^Proirinciale Zeeuw#the XXECElT^r No. 18 4. DONDERDAG 7 AUGUSTUS 193 0. 173e Jaargang. n. (Vandaag heef en droog mor9en misschien 'coe'en na*' jeenig op de wereld MOEILIJKE WEGEN BINNENLAND. ZEELAND MIDDELBURGSCHE COURANT De abonnementsprijs bedraagt voor Middelburg en 't agentschap Vlissingen 2.30, elders 2.50 per kwartaal. Week-abonnementen in Middelburg 18 cent per week. De advertentieprijs is, voor de gewone advertentiën 30 cent per regel; voor ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Bij abonnement voor beide veel lager, Men vrage daarvoor de tarieven. UITG.: N.V. DE MIDDELBURGSCHE COURANT Lange St. Pieterstraat, Middelburg T elefoonnummers: Redactie 269 Administratie 139 Postchèque en Girorekening 43255 Familieberichten en dankbetuigingen: van 17 regels 2.10; elke regel meer 30 cent. In de rubriek „Kleine Advertentiën" worden, mits uit drukkelijk daarvoor opgegeven, advertentiën, tot niet meer dan 5 regels opgenomen a 85 cent bij vooruitbetaling. Advertentiën onder „Brieven" o! „Bevragen bureau dezer courant" 10 cent extra. Bewijsnummers 5 cent. Courantenberichten. I UTRECHT. Naar verluidt is de stede lijke recherche op het spoor van een opzienbarend financieel schandaal, waar bij ook mannen der wetenschap betrok ken zouden zijn. De grootste geheimhou ding wordt, in het belang van het onder zoek, betracht. UTRECHT. (Van een bijzonderen cor respondent). Het is ons, na moeizamen speurdersarbeid, mogen gelukken vast te stellen, dat de draden, welke de recher che in handen heeft, leiden naar twee kanten, een groote bankinstelling hier ter stede en een plaats in den omtrek van Utrecht. III. DE BILT. (Per telegraaf). Het parket is hier heden aangekomen, met een sterke politiemacht. Heel het dorpje is zenuwachtig, niemand weet wat er gaande is. Maar er hangt wat ,'n de lucht.... Veraart, de regenmaker, vloog met een toestel van de P. L. M. over onze gemeente. IV. UTRECHT. (Draadloos), De slag is ge vallen, als een bliksemstraal uit een regenlucht. Hedenochtend arresteerde de politie de directeuren van de Utrecht- sche Bank voor Roerende Zaken, van de N.V. Raincoat, Ueberzieher en Demy- seison, fabrikante van gummi-regenjas sen en waterdichte capes, en van de fa. Nattekous Co., fabriek van parapluies en aanverwante artikelen. Naar verluidt zal hen omkooping van ambtenaren in functie ten laste gelegd worden. V. DE BILT. (Per telefoon). Een tweede donderslag volgde op de eerste: het Kon. Meteorologisch instituut is tijdelijk ge Daarom ook in den \Sx zomer nooit zonder Aspirin -tabletten. Let op oranje band en Baycrkrui». Prijs 75 cts.\. R (Ingoz. Med.) DOOR HAMTOMSEN. sloten en heel het personeel is in verze kerde bewaring gesteld. Het is namelijk gebleken, dat de te Utrecht gearres teerde vooraanstaande personen uit han delskringen maandelijks enorme sommen uitbetaalden aan de ambtenaren van het meteorologisch instituut, teneinde hen te bewegen, het weer in voor hen gundigen zin te beïnvloeden 1 Er heerscht alge- meene verslagenheid in De Bilt, maar toch ook eenige opluchting, omdat ver schillende onverklaarbaar verdrietige zaken nu in een ander en zonniger licht komen te staan. VI. Weerbericht naar waar nemingen, verricht door den waarnemenden chef van den meteorologische!} dienst te De Bilt, voor Vrijdag a.s. Fraai tot zonnig zomerweder, met vriendelijk- tot hemelsblauwe lucht en gulden zonnestralen; zephirkoelte tot heerlijk zuchtje, temperatuur 's morgens en 's avonds lekker en overdag aange naam tot lui warm, aan zee geschikt voor baden. Verdere vooruitzichten: hoe langer hoe beter PRINSELIJK BEZOEK, De Japansche prins en prinses Talta- matsoe, die op hun Europeesche reis in Nederland vertoeven, bezichtigen onze nationale bezienswaardigheden: de Zui derzeewerken, Philips Eindhoven, Delft, onze marinehaven Den Helder, etc. Gistermorgen toen de Japansche Prins en zijn gemalin zich met hun gevolg in hofauto's, van Scheveningen komen de, naar Soestdijk begaven, waar ze door de. Koningin zouden worden ontvangen, is op den Haagweg onder Voorscnoten ter hoogte van ,,de Vink" een der ko ninklijke volgauto's waarin eenige ieden van het Japansche gevoelg zaten, bij het plotseling uitwijken voor een vrachtauto met de achterwielen geslipt en tegen een boom gereden, waarna de- auto in een gat van den berm van den weg te rechtkwam. De auto werd ernstig beschadigd. De inzittenden zijn er zonder letsel afgekomen. Ze zijn in een reserve hof- auto overgestapt. De Koningin heeft den Japanschen Prins Nobuhito Takamatsoe, zijr. ge malin, Prinses Kikuho Takamatsoe ten Paleize der Koningin-Moeder te Soest dijk in audiëntie ontvangen, waarna het Japansche vorstelijke echtpaar aan het noenmaal der Koninklijke Familie deel nam. De Koningin heeft prins Takamat soe het Grootkruis in de Orde van den Nederlandschen Leeuw verleend. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. - Het m.s. „Patriia" wordt Vrijdagmor gen 5.30 te Marseille verwacht. De Rot terdam Lloyd Rapide vertrekt van Mar seille Vrijdagmorgen 11.25. Aankomst Roosendaal Zaterdagmorgen 7.16, aan komst Rotterdam D.P. 8.51, aankomst Den Haag H.S.M. 9.19. 30.) Ze gingen het perron op. aar zijn de anderen, zei Dick, S It wmS mSCheid ^an nemen en de bagage bij elkaar zoeken? Zie ik er.... gewoon uit? Heelemaal.... ze kunnen niets aan je merken! Dus gingen ze naar het achtereinde van den trein, wiaar de anderen miet op getrokken wenkbrauwen naar Horton stonden te kijken, die de kpffers van Audrey handig tusschen de andere uit pikte. Hallo, riep Fatty, Wat deden jullie zoo alleen te gaan zitten? Ik dacht, dat jullie achter ons aan kwamen, loog Dick bedaard. Of het nu takt was- van. Horton, of niet in elk geval verbrak zijn beleefde stern de stilte en hijl vroeg: Is dit alles, miy- Iady? Nee, antwoordde Audrey, Toe, neem die banjowelke zijn van jou, Dick.... en die twee koffers, Horton, en die golfstokken. Die hoef jijl niet te dra gen, Dick. Neem maar een kruier om je te helpen, Horton. Ja, mylady. Horton wenkte en een kruier kwam naderbij. Ze laadden de bagage op hun rug en gingen het perron af. Nou! zei Tiny Tim', zijn hand uit stekend. Goeie reis en tot ziens. We zullen elkaar nog wel eens ontmoeten, hoop ik Dat hoop ik ook, zei Audrey. Daag! Onder allerlei toespelingen van Fatty namen ze afscheid, gingen hun kruiers achterna en verdwenen in verschillende taxi's. Horton stond aan het portier van een reusachtige Rolls Royce. De chauf feur tikte aan zijn pet, toen ze mtet hun tweeën aankwamen. Goeie morgen, Brown! zei Audrey, Goeden morgen, mylady, antwoord de de chauffeur. Hij hoorde niet, hoe ze ineens zacht begon te giechelen, miaar Dick hoorde het wel en stapte glimlachend achter haar i n. Horton legde een reisdeken over; hun knieën heen. Naar huis, hè? zei Audrey. En.... Horton.... zegniet zoo hard rijden.,, de straten zien er zoo slipperig uit. Horton.deed de deur dicht en kwam naast den chauffeur zitten. De ruit achter hen was omhoog en terwijl hij kaars recht bleef zitten, zei hij' terzijde en zacht: Naar huis, maar langzaam! Zouden Het plezier behoeft niet te worden veracht. Het gevaar is slechts, dat men daardoor het leven vergeet. OVER MATAFTO, Gelijk te verwachten viel, is de N. R. C. nog eens teruggekomen op de Ma- tafto-publicaties van het „Hbl." En hoe "anger zoo meer blijkt, dat het hoogst gewenscht is, dat de zaak uit de do meinen der publieke, naar die der zuiver wetenschappelijke belangstelling wordt overgebracht. Want allerhande min plezierige zaken komen er aan het licht en die hebben met Matafto niets te maken. Zoo verweet het „Hbl" de „N.R.C." b.v., dat zij twee heeren, nog wel met een aanbevelingsbrief van ha ren hoofdredacteur, naar Spanje liet trekken, maar het dezen beeren later kwalijk nam, toen de reis niets bleek op te leveren. Neen, antwoordt de „N.R.C." zoo is het heelemaal niet. Wij hebben uit louter vriendelijkheid die heeren aan het adres en een introductiebrief geholpen. Wat wij den heeren hebben kwalijk genomen is, dat zij daags voor hun ver trek uit Madrid nog alle moeite deden om de vertegenwoordiging te verkrijgen en dus van de deugdelijkheid van het middel overtuigd warenniet waar, Handelsbl.? doch zoo van de reis terug van meening bleken te zijn veran derd, en zich bereid verklaarden voor de som van f 1000 ons het stuk, het, naar zij zeiden, vernietigende stuk, waarop hun nieuwe overtuiging berustte, af te staan Wat dachten de heeren van ons? Men ziet het: dien kant moet 't niet uit. En wat de minder gunstige rapporten betreft, de „N.R.C." wijt dit aan het feit, dat zij officieel zijn, en het blad houdt zich en o.i. met goed recht aan den tekst van het door prof. Cule- bras afgegeven attest, hetwelk het blad in het Spaanscb publiceert, en waarvan de conclusie luidt: „Es mi convener miento que se puede recomendar el em- pleo universal de dichó medicamento"; hetwelk beteekent: „Het is mijn over tuiging, dat ik het algemeene gebruik van gezegd geneesmiddel (Matafto) kan aan bevelen." Dat is toch duidelijk, dunkt ons zoo. En nu verschoone men ons verder van geharrewar: Matafto worde beproefd DE BOYCOT, De Alg. Ned. Zuivelbond heeft, naar het „Hbld." meldt, aan het bestuur van de Ned. Jaarbeurs te Utrecht een brief gezonden, waarin hij wijst op de manier, waarop Duitschland de clausule van meestbegunstiging in het Ned.-Duitsche handelsverdrag wil ontduiken, teneinde het invoerrecht op boter te kunnen ver- hoogen van 27 Yi tot 50 mark per 100 K.G. De brief vervolgt dan: „In verband met het feit, dat uw bestuur van 9 tot 18 September a.s. een internationale Jaarbeurs organiseert, waaraan ook een we niet een omweggetje door het park maken? Een iaardige jonge kerel! Zoo had Dick ten minste één bondge noot onder de huisgtenooten van den her tog. Hij en Audrey zakten bijna) geheel weg in den reusachtigen wagen die geruischloos den Buckingham1 Pa lace Road opgleed. Nog aldoor regen de het en woei het. De straten, lagen ver laten. Binnen vijf minuten zouden ze thuis zijn. kloet ik hier aldoor blij'ven zitfen? Net of ik aan het andere eind van de wereld zit! zei Dick Nee, liever niet.... Zijl hinderen niet.... antwoordde Audrey met een knikje naar de bedienden. Dick, kwaim- dus naast haar zitten en stak zijin arlm! door de hare en onder den reisdekjejn ontmoeten hun vingers elkander. Wanneer zie ik je weer terug, Dick? Dick rekende vlug uit, hoeveel er van zijn geld nog over was. Wil je morgen met me lunchen? Oh.... kostelijk.... hoe laat komi je me halen? Zou je het heel erg vinden, als ik dat niet deed? vroeg Dick. Ik' ontmoet je familie lievler niet, voordat ik 'wal fatsoenlijker kleeren heb dlan deze. Zie je, je vader is immers altijd in de puntjes en je broer is zooiets van een fat, ik zou dus graag een goeden indruk maken Mij1 best! Waar kan ik je dan tref zuivelbeurs verbonden is en waarin vol gens gewoonte ook Duitsche zuivel- werktuigen zullen uitkomen, waartoe volgens een dezer dagen verspreide re clame-brochure de Duitsche fabri kanten speciaal aangemoedigd worden, zouden wij het op hoogen prijs stellen, indien uw bestuur zou kunnen be«li-iten, onze actie te steunen door geen stand ruimte voor Duitsche goederen te verhu ren en aan de contractanten der even tueel reeds voor Duitsche goederen ver huurde ruimten te verzoeken, ditmaal, in verband met de boycot-beweging, geen deel aan de zuivelbeurs te nemen." VLIEGVELD OOSTVOORNE, De N.V. Maatschappij Voorne's Duin zal Zaterdagmiddag het vliegveld te Oostvoorne openen, zoo meldt de N.R.Crt. Het terrein ligt tegen de buitendui nenrij aan, als de in aanleg zijnde weg gereed is een kwartier gaans van de golflinks. Het is 9 H.A, groot en in hoofdzaak bestemd voor sport vlieg tuigen. V erkeers toestellen kunnen er wel landen, maar opstijgen kunnen zij alleen als de wind gunstig is, d.w z over de lengte van het veld staat. De^ Rotterdamsche Aero Club hoopt met 'n tiental toestellen bij de opening tegenwoordig te zijn en als de wind gunstig is, komt er waarschijnlijk ook een vliegtuig van de K. L. M. met belang stellenden. MIDDELBURG. De Kermis. Het w.as gisterenavond ook noig- nieit druk op de Kermis en. dat ook niet in vergelijking met des1 middags' toen het 'naar verhouding wel druk was. Maar vooral trof het ons, dat men ook, even als de vorige avonden vroeg huiswaarts gaat. Het zal gaan als de laatste jaren, men bespaart zijn krachten tot den laiat- sten .a.vond. In den Schouwburg werd „De Spaan- sche vlieg'" 'gegeven, een oude bekende maar welk blijspel het toch altijd weer zeer goed doet en van het begin tot het einde een lachsucces1 is. Het stuk werd gedragen door Louis de Vries a,ls Ludwig Klinke ,den mosterd- fabrikant ,die ook de regie heeft en van de hem omringende artiesten een goed geheel heeft gemaakt, zoodat het stuk vlot gespeeld wordt. Het is hier wellicht Ge goede gelegen heid te melden ,dat voor den Schouw burg den laatsten tijd een aantal tooneel atribulen ,als lampen, kasten enz. zijn vervaardigd uit eenvoudige 'grondstoffen, wat 't huren van meubeleln enz. voor komt en welke voorwerpen voor dit doel uitstekend geschikt zijn. De Schouwburg was, behalve in de lo ges goed bezet en dat er veel menschen waren bemerkten wij wel het beste in den foyer tijdens! dei piauze, waarbij! wij er weer verbaasd over stonden hoe wëi- fen? Ik zal zorgen, dat ik' om' kwart voor een bij Stewart ben zei Dick. Is dat goed? Ik zal je heusch niet ljaien wachten, zei Audrey. Terwijl de wagen vian de Mali naar St. Jamesplalace reed, werd het doodstil bin nenin. Dick voelde een brok in zijin kje-el. Hoe zou hij1 haar een tehuis kunnen be zorgen? Hoe zou hij! zijn voet ook ma; ar op den eersten sport van den ladder kun nen zetten. Hij: moest naar Whiteieaf te rug, omdat hij nergens landers heen kon en wat dan? Dick! i Hij schrok op, ofschoon ze zijn naairnl slechts fluisterde. Ja, liefste? Ze maakte haar hand uit de zijne los. "In den ouden tijd, begon ze, ging een ridder er op uit oml eer en ro[em te behalen voor zijn geliefde, met haar kleuren om zijn 'arm, terwijl zij bleef wachten op zijn terugkomst. Ze zei het met gebogen hoofd en ietwat verlegen. Hier heb je m'ijh lief despand. Dick. Draag het altijd bij je en ga er op uit omi een levensmogelijik- heid voor ons samen te verdienen. Ik zal wjachten! !Ze hield hem een kleinen zegelring voor, die ze aan haar pink gedragen had Dick nam hem bijna eerbiedig aan en wist geen antwoord te geven. Eerst na. ni'gen blijkbaar het aanwezig zijn kennen van een niet-rook of damesfoyer, die keurig vernieuwd is. Hedenavond repri se van dit stuk. In het Schuttershof was! bijna geein plaatsje onbezet en 't programma wals ook nu van 't begin tot 't einde één succes. De aanwezigen gaven steeds! blijk van' groote bewondering en waardeering voor het gebodene. De middagvoorstelling ,die voorname lijk voor de kinderen gelgeven werd, was ook zeer goed bezocht en de kleinen hefbben zich best geamulseerd, o. a, ook bij den voor hen georganiseerden zangwedstrijd waar Jeanne Horsten en haar partner, maar niet minder de heer Hoffman de leiding hadden. Niet waar, In de „Goesche Courant" van gis teren komt een bericht voor, volgens het welk de plannen voor bouw op de ter reinen van het Grand Hotel en Fran- sche Bazar zouden vaststaan en spoedig met de bebouwing zou worden aange vangen. Bij onderzoek is ons van de meest be voegde zijde aangetoond, dat van vaste plannen nog geen sprake is en men nog steeds met voorloopige plannen bezig is, zooals dit reeds maanden lang het ge val is. Het bericht komt ons dan ook voor, als „een vischje uitwerpen om een kabeljauw te vangen." Met ingang van 1 September a.s. is naar het Nws v. h. N. meldt, de heer K. J. Kroon, adjunct-commies ter in-* spectie der registratie en domeinen al hier, verplaatst .naar het kantoor der re gistratie en domeinen te Winschoten. De commissaris v,an politie alhier waarschuwt tegen een man .die adverten tiecontracten tracht af te sluiten voor een zgn. Katholiek blad ten voordeelë van een patronaat. Biji onderzoek is genieken, dat v,an verspreiding van zulkcen blad alhier geen sprake is. WALCHEREN. BIGGEKERKE. Op het strand nalbij Klein-Valkenisse, spoelde gisterenmorgen het lijk aan van een manspersoon; blij kens aanwezige papieren een inwoner van uccle blji Brussel. Het lijk is naar de begraafplaats over gebracht, terwijl aan de familie kennis is gegeven. O. EN W. SOUBURG. Dezer dagen kwam de landbouwer A. C. alhier, tot de minder aangename ontdekking, dat het bij zijn paard loopende veulen in een sloot was geraakt en daarin is ver dronken ZUID-BEVELAND, 'SI-GRAVENPOLDER. Het bericht in ons blad van Ma|anda|g ij l. j \vaari:n ver meld stond, dat net hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzers Genootschap B. en W. had genoodzaakt,, op1 een eens ge nomen besluit, om1 de onderwijzerspaar- een poosje kon hij haar in vurige woor den verzekeren, dat hijl zich geheel aan haar toewijdde met hart en ziel en dat hij haar getrouwe ridder zou wezen. Voor Harborough House hield de wa gen stil. En bijna gelijktijdig was de li vreiknecht er. uit gesprongen, had het portier geopend, den reisdeken van hun knieën gen-.mven en .'iep hij den stoep van het hooge huis op. Het had opge houden met regenen. Dick stapte uit en Kelp Aitrey. Horton, zei zij. Je wilt mijnheer Ardley-Manners zeker wel even naar het Paddington Station brengen. Heel goed, mylady. Hallo! riep Audrey, over Dick's schouder heenkijkend. Daar is vader! Dick wendde zich v.ug om. Vlak tegen- ever hm: wagen rad een andere auto stilgehouden en daaruit was een lange, stramme figuur met een grooten grijzaen knevel gestapt, die nu glimlachend naar len toekwam. Aur'iey liep he i tege moet, hij nam zijn hoed af en gaf haait een kus. Zoo, weer terug? zei hij. Wat zie je er verbrand uit! Heb je plezier gehad? Een paar grijze oogen gleden over Dick heen, bekeken hem onderzoekend. Geweldig! antwoordde Audrey. Va der, dit is mijnheer Ardley-Mannern. Hij was ook van de partij. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 1