detail middelburg. soes. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSfiH-VLAANDEREN W.D. ontslag verleend aan A. C. Lambrechtse als bezoldigd veldwachter in de gemeen te B r u i n i s s e. ONTSLAG KANTONRECHTER, Bij Kon, besluit van 22 Mei 1936 is aan mr,. M. P. Sipkes in verband met 't bereiken van de wettelijke leeftijdsgrens met ingang van 1 Juli 1936 eervol ont slag verleend uit zijne betrekking van kantonrechter te Middelburg, on der dankbetuiging voor de in rechter lijke betrekkingen bewezen diensten. Van 19071910 was hij kantonrechter te Terneuzen en sedertdien te Middel burg. Gedurende de laatste jaren van het afzonderlijk bestaan van het kan tongerecht Goes, nam hij daar de functie van kantonrechter waar. Een Bazaar. In de kleine concertzaal houdt de Luthersche meisjesvereeniging een ten toonstelling van haar arbeid in handwer ken enz., die thans verloot worden ten bate van de diaconie van de Luthersche gemeente. Een mooie collectie prijzen is uitge stald. Ook zijn verschillende attracties aanwezig en op verschillende wijzen kan men aan rad van avontuur, grabbelton enz, enz. een offer brengen op het al taar der naastenliefde. Het was er gis teravond gezellig; een goed strijkje ver hoogde de stemming Ook vanavond kan men zich nog amuseeren,. Aan de stands worden geen artikelen verkocht, zoo dat g'roote aanvallen op de beurzen niet worden ondernomen. Als bijzonderheid noemen wij nog een poppenhuis, vervaardigd door een stad genoot, die op dit gebied zijn sporen reeds heeft verdiend. Voor de kinderen is hedenmiddag een poppenkast vertoond. TROUWE DIENST. De Vereeniging tot bevordering van de belangen van den dienstbaren stand heeft in haar hedenmiddag gehouden bijeenkomst de volgende onderscheidin gen uitgereikt: Catharina van den Broeke, 50 jaar bij de familie Pouwer; Pieternella David- se, 25 jaar bij mevrouw J. J. Vertregt—- Herdink; Adriana Hubregtse, November 1910Juni 1935 bij thans wijlen me vrouw douairière jhr. mr. W. H. Snouck HurgronjeVan der Bilt; Adri ana Davidse, 10 jaar bij den heer C. de Wolff; Janna Kerkhove, 10 jaar bij jonk- vrouwe S. H. van Doorn, en Jasperina Versluis, 10 jaar bij mevrouw wed. H P. den Bouwmeester—De Jonge, allen te Middelburg. VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER T. B. C. Gisterenavond vergaderde de Ver eeniging tot Bestrijding der t. b. c. in het Militair Tehuis onder voorzitter schap van den waarnemenden voorzit ter, den heer L. Onderdijk. Aan het verslag van de huisbezoek ster, zuster S. van Roo, ontleenen wij, dat in 1935 begonnen werd met het toe zicht over 143 gezinnen met 167 patiën ten. Als genezen en om andere reden o.a. 5 door overlijden, werden afgevoerd 35 gezinnen met 40 patiënten. Nieuw ingeschreven werden 19 gezinnen met 23 patiënten, en stonden op 1 Januari jl. onder toezicht 127 gezinnen met 138 pa tiënten. Het aantal bezoeken in gezin nen en voor maatschappelijke doelein den was 1759." Zooals ook later uit het verslag van den penningmeester zou blij ken, was de kas niet toereikend steeds hulp te bieden waar dat gewenscht was en moest het bestuur zich tot het aller noodzakelijkste beperken. Dank zij de prettige samenwerking met het Burger lijk Armbestuur, „Draagt elkanders lasten" en verschillende andere orga nisaties, werden door bemiddeling der vereeniging 7 patiënten in een sanato rium opgenomen en 5 in het gasthuis te Middelburg. Op „Zonneveld" werden 8 kinderen voor een kuur opgenomen. In twee gevallen werd door het laten aan brengen van een flink dakraam voor betere slaapgelegenheid gezorgd bij thuiskomst van een patiënt uit een sa natorium. De woningtoestand is nog lang niet overal in de gemeente ten opzichte van vele gezinnen gunstig te noemen. Aangezien er door de vereeni ging weinig huurtoeslag kon worden ge geven is op verhuizen aandringen zeer moeilijk. Zes gezinnen kregen het ge- heele jaar huursteun, hulp bij de wasch of in 't gezin werd aan 9 patiënten ver leend. Versterkend voedsel, melk, spek en kruidenierswaren kregen 22 patiën ten, een patiënt krijgt dagelijks een war men maaltijd, welke door een kring van dames geregeld wordt verstrekt. Ont smetting van lijf en bedgoederen, alsme de woning-ontsmetting werd 6 maal door den gemeentelijken ontsmettings- dienst verricht, geheel of gedeeltelijk voor rekening der vereeniging. Naar vacantiekolonies gingen verscheidene kinderen uit ingeschreven gezinnen, als mede naar de gezinsverpleging te Die ren en De Steeg. Bij het opsporen en het transport dier kinderen werd door de zuster hulp verleend. De naaikrans „Kinderhulp zorgde weer op verdien stelijke wijze voor aanvulling der uit- zetjes, wat de vereeniging ten zeerste waardeert. Een nieuw bed met toebe- hooren werd aangeschaft voor een pa tiënt, die uit het sanatorium thuis kwam en in bruikleen gegeven, het verdere verplegingsmateriaal werd goedgekeurd en ook de rekening van den penning meester, arts D. N. van Gelderen, aan wijzend een eindcijfer van 4274. Het kassaldo van 219 veranderde in een tekort van 548. Het verstrek ken van versterkende middelen wordt uit een afzonderlijk fonds bekostigd, en bedroeg in 1935 466, bij een ontvangst van 318. De penningmeester wees er op, dat in de 10 jaar, dat hij het geldelijk be heer voert, de contributie 'der leden vrijwel constant is gebleven nml. 400 doch andere bronnen van inkomsten zijn sterk achteruitgegaan zooals cle subsidie van het rijk van 1768 tot 1117; die van de provincie van 600 tot 450; de Emmabloemcollecte van 565 tot 397; de busjes voor ver strekking van versterkende middelen van 790 tot 318. Het is dus te begrij pen, dat er mede tengevolge van het zeer laat in het jaar beschikbaar stellen der subsidies, verschillende oogenblik- ken zijn, dat de kas Icing is en het be stuur helaas aanvragen moest weigeren, zal duidelijk zijn. Versterking dc; in komsten is _noodzaac.'jk. Moge het voorbeeld gegeven door wijlen mevrouw BreemanMakkers, die 200 aan de vereeniging legateerde, een voorbeeld voor anderen zijn, zoo eindigde de pen ningmeester. De voorzitter deelde mede, dat door het bedanken van ds. M. van Empel, den heer G. K. A. Nonhebei en mevr. Scheps er drie vacatures in het bestuur zijn, en dat ook de andere bestuursleden mevrouw SchlüterDe Nijs en de hee- ren D. N. van Gelderen, L. Onderdijk, en J. A. Tavenier sr., hun mandaat ter beschikking stelden. Zij werden echter bij acclamatie herkozen. Op voorstel van het bestuur werden verder de hee ren A. Flipse; J. C. F. van Kamer en arts J. C. Peek benoemd. De vergade ring koos uit die bestuursleden den heer Onderdijk definitief tot voorzitter. Hij nam deze functie op zich en dankte de aftredende bestuursleden voor hetgeen zij voor de vereeniging hebben gedaan. De heer Van Kajner verklaarde zich bereid het secretariaat op zich te nemen. Gewezen mag er wel eens op worden, dat de vereeniging noodzakelijk een verhooging van inkomsten moet hebben. VOLKSCONCERT „HOSANNA". Donderdag hoopt de harmonie „Ho sanna" een volksconcert te geven op de Groote Markt alhier, aanvang des avonds 8,30 uur. Het programma ver meldt:. 1. „Bellinzona", marche, G. Mante- gazzi; 2. „Le Serment des Conjures", ouverture, Canivez; 3. „Mon Première", concertvalse, G. de Kok; 4. „Alma", Ty- rolienne (solo pour trombone), G. Falier; 5. „Rigoletto", fantaisie sur l'opera, G. Verdi; 6. „Handicap", marche, H. Bid- good; 7. „Orpheus aux Enfers", ouver ture, Offenbach; 8. „Humilité", andante, L. Bajus; 9. Soldatenleben", Militair Tonbild, Kéler-Béla; 10. „L'Africaine". fantaisie sur l'opera, Meyerbeer; 11. „Chailet", marche, F. Feugeot. No. 3 „Mon Première", is een compo sitie van den heer G. de Kok, werkend lid van „Hosanna". De nos. 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 en 11 wor den voor de eerste maal uitgevoerd. ARNEMUIDEN. Onder leiding van den heer J. J. van Doeselaar vergader de de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier. De voorz. deelde mede dat door ziek te van den secretaris deze vergadering pas nu kon plaats hebben, terwijl de wijkzuster tengevolge van een ongeval verhinderd was aanwezig te zijn. Als waarneemster is nu werkzaam de wijk verpleegster uit Nieuwdorp, Uit het jaarverslag van den heer J. J. Huijssen bleek dat het ledental in 1935 steeg van 488 tot 505. Als 500e lid werd ingeschreven de heer P. de Meulmees- ter, zoodat deze ingevolge besluit der algemeene vergadering, voor het jaar 1935 vrijgesteld werd van contributie. Mocht in vorige jaarverslagen meer malen een woord van waardeering voor den arbeid van de wijkzuster worden uitgesproken, in 1935 is door de leden zelf door het aanbieden van een hulde blijk spontaan uiting gegeven aan de waardeerirg voor haar liefderijk werk. Het verplegingsmateriaal is voor zoo veel noodig vernieuwd en aangevuld. Door het bestuurslid A. Buijs Jzn. is op ingenieuze wijze een practische lichtboog geconstrueerd welke reeds eenige malen dienst heeft kunnen doen. De resultaten hiermede bereikt zijn werkelijk gunstig zoodat een bijzonder woord van dank aan den heer Buijs niet mag worden onthouden. Het aantal in bruikleen gegeven Ater- plegingsartikelen bedroeg 271 stuks, zulks ten behoeve van 124 personen. De wijkverpleegster-huisbezoekster voor de tbc-bestrijding heeft aan 122 personen hulp verleend, waarvan 35 uitsluitend tbc-lijders, 58 kr/aamvrouwen met zuigelingen en bij 29 andere ziekte gevallen. Het aantal huisbezoeken be liep 3801 waaronder 453 uitsluitend voor tbc-lijders 55 bij kraamvrouwen en 2796 bij andere ziektegevallen. Hoogtezonbestraling had bij 9 patiën ten plaats. Üit 't jaarverslag van den penning meester den heer A. Buijs Jz. bleek dat de ontvangsten bedroegen voor de af deeling Groene Kruis f 1818, de uitga ven f 1701; voor de ,afdeeling tbc-bestrij ding resp. f 705 en f 738. Wegens vertrek van den voorzitter, werd tot bestuurslid gekozen de heer J, P, Israël. Bij de rondvraag bracht de heer B Franse als oudste der bestuursleden en als lid van het dagelijksch bestuur de zer gemeente den scheidenden voorz. die van de 'oprichting ,af als bestuurslic en tal van jaren als voorzitter der ver eeniging werkzaam was, hartelijk d,ank voor al hetgeen hij in het belang van 't Groene Kruis heeft verricht en wensch te hem en zijn vrouw een rustigen en aangenamen levensavond toe. RAAD VAN DOMBURG- DOMBURG. Maandagavond vergader de de Raad wegens ongesteldheid van den burgemeester, onder voorzitter schap van den heer Elout. In verbanc met een nader schrijven van den minis ter werd het den heer M. A Romijn als onderwijzer verleende eervol ont slag, in verband met het geringere aan tal leerlingen, ingetrokken. In verband met een begrotingswijzi ging vroeg de heer G e I d o f inlichtin gen over het niet beschikbaar zijn van distributievleesch terwijl dit in andere gemeenten wel verstrekt werd. De heer Brand antwoordde, dat dit vleesch wel was aangevraagd maar niet ontvan gen. Hij vroeg zich af, of andere ge meenten misschien, tegen de bedoeling in, te veel gekregen hebben. De rekening van 't waterleidingbedrijf werd daarna voorloopig vastgesteld op een bedrag van f 12809 gewone en f 7612 kapitaaldienst. De heer De Pag ter vroeg naar aanleiding daarvan of al een regeling was getroffen inzake het geven van vrijstelling van betaling van het volle bedrag van huur der water leiding voor hen, die in den zomer hun kamers niet verhuurd hebben waarop de voorz. antwoordde, dat deze vrij stelling alleen betreft onverhuurde hui zen. Een regeling voor onverhuurde ka mers is ook wel onder het oog gezien maar bleek in de praktijk zooveel moei lijkheden op te zullen leveren, dat deze niet uitvoerbaar zou zijn Op een vraag' van den heer G e 1 d o f gaf de voorz nog inlichtingen over de zeer enkele nog niet aan de waterleiding aangesloten perceelen, waartegen binnenkort maat regelen zullen worden genomen. Een verzoek van den kring Walcheren van de Z.L.M, tot het beschikbaar stellen van een medaille of een bijdrage in de kosten in verband met de alg. vergade ring van bestrijding bij den heer D e P a g t e r. Zi. moet de Z.L.M. zelf de kosten maar betalen, waartegenover de voorz. opmerkte dat de landbouw voor deze streek van zulk een groot be lang is, dat een bijdrage hiervoor alles zins gewettigd mag heeten. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer De Pagter werd tot beschikbaar stelling van een me daille besloten. Een instructie voor de schoonmaak ster van de O L school werd vastge steld. Op haar verzoek werd aan mej. de wed. H. ProvoostLabruyère eervol ontslag verleend als schoonmaakster aan die school. In haar plaats werd be noemd mej. wed. S. ProvoostMaas. Nadat de voorz. een toelichting had gegeven naar aanleiding van het daar tegen ingediende bezwaar we'rd, met alg. st. besloten tot onttrekking aan den openbaren dienst van het Domburgsch voetpad, voorzoover dit loopt ten Zui den van den weg AagtekerkeWectka- pelle. Besloten werd tot ruiling van grond met den heer P. de Pagter in verband met de verbetering van de Badstraat en tot aankoop van grond van de N.V. Bad en Strandhotel. De heer De Visser bracht hulde aan den heer P. de Pagter voor de wijze, waarop deze had mede gewerkt om tot deze verbetering te ko men. In de commissie voor de werkver schaffing werden herbenoemd de heeren W. Brand, J. de Visser en J. de Pagter. De voorz dankte de Commissie, dat zij zich weer beschikbaar wilde stellen voor deze uiterst moeilijke en ondank bare taak. Een uitgebreide discussie ontspon zich nu over de verhuring van een ge meentewoning. De heer G e 1 d o f meen de dat wanneer de gemeente om finan- cieele reden bezwaren tegen huurders maakt, men meer leegstaande woningen zal krijgen. De heer Brand achtte zich niet verantwoord mede te werken tot verhuring, wanneer voor de betrokkenen nog, zooals hier het geval is, een andere woning te krijgen is die minder huur doet. De heer De Pagter zeide, dat de gemeente toch, evenals een par ticulier, zekere eischen kan stellen aan de huurders. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer Geldof werd besloten de ze woning thans niet te verhuren. In verband met een schrijven van Ged. Staten inzake de instelling van een Prov. Schoonheidscommissie werd be sloten de plannen voorzoover die vol gens B. en W. daarvoor in aanmerking kwamen, aan die commissie over te leggen. De heer Westenburger vroeg een weg bij het strand in orde te maken; de heer G e1d o f verbetering van een pad bij den Hoogen Hilweg. De heer G e 1 d o f wil verder maatregelen nemen in verband met een gevaarlijken bocht in den nieuw bestraten Geschiere's weg. B. en W. zullen een en einder nader on der het oog zien. Aan het einde der vergadering zeide de voorz. dat het Nat. Crisiscomité gemeend heeft om, uit waardeering voor al wat de plaatselijke comité hebben gedaan, aan eenige leden daarvan een gedenkpenning aan te bieden Hij had des middags deze penning aan den bur gemeester, den heer L. J. van Voort- huysen, ten zijnen huize aangeboden, en overhandigde deze thans aan den secretaris van het comité den heer W. Brand, aan den penningmeester, den hr. M. Janse, en aan den heer M. Reijn- houdt jr. RAAD VAN NW. EN ST. JOOSLAND. De werkverschaffing onver wachts ten einde. De wera.- loozen zullen in den „steun' moeten. Maatregelen tegen voetballen op Zondag? NIEUW EN ST„ JOOSLAND. Maan dag vergaderde de Raad, onder voor zitterschap van den burgemeester, vol tallig. Ingekomen was het bekende verzoek om mede te werken aan het streekplan voor Walcheren. De Voorz. lichtte 'n en ander toe en wees er op, dat bij niet vrijwillige medewerking de gemeente misschien gedwongen zal worden,. De heer De Goffau vroeg inlich tingen omtrent het bouwen van wonin gen op zijn terrein aan den Rijksweg. Hij vreesde, dat men aan banden gelegd zal worden. De Voorz. antwoordde dat hierom trent op het oogenblik niets te zeggen is doch dat de Raad later het plan de finitief zal moeten vaststellen. Besloten werd op voorstel van B. en W. aan het plan mede te werken. Tot vertegenwoordigers van de gemeente worden benoemd de heeren G. A. Harff, burgemeester en A. J. Klompe,. wethou der en tot plaatsvervanger wethouder M. van Strien. Op voorstel van B. en W. werd ver volgens besloten een bijdrage te ver- leenen in de wachtgeldregeling' van den secretaris der voormalige gezondheids commissie. Van de Z.L.M. was een verzoek inge komen om een bijdrage te willen verlee- nen in de kosten van de algemeene ver gadering in Juni a.s. Besloten werd een bedrag van f 20 te verleenen; tegen de heeren De Goffau, De Kater en Eiken hout, Van de Woningbouw vereeniging E. M.M. was een verzoek ingekomen om een bijdrage in het exploitatietekort te mogen ontvangen voor plan II en tevens om de jaarlijks te betalen rente en af lossing te verlagen. Uit de overgelegde bescheiden bleek, dat het tekort steeds grooter wordt, terwijl tot huurverhoo- ging niet kan worden overgegaan. B, en W,. stelden daarom voor een bijdrage te verleenen over 1935 van f 100 en te vens om in de toekomst tekorten te voorkomen door de jaarlijksche rente en aflossing terug te brengen van f 250 op f 200. Aangenomen. De Voorz. deelde o.a. mede dat be richt was ingekomen van het Domein- bestuur dat de werkverschaffing in het Sloe deze week zal moeten worden stopgezet, omdat het werk dan klaar is, B. en W. hebben nader overwogen wat nu te doen. De stopzetting van de werk verschaffing in het Sloe is onverwacht gekomen zoodat B. en W. daardoor overvallen zijn,. Het werkobject afgra ving van het zg. Stukdijk kan nu niet plaats hebben omdat het daaraan gren zende bouwland bezaaid is en er ook nog geruimen tijd overheen zal gaan eer hiervoor subsidie van het Rijk toege zegd zal zijn. Verdere werkobjecten zijn hun niet bekend, zoodat zij voorstelden de werkloozen in den steun op te ne men. De Voorz. had een onderzoek ingesteld naar het aantal personen, dat uit andere gemeenten hier werkzaam is in den landbouw. Dit aantal bedraagt 24,. Met eenigen goeden wil der landbou wers zou dit zeker op de helft kunnen gebracht worden. De werkloozen uit de ze gemeente zijn echter meermalen in gebreke gebleven zich aan te melden om werk bij de landbouwers, dit is ook niet in orde. De heer De Goffau vroeg of B. en W. nog geen terrein op het oog hebben voor een nieuwe begraafplaats, dat zou kunnen dienen als werkobject De Voorz. zegde dat B, en W. geen ter rein op het oog hebben en dat hij de medewerking van de Raadsleden daar voor heeft ingeroepen. De heer D e Goffau noemde als zoodanig het zg. Poldretje aan den w eg naar de haven. Door verschillende leden werd dit ter rein ongeschikt geacht. De heer V e r 1 a r e noemde een ter rein van M. P. Hage. De voorz. zal daaraan zijn aandacht wijden, De heer De Kater vroeg, of er geen werkloozen te plaatsen zijn bij wegsver- betering door het Rijk, waarop d2 Voorz. ontkennend antwoordde. De heer VanEenennaam zette uiteen, hoe de werkloosheid hier geko men is nl. door veranderde omstandig heden in de bedrijven en doordat in den goeden tijd veel arbeiders in de steden gingen werken, welke arbeiders toen vervangen werden door menschen uit andere gemeenten. De arbeiders die vroeger buiten de gemeente werkten, zijn nu gedoemd hier te blijven. Hij noemde als geschikte plaats voor een II qee+v TJZ9T Vüu>„ üvcCce#L U Akke^/&K&eM^ (Inz. Med.) begraafplaats de Hoogte B. en W. zul len ook dit nader overwegen. Daarna werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten de werk loozen voorloopig in de steunregeling op te nemen. De heer V e r 1 a r e gaf B. en W„ in overweging een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om bepalingen op te nemen in de politieverordening tegen het voetballen op Zondag. Tevens gaf hij B. en W. in overweging in hun col lege te bespreken de invoering van het ambtsgebed voor den Raad. B,. en W. zullen in de volgende ver gadering met voorstellen dienaangaande komen. De heer De Kater vroeg, of B. en W. en het bestuur van den Oud Sint Jooslandpolder tevreden zijn over het verloop van het dezen winter uitgevoer de werk met steun van Rijk en gemeen te en of er mogelijkheid bestaat, dat in de toekomst op dezelfde manier ge werkt zal worden. De Voorz. antwoordde dat het op pertoezicht bij de Ned,. Heidemaatschap pij heeft berust, zoodat dit hem niet be kend is. De secretaris deelde in zijn kwaliteit van ontvanger-griffier van den polder Oud St. Joosland mede dat voor zoover hem bekend waarschijnlijk de polder bij een dergelijk werk niet meer zal aankloppen om overheidssubsidie. Naar aanleiding van een vraag van den heer De Kater deelde de voorz. mede dat de waterleiding in deze ge meente waarschijnlijk begin 1937 wel gelegd zal zijn, doch dat dit niet kan be schouwd worden als een werkobject, omdat er veel materiaalkosten en weinig, arbeidsloonen in verwerkt worden. BLOEDVERGIFTIGING. VEERE. Dezer dagen is het 8-jarig- zoontje van den heer W. Louwerse bij den Kruisweg, Veerscheweg, aan bloed vergiftiging gestorven. Het ventje had een splinter in den vinger gekregen, die door de moeder verwijderd werd. Des ondanks deden verschijnselen van bloedvergiftiging zich voor. De genees heer vond het raadzaam, dat het jon gelje naai het gasthuis te Middelburg werd overgebracht, waar spoedig bleek, dat men met een ernstig geval te doen »d. Operatief ingrijpen kon het ventje niet meer redden. IERSEKE. Benoemd tot agent te Ier- seke van het Centraal Verkoopkantoor voor mosselen, de heer P. J. Simonse< Met de vangst van kreeften gaat het nog slecht. Dit tengevolge v.an het verschalen, een iederen zomer terug- keerend verschijnsel, Ook de prijs is achteruitgeloopen en op f 1,20 per kg gekomen. De aanvoer uit Noorwegen is niet al leen groot, maar ook zeer concureerend. De meeste uit Noorwegen geïmporteer de kreeft is bovendien nog zeer mooie maatkreeft (4 a 5 ons per stuk) terwijl in Zeeland veel groote worden gevan gen, waar minder vraag n.aar is. KLOETINGE. A.s. Zaterdagavond 8 uur zal de muziekvereeniging „Excel sior" haar le zomerconcert geven op de muziektent. Deze vereeniging zal ook dit jaar op 2en Pinksterdag het concours te Wemeldinge bezoeken. KRUININGEN. Na een jaar of twaalf met het thans geheel verouderde begra fenistoestel te hebben gewerkt, is gis teren voor het eerst een geheel nieuw in gebruik genomen, dat uitstekend vol deed, KATS. Dinsdagavond vergaderde de Raad spoedeischend onder voorzitter schap van burgemeester J. W. A. Stüte. Ingekomen was een schrijven van M. W. van Arenthfils dat hij zijn benoeming tot lid wering schoolverzuim aanneemt. Verder een verzoek van de fam. H. Schrier om ondersteuning. De Raad ging in besloten zitting. Na heropening werd besloten om aan de (gezinnen H. Schrier en A. Post tijdelijke Ondersteu ning te verleenen. BIERVLIET. Dinsdagavond vergader de de afd. Biervliet van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging in Zeeuwscn- Vlaanderen onder voorzitterschap van den heer M. Maas,. Deze deelde uit het jaarverslag mede, dat te Biervliet op 1 Jan. 1936 442 leden waren t.w. 18 pet. van de bevolking. Dat is thans reeds weer hooger. In 1935 kwamen 12 gevallen van zie kenhuisverpleging voor. Voorts werd het ontwerp-,reglement

Middelburgsche Courant | 1936 | | pagina 6