de Hofstede 'T HUTJE, INSPAN den van dank aan cursisten en onderwij zer, met den wensch dat allen een vol gend jaar in welstand mogen terugkee- ren. Eén leerling was verhinderd aanwe zig te zijn. Coöperatieve Melkinrich- ting en Stoomzuivel- fabriek „W alcher en". In de Vrijdagmiddag in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg gehouden ledenvergadering van bovengenoemde Coöperatie, wees de voorzitter, de heer H. Visser, er in zijn openingswoord op, dat het voldoening geeft, zoovele le den op zijn gekomen, waaruit het me deleven in den gang van zaken blijkt. Speciaal heette de voorzitter den heer Zwagerman, Rijkszuivelconsulent, wel kom. Nadat vastgesteld was, dat volgens de presentielijst 63 personen aanwezig wa ren, deelde de voorzitter mede, dat door het bestuur is aangesteld een gediplo meerd controleur, die belast is met het onderzoek der melk op kwaliteit en ver der onderzoek op de boerderijen en con trole in de fabriek. Door den directeur, den heer R. S. Meinen, werd verslag gedaan over de werking van de fabriek gedurende 1927. Na enkele vragen van den heer J. Lo- rier, die nader werden toegelicht, werd de verlies- en winstrekening met alge- meene stemmen goedgekeurd. Uit die rekening blijkt, dat de lasten bedroegen: afschrijvingen f 14561.07^, bijschrijvingen (ledenkapitaal enz.) f 827.24, onkosten (interest, loonen, expeditie) f 101.135.16 en melkrekening f 353.907.81. De baten waren: producten f 466.842.28|, en fail lissement Leijnse (uit reserve) f 3589. Eindcijfer dus voor beide f 470.431.28|. De balans geeft aan bezittingen: ge bouwen, machines enz. f 269.034.30; voor raden, vooruit betaalde onkosten enz. f 15056.90, kas en effecten f 17142.57; debiteuren f 141.91.74 en 6 pet. obliga- tiën in portefeuille f 86200. De schulden zijn: leeningen f 234400; uitgeloote 5 pet. obligaties f 400; kas siers en reserve f 112.565.03; ledenkapi taal f 10341.21; crediteuren melkleveran- ciers f 43904.27 en te betalen coupons f 15. Er werden verkocht 2.024.755S liter volle melk, 43713 heele en 87106 halve flesschen gepasteuriseerde melk, 133.456J liter karnemelk; 826801/» K.G. boter; 3966.43 room; 62623 pap; 1,722.026 tap temelk; 61688 spoel; 273 ijs; 1112 fosco; alles te samen voor f 475.737.531, tegen f 403.253.88i in 1926. Volgens het rapport van den inspec teur van den controledienst van den Bra- bantschen Zuivelbond, werd steeds al les in orde bevonden, terwijl de voorzit ter van den Raad van Commissarissen, de heer J. J. Mesu, mededeelde, dat de Commissarissen steeds aanwezig waren bij de technische en administratieve con troles van genoemden dienst en ook hij kan mededeelen steeds alles in orde werd bevonden. Bij tweede vrije stemming werd met overgroote meerderheid tot bestuurslid gekozen de heer J. Overbeeke. De heer Zwagerman zeide het hem een genoegen is te constateeren, dat de fabriek steeds in bloei toeneemt en de verwachtingen aan de nieuwe fabriek ge steld, ook wat betreft het onkostencij- fer, bewaarheid worden zooals door de deskundigen voor den bouw van de fa briek werden becijferd. Bij de rondvraag werd op een vraag van den heer E, Verlare geantwoord, dat de controleur zeker wekelijks de leden en leveranciers een overzicht kan geven van de kwaliteit der geleverde melk. Een vraag van den heer Lorier, of het niet op den weg der coöperatie ligt sub sidie te geven aan de veekeuringen. Dit zal door het bestuur worden overwogen. Ten slotte vroeg de heer Lorier nog of niet meer reclame bij de verbruikers kan worden gevoerd, door te wijzen op de hygiënische bewerking en zuivering van de melk in de fabriek. Hierna sloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. Handel, Nijverheid en Visscherij Het Duitsche stoomschip „Ceres", 4at alhier een lading kout heeft ge- is naar Grimsby vertrokken. Van Zie rik zee zijn Zaterdag vertrokken; motorschoener „Europa", kapt. P. Dekker, naar Londen, met steen; idem: motorboot „Roberta", kapt. J. Koopman, naar Limfjord (Denemarken) met zaaioesters. Faillissementen. Door de Arr. rechtbank alhier is he den failliët verklaard: Marinus Karelse Czn., timmet man en aannemer te K r u i- n i n g e n. Rechter-commissaris Mr A. v. d. Hoop; curator Mr. J. F. van Dein- se te Middelburg. Van Geud eu Loos. Men meldt dat hel thans definitief vast staat, dat met 1 Juli a.s. heit geheele bedrijf der Algemeene Expeditie.-Onder- neming van Gend bn Loos H. Colliguon en Qie, wordt overgenomen en op dezeli'.- de wijze wordt voortgezet dooi* die) N.V. Expeditie-Onderneming Van Gend en Loos in nauwe samenwerking met de1 Algemeene Transport-Onderneming. o Gebrs. Stork en de loonen De directie der machinefabriek Stork, heeft aan het personeel "bekend gemaakt dat met ingang van 1 April de loonen als volgt verhoogd zullen worden. De hoogerc uurloonen met 2 ct per uur; die van 20 tot 25 ct. met *3 ct., die van beneden 20 ct. met 2 ct. per uur. De dï rectie zal van deze verhooging medet- deeling doen aan den Melaalbondt Verschillende Berichten De melkrijdpr G v. d. M., te Bergu- merheidje is onder de stoomtram ge raakt en aan dje gevolgen overleden. Vrijdagavond nam de beer J. S. in zijn woning aan de Lombokstraal te En- schedje een sterke gasluchl waar. nij ging met een brandende petroleumlamp naar zijn slaapkamer op dp bovenver dieping. Niet zoodra opende hij de deur of er volgdjp een knal, waarbij) hem de vlammen in lipt gezicht sloegen en een begin van brand ontstond Tengevolge van de hevige luchtdruk zijn alle rui len in lipt huis gesprongen. Het dak werd omhoog gelicht en de pannen vlo gen op dje straal, BijnaC al het huisraad werd, stuk geslagen. De heer S. moest zich ondier genees kundige behandeling sjellen De oorzaak is waarschijnlijk een ver- keerdp aansluiting van een gasmeter op de leiding. - De toren van Karei de Graaien te Tours, die dezer dagen ingestort is, zal wegens de historische beteekenis weder opgebouwd worden. SMOKKELAAR. DOODGESCHOTEN. Zaterdagavond werd aan dp grens, gaande in de richting Tilburg, door kom miezen een bekendp ^mokkelaars-auto gesignaleerd, Een der kommiezen volg de den auto en zag hem later te Tilburg in de Vogelstraat slaan. Men was toen bezig sterken drank uil den auto te laden Toen de kommies zich bij den auto voegde, kwam een der smokkelaars op hepi af en pak'le hem' bij de Weel De kommies trok zijn revolver en school op den man. die in de horst werd) ge troffen. Hij is Zondag in het ziekenhuis te Tilburg aan de bekomen verwonding overleden. Het slachtoffer, S. P. Ver hagen, is 34 jaar oud', en gehuwd Hij stond ongunstig en als smokkelaar be kend. TWEE INBREKERS ONTSNAPT. Zaterdagavond zijn twee beruchte Amsterdamsche inbrekers, de 24-jarige C. Groeneveld en de 33-jarige J. H. Ger- ber, beiden uit Amsterdam afkomstig, uit de Bijzondere Strafgevangenis te Scheveningen ontsnapt, zoo meldt de Courant. Eerstgenoemde was wegens di verse inbraken tot 2b jaar gevangenis straf veroordeeld en nog negen maanden uit te zitten; de ander had wegens dief stal met braak en heling drie jaar gevan genisstraf gekregen en hiervan nog circa een jaar ie goed. G. werkte op de kleermakersafdeeling en heeft op nog niet opgehelderde wijze kans gezien een steekbeitel te bemach tigen, die voor het uithakken van knoops gaten gebruikt wordt. Hiermede is het hem gelukt de sloten uit de kozijnen van een der deuren te hakken en zoo naar de binnenplaats te komen. Toen zij op de binnenplaats waren ge komen, vormde een 4 Meter hooge muur met kogelranden een nieuwe hinderpaal. De gevangenen hadden kans gezien ook kokosvezels van de mattenvlechtafdee- ling mee te nemen en hiervan hadden zij een touw gefabriceerd. Een op de bin nenplaats gevonden bezemsteel, waar aan men een stuk krom gebogen ijzer had bevestigd als geïmproviseerde haak, werd aan het touw vastgebonden en dit zoo over den muur geworpen en slaag den beiden er in, zich tegen den muur op te werken. Maar nu moesten nog 2 hooge muren overgeklommen worden voor men buiten het gevangenisterrein was. Bij het Zondag door den commissaris van politie voortgezet onderzoek bleek uit sporen, door schoenhakken aange bracht, dat de gevangenen, na boven op den eersten muur te zijn aangeland, zich al voorlschuivend over den muur verder hadden bewogen en na ongelooflijke krachtsinspanning zoo bij de aansluiten de overige muren zijn gekomen, die zij op dezelfde wijze moesten „nemen". Zoo hebben zij ten slotte het aangrenzend duinterrein bereikt. Beiden waren in bruine gevangenis- kleeding, één van hen had echter nog een cape bij zich. Zaterdagavond bemerkten de bewa kers de afwezigheid van de twee ont snapten. Spoedig kwam politiehulp met politiehonden en één der beste speur honden had al direct een spoor te pak ken, dat leidde tot een spoorviaduct aan den Harstenhoekweg Den geheelen nacht is het onderzoek voortgezet en met politiehonden alle om streken afgesnuffeld, tot men Zondag in de Scheveningsche boschjes een bruine broek vond, die aan één der gevangenen heeft toebehoord Het signalement van C. Groeneveld luidt als volgt: oud 24 jaar, lengte pl.m. 1.70 M. zwart haar en wenkbrauwen, blauwe oogen, ronde kin, zonder baard of snor, ovaal aangezicht, bruine kleur, slank postuur. Dal van J. H. Gerber: oud 33 jaar, lengte pl.m. 1.70 M., donkerblond haar en wenkbrauwen, blauwe oogen, ronde kin, zonder baard of snor, ovaal aange zicht, gezonde kleur. Bij het verlaten der gevangenis waren zij blootshoofds en in bruine gevangeniskleeren, terwijl één van hen een cape bij zich had. De commissaris van politie der afd. C te 's-Gravenhage, hoofdbureau Alexan- derplein, verzoekt opsporing en aanhou ding der ontsnapten om hun verderen straftijd te doen ondergaan. In verband met de ontvluchting, ver nemen wij nog nader, dat het zoo goed als zeker wordt geacht dat de ontvluch te gevangenen door een mede-gevange ne zijn geholpen, omdat de steekbeitel,, waarmee de deur is geforceerd, om de ontvluchting mogelijk te maken, weer op haar gewone plaats is teruggevonden. Ook wordt verondersteld, dat zij buiten de gevangenis helpers hebben gehad. Van de vluchtelingen is nog geen spoor ont dekt BUITENLAND Algemeen Overzicht Het FransclL-Amerikaanscliie verdrag. Thans is hel Fransche antwoord op de laatste Amerikaansche nota betreffen de liet stelten van den oorlog builen do wet gepubliceerd. Dc Fransche regeering komt in zoo verre aan den wensch van Amerika tege moet, dal zij afstand doet van den eisch dal hel verdrag alleen géiden zal voor den aanvalsoorlog. Maar daarentegen wordt dan ook gevraagd, dat in de eerste plaats het verdrag practisch alle landen van eenige beteekenis zal omvatten, en in de tweede plaats, dal, zoodta een der onderteekenaars zich niet aan 'de af spraak houdt, alle anderen hun vrijheid tegenover die on,derleekenaars hernemen. Aldus zouden alle mogendhedien zich verbinden nooit meer oorlog le voeren, terwijl alleen diegenen, die- zich door het Volkenbondspacl verbonden hebben te gen rustverstoorders op te komen die mogelijkheid belijouden dat le idpen. Frankrijk stelt aldus met vreugde vast, dpi de Ver. Stalen toestemmen, le in de deelneming van alle staten, 2e dat als één staal zijn verplichtingen zou verbreken, de andere stalen er pok van zijn onlsj.v gen, 3e. d at hel afwijzen van "den oorlog niet het recht ernictigt van verdediging. Als zoo de gedachten van de Ver Staten zijn, is Frankrijk bereid ara met de Ver Stalen mee te werken bij het openen van de onderhandelingen met die genoemde stalen om een verdrag te sluiten voor het builen de wet stellen van Sen oorlog, dat in werking zal treden na de alge meene aanneming. Frankrijk zal zoo trouw blijvend aan zijn verplichtingen, in hooge mate bijdragen aan het ideaal van van vrede. Uit het antwoord blijkt d|at U onjuist is dal Kellogg het voorstel dat hij Briand üee,d tegelijkertijd ook aan Engeland, Duitschlaud, Italië en Japan voorgelegd zou hebben. Beknopte Mededeelingen Uit D u i t s c h I and. De vlieger Lohse die verleden jaar met kapitein Koehl een mislukte po ging tot het oversteken van dien Oceaan ondernam, schijnt van plan fe zijn het voorbeeld, van Koehl le volgen en alleen een nieuwe poging te wagen Hel staat nog niet vast wanneer hij de reis zal ondernemen; zeker is alleen dat hij een geheel am(erc route dan zijn voorganger zal kiezen De vier mijnwerfeersorgamsalies in hel Kuhrgebied,, die samen meer dan 400.000 letten lellen, hebben legen 30 April bel collectief loonconlracl opge zegd, nadat zij reeds eenigen lijd gele den de overwerk-overeenkomsl oven eens hadden opgezegd Nieuwe loon- ejschen lipbben de organisaties tol dus ver nog niet vastgesteld. Zij' zullen daar mee eerst 3 April voord,en dag komen Uit Rusland. Woensdag wordt de naar Roskow gezonden delegaliesecretaris dr. Schielp terug verwacht. Dan zal een nieuwe be spreking plaats hebben tusshcen den Duitschen ambassadeur en den Russi- scheu volkscommissaris voor buitenland- sche zaken. Uil Turk ij e. Zalerdpg hebben in Wesl-Anatolië eenige zeer sterke aardbevingen plaats gehad,- Naar uil Stamboel aan de „Vos- sische Zeiluug" wordt gemeld, zijn to Smyrna een groot aantal gebouwen, waarondpr de klokte toren op bet re- ge-eringspleiu, ingestort. Het aantal slachtoffers bedyaagt, voor zoover thans kan worden vastge steld,, 25 dooden (en 60 gewonden, van wie 15 ernstig. Te Torbali, vijftig K.M, van Smjyrna verwijderd, aan den spoorweg naar Efc- sosj is ongeveer d,e helft der huizen iugêslort. Alle telegraaf- en telefoonlij^ nen in dpze streek zijn vernield. MARKTBERICHTEN Hulst, 2 April. Aanvoer gewoon Tarwe f12- 13 50, Rogge 12, Gerst 13.50, Haver 12.50, Erwten 26. a Rotterdam, 2 April. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 561 veile runderen, "292 vetter en graskalveren, 312 schapen en lamineren, 1155 varkens Prijzen voor vette koeien: le kw. 1 02 1.071/2, 2e kw. 0.95 -0.85, 3e kw. 0.75 —0.60; ossen le kw. 0.92ys-0.97i/s, 2e kw 0 90—0.80, 3e kw 0.70-- 0.55; kalve ren: le kw 1 60—1.80, 2e kw. 1.10 -1.20, 3e kw. 1.10—0.90; schapen le kw 0.75 —0.80, 2e kw 0 65 0 53, 3e kw. 0.50; lammeren 0.850,95; varkens: le kw. 0.611/2—0 63, 2e kw 0.59 0 56, 3e kw 3e kvv. 0.55—0.53; Eport x 0.52—056. Vlas. Aangevoerd uitluitend' schoon- 'van blauw 13710 sl„ prijzen 1 25—1.75; van Groningsch 3000 st., prijzen 1.20 1.70, van lloliandseh gec'l 6700 st., prij;- zen 1.20—1 70, van wit Zeeuwsch 3250 stprijzen 1 20—1 70, van dauwr-roodl 1575 sl., prijzen 1.15—1.30. (Lijnzaad voer f16—18. "Mosterdzaad- geel 2325; karvvijzaad 35—37; kanariezaaa 12—133. Aardappelen Zeeuwsclic blauwe 6.50 7.75, Zeeuwsche bonte 6.50-7.75, Zeeuw Eigenheimers 6 50—7, Bravo's 7.75—8.25, Red. Star 6 7 Rotterdam, 2 April. Binnenl. gra nen. Tarwe merkbaar minder ter markt. Blanke schotbare, zonder lucht, prijshou dend verkocht, overigens langzaam en onveranderd. Goede en puike kwaliteit f 12.75—f 14.10 overigens naar kwali teit f 11.50—12.50, Chevaliergerst 13.50 14, Haver 13—14. Erwten, kleine groene, 20—29, Schokkers met merk baar afnemend aanbod, onveranderd ver kocht. Advertentiën. Heden overleed Mevrouw ELISABETH HUBERTA BEÜNKE, Weduwe van den Heer W. J. ZIP. Namens de familie, Ir. F. M. BEUNKE. Executeur Testamentair. Middelburg, 1 April 1928. Geen bezoek. Heden overleed in den ouder dom van 77 jaren, onze lieve Moeder, Behuwdmoeder en Grootmoeder, ADRIAN A PIETERNELLA DONKERSLOOT, Weduwe van den Heer M. TRAPMAN. Uit aller naam. T. TWIGT. Rotterdam, 1 April 1928. Dordtsche straatweg 467a. M. PFTERSE Fa. GRAVESTEIN. Confiseur-Patissier. Gevestigd 1859. PROFETENBROOD is een reeds meer dan 60 jaren bekend typisch Zeeuwsch gebak en wordt uitslui tend van prima gronustoffen ver vaardigd. In speciale verpakking een altijd gewaardeerd geschenk. Vereeniging tot Werkver schaffing aan Zeeuwsche Blinden, gevestigd te Middelburg. Het Bestuur brengt onder de aandacht, dat in den winkel der Vereeniging, gelegen aan de Beestenmarkt, tegen den daar voor gestelden prijs verkrijgbaar zijn door de blinden vervaardigde artikelen, als matten, bezems, schoen- en kachelborstels, lui wagens, vegers, en andere arti kelen van huisboudelijken aard. Gevestigd Model - Schoenmakerij C. VAN DEN BROEK Wal 5a, - Middelburg Beveelt zich beleefd aan voor alle schoenreparatie. Dames Zolen en Hakken 1.75, Heeren z. en h. 2.50. Speciaal adres voor genaaid werk. 1ste klas Handwerk. Laat uw schoe nen vakkundig repareeren. VERKOOPING YAN DEN van den Heer A. KOPPEJAN Pz. te VROUWEPOLDER op. DINSDAG 24 APRIL 1928. Notaris A. DE NEELING. De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg is voornemens PUBLIEK TE VERKOOPEN: Op Donderdag 5 April 1928, des namiddags 2 uur op de Loskade te Middelburg, Op Vrijdag 6 April 1928, des voormiddags 10 uur op hel dorp te Serooskerke, Op Zaterdag 7 April 1928. des voormiddags 10 uur op hel dorp te Koudekerke, en des namiddags 2 uur aan het station le Domburg eene qroote partij afbraak als: mooie Deelen, Planken, Bad- dings, Gordings, Platen, Palen. Ribben, Latten. Tengels. Deuren. Ramen, Schotten, Blinden, Pan nen, Brandhout, enz De Notaris II. R. STRUVE te Middelburg, is voornemens op Vrijdag den 6 April 1928, des namiddags half twee uur, in het Koffiehuis b-woond door den heer WESTDORP te S6rooskerke, Publiek te verkoopen te Serooskerke, bestaande in Woon huis met Schuur en verderen Timmer, Erf, Tuin, Boomgaard, Bouw- en Weiland, aan den Oost- kappelschen straatweg,den Nieuwen Zandweg, Walekotsweg en Molen weg, samen groot 5.3690 Hecta ren in eigen gebruik bij den Heer CHR. LOUWS ia 12 perceelea en diverse samenvoegingen. Ontruimd te aanvaarden 1 Mei 1928. Bezichtiging der gebouwen Vrij dag 30 Maart en Woensdag 4 April 1928, telkens des namiddags van 25 uur; al het overige eiken werkdag. Notitiën der veiling kosteloos verkrijgbaar ten kantore van voor noemden Notaris STRUVE, Pijp- straat N 23, bij de Molïfcraat t" Middelburg. Notaris A. DE NEELING is voornemens op Dinsdag 17 April 1928, 's nam. te IJ uur. in het Café van den Heer A WESTDORP te Serooskerke, publiek te verkoopen: IN DE GEMEENTE VROUWE POLDER: 2 WOONHUIZEN met ERF, SCHUREN, BOUW-, WEILAND en SPRINK, aan en bij den Bie- weg, plaatselijk gemerkt B nos 129 en 130, samen groot 3.37.52 H.A. (8 gem. 180 roeden)! In 7 perceelen, waarvan 3 perc. gecomb. en de Visscherij in den Watergang te Veere, strekkende van die stad tot aan den Schellach. Op 't gebruik de Landerijen dadelijk en de gebouwen uiterlijk 1 Juni a.s. De gebouwen te bezichtigen Vrijdag 13 en Zaterdag 14 April as. van 15 uur. Gedrukte notitiën verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. Notaris A DE NEELING is voornemens op WOENSDAG 25 APRIL 1928. 's vm. le 101/g uur op de hofstede bewoond door en ten verzoete van den Ileer A POPPE le Metisterke a. d. Meliskerkschen weg B 126, PUBLIEK TE VERKOOPEN: 1 vosbles veuiendragend Merrie- paard (geb 1919\ 4 baatgevende Melkkoeien. 1 Kalfvaars, Vaarsje. oud 6 maanden, 2 Schapen met Lammers, Loopvarken. 3 Pauwen, 3 Ganzen, 3 Kalkoenen 60 Kip ken en Hanen, 2 Krielkippen met liaan, 16 Eenden met Woerd Voorts Veerwagen. Men wagen Wagentje op voeren. Maaimachine (Albion). Handkar, Mellckarretje, Lamoen, Veldslede, Ploegen, Eg gen. in soort. Sleenen Rol- blok, Sleepde.ur, Voorsleper. Wa- geulichler, Afsteker, Karttouwen, Kort-. Mangel- en Windmolen Krui wagens, Geeselsloel niet steen. Mlutsaardstoel, Vleescliblok, Wa tervat. Kaasliorde, Kietenrennen, Mel'kstolp, Spekstander. Tonnen en lebben. Vorken, Schoppen, IIou- weeleu, Erwlcnpik. Zeis, Ladders. Boogzagen. Bijl Klaverruilcrs, Hor den, Planken. Staken en drooge en .groene Mutsaards, Reepen en Blokken. Paardewont, Mest in den Mestput MELK-EN ZOLMERGEREED- SCHAPPEN als Onlroomer Me lotte Melkbus sen, Emmers, Juk met Haken. Gci- tenkarn, Bolcrlobbe, Waschlobbe. ijzeren maal Bascule Baktrog en eenig Huisraad als Tafels. Stoelen, Kachels. Doofpot en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Geen stalling, geen muziek Berg plaats voor fietsen.

Middelburgsche Courant | 1928 | | pagina 3