STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes STADSNIEUWS Vlissingen UIT DE PROVINCIE De noodwïnkels. By informatie vernamen wy, dat de aanbesteding van den bouw der gemeente lijke noodwïnkels zeer binnen kort zal worden bekend gemaakt. Het ligt in het voornemen het werk in vier perceelen aan te besteden en daarna ook in massa. Van hen, die voor eigen rekening bou wen, hebben sommige zich met Gemeente werken in verbinding gesteld. Reeds heb ben onderhandelingen plaats over den bouw. Mogen spoedig deze werkzaamhe den een aanvang nemen. Het Stadhuis. Een blik in de Noordstraat by het Stad huis doet zien, dat de renaissance gevel nu aan beide zijden in een stelling staat. Aan de zyde van de straat is nu ook een hooge paal met katrollen geplaatst. Het ligt in de bedoeling de genoemde gevel in stukken naar beneden te laten. In de kantoren en teekenkamers, die tegenover het stadhuis zijn opgericht worden de stukken genummerd, geregistreerd en in teekening gebracht, opdat men bij her bouw van den gevel de noodige gegevens ter beschikking heeft. Examens. Aan de Ryksunlversiteifc te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen in de Godgeleerdheid de heer R. C. A, van Voorst Vader. ELECTRO-BIOSCOOP. Johann Strauss". De zoons van den grooten Strauss die van den „Blauwe Donau" hebben van hun vader niet alleen den naam, maar ook een alles overheerschende liefde voor de muziek geërfd. Als Johann Sr. op een keer onverwachts thuiskomt, hoort hy twee van zijn jongens pianospelen. Het gaat lang niet slecht, meent hij, maar ze mogen het nooit meer doen, want het leven van een kunstenaar wil hy zijn kin deren sparen. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en in stilte gaan de jongens door met musiceeren. Dit leidt tot een fel conflict en Strauss verlaat het huis. Ook bij een andere vrouw is hij niet gelukkig. Hij, de verwende, blyft eeuwig ontevreden, ontevreden met de wereld en met zichzelf. Zijn jongens groeien op en de dag komt, dat Johann Jr. voor het eerst een concert geeft. Weeneh juicht junior toe zooals het zyn vader heeft toe gejuicht. En naast junior verrijst een an dere ster: Josef en nog een: Eduard Strauss Sr. sterft een tragischen dood en tusschen zyn zoons ontstaat een mee- ningsverschil, dat dreigt te leiden tot een scheiding voorgoed. Maar dat kan niet, dat mag niet Weenen mag de Straus- sen niet kwijt raken. Hoe het komt tot GRAND-THEATER. „Rose of Washington Square". Washington Square is in New York wat White Chapel in Londen en de Jor- daan in Amsterdam is. En de Rose of Washington Square is een jeugdige, lief tallige zangeres (Alice Fay) die in een „Song" onder dezen titel haar grootste triomf oogst, al is de oorzaak van deze succesvolle „3ong" zoo tragisch, dat succes en roem langs deze Broadway-star heen gaan zonder haar eenige vreugde te brengen. Maar vóór dit hoogtepunt be reikt wordt is er een lange voorgeschie denis. We maken kennis met dit zange resje als ze in een derderangs theater op treedt, waar ze eenig succes heeft omdat een aardig gezicht al bij voorbaat een zeker succes waarborgt. En evenzoo is het met haar partner (Al Johson) gesteld. Ook hy is maar een derde-rangs-artist, die daarnaast de functie van chocoladeverkoo- per vervult, doch om zijn neger-imitatie, en zijn malle gebaren, en het knappe meisje naast hem, duld men ook hem op de planken. Dan komt de liefde in het leven van deze achterstraat-roos. Een vlotte, sympathieke jongeman (Tyrone Power) die echter op gespannen voet met de wet leeft. Een ondanks zijn eerlyke liefde voor dit meisje is hij al te ver op het hellende om de vaart naar beneden nog te kunnen stuiten. Hij komt, als valsche munter, in handen der politie te recht. En intusschen is de imitatie-neger zanger door een grappig voorval beroemd geworden en ook zyn jeugdige en knappe partner, over wie hij als een oudere broer waakt, heeft hy met zich omhoog getrok ken. En zoo geeft het een groot schandaal, als de man van een bekende Broadway- star, als valsche munter moet terecht staan. Maar aangespoord door haar ouden vriend zingt ze verder, het lied van de „Rose of Washington Square", de straat meid, die van haar jongen houdt, ondanks al zijn gebreken, omdat ze nu eenmaal van hem houdt, en den moed heeft daar voor uit ie durven komen. En tenslotte worden haar liefde en moed beloond, en is haar succesvolle „song" daar toch het middel toe. Deze geschiedenis gespeeld, met nu en dan een fijne, komische scène, en daarhij tal van tafreelen die opzichzelf reeds een attractie zijn. „Moto op pad". Eigenlijk heet deze film „Moto op het Eiland des doods", maar het komt er toch op neer dat de beroemde detective Moto weer op pad gaat om diamantsmokkelaars te ontmaskeren. En natuurlijk slaagt hij, maar daar gaan een serie spannende en verrassende gebeurtenissen aan vooraf, waarbij de toeschouwer met een beklemd hart toekijkt, zich nogal eens vergist in den verdachte, en ook vaak hartelijk lachen moet. Als geheel een film die men met groote belangstelling volgt. Brand aan de Koepoort 1 Gisteren ging het gerucht, dat er brand was aan de Koepoort, en een dikke, recht- opstijgende rookzuil, die van verre over de een allen verheugende oplossing, hoe de jongen het werk van den oud-; voortzetten, laat de film zien en hooren. Het hooren beviel ons trouwens herhaaldelijk beter dan het zien. De gezichtjes waren wel eens wat zoetelijk, het spel en de regie wel wat „opgelegd", maar de onsterfelijke mu ziek van de Straussen vergoedde dit al les. Menige gulle lach deed ook het zyne om een prettige herinnering te houden aan deze rolprent. Voor de pauze draait „Als mannen op reis gaan", een lachfilm met het bekende fuiftype Georg Alexander. Deze rolt van het eene avontuur in het andere. Won der boven wonder leidt dit niet tot een echtscheiding, wat echter allerminst te danken is aan meneer zelf, dochaan de twee schoonmama's. „OEFENING VAN DEN ARBEID" Voorshands geen repetities. In ledenvergadering besloot de Chr. muziek vereeniging „Oefening na den Arbeid", gezien de tijdsomstandigheden hare reoetities eenigen trid op te schor ten. Zoodra de tijdsomstandigheden eenigs- zins gunstig ziin hoopt men de repetities weer te hervatten. Diefstal. De gisteren reeds vermelde J. de L., die was aangehouden wegens diefstal en die aanvankelijk ontkende, heeft later een bekentenis afgelegd en is heden aan den Officier van Justitie voorgeleid. Let op het verkeer. Wy moeten nog eens terugkomen op het éénrichtingsverkeer en dan speciaal er op wijzen dat de meeste bekeuringen vallen wegens het rijden in de Simpelhuisstraat in de richting van de Vlasmarkt naar de Noordstraat, wat, zooals ook het verkeers bord aangeeft, voor alle rijverkeer, dus ook voor fietsen, verboden is. Apotheek geopend. Vanaf hedenavond 9 uur tot Zaterdag morgen 6 Juli is te Middelburg des avonds en des nachts en Zondag den geheelen dag geopend de apotheek van Nonhebei, Lange Delft. De eerste noodwinkel- Hedenmorgen is men aan de Kade, tegen over de Nieuwstraat, begonnen met den bouw van den eersten noodwinkel aan de Kade, die volgens den eersten blik een flin ke winkel zal worden. OPENSTELLING DISTRIBUTIE BUREAU. De directeur van den distributiedienst der gemeente Middelburg maakt bekend, dat in verband met de inwerkingtreding op 1 Juli a.s. van de motorbrandstoffendistri- butieregeling het distributiebureau uitslui tend voor het uitreiken van de op die rege ling betrekking hebbende vergunningen he denmiddag tot 5 uur en morgen, Zondag, van 1012 en van 25 uur zal geopend zijn. De directeur, H. P. STAAL. Middelburg, 29 Juni 1940. daken heen te zien was, deed het ergste verwachten. Maar toen de toestroomende menigte ter plaatse was viel er van brand niets meer te constateeren. Men deelde ons mede, dat een deel van een teervat, dat door jongens in brand gestoken en daarna in het water gegooid was, die rookkolom veroorzaakt had. In elk geval waren er geen brandbommen aan de Koepoort gevallen, zooals het gerucht al spoedig wilde OP HET POSTKANTOOR. Het schiet niet op Ook te Goes komt het nogal eens voor, dat men in een ry' moet staan voor één der loketten in de hal van het postkantoor. En natuurlyk wordt dan danig gemopperd over de langzame bediening, de gebrekkige or ganisatie, altyd trage ambtenaren, enz. Maar men schijnt te vergeten, dat alles wat door de loketten gaat, geldzaken zijn, en dat bedraagt duizenden per dagdat vergissingen spoedig gemaaktmaar moei lijker te herstellen zijn, en niémand graag uit eigen zak een kastekort bijpast, wat de ambtenaren moeten doen als de afrekening niet sluit. Van meer belang is echter de medewer king van het publiek. Dezer dagen byv. stonden in een ry voor ons een paar men- schen, die niet anders noodig hadden dan een paar postzegels van 5 cent en die elk met een gaaf dubbeltje betaalden. Weten deze menschen niet, dat voor aan het post kantoor postzegelautomaten hangen Of vertrouwen ze deze „nieuwigheid" niet? Ze stonden daar niet, omdat ze toch al den tijd hadden, want we hoorden ze tegen el kaar mopperen „het schiet niet op En het was ook niet, omdat de automaten niet werkten, want dit constateerden we enkele minuten later. Intusschen was het waar, dat het „niet op schoot". Want vooraan de rij stond een vrouwtje met een belastingbiljet, dat als maar over een kwartje sprak dat op een waarschuwing betrekking hacf, die ze ge kregen had, nadat ze al op het postkan toor betaald had, en nu was dat kwartje er wel op gezet, of niet, of ze had daar voor weer een waarschuwing gekregen. En ze had alles toch betaald. En of ze dat hier dan niet wisten. En dat ze niet tweemaal betaalde. Want dat kwartje... Enfin, zoo iets was het, en dan de geduldige ambte naar weer, ook weer over dat kwartje, technische en rekenkundige uiteenzettingen gevende tot hij ook in de knoop geraakte en tenslotte kortaf zei „dat het zóó was, en niet anders". Waarom komen de menschen toch zulke dingen op het postkantoor uitknobbelen, terwijl het belastingkantoor maar een paar honderd meter verder is? En daarom is ook voor Goes de raad, die gisteren aan de Middelburgers gegeven werd, van pas: betaal uw belasting liever op het belasting kantoor Compositie-prijsvraag Prot. Kerkmuziek. Een jury, bestaande uit de organisten Cor Kee, George Stam en Willem Zorg man, heeft de compositie „Bewerking Psalm 91" (variaties voor orgel), inge zonden door den heer Adr. Kousenmaker, musicus alhier, bekroond met den eersten Prijs- De compositie zal in druk verschijnen. BLIJF BINNEN BIJ LUCHTGEVAAR. Een groot aantal menschen schijnt nog steeds niet te beseffen, dat by luchtgevech ten gevaar voor de zich op straat bevin dende bevolking ontstaat. Het komt n.l. den laatsten tijd herhaal delijk voor, dat, wanneer men hoort schie ten, de menschen naar buiten loopen en belangstellend het luchtruim afzoeken om te zien waar de vliegtuigen zich bevinden. Dit is zeer onverantwoordelijk en levens gevaarlijk. Al wordt zoo'n luchtgevecht ook op schijnbaar grooten afstand, byv. aan de Belgische kust gevoerd, de tegen woordige vliegtuigen zyn zoo snel, dat deze afstand in minimum van tijd is overvlogen. Daardoor blyft het gevaar ook voor deze gemeente bestaan. Daarom willen wy er nogmaals met klem de aandacht op vestigen, dat een ieder, by luchtgevaar, zoo spoedig mogélyk binnenshuis vlucht, of, wanneer daartoe geen tijd meer is, zoo goed mogelijk dek king zoekt. Blijf ook voor de ramen weg. Wanneer men zich binnenshuis bevindt, is het zeer onverstandig om voor de ramen te gaan staan. Immers een granaatscherf wordt niet door ruiten tegengehouden, zoodat het gevaar daar even groot is als op straat. Laat een ieder, in zyn of haar eigen belang, deze wenken ter harte nemen. Denkt om den ficsus De ontvanger der directe belastingen te Vlissingen, maakt bekend dat vóór 10 Juli a.s. betaald moeten zyn de aanslagen, welke op 1 Juli 1940 geheel of gedeelte lijk vervallen. ALHAMBRA-THEATEB. „De vrouw die hy begeerde" is een R.K.O.-film van ware en valsche liefde, waarin natuurlijk de ware liefde overwint. Het verhaal zelf is een greep uit het werkelyke leven, een geschiedenis zoo als er in dezen modernen tijd maar al te vaak gebeuren. Alex Walker (Cary Grant) is getrouwd, naar later blijkt, uitsluitend om het geld. Wanneer hy tot deze ontdek king is gekomen, ontstaat een verwijdering tusschen hem en zyn vrouw (Kay Francis), welke verwijdering grooter wordt, nadat hij in kennis is gekomen met de jonge weduwe Julie Eden (Carole Lombard) en haar lief dochtertje Ellen (Peggy Ann Garner). Er ontwikkelt zich dan een spel van liefde tus schen Alex en Julie, welke liefde echter wordt gedwarsboomd door Maida Walker, die zich niet wil laten scheiden. Doordat Alex ernstig ziek wordt komt de ware ge daante van zyn vrouw aan het licht. Julie redt hem het leven .terwijl Maida ontmas kerd wordt. Het geheel een film van ontroerend spel van Carole Lombard, waarby de kleine Ellen allerliefst tot. De sympathieke figuur van Cary Grant geeft aan het geheel iets fyns. Daarnaast bewondert men het goede spel van Kay Francis en ook van Maurice Moscovich in zyn rol van dr. Muller. Een film van geestige momenten, doch bovenal van diepe ontroering. „Moto's laatste waarschuwing". Van een geheel ander genre is de Cen tury Tonfilm „Moto's laatste waarschu wing", waarin men een kijkje krygt op den internationalen spionnagedienst. Mr. Moto (Peter Lorre) is een groep ge- wetenlooze schurken, die in Suez een inter nationaal ongeluk beramen, tenslotte toch te slim af en weet het geraffineerde plan op het laatste moment te voorkomen en de bende onschadelijk te maken. Een film vol spanning van begin tot het eind, met sterk spel van Peter Lorre, Ricardo Cortez, Vir ginia Field en John Carradine. In het voorprogramma eenige gelukkig gekozen opnamen van Polygoon, waarin men een kykje krijgt op de wijze waarop de Ned. Spoorwegen hun passagiers moesten vervoeren en verder een kijkje op eenige wedstrijden, zooals wielrennen en zwemmen. Het geheel een avond van goede ont spanning. LTJXOR-THE ATER Paniek in Hollywood" is een film die zich in en rond een Amerl- kaansche studio afspeelt, onderhoudend en aardig, terwijl ook een beetje sensatie niet ontbreekt. Een medeplichtige aan een bank roof verlaat na een verblyf van 5 jaar de gevangenis. Hy wil zich wreken op het hoofd van de inbrekersbende doch zyn vrouwtje is de baas en. maakt uit dat zij naar Californië zullen gaan om daar een eendenboerderij te koopen. Onderweg raken zy op wel zeer byzondere wijze in contact met een scenario-schryver. Zij gaan dan samenwerken aan manuscripten voor mis- dadigersfilms. Hierby brengen zy de prac- ttjk van den „Havik", het hoofd van de in brekersbende, in beeld. De eerste film wordt een groot succes, doch de „Havik" is in zyn wiek geschoten en trekt naar Hollywood om dat zaakje eens uit te zoeken. Er vallen «choten in de studio's, tal van komische verwisselingen vinden plaats, totdat ten slotte de film goed eindigt met de arresta tie van den gevaarlyken bendeleider. „Pa niek in Hollywood" biedt den bezoeker niet alleen de noodige spanning en sensatie doch geeft ook als amusementsfilm veel te ge nieten. Aardig is het leven in de studio's weergegeven. Eenig is ook de creatie van den directeur van de filmmaatschappij, die den scenarioschrijver en het echtpaar Tib- bets, d.i. de medeplichtige aan den bank roof en zyn vrouw, reeds tegen een fabel achtige som heeft geëngageerd, terwijl de zen nog niet de gelegenheid hebben gekre gen het doel van hun bezoek uiteen te zet ten. Een rolprent die het bij het Vlissing- sche publiek zeker „doen" zal, evenals trouwens „Drama in de wolhen". Dit is een prachtige film die de lucht vaart als thema heeft. Amerikaansche meisjes van allerlei stand voelen zich tot de vliegery aangetrokken en probeeren hiermee door het deelnemen aan races en het uithalen van bravourstukjes, hun Walcheren De beperkende bepalingen te Veere opgeheven. VEERE. Schreven wy onlangs, dat de wallen dezen zomer grootendeels vrijge geven zouden worden, thans kunnen wij mededeelen, dat, nademaal er te onzent geen militaire bezetting meer is en tevens geen gebruik gemaakt wordt van de vliegloodsen, de beperkende bepalingen dus niet meer van kracht zyn. Het spreekt vanzelf, dat men zich niet op het empla cement van het militaire terrein mag be geven, doch de wandeling langs den ge heelen Torenwal, om den kanaalmond, langs de vliegloodsen en den dijk grenzend aan de fabrieksterreinen, benevens de beide zeedijken en alle buitenwallen, is thans geheel vry. Hoewel men geen ge gronde hoop mag koesteren ten opzichte van een bevredigend jaar uit hoofde van toerisme, vertrouwt de V.V.V. toch op een ruim bezoek van dagjesmenschen en bezoekers van de omstreken, die zich Veerewaarts zullen begeven teneinde van de heerlijke uitzichten, die de dijken en wallen bieden, te genieten. De strijd tegen den Coloradokever. VEERE. Ter bestrijding van het gevaar van den Coloradokever is van gemeente wege het bestrijdingsmiddel kosteloos ter beschikking van belanghebbenden gesteld, en wel bij den heer J. de Nood, te Zandyk, gemeente Veere. De bespuitingen, die ver plicht zijn, zullen tweemaal moeten ge schieden, en wel tusschen 1 en 11 Juli en tenslotte tusschen 18 en 27 Juli. Van hoo- gerhand wordt erop gewezen, dat, indien de besproeiing niet "'olgens de daartoe gel dende wijze geschiedt of geheel wordt achterwege gelaten, van overheidswege tot bespuiting zal worden overgegaan, en wel op kosten van den betrokkene, terwyl bovendien de straf op deze overtreding ten uitvoer gebracht zal worden. Zuid-Peveland Raad van Kruiningen. KRUININGEN. Donderdagavond verga derde de Raad dezer gemeente onder voor zitterschap van burgemeester De Mul. De heer Verijzer was met kennisgeving afwe zig. Op verzoek van Ged. Staten werd beslo ten tot wyziging van het ambtenaren reglement. Verder werd besloten weer extra gelden voor de werkloozen beschikbaar te stellen. By het voorstel tot wijziging van de ge meente-begrooting 1939 vroeg de heer FRANCOYs wat de gemeente voor kosten heeft gehad voor de inundatieslachtoffers. De VOORZ. antwoordde hierop, dat dit voor de gemeente 1502 bedraagt, wat misschien nog wel verminderd kan worden. De gemeente heeft genoten 10.337. Bij de rondvraag wees de heer 'FRAN COYS op de groote hoeveelheid hout op de gemeente opslagplaats. Dit is misschien wel te gebruiken voor het eventueel maken van schuilkelders. De VOORZ. zeide dat gevraagd is aan het commando Zeeland dit hout ter be schikking van Kruiningen te laten. Verder wees spr. nog op het belang van goed verduisteren. Enkele adressen zyn er, die men nog heeft moeten waarschuwen maar van onwil was geen sprake. Zaterdag a.s. worden de verduisteringsvoorschriften, die dan weer straffer en verstrekkender zyn, ook hier met gestrengheid toegepast. Wie dus van Zaterdag af niet goed heeft afgeschermd wordt bekeurd. Voordracht hoofd der school. OUDELANDE. De voordracht voor hoofd der L.O. School alhier, luidt als volgt: 1. P. D. Blomaard onderwyzer te Stel lendam; 2. C. v. d. Zande, onderwyzer te Kloe- tinge; 3. H. Hagting, onderwyzer te Steenwyk. Duitsche personenauto door onvoorzichtigheid van wielrijder verongelukt. 's-HEER ARENDSKERKE. Gistermiddag Is by de kruising van het viaduct alhier een Duitsche personenauto verongelukt. De inzittende Duitsche officier werd vry brood te verdienen. Geluk en ook ver driet valt hun hierby ten deel. Geluk over het winnen van een race en verdriet als een van hun beste vrienden den dood vindt. De film brengt dit alles op schitterende wijze in beeld. Fascinee- rend zyn de opnamen van de spannende races; het gedaver der motoren is niet van de lucht. Meesterlyk is ook het neer storten van enkele machines verfilmd. Voorts biedt de film nog tal van prach tige natuuropnamen, als de ranke toe stelletjes door het luchtruim snellen. Zeebaden. In de week van 21 tot en met 27 Juni werden 1758 zeebaden genomen, waarvan 1086 in het volksbad en 672 in het gewone bad. De gemiddelde temperatuur van de lucht was 78 gr. en van het water 63 gr. BOM GEVALLEN. Geen schade aangericht. In den afgeloopen nacht ztjn velen op geschrikt door een bomontploffing. Het bleek dat door een Engelsch vliegtuig een bom was geworpen, die echter in een weiland is terechtgekomen, zonder eenige schade aan te richten. Getyden. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 29 9.52 22.12 3.42 16.02 Zondag 30 10.52 23.21 4.48 17.13 Westkapelie is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Apotheek geopend. Zondag 30 Juni is te Vlissingen de apotheek geopend van den heer 'A. J. VAN OCKENBURG, Walstraat 54. ernstig gewond. De chauffeur kreeg lichte verwondingen aan de borst. Beide mili tairen zyn per ziekenauto van den heer Kryger naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd. Daar bleek eat de officier een verbrijzelden elleboog had bekomen. Het ongeval is ontstaan doordat de auto moest uitwyken voor een wielrijder die plotseling den weg overstak. De wagen slipte, sloeg over den kop en werd vrij wel geheel v rnield. Voor de getroffenen. OUDELANDE. De Inzameling voor de Nationale Hulp, die dezer dagen gehouden werd, heeft alhier opgebracht 641.15. Noord-Beveland ONWEER EN HAGEL. KAMPERLAND. Het onweer, dat zich in den nacht van Woensdag op Donderdag boven onze plaats ontlastte, ging op ver schillende plaatsen gepaard met hevigen hagelslag. Voornamelijk in den Onrustpol der hebben de aardappel- en bietenvelden van den hagel veel te lyden gehad. Zeemosch-V laander en Examen Schoolraad. HOEK. Voor het examen van den Schoolraad voor de scholen met den Bij bel slaagde de heer C. de Putter, alhier. PALEISSTRAAT 9, DEN HAAG. SP A f$ T VOETBAL MiddelburgOud-Middelburg 52. De eerste wedstrijd, welke Middelburg na de onverwachte beëindiging van de competitie speelde, werd voorafgegaan door een korte rede van den secretaris, den heer Nieuwenburg, die dank bracht voor de spontane medewerking door de veteranen en vervolgens in passende be woordingen het overlyden van den twee den secretaris, Lo Polvliet, herdacht De secretaris-penningmeester voor het hulp comité, de heer Kampman, bood den se cretaris als eerste stuk voor het weder op te bouwen archief een gebonden exem plaar van alle Middelburg-clubbladen aan. Nadat ter herdenking van Lo Polvliet een minuut stilte was in acht genomen, begon de wedstrijd- De jonge Middelburgers wa ren den versterkte veteranen ver de baas en behoudens enkele gevaarlijke uitval len van de oudjes, werd het een voort durend overwicht der groen-witten. De meerderheid werd vóór de rust in twee doelpunten uitgedrukt, resp. gescoord door A. Jongepier en Carol. Na de rust veranderde het spelbeeld niet en wisten A. Jongepier, J. Jongepier en Outermans er nog een drietal goaltjes aan toe te voegen. De oud-Middelburgers, wat warm geloopen schynbaar, begonnen iets meer van zich af te bijten en toonden on betwistbaar nog wel voetbal-capaciteiten te bezitten. Het resultaat van deze ople ving liet niet lang op zich wachten en Becks scoort voor oud-Middelburg (5—1). Tenslotte weet Koster uit een strafschop 52 to maken „Terneuzen" uit den Z.VJB. De vereeniging „Terneuzen" zag zich door de tijdsomstandigheden genoodzaakt het lidmaatschap van den Z.V.B. op te zeggen. Het oorlogsgeweld is ook aan deze vereeniging niet voorbijgegaan. Aan kleedlokalen en tribune werd groote scha de aangericht. Het herstellen van deze schade zal volgens een globale begrooting zeker 1400 kosten. Het programma van „Middelburg". De verschillende elftallen van „Middel burg" zullen morgen (Zondag) een drietal wedstrijden spelen. Het derde elftal speelt des morgens achter de Meelfabriek tegen Middelburgsche Boys. Het eerste elftal zal 's avonds den stryd aanbinden tegen E. M. M. op hetzelfde terrein, terwyl de adspi- ranten een fietstocht naar Goes zullen maken en daar 's middags een wedstryd spelen tegen de adspiranten van „Goes". Burgerlijke Stand WEMELDINGE van 20—27 Juni 1940. Overleden "Iagdalena in 't Anker, 60 jaar, echtgenoot© van A. de Heere. WISSENKERKE van 19—27 Juni 1940. OverledenFrans van der Moere, 39 j. M. V. A. L. de Looze. Ondertrouwd: Gerard de Aegt 24 j. en Adriana Jacoba Augustijn 22 j. Overleden: Janus van Luyfc, 64 j. we- duwn. van Pleternella van Busscher. VROUWENPOLDER. Van 2329 Juni 1940. Geboren Jan Cornelis, zoon van Marinus Jacob de Vereger en van Jacoba Lange- beeke. Ondertrouwd Pieter Louwerse, jm. 23 jaar met Christina Schoe, jd. 20 jaar. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Trekkig van heden). 2000 en 30.000 No. 8161 3000 No. 21835 400 No. 7472 23592 200 No. 8098 100 No. 19335 23560

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2