TOCHTIGE HOEKEN Sproeten komen vroeg Speutol. Bij alle Dro gisten, kele door de spoorwegmaatschappij Z.- Beveland verharde wegen (pl.m. 2 K.M.) wederom in onderhoud te nemen, wordt z. h. st. aangenomen. Nu volgt het opmaken van vier aan bevelingen, elk van drie personen, ter voorziening in de periodieke aftr. op 1 Aug. 1928 van de gezworenen C. Gle- rum (niet herkiesbaar), W. Dekker Pz M. Nieuwenhuijze en A. Lindenbergh (al len herkiesbaar). Voor de vacature-Glerum wordt de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. Mach. in 't Anker, te Schore; 2. J. P. Glerum; 3. H. Glerum. Vacature-W. Dekker Pz.: W. Dekker Pz-; 2. Jac. Wabeke; 3. P. A. Linden bergh. Vacature-M. Nieuwenhuyse: 1. M. Nieuwenhuyse; 2. J. Tolhoek; 3. C. Dek ker, Vacature-A. Lindenbergh: 1. A. Lin denbergh; 2. J. de Groene; 3. F. Burger. Hierna sluiting. daarvoor moeten we ons niet alleen 's winters in acht nemen. Gevatte koude kwijt raken is moeilijker dan ze te voor komen. Met een doos Lakerol op zak, zijt ge goed gewapend! Met Lakerol blijft ge iedere kou de baas. (Ingez. Med.) ONDERWIJS Vrijdagmiddag werd teKrabben- d ij k e in het smaakvol versierde gym nastieklokaal een tentoonstelling gehou den van hetgeen de dames gedurende de wintermaanden op de vakschool ge maakt hadden. Alles getuigde van de gelijk werk. 10 meisjes namen deel aan de lingerievakken en 19 dames aan het costuumvak, resp. onder leiding van de dames Zellenraat en Viets. De burge meester sprak eenige toepasselijke woor den tot de directrice der vakschool en de leeraressen. De tentoonstelling mocht zich verheugen in een groote belangstel ling. RECHTZAKEN Wegens ontvreemding van verschil lende, hem ter bezorging toevertrouwde brieven met geldswaarde, is een 40-jarige brievenbesteller uit Tilburg, door de rechtbank te Breda veroordeeld lot een gevangenisstraf Van 3 maanden. De eisch was 5 maanden. De raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan betreffende het aan den grond loopen van het s.s. „Slamat" van den Rolterdamschen LJoyd in dp straal Riouw De raaa is van oordeel, dat het ongeval is te wijten aan een nalatigheid van den kapitein, beslaanae in niet voldoende zorgvuldige navigatie. Er zal aan het licht van Terklaelei wel iels gehaperd; heb ben, maar de kapitein had, toen hij dit lichl tevergeefs zocht, niet met volle kracht in dezelfde koers moeten blijven doorstoomen. Er zal den kapitein een dis ciplinaire straf moeten wordpn opgelegd. De raaa meent met een berisping te kunnen volstaan, ook omdat de kapitein goede zeemanschap heeft getoond toen het schip vastgeloopen was en om los te komen zeer voorzichtig heeft gema- noevreerd, waardoor bijna geen schade is geleden. Verkeerswezen, Post en Telegrafie Aan de telefoniste 2c klasse bij d/en Interlocalen djenst alhier, ,T. den He ij er is op haar verzoek mei ingang van 1 April 1.1. eervol ontslag verleend. De tocht van de „Schut te va er". Uit Margate wordt aan d;e Maasbode geseind dpi de „Schuttevacr" daar in de haven is (nnnengeloopen niet averij tengevolge van den storm. De bemanning is ongedeerd). Uit bovenstaand bericht blijkt, dptde „Schuttevacr" levens een heel eind is teruggedreven dtoor dem storm. Ind. stoomvaartlijnen. II ad ja, 31 Mrt. te Ainsterd). v. Java. Biouw 30 Mrt. v. Suez, Amsterdam n. Batavia. 'Sibajak, 30 Mrl v. Singapore Bataria n Botterdam. Tjerimai, 31 Mrt. te Rotterdam! v. Bla» Isvia Valautijn, 30 Mrl. le Batavia v Ro^erd. Jacatra, 31 Mrt. te en v. Ceuta, Bata via n. Rotterdam. Koningin der Nedjerlanden 30 "Mrl. v. Genua. Batavia n. Amsterdam. Kedoe, 31 Mrl 7 u. te Singapore, Rot terdam n Batavia.. Kola Radja, p. 31 Maart Dover, R'dam n. Batavia. Madioen p. 31 Mrt. 5 u. Suez, Rotterd). n. Batavia. Insulinde, p 31 Suez, Java n. Rotterd). Thedens 31 Mrl. le Port Said|, Rotterd. li. Java. Stoomvaartlijnen o p N.-A m e r i k a. Volendam, 31 Mrl v. New-York n Rot terdam. Verschillende Berichten I» verband; met den gefingeeixlen straatroof in dp Sclirijnwerke(psslceg le Rotterdam heeft de/ politie nog aange houden den 20-jarigen eleetricien F. K. Deze K heeft op dpn Zaterdag, dat de ze op louw gezette berooviug werd; ge pleegd,, op de Groote Markt staan wach ten. tol de kantoorbediende W. de J. met zijn portefeuille met f 13.000 kwam. Mel dp J. is hij toen in een urinoir (ge gaan, waar de J hem de portefeuille gaf K. heen hem toen zijn zwarte por tefeuille gegeven, welke portefeuille later in de Schrijnwerkersslccg werdlgp- roofd, De portefeuille met geld heeft F. K. even later aan d,e reeds eerder gearresteerden J. K. gegeven. Behalve deze J. K. hebben allen gearresteerden n I. A. K„ W de J en F. K. een volle dige bekentenis afgelegd. Ook F. IC. is in liet huis van bewaring opgesloten. In hel begin vorigp week werd, eeni ge meters over de grens het lijk gevon den van zekeren B uit Geiidringen. Meende men aanvankelijk, dat men hier te doen had met een geval van misbruik van slerken drank met doodelijken af loop, een nader onderzoek heeft thans uitgemaakt, dat hêt 67-jarig slachtoffer na een vechtpartij is vermbord door zijn 43-jarigen broeder. Deze is thans door de justitie gearresteerd. Er bestaat ern stige verdenking tegen hem, daar onder liet in een sloot gevonden lijk de pel van den broer gevonden werd. Ook heeft deze om nog onbekende redenen een zijner klompen verbrand. liet staat vast, dal de beide broers, toen zij het laatst bij elkander waren, hooggaande ruzie hadden, terwijl Zon dagnacht de jongste alleen is thuis geko men met slechts één klomp aan den voet. Zoowel dp vermoorde aLs de dader stonden ongunstig en als dronkaards be kend. Het slachtoffer was ongehuwd en woonde bij den gehuwden dader in. Deze laatste heeft een vrouw met zeven kin dereu. Thans wordX medegedeeld:, dat de jus titie na voortgezet onderzoek, Vrijdag B. in vrijheid; hiee.fl gesteld De justitie heeft vend,er verlof gegeven lot begra ven van het slachtoffer, hetgeen Vrijdag heeft plaats gehad,. De poli lie te Lcidpn heeft in beslag genomen het lijk van een ongehuwde moedpr, J. W. G genaamd, afkomstig uit Alphen a. d;. Rijn. Blijkens verrichtte spetie is d.e doods oorzaak aan abortus provocalus le wij ten. liet slachtoffer was 21 jaar. De 40-jarige boerenknecht J. H. te Slcgcren, gemeente Ommen, is Woens dagmiddag van een zolder gevallen en spoedig daarna aan de gevolgen daar van overleden. De Duitscher Franz Römer is Vrij dag in een opvouwbaar bootje uit Ham.'- burg vertrokken om den Allantischen Oceaan naar New-York over le steken. Een acrobaat, Ernst Meyer, die in de Carnavalsdagen te Keulen op het top je van den Dom de menigte met zijn halsbrekende toeren had vermaakt, heeft Vrijdag te Berlijn een dergelijke gratis voorstelling gegeven op den Funk toren. Voorbijgangers die hem daar zagen, waar schuwden de brandweer die aanstonds met een ladderwagen aanrukte om hem naar beneden te halen. De klimmer had inmiddels zijn hoog standpunt reeds ver laten en werd, toen hij weer op den beganen grond was aangeland, door de politie ingerekend. Bij Büderich in Wcslfalcn is Vrij dag een vrachtauto in een klasse school kinderen, die een wandeling! deden, ge reden. Een onderwijzeres en twee kin dereu zijn zwaar gewondl. Te Garslen bij Augsburg heeft een 15-jarige dienstbode, die een standje had gekregen, uit woede rattekruid in de soep gedaan. Vijf menschen zijn door het eten van deze soep zwaar ziek ge worden. DE KOMIEK BUZIAU ERNSTIG VERWOND. Vrijdagavond lieefl bij de opvoering van Ilenri Ier Hall's revue ,,1928" te Amsterdam, kort voor het slol der voor stelling een ongeluk plaats gehad, waar- hij de bekende komiek Buziau vrij ern stig is gewond, Buziau moet in dp laatste acte met ICöhler een stand,beeld voorstellen, waar toe zij iedpr aan weerskanten van een tafel op een tamelijk hoog voetstuk slaan. Aan het eindp van dit tafereel stapt Buziau van het voetstuk op dp tafel Toen hij nu eveneens dpz.e beweging wilde maken, deed hij pen misstap, waar door hij kwam te vallen en met zijn zijde op den rand der tafel terecht kwam. Ilij bleek zich erg bezeerd, le hebben en in wendige kneuzingen te hebben opgeloo pen o a. was een der ribben gebroken. in het voorjaar koopt tijdig e^p pot CIng. Med.) RADIO-PROGRAMMA. Dinsdag 3 A pril Hilversum, 1060 M. 12.00 Politiebor 12.30 2.00 Triunon- Trio. 3 00—4.00 Knipcursus. 6.00 Uur slag. 6.00 7.15 DinernVuziek Trio Rent meester 7 15—7.45 Engelsche les. 'con versatie) 7.45 Polilieber 8.05—9'00 Le zing dr 1 J v. Ilolk; 9 00 Klassiek Concert Omroeporkest o. 1 v. NieoTreep. Rich. Sell, hoorn. 10.20 Persber. 10 30 (Vervolg) Concert. Huizen, 310.9 M. (Na 6 u. 1950 M.). 12 30-1 30 KR.O, Trio ..Winkels" 5.30 -6.30 Dinermuziek K.R.O. 6.30 -7.00 Esperanlolcs. 7.00—7.30 Engelsche les. 7 30—8.00 K. R. O. Curesus Kerk latijn. S 00 KR.O. Uitzending vanuit de St. Dotninicuskerk te Adam. 9 30 Con cert-en tooneelavond'. Da ven try, 1600 M. 10,35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoomnuz. 12 20 Hel Tchaikov Trio 1.20-2)20 Het Moschello-orkest 3.20 Solislenconcert 4.20 Orkestconcert. 4 35 Lezing- Over gedichten. 4,50 Orkestconcert. 5.20 Reis- causerie 5 35 Kinderuurlje. 6.20 Gramo- foonrauziek 6.50 Nieuwsber. 7.05 Ma rine-revue in Spithead 7.20 Causerie 7.35 Moderne Fransche pianomuziek. 7.45 Grieksch tooneel, causerie. 8 05 Lichte Fransche. muziek 8.20—8 50 Een cau serie: The Superman Idea. 9 20 Nieuws berichten. 9 35 Muziekles 9.55 Nieuws berichten. 10.00 Vaudeville. 10.50—12.20 Dansmuziek P a r ij s, „Radio-Paris", 1750 M. 10.50-11.00 Concert. 12.50-210 Orkcstconcerl 1.05—5.05 Solisteneon- cert. 8.50-11.20 Paaschgedichten en lie deren. Langenberg, 469 M. 12.25—1.50 Orkestcöncert. 3.25—3 55 Jeugdconcert. 5.20—6 10 Concert door de politielcapel. 6 25 „Matthaus-Passion", van J. S Bach. 9.50 Sluiten. Königswusterhausen. 1250 M. (Zeesen). 11.10-4.20 Lezingen. 1.20-5.20Con cert. 5.20—7.05 Lezingen. 7 05 „Jeder- m'ann'', van Hugo Iloffmannsthal. Hamburg, 395 M. 5.20 WaUconcert door orkest. 7.20 Or kestconcert. Daarna concert door hel omroeporkest. 10.50—11.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek 8.35 10 35 Or kestconcert. BUITENLAND BRIEVEN UIT BERLIJN. (Van onzen Correspondent). Berlijn, 25 Maart. Lente in Berlijn. Hartstocht voor de rolprent. Fritz Lang en zijn echtgenoote. Mijn kennissen in Nederland vragen zoo vaak, of het nu heusch wel de moei te waard is, naar Berlijn te komen. En dan zit ik wel eens met het antwoord verlegen! Nederlanders, die er van houden, groo te buitenlandsche steden te bezoeken, dweepen over het algemeen met Brus sel, maar vooral met Parijs. Het is zoo langzamerhand een axioma geworden, roet een geleerd gezicht te betoogen, dat Berlijn bijvoorbeeld met deze beide an dere centra, althans wat stedelijke schoonheid betreft, niet concurreeren kan. Ja, men gaat nog verder en be weert, dat Berlijn architectonisch beslist leelijk, smakeloos, protsig, onelegant is. Ik gevoel mezelf niet geheel zonder schuld. Ook ik heb aan dat afgeven op Berlijn wel eens meegedaan. Maar ik voel me toch nooit geheel zeker in dit opzicht. In deze heerlijke lentedagen en ze zijn voor Berlijn nog niet eens de ware, om dat het jonge groen, dank zij de groote droogte, nog niet te voorschijn wil komen ben ik eens aan het wan- ielen gegaan door die stadswijken, die men gewoonlijk den toerist pleegt voor le zetten, Om weer eens de verrassende ontdekking te doen, dat de hoofdstad van het Duitsche Rijk volstrekt niet lee lijk en smakeloos gebouwd is. Integen deel, heel wat architectonische schoon heid, en vooral veel massaal stadsmooi en een verfrisschende ruimte naar alle windstreken heeft aan le bieden, die b.v. in Parijs eigenlijk alleen (maar dan stel lig veel indrukwekkender) tusschen Place de la Concorde en Eiffeltorencentrum te "vinden is. Wal Berlijn te bieden heeft en ik herhaal: vooral in de lentedagen, die nu kemen is heusch wel de betrekkelijk verre reis waard. In April geven schouw burgen en concertzalen nog van bet al lerbeste, dat men heusch vooral op the- atergebied in hel eigen land niet in zoo groote keuze zal aantreffen. De omge ving, die van een zeldzame schoonheid is, begint zich al op het bezoek van Ber liner en vreemdeling voor te bereiden. En de Noordduitscher is wel geen Beier of Rijnlander, maar hij meent het met den buitenlandschen bezoeker stellig veel beter dan de Panjzenaar, van wien nu eenmaal bekend genoeg is, dat hij el- ken vreemdeling voor „halfvol'' aanziet! Komt dan gerust naar Berlijn en maakt kennis met een der vier groote steden ter wereld, die, wat oppervlak betreft, sinds eenige jaren stellig de allergroot ste is. Ge zult dan ook opmerken, dat deze geweldige stad een weelde van parken, plantsoenen, beplante pleinen en met zware boomen bezette allce'en en stra ten haar eigendom mag noemen. Berlijn is een van de werkelijk groene steden op aarde. Maar het ziet er helaas naar uit, dat deze weelde, die toch ook een zoo belangrijke factoi vooi de volksge zondheid is, niet meer van langen duur zal zijn. Het almachtige verkeer vraagt zijn of fers. De boomen, en vooral de zoo ge zellige uil de vorige eeuw dateerendc „voortuintje s schijnen er aan te moe ten gelooven. Over een jaar of twintig zullen de voornaamste Berlijnsche ver bindingsstraten nuchtere, boomlooze ver- keerstunnels zijn, en uw Berlijnsche briefschrijver zal, mocht hij dan nog in deze groote gemeente zijn Tweede va derland zoeken, waarschijnlijk niet meer tol een bezoek aan Metropolis opwek ken. Reeds thans is het in de City en in de nieuwe modewijken in het Westen geen prettig wonen meer. Berlijn heeft haast zooveel verkeer als Londen en de Parijsche groote Boulevards, en wie het ongeluk heeft, in deze mecst-bezochte buurten te wonen, kent geen nachtrust geen gezonde lucht, neen, maar ook geen persoonlijke veiligheid. De auto's razen door Berlijn met een zoo onverantwoordelijke snelheid, dat ongelukken met doodelijken afloop een dagelijksche rubriek onder „Stads nieuws" vormen. Die snelheid maakt na tuurlijk een vervaarlijk waarschuwgetoe- ter noodzakelijk, en men tracht elkan der met claxons en sirene's te overwel digen. Alles ten koste van den armen inwoner, die thuis, vooral in den zomer bij open vensters, geen rust meer vindt, en die op straat zelfs op de trottoirs, aie elk oogenblik door razende autobe stuurders bedreigd worden, zijn leven niet meer zeker is. Tempo! Dat is tegenwoordig het wachtwoord in de wereldsteden. Verkeersspecialisten uit Berlijn, Parijs, Londen, New-York en tal van kleinere wooncentra, bezoeken elkanders arbeidsveld en denken zich de geleerde hoofden stuk, hoe ze het toe- komstverkeer meester zullen worden. In Berlijn meent men, met alle tradi- tie's te moeten breken Men wil het on- dergrondsche treinverkeer nog zooveel mogelijk uitbreiden, en wie nu naar hier komt, zal ook verstomd staan over het aantal opgebroken straten, waaronder tienduizenden werklieden bezig zijn met den aanleg van nieuwe „tube's", gelijk ze in Londen nog altijd genoemd wor den. Maar zelfs het dubbele aantal onder- grondsche spoorlijnen zou nog onvoldoen de zijn om dagelijks een millioen en meer menschen naar het werk te brengen. Ik las dezer dagen, dat een film van het moderne Berlijn juist thans in Neder- landsche bioscopen vertoond wordt, en kan slechts de hoop uitspreken, dat mijn lezers deze zeer goede rolprent zullen gaan zien, omdat het mij dan in Berlijn sche brieven zooveel gemakkelijker zal vallen, u op de hoogte te houden. Dat is werkelijk modern-Berlijn. stad van rusteloozen arbeid vooral, dat u daar getoond wordt! En nu ik het toch over de filmwereld heb: we worden hier overstroomd met nieuwe rolprenten en de Berlijner is nu eenmaal verzot op deze soort afleiding. Het aantal bioscopen in deze stad is overweldigend. Al behooren de fraaiste als „Gloria-Palast" en eenige andere ook aan het oppermachtige „Ufa"-concern, dat ook in Nederland voldoende verte genwoordigd is, ook andere machtige ondernemingen hebben de laatste jaren filmpaleizen neergezet, die een bezoek -werkelijk alleen al om de prachtige en meer dan weelderige inrichting over waard zijn. Helaas is, wat er vertoond wordt, in den laatsten tijd niet meer zoo prima! De beste Duitsche regisseurs en filmar- tisten zijn sinds de inflatie en ook nog daarna naar Hollywood verhuisd, aange lokt door sala'rissen, die men hier nu eenmaal niet betalen kon. Zelfs de aller grootste regisseur op tooneelgebied, Max Reinhardt, heeft de laatste jaren bijna even lang in Noord-Amerika als in Euro pa gewerkt en verlaat ons nu binnen kort weer om in de nieuwe wereld als.... filmregisseur te gaan optreden! Het merkwaardige is echter, dat dergelijke groote krachten in Dollarland öf niet vol doen of gedwongen wo den zich aan den Amerikaanschen smaak aan te passen. En juist de Duitsche kunstenaars, die een zeer bijzondere verdienste hebben we gens hun innerlijk spel en de haast on overtrefbare diepte van hun creaties, verliezen in de „States" veel van hun bekoring en zijn dan, a!s hun films naar Europa komen, nauwelijks weer te her kennen Zelfs een Emil Janmngs is aan dit ge vaar niet vermogen te ontsnappen. Eén enkele filmregisseur is Duitsch land trouw gebleven. Na Ernst I.ubi'tsch van wien men den laatsten tijd merk waardig weinig meer hoort (hij heeft zijn schaapjes waarschijnlijk reeds lang op '1 droge), waarschijnlijk wel de grootste op dit gebied Fritz Lang. Men kent in Nederland natuurlijk zijn creatie's. Ik hoef hier slechts enkele als „Dr Mabuse", „De Nibelungen" en ,,Me tropolis" te noemen. Fritz Lang is met een adelijke Duit sche dame. Thea ver. Harbou, gehuwd die er een eer in stelt, phanlaslische ro mans in dienstbodenstijl te schrijven, welke dan door haar echtgenoot voor de rolprent pasklaar gemaakt worden. Zelden zal een kunstenaarsechtpaar zooveel geld verdiend hebben in zoo korten tijd als de heer en mevrouw Lang v. Harbou! Ik schat ze in elk geval op vele, vele millioenen. Misschien dat Max Pallenberg en ziir echtgenoote Fritzi Massary een bedrag halen, dat er niet al te ver beneden is. En ook Mary Pick- ford en haar echtgenoot zullen wel even dik verdienen. Lang heeft ons nu gisteren zijn nieuw s>le familiepioduci dt film Spionnen voorgezet. Weer zoo'n phantastisch maaksel met hypermodern aangekleede, maar in den kern bijna middeleeuwsche melodramatische en gesuikerd-romanti- sche personages en verwikkelingen. Niei zoo dwaas als „Metropolis", maar toch weer typisch voor de romanlezers van een volksblad. En voor zulke premières komen hier nog de Rijksregeering en het heele di plomatieke corps als eeregasten op be zoek! Voor degelijke tooneelkunst zijn ze echter met te krijgen. Een en ander is teekenend voor de overschatting van de rolprent in ons oppervlakige moderne leven! ROLAND. BEKENDMAKINGEN. VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE MIDDELBURG op Woensdag den 1 April 1928 des na middags te 2 uur, Ier behandeling van de onderstaande zaken 1 Xoluleu vorige vergadering. 2 Ingekomen stukken waarouder aan beveling voorzitter Bestuur Godshuizen 3. Eervol ontslag vak-onderwijzeres school G. 4. Eervol ontslag voorzitter bestuur Godshuizen 5. Benoeming leeraar aardrijkskunde Gymnasium. 6 Benoeming 7 leden Commissie lot wering van schoolverzuim 7. Benoeming 3 leden commissie van toezicht Lager onderwijs. S. Wijziging verhaalsverordeniug pen sioensbijdragen 9. 19e wijziging Gemeenle-begrooling 1927 10 3e wijziging Gemeenle-begrooling 1928 11. Controle linancieelc administratie gemeen te w erke n 12. Vergoeding mede-gebruik labora torium Vee- en Vteeschkeuringsdienst over 1927. 13 Vaststelling vergoeding boventallige onderwijzer over 1926. !4. Verkoop Burgerweeshuis enz. 15. Verkoop gemeente-grond Park van Nieuw enliove aan I. Daniëlse 16. Verkoop gemeeule-groud Park van Nieuwenhove aan J Onderdijk en C.. J. Crucq. 17. Erfpachts-uilgifle gemeen te-grond Blauwen dijk aan J. J. Lievense. 18. Verhuring gemeenle-grona Wa- genaarslraat aan Weeda. 19. Verhuring voormalige militaire slachterij c.a. 20 Onlwerp-anlwoord op het schrijven van Gedeputeerde Stalen nopens de Ge meenle-begrooling 1928. 21 Vaststelling grenzen bebouwde kom. 22. Gesloten-verklaring van wegen c a. 23 Verzoeken inzake distributie van vaüiouilzendingen 24. Primitief kohier 192S slraalbelas- ting. 25 Oninbaar-verklaring aanslagen schoolgeld 1926—1927 26. Bezwaarschriften tegen aanslagen 1927 straatbelasling. Middelburg, den 30 Maart 1928 De Burgemeester, P. DUMON TAK RIJKSBELASTINGEN. Kadastrale metingen en schattingen. De Burgemeester van Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dal van heden af gedurende dertig da gen ter gemeente-secretarie ingang Helm) ter inzage is nedergclegd, de op gave van uitkomsten van de metingen en vastgestelde schattingen van "eenige in deze gemeente gelegen eigendommen Middelburg, den 2 April 192S De Burgemeester der gemeente Middelburg. P DUMON TAK.

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 7