohn werden verdienstelijk vertolkt. In het bijzonder vielen het eerste en tweede duet op. Bij de volgende duetten hoorden we een paar meisjes die veel beter kunnen. Of, ten onrechte speelden de zenuwen een rol of wel was het de warmt» die storend weckte. De eerste helft der les werd besloten met „Die Heinzelmannchén" van Otto Lies, een ballade door August Kopisch. De wyze waarop deze ballade uitgevoerd werd verdient enkel lof. Een onbeteeke- nend zwak moment, mag niet meetellen, gezien de jeugd van het koor en de vrij zware compositie. Ook die compositie van Otto Lies, nu we haar eer van het groote koor hoorden, kwam voor den toehoorder weer meer tot haar recht. Op hoog peil staande muziek Een woord van lof ook voor de violiste en niet minder voor den pianist, maardat was ook Otto Lies zelf. Na de pauze werd het zangspel „De For tuinlijke kist" van Joh. Wagenaar opge voerd. Aan het tooneel was een Oostersch karakter gegeven en ook de meisjes waren in kleurige Oostersche costumes gestoken. De jeugdige Toonkunst-leden gaven bij de opvoering van dit stuk blijk ook goede actrices te zijn en met groote belangstel ling werden zang en spel gevolgd. Het geheel was goed ingestudeerd en werd met een warm applaus beloond. Ook voor de pauze gaven de aanwezigen telkens blijk van hun groote waardeering. A£n het slot van den welgeslaagden avond werden de directeur en de dames mevr. Snoek en mevr. Reedijk, die als assistente dienst gedaan hadden, met een tuil bloemen gehuldigd. CHR. INSTITUUT VOOR DOOFSTOMME KINDEREN „EFFATHA" Jubileum van Holten. 1 Aug. a.s. viert de heer A. A. v. Holten, hoofd van de school van het Chr. insti tuut voor doofstomme kinderen „Effatha" te Voorburg zijn 40-jarig ambtsjubileum, terwijl hy dien dag ook 25 jaar als hoofd aan „Effatha" zal verbonden zijn. De heer v. Holten werd te Ameide a.<L Lek geboren en bezocht in zijn geboorte plaats de Normaallessen. Op 18 jarigen leeftijd slaagde hij voor de acte L.O. en korten tijd daarna werd hij benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school in de Wijngaardstraat te Goes, waar hij 1 Aug. 1901 in functie trad. Tot 31 Oct. 1902 was hij te Goes werkzaam om vervolgens als onderwijzer op te treden aan de Chr. school te Wormerveer. In Oct. 1903 werd hij onderwijzer te Kralingen om aan het einde van 1905 opnieuw als onderwijzer te Goes te worden benoemd, aan zijn oude school. Tegelijkertijd volgde ook een be noeming aan het Chr. doofstom meninsti- tuut „Effatha", dat toen nog te Dordrecht gevestigd was. De laatste benoeming werd aangenomen en 1 Maart 1906 trad de heer v. Holten bij „Effatha" in dienst om in Aug. 1916 als hoofd op te treden. De school die later naar het mooie buiten te Voor burg werd overgeplaatst, Is in den loop der jaren onder leiding van den jubilaris tot grooten bloei gekomen en het leerlingental steeg tot boven de 100. Gelijk bekend ko men de leerlingen uit het geheele land. Het personeelcorps groeide uit tot 14 man en aan het instituut werden cursussen voor nijverheidsonderwijs met eigen leera ren verbonden. Daarnaast heeft de jubilaris zich steeds met de nieuwste resultaten van het onderwijs aan doofstomme kinde ren vertrouwd gemaakt, zoodat zyn school terecht een uitnemende reputatie heeft verkregen. Cand. M. N. de Wolf te Voorburg, voorheen te Grypskerke, is met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd tot hulp prediker der Geref. Kerk te IJsselstein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1941 | | pagina 2