oos doodt het haar GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND BRIEVEN UIT AMERIKA. der verlof: J. M., Yerseke, 2 maal 50 2 maal 25 d.; IJkwet: C. P. S., Goes, 10 maal 0,50 10 maal 1 d.; onder invloed van drank fietsen: M, G., Kapelle, 1010 d.; met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken naar rechts: J. M., Baarland, 5 5 dagen; niet ophouden op bevel van een amb tenaar en fietsen zonder licht: J. E., Goes 15 en 515 en 5 d.; met een rijwiel niet voldoende uitwij ken: L. D., Kloetinge, vrijgesproken; met een auto rijden met meer dan 2 meter uitstekende lading: J, A, M. B., Goes, K. B., Goes, 1010 d.; fietsen zonder bel: P. G., 's Heeren- hoek, 33 d. 's avonds fietsen zonder licht: J, V,, Biezelinge, A. M„ 's Heer Arendskerke, P. B., Oudelande, 55 d.; met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: P. G., Kapel- Ie, 10—10 d.; met een auto zonder achterlicht rij den: P. E., Nisse, 55 d.; met een voertuig links op een weg rij den: J, W„ Yerseke, 5—5 d.; met een auto bij het tegenkomen van een andere auto niet dimmen: J, v. d. M., 's Heer Arendskerke, 1010 d. met een voertuig 's avonds zonder licht rijden: A ,W. N., Kapelle, 55 d.; auto op weg laten staan zonder afge zette motor: P. D. M., Breda, H. A. N Kapelle, ƒ1010 d.; met motorrijtuig rijden zonder geluid- d mper te gebruiken: H, M. H., Middel burg, 33 d.; met auto rijden zonder spiegel: E, S,, 's Heerenhoek, 55 d.; met auto rijden zonder rijbewijs: P. d. H., Zuidzande, 33 d.; F. C. C., Hoe- dekenskerke, 102 w tS.; met een auto de vrijheid van het ver keer belemmeren: C. W. S,, Schore, 25 —25 d.; dronkenschap: L, V., Goes, le herh. drie dagen hechtenis. VINGER AFGERUKT. Donderdag is de 31 -jarige, E. P. te Rotterdam toen hij Vian een rijdenden vrachtauto'afsprong met een ring van zijn, 'linkerhand blijven haken in de punt vam een aan den auto bevestigde staaf. Het gevolg was dat de ringvinger geheel werd afgerukt. DE MOORD TE VOORBURG. Een inspecteur der Haagsche recherche en 'n rechercheur zijn tijdelijk te Leidischen- darn gedetacheerd cm de plaatselijke po litie bij net cnderzoek betreffende den mcord te Voorburg te assisteeren. Donderdagmiddag is 'n conferentie ge houden met den officier van justitie. OPSPORING VERZOCHT. Op Zon dag 12 Januari j.l., des namiddags te 7 uur, heeft Hendrika Haaverkost, gebo ren te Amsterdam 8 October 1912, van berrep pakster bij de chocoladefa briek Droste te Haarlem, wonende Dijk- straat -22huis, te Amslerdam, haar ou derlijke wrning verlaten en is1 daarin lot heden niet teruggekeerd. Men heeft ook nadien niets meer van- haar ver nomen. Signalement: lang plm. 1.65 M., flink postuur, blozende gelaatskleur, licht blond polkahaar, donkere wenkbrauwen, grijs-graenc oogen, gekleed in blauwe jurk met drie geplisseerde strooken, roo- de 'blouse met lange mouwen, daarop een blauw geblekt stropdasje, donker grijze kousen, zwarte lak riemschoenen, zalmkleurig hemd, witte kanten panta lon, zalmkleurige ondorjurk, zwarte bont mantel, grijze hoed met breeden rand. Namens de ouders, verzoekt de com missaris van politie, waarnemend de zes de sectie, de opsporing en terugbrenging van dat minderjarige meisje en bij ont dekking bericht. INTERESSANTE ONTDEKKING. De Kalkmergel Maatschappij, die bezig is, 'n tunnel le graven Van den Cannerweg te Maastricht tot aan den weg bij de kerk te St. Pieter, dus dwars door den St. Pietersberg, beeft een interessante ontdekking gedaan. Bij het graven vönd men een gang, die gedeeltelijk was in gestort. Bij het opruimen va,n het puin kwam men in oen lang aan den achter kant afgesloten vertrek, met op twee muren levensgroole leekeninglen in zwart en rood krijt, voorstellende een recht zitting. Onderaan stond het jaartal 1806. Men vermocat, dat door het instorten van een gang die kamer meer dan een eeuw afgesloten is geweest. Op de mu ren en bij de teekeningen vond men na men, overeenkomende met thans nog be staande familienamen le Maastricht. Ook was1 er nog een gedicnt, op de rechtzit ting betrekking hebbende. Door de zor gen der Maatschappij zal dit vertrek be houden blijven. AUTODIEVEN. De Antwerpsche correspondent der Maasbode meldt: De Antwerpsche politie heeft 'n zestal personen aangehouden, die zich bezig hielden met het stelen van auto's. Onder de gearresteerden zijn vier Neder landers, een zekere van L. en Van der M. en twee chauffeurs uit Oh aamn.l. K. en v. H. De laatstgenoemden moesten zich belasten met liet overbrengen der gestolen auto's naar Nederland. VALSCHE MUNTERS. Te .Wer- ni ge rode werd een werkplaats van v,alsclie munters ontdekt onder zeer bij zondere omstandigheden. De werkplaats bevond zich n.l. in de wording van een vrouw, die zelfmoord h,ad gepleegd. Toen de politie in verband hierm'ede een. on derzoek instelde, ontdekte zij verschillen de werktuigen voor liet vervaardigen van valscli geld. Een nader onderzoek werd daarop in gesteld, met het gevolg, d|a,t twee valsclie munters, die stukken v,an 2 Mark ver vaardigd en in omloop gebracht hadden, in hechtenis werden genomen. NEERGESTORT. - Aneta meldt uit B a n d i j e n g. Een Fokkervliegtuig is op Andir in den bocht afgegleden en neer gestort. De bestuurder, luitenant J. M. J. W., heeft een arm gebroken. De pas sagier, jSjêrgteant Van R. brak beide ar men. Het vliegtuig' werd zeer ernstig beschadigd. GESTIKT. Te San Francisco zijn tengevolge van de ontsnapping van ges uit een gaskachel in een kamer vier personen, waarvan 2 kinderen, gestikt. Twee ndere personen verkeeren in ha- chelijken toestand. LIEFDESDRAMA. V. D. meldt uit Par ij s, dat zich aldaar 'n bloedig drama lieeft afgespeeld tusschen een 51-jarige vrouw en haar stiefzoon, een 21-jarige jongeman. De echtgenoot van de vrouw was eeni- ge maanden geleden gestorven, en voor al door toedoen van de vrouw was er tusschen haar en den stiefzoon langza merhand een liefdesverhouding ontstaan. Er deed zich geen enkel conflict voor tot de jonge man eenigen tijd geleden een jong meisje leerde kennen, voor wie hij bijzondere gevoelens ging koesteren en met wie hij wilde trouwen. Vijf dagen geleden deed hij de oudere vrouw de me- dedeeling, dat het huwelijk Zaterdag a.s. zou plaats vinden, en ondanks de pogin gen, die deze deed om hem van zijn voornemen af te brengen, liet hij zich niet overreden. Donderdag was de jongeman den ge- heelen middag bezig met het installee- ren van zijn meubelen in de nieuwe wo ning, die hij met zijn jonge vrouw zou betrekken. Toen de medebewoners van het huis echter noch den jongen, noch de moeder meer zagen, lieten de buren de deur van de woning met geweld open breken. In de slaapkamer vonden zij de lijken van beiden. Waarschijnlijk heeft de vrouw eerst haar stiefzoon en toen zichzelf doodgeschoten. EEN AANVARING. Donderdag is het Italiaansche s.s. ,,Mar Glauco" van de reederij Marenca uit Genua, dat van Rotterdam met steenkolen naar Genua voer, aangevaren door het Grieksche s.s. „Eugenia Milona". De „Mar Glauco" was in verband met den dichten mist bij Maassluis voor anker gaan liggen. Daar is het schip door de eb rond gezwaaid, zoodat het met den ste ven naar Rotterdam kwam te liggen. Men heeft een man met een bel voor op het schip geplaatst ten einde andere sche pen te kunnen waarschuwen. Op een ge geven moment naderde een schip stroom afwaarts en een aanvaring kon niet wor den voorkomen. Dit schip bleek de „Eu genia Milona" te zijn, dat met groote kracht tegen het Italiaansche schip op voer. Dit werd aan stuurboordzijde ach ter den steven geraakt, tengevolge waar van een gat ontstond boven de waterlijn van vijf meter hoogte. Het Italiaansche schip is naar Rotterdam terugekeerd om te repareeren. De Griek heeft zijn reis voortgezet. De auteur: „Dat nieuwe boek van mij: „Over de totale mislukking van het mo derne huwelijk", is zoo'n succes gewor den, dat mijn vrouwtje en ik voor den tweeden keer op de huwelijksreis gaan!" EEN SCHELDE-DAG IN BELGIE. De Antwerpsche correspondent van de M,aas'boae mcld't ,Om de beteekenls aan le toonen, wel ke de Schelde voor geheel Bellgië heeft, is de Belgische Zeevaartbond, beter be kend imaer den naam Ligue Maritime, van plan, een Schcldadag in te richten. De datum moét nog wonden gepaald, maar de opzet, schijnt reeds vastgesteld. De bladen zouden een artikel aan de- Schelde wijden; in alle klassen der lagere middelbare en hoogere scholen Nrou de rol der Schelde in 't nationaal- handeh en nijverheidsleven door de leeraars woraen uiteengezet, terwijl in alle stedwn voordrechten zouden gegeven worden 'ever de Schelde-kwestie. Aldus hoopt men bij het Belgisch pu bliek meer belangstelling te kweeken voor de Scheldeen de Scheldekwes- lie. Wiant om dit laatste zal het de Ligue Maritime vooral le, doen zijn. Deze hond vaart, zcoals men weet, in nationalistisch vaarwater; zijn leiders belmoren tot het cude annexionistische leger en hij was het die de vlaggetjes ging uitstrooien in de Wielingen. Wanneer de Ligue Mari time da.n ook de leiding neemt bij de organisatie van dezen Scheldedag, dan kan men reeds nu 'bepalen in welke richting' hel daarmee gaan zal. TIENJARIG BESTAAN VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. in zijn slotzitting heeft de Raad gister morgen de eerste Raadszitting, die juist tien jaar geleden te Parijs gehouden werd, herdacht. De voorzitter Zaleski hield een rede, waarin hij den loenmaligjeai president van den Raad, Léon Bourgeois en President Wilson, wiens glorie hierin bestaatj dat hij zijn naam heeft gegeven aan de be langrijkste vredespoging, die ooit door de 'volken gedaan is, herdacht. Zaleski sichetsle in het kort de atmosfeer van hoop en vrees, waarin die eerste Raads zitting bijeenkwam. Hij meent dat de hoop, die de volken toen opden Volken bond gevestigd hadden, niet ijdel is ge weest en dat op het oogenblik het aan tal sceptici en pessimisten, die twijfelen aan de doelmatigheid van den Rond. be langrijk is geslonken. Zaleski schreef dit in de eerste plaats toe aan den Volken bond zelf en herinnerde in dit verband aan de delicate politieke problemen, die de Raad direct bij het begin had op le 'lossen, aan het werk van wederop bouw in Europa, dat werd ondernomen en aan het vraagstuk van de juridische organisatie, dat destijds door den Raad op den voorgrond werd geplaatst. An dere verblijdende factoren, zooals het toenemend aantal leden van den Bond. de veelvuldige vriendschappelijke ont moetingen tusschen verantwoordelijke ministers van builenlandsche zaken' en hoofdambtenaren welke de Volkenbond mogelijk maakt, werden door Zaleski naar voren gebracht. Terugziend op den in tien jaar afgeleiden weg meende Zaleski, dat de hoop der volken niet is teleurgesteld. Thans is de Rond in slaat, zich nauwkeurig rekenschap te ge ven van den omvang der problemen; nu weel men, dal het vredesgebouw alleen langzaam en methodisch kan worden iopge trokken en dat daarvoor nimmer verslappende inspanning, vau dag tot dag en van minuut tot minuut, noodig is. Tenslotte wees spr. op de beslis sende waarde van de wijziging, die dooi den weldadigen invloed van den Volken bond is tol stand gebracht in de collec tieve psychologie der volken. Zaleski zag daarin dan meest zekeren waarborg voor den vrede. Hij eindigde met de hoop ui,t le sp'reken, dat in de volgende tien ja ren de Volkenbondsa.cliviteit nog wel dadiger en rijker aan positieve resuh laten zal zijn. Quinones de Leon, het cenige raadslid dat ook de eerste Raadszitting heeft bijgewoond, herdacht de sinds 1920 overleden Raadsleden, zooals Léon Bpur- geois. lord Curzon, Da Curilia en Fer raris, en sprak daarna een woord van welverdiende hulde aan den secr.-gen. Sir Eric Drummond, en zijn staf van in telligente helpers, wier invloed op den ganig van de Volkenbondszaken maar zelden op de juiste waarde wordt ge schat. 11 ng niet iedereen zal het met Qui nones de Leon eens zijn geweest, dat ook de uit'orei(ding, die de Raad sindis 1920 heeft .ondergaan, een bewijs is van den vooruitgang van den Volkenbond. Quirrncs verheugde zich vooral over den tcenemenden invloed in den Raad van de Spaanseh-sprekende en de ove rige extra-Europeeschc staten. Ook hij was v. 1 optimisme en vertrouwen in de bekomst. Op een dag als deze is het 'begrij pelijk en vergeeflijk, dal niet te veel naar schaduwzijden wordt gezien, maar het is wel opvallend, dat niemand tij dens deze 58ste Raadszitting ook maar een woord over de ontwapening heeft gerept. Laat onS met Quinones hopen, dat de wil om steeds verder te gaan eri nog betere resultaten te bereiken, niet verzwakt is en dat de Volkenbond meer en meer van een groote idee een groote realiteit wordt. De Raadszitting was overigens tot en kel minder bealngrijke aangelegenheden beperkt. Op voorstel vian Briand werd besloten, een raadgevend' advies van hel Int. Gerechtshof te vragen over eenige quaesties, die zijn gerezen in verband met de Grieksch-Bülgaarsche emigratie- conventie. Tenslotte nam de Raad met voldoening kennis van het gunstig verloop der on derhandelingen tusschen Frankrijk, En geland, Italië en Roemenië, welke on der de auspiciën van de Verkeerscommis- sie van den Bond zjjn gevoerd over Üe afbakening van de jurisdictie van de Europeeschc Donau-commissie, waarom trent eerlang een conveqtie tusschen de heirokken staten zal worden ^gesloten. Tenslotte deed Zaleski nog voorlezing van een telegram Van gelukwensch, door den Belgischen minister van Buitenland- siche Zaken. Hijmans, die ook aan de eerste Raadszitting heeft deelgenomen, aan den Raad gezonden. Rondom Oud en Nieuw. - Geen gratis gingerale oi mineraalwater. - Officieel droog, officieus nat als men maar den weg weet. - Pas trop de zèle. New-York, 2 Januari 1929. Oudejaar is veel luidruchtiger en druk ker gevierd dan Kerstmis, meer dan men te voren bevroed had. Misschien waren velen blij, dat 1929 met zijn plotseling opgestoken financieelen orkaan, die heel wat verwoesting achterliet, voorbij is en verwelkomden 1930 met zijn nieuwe kansen en nieuwe mogelijkheden met open armen. Het geld, dat met Kerstmis erg hokvast bleek, stroomde voor de vie ring van Oud en Nieuw, dat hier minder een huiselijk intiem feest is juist: hoe meer zielen, hoe meer vreugd en liefst niet thuis. Weken van te voren waren plaatsen gereserveerd in de theaters, die een toeslag van 50 tot 100 pet. op hun gewone prijzen hadden geheven en ver der in hotels, restaurants, cabarets e. d. Het Central Park Casino, een exclusieve eetgelegenheid midden in het Centraal Park, waar men altijd een of meerder beroemdheden kan aantreffen, had voor de „cover charge" of reserveering alleen twintig dollar gerekend. Aangezien de beroemde Parijsche chef, die den scepter in de keuken zwaait, zijn weerga niet heeft, komen een paar lamscoteletten a la Casino te staan op de uitgaaf van 'n goeden burgermans maaltijd voor een tal rijk gezin. Andere bekende gelegenheden rekenden tien en vijftien dollar per ge reserveerde plaats en waren op den avond zoo opgepakt, dat deftige pretma kers zich vergenoegen moesten met een tafeltje, buiten in de gang, waar zij af en toe iets van de muziek hoorden en verder als uitzicht langsschietende kell- ners hadden. Bij de reserveeringsprijzen was uitdrukkelijk vermeld, dat daaron der geen gingerale of mineraalwater be grepen was. Dit laatste komt mijn lezers waar schijnlijk wat vreemd voor, maar de op lossing van dit raadsel is toch zeer een voudig. Sinds de nationale drooglegging geven de groote restaurants bij een duur diner of souper mineraalwater, geklapt ijs of gingerale a discrétion. In vroeger ja ren verdienden de restaurateurs voorna melijk aan de wijnen en likeuren zooveel, dat zij schitterende diners gaven voor betrekkelijk lagen prijs. Toen het drin ken verboden was, moesten zij hun winst uit het eten zelf halen en gaven dus veel minder waar voor meer geld. Van zelf kwam het verlangen om er toch iets bij te drinken en vandaar dat elke Ame- rikaansche toerist de Fransche, Duit- sche of Hollandsche obers den schrik op het lijf jaagt met eerst om een karaf wa ter, liefst ijswater, te vragen. Eenvoudig, omdat hij dat thuis zoo ge wend is en niet als een voorteeken, dat hij het daarbij laten zal. Om die reden kan ik mij levendig de verontwaardiging van een Amerikaan indenken, die een gulden moest betalen voor een dergelij ke koele verkwikking in» een van onze eerste Hollandsch hotels, maar evenzeer begrijp ik, dat die hotelier allesbehalve ingénomen was met zijn drogen klant, 't Verschil met de hier heerschende opvat ting is dan ook groot. Mineraalwater en gingerale zijn niet alleen een drank op zich zelf voor den waarachtiger geheelonthouder, maar de natte gemeente gebruikt ze als aanleng- middel voor hartiger goedje, dat zij in bun platte beupflesschen meebrengen. In gewone omstandigheden wordt er dan bescheiden gebruik gemaakt van de vrij gevigheid der restaurateurs: een kwart tumbler mineraalwater met een brok ijs of een scheut Cliquot Club Dry Ginger Ale is een goed fundament, de rest is hoofdzaak en dat brengt de gast in ne gen van de tien gevallen zelf mee. En wanneer sommige lunch- of dinergasten extra druk gebruik maken van het mi neraalwater bij wijze van soda, dan is dat nog van geen beteekenis. Maar een heel ander geval wordt het op een feest avond als Oudejaar, wanneer de pretma kers bijzonder goed uitgerust met een heupflesch in eiken zak uren achtereen komen fuiven. Dan worden er onrustba rende hoeveelheden prikkeLwater ver werkt en bedanken de directies om dit gratis te leveren: vandaar de uitdrukke lijke vermelding voor eergisteravond. Niettegenstaande dien drogen naam, dien Amerika in het buitenland bezit en de daar wonende ongeloovigen, die den ken, dat het hier een droog paradijs is, werd rond Kerstmis geconstateerd, dat drank goedkoop, ongevaarlijk en in over vloed te krijgen was. Goedkoopte en groote voorraad kunnen oorzaak en ge volg beide zijn, maar dat het ongevaar lijk, dus vrij zuiver goed was, wijst er op, dat er aardig binnengesmokkeld moet zijn. Wanneer men de uitgestrekte gren zen van de V. S. langs Canada en Mexi co of langs twee wereldzeeën in aanmer king neemt, is het ondanks de scherpste controle geen wonder te noemen. De enkele gevallen van arrestaties of van het vinden van een groot complot, dat al ja ren rustig zaken deed voor millioenen per jaar, zijn wel bewijzen van die con trole en mogen de geheelonthouders doen juichen, maar het is een feit, dat daar tegenover veel meer voortwerken. Bij één platgeslagen vlieg komen er tien op de begrafenis en voor een door de politie gesloten clandestiene kroeg of „speak easy", „blind pig", „power mill", of hoe schoon ze verder in den volks mond heeten, worden er vijf vlak in de buurt geopend. Om de simpele reden, dat een flesch met een glas binnen elke vier muren liefhebbers te over trekt en er grof geld te verdienen is met die paar dingen aan te bieden. En nog grover geld met te smokkelen of te brouwen wat er in een flesch hoort te zitten; aangezien het menschdom graag dergelijke verdien sten maakt en er, helaas, nog altijd ge noeg dorstigen gevonden worden, is een drooglegging bij de wet in principe al een onding en in de praktijk onuitvoer baar, zooals wij hier elf jaar achtereen hebben mogen getuigen. Drie dooden en tachtig min of meer ernstige gevallen van acuut alcoholisme zijn volgens de politie 't slachtoffer van een te geestrijke viering van Oud in Nieuw, Bovendien deelt de politie mee, nog nimmer met zulke ongezeggelijke en vernielzuchtige fuifnummers te doen te hebben gehad en dat 't geringe aantal ge arresteerden alleen te danken is aan de uiterste lankmoedigheid, waarmee de wetsdienaren op hooger bevel moesten optreden. De reden voor dezen laatsten maatregel is, dat de gerechtshoven ai zoo overladen zijn met achterstallig werk dat men liefst zoo min mogelijk nieuwe delinquenten op de rol plaatst. De Anti Saloon League kwam tegen het eind van December met een jaarrapport voor den dag, dat een en al rozengeur en mane schijn is. Zou men woord voor woord gelooven, dan zou Amerika allen voor uitgang en voorspoed aan de befaamde Volstead Act te danken hebben en Ko ning Alcohol hier allang dood en begra ven zijn. Geen officieel cijfer in verband met de drooglegging, of het vonnissen betreft of boeten, sterftegehalte, smok kelarij, aantal speak easy's e. d., duidt aan, dat de toestand er beter op wordt, integendeel. Men moet met een bord voor zijn hoofd loopen of willens en we tens voor struisvogel spelen om niet te erkennen, dat de wet openlijk en overal door het meerendeel der bevolking over treden wordt. In een klein blok huizen bij mij in de buurt aan den buntenkant der stad, dat vrijwel alleen staat en de noodige winkels voor de omliggende ver spreide huizen bevat, waren bij mijn weten drie speak easy's. Op Oudejaars morgen zat ik bij den kapper en hoorde onder kam en schaar een eigenaardig rollend gedonder gevolgd door een ge dreun die den kapperswinkel deed schud den. Mijn kapper knipte rustig door. Na de vijfde of zesde dreun vroeg ik hem waar die kegelbaas was en mijn brave Italnaan keek me in den grooten spiegel verstomd aan over zooveel onkunde. „Wist je niet, dat hier achter een speak easy is? Ze rollen vaten bier binnen voor vanavond!" Nee, ik wist niet, dat in dat oude vieze quasi leegstaande winkeltje achter de kapperij gedronken kon wor den. „Al ruim een jaar!" Ik kom er al vier jaar eiken dag voorbij, Buiteniand- sche bezoekers, die dwepen met de Ame- nkaansche geheelonthouding en voor studiereizen hier komen, loopen daar even onschuldig voorbij. In de laatste weken zijn er ook frap pante staaltjes geweest van pure men- schelijkheid ten opzichte van de drank kwestie. Het kwam herhaaldelijk voor, dat politie als bezoekers in gelegenheden aangetroffen werden, waar kennelijk de wet overtreden werd. Met andere woor den, zij dronken daar zelf een potje bier of een borreltje en hiermee is meteen een der zwakste zijden van de Droog legging aangetoond, dat ook zij, die de wet moeten handhaven, haar overtre den. Dat dit niet een enkel geval betreft, maar voortdurend voorkomt, behoef ik er haast niet bij te voegen. Een zeer frappant voorbeeld tot welk een ellende de wet en haar handhaving kan leiden, bewees het geval van het smokkelschip „Black Duck" in de buurt van Newport. Een jager van de kustwacht zette de „Black Duck" na en doorzeefde het roerhuisje van den smokkelaar met ma chinegeweerkogels, volgens de kustwacht na herhaalde en niet gehoorzaamde sig nalen om te stoppen en volgens den eenigen overlevende van de vier smok kelaars zonder voorafgaande waarschu wing. Dit geval zal om allerlei redenen een niet onbelangrijk staartje krijgen. Eerstens heeft het de aandacht getrok ken, dat de ambtenaren van de Droog legging wel erg gauw schieten; gewoon lijk altijd met doodelijk gevolg, dat zij meestal verklaren uit struikelen, terug kaatsen van kogels en dergelijk jagers latijn. Veel slachtoffers van het laatste jaar waren totaal onschuldig. Deze drie gedoode smokkelaars bleken geheel on gewapend te zijn en men vraagt zich af, waarom dan een machinegeweer in wer king werd gebracht. Zoo weinig tevre denheid heerscht er over het geheele ge val, dat een Senator van Rhode Island van plan is het onderzoek in Washing ton door een commissie van Senatoren te doen plaats hebben om uit te maken of de kustbewakers soms ook te veel ij,ver hebben betoond. Te meer, omdat zij dien dag een glorieuse dronkemanspartij van den in beslag genomen drank op touw zetten, waaruit een tweede schie- terij onderling ontstond, met gewonden. Eleclr. Drukkerij G. W. DEN B,OER, Middelburg. Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uw hoofdhuid en wasch daarna Uw hoofd met warm water en gewone zeep I of nog beter met Purolzeep. Herhaal dit zoo nu Idan. Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvrij, het I haar schoon en zacht en valt niet uit. (Ingez. Med.)

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6