'Provinciale .Zeettt»scHe Gewone zeepsoorten kunnen ernstige irritatie veroorzaken," No. 2 0 2. Twee bladen. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 193 0. Eerste Blad. 173e Jaargang. In verband met de Middelburg- sche Oranjeleesten zal ons blad Maandag 1 September a.s. niet verschijnen. BINNENLAND. PERSKRONIEK. ZEELAND waarschuwt LINA CAVALIERI de beroemde Parijsche schoonheids-specialiste Lina Cavalieri's beroemde methode: ze MIDDELBURGSCHE COURANT De abonnementsprijs bedraagt voor Middelburg en 't agentschap Vlissingen 2.30, elders 2.50 per kwartaal. Week-abonnementen in Middelburg 18 cent per week. De advertentieprijs is, voor de gewone advertentiën 30 cent per regel; voor ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Bij abonnement voor beide veel lager. Men vrage daarvoor de tarieven. UITG.: N.V. DE MIDDELBURGSCHE COURANT Lange St. Pieterstraat, Middelburg Telefoonnummers: Redactie 269 Administratie 139 Postchèque en Girorekening 43255 Familieberichten en dankbetuigingen: van 17 regels 2.10; elke regi meer 30 cent. In de rubriek „Kleine Advertentiën" worden, mits uil drukkelijk daarvoor opgegeven, advertentiën, tot niet meer dan 5 regel opgenomen a 85 cent bij vooruitbetaling. Advertentiën onder „Brieven" c „Bevragen bureau dezer courant" 10 cent extra. Bewijsnummers 5 cent In verband met het feit, dat wij Zater dag vroeger ter perse gaan, verzoeken wij onzen adverteerders zooveel mogelijk zorg te dragen, dat hunne advertentie opdrachten des morgens TE NEGEN UUR op ons bureau zijn. TEGEN VLOOTUITBREIDING. Naar „Het Volk" bericht, zal de Roomsch-Katholieke Volkspartij met de S.D.A.P. en het N.V.V, samenwerken in de petitionnementsactie tegen de vloot- uitbreiding welke minister Deckers voor genomen heeft. DE~BUITENGEWONE WARMTE IN DE BOVENLUCHT. Het Kon. Nend Met. Instituut in De Bildt meldt Bij een vliegtuigwaarneming te Soes- terberg werden Woensdagochtend om 8 uur de volgende temperaturen opgeno men: op 1000 meter 26.6 graden, op 2000 meter 19.7, op 3000 meter 12,5, op 4000 meter 5.0, op 5000 meter 2,8, op 6000 meter minus 9.1. De hoogste temperaturen, tot nu toe op deze hoogten gemeten waren: op 1000 meter 24.5 in Juli 1923, op 2000 meter 17,0 in Juli 1923, op 3000 meter 13,4 in Juli 1926, op 4000 meter 6.6 in Juli 1926, op 5000 meter 1.7 in Augustus 1926, zoo dat dus Woensdag tot 2000 meter hoogte alle records geslagen werden. Uit Den Helder wordt gemeld: op 1000 meter 25 graden op 2000 meter 20 gra den, op 3000 meter 13 graden, op 4000 meter 5 graden, op 5000 meter minus 3 graden, op 6000 meter minus 9 graden. Als maximum temperatuur in De Bilt is Woensdag 32,0 graden Celsius bereikt, wat een record is voor dezen tijd van het jaar. Vóór 27 Augustus zijn wel hoogere maxima bereikt, o.a. 33.9 graden op 23 Augustus 1898, EEN BOYCOT-GEVOLG. Een merkwaardig gevolg van de boy cotbeweging ten opzichte van Duitsche waren heeft zich te Alphen a/d. Rijn ge openbaard bij de Water- en Lichtbedrij- ven, die vorig jaar bij een Duitsche firma een electrische laadinrichting en een kleinkameroven volgens een hier te lande nog niet gebruikt systeem voor de Gasfabriek bestelden, ten bedrage van ruim f 70.000, meldt het Hbld. Dezer dagen is de nieuwe installatie gereed gekomen, doch de ingezetenen klaagden toen algemeen over een minder goede gaslevering. In de gisteren gehouden raadsverga dering vroegen daarom eenige leden of B. en W. bereid waren inlichtingen te geven omtrent de oorzaak van een en ander, waarop de voorzitter, dr. H. J. Lovink, meedeelde, dat door de boycot beweging de Duitsche firma thans hier te lande een Nederlandsche Maatschappij heeft gevestigd, die niet over die des kundigen beschikt als die, waarop de leverende Duitsche firma kon. bogen, zoo dat moeilijkheden bij de installatie het gevolg waren. Volgens een der raadsleden zou de Duitsche firma zich thans niet meer ver antwoordelijk stellen voor een goede op levering van de nieuwe inrichting, ter wijl de Nederlandsche Maatschappij op haar beurt geen verantwoordelijkheid wenschte te aanvaarden voor hetgeen door de Duitsche firma geleverd is. De Gasfabriek schijnt daardoor in een uiterst moeilijk parket te zijn geraakt waarvan B. en W. een oplossing echter nog wel mogelijk achten. Het Hbld, voegt daaraan nog toe, dat de Duitsche firma die zoo optreedt liaar eigen belang slechts verder schaden kan door een politiek van sabotage, die al even weinig eerbied heeft voor de goede handelstrouw als de aanvankelijke po ging tot ontduiking der meestbegunsti- gingsclausule. DE VELZERBRUG. Uit IJmuiden wordt bericht dat. de Velzerbrug gistermiddag is beproefd en geheel in orde bevonden. Vanochtend om 5 uur zou ze weer in gebruik worden ge nomen. NIJMEGEN 700 JAAR. De feesten ter eere van het 700-jarig bestaan der Keizerstad mogen zich wel in mooi misschien wel wat te warm weer verheugen. Het hoofdnummer van gis teren was het concourshippique in het Sportpark, dat door den Commissaris der Koningin en zijn echtgenoote werd bijge woond. 's Avonds werd een vuurwerk in het Willemskwartier afgestoken, HET VEER WILLEMSDORP— MOERDIJK. In verband met de stagnatie in het verkeer, welke heeft plaats gehad op Zondagavond 10 Augustus j.l. bij het veer Moerdijk-Willemsdorp hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan den be trokken hoofdingenieur van den Rijks waterstaat verzocht te bevorderen, dat bij druk verkeer de dienst van dit veer met twee of meer veerbooten zal worden verricht. DE GRAF ZEPPELIN NAAR SCHIPHOL. Naar V.D. verneemt, ligt het thans in de bedoeling dat het luchtschip „Graf Zeppelin" naar Nederland zal komen op 11 October a.s. en dan een landing op Schiphol zal uitvoeren. Een definitieve beslissing zal echter eerst de volgende maand worden genomen. Onze Koningin. Aan een hoofdartikel over Koningin Wilhelmina in het maandblad „Ons Le ger" is het volgende ontleend: „Er is in de 50 jaar van Haar leven zeer veel gebeurd en nog veel meer ver anderd. Vooral de laatste 25 jaar hebben ernstige schokken meegebracht, die niet nagelaten hebben invloed te oefenen op het innerlijk leven van onze Vorstin. Een hoogstaande vrouw als de Ko ningin leeft mede met hetgeen Haar is toevertrouwd, zoodat de bedreiging van land en volk in 1914 en in 1918 en de daarop gevolgde ernstige gevaren en moeilijkheden op Hare Majesteit een diepen indruk hebben nagelaten, die van invloed zijn geweest op Hare gezond heid, Hare Majesteit moge er nog zoo jeugdig uitzien en lieftallig bij allerlei ge legenheden zich aan de menigte toonen wij mogen niet vergeten, dat we dan voor ons zien een hoogbegaafde vrouw met een diep innerlijk leven, die voor ons allen geleden heeft in een vierjarig tijdperk, toen alleen Zij met eenige mi nisters en den Opperbevelhebber wist hoe groot het gevaar was, dat telkens weer opdook en uit alle hoeken dreigde. Ook bij ernstige rampen heeft Zij zich persoonlijk getroffen gevoeld en als Hare Majesteit weinig behoefte gevoelt aan hoffeesten en ijdel openbaar vertoon en geneigd is troost te zoeken voor veel ge moedsbeweging in den godsdienst, dan moeten we dat toeschrijven aan de sla gen, die Haar als het ware persoonlijk hebben getroffen, omdat Zij diep mee leeft met al wat er in het vaderland en de koloniën onder ons volk voorvalt. Koningin Wilhelmina, voor wie men alom grooten eerbied koestert en die al gemeen geacht en bemind wordt, geniet in binnen- en buitenland een groote po pulariteit, die het volk Haar zoo gaarne schenkt en die Hare Majesteit met een glimlach en een vriendelijk woord zoo gemakkelijk weet te verwerven. De groote ernst, die de Vorstin in alles be zielt, is evenwel niet altijd vereenigbaar met feestvertoon en het staat vast, dat het publiek, dat de oorzaken niet kent, de houding van onze Landsvrouwe niet altijd begrijpt en de hooge, ernstige le vensbeschouwing te weinig waardeert. Wie onze Koningin in het juiste licht beschouwt, zal zijn bewondering voelen toenemen, als men nagaat hoe groot de plichtsbetrachting, hoe uitgebreid de ont wikkeling is, waardoor deze hooge Vrouwe Haar taak beheerscht als slechts zeer weinigen Haar zouden nadoen." Besmettelijke ziekten. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 17 tot en met 25 Aug, in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Middelburg 1, Oost- en West Souburg 2, Vlissingen 1. Diphterie: Bruinisse 1, Grijpskerke 1, Hulst 1, Neu zen 1, Oostkapelle 2. Er werden geen gevallen van ence phalitis ter kennis van het Staatstoe zicht op de Volksgezondheid gebracht. De langzaamste in het doen van een belofte, is de getrouwste in hare ver vulling. MIDDELBURG. De Middelburgsche feestweek. Zeker een goed nieuwtje kunnen wij thans laten vofLgen. De Philipsfabriek uit Eindhfoven biedt een uitzending] van Beiaardconcerten aan, waarvoor zij een installatie püaatsein in den Stadhuis toren'. V;an daar uit zal na aftoolp Van( het klerkconcert, waaraan wij nog eens toet klem herinneren en tot een druk bezoek waaraan wij bij deze gaarne oiplwekikejn het feest officielel worden geopend mét een korte toespraaik. Dit zal te ongeveer 10 uur Vrijdag avond plaats hebben en dan zal nog een concert worden gejgieven tot half elf. Dit wordt Zaterdagavond om half twaalf en ook Maandagavond na afloop van de taptoe herhaald tot ongeveter 12 uur. Tenslotte zal dan een sluitingswoord van de beide voornaamste fefestdugeh plaats vinden. Leden der commissies voor ondierdee len der feesten hebben mét kracht ge arbeid en moeilijkbeden overwonnen, dit isi ook' niet het minst biet geval (gieyveesl met die van de Gondel va art. Doch het succes belooft zeer goed te zijn; wat moge blijken uit de hier 'volgjendeioipl gave van de deelnemende vaartuigen, No. 1 sleepboot, niet verlicht; 2. boot van lichtinstallatie3. Schap niet Schutte^ vaer in tuig, electr. verlicht; 4 'boot tai/bt muziekgezelschap e.v.; d ja ebt je in tuig van den beer J. Klaver, lampion ver lichting; 6. Drijvende tuin van den h|Oer P. A. Coumlou, e.v.7. 'Tjalk' in tuig van den heer J. Vermieulen e.v.8. 'Boot ii!n tuig van den heer P. Beenhakker e.v.; 9. Schoener van den hjeer Vermeiden e.v.; 10. Scheepje in tuig van den hjeer W|. Vermeulen \'Sr. e.v.; 11. Boot (modjejl ,Wi.) van den heer W. Vermieulen, Hz.e.v.; 12. ChineesCk, theehuis van den heer P. Vermeulen e.v.; 1417 4 sloepen der Marine 2 e.v. en 2 l.v.; 18(20 f3 sloepen van Luctor et Emergo le Vlissingen on der leiding van den hieer Casteleijn l.v.; 21. Motoib'oot Waterstaat, niet verlicht. De stoet zal ongeveer 200 Meter lang zijn. dè nummers 5 tot en met 12 dingen imede naar een prijs. Voor de veiligheid zullen bootjes: met leden der Middelburgsche reddinigsbrir gade aanwezig zijn, en in de Kadfen len in het Kanaal varen. Men zie ook het Tweede Blad, WALCHEREN. RITTHEM. De gemeenteraad van Rit- them hield Woensdagmiddag een open bare vergadering. Na een breedvoerige bespreking werd besloten een gedeelte van den Ritthem- schen straatweg aan de gemeente Sou burg ter overname te bieden. De rekening van 't Burgerl. Armbe stuur 1929 en de Gemeenterekening '29 werden in orde bevonden. Daarop werd de laatste rekening voorloopig vastge steld met een batig saldo van f 1.415. De gemeenteraad gaf machtiging tot openbare verhuring van het bouwland achter de begraafplaats. Vervolgens werd besloten de gemeen te in de 3e klasse te plaatsen voor de gemeentefondsbelasting, heffing van 10 opcenten op de gemeentefondsbelasting, plaatsing der gemeente in de 8e klasse voor de personeele belasting, heffing van 10 opcenten op de personeele belas ting, verdubbeling van de hoofdsom der personeele belasting, heffing van resp. 20 en 80 opcenten op de grondbelasting, en ten laatste afschaffing der wegenbe lasting. De voorzitter deelde mede, dat behalve J. Lijnse, die gesproken had over de afvoering van den ligger van het Vlis- singsche Voetpad, ook M. Kwekkeboom had verzocht het Zuidwateringsvoetpad af te voeren. Beide verzoeken zullen worden onderzocht of eraan voldaan kan worden. WESTKAPELLE. Woensdagmorgen heeft een visscher van de Breskens 5 bij Callantsbank opgepikt het drijvend lijk van een manspersoon van middelbaren leeftijd, gekleed in badcostuum van zwart fluweel. Het lijk werd door den visscher tot onder de kust alhier vervoerd, waarna het afgehaald is door de bemanning van N haar luxueuzen Salon, aan de Avenue Victor Emmanuel-111, te Parijs, waar zij haar tallooze cliënten uit de Fransche en internationale aristocratie ontvangt, waarschuwt Madame Cavalieri tegen liet gebruik van gewone zeepsoorten, die de huid droog en schraal kunnen maken en de delicate gelaatskleur aantasten. Zij beveelt daarentegen Palmolive zeep, die de weldadige palm- orfc en olijfoliën bevat, ten zeerste aan„om de huid zacht en soepel te hou den", en verstrekt haar cliëntèle het volgende eenvoudige recept, dat ieder gemakkelijk twee maal daags thuis kan toepassen „Ik beveel altijd Palmolive zeep aan en om een heel goede reden: de planten- oliënwaaruit Palmolive is samen gesteld,zijn onschadelijk, verzachtend en versterkend voor de huid." 61, Avenue Victor Emmanuel-III, Parijs. Voor 't ter ruste gaan het gezicht twee minuten lang masseeren met uit Palm olive zeep en warm water verkregen overvloedig schuim; daarna mijn Campher No. 5 op gezicht en hals aan brengen. Laat dit eenigszins indrogen, dan licht poederen en tot den morgen laten inwerken. Bij het opstaan met Palmolive zeep en vervolgens met mijn Lotion onctueuse No. 7 afwasschen, en mijn Crème No. 2 aan brengen. PER STUK 24.592 schoonheidsspecialisten, over de geheele wereld verspreid, bevelen mét Lina Cavalieri uit sluitend deze methode aan. H-30-1 A (Ingez, Med.) de peilboot van Walcheren, die het aan den wal bracht. Lengte c.a, 1.70 M.; breedte aan de schouders 60 c.M., donkerblond haar. Verder geen kenteekenen, die de iden titeit van het lijk kunnen vaststellen. Het lijk verkeerde reeds in vergevor- den staat van ontbinding. Het is gekist en vervoerd naar het lijkenhuisje op de begraafplaats, 's Middags om 12 uur werd reeds een oproep uitgezonden door de politie radio. Naar nader vernomen wordt is' het lijk vermoedelijk afkomstig! uit Heyst (B,() Gemeenteraad van Aagtekerke, AAGTEKERKE. In de Woensdag avond gehouden vergadering van den Gemeenteraad van Aagtekerke werd de Gemeenterekening over 1929 vastge steld wat den gewonen dienst betreft in ontvang op f 13,973, en in uitgaaf op f 13,625 en wat den kapitaaldienst be treft in ontvang en uitgaaf op f 329. Van den Directeur van het Postkan toor te Middelburg was bericht gekomen dat geen tweede postbestelling zal wor den uitgevoerd. De gemeentebegrooting voor 1931 werd overgelegd tot een bedrag van f 15056 in ontvang en uitgaaf met een goed slot van f 1758. B. en W. stelden voor afwijzend te be schikken op een verzoek van J. Hubbel- meijer te Amsterdam om vergunning tot het inrichten van een Radiodistributie, daar er in Aagtekerke toch slechts zeer geringe deelname zou zijn. De heer M a 1 j e r s meent dat, wan neer de gelegenheid werd gegeven, wel licht zou blijken dat er meer liefhebberij zou zijn. Het voorstel van B. en W. werd met alg. stemmen aangenomen. Een verzoek van den Bond van Be drijfsautohouders om toetreding als dona trice en een verzoek van de Tuchtunie om toetreding als lid werd daarna met alg. stemmen voor kennisgeving aange nomen. De heer M a 1 j e r s vroeg daarna be ter onderhoud van de oude Begraaf plaats speciaal het meer en vroeger doen afmaaien van het gras, hetgeen de voor zitter toezegde. De heer V e r h a g e kwam nog eens terug op de postbestelling. Hij vroeg of wanneer dan geen tweede postbestelliag kon worden ingevoerd het deel van de gemeente bij de tram en de kerk der Ger. Gem. niet eveneens als kom kon worden beschouwd. Spr, wees op den iast die door de daar wonenden wordt ondervonden van de te late bestelling. B en W. zegden toe te overwegen of hiervoor medewerking zou kunnen worden verkregen. Ten slotte vroeg de heer Kodde toe <e zien op de verbetering van verschillende wegen waarvan het onderhoud door be- 'anghebbenden z.i. te wenschen overlaat, waarna de vergadering werd gesloten. Gemeenteraad van Oostkapelle. OOSTKAPELLE. Woensdag vergader de de gemeenteraad. De voorzitter deelt mede dat de in de vorige vergadering be sloten leening is geplaatst bij de boeren leenbank te Sint Laurens. De gemeente rekening 1929 wordt goedgekeurd bedra gende in ontvangst f 28.3339, uitgaaf f 24,083. De begrooting 1931 wordt aan geboden en zal 14 dagen ter visie liggen bedragende met goed slot ad f 355 van vorige jaren in ontvang en uitgaaf f 30.587, met een post van f 1905 voor onvoorzien. Bij het nazien der rekeningen 1929 heeft de commissie een enkele opmer king. De heer Maas als lid dier commis sie, meent dat de gemeentegebouwen te laag zijn verzekerd tegen brandschade. De voorzitter zal dit met de maatschappij bespreken. De heer Brand vraagt hoe het nu staat met de brandspuit, want bij de laatstgehouden oefening bleek zij niet voldoende te zijn. Z.i. moest een gerepa reerde spuit na de reparatie beter zijn dan voor dien. Dit was niet het geval. Ér zal nu nogmaals een oefening plaat» hebben. Bij de rondvraag besprak de heer d e K a m de draden der electriciteit, die in de boomen hangen en waarvan er reeds

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 1