CBenetaï /Hbotore Dank zij de wegenbelasting meer Chevrolets De man JLJKJPJ! Een automobiel voor iedere beurs Een automobiel voor ieder doel Populair zal dc wegenbelasting wel nooit worden. Maar toch heeft ze, nu al,- aan heel wat eigenaars van vracht automobielen een goeden dienst bewezen. Hebt U niet gemerkt dat er tegenwoordig zooveel keurige vrachtauto's rondrijden? Overal waar U ze ziet, in de stad of op het platte land, vallen ze op, doordat zc er zoo aantrekkelijk uit zien. Dat zijn de nieuwe Chevrolets. Door de wegenbelasting zijn tallooze zware vrachtwagens in sloopershanden gevallen. Voor hei grootste deel zijn ze door Chevrolets vervangen. En de eigenaars hebben geen spijt van hun ruil. Ze hebben met blijde verbazing gezien dat hun onkostenrekening met groote sprongen naar beneden is sregnan. En toch hebben ze nog nooit zoo veel en zoo vlug vervoerd. Het komt er niet op aan, wat U te vervoeren hebt, het komt er niet op aan, of het in den zomer langs mulle zand wegen, of over zware kleiwegen in den winter vervoerd moet worden; de Che vrolet-truck zal het sneller, betrouwbaar der en goedkooper voor U doen dan cenig ander vervoermiddel. Door zijn snelheid zal hij U in staat stellen een grooter rayon te bewerken. Hij zal dus klanten voor U winnen, maar hij, zal er bovendien voor zorgen, dat U de klanten, die U er bij krijgt, ook houdt. Want dc Chevrolet-vrachtwagen is door en door betrouwbaar. Wanneer U aan een klant beloofd hebt, dat hij zijn goed op een bepaald uur zal hebben, dan zal het aan de Chevrolet niet liggen, wanneer het er op dat uur niet is! Door de Chevrolet krijgt U dus tevreden klanten en meer klanten. Maar minder kosten! U behoeft jaarlijks maar heel weinig af te schrijven, want de prijs van de Chevrolet is klein en haar levens duur groot. Doordat lucht en olie ge filterd worden voor ze den moïpr bereiken, is de slijtage tot een minimum terugge bracht. Aan reparatie kost de Chevrolet U vrijwel niets. En aan benzine en olie kost de Chevrolet-motor U veel minder dan eenige andere motor' van dezelfde kracht. De Chevrolet-truck is de zuinigste vrachtwagen ter wereld. Van alle kanten krijgt Gerveral Motors geestdriftige brieven van Chevrolet eigenaars over de bezuinigingen en de uitbreiding van zaken, die ze aan hun nieuwe wagens te danken hebben. Laat eens een der dealers met een Chevrolet-truck bij U voorrijden, om iets voor U te vervoeren, en rekent U dan uit, hoe verbazend weinig hem dat kost van gezag waardeert in de Buick de qualiteiten waaraan hij zijn eigen succes te danken heeft Ongetwijfeld ontleent de Buick een deel van haar roem aan het genre van autorijders, dat er mee rijdt. Het spreekt vanzelf dat een automobiel, die haar vrienden bij uitstek onder mannen van gezag telt, min of meer deelt in het aan zien, waarin haar vrienden staan. Overigens was er niets toevallig in, dat, vele jaren geleden, deze categorie, voor het eerst haar belangstelling voor de Buick toonde, en dat ze sindsdien de voorkeur aan de Buick is blijven geven. De man, die leiding geeft, aan welke onderneming ook, weet kracht, doorzet tingsvermogen en durf te waardccren. Hij vindt die eigenschappen in de Buick. Soliditeit vindt hij in het chassis en kracht vindt hij in den beroemden kopkleppcn- motor. Stoere energie in overvloed. En het is juist die overvloed van kracht en energie, die hem in de Buik zoo aan trekt. Hij zou noch in zichzelf, noch in zijn onderneming volmaakt ver trouwen kunnen stellen, wanneer hij niet wist dat hij voor moeilijke tijden iets "achter de hand" had. Daarom stelt hij vertrouwen in de Buick. Deze wagen geeft hem het rustige gevoel van altijd iets "achter de hand" te zullen hebben, al zou hij hem dagen en nachten achter elkaar, onder de zwaarste omstandigheden rijden. Het zijn haar onuitputtelijke reserves, waaraan dc Buick haar tallooze vrienden dankt onder mannen, die leidende posities bekleeden. En de beroemde kunstenaar Stcrnc Stevens heeft met den koetswerk bouwer Fisher samengewerkt, om het uiterlijk van dezen wagen in overeen stemming te brengen met zijn voortreffe lijke technische eigenschappen. Daarom speelt de Buick een even be langrijke rol in het zakenleven van voor aanstaande personen in handel en industrie, als in het leven van hun gezinnen. OAKLAND LANDAU SEDAN Even belangwekkend, voor den kunstenaar, als voor den technicus Wanneer gij voor een Oakland-Six staat, dan zult ge wellicht denken, dat deze volmaaktheid van lijn zelfs aan een beroemdheid als Fisher eenig hoofd breken moet hebben gekost. Toch is de schoonheid van de Oakland niet in de eerste plaats aan de verfijnde vakkennis van den koetswerkbouwer te danken. Want de groote kracht van den zes- cylinder Oakland-motor kon alleen maar tot haar recht komen in een lang en laag chassis, de ideale grondslag voor een' mooicn wagen! Gij moet U in de weelderige ruimte van de Oakland neer,vleien om ten volle te beseffen, hoe ziliver-technische con sequenties hier geleid hebben tot een top punt van schoonheid en comfort. Onverschillig of U een paar duizend of twaalfduizend gulden besteden kunt General Motors is het met U eens, dat "alle waar naar zijn geld is", maar van dit gezegde wordt dikwijls mis bruik gemaakt. Dat doet U, wanneer U onder het motto "alle waar is naar zijn geld",Uw 3000 of 7000 gulden voor een auto in het wilde weg besteedt, in plaats van er een General Motors-wagen voor te koopen. Want met weinig moeite kunt U te weten komen, waarom General Motors U méér "waar voor Uw geld" kan geven dan eenige andere onderneming. General Motors maakt iederen dag 6 a 7000 automobielen. Bedenkt U eens welk een hoeveelheid grondstoffen ze dus dage lijks verwerkt. Ze koopt haar grondstoffen dus in fantastisch-groote hoeveelheden er. kan daardoor het beste koopen, en toch de laagste prijzen betalen Deze grondstoffen worden verdeeld over de 50 General Motors-fabrieken. De meeste hiervan leggen zich uitsluitend op een bepaald onderdeel toe; want de moderne automobiel is zoo'n veelzijdig en nauwkeurig instrument, dat zij nooit in alle opzichten goed kan zijn, wanneer er geen specialisten aan te pas komen. Van die fabrieken, die zich gespecialiseerd hebben, is de beroemdste de Fisher-koets- werkfabriek. Zij vervaardigt alleen maar carrosserieën, maar elk van die carrosse rieën is een meesterstuk. En toch kosten ze General Motors niet dien prijs, welke andere automobiel-fabrikanten er voor moeten betalen. En al die fabrieken profiteeren weer van het wetenschappelijke werk dat in de reusachtige General Motors-laboratoria gedaan wordt. Hier is, dag in dag uit, een staf van ingenieurs bezig aan proef nemingen en onderzoekingen. Hier worden voortdurend verbeteringen van fabricage-methoden bedacht en nieuwe uitvindingen uitgewerkt Wanneer in het laboratorium iets nieuws gevonden wordt, dan kan deze uit vinding op haar beurt weer profiteeren, van wat de onverbiddelijke praktijk op het General Motors-proefterrein aan het licht brengt. Want ieder nieuw model gaat naar het General Motors proefterrein dat ^04 PONTIAC SEDAN Fl. 3.150 Hebt gij wel eens een goeden zescylinder - wagen bestuurd? Dit genot brengt General Motors met de Pontiac binnen Uw bereik Door de Pontiac zijn duizenden auto mobilisten veeleischcnd geworden. Maar de eigenaar van de nieuwe Pontiac zal nog hoogere eischen kunnen stellen! Want de nieuwe Pontiac is in vele op zichten beter en mooiei\ De motor is sterker geworden, en door den nieuwen carburator wordt die meerdere kracht ten- volle benut. Het chassis is verlaagd, waardoor Fisher's prachtige carrosserie beter uitkomt. En de vindingrijke General Motors-ingenieurs hebben een radiator ge construeerd met een nieuw circulatie systeem, waarbij geen water door ver damping kan verloren gaan. Wanneer gij een proefrit met dr Pontiac maakt zult ge verbaasd zijn dat ge dezen zes-cylïnder voor Fl. 2950.- koopen kunt. Alleen General Motors kan zoo'n wagen voor zoo'n prijs con- strueeren! H.A. groot is, en da: een staalkaart vormt van alle mogelijke wegen waarop een automobiel in haar later leven zal moeten rijden. Hier wordt het nieuwe model dag en nacht door de meest ongewone bochten en de zwaarste modderpoelen gereden. Hier wordt het voor heeter vuren gezet, dan het in de praktijk ooit zal behoeven te doorstaan. En alles wat blijkt niet vol maakt deugdelijk te zijn, gaat onherroepe lijk naar het laboratorium terug. Er is geen onderneming ter wereld waar massa-inkoopen en specialisatie-in-de- fabricage, waar wetenschap en praktijk elkaar beter-aanvullen om het beste, wat er is, op de meest economische wijze te construeeren. Daarom geeft General Motors U "Meer en betere waar voor Uw geld". VAUXHALL Na jarenlang een van de meest be langrijke producten van de Engelsche automobielindustrie te zijn geweest, wordt de productie van deze auto thans*reeds geruimen tijd verzorgd door General Motors. Levering geschiedt door General Motors Continental S. A. Antwerpen. Goedkoop en zuinig, maar niet ten koste van de gerieflijkheid! De automobilist, die zijn gast liever twintig minuten vroeger met de tram naar het station laat vertrekken, is blijkbaar zuinig. Dc man, die het niets bijzonders vindt om U even weg te brengen van Haarlem naar Dordt, maar die onderwijl al zijn kennis van den motor benut om zoo goedkoop mogelijk te rijden... is ook zuinig. Maar zijn zuinig rijden is sport, hij heeft alleen plezier in zuinigheid, zoolang 't niet ten koste van de gerieflijkheid gaat. En geen automobiel zal hem meer genot van zijft sport geven dan de Chevrolet. Want de nieuwe Chevrolet is groot in uiterlijk in gerieflijkheid en in betrouw baarheid, hoewel zij in prijs er bedrijfs kosten klein is. De Chevrolet heeft vierwielrcmmen, en doordat de wielbasis vergroot is heeft Fisher een goeden grondslag gekregen voor een van zijn comfortabele carrosse rieën, natuurlijk afgewerkt met Duco- lak. De radiator is veranderd en in over eenstemming met het prachtige koetswerk gebracht. Wat uiterlijk betreft is de Chevrolet een waardig lid van net be roemde General Motors-gezin. Toch is de nieuwe Chevrolet nog zuiniger dan haar voorganger. Ieder onderdeel draagt ertoe bij om slijtage te beperken, en olie en benzine te besparen. De aluminium zuigers maken den motor vrij van trillingen, terwijl lucht en olie van alle ongerechtigheden ontdaan worden, voor ze tot. de bewegende doelen kunnen doordringen. Bezuinigingen aan benzine- en olieverbruik worden door het systeem van voorwarming van de lucht, en door den A.C. oliefilter bereikt. Vraagt U eens iemand, die een nieuwe Chevrolet heeft, of deze wagen hem be valt. En maakt dan eens een proefrit, dan zult U merken dat de Chevrolet-eigenaar, die U ingelicht heeft, niet overdreef. C alle prijzen f.o.b. 1 otterdam ALLE PRIJZEN F.O.B. ROTTERDAM Tj CHEVROLET PONTIAC OAKLAND BUICK LA SALLE CADILLAC G. M. C. TRUCK VAN AF VAN AF VAN AF VAN AF VAN AF VAN AF VAN AF Fl. 2300 Fl. 2950 Fl. 3650 Fl. 4600 Fl. 8500 Fl. 12.100 Fl. 3825 (Chassis) CHEVROLET TRUCK VAN AF Fl. 1965 (Chassis) GENERAL MOTORS CONTINENTAL, S. A., ANTWERPEN

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 4