OEMEKGD NIEUWS. LANDBOUW. Het minste landbederf HEï KUfEREN JUBILEUM DER S.D.O.A. JAN PIETERSZOON C0ENS WAPEN VAN BATAVIA. De herdenking van het 12 jarig be staan van de School voor Dienstplichtige onaerotticieren-aüministrateur is gister avond besloten met een bijeenkomst in de groote zaal^ van het Schuttershof te Middelburg. Alvorens hier nader melding van te maken, deelen wij mede, dat ook van versch-llende woningen van de schoo verüonden personeel alsmede van enkele woningen in de omgeving van de kazerne de vlag was uitgestoken. De genoodig- den, o.w. de Commissaris der Koningin en mevrouw Quarles van Ufford, de se cretaris van Middelburg als vertegen woord ger van het gemeentebestuur, of ficieren van de marine, de garnizoens commandant van Vlissingen; de plaats vervangende leger-predikant, de dokter die de zorgen voor het garnizoen heelt, vele reserve officieren, vertegenwoor digers van verschillende vereenigingen, de directeur-hoofdredacteur der N.V. de Middelburgsche Courant, velen met hun dames, werden evenals de officieren van het garnizoen met hun dames, in de Bak kerskamer ontvangen door majoor Berg- huijs. In de groote zaal waren de onderoffi cieren met hun dames en de jongens van de school aanwezig en genoten reeds van de muziek van den band uit scho lieren samen gesteld. Toen de gasten binnen kwamen ston den allen op. Majoor Berghuijs heeft allen en in het bijzonder bovengenoemde autoriteiten welkom geheeten. Tot den Commissaris der Koningin zeide spr,, dat zijn mede leven met garnizoen zeer op prijs wordt g'esteld. Spr. betreurde het dat de bur gemeester uitstedig was en ook de beide wethouders verhinderd waren. Maar speciaal heette spr. welkom den heer P, M, Tutein Molthenius, houtvester te Breda, die zich bereid verklaard had weder een spreekbeurt voor de school te houden. Hierna wijdde majoor Berghuijs enkele woorden aan de jubileerende school. Er is z.i. in 2 jaar, dus na de herdenking van het 10 jarig bestaan, veel veranderd ten aanzien van het militaire vraagstuk. Men hoort niets meer over ontwapening iedereen begrijpt dat men voor de weermacht meer moet doen. De school is gelukkig ontkomen aan den greep van bezuiniging, Hoe ook de internationale spanning te betreuren is, men moet er toch rekening mede houden en begrijpen, dat men moet werken voor onze na tionale veiligheid. Maar het volk van Nederland heeft groote saamhoorigheid getoond bij de onlangs voorgevallen heugelijk gebeurtenis. Het verheugt spr zeer, dat de "S.D.O.A. in haar geheel aan het eerbetoon heeft mogen medewer ken. Een verandering' voor de school is de verlenging van den leertijd tot 7 maan den, Spr, bracht dank aan boven hem ge plaatste en onder hem dienenden, die hem ter zijde stonden bij de leiding van de school Ook bracht spr. dank aan de honder den leerlingen, die de school hebben bezocht en waarvan telkens de nr. 1 van de ploeg als herinnering van die maanden een zilveren polshorloge met incriptie meekrijgt. Ook zijn er moei lijkheden geweest, o.a. in het begin toen sommigen de nieuwe instelling zagen als een bedreiging van hun eigen positie. Zeker waren er vele teleurstellingen, doch zonder strijd is er ook geen over winning. Spr. herinnerde evenals hij dit vroeger ook reeds deed aan den schrik toen de school van Breda naar Mid delburg moest worden overgeplaatst. Maar de ontvangst te Middelburg was zeer aangenaam, vooral ook op het Stadhuis. Spr. hoopt, dat de school zal blijven een bruikbaar instituut in han den der regeering en dat de leerlingen pal zullen blijven staan voor Koningin en Vaderland. Hierop zette de band het Wilhelmus in en hebben de aanwezigen er twee coupletten staande van gezon gen. Nogmaals nam majoor Berghuijs het woord om er aan te herinneren, dat een jubileum van een der aanwezigen in stilte voor bij is gegaan. Spr, doelde op het feit, dat dokter Weijl op 30 Decem ber jl. 25 jaar belast was met de ver zorging der militairen van het garni zoen. Thans heeft spreker 4 jaar zeer aangenaam met hem samen gewerkt en de officieren en onder officieren meenden dezen dag te moeten aangrijpen om dokter Weijl te huldigen door de aanbieding van een fraaie mand bloemen. Ook aan me vrouw Weijl bood spr. een tuil bloemen aan. Hierna verkreeg de heer Tutein Nol thenius het woord en wenschte eerst de school geluk met haar 12% jarig be staan. Spr., die het verleden jaar over de bosschen zelf heeft gehad, zeide het nu te willen hebben over de dieren en wel over die, welke nog in de bosschen van Nederland, met name in die rond Breda nog leven. Spr. wees er op, dat de dierenwereld steeds verkleind is. In 1777 werden hier de laatste beren waargenomen, in 1825 nog wolven, die in 1885 nog in de Ar- dwuien voor kwamen, doch nu alleen in Oost Duitschland. Spr. zette zijn onder houdende, populaire rede voort aan de hand van lichtbeelden. Eerst kregen de aanwezigen mooie boschplekjes te Zi.kziif 6ïi mooie piciiiccnj vvd.ctj.oij ojjr< Oon niet de Zeeuwsche meidoorn vergat. Komende tot de dieren het spr. spin nen, rupsen en meikevers het eerst dt revue passeeren, en vergastte hij de aanwezigen op allerlei bijzonderheden over deze kleine dieren, om dan te ko men tot grooteren als herten, wilae zwijnen, enz. Ook betretfende deze diersoorten 'kon de bij uitstek deskun dige veel wetenswaardigs mededeelen. Na de pauze vernamen de belangstel lende luistera'ars van insecten, hui werkwijze en de schade, die zij aan dt boomen en planten teweeg brengen. Na de insecten kwamen de verschillende vogels op het doek, die bijna zonder uit zondering goed werk verrichten bij het vernietigen van ongedierte, al gaan dt roofvogels te ver als zij zich ook mees ter maken van kuikens en andere on schadelijke levende wezens. Het zou ons te ver voeren alle bij zonderheden, die de begaafde sprekei naar voren bracht, te vermelden, wij kunnen volstaan met ons aan te sluiten bij de woorden van dank, die majoor Berghuijs tot den inleider richtte. Spr. wees er daarbij op, dat vele der jonge lui uit grootere steden komen en dus wellicht minder met het buiten, het boschleven bekend zijn. Het is de win- terploeg en deze kan ook op Walcheren niet zoo van de natuur profiteeren als de zomerploeg. Hetgeen zij van den hr. Tutein Nolthenius hebben gehoord, zal zeker bijdragen voor hun kennis der na tuur en liefde aankweeken voor dier en plant. Spr. hoopte, dat de heer Tutein Nolthenius nog veel dergelijke voor drachten zal mogen houden. Jongeman aan kolendampvergiftiging overleden. Gistermorgen omstreeks 12 uur heb ben de heer en mevrouw Meyer hun wo ning aan de Zijlkappersstraat te Rotter dam verlaten. Op dien tijd lag hun 18- jarige zoon L. E. Meyer nog in bed. In de kamer stond een potkacheltje, waarin eierkolen brandden, terwijl op het ka cheltje een emmer water was geplaatst. Het kacheltje bleek niet goed te functi- onneeren: de klep sloot niet, de schoor steen trok niet al te best en ook de em mer paste niet precies op het gat. Vermoedelijk heeft het kacheltje dan ook de kolendampen niet kunnen ver werken, zoodat deze in de kamer geko men zijn. Toen de familie 's avonds thuis kwam vond zij haar zoon dood op bed liggen. Een onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Oude vrouw verbrand. De 80-jarige echtgenoote van den heer D. Vonk te Brandwijk kwam Zaterdag middag met haar kleeren te dicht bij de kachel, waardoor deze vlam vatten. Zelf heeft ze nog getracht met dekens de vlammen te dooven. Haar huisgenooten vonden haar even later met ernstige brandwonden. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is zij aan de beko men verwondingen overleden. 102 Jarige overleden. Zaterdagmiddag' is te Soest de oudste inwoner van Soest, de heer J. Geijten- beek, na slechts tWee dagen ziek te zijn geweest, in den ouderdom van 102 jaar en negen dagen overleden. Postvlucht naar Urk. Het Fokkervliegtuig PHAEB is gis termiddag, bestuurd door den piloot Von Weyrother, naar het tengevolge van het ijs in het IJsselmeer geïsoleerde eiland Urk vertrokken, en daar tegen half vier geland. Het vliegtuig had 600 kg post aan boord. Op Schiphol lag 800 kg voor het eiland bestemde post gereed, waar van echter bij deze eerste vlucht 200 kg werd achtergelaten, teneinde het vliegtuig, welks bestuurder het landings terrein op het eiland eerst eens wilde verkennen, niet te zwaar te belasten. Het Fokkervliegtuig landde echter vlot op een weiland. Na 10 min. steeg het toe stel met een passagier en tien zakken post weer op. Nog veel ijs in het IJselmeer, Gisteravond omstreeks elf uur is de ijsbreker „Daniël Gqedkoop" met een geladen dekschuit uit Schellingwoude naar Huizen vertrokken. De dekschuit moest in Huizen worden gebracht, waar na de „Daniël Goedkoop" direct naar Amsterdam zou terugkeeren. Blijkbaar is het ijs nog dik en vrij sterk waardoor het niet gemakkelijk is een vaargeul te maken. Vanmorgen om half negen was de „Daniël Goedkoop" nog niet terug gekeerd. De>overval met roof te Hippolytushoef. Een der drie. door de politie gear resteerde mannen in verband met den overval met roof te Hippolytushoef ge pleegd op Oudejaarsavond van het vo rige jaar op den landbouwer J. Snooy, heeft voor den rechter-commissaris te Alkmaar bekend aan dezen overval te hebben deelgenomen. Bovendien be kende hij de aanvaller te zijn geweest. Eindles cuisus iaü^ouu,»^i^iSiioudkund- ve Wesikapehe. WESTKAPELLE. Zaterdagmiddag «vera aihier in de openbare scnooi ot eindles van den cursus in landbouw huishoudkunde gehouden. De cursus was georganiseerd door de Z.L.M., de lessen werden gegeven door de dame- J. Dekker uit Borsselen, J. van As ui .vruiningen en. de heeren Beukelmans en Wattet uit Meliskerke en Miüat.Durg. De secretaris van de Z.L.M., ir. J. D Dorst had aan velen uit en builen gemeente een uitnoodiging gezonden om de eindles bij te wonen, zoodat twee lo kalen geheel gevuld waren met belang stellenden. O.a. waren tegenwoordig de burgemeester en de wethouders mei en kele raadsleden, de leden van de afdee- iing der Z.L.M. alhier, de voorz. en de secretaris van den kring „Walcheren' leden van het hoofdbestuur der Z.L.M. mevr. De Casembroot, de heer en mevr. Ds. Reus, het hoofd der openb. school, alsmede de ouders der cursisten en mej. Kome uit Kloetinge waren tegen woordig. Te zien waren: vele door de cursis ten gemaakte kleedingstukken, waar van sommige met verschillende zeepen en vloeistoffen gewasschen en behan deld waren; keurig gepoetste nikkelen, zilveren en alluminum voorwerpen. Ver der was er een keurig aangerichte ta fel, waarop verschillende taartjes, al lerlei gebakjes, soepen, slaatjes, groenten en fruit, jams e.a. te zien waren. Het geheel vormde een appetijtelijk aan zicht. Ook ontbraken er geen fijne tafelver sieringen. De tentoonstelling' had dan ook een zeer druk bezoek. Om half 3 verzamelden zich de ge- noodigden in twee andere lokalen, al waar het officieele gedeelte geopend werd door den heer Dorst. Spr. deelde mede, dat de voorz. van de Z.L.M. ver hinderd was bij deze gelegenheid aan wezig te zijn. Spr. heette daarop de aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid den heer en mevr. De Casembroot, leden van der Raad, van de afd. Z.L.M. alhier en den voorz. en secr. van den kring „Wal cheren". Spr. bracht dank aan den burgemees ter en den Raad voor de medewerking in het afstaan van een lokaal der school, aan het hoofd der school voor de harte lijke samenwerking. Het verheugde spr. uit de groote opkomst te mogen con stateeren de groote belangstelling, wel ke getoond wordt voor het werk der Z.L.M. en hij hoopte, dat allen warme voorstanders zullen worden van de Z.L. M. Na de opening verschenen de cur sisten op het podium om een paar cou pletten van het Zeeuwsch Volkslied te laten hooren. Daarop namen de meisjes haar plaats in, waarop mej. Dekker en mej. Van As eenige vragen aan de leer lingen stelden over voedingsleer en sa menstelling van voedingsstoffen; over stoffen en kleedingstukken. De heeren Beukelmans en Wattel stelden vragen over fruitteelt en groenteteelt. Uit de gestelde vragen en de daarop gegeven antwoorden moeten de aanwezigen wel een indruk gekregen hebben van de vruchtdragendheid van het onderwijs. Daarop deelde de heer Dorst mede, dat alle cursisten voor een diploma in aanmerking kwamen, maar hij moest tot zijn spijt tevens mededeelen, dat deze momenteel nog niet uitgedeeld konden worden, daar hij ze nog niet ontvangen had. Wel zou ieder cursist een punten- lijst krijgen. Later ontvangen zij het di ploma. Spr. verzocht daarop den burgemees ter de cursisten de puntenlijst uit te rei ken. Deze voldeed hieraan gaarne. Hij feliciteerde de dames met het behaalde succes. Spr. hoopte, dat zij een nuttig gebruik zullen maken van het geleerde, bracjit verder dank aan de Z.L.M. voor het werk, dat zij doet in het belang van den landbouw, alsook voor de ontwik keling van het opgroeiend geslacht, ge tuige deze cusus. Daarop reikte de burgemeester aan de volgende dames de puntenlijst uit: Mej. A. M. Heijt, M. de Kam, M. Min derhout Wd., M. Minderhoud Jd., A. Minderhoud Jbd., M. Minderhoud Sd., S. Minderhoud Pd., J. W. Minderhoud Ld., M. Roelse Ld., N. Roelse Wd.., M. van Sighem Gd., Adra. Verhuist Ad., L. de Visser Jd. (alle wonende te West- kapelle), H. de Visser Pd., S. Melse Jd., M. Verhage Wd., J. Verhage Wd., M. J. Simonse Ld. (alle wonende te Aag- tekerke). Namens de leerlingen dankte mej. M. de Kam de leeraressen hartelijk voor de gegeven prettige maar degelijke lessen en de ontvangen felicitaties, waarop zij de dames Dekker en Van As een prach tig geklost handwerkje aanbood. Mej. A. Verhulst bracht daarop den heeren leeraren dank voor het gegeven onder wijs en overhandigde den heer Beukel mans een paar boekwerken en den heer Wattel een rookstel. De dames leerares sen en heeren leeraren wenschten de cursisten geluk met het behalen van haar diploma en hoopten, dat zij een nuttig gebruik zullen maken van het geleerde en vooral trachten hun opge dane kennis uit te breiden. Bovendien verklaarden zij zich ten allen tijde bereid haar met raad bij te staan, indien deze hun gevraagd werd, Met dank voor het geboden cadeau wenschten zij haar alle goeds in haai »erder teven. L.'a ar op werd nog het woord gevoerc aoor ds. Reus, namens de burgerij, de., neer Kleinepier, namens den krin^ „Walcheren", den heer L. Roelse, na mens de cuders, allen sympatiekv wourden uitende aan de Z.L.M. vooi net goede werk, dat zij verricht. De heer De Vos bracht nog dank aan den heer Dorst voor de vriendelijke .voorden tot hem gericht en verzekerde nem, dat hij gedurende dezen jaarcursus met genoegen heeft medegewerkt. Nadat de heer Dorst ook de leerlin gen nog had gelukgewenscht en aange boord het geleerde te onderhouden en zoo noodig aan te vullen, sloot spr. het ofiicieele gedeelte van deze bijeen komst. Daarop werd door de dames cursis ten thee rondgediend, waarbij men de gelegenheid kreeg van de velerlei rond gediende gebakjes kennis te nemen van de bakkunst. Er was maar één roep: heerlijk. Door een drietal dames werd een iooneelstukje opgevoerd: boerin op de kostschool waarbij de boerin en dochter in doodouderwetsche Walcher- sche kleeding en de onthutste directrice tijdens haar samenspraak meermalen de lachspieren der aanwezigen in beweging brachten. Later verscheen weer een viertal op de planken, 2 boerenmeisjes en 2 boe renjongens om weer te geven in zang wat op een boerderij al niet gedaan moet worden. Na uitvoering van den klompendans verdweenen ook deze tooneelisten van het tooneel. Natuurlijk na deze beide uitvoeringen een hartelijk applaus. Nadat de cusisten nog het lied van Westkappel ten gehoore gebracht had den, vertoonde de heer Dorst tot besluit nog een drietal films o.a. van den rij toer op den fokveedag op Walcheren in 1936. PRIJZEN VAN VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGEWICHT. Naar wij vernemen zal de Nederland- sche veehouderijcentrale in deze week weder varkens boven het zoutersge- wicht afnemen, deels bestemd om levend te worden uitgevoerd, deels bestemd om voor uitvoer te worden geslacht. De prijs van de varkens, bestemd voor levenden uitvoer is vastgesteld op 45 cent per kg levend g'ewicht. In afwijking van de vorige malen wordt met ingang van heden bij de vast stelling van hetJevend gewicht geen en kele korting volgens het plaatselijk ge bruik meer toegepast. Ook de zg. fonds gelden zullen bij de uitbetaling niet worden afgetrokken, Overigens zijn de voorwaarden onveranderd gebleven. COÖPERATIEVE SUIKERFABRIEK EN RAFFINADERIJ „DINTELOORD". Zaterdag jl. werd te Roosendaal de algemeen ledenvergadering der Coöpe ratieve Suikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord" gehouden. De voorzitter, de heer W. Kakebeeke te Goes, herdacht in een uitvoerige rede de verdiensten van dr. P. F. Vlekke, aan wien met in gang van 1 Jan. jl. eervol ontslag als di recteur werd verleend. Hij schetste daar. bij de technische ontwikkeling der fa briek, die onder leiding van dr. Vlekke gegroeid is tct een der grootste en best geoutilleerde fabrieken van Europa. Het bestuur heeft den heer Vlekke te gelijk met zijn ontslag benoemd tot advi seur der vennootschap en hoopt nog lan ge jaren met hem in die kwaliteit te kunnen samenwerken. Tot opvolger van den heer Vlekke heeft het bestuur be noemd den heer L. P. van IMalland. Vervolgens besprak de voorzitter de positie van de suikermarkt en de situa tie van het bedrijf, dat nog steeds den steun der regeering behoeft. In den laatsten tijd is een beduidende stijging van den suikerprijs te constateeren, die weliswaar nog niet voldoende is om zonder steun het bedrijf uit te oefenen, maar die toch de hoqp doet herleven dat te eeniger tijd de vrijheid van bedrijf zal kunnen worden hersteld. Spr. verde digde het door het bestuur voorgestelde financieel beleid in verband met de moeilijke overgangsperioden, die zal aan breken, wanneer de steun der reg'eering mocht komen te vervallen Voorts besprak hij de door de regee ring Ivoorgenomen invoer van Java- suiker, waartegen naar zijn oordeel van de zijde der Nederlandsche-producenten geen bezwaar mag worden gemaakt, mits deze invoer slechts geschiedt in den vorm van ruwe suiker. Door den secretaris, den heer J. M. van Bommel van Vloten te Goes werd vervolgens een uitvoerige toelichting ge geven op de balans en exploitatiereke ning van de vereeniging en van de ven nootschap tot exploitatie van Suikerfa brieken gevestigd, te Dinteloord. Spr. deed daarna mededeeling van de wijzi gingen in de steunregeling voor de bie tenteelt, die voor het jaar 1936/37 geldt, en de gevolgen daarvan voor de suiker industrie in het algemeen en voor Din teloord in het bijzonder. De teelt van suikerbieten in de Veenkoloniën heeft tot gevolg gehad dat een gedeelte der bieten tot veevoeder werd verwerkt. Door de leden is in de campagne 1936 een zeer beduidend kwantum bieten zonder garantie geleverd, waarvan waar schijnlijk een groot gedeelte ongedekt zal blijven. en de schoonste tanden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta (Ingez. Med.) De steunregeling voor 1937/38 is nog niet bekend. We! staat vast dat de uit breiding van de bietenteelt in de Veen koloniën zal komen te vervallen. De hoeveelheid garantiebieten zal voor de b'etentelers even groot zijn als het vorig jaar. De balans en exploitatierekening wor den vervo gens met algemeene stemmen goedgekeurd Tot bestuurslid werden herkozen de heeren P. M. Sneep te Dinteloord, A. C. de Oude te Zierikzee, C. Moors te Nieuw-Vosmeer en G. C. van Schouwen te Oude-Tonge. Naar aanleiding van hetgeen wij ver leden week schreven over 't gemis aan Nederlandsch-nationaal stijlbesef schrijft de heer J. W. van Nouhuys te Rijswijk (Z.H.) ons, dat er nog een tweede er gerniswekkende rariteit op dit gebied bestaat, nl. ten aanzien van het stads wapen van B .a t a v i a. Aan een daarbijgevoegd artikel van des schrij vers hand in „De Rijkseenheid" ontlee- nen wij het volgende: „Zaterdag dein 15en Augustus 1620 teekende J,an Pieterszoon Coen, de stichter van het Rijk in Indië, zijn de creet waarmede hij het wapen van de door hem gegrondveste stad B,atavia vaststelde als te zijn geformeerd: „een swaerte van asur in een orangien schilt steeckende met de pointe door een lauwrieren crans van coleur bruyn groen. In welken tijd precies kleinere gees ten zijn begonnen te manipuleeren aan dit wapen schijnt onzeker doch doet hier weinig ter zake. De Encyclopaedic van N.-I. heeft het in elk gev,al bij het rechte eind als zij, juist drie eeuwen later vaststelt, en dat zonder blikken of blozen: „het oorspronkelijk oranje kleurig schild is in den loop der tijden rood geworden", voegt daar bij de vergoelijkende, berustende veronderstel ling: „waarschijnlijk omdat het oranje geen heraldische kleur is." De parallel [met de vlag! Red, M, C.] beg-nt zich reeds af te teekenen! De officieele omschrijving van het wapen was dan ook intusschen op net te, conventioneel-heraldische leest ge schoeid met den aanhef: „in keel, een ontbloot Rome'nsch zwaard." Nu daagt het in Indië gelukkig veel al vroeger dan hier, en zoo heeft de gemeenteraad van Batavia tegen het genomen, zich vermannende, evenals dit genomen, zich vermanende, evenals dit met het rood in de natievlag hier zou dienen te geschieden, het „rood ge worden" wapenschild zijn aloude sym boliek in het oranje terug te geven, en wel bij raadsbesluit van 14 Ja nuari van dat jaar. Artikel 1 van dat besluit bepaalde kortweg: „het woord keel te vervangen door oranje." Doch de voorgeschreven ,afkondiging in het Provinciaal Weekblad van West- Java waarmede de verordenng pas van kracht zou worden bleef uit. Integen deel, de „Raad der Stadsgemeente Ba tavia" stelde 2 Nov. 1931 in plaats daar van een verordening vast waarbij het besluit tot reiniging van het „rood ge worden wapenschild" werd inge trokken. i Zou men zich niet in den tijd wanen der „Provisioneele Re presentanten" uit 1795! Er is echter voordien een nieuwe ver ordening aangenomen van dezelfde strekking der kleur-zuivering en wel op 22 Sept. 1930. Dit besluit nu zou krachtens Art, 3 in werking treden „met ingang van den eersten dag volgende op dien van hare afkondiging in het Prov, Wkbld. van West-Java." Daar deze afkondiging inderdaad plaats had, zou men meenen, dat Bata via den volgenden dag zijn ongerept wa pen ,als door Coen vastgesteld kon heb ben aanvaard, zij het met eenige latere toevoeging. Het is echter anders. Er bestaat een Indisch Staatsblad, waarbij is bepaald, dat het voeren der Gemeentelijke wapens zooals deze door de gemeenteraden worden vastgesteld, is onderworpen aan goedkeuring van re- geeringswege. De regeering overweegt echter pas wanneer die goedkeuring wordt gevraagd, wat vanzelfsprekend is, Men is nu zes jaar ve r d e r, nog is het wapenschild kr,achtens de bepalingen rood, immers de aanvraag tot goedkeuring bleef ditmaal uit! Gisteren heeft onze natie den Stich ter van het Rijk in Indië, in een jubi leum herdacht, maar waar blijft het na tionaal eenheids-symbool dier tijden: daar in het wapenschild van Batavia, hiér in de natievlag van ons allen?

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7