Imezonden Stokken. BUITENLAND. bekendmakingen. KEURING VAN RIJ- EN VOERTUIGEN- Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, gezien artikel 32 der Verorde ning van Algemeene plaatselijke Politie, maken bekend: dat de kerning van rij- en voertuigen ten overstaan van den commissaris van politic op Maandag 14 Juni 1915 zal plaats hebben, terwijl, zoo noodig, de herkeuring den 28 Juni d. a. v zal ge schieden. Middelburg, den 28 Mei 1915 Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. W A. J. SNOUCK HURGRONJE, Secretaris. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Vrijdag jl. werd te Wissenker- ke door het gemeentebestuur aanbesteed het leggen van een keiweg onder Geers- dijk. Ingeschreven werd door: L v. d. Velde, te Bruinisse, voorf 5900; Iz Douw. Zicrikzee f 5860 Ant. Ver burg, Golijnsplaat, f 5850; H Kosten,'We- meldjuge, f 5737; Jac. de Bourgraaf, We- meldinge, f 5710; R. Verschelling, Ter- neuzen, f 5700; J. Penne, Goes, f 5676; Joh. Knuist, 'sHeer Arendskerke, f5624; Joh Leenderts, Wemeldinge en C.Vois Goes beiden voor f 4545. Qvcc de gunning wordt nader beslist Ingezonden stukken worden in gee* geval teruggezonden. »E VLUCHTELINGEN TE MIDDEL BURG. Het plaatselijk Comité voor Vluchtelin gen alhier kan zeker niet zijn taak als reeds geëindigd beschouwen. Nog een aantal vluchtelingen houden hier ver bluf, *öe in de termen vallen om ook in het vervolg, althans voorloopig, te worden ondersteund, Echter is een belangrijke beperking en vereenvoudiging van de werkzaamheden mogelijk geworden, nu velen zijn vertrokken; alle groote ge bouwen, waar vluchtelingen waren ge huisvest, zijn ontruimd en andersteuning in den vorm van brood, koffie en mid dagmaal heeft opgehouden. Ook thans nog kan het comité mede werking van personen buiten zijn mid den niet ontberen en het constateert met waardeermg dal bij voortduring die me- üewerking gaarne wordt verleend. Maai* hi de laatste weken is geleide lijk voor de meesten, die ons in het werk hebben bijgestaan, de taak afgeloopen. Het comité hoopt dat te zijner tijd de omstandigheden zullen toelaten, met allen die hulp boden bij het vluchtelingenwerk, een bijeenkomst te hebben waarin, alvo rens tot ontbinding van het comité wordt overgaan, nog eens een terugblik kan worden geworpen op hetgeen in deze tijden door ons allen te samen is door gemaakt. Maar het comité wil niet tot zoolang uitstellen het uitspreken van zijn warmen en hartelijken dank aan all en, die het hebben bijgestaan, op welke wij ze dan ook. Vrouwen en mannen het is niet vanwege het „hoimeur aux da mes" dat de vrouwen hier in de eerste plaats worden genoemd; zij hebben door wat zij gedaan hebben, recht op de eerste plaats ouderen en jongeren, personen zoowel als genootschappen en oorporatiën, van allerlei richting, geloof en maatschappelijke positie, hebben op verschillende wijze hulp en steun ver leend en het comité in staat gesteld de zware taak te vervullen, waarvoor het zich, geenszins onvoorzien, maar dan toch op zekeren dag eensklaps, zag ge plaatst. In de eerste dagen na 8 October was Sn het eerste élan. om zoo te zeggen iedereen gemobiliseerd in dienst van het werk van barmhartigheid en hulpvaardig heid, dat wij te doen kregen. Maar toen de overstelpende stroom in geregelde ba nen was geleid, verflauwde uit den aard der zaak de algemeene deelname; ze was ook niet meer zóó noodig. Niettemin had hel comité bij het omvangrijke werk de hulp van tientallen medewerksters en me dewerkers noodig. Week in week uit, meer dan zeven maanden lang, is met volharding en toewijding door haar en hen gedaan, wat gedaan moest worden, vaak tot eigen ongerief en met opoffering van eigen genoegen en rust. Het is, bij aï wat in deze dagen van gruwel en ellende, van woeden van men- schen tegen menschen, ons gemoed ver stoort en onze gedachten uit hun even wicht brengt, althans een troost, dat die gruwel en die ellende tevens tengevolge hebben, dat medelijden en hulp. vaar digheid, toewijding en opoffering voor den medeinensch, van welke nationali teit hij ook wezen moge, sterker dan ooit tot uiting komen. Wij mogen wel zeggen, dat in onze omgeving die uiting niet zwak van klank is geweest. Er wordt wel eens gezegd, dat het werk, door ons allen ten bate der vluch telingen verricht, een ondankbaar werk is geweest. Zooals altijd, wanneer uit enkele, afzonderlijke feiten een algemee ne genera li seerende conclusie wordt ge trokken, is deze bewering stellig onjuist Het schijnt mij ook niet bovenmate kiesch toe, haar zelfs al ware zij juist zoo openlijk uit te spreken "Wie liefdewerk verrtéht, ziet boven dien niet begecrig uit naar dankbetuigin gen of lofuitingen van hen, ten behoeve van wie hij dal werk doet. Dat zij, die zich aan het vluchtelingen werk hebben gewijd, behalve den dank van liet comité, ook dien van zeer vele vluchtelingen zelf hebben geoogst, zullen zij lot hun eigen zelfvoldoening wel hebben ervaren Uit de talrijke brieven van dankbetuiging en waardeering, dezer dagen door velen van ons ontvangen, deel ik alleen deze uiting mee Van iemand, die naai* een der vluchtoorden is ver trokken „het voedsel is goed, wordt zui ver bereid en in voldoende hoeveelheid uitgereikt; alles wordt zeer zindelijk ge houden, zooals slaapplaatsen enz er is een leeszaal, bibliotheek, feestzaal enz niets wordt ontzien om hel ons zoo best mogelijk Le maken, Maar toch spijt het ons nog, dat wij die goede burgers en stad van Middelburg moesten verlaten De dank die hierin opgesloten ligt, breng ik, naast dien van het comité, over aan allen die aan de verzorging der vluch telingen direct en indirect hebben mee gewerkt HERMAN SNIJDERS. Voorzitter plaatselijk Comité. 31 Mei 1915. DE OORLOG. De toestand. Ten Noorden van Ieperen, zoowel als van Atrecht bleven de Franschen aan do winnende hand. Op eerst genoemd ter rein en 'wel bij Pilkem hebben ze alle Duitsche loopgraven aan den i;echtei* oever van het kanaal lepereti-Dixmuiden genomen. Boven Atrecht namen ze hel dorp Ablain. Het Duitsche legerbericht van Zaterdag erkende dit, natuurlijk met het gewone onderscheid. De Duitsche bevelvoering' zou n.l. de zwakke bezetting daarvan naar een onmiddellijk daarach ter liggende linie hebben teruggetrokken, om noodeloos bloedvergieten te voorkó men. Dat geschiedde, zonder dat de vij and er iets van merkte. De Franschen vorderden eveneens •meer naai* het Oosten. In de straten van Neuville en St. Vaast werd gevochl- len. In midden-Galicië dwongen de Russen hun tegenstanders haast tot het defen sief. Men weet, hoe deze op een bepaald punt over de San werden teruggeworpen. Elders gingen ze nog langzaam vooruit Het doel van die bewegingen is Prze- mysl. Berlijn meldt ambtelijk, dat de Duitsche troepen het Noordelijk front van de nog in handen der Kussen zijnde vesting nader zijn gekomen. En de Duit sche „Kon*. Norden" voegt daar aan toe, hoe de 'belegering van Przemysl voortgang maakt De Westzijde en hel Zuid-front worden met succes door de artillerie der bondgenooten beschoten. Nog nader omschrijft het Petrograder Teiegraaf-agentschap de vorderingen van Duilsfhers en Oostenrijkers. „De vijand beschiet alle forten van Przcmysl". Men begrijpt wat dit heeft le beleeke- nen. Is onmogelijk, dat de Russische bezettin» de door de soldaten der Do- nau-monnrchie vóór de capitulatie gron dig vernielde verdedigingswerken reeds in voldoenden staat van tegenweer had gebracht. Om daaraan tegemoet te komen, dienden „Gewaltstösze" als van de Rus sen bij Sieniawa, welke plaats ze her overden Om de vesting le behouden, is de handhaving van de spoorlijn, die Prze- mysl met Lemberg verbindt, van 't uiter ste belang. Gelukt het den verbonden, legers, zich daarvan meester te maken, dan is hel waarschijnlijk spoedig met Przemysl in Russisch bezit gedaan en loopt ook Galicië's hoofdstad ernstig ge vaar De vorige dagen ging het verkeer op den aangeduiden spoorweg nog zijn gang, zij het onder bereik van de kanon nen uil de beide keizerrijken. Zaterdag nu meldde de „Korr. Norden", dat de Duiischers op 10 K.M. van die spoorlijn stonden. In hoe verre dit voor de verdedigers van nadeel kan zijn, hangt af vau het kaliber en den schootsafstand der aan gevoerde stukken. Hetzelfde geldt na tuurlijk ten aanzien van de Russische versterkingen om Przemysl. Daartoe heb ben de aanvallers zware artillerie noo dig. Het is echter de vraag of die, gezien de verwoestingen, door de Russen bij hun terugtocht aan wegen enz aange richt. reeds ter plaatse is. De vijandelijkheden aan het lialiaansch Oostenrijksche front hadden nog niet veel le beduiden. "De rivier de Etsch vindt men gemakkelijk op het kaartje, dat wij onlangs van de door de Italianen van, Oostenrijk geëisebte streken gaven. De Italiaansche troepen hebben dus de daaraan gelegen grensplaats Ala (inTren- tino) bereikt Ook zijn in de kuststreek, dus in de richting van de Isonzo. ten N W, van Triest, schermutselingen be Tonnen Voor loopig hebben de soldaten van Victor Emanuel eenigo voordeden behaald Op den algemeenen loop van zaken zal dit evenwel geen invloed hebben. De Oos tenrijkers bepalen zich voorshands tot wat men noemt een strategisch defensief De bodemgesteldheid in de grensgebieden leent zicli goed daarvoor Verscheiden Oostenrijksche vliegers hebben in den nacht opnieuw een groot aantal bommen boven Venetië naar bene den geworpen, de meeste op het tuig huis. Daardoor werd volgens Weenen schade berokkend Op het GallipMi-schiereiland zijn de Turken weer wat gevorderd. We vestigen de aandacht op het „Laatste Bericht" in ons Zaterdag verschenen nummer, dat .te meeniiig van den goed-ingclichlen marine- deskundige van het „Berliner Tagcblatt' kapitein ter zee Persius, aanhaalde, vol gens welke de Duitsche onderzeeërs, die vóór de Dardanellen verschenen en daar Engelsche oorlogsbodems in den grond boren, de reis inderdaad een stuk door den Allantischen Oceaan en verder dooi de Straat van Gibraltar en de Middcl- landsche Zee hebben afgelegd. Volgens een bericht uit Parijs, zou de Amerikaansche koopvaarder „Nebras- kan" inderdaad (door een Duitsche duik boot) ziju getorpedeerd. Portugal heeft weer een presideut. En iemand met een bekenden naam: Theo- phile Braga Een Engelsch blad klaagde reeds: de kabinets-wisseling, ten gevolge waarvan ook Arriaga aftrad, heeft t bond genootschap tusschen Portugal en Enge land niet versterkt. Moet Duitschland worden vee t groot? Met deze vraag heeft de Rijksdag zich Zaterdag beziggehouden. Dc socialistische afgevaardigde Ebcrt heioogde eerst, dal Italië een aanvallen den oorlog voert en dat zijn Italiaansche parlijgenooten het daarmee eens zijn Daarna kwam hij over mogelijke ge biedsuitbreiding voor Duitschland naden oorlog te spreken en zei daarover volgens een Woltf-telegram uit Berlijn. „Wij zijn liet met de breede leringen van alle volken in dat opzicht eens, dat wij een vrede willen zonder een ander volk te overweldigen. Slechts na een zoodanigen vrede is vruchtbare samen werking van alle beschaafde volken duur zaam mogelijk. Daarom kanten wij ons tegen elk streven, dat den vrede van al lerlei veroveringen afhankelijk wil ma ken. Dat wij deze bereidwilligheid om vrede te sluiten uitspreken, kan niemand ais zwakheid aanmerken, omdat hel econo mische en militaire weerstandsvermogen van ons volk schitterend is gebleken en onze dappere troepen een gunstigen toe stand op de gevechtsterreinen hebben be vochten. Wij, sociaal-democraten, span nen in dezen reusachtigen strijd altcj krachten in voor de zelfstandigheid en onafhankelijkheid van Duitschland." Na hem kwam de conservatief Westarp aan het woord Hij stelde zich evenals Schiffer, een nationaal-liberaal, die ver volgens een rede hield, op het standpunt dat Duitschland zich alle mogelijke waar borgen moet verzekeren, dat niemand hel meer waagt, daartegen naar de wape nen te grijpen. Daartoe kan hun i.z. gebiedsuitbreiding of grens-verandering noodig zijn Deze woorden van den nationaal-libe raal ontketenden heftig rumoer. De socia list Lieblcnecht riep „kapitaal-belangen", waarop een ander de daardoor veroor zaakte afkeuring beantwoordde met de woorden: „laat den gek toch pralen". De voorzitter riep Liebknechl tot de orde en verdaagde later den Rijksdag tot 10 Augustus. Een hu wel ij k in de loopgraven Een berichtgever van het bekende Deensche blad „Politiken" heeft een be zoek gebracht aan een Fransche loop graaf. Daar trof hij onder de soldaten een vriend, die als getuige bij het huwelijk van een mede-krijger moest optreden. Naar men weet geschiedt dit krachtens een nieuwe bepaling zoo, dat de twee ge lieven, vele, vele mijlen van elkaar ver wijderd, volgens afspraak op een bepaald oogenblik aan elkander denken, den trouwring aan den bestemden vinger schuiven en zich plechtig voornemen, lief en leed met het geliefde wezen te deelen. Langs de leemen wanden in deze die pe loopgraven staan als levende palissa den soldaten met lange baarden, die wat hun kleur aangaat met hun omgeving naast tezamen smelten. Dan treedt er een man uit de rij naar voren. Het is de bruidegom, die zich voor korten tijd, door de twee getuigen begeleid, van zijn post mag verwijderen De drie mannen gaan een leege loopgraaf binnen. In een hoek daarvan knielt Üe bruidegom neer, terwijl hij het hoofd aan den vochtigen, leemen wand steunt. Na een poosje staat hij weer op. Een geluk kig lachje, vol teederheid en verlangen heeft het barsch en baardig gelaat veran derd. De vriend van den dagbladschrijver schuift vervolgens den ring aan den rin ger van den bruidegom. Hij is getrouwd! Zwijgend nemen hij en zijn getuigen him plaatsen in de rij der kameraden weer in en de jonge echtgenoot wordt omringd door lachende kameraden, die hem gelukwénschen. Hel is dan precies elf uur in den ochtend Op hetzelfde oogenblik heeft de bruid, c\encens door getuigen, verwanten en vrienden vergezeld zich bij den wethouder in de plaats liarer inwoning aangemeld. Ook haar wordt de ring aan den vinger geschoven, waarna de vriendinnen haar omarmen en kussen. KOSTE OORLOGSBERICHTE Talrijke Belgische vluchtelingen heb ben in den laatslen tijd aan de Belgische regeerin» te Havre passen aangevraagd voor Zwitserland of Nederland met het doel naar België terug te keeren. Dit wil de Broqueville, de Belgische minister van oorlog, verhinderen zoowel ter wille van de veiligheid dier personen zelf ais oin gevaarlijke onbescheidenheid le beletten Daarom mogen de diploma tieke en consulaire vertegenwoordigers van België geen passen meer afgeven \oor Zwitserland en Nederland aan personen, die aan he! Belgische leger verbonden zijn geweest. Om bijzonder ernstige reden kan van dien vegci worden afgeweken De "Engelsche paketboot „Ethiope" van den Elder Dcmpster-lijn iS door een duikboot in het Westelijk deel van 't Ka naal in (den grond geboord Een officier en 16 leden der bemanning zijn gered en le Falmouth geland De andere opva renden bevinden zich in de scheepsboo- fcen. De „Ethiope' had geen passagiers aan boord. .Van de „Lokal Anzeiger" wordt uit Kopenhagen gemeld: Sedert Italië aan den oolog deelneemt, wordt de voorziening van steenkool uit Engeland voor Skandinaafsche firma's dagelijks moeilijker. Zelfs aan dc aanzien lijkste Deensche firma is herhaaldelijk verlof tot uitvoer geweigerd Men ver wacht dat Engeland tijdelijk een uitvoer verbod van steenkool naar neutrale lan den zal uitvaardigen, omdat de geheels productie noodig is voor 'de verzorging van Italië, de behoeften der admiraliteit en de oorlogsindustrie. De bond van grooLe vrijmetselaars loges in Duitschland heeft de betrekkin gen met de italiaansche en Franscne vrij metselarij afgebroken. Dc betrekkingen met de vrijmetselaars iu de andere vij andelijke landen blijven tijdens den oorlog rusten. Op het hoofdbureau van politie te Berlijn zijn volgens de N R. C. bespre kingen gehouden met de vertegenwoor digers van de Berlijnsche hotel- en res tauranthouders omtrent middelen tot het tegengaan van de verspilling van voe dingsmiddelen in hun inrichtingen Er zijn o.m. de volgende besluiten ge nomen, die met 1 Juni in werking tre den Vaste maaltijden (plat du jour) wor den niet meer opgedischt Men kan al leen aan de hand van de spijskaart be stellen waai* men trek in heeft, Er moet zooveel mogelijk 'groente worden opge diend en zoo min mogelijk vleesch In de plaats van gebraden vleesch zooveel mogelijk gekookt vleesch Gebruik van vet moet beperkt worden. Aardappelen mo gen slechts in uiterst geringe hoeveelhe den ter tafel komen Fn meieen is de reslauratiehouders op 't hart gedrukt om de anti-Duitsche onzijdige bladen uit "hun inrichting te weren. Bovendien moeten menschen, die tochtjes naar buiten maken, hun brood meenemen. Voor die doortrekkende gas ten hebben de gemeenten brood noch meel En in verband daarmee heeft men er den houders van ee!-gelegenheden enz. uitdrukkelijk op gewezen, dat ze hun gasten moeien toestaan, den meegebracli- ten teerkost in die lokalen op te peuzelen Aldus dwingt de oorlog in Duitsch land tot den terugkeer tot de voorvader lijke gebruiken. In het Duitsche gevaugenenL.óup te Onrdruf zitten Engelschen, Russen, Bei wen en vooral Franschen gevangen. Voor hen verschijnt een Fransch dagbiad. Ver antwoordelijk redacteur is dc komman- dant van 't kamp zelf. Het blad, dal ove rigens door Fransche zetters gezel wordt ziet er bekoorlijk uit Aan '1 hoofd prijkt de reproductie naar een smaakvolle pen- lue mening. Hel wordt ook in Ohrdruf ?.eif ver- ko :bt. Er worden leergangen in steno grafie, Engelsch en Duitsch beloofd, men wil de sport steunen, krijgsgevangenen, ■lie kunnen lezen noch schrijven, onder wijs verschaffen enz. Het eerste nummer bevatte een prijsraadsel waarvoor vier prij zen werden uitgeloofd. Advertenties ontbreken evenmin. Een krijgsgevangene verzocht zijn kameraden als ze naar huis terugkeeren, zijn automo bielen- en fietsenzaak niet te vergeten Een ander Fransch soldaat maakt bekend dal hij op bepaalde uren gewonde krijgs gevangenen voor niets masseert. Er gaan opnieuw geruchten over een eventueele verplaatsing van het Va- tikaan naar Spanje Aan de „Vossische Ztg." wordt nu uit Madrid geseind dat het officieus zou zijn bevestigd Er zouden beraadslagingen hebben plaats gehad tusschen den pau selijken nuntius, den koning van Spanje en de Spaansche regeeriug over een der gelijke verplaatsing Nadat verschillende steden waren genoemd, had de koning ten slotte voorgesteld het Escuriaal voor den zetel van den Paus le bestemmen, daar dit groot genoeg is om het geheele Vatikaan onderdak te bieden Het aanbod moet in beginsel zijn aan genomen, doch men gelooft niet dat de verhuizing v an den Paus noodzakelijk zal worden. Om Servië is de wereldoorlog ont brand. Men zou dit wel eens kunnen ver geten. AI maanden ligt het krijgsbedrijf met Oostenrijk stil. Hel optreden van Italië naast de vijan den van Duitschland, Oostenrijk en Tur kije heeft opnieuw op Servië de aandacht gevestigd. Die rijken hebben tegenstrijdi ge belangen in de Adriatische Zee Zoo wel Italië ais Oostenrijk verhinderde des tijds, aat de Serviërs zich aan de genoem de zee zouden vestigen. En ook maakte Italië aanspraak op Dalmatische en Istri- sche streken die een overwegend Ser vische en Kroatische bevolking hebben. Die tegenstelling wordt van Duitschland uit aangehitst Nu verhaalt de „Korr Nor den" le Berlijn weer aau den zachte» druk door Russische oladen op Servië uitge oefend, omdat het zich tegen de door de Entente aan Italië gedane concessies ver zette. Men houde de houding van Servië in het oog. Volgens de Duitsche voorstelling behoort een afzonderlijke vrede van dat land tot de mogelijkheden, nadat het een uitweg aan de Adria zal hebben gekregen. Hel gebeurde met de „Lusitania" is een les geweest Den I4en Mei is weel een Engelsch schip met Amerikaansch oorlogs-mnleriaal van New-York naar En geland vertrokken. Het was de „Cvmric" vuil de Whitc-Star-lijn. Er waren evenwel ;cen Amerikaansche passagiers aau boord lehalve een aantal Canadcescne waaghal zen en een Canadeesch troepen-kon- tingent. Er waren talrijke nieuwe reddingsgor- dels aan boord Ook bevonden zich ver scheiden groote vlotten aan boord die zoo licht waren vastgemaakt, dat ze in enkele seconden over boord konden wor den geschoven. Voorts had de ;?ezagvoer der aangekondigd, dat gedurende de over vaart eiken dag oefeningen met de red- diirgsbooten zouden worden gehouden; Telegrammen. Hedenochtend door ons dhtvangen, doch niet gebulletineerd. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 30 Mei 11 uur. Wij hebben alle Duitsche loopgraven aan den rech teroever van het Yserkanaal in het dis trict Pilkem genomen, 50 krijgsgevange nen gemaakt en 3 mitraljeurs veroverd. Hel hevige artillerieduel ten Noorden van Atrecht duurt voort. Wij deden een aan val op de Duitsche verschansing, Laby rinth geheelen, ten Z W. van Neuville, vorderden 400 yards en maakten nog een groot aantal krijgsgevangenen. Wij ver overden loopgraven aan de grens van het Ie Prêtrebosch en maakten 50 krijgs gevangenen Een aanval op Schnepfenried werd af geslagen. GETORPEDEERDE SCHEPEN OUESSANT, 30 Mei Het Fransche stoomschip Dini is hier aangekomen met de bemanning van het Engelsche koopvaar dijschip Glenlee, dat op weg van Cardiff naar Aden getorpedeerd is. Ter hoogte van Ouessant is ook het Engelsche s.s Tulochinoor getorpedeerd ITALIAANSCH LEGERBERICHT. ROME, 30 Mei Aan de grens van Trenlino hebben wij de belangrijke stel ling Cima Pezza bij Stors bezet. Onze artillerie vernielde het fort Luz Rena dat daarop de witte vlag heesch Een moderne vesting op Cima Vezena werd eveneens vernield Dc infanterie betrad het dorp Vedena dat overhaast door de Oostenrijkers verlaten werd ln Kadore bezetten wij een pas en de daaromheen gelegen vallei. IN DEN KAUKASUS. PETROGRAD, 30 Mei. Jn de richting van Oltv hebben eenige ontmoetingen plaats gehad tusschen verkenners. In de richting van Van hebben onze troepen hel dorp Sjekehoelg en don pas Hm ine aan den weg' naar Dizagoejaverska bezet, benevens het dorp Reza. Bij het dorp Mantselof is gevochten tusschen onze troe pen en de Turken Elders 'is het rustig gebleven. DE „NEBRASKAN" GETORPE DEERD PARIJS, 30 Mei Volgens bericht uit New York, heeft de Amerikaansche am bassadeur te Londen geseind, dat de Amerikaansche marineattaché de zeker heid heeft verkregen, dat de Nebraskan getorpedeerd is. a Gisterochtend ontvangen en gebulliti- neerd FRANSCH LEGERBERICHT PARIJS, 29 Mei. (Off.) We hebben nieuwe vorderingen gemaakt in den sec tor ten Noorden van Atrecht Het dorp Ablain is in onze banden Drie Duitsche compagnieën werden in de pan gehakt of verjaagd In Neuville en St. Vaast duren de straatgevechten nog voort. „ZEPPELIN" BOVEN FINLAND STOCKHOLM. 29 Mei Volgens mede- deelingen van reizigers wierp een „Zep pelin" bommen op Helsingfors Een kan- toormtagazijn werd vernield. Een schip in de haven is verbrand. Volgens enkele dagbladberichten werden 40 menschen gedood. IN GALICIE. WEENEN, 29 Mei (off.) Aan den Oos telijken San-oever drongen wij voor waarts De aanvallen aan de boven'- Dnjestr, bij Drohobycz en Strv werden voortgezet. VAN HET ITALIAANSCH-OOSTEN- RIJKSCHE FRONT. WEENEN, 29 Mei, (off.) Bij Ivarfreit werd e en Italiaansch bataljon vernietigd Onze aviateurs hebben een nieuwe actie tegen Venetië ondernomen. Op het tuig huis werden bommen geworpen, die brand veroorzaakten en ontploffingen in het fort Nicolo deden ontstaan. De Italiaansche legatie te 's Graven- hagc meldt, dat 'n vliegtuig vermeesterd en de inzittende militairen gevangen ge nomen werden.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 3