CAMEL ae gromt sii Het Speciaalhuis jlECimilEli Wij kunnen niet genoeg waarschuwen tegen het koopen van die in een of ander naburig land ver legen en oud zijn opge kocht. Laat U geen enkel pakje met een nummer of letters in de Jiandstoppen, doch eischt voor ECHTE VEfêSCHÈ CAMEL onzen naam op de bande- rolle. AlVANA DEN HAAG Alleenveriegenwoordigers uoor Nederland. (Ingez. MedJ straat, die een beenfractuur heeft en won den aan het andere been, de reeds ge noemde conducteur en mejulfrouw D. v. Wingaarden, een 24-jarige artiste uit de Aert van Nesstraat, die, gelijk is gemeld, een hersenschudding en een beenwond heeft gekregen- Bij dit ongeluk is weer gebleken hoe veiliger de stalen spoorrijtuigen zijn dan de houten. Al reed de binnenkomende trein ook al niet meer met groote snel heid hij zal ongeveer 30 a 35 K M. hebben gereden de hevigheid van de botsing was toch nog zeer groot en de stalen rijtuigen zijn ernstig beschadigd. Maar als het houten wagens waren ge weest, zouden de gevolgen veel erger zijn geweest. De wanden van de zwaar be schadigde wagens zijn opengescheurd en verwrongen, maar zij zijn niet versplin terd. RADIO gereden naar een gebouw aan de Groote Kattenburgerstraat te Rotterdam. Daar na gaf hij bevel om naar Utrecht te rijden. In Utrecht leende de heer eerst nog van den chauffeur 2 en 3, omdat hij, zoo als hij zeide, geen klein geld bij zich had. De man stapte uit bij een van de gebou wen van de Ned. Spoorwegen. De chauf feur heeft hem echter daarna niet meer teruggezien. De 76-jarigle A. v. d. S: te Deio Den Haag heeft bij' de politie aangifte gedaan, dat hem een bedrag van f 950 ontstolen is. Hij slaapt in een schuur aan den Moerweg en had dit bedrag, daf zijn eenigen rijkdom uitmaakt, in den grond verborgen Vermoedelijk heeft iemand dit geweten en den ouden man het geld ontstolen. Dinsdagmiddag reed een vrouw per rijwiel op het fietspad van den Diepen- daalsoheweg te Arnhem. Zij wilde een heer, die daar eveneens fietste, passee- ren, doch schijnt daarbij niet genoeg te hebben uitgehaald, met het gevolg, dat zij van haar fiets viel en met het hoofd terecht kwam tegen een achterwiel van een passeerende tractor. Doodelijk ge wond werd zij een villa binnengedragen, waar zij kort daarop overleed. i In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de als welgesteld bekend staande ',66-jarige weduwe Bertha Lucktmaim te Maagdenburg in haar woning vermoord en beroofd. Als dader komt volgens de ■gehouden onderzoekingen een persoon in aanmerking, die met de finaneieele verhoudingen der weduwe nauwkeurig top de hoogte was. Zaterdagochtend trachtte de politie te Keulen in een huis aan de Revliler- -strasse drie misdadigers, o. w twee ge broeders, die gezocht werden wegens moord op een politiebeambte te Glad- beek, te arresteeren. Er ontstond een vuurgevecht tnsschen de politie en het trio, waarbij een agent en een veld wachter zwaar gewond werden, Een der misdadigers kon gearresteerd worden; de twee broers verdwenen in een auto. Een der twee gewonden, een agent der crimineele politie, is aan de bekomen kwetsuren bezweken. Te Lyon is een groote ijsbeer uit zijn circus-kooi ontsnapt en in ae Rhone ge sprongen. Een uur later ging hij op den anderen oever aan land en veroorzaakte daar een paniek in de straten. Een auto mobilist trachtte hem te overrijden, doch de beer sloeg zoo geducht om zich heen, dat de auto vrij zwaar beschadigd werd. Ten slotte hebben politie-agenten het dier met revolverschoten afgemaakt, Bij een brand in een logement te Chicago, dat geheel is vernield, zijn vijf menschen verbrand. DE TREINBOTSINGOP HET STATION DELFTSCHE POORT TE ROTTERDAM. Over de oorzaak vernam de N. R. Crt. nog, dat de schuld vermoedelijk ligt bij den seinhuiswachter, die het spoor heeft ■vrij gegeven voor den binnenkomenden trein, zonder er zich van te hebben over tuigd, dat de lijn inderdaad vrij was. Al tijd staat, als genoemde trein binnenkomt, op het zijspoor een aantal wagens. Maan dagavond stond er evenwel een wagen meer als anders. De seinhuiswachter blijkt niet te hebben opgemerkt, dat dit laatste rijtuig tot vlak bij den wissel stond, zoo dat, als een trein over dezen wissel reed, er een aanrijding moest volgen. De toestand van de gewonden was gis ter goed. Het zijn de bestuurder, de 30- jarige J. Dijkman uit de Jan van Avenues Wijziginggolflengte Daventry. De Times meldt, dat Daventry een klei ne wijziging in zijn golflengte gebracht heelt. Het station is van 1604.3 meter teruggegaan op 1562.5 meter. RADIO-PROGRAMMA. Hilversum. 1071 M- r2.3T)—2,00 Trio Sjouwerman. 5 30— 7.15 Omroeporkest. Jeanne Bacilek, so-, praan Bizetprogramma. 7 15—7 45 Fn- geische conversatieles. 8.15 Concertge bouw te Amsterdam. Het Concertgebouw orkest ol.v. Pierre Monteux Na de pauze T.ouis Zimmerman, viool. Daarna persberichten. 10.30—11.45 Dansmuziek. Huizen, 340 9 M. Na 6 uur 1870 M. 10.00—12.00 3e Nat Clir Schoolcongres tie Utrecht. 12.00—100 Concert door G. ter Braakc, orgel. 7.00—7 30 Boek- houdles. 8.00 Het Harpkwartet, viool, harp, cello, orgel. Rede van W. Stoel man De vleeschkeuringswet en de Volks gezondheid. Daventry, 1600 Meter. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramophoon- muziek. 12.20 Concert. AU, tenor, piano. 1 202.20 Gramofoonuiuziek. 245 Be richten. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Mu ziek. 3.20 Vesper in de Westminster Ab- Ahhey. 4.05 Lezing. 4.20 Sextet en so praan 5.35 Kinderuurtje 6.20 Dansmu ziek, 6.35 Nieuwsb. 6 50 Landbouwber. 6.55 Muziek. 7.05 Schubert's Winterreise, toor tenor. 7.20 Muziekcauserie. 7.35 Mu ziek. 7.-15 Lezing. 8.05 Concert. Orkest. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Riano, tenor. 10 50— 12 20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4 055.05 Syinphonieconcert. 9.05—11.20 Concert. Orkest, viool, hoorn. L a n_g e n b e r g, 469 M. 11.30 Mechanische muziek, 1225—1.50 Orkestconcert. 4.104.35 Vertellingen. 5 05—5.50 Orkestcoucerl. 7.20—8.15 Or kestconcert. 8.20 „Ins Obr der schónen Frau", muziek en zang. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kfloingswuiterhausen, 1250 M. (!6ee se n.) 9.20—4.20 Lezingen 4.20—5.20 Orkest concert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 Le zing- Michael Kohlhaas. Daarna opvoe ring van „Michael Koolhaas", novelle van Kleist. Vervolgens tot 11.50 Dans muziek. Hamburg, 395 M. 4.20 Orkestconcert. 5 20 Orkestconcert 7.20 Vertrek van het s.s. „Hamburg" naar New-York Daarna dansles met be geleiding van het Norag-jazz orkest. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek. 7.20 Grnmofooninuziek. 8.35 Orkestcon cert. 9,20—10.35 Gala-avond. Jachtmu- ziek en jachtfeest. BUITENLAND Algemeen Overzicht Het Fr^msch-EngclSchie vloot- aceoord. Na de publicatie van het Witboek zijn natuurlijk de noodige commantaren daar o ter losgekomen. In de pers, maar ook lieten enkele vooraanstaande personen zich erover uit. Zoo president Coolidge Deze moet hebben gezegd 't moeilijk te achten te constateeren dat dit coinpro mis aanmerkelijk heeft bijgedragen, lot het welslagen van het streven naar wa peningsbeperking, afgezien misschien van het feit dat de Fransche en de Britsche regeering daardoor hebben be wezen dat zij bereid waren de houding, welke zij op de vroegere conferenties welwillend de inzichten van de regecring der Ver Staten te overwegen Coolidge meent dat Italië en Japan, of schoon zij op de FransOli-Fngelsche voor-» stellen nog niet zoo uitvoerig hebben ge antwoord als de Ver Stalen, niettemin tegenstanders zijn van liet FransclvEngel- sclie compromis. F.r klinkt bijna ironie in Coolidge's woorden. 't Is toch wel interessant iets te njer men uil de diverse persstemmen. Volgens liet Petit Journal zal de door Frankrijk en Engeland gedane poging om tol algemcene verzoening te komen niet te\ergoofs zijn gedaan De beide landen hebben alle belanghebbende landen en in het bijzonder aan Italië en de Ver Staten liet voorbeeld van bet brengen van offers gegeven die zij in het belang van den vrede noodig achtten. De Gaulois schrijft dat de publicatie dev documenten dcfitief een einde maakt aan de valsche bescbu'digingen, die de tegenstanders van de Entente cordiale geuit hebben Er werd geen geheime pOr- litiek gevoerd .daar de directe onderlian- delingen voor de beperking der bewape ning ter zee herhaalde malen door den president van de voortbereidende ont wapeningscommissie en de Amerikaan- scheg edelegeerden aunlievolcn zijn Maar er klinken ook andere tooneai. jL'Oeuvre b.v. herinnert er aan, dat Lham her lain zelf heeft erkend met het sluiten der overeenkomst een domheid begaan te hebben De Era Nouvelle noemt ze een statuut van goede nabuur schap De Figaro (natuurlijk) heeft nog wel een gelegenheid gevonden eenige ha telijkheden aan hel adres van Duilsch- land te lanceeren. En van de Engelsche persstemmen. De Daily Express legt den nadruk op de reeds van 1 Augs. dateerende waarA scluivving van den Britscli.en ambassadeur te Berlijn, waaruit blijkt dat de Britsche regeering op de hoogte moet zijn ge weest van de gevaren die de overeen komst zou medebrengen Dc overeen komst is dood en het resultaat i9 slecbjs een slecht hoofdstuk van ministerieeïe verwarring Dc liberale Daily News protesteert met klem legen de Britsche concessie op mi litair gebied, waardoor aan Frankrijk de militaire ontwapening geen stap nader gébracht wordt. De indruk blijft bestaan, dat Groot-Brittanniê Locarno ernstig in gevaar heeft gebracht De beste indruk voor een Engelschman kan zijn. dat Frankrijk de Britsche regoering op een dwaalspoor heeft gebracht Want natuurlijk 't loopt tegen de verkiezingen maken de liberalen en de labourpers van de gelegenheid dank baar gebruik de conservatieve regeering vast het noodige over deze per slot mis lukte overeenkomst te zeggen. In de as verkiezingsdagen zal 2ij daar toch wel veel over tc hooren krijgen Het is voor de tegenstanders een dankbaar aanvals- object! llcl Dawes-plan. Parker Gilbert, de agent-Generaal voor de herstelbetalingen, die verleden week te Parijs een conferentie had met Poin caré en Churchill, was gister te Brussel en heeft er met den premier Jaspar en niet Paul Heijmans en den minister van finantiën gesproken De besprekingen lie pen over de verschillende aspecten van het herstelvraagstuk, zooals dat zich nu na de overeenkomst te Genève voordoet en over de samenstelling der in deze bijeenkomsten voorziene conmiissie van deskundigen. België, het was in een tevoren gehouden kabinctszitling beslo ten zou in ieder geval de handhaving der huidige anmuiteiten elschen, daar de begrooling daarop gebaseerd is De Soir wist al te vertellen dat Brussel de plaats zou worden voor de a.s. conferentie van deskundigen doch hier is niet over ge sproken. In de Daily Tel. geeft Perlinax nadere bijzonderheden over het onderhoud tus- schen Churchill en Poincaré. De besprekingen hebben ertoe geleid, dat Poincaré de in de Baifour-nola neer gelegde beginselen heeft aanvaard, ter wijl Churchill .ziek met de opvatting van Poincaré heeft vereenigd, dat de defini tieve regeling van het herstelvraagstuk Frankrijk de middelen moet geven, om zijn schulden aan Engeland en Amerika te betalen Parker Gilbert heeft zich met deze opvatting van Poincaré accoprd ver klaard. Men is overeengekomen, dat een Duit- sche annuïteit van 2 tot 2 2 milliard mark voor den duur van de betaling der oorlogsschulden aan Amerika voldoende Van Italiaansche zijde is daartegen geen verzet te wachten Dok heeft de agent generaal mét Be Belgische regeeving gesproken over de terugbetaling der zes milliard Mark, die tijdens den oorlog door de bezettings autoriteiten zijn uitgegeven. De Belgiisclic legerwctten. De Belgische senaat houdt zich thans bezig met de leger wetten, waarover kamer zoo lang heeft beraadslaagd, zoo, dat de hcele zomer er mee heerf ging. De minister van landveróediging de Brocqueville verdedigde de regeerings- voorstellen. Veel nieuws kwant er niet bij te pas. Alleen dient gereleveerd Valt hij zeide over den dienst in de grensgar- nizoenen. Met zes maanden dienst zou den die zeker twee maanden geheel leeg zijn, wat niet overeen zou komen met den veiligheidsloestand van het rijk. Aan een aanval in massa van Diütsche zijde gelooft de minister niet, omdat Duitsch land nu eenmaal niet in de mogelijk- nen den vcrcischten t'F* °P de been te brengen en van artillerie te voorzien Wel echter dient een inval met auto's cu motoren gevreesd te worden en moet men zoodanig gewapend zijn. dat zoowel op de Duitsche als op de Nederlandsche grens iedere mogelijke aanval onmiddel lijk kan worden afgeslagen De Belgische weermacht moet den eersten en laatslen veldslag niet aan 'den Yzer of ëldevs in het land' winnen, maar op of zelfs over ae grens eu aldus de natie tegen een nieuwe bezetting vrijwaren Tenslotte de gewone betuigingen van de vredelievende doeleinden en liet te veel gehoorde cle nieuwe IegerweU.cn beoogen niet anders dan verzekering van den vrede Daarvoor dus moeten de garnizoenen1 ook aan onze grens steeds- diligent blij- ven. Wij kunnen ons dat voor gezegd houden hadden aangenomen, te herzien en dat zij wellicht geneigd waren wijzigingen in een andere richting aan te brengen eobeid verkeert deze militaire massa bin- Advertentiën. Beknopte Mededeelingen Uit België. Het aantal officieel tot de wereld tentoonstelling te Antwerpen in. 1930 toe getreden staten bedraagt thans 17. Nog andere toetredingen worden verwacht. Er komt nog een speciaal paviljoen van den Belgischen Congo. Uit Frankrijk. Door de overstrooming van de Drac en de Isère moeten de treineiUnaar Lyon langs een omweg deze stad bereiken In do omgeving van Brian^on staan despoor- en straatwegen onder water. Vele plaat sen kunnen geen electrischen stroom meer krijgen. Naar uit Grenoble gemeld wordt, neemt het hooge water in liet dal van de Isère steeds grooteren omvang aan. De rivier heeft zich een nieuwe bedding ge maakt. Veel vee is omgekomen. Beneden Grenoble vormt de Isère een meer van 40 K.M. lengte en 5 K.M. breedte. De materieele schade is zeer groot. De vel den staan 1 a 2 M. onder water. Volgens een bericht uit Huyères bij Toulon is een militair vliegtuig van een hoogte van 500 M. nabij de kust in zee gevallen en vergaan. Uit Duitschiand. - De terreur, welke de commnistische stakers ten opzichte van de werkwillige havenarbeiders in de haven te Hamburg uitoefenen neemt, trots de verscherpte maatregelen der politie ,toe zoodat op nieuw een deel der arbeiders niet aan het werk kon gaan. Volgens de „Hamburger Echo'' zijn Maandag j.l. 8 arbeiders door communis ten mishandeld een der aangevallenen moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. Vooral de ploeg havenarbeiders in dienst van de Woermann Lijn staat aan deze aanvallen bloot. De maatschappij bleef dan ook gister van werkkrachten verstoken. Uitdrukkelijk werd echter verklaard, dat de arbeiders, die niet op gekomen waren, in geen geval in sympa thie met de communisten hadden gehan deld. De leiding der havenarbeidersorganisa tie heeft in een vergadering het besluit genomen, dat de georganiseerde arbei ders het werk in de haven in elk geval moeten voortzetten. - In het loongeschil bij de W. Duit sche textielfabrieken zijn gister de beide arbitrale uitspraken bindend verklaard. Uit Engeland. Weer een iustorting. Van het dak van een bij Valetta op Malta iu aanbouw zijnd café. Er züjn 1 dooden en 29 ge wonden. Uit Italië. - De staatsfinanciën vertoonen over de maand September opnieuw een klein deficit, waardoor het totaal deficit over de eerste drie maanden van het fiscale jaar is gestegen tot 49 millioen. Het de ficit over September bedroeg 13 millioen. Uit H o n g a r ij e. Dinsdagavond kwam het tot nieu we botsingen lusschen studenten en arbei ders. Twee honderd demonstranten wer den gearresteerd. Onder een poortingang op den Elisabethring werd een handgra naat gevonden. Uit de Ver. Staten. Gevolg gevend aan de bepalingen van de Haagsche opium-conventie van 1912, heeft de Amerikaansche regeering gister aan het volkenbondssecretariaat opgave gedaan van de in 1928 in Ameri ka plaats gevonden inbeslagnemingen en straffen op smokkelarij van verdoovende middelen, In 1928 hebben 4850 vervolgingen in de Vereenigde Staten plaats gehad, ge zamenlijk 8786 jaar gevangenisstraf en 184.214 dollar boete opleverend. In de vijf aan 1928 voorafgaande jaren vonden 2 570 vervolgingen plaats, geza menlijk 29.970 jaar gevangenisstraf en 1 807.491 dollar boete opleverend. MARKTBERICHTEN Oostburg, 24 Oct. Tarwe f 1150 11.75 chevalier 12, haver 10.75, erwten 21, bruine boonen 42. Veilingsvereen. „Avicultura" Aanvoer 192 K.G. boter prijs f 1.70-2.21. W©sïï«ap©il@o Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent K. LIEVENSE. In plaats van kaarten. Ondertrouwd JACs MAAS Scheepswerktuigkundige MARIE MESU. Koudekerke St. Laurens 24 October 1928 Heden overleed plotseling na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der sterven den, mijn geliefde Broer FRANSIEXÜS DEMUNTER in den ouderdom van ruim 39 jaar. Zijn diepbedroefde broer, C. DE MUNTER. Middelburg, 23 Oct. 1928 De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag a.s. om 11 uur. SOL.I&N speelt morgenavond 8.30 uur CAFÉ „CEfóTR&AL" PIET MULDER. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingsiijst is bet fail lissement van M. DEN BOEFT te Middelburg afgejoopen. J. J. HEYSE, Curator. Middelburg, October 1928. Pro Deo. Uit een exploit van mij Deur waarder van den 23 October 1928, ten verzoeke van PIETER JOHAN NES SEIJBEL, wonende te Sas van Gent, ten deze woonplaats gekozen hebbende te Terneuzen, ten kantore van den Procureur Mr. G. TICHELMAN, aan de Noordstraat No. 94 beteekend aan ANGEN1TA OVERWEEL, wier tegenwoordige woon- en verblijf plaats onbekend zijn, blijkt, dat genoemde ANGENITA OVER WEEL is opgeroepen, om op Maandag 29 October 1928, des voormiddags te 10 uur te verschijnen in het lokaal der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, Tweede Kamer, voor door voormelde Recht bank benoemde Heeren Commis sarissen, ten einde te worden ge hoord op een door mijn requirant bij voormelde Rechtbank ingediend verzoekschrift om gratis te mogen procedeeren tegen ANGENITA OVERWEEL voornoemd. P. A. VER VA AT, Deurwaarder. Middelburg, 23 October 1928 HOLLAND TEXAS HYPOTHEEKSANK AMSTERDAM. Geeft uit: 601 PANDBRIEVEN Ie a 100 Hoogrendement Grootezekerheid We ontvingen heden Nieuwe aanvulling in de schitterende 8&NTE6&-00AÏ met 1 jaar garantie in die fgue, grijze kleur met i lichte ruiten f so - BESLIST HET NIEUWSTE! 2 Giststraat 180 b/d Gvaanbeuvs. 2 Ter overname aangeboden wegens vertrek een Complete Inboedel, alsmede de HUUR van een kleine woning op netten stand. Brieven onder No. 697, Bureau dezer Courant.

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 1