BEURSNOTEERING AMSTERDAM. 20 Nov. (Slotkoers). Het eerste cijfer geeft den slotkoers san gister; het tweede dien van heden. 6 pet. Ned. '22 103s/4—103«/4 o pet. Ned. '18 101%—101%. 4y2 pet. Ned '17 IOO1/2— 100%. 2% pet. N. W. S. 63i/2—63 zeven zest. 3pef. do Oblig. 77V2-77 zeven zest. 3 pel. do Certif 77%— 77%. C. N II Mij. 170—170«/8-71. A. N I Handelsb. 165%— 165%'. A. Kol Bank 236%—237i/g-238«/i. Amsterd. Bank 187—187 Kon Petrol A 163-107— 403%-406. Cult. Mij Vorstenl, 155%—155%. Handelsv. Amsterd 663-661—667-668% Java. Cultuur 375-377-378. A. Deli Maatsch. 4243/,—424%»425 Amsterd. Rubber 230-233V*—234%-236 Ned. Anierik. vaurt 85-86—85%." Ned. Scheepvaart unie 205—205 Kon. IIoll Lloyd 297/4'—29. 'Kon. N". Stoomb. Mij. 94%—95%-94%. Bank Associatie 60% fiOi/a. Gouda A. 540-545—565. Philips A. 690 ec cl 795. Jurgens A. 332-333%-333i/2-334. Anaconda 209-210—218-219. Sleels 17(11/8— 1703/8. T.rie 62—G2. Vnion Pacific 216%—217%. Common Marine 6 elf zest.—68/4 Prcfered do. 38 vijftien zest.381/2- Maxwell Gr. C. v A 3%—4-3%. Maxwell L. C. I B 11%—10%. «Prolongatie ls/4— 41/2. Russsen Obl. 2%23/,. Hope 23',—2»/4. Markl sluit flink prijshoudend. Claims Kon. Pccrol A and 553-567 559-565. Onderaandeelen f 58—f 56 Dordtsche Petrol. 495-504500-504. Pref. 245-248-214-249. Philips 837-840—832-837. Pref. f 137—130% Kleine claims Philips f 82.25 Wisselkoersen Londen 12.08—12 08%. Berlijn 59.34— 59.35% Wecnen 35.02%—35 02% Parijs 9.731/2-9,731/3. Brussel 34.62—31.62. Dollar Cable 2.19i/8—2 49 een achtste. Weerbericht Medegedeeld door het Koninkl. NederL Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Nov. Hoogste barometerstand morgen van 20 Nov. Laagste barometerstand 771.2 te Cl'ermont 726 6 te Seydisfjord Verwachting van den avond van 20 tot den avond van 21 dezey: Matige Z. Westelijke tot Zuidelijke wind. licht tot half bewolkt, weinig of geen regen Aanvankelijk kouder. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 50 gr.. 12 uur 55 fgr3 »ur 5S5\gr. Woensdag 21 Nov. Zon op 7.33; onder 3 58 Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen enandere rij- en voertuigen 4.29 Maan op 2 01 n m Volle maan 27 November. BGog Water Vlissingen. Woensdag 21 Nov n m 7.11 Donderdag 22 8 32 Vrpdag 23 9.44 Saterdag 24 -10.42 bondag 25 11.26 Maandag 26 12.06 Dinsdag 27 12.49 (Het tijdstip van ho-og water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Vlis- ïingen.) Ie brengen onder de voogdijschap djer overheid Men gaal veel te veel centra- liseeren. Spr voelt meer voor een vol doen aan een behoefte, die noodig is; eerst dan is de tijd gekomen om te spre ken over een schoolarts De heer Kodde blijft in zijn repliek bij zijn afkeer voor het instituut. Wij komen op een j>ad waar we niet hooren. De heer de Ridder ondersteunt het betoog van den heer Staverman. "Het instituut kan prachtig werk doen, wat spr met voorbeelden aantoont. Ook sterk rooken en sterk "bioscoop be zoek kan er door worden tegengegaan Hij beveelt ernstige studie der materie aan 'en overname der motie. De heer Wal lien noemt hel een zwak argument van Ged. Staten, dat de gem besturen er niets voor voelen. Dat standpunt wordt gewoonlijk niet inge nomen door Ged Slalen Wij kunnen fwee dingen doen Voor stemmen voor Ifet voorstel Van Ged Staten; dan komt er voorloopig niets van Doch nemen we de motie Staverman aan, dan geven we aan liet Groene Kruis gelegenheid .om de noodige propaganda te maken. Laten Prcv Staten dus het voorstel-Staverman aannemen. De heer Brands ma blijft op zijn standpunt l o z. van ontwikkeling van het gezin Spr. gelooft niet, dat de zaak uitgesteld moet worden Wij komen an ders zoo langzamerhand op het terrein dat Vader Slaat alles moet doen. Do ouders hebben te zorgen dat de kin deren wandelen op den goeden weg Hij zal tegen het voorstel Staverman stem men. De heer Boender zegt, dat 'hij prin cipieel tegen blijl't. De heer Moelker betoogt, dat als men subsidieert 't goed moet doen. 't zou een zaak worden die voor de provin cie een halve ton zou kosten. Daar kan hij zijn stem niet aan geven. De heer Laernoes zegt, dat hij te Vlissingen voor een schoolarts heeft ge stemd. Daar is dat instituut zoo geregeld, dat lig dat met genoegen kon doen. Doch do toestand in een stad verschilt met die van het platteland In een stad zijn andere toestanden. In Vlissingen wer den wèl goede resultaten bereikt, doch •.men moet ook er zorg voor dragen dat wij niet gaan overdrijven. Ten plat- -telande zijn de toestanden anders. Spr. f acht daar een schoolarts (niet zoo noodig. f De lieer v. d. Wart aanvaardt die te genstelling platteland en stad niet. Hij acht een voorafgaand krachtige propa ganda voor den schoolarts zeer wen- sclielijk. De provincie kan hij niet uit schakelen, maar f 30.000 is te veel. Hij zal voor de motie Slaverman stemmen. De heer Reilingh is voor liet insti tuut Alen moet op de ouders zelve niet te veel vertrouwen, t o. v. een genees kundig onderzoek. De Stalen; binden zich tol een enkele uitagve door de motie- Staverman aan te nemen. Spr. beveelt die aan. Do heer D i e 1 e 111 a n zegt dat van een principieel debat geen sprake was locli zijn er principieele tegenstanders. Men kan overtuigd van het uut toch nog zeggenwij mogen het verzoek niet in willigen. Dal is de kern van spr.'s be toog van gister geweest. Als de staat zegt ik doe er niet aan mioet aan een onderdeel van den staat 't doen9 Spr. be antwoordt die vraag ontkennend, behal ve wanneer de Speciale toestand dat eischen zou. Spr. kan bijv. begrijpen dat Drenthe 't noodig achtte voor een be paald deel dezer provincie, en evenzoo Limburg Doch voor Zeeland ziet spr. de noodzakelijkheid inderdaad niet in Spr. wijst er op hoe men in Utrecht, waai" men een regeling op papier heeft districtsindeeling voorstaat. Spr. meent dat het nut volstrekt niet vaststaat, doch nog eens, dat is het ar gument van Ged. St. njet, Maar de prov. kan en mag 't finautiecl niet dragen Wij zullen eerst moeten zorgen voor onze we gen, voor onze eigen welvaart. \Vij k unnen ook op het gebied der volkshygiëne re gelend en ordenend optreden, maar 't moet ons geen geld kosten, Spr. meent dat het voorstel-Staver man niet kan worden aangenomen De zaak verandert er toch niet door. 't Is gebleken uit de uitspraak der gemeen- tebesturenn dat de zaak njet groeiende is van onderaf. De heer Staverman repliceert Hij beveelt zijn motie aan. Dai\ kan de pu blieke opinie nog eens o.p'zijn gemak het voor en tegen overwegen,. De motie-Sta verman wordt verworpen met 26 tegen 15 st. Voor de s d. a. p.. v. d., en de heeren v. d. Wart, Kakebeeke, Sonke, de Rid der, Wallien en Reiliujgh. Voorts melden we heden kort. dat werden afgewezen de subsidie verzoeken van de R IC. Lanjdb. winter- school te Hulst, en van de Z. Vereen; voor Dialect-onderzoek dat aangenomen werd 't voorstel tot verbetering der traversen door Groede; dat op voorstel-Onderdijk met 30—20 st. werd aangehouden het voorstel voor een crediet van f 100 000 voor ver nieuwing van het steiger te Stavenisse; dat z. li st. werd aangenomen het voorstel tot verbetering van den Veerdam te ICortgene LAATSTE BERICHTEN MARKTBERICHT. GOES, 20 Nov Ter graanmarkt was de aanvoer vrij ruim; handel stil Nieuwe Tarwe 11.00—11.75; Haver 10.50—11.00; ICookerwten 18.00—20 00, Kroonerwlen, 19 00—21 00; Schokkers 17.50—19 00, lïr Boonen 36.00—40 00; Maanzaad 30 39 00 W. COOL f Juisl toen hij naar een vergadering van den Raad van Slate wilde gaan, is lieden op 80-jarigen leeftijd plotseling vnerledcn de gep. luit.-gen "W. Cool, oud-Minister van Oorlog. GERIDDERD. De heer Schneevoigl, die 10 jaar diri gent was van het ICurhausf is benoemd tol officier van dc Oranje Nassau-orde. POLITIE EN STUDENTEN. Inzake de twee politieagenten te Am sterdam. die wegens mishandeling van een student met een gummistok tol 3 maanden gov straf waren veroordeeld, heeft hel Hof in lioogcr beroep den agent van de IC vrijgesproken. Wal v. d. P. betreft overwoog het Hof dal omtrent hem gunstige inlich tingen zijn ontvangen cn dat is komen vast te staan, flat de houding dier stu denten in hooge male prikkelend heeft gewerkt. Hel Ilof veroordeelde hem tot 3 maanden voorvv. met een proeftijd van 3 jaren TWEEDE KAMER. Bij de alg begrootingsbeschouwingen bestreed Minister de Geer de bewering van den heer Albarda dat de unificatie der soc. verzekering niet zou behoeven, te wachten op de ziekteverzekering. Ten opzichte der ambtenaarssalarissen wees de Minister een uijtkeering in eens af. Een maand extra salaris zou 20 mil- lioen kosten. DE MARINEVLIEGTUIGEN NAAR INDIE. liet is nu vastgesteld dat de drie ma rinevliegtuigen voor Indiê, Woensdag 3 April van den Helder zullen vertrekken, voor hun vlucht naar Batavia, waar men ze 1 Mei verwacht. STAATSLOTERIJ. Op onderstaande nummera vielen de '.'olgende prijzen; (Onder vooi-behoud.) f 1500 525 f 1000 7847 f 100 8843 f 100 9189 5860 11826 17433 197-10 BEURSOVERZICIIT. AMSTERDAM, 20 Nov. 3 uur. ICunstzijdc-aand. en Philipsaand. op kleine schaal verhandeld; laatstgenoemde kort na opening snel naar beneden. In Margarine Unies ging vrij veel om. Van Berkei's druk verhandeld. K walt a eenige beweging. Zeer Vast ge stemd waren Kuchenmeisster. Rubberwaarden goed gedisponeerd en hooger genoteerd. lïuikeraand. prijshoudend. Drukke affaire in Bethlehem Steel, die hooger werden genoteerd. Prolongatie 41/2 pet IN DE W. DUITSCHEIJZERINDUSTRIE DUSSELDORP, 20 Nov. V.D - Beide partijen in het conflict in de ijzerin dustrie zijn van meenling dat de verdere onderhandelingen over de oplossing van het conflict moet worden uitgesteld lot na de behandeling voor het Landsar- beidsgerecht. Deze zal op 21 Nov. plaats vinden; in verband hier mede zijn de onderhandelingen tot na dien datum' uil- gesteld. MISSïSSIPI-OVERSTROOMING. NEW-YORIC, 20 Nov. V.D. De hevige regen van de beide laatste dagen in heil stroomgebied van de Mississipi hebben opnieuw overstroomingen veroorzaakt, die groote schade hebben aangericht. Vier sleden aan den middcnloop der rivier v.m.l. in Missouri staan onder wa ter. Duizenden families zijn dakloos; op vele plaatsen zijn dijken doorgebroken en is hol land over groote oppervlakken overstroomd. HONGERSNOOD IN CHINA. LONDEN, 20 Nov. V.D. 1 Volgens het zoo juist verschenen rap port van het Intern, comité te Peking voor de bestrijding van den hongersnood in China worden 12 milliocn inwoners, misschien 20 millioen van midden- en N. China door hongersnood bedreigd. Het comité-verklaart mintens 40 millioen dol lar noodig te hebben om steun te kunnen verleenen. lagtzamtaa StaWras. AUTOBUS W'OLPIIAABTSDIJKSCIIE VEER OP MIDDELBURG EN VLISSINGEN. Geachte redacteur. Sedert aanvang van den dienst met de Autobus is deze tweemaal omgeslagen en vraagt men zich af, wat zal er in de toekomst nog gebeuren. Zou het geen overweging verdienen om stappen aan te wenden tot het ver krijgen van een betere verbinding lus- schen Wolphaartsdijksche Veer, Middel burg en Vlissingen 'b.v. te (toaken een verlenging van de lijn 'slleer Arends- kerke—Wolphaartsdijksche Veer n.l. tot aan de aanlegplaats der booten diie op Zierikzee varen, zoodat men een verbin ding per spoor zou kunnen krijgen vanaf de lijn Wolphaartsdijksche Veer—'s Heer Arendskerke aan het hoofdspoor van"Ro- sendaal in de route Vlissingen, "Waar door men met 'n rechtstreelcschen mo torwagen de reis W'dijkMidldelburg tot ongeveer 25 minuten zou worden be kort en bovendien een veiliger en ge makkelijke reisverbinding zou worden verkregen. Met de meeste hoogachting en U voor de plaatsing dankzeggend^, verblijf ik A. C. DE VOS. KINDER POSTZEGELS- EN BRIEFKAARTEN De Kinderpostzegels en -briefkaarten welke telkenjare worden verkocht ten bate der Kinderbescherming, wordjen uitgegeven dit jaar van 10 December tot 10 Januari a s De waarde der zegels bedraagt 1%, 5, 7% en 12% cent; zij worden verkocht voor 2%, 8, 10 en 16 cent, zoodat op elke serie één dub beltje voor de Kinderbescherming wordt verdiend, dat is één cent minder dan het vorige jaar. Er zullen dus heel wal zegels meer moeten worden verkocht om dezelfde opbrengst als toen te ver krijgen Verwacht wordt echter 'dat het aantaT koopers gaandeweg vermeerderl en de verkoop der zegels zal toenemen, na<jmale meerderen bekend worden met het sympathieke doel dat er medie be oogd wordt. In dien loop der jaren was de opbrengst der zegels steeds stijgende, zoodat, al steeg eveneens liet aantal ver- eenigingen, dat in de opbrengst deelde, ieder, op een enkele uitzondering na, ook iets meer ontving dan in 'l vorige jaar Het vorige jaar bracht de verkoop der zegels een netto-winst van f 115.949.24 en die der briefkairten f8.752.22 Na attrek van de algemeene onkosten en een uitgaaf van f2.318 98 aan hel londs voor kinderen van het Postper- soneel werd een bedrag van f 114.566 26 uitgekeerd aan 311 vereenigiagen, die cCe belangen van het kind behartigen. Het Comité te Middelburg, dat ook dit jaar zich bereid verklaarde aan den verkoop der zegels naar vermogen mede te werken, hoopt dat deze belangrijke bij dragen, mede door de ingezetenen onzer stad zullen stijgen; dat vooral de bestu ren en vrienden der onderscheidene ver- ecnigingen, die belang bij den verkoop hebben, met enthousiasme en energie het "hunne doen om de actie voor dit jaar te doen slagen De postzegels 2ullen dit jaar de beel tenissen dragen van onze vaderlandsche geleerden Minclcelers, Boerhaave, Lo- rentz en Chr. Huygens. Om het spe ciale karakter der zegels tot uitdrukking te brengen, staat op elk der zegels „Voor het Kind De kinderbrierkaarten verschijnen in twee series, n.l. een Frans Hals-serie en een Jan Veth-serie. Elke serie van 6 stuks kost f 0.35. 1 De Kinder-postzegels en -briefkaarten zijn op den bovenaangegeven tijd ver krijgbaar bij den Armenraad (Bureau Bo- gardstraal D 43), bij de leden van het Comité; de postzegels tevens aan liet postkantoor. Het Comité te Middelburg: P. Dumon Tak, Voorzitter. Mevr. Dumon TakVan TrigL Mevr. Weijl—Snuyf. Mej. Mr. F. de Visser. Mej. J. Ermerins. Mr. A. J. van der Weel. G M. Mes. Mej. C. F. Sprenger. Ds. L. B. Tjebbes, Secr. Middelburg, November 1928. Verkeerswezen, Post en Telegrafie Vrijdag herdacht de heer B. de Jonge, kantoorhouder te K a p e 11 e, den dag, d<t hij 25 jaar geléden, werd aan gesteld bij de Posterijen. De heer de Jonge is algemeen geacht, niet alleen om zijn bekwaamheid op dit drukke kantoor, mr.ar ook om zijn hulpvaar digheid. Een sprekend! bewijs van er kentelijkheid bracht het l'anfarecorps „Ons Genoegen", die hem, ondanks het storm en noodweer, een serenade bracht Namens het corps en de burgerij com plimenteerde de voorzitter hem in har telijke bewoordingen. Vele burgers kwa men hem met dezen dag geluk wenschen, die tot een onvergetelijkeu werd gemaakt. Binnenkort hoopt de heer de Jonge de posterijen mét pensioen te verlaten Hij was opvolger van den heer R. Lagas^ welke diende van 1874 tot 1903. Benoemd tot vice-consul van Bel gië de heer F. V. de Groof te Ilan's- w e elr t. De bijzondere voorschriften voor de pakketpost tijdens het St, Nïcolaas- feest zullen dit jaar gelden van 1 tot en met 6 December, Het A. I ÏD. heeft bij den Indischen post geïnformeerd hoeveel brieven de mail vervoert, en vernomen, dat voor het loopende begrootingsjaar geraamd is dat per mail uit Nederland ontvangen worden 2 2 millioen brieven, en verzon den per mail naar Nederland 1 9 mil lioen brieven. Orondorganisatie gewensclil. Het vijfde postvliegtuig, dat Vrijdag zoo bijzonder gelukkig was om juist vóór de felle storm los brak, op Schiphol te landen, heeft Indische bladen meege bracht, loopende tot 7 Nov En in som mige daarvan kan men oa, een verhaal vinden dat de bestuurders Smirnoff en Aler aan vertegenwoordigers dier bladen hebben gedaan over den tegenspoed op hun heenreis. Het lezen daarvan heeft het nut, dat men ten eerste een beetje besef krijgt van de moeilijkheden, verbonden aan zoo'n tocht, ten tweede begrijpt waarom in de "Vrijdag gepubliceerde be schouwing van de IC. L M zoo'n na druk werd gelegd op de noodzakelijk heid van „grondorganisatie", en ten der de liet duidelijk wordt waarom in hel volgend jaar gedurende het natie zo merseizoen. geen vluchten zal doen Het eerste ongeval van dit vijfde vliegtuig op ae heenreis was, dat door tegenwind het Bagdad niet vóór donker kon bereiken, en Toen bij vallende ïïuis- ternis landde op het vliegveld van Rama- dich, 150 3C.H Westelijk van 'Bagdad ge legen. liet was te klein voor het vlieg tuig, dat doorschoot, en met een der wie len bleef haken achter een zandheuvel tje Resultaat- zes dagen reparatie, na dat hel toestel eerst leeg was gevlo gen naar het goed uitgeruste militaire vliegveld van Bagdad. Op den verderen tocht in Brilsch Indiê kolossale piasbuien, en onvoldoend on derhouden landingsterreinen. In Cawnpore, waar een dag moest gewacht worden omdat de ontzaglijke piasbuien het vliegveld tot een meer maakten, vonden zij het derde vliegtuig dat daar strandde doordat bij het do len het landingstoesle! tegen een hooi bergje reed. Het schijnt dat de Engel- schen zich dit ongeval erg hebben aan getrokken. Ze hebben een serieus on derzoek laten instellen naar de oorzaak. En dan eindelijk Rangoon. Waar liet 't ergste van alles is I)e eenige pBaalls om te landen is daar de renbaan, waar het vierde vliegtuig, toen het daar wilde opstijgen, zoo ongelukkig in de modlder wegzakte, dat het moest worden ont takeld. De bestuurder Scholt van dat vliegtuig had ten behoeve van het vijfde vliegtuig met roode vlaggen een baan afgeteekend. En nu de ervaring van het vijfde vlieg tuig „Enfin. Wij daalden dus „safé" te Ran goon. Och, och, wat een modderpoel 19 dat daar Het akelige is, dat het veld eigendom is van particulieren, van een kapitcalkrachtig syndicaat, dat te veel geld verdient met de races op dat veld. Een keer een landing op dat veld vond men wel aardig, den tweeden keer keek men minder vriendelijk en den derdien keer was men werkelijk onheusch. Wij kregen zelfs te Calcutta een ultimatum van die heeren. Als wij om vier uur daar nog niet „geland waren, wei dan mochten wij er eenvoudig niet meer landen Waar wij dan hadden moeten terecht komen, kon dien heeren niets schelen. Het vertrek den volgenden dag uit Rangoon was heusch niet vroolijk. Wan neer wij maar vroeg konden gaan, was bet nog zoo erg niet, want 's morgens vroeg staat er nooit zooveel wind. Maar van 4 tot 8 trainen" de hccrcn-renners hun "paarden en dwingen ons dus, eerst om 8 uur op te stijgen En als men na gaat, dat de wind, die tegen dien "lijd komt opzetten, precies recht op het landingsterrein blaast, dan begrijpt men wel ,dal het starten hier bepaald gevaar lijk is. De race-menschen wilden dit veld niet verkoopen. zij verdienen er fabuleu- le sommen mee. En zij vinden het al lesbehalve aangenaam, dat die vreemde vogels hun kostbare paarden zoo ze nuwachtig nvdeen. Wij waren blij, dat wij den volgenden morgen dank zij den door luitenant Schott uitgezetten band zonder on gelukken los van flden grond kwamen". Toen nog Sengora, in Siam, waar bij het vertrek het vliegtuig zoo diep in de modder wegzakte, d;\t slechts met paar den en veel hulpvaardige Sianieezen 't er uit getrokken en geduwd kon worden Uit Medan was gewaarschuwd dat het terrein in slechten toestand was., maar hel breek mooi. vergeleken bij het vo rige. Handel, Nijverheid en Visscherij Zaterdag jl. vierde die Visschersver- eeniging „Helpt Elkander" te Thol en haar vijfentwintig jarig bestaan, tevens het zilveren jubileum dat de heer S. L. Schot B.Wz., 25 jaren voorzitter der vereeniging is. Des middags kwam men in hotel Engélvaart bijeen, waar de voor zitter der feestcommissie, de heer M. van Duivendijlc, de eerste spreker was die de vereeniging en voorzitter geluk- wenschle. Hierna sprak de heer C. J. Schot namens de Visschersvereeniging „Helpt Elkander" te Zierikzee. De heer \V. Moelker complimenteerde daarna de vereeniging waarna de voorzitter de ver schillende sprekers dankte voor het ge sprokene. Een 150-tal groot-adverteerders heb ben besloten niet in De Telegraaf te ady verteeren, in verband met de versmal ling der kolommen en verkleining van 't lettertype. F aillissemenle»* Het faillissement van C. L. Gij«»l, land bouwer te Koewacht. Curator mr. R. J. J. Lambooij te Hulst, is opgeheven we gens gebrek aan baten. LEGER EN VLOOT Tot commandant van de He InF.- Brigade te Ede zal worden benoemd de kolonel van den generalen staf P. Donk te 's Gravenhage. De korporaal-kok P. A. Dieleman van het 14e reg. inf. te Middelburg heeft aan het examen voor sergeant-kok voldaan. Bij beschikking van den minister van Defensie is met den 14en Nov. luit. ter zee le kl. C. C. F. Jager, commandant 'van het vliegkamp De Mok, onder eer volle ontheffing van het door hem gevodb de bevel, belast met de betrekkind van eersten officier van het vliegkamp De Kooy, en is luit. ter zee der le kl. C. Sehlüter, eerste officier van het vlieg kamp De Kooy, met denzelfden datum ter beschikking gesteld. Blijkens door het departement van defensie ontvangen bericht, is Hr ÏG „Java", onder bevel van jcapitein ter zee Dalhuisens Vrijdag te Manilla aan gekomen. 1 Hr. Ms. mijnlegger „Medusa", be stemd voor den dienst inj het Zuitderfron- tier met station Vlissingen». 19 'e Nieuwediep in dienst gesteld oqjder be vel van luitenant ter zee 1ste lel C. T. Bollaan. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is 17 No vember j.l. te Cadix aangekomen. Op 17.November bevond zich th- Ms. torpedobootjager „Kortenaer" in d«i middag op 23 o, 25 c. Noorderbreedte en 55 o. 10 c. Westerlengte, dat is 720 m>)1 West-Noord-West van Portoric*-

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 2