LAATSTE BERICHTEN. Nagekomen Berichten. belgeen de burgemeester te goeder trouw gedaan heeft. Verschillende leden waren hier in dit stadium der zaak met voor te vinden, meenden dat, als de burgemeester zoo- ai s hij zegt de maximum-bedragen niet heeft overschreden, liet geheel een kwes tie is tusschen den burgemeester en den minister, die ook pas 100 dagen nadat die uitkeeringen zoo geschieden, daarop aanmerkingen maakt De raad kau zich daarvoor niet verantwoordelijk stellen. Bovendien ontbreken hem' op dit oogen- hlik ook alle inlichtingen Enkele leden achtten het nog al erg, dat de betrokken gezinnen, daar de burgemeester niet over de middelen beschikte, alsuu zonder uit- keering zouden zitten. Opgemerkt werd, dat het de vraag is, of de minister dat zou goedvinden, maar dal in elk geval de gemeenteraad zich voor het geoeurde niet verantwoordelijk kan stellen. In de Vrijdag te Axel gehouden vergadering van stembevoegde ingelan den van den polder „Capelle" werd het dijkgeschot vastgesteld op f 7 per hectare. Hel vorig jaar bedroeg het dijkgesehoï f 6 per hectare De ontvangsten over het dienstjaar 1914/15 bedroegen f 1381.59 en de uitgaven f 1169.25*, zoodat er een batig slot was vau f 212.33*. De begrooling voor het dienstjaar 1915/16 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 1504 28*, met een post van onvoorziene uitgaven groot f 68.032. Te Haarlem is in den leeftijd van 62 jaar overleden mr L Stevens, van 1884—'90 burgemeester van Sas van Gent en van 1886—'90 lid der Prov. Staten van Zeeland. Uit Ze e u w sch-V la a nde ren W.D. In de raadsvergadering te B i e r- vliet op Vrijdagavond werd besloten lo. tot goedkeuring van de door B. en iW. gehouden aanbesteding van reparatie aan den door onweer beschadigden ge meentetoren voor f 1767 'aan 'den laagsten inschrijver F. Hoevenagel te Bier diet. .2. tot het aangaan eener geldleening groot "f 3200. De uitvoering van het werk aan den toren zal plaats hebben onder toezicht van den bouwkundige den heer Van Baal te Oostburg. De kosten der vernieuwing, alsmede die der verharding van de beide laatste toegangswegen tot de kom zullen gevonden uit het bedrag der geldleening plus de assurantiesom. KERKNIEUWS. Geref. Kerke n. Beroepen te Terneuzen H. A Minder- man, te Kalamago (N -Am.) Bedankt voor Kampen J. Fraanje, te Botterdam. De „Geest en li o o f dza ak"-k w e s" tie in de "Synode. Men maakt ons er op opmerkzaam, dat het bericht in de „Zondagsbode", als zou de meerderheid in de synode der Ned. Herv. kerk dit jaar v r ij z i n - nig zijn, niet juist is. Wel is bij loting de meerderheid verlegd van rechts naar links ,maar bij „links" hebben zich, in de geest en hoofdzaak-kwestie, verleden jaar 3 orthodoxe synodeleden ge schaard, die dat dit jaar zeker weer zul len doen Ook is onjuist, dat het voor stel om de woorden Geest en Hoofdzaak uit de reglementen te laten vervallen, daarmede verworpen zou zijn In het jongste weekblad voor de vrijz Herv wordt bereids gezegd ..De verwerping van het voorstel is nu wel waarschijnlijk maar daarom nog niet zeker, verrassin gen zijn volstrekt niet uitgesloten" KUNST EN WETENSCHAPPEN. Donderdagavond gaf prof. Hugo van Dalen uit Berlijn thans als korporaal ge mobiliseerd, te Rilland Bath zijn aangekondigde klavieravond in een der schoollokalen te Rilland. Het lokaal was overvol, aanwezig wa ren o. a. de heer burgemeester en velé hooge officieren en ingezetenen. De heer Van Dalen ving aan met hel machtige orgelconcert van Bach-Slradal Hij speelde het prachtig in stijl, men had het gevoel zoo schrijft onze cor respondent, of men een groot kerkorgel hoorde, zoo geweldig gaf hij het op de piano weer, wat sober klonk het Adagio onder zijne vingers, wat een prachtige» contrasten waren in hot Allegro merkbaar On dit nummer volgde „Benediction de Dieu dans la solitude", van Liszt., ..Ohau and je dors". Etudes van Bor- thiewicz, en „Lc jeux d'eau la villa d'Este," en de Légende St. Francois de Paule heiden van Liszt. alles gespeeld met een meesterlijke techniek en ge rijpt muzikale begaafdheid. Het publiek gaf dan ook herhaaldelijk blijk van warme bewondering Na de pauze bracht de pianist ten ge- hooren .Wanderer fantasie van Schu bert". ..Im Sturm" en de „Ungarisclie Rhapsodie van Stradal, en voorts ..Wie der mócht ich dir begegnen" van Liszt- Stradal, wat heerlijk klankrijk is dat voor klavier bewerkt. Zijne verbazendwekkende vingervaar digheid deed hij kennen door te spelen een lied van Hollaender voor de linker, hand alleen. Het geheele program werd door hem met zulk een kalm meesterlijk talent weergegeven ,dat ieder op de meest vol dane wijze huiswaarts keerde en den wensch koesterde den heer Van Dalen nog meer te mogen hooren. Na liet jeinde werd hij overstelpt met loftuigingen, ook van zijne hooge chefs. In het ziekenhuis te Steenbergen is overleden deheer Steenbergen, in de muzikale wereld van Westelijk Bra bant geen onbekende In verschillende gemeenten was hij directeur v.in fan farekorpsen ook te St. Philipsland. Op Paaschmaandag is hij door ou- kende oorzaak met zijn motorfiets tegen een boom gereden eu voor dood opgeno men, aanvankelijk hoopte men nog, dat de jeugdige man te redden zou zijn, maar hij is aan de gevolgen bezweken Bij de begrafenis was het bestuur van „Concordia" te 1st. Philipsland vertegen woordigd. In Den Haag is Vrijdag overleden, 65 jaar oud, de heer J. L. Springer, di recteur van de Academie van Beeldende Kunsten aldaar, vroeger architect te Am sterdam Een zijner voornaamste archi tectonische werken is de schouwburg te Amsterdam. ONDERWIJS. Tol tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere school te Kloelinge is met ingang van 1 Juni benoemd de heer A. H. van der Weel alhier. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Drieweegsche school te Biervliet is aangesteld de heer L. Versprille te Oost- burg. om 1 Juni in functie te treden. Zaterdagmiddag nam de heer Dicho, gepensionneerd onderwijzer aan de open bare school te Aar den burg afscheid van zijn hoofd, het personeel en de leer lingen. De heer Rijkse, hoofd der school sprak den scheidenden, onderwijzer har telijk toe en hoopte dat de heer Dieho nog tal van - jaren van jzijn pensioen moge genieten. Namens hoofd en personeel werd hem als aandenken een wandelstok met zilveren knop aangeboden Herhalingsonde rw ij s. De cursus 1914/15 van hel herhalings- onderwijs alhier eindigde met 49jon gens en 80 meisjes l. w. in de eerste klasse 25 jongens en 38 meisjes, in de tweede klasse 13 j. en 18 m. en in de derde klajsse 11 j. en 24 m. Het getuigschrift, bedoeld in art 13 der verordening tot regeling van het her- halingsonderwijs, werd uitgereikt aan de leerlingen der derde klasse Willem Ros dijk, Willem M. van den Driest, Eduard Flipse, Cornells M. Hamelink, Jacob de Jong, Jan Keersemaker, Cornelis Kos. ter, Jan de Lange, Pieter Minet, Neeltje van Aartsen, Leintje van Ballego jen, Pie- ternella S. Boone, Jannetje van Eijk, Margaretha S. Hariot, Pieternella A. E Jacobse, Laurina A Jobse, Paulina M Jobse, Laurina S. Kampman, Dorothea J. A. de Keijzer, Angenita C. H Kloos ter, Maatje A de Koning. Magdalena W. de Lange, Cornelis H Louws, Pieter nella J Maartense, Sophia M. Me ars, Tannetje Sïmonse Johanna G. van Sluijs, Leintje Simpelaar Christina Smallegange, Janneke de Vos, Johanna Vreeke .Aan 32 Jongens en 74 meisjes werd een belooning voor getrouw schoolbe zoek toegekend ze hadden allen min der dan drie maal om ongeoorloofde re denen de school verzuimd. LANDBOUW. In een vergadering der Dorpsveree- niging te Kruiningen trad als spre ker op de heer P. Lindenbergh van We- meldinge. die belangwekkende inlichtin gen verstrekte aangaande de oprichting der Coöp Superphosphaatfabriek in Zee land. Staande de vergadering werd inge schreven voor 159 aandeelen. De afwe zige leden zullen in de gelegenheid wor den gesteld zich op te geven voor aan deelen. r- In de op Zaterdag jongsteleden ge houden Igemeene vergadering te Z i e- rik zee van de Onderlinge Veeverze- kering-maatschappij „Draagt elkanders Lasten' aldaar, bleek uit de rekening en verantwoording dat verzekerd zijn aan paarden f 550 000 en f 200 000 aan rund vee; »dat de inleggelden der leden -be droegen f 4374,20, interest tot 1 Januari 1915 f 2200,77, de reserve in de paar- denkas f 1198,10, die in de rundveekas f 393,67* en de uitkeeringen aan ge storven of onteigende paarden f 12785,90 en aan runderen f 3836,50 beloopen Het betaalde percentage 1914—1915 bedroeg voor paarden 2 o/o, dat voor run deren f 1 60 per f 100 verzekerd De aftredende bestuursleden werden herbenoemd, die hunne herbenoeming aannamen Het voorstel van het bestuur om de ge schatte waarde der paarden te brengen van f 500 o p f 700, met een vergoeding van 90 o/o voor den leeftijd van 3 tot 8 jaar werd na uitvoerige toelichting en gedach ten wissel ing aangenomen. POST EN TELEGRAFIE. Het is ons gebleken, dat de heer J Mellema, secr der, afd Harderwijk van het Alg Comité in Nederland ten onrech te in zijn ingezonden stuk schreef, dat zendingen voor de geïnterneerden franco zouden kunnen geschieden. Er Is van een dergelijke vrijstelling althans niets be kend aan het postkantoor alhier Wij hebben den heer Mellema nog eens oin nadere inlichtingen gevraagd maai* i n afwachting om zijn antwoord wil len we reeds meedeelen hoe in ieder geval hier de stand van zaken is. Briefwisseling met België. De aandacht van belanghebbenden, wordt er bij herhaling op gevestigd, dat voor stukken gewisseld in het verl eer met hel door Duitschland bezette t.edeelte- van België de in hel verkeer met Duitsch land geldende tarieven van toepassing! zijn. Voor brieven van enkelvoudig gewicht (wegende niet meer dan 20 gram) is der halve niet 10 doch 12* cent bij vooruit betaling te voldoen. Wegens ontoereikend gefrankeerde stukken wordt ter plaatse van beslemming het voor elk geval vast gesteld verhoogd port geheven. Brieven moeten open verzonden worden. Staatscrt. SPORT. Voetbal. Zondagmiddag speelde te Domburg Olym'pia I uit Middelburg tegen S. S. S. van Domburg. Bij de rust was de stand 2— 2, maai' Olympia wist het te brengen lol 7—2. HOOG WATER. Klliai QgeH Dinsdag 1 Juni nm. 3.56 Woensdag 2 4.52 Donderdag. 3 v.m. 5.30 tfrfcdag 4 6.28 Z iterdag 5 7.28 Zondag 6 832 Maandag 7 9.36 BURGERLIJKE, STAND. Middelburg. Vau 29 lot 31 Mei. Bevallen: Th. P. Ie Cointre, geb. Balk, z.J. C. van den Ber ge, geb. Oversluijs, (d.; J. Malgo. geb. Luit- wieier, ld. Overleden Izaak Huijbregtse, 13 m. A. de Priester, wed. van M. Mulder, 70 j. UIT DEN HAAG. Met ingang van 1 Juli zijn de kapiteins ter zee W. C J. Smit en F. Bauduin be vorderd tot schout bij nacht, in welken hoogeren rang zij werkzaam blijven, on derscheidenlijk als chef van den marine staf aan het departement van marine al hier en als commandant van het eskader in Nederl.-Indië. Den schipper en der bemanning van den logger „Scheveningen 243" is in ver band met liet gebeurde met de in een sloep ronddrijvende bemanning van hel verongelukte Deensche s.s. „Lilian Drost" door de justitie een verhoor afgenomen. NEDERLANDSCHE BANK. I-letlen werd alhier de gewone alge- meene vergadering gehouden van aan deelhouders der Nederlandsche bank. Tol directeur werd herkozen xnr. G N. de Hoop Scheffer en gekozen de heer mr. A Moens, terwijl herkozen werden tot commissarissen jhr. Mr. A. P C. van Karnebeek, mr W. M. Weslerwoudt, prof. mr W. L. P. A. Molengraaff en ge kozen J. C. van Heukelom. Het dividend van de Nederl. Bank over het afgeloopen jaar is vastgesteld op f 131 per aandeel van f 1000s STAATSLOTERIJ. 5e klasse, 9e lijst. Trekking van beden Maandag. Prijs van f 1500 No. 19999 1000 3267 9987 1180 13479 15908 400 10749 14399 17179 1897 l~ 200 163 5852 6422 10483 14278 18741 100 1973 2397 5850 9481 10897 10855 11867 12242 12547 13644 16794 19688 BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.15 u. Totaal geen han del. Ned 5 pet. sitaatsleening 99 vijftien zestiende a 100; Indische leening 97*/8 Integralen 62y4; drie pet. eert. 72; Rus sen 71%. Petroleum flauw. Kon. Ned. 528 5 530; Ge con. Holl 170 k 163; Perl^k 50, Zuid Perlak 62 5 63. Steels 543/8, Amalg. 66*/8. fcric '25ï/g, Denver 73/8, Missouri 12%. Hielp Leather 303/8, Southern 16y8, Wabash vijf zestien de prefer, s/4'. VAN BOORD GEHAALD. De te IJmuiden binnengekomen Noorsche bark „Hawthornbank" rappor teert. dal een Eagelsche kruiser bij Dun- geness 4 tot de bemanning belioorende Duitschers van boord heeft doen halen. ONTSNAPT. Uit het krankzinnigengesticht te Noordwijkerhout is een verpleegd de ontvlucht in de richting van Den Haag. GEVAARLIJK SPEL. Gisteren speelden te M a as t r i c h t twee jeugdige mijnwerkers met een dyna miet pa troon. Deze ontplofte en verwond de een der jongelui ernstig aan gelaat en handen. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. ERNSTIGE BRAND. Zondagmiddag 3 uur ontstond brand in de bijgebouwen van het hotel van A. v. d Veen te Wolvega. Met groote moeite slaagde men er in, het hoofdge bouw te redden. Evenwel ging een an dere afdeeling' met wat zich daarin be vond, o.a. 25 nieuwe rijwielen, in tie vlammen op Men vermoedt, dat het 4-ja- rig zoontje van den eigenaar door met lucifers te spelen, het vuur heeft veroor zaakt. Verzekering' dekt de schade NAAR AANLEIDING DER „LUSITANIA" Het antwoord der Duitsche regeering op de nota van Noord-Amerika naai' aan leiding van het torpedeeren van de „Lu- sitania" door een Duitsche duikboot, wordt bekend gemaakt. Daarin wordt herinnerd aan het onderzoek, dat naar hel ge-beurde met de Araerikaansche koopvaarders „Cushing" en „Gulflight" wordt ingesteld Wal het doen zinken van de „Falaba" door een Duitschen onder zeeër aangaat, waarbij menschehlevens verloren gingen, deelt de regeering van Duitschland mee, dat de betrokken com mandant den opvarenden volle gelegen heid tot redding wilde geven, maar daar in door de houding van den gezagvoerder van het schip werd verhinderd. Nopens het verlies aan menschenlevens bij den ondergang der „Lusitania" heeft ze reeds haar leedwezen betuigd. Nieuws wordt daarover niet bij gebracht. De regeering behoudt zich haai' definitieve hpuding voor. DU1TSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 31 Mei (Off.) Gisteren trachtten de Franschen zoowel ten N. van Atrecht als in hel Priesterwoud met ster ke strijdkrachten door ons front te bre ken. Bij Atrecht naderden de teglenstan- jsters ons front Neuyille—Roclincourt djool den aanleg van „sappen". Een aanval op deze linie werd daarom verwacht, nadat alle pogingen om ten N. van onze stelling door te dringen, onder zware verliezen mislukt waren. Die aanval had gistermid dag na een urenlange artillerie-voorberei- ding' plaats en leidde door de dapperheid van de Rijnlandsche en Beiersche regi menten tot een totale nederlaag voor de tegenstanders. Hun verliezen waren bui tengewoon groot. In liet Priesterwoud gelukte het den Franschen slechts in eenige vooruitge schoven zwak bezette loopgraven binnen te dringen. Overigens is ook hier de vij andelijke aanval mislukt. Bij Oostende schoot een 'kuslbatterij een vijandelijken vlieger neer. Het spoorweg-viaduct bij Dannekirch is g isteren door onze artillerie met weinig schoten vernield, nadat de Franschen na maaildenlangcn arbeid het wederom voor het gebruik geschikt hadden gemaakt. In de gevechten van Przemysl rukten gisteren ide Duitsche troepen aan het N. en N. O -front naderbij. LANDSTORM IN DUITSCHLAND BERLIJN, 31 Mei. Een extra-blad van de „Reichsanzeiger" maakt een keizerlijk besluit o penbnar over de oproeping van 'den landstorm dd. 28 Mei 1915, volgens hetwelk alle landstormpliclitigen van den eersten ban, voorzoover ze niet bij* besluit van 1 en 15 October 1914 zijn opge roepen, worden opgeroepen. VAN HET ITALIAANSCHE FRONT. ZüRICIi, 31 Mei. Naar bericht wordt, hadden hij Slillsérjoch schermutselingen plaats tusschen Italiaansche en Oosten- rijksche troepen BRESCIANO, 30 Mei, Hier is een con centratie-kamp ingericht voor krijgsge vangenen, waar de eerle afdeeling reeds is aangekomen. Zij genieten dezelfde be handeling als de Ilaliaansche soldaten, behalve natuurlijk, dat z-ij van hun vrij heid beroofd zijn. LONDEN, 31 Mei. De „Times" ver neemt uit Rome, dal de bezetting van Ala onder geringe verliezen groote voldoe ning verwekte. Het oorlogsgebied is nu uitgebreid tot de provinciën Bologna, Ravenna, Formi en Rovigo, ^vaar het militair gezag thans de maciil uitoefent. RUSSISCH LEGERBERICHT. PETROGRAD, 31 Mea. (Off.) In de streek van Sjafli blijven wij de Duitschers die de toegangen tot de dorpen "Sjifkjasi en Kelmi verdedigen, van nabij bestrijden Bij Sjafdenil veroverden wij den 28sten Mei 9 kanonnen, 9 machine-geweren en ander oorlogs-materiaal. Tevens maakten we krijgsgevangenen. Aan de midden- en beneden-Doebissa hernam de vijand het offensief. Nadat onze troepen zich hadden teruggetrokken, beletten wij den vijand 29 Mei de rivier over te trekken. In Galicië duurt de strijd voort. Den 29sten dwongen wij de tegenstanders den rechteroever van de San lot de monding van de Lubaksdof te ontruimen en deden wij met succes aanvallen tegen de hoofd macht des vijands, welke zich aan de Lubaksdof en in eenige dorpen in de buurt bij den oever van de Wisnia hand haafde. "Wij namen er op één dag ongeveer 3000 man, onder wie 50 officieren, ge vangen en veroverden machine-geweren, zoeklichten en een trein. Aan dc overzijde van de Proet duurt de strijd verbitterd voort. Den 28sten Mei deed de vijand een algemleeuen aan val in ide richting van Hay, waar ons front een vooruitspringenden hoek vertoonde Om dien aanval te stuiten deden wij tegenaanvallen, waarbij een onzer butal- jons den vijand in den rug aanviel cn hem terugwierp Wij maakten 600 krijgs gevangenen, onder wie 17 officieren en veroverden 8 machine-geweren. Aan de Dolina gingen wij lot het offen sief over en wij verdreven den vijand van den rechter Swika-oever Overigens niets belangrijks. RUSSISCHE TEGENSPRAAK. Aan een ambtelijk telegram uit Pe- Irograd ontleenen we, hoe in tegenspraak met de Duitsche en Oostenrijksche leger- berichten niet slechts zwakke detache menten van de vijandelijke legers door de overwinning der Russen bij Sieuiawa over de San werden teruggeworpen en dat deze daar 27 en 28 Mei inderdaad 6000 vijanden gevangen namen en oorlogsma teriaal veroverden. AAN DE ZWARTE ZEE. PETROGRAD, 3 Mei (OffIn (de Zwarte Zee heeft onze vloot 29 Mei een electrïsche centrale en andere geboi*- wen van een kolenmijn vernield. KRIJGSGEVANGENEN IN RUSLAND PETROGRAD, 30 Mei. (Petr Tel. Agent schap). Officieel wordt meegedeeld, dat op 1 April het juiste getal der door de Russische troepen gemaakte krijgsgevan genen, die in Rusland geïnterneerd wa ren, 10,734 officieren en 605,378 solda ten bedroeg. In die getallen zijn niet be grepen de zeer talrijke Galicische krijgs gevangenen, welke in vrijheid waren ge steld met verlof naai' hun woonplaats in Galicië terug te keeren DE TOESTAND VAN KONING KONSTANTIJN LONDEN, 31 Mei („Hand De „Mor ning Post" verneemt uit Athene, dat de koning thans buiten gevaar zou ziju. De professoren Krause en Eisselberg zijn Zaterdag te Athene aangekomlen. Een tweede operatie achten zij niet noodtg, UIT MIDDELBURG. In dc heden gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der Alg Mij. tot bcleenen en aaukoopen van met vruchtgebruik of periodieke uitkeeringen' belaste waarden, werden als commissaris sen herkozen de heeren mr. J. J. Henuy, en W. L. van der Vegte. Voorts werd de balans- en winst- en verliesrekening over het afgeloopen boek jaar goedgekeurd, en besloten het sal do ad f 10.226.571/2 over te brengen op nieuwe rekening. BENOEMD. iBenoemd tot onderwijzer te Stave- nisse N A. Quist te Zierikzee. FRANSCII LEGERBERICHT. PARIJS, 31 Mei. 3 uur. Behalve de reeds in het avondcommuniqué vervat- Ie mcedeelingien valt nog het volgende le melden In de streek van Pilkem werd een, Duitsche tegenaanval afgeslagen. In de streek van Notre Dame de i_.orette sloe gen wij eveneens een Duitschen aanval af, Ten Z O van Neuvillc was de 'strijd zeer hevig. Het aantal gevangenen in dit gevecht bedraggt 150 w.o 4 officieren, In den Elzas werden de Duitschers op den heiivel van Scnncpfenriech terugge slagen en namen wij een loopgraaf, Daar bij werden t mitraljeur en 5 bommen-* werpers veroverd. NEDERLANDSCH SCHIP IN BRAND LONDEN, 31 Mei. Het stoomschip'- „Trilon" van de Kon Nederl. Stoomboót»- mij. staat in brand bij de Engelsche kust iter h'c-oy.e van Deal. Sloombooten zijn uit gevaren om het vuur te blusschen Nader wordt gemeld, dat het schip naar de kust wordt gfesleept. VEBKOOPINCBN EN VERPACHTINGEN IN ZEELitND. Dalnm Plaats Voorwerpen. Inform 1 Juni. Middelburg. Bessen Veilingsverg „Walcheren". 2 Juni Seroo skerkc. Horslede Hioolen 3 Juni. Middelburg Wei- en Bouwland. Verhulst 3 Juni Middelburg. Huizen. Verhuist. 9 Juni. Middelburg. Inboedel. Notarishuis. 9 Juni. Koudekerke, Hofstede. Loeff lO.ïuni Middelburg. Huizen. deNeeling 16 Juni. Biggekerke. Beestiaal. Loeff. 18 Juni. Koudekerke. Inspan Loeff. BERICHTEN UIT DE TWEEDE O? LAGE VAN T VORIG NUJ1IHER. Het bureau van den regeerings-com- missaris voor Noord-Braband en Zee- 1 an d, jhr. mr. Ruys de Bercnbrouck, die belast is met de behartiging der belan gen van de Belgische vluchtelingen in genoemde provincies, wordt 1 Juni as. verplaatst naar het vluchtelingenoord te Uden. AAN DE DARDANELLES KONSTANTINOPEL, 29 Mei. Aan een uitvoerige bevestiging van het torpedee ren van het Engelsche slagschip, type „Agamemnon", ontleenen we, hoe de ge allieerden uil vrees voor de Duitsche duikbooten hun oorlogsbodems behalve eenige torpedobootjagers van den Dar- danelleningang hebben ter uggc trokken Ze hebben de aanvalsvloot in de baaien der Egëisehe eilanden gebracht.

Middelburgsche Courant | 1915 | | pagina 2